Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39026 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

dječak sa šibicama wrote:
arelinho wrote:Ja potpisao ugovor 13.8. za paket Duo net grande family i evo rade mi čitav dan ovi kanali cinestar premier za koje vi kažete da vam ne rade. Ne znam kako, ali meni uredno rade. :lol: :lol:
Pa vjerovatno jer ti upadaju u sklopu paketa.
I kod mene su u sklopu paketa i jutros ta dva kanala nisu radila, poslao PP Telemachu i nakon 20ak minuta sve proradilo kako treba. Nije bio globalni problem zato nije nestajalo svima.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40807
Joined: 29/06/2011 23:39

#39027 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Benq wrote:
dječak sa šibicama wrote:
arelinho wrote:Ja potpisao ugovor 13.8. za paket Duo net grande family i evo rade mi čitav dan ovi kanali cinestar premier za koje vi kažete da vam ne rade. Ne znam kako, ali meni uredno rade. :lol: :lol:
Pa vjerovatno jer ti upadaju u sklopu paketa.
I kod mene su u sklopu paketa i jutros ta dva kanala nisu radila, poslao PP Telemachu i nakon 20ak minuta sve proradilo kako treba. Nije bio globalni problem zato nije nestajalo svima.
Pa da, meni je u subotu kako rekoh bio zakljucan CS Premiere 1, pa mi ga otkljucase nakon 20 minuta. Tada mi rece gospodja ili gospodicna sa call centra da imaju probleme sa tim i da se javljaju ljudi kojima su zakljucana oba, a nekima po jedan.

Sad cemo vidjeti sta ce biti sa ovim, nadam se da su ljudi i da drze do rijeci.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39028 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

dječak sa šibicama wrote: Pa da, meni je u subotu kako rekoh bio zakljucan CS Premiere 1, pa mi ga otkljucase nakon 20 minuta. Tada mi rece gospodja ili gospodicna sa call centra da imaju probleme sa tim i da se javljaju ljudi kojima su zakljucana oba, a nekima po jedan.

Sad cemo vidjeti sta ce biti sa ovim, nadam se da su ljudi i da drze do rijeci.
To se meni jutros desilo i to nisam ja ni primijetio posto ja samo navece gledam nego moji me "napadose" kakva je to poruka na ekranu :D.
Vjerujem da ce se i to tvoje rijesiti kako treba.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#39029 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

Benq wrote:
dječak sa šibicama wrote: Pa da, meni je u subotu kako rekoh bio zakljucan CS Premiere 1, pa mi ga otkljucase nakon 20 minuta. Tada mi rece gospodja ili gospodicna sa call centra da imaju probleme sa tim i da se javljaju ljudi kojima su zakljucana oba, a nekima po jedan.

Sad cemo vidjeti sta ce biti sa ovim, nadam se da su ljudi i da drze do rijeci.
To se meni jutros desilo i to nisam ja ni primijetio posto ja samo navece gledam nego moji me "napadose" kakva je to poruka na ekranu :D.
Vjerujem da ce se i to tvoje rijesiti kako treba.
Ja se ne bih trebao sekirati sto su zakljucani jer imam TGF+HD?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39030 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

hrasno38 wrote: Ja se ne bih trebao sekirati sto su zakljucani jer imam TGF+HD?
Ako nisi obnavljao ugovor poslije 01.09. onda nemas cinestar premiere kanale , jer TGF korisnici to dobiju nakon sto obnove ugovor.
Variola Vera
Posts: 225
Joined: 27/09/2016 22:57

#39031 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Variola Vera »

Cinestar kanali su pali naročito ko ima module, ko ima PSD 3121 dovoljno je samo da na minut isključi resiver i kanali su opet tu, na modulu još uvijek nemam nijedan cinestar kanal.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39032 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

Variola Vera wrote:Cinestar kanali su pali naročito ko ima module, ko ima PSD 3121 dovoljno je samo da na minut isključi resiver i kanali su opet tu, na modulu još uvijek nemam nijedan cinestar kanal.
Ja imam V2.0 resiver , to sam vec pokusavao prije nego sto sam poslao PP telemachu i nije uspjelo a na drugom tv-u vadio karticu i radio ponovno skeniranje kanala i nista dok nisam poslao PP onda se aktiviralo.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39033 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Benq wrote:
Variola Vera wrote:Cinestar kanali su pali naročito ko ima module, ko ima PSD 3121 dovoljno je samo da na minut isključi resiver i kanali su opet tu, na modulu još uvijek nemam nijedan cinestar kanal.
Ja imam V2.0 resiver , to sam vec pokusavao prije nego sto sam poslao PP telemachu i nije uspjelo a na drugom tv-u vadio karticu i radio ponovno skeniranje kanala i nista dok nisam poslao PP onda se aktiviralo.
Reci mi koji ti modem imas i koliko imas mbps preko wifia ako stavis mobitel pored modema?
Jel treba modem davati punu brzinu makar 1cm od sebe?
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#39034 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Adi-g »

Ako sam potisao ugovor u martu za tgf mogu li sada produziti od danasnjeg dana 2god i dobiti cinestar?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#39035 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Xeox2 »

Adi-g wrote:Ako sam potisao ugovor u martu za tgf mogu li sada produziti od danasnjeg dana 2god i dobiti cinestar?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Možeš
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#39036 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

Benq wrote:
hrasno38 wrote: Ja se ne bih trebao sekirati sto su zakljucani jer imam TGF+HD?
Ako nisi obnavljao ugovor poslije 01.09. onda nemas cinestar premiere kanale , jer TGF korisnici to dobiju nakon sto obnove ugovor.
Pa sta cu ga obnavljati kad sam ga potpisao u Februaru i to na 24 mjeseca :D
User avatar
Nienna
Posts: 8
Joined: 06/08/2016 23:04

#39037 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Nienna »

joyjoy wrote:
Nienna wrote:
otkrivenje wrote: Ne znam više u čemu je problem s ovim netom. Čim prođe 18:00h drastičan pad brzine, od 120/5 dostupno 5,5/5 i tako već 10-tak dana. Vidim i drugi korisnici imaju problema. I da napomenem da je brzina mjerena i putem kabla i putem wi-fi. A što je najčudnije, samo download zakaže, upload standarno dobar.
I koji crnjak, dođu mi gosti (a koji su inače korisnici Eroneta) i ja da se pohvalim kako je kod mene brz net, kad ono zaQrac. Brži 3g na mobitelu.
Isto i kod mene 120/5, neki dan mi download bio 1 - 2 Mbps, ja se sokirala. I upravo ista stvar, dolaze gosti, hoce da se prebace na Telemach, ja im govorila kako je dobar, brzina, ovo-ono, kad su ljudi probali na svojim uredjajima, internet katastrofa. Vjerovatno ste izgubili potencijalne korisnike.
Koja propaganda , LoL , 1360 i u 24h problem mora biti riješen , moje iskustvo doduše ne sa internetom ali sa"kockicama" na digitali i više puta riješeno(bilo do kablova do d3v2) , prije dvije godine nakon udara groma u 24h zamjenjen modem.

Ako ne dođu nakon poziva(reklamacija) tada slobodno pljuj javno!
:bih:


p.s. najvjerovatnije je do kablaova ili kutije tkz.!!!
Da, sigurno propaganda, nemam drugog posla. :roll: 1360 vise sanjam od kako smo ga uveli, te ovo te ono, vise me i stid ih zvati, reci ce de ohani malo. Brzina jos uvijek opada, ali hajde, valjda bude kakvo rjesenje. S druge strane jos kuburim sa bh telecomom, to je vec posebna prica, jos mi samo fali telemach da me :izet: pa ono stvarno...
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39038 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

autoskolee wrote: Reci mi koji ti modem imas i koliko imas mbps preko wifia ako stavis mobitel pored modema?
Jel treba modem davati punu brzinu makar 1cm od sebe?
Kod mene je Ubee modem , imam stariji HTC preko kojeg ostvarim max oko 50Mb ali to mi nije uopste bitno jer sam konstantno spojen na unifi. Ubee modem ima dvije mreze i to 2,4GHz i 5GHz , na 2,4GHz se ne moze ostvariti neka veca brzina , dok na 5GHz brzina preko wifi-a je max.
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#39039 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by beco »

Kako se aktivira vracanje programa unazad 72h imam tri grande family

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39040 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Benq wrote:
autoskolee wrote: Reci mi koji ti modem imas i koliko imas mbps preko wifia ako stavis mobitel pored modema?
Jel treba modem davati punu brzinu makar 1cm od sebe?
Kod mene je Ubee modem , imam stariji HTC preko kojeg ostvarim max oko 50Mb ali to mi nije uopste bitno jer sam konstantno spojen na unifi. Ubee modem ima dvije mreze i to 2,4GHz i 5GHz , na 2,4GHz se ne moze ostvariti neka veca brzina , dok na 5GHz brzina preko wifi-a je max.
Pa cek to te pitam. Koji paket imas koja je njemu brzina i koliku bi brzinu imao blizu modema? Paket moj je 80/4
Jer ja imam 77max na kompu a preko wifi pored modema mobitel 30max a unifi moj kucni .. 3g je brzi..
A npr. Unifi dok hodam mogu iz zgrada ufatit normalan bplji nego pored mog modema.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#39041 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

autoskolee wrote:
Benq wrote:
autoskolee wrote: Reci mi koji ti modem imas i koliko imas mbps preko wifia ako stavis mobitel pored modema?
Jel treba modem davati punu brzinu makar 1cm od sebe?
Kod mene je Ubee modem , imam stariji HTC preko kojeg ostvarim max oko 50Mb ali to mi nije uopste bitno jer sam konstantno spojen na unifi. Ubee modem ima dvije mreze i to 2,4GHz i 5GHz , na 2,4GHz se ne moze ostvariti neka veca brzina , dok na 5GHz brzina preko wifi-a je max.
Pa cek to te pitam. Koji paket imas koja je njemu brzina i koliku bi brzinu imao blizu modema? Paket moj je 80/4
Jer ja imam 77max na kompu a preko wifi pored modema mobitel 30max a unifi moj kucni .. 3g je brzi..
A npr. Unifi dok hodam mogu iz zgrada ufatit normalan bplji nego pored mog modema.
To je to i kod mene je isti paket 77 Mb preko LAN-a, na WiFi preko 2.4 GHz jedva ponekad 30 a uglavnom oko 20 a na 5 GHz leti oko 60 Mb!! UNIFI ni u mislima koliko ja znam nema te brzine i ide ja mislim do 20 ako ide i toliko.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39042 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

Pa sta da radimo? Koji ce mi k. Ovaj paket kad neam tu brzinu? Mene stvarno zanima sta oni kazu ljudima koji imaju laptop .. eto uzmite najjaci paket od 200km i imacete perfomanse ovog od 40km ali i to samo dok sjedite na modemu?????
User avatar
joyjoy
Posts: 285
Joined: 19/11/2009 20:28

#39043 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by joyjoy »

Da, sigurno propaganda, nemam drugog posla. :roll: 1360 vise sanjam od kako smo ga uveli, te ovo te ono, vise me i stid ih zvati, reci ce de ohani malo. Brzina jos uvijek opada, ali hajde, valjda bude kakvo rjesenje. S druge strane jos kuburim sa bh telecomom, to je vec posebna prica, jos mi samo fali telemach da me :izet: pa ono stvarno...[/quote]


Što jest jest 1360 je tehnički promašaj pogotovu kada se poziva sa mobilnog , ali poruke preko Fbooka i klix su više nego dovoljne , prije mjesec mi je bila intervencija zbog kablova , nije vjerovao (telemachovac) kakve loše (koaksijalne) kableve je postavio miten čini mi se , neznam kako se zove firma što ugrađuje..."pakete" i ostalo....... :run:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39044 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

autoskolee wrote: Pa cek to te pitam. Koji paket imas koja je njemu brzina i koliku bi brzinu imao blizu modema? Paket moj je 80/4
Jer ja imam 77max na kompu a preko wifi pored modema mobitel 30max a unifi moj kucni .. 3g je brzi..
A npr. Unifi dok hodam mogu iz zgrada ufatit normalan bplji nego pored mog modema.
Imam Trio Grande Extra 120/5, testirao sam samo na 2,4GHz mrezi i dobio oko 65Mb sa asus wifi stickom , i jednom sam testirao na laptopu kad mi je drug donio jer on podrzava 5GHz mrezu i brzina je bila kao preko lan-a 116/5.

Inace brzina unifi-a preko mog modema je bila 30/3 zadnji put kad sam mjerio.
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#39045 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote:
autoskolee wrote: Pa cek to te pitam. Koji paket imas koja je njemu brzina i koliku bi brzinu imao blizu modema? Paket moj je 80/4
Jer ja imam 77max na kompu a preko wifi pored modema mobitel 30max a unifi moj kucni .. 3g je brzi..
A npr. Unifi dok hodam mogu iz zgrada ufatit normalan bplji nego pored mog modema.
Imam Trio Grande Extra 120/5, testirao sam samo na 2,4GHz mrezi i dobio oko 65Mb sa asus wifi stickom , i jednom sam testirao na laptopu kad mi je drug donio jer on podrzava 5GHz mrezu i brzina je bila kao preko lan-a 116/5.

Inace brzina unifi-a preko mog modema je bila 30/3 zadnji put kad sam mjerio.
Da li postoje modemi/routeri mogu na 2,4 GHz da isporuce te brzine od 120/150 putem wifi-a sa tehnicke strane. Ili to moze samo preko 5 GHz
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39046 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: Da li postoje modemi/routeri mogu na 2,4 GHz da isporuce te brzine od 120/150 putem wifi-a sa tehnicke strane. Ili to moze samo preko 5 GHz
Iskreno ja to na Ubee modemu nisam mogao postici , mozda treba malo bolja wifi kartica , ali i ovaj wifi dongle koji sam koristio podrzava do 150Mb max.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#39047 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

autoskolee wrote:Pa sta da radimo? Koji ce mi k. Ovaj paket kad neam tu brzinu? Mene stvarno zanima sta oni kazu ljudima koji imaju laptop .. eto uzmite najjaci paket od 200km i imacete perfomanse ovog od 40km ali i to samo dok sjedite na modemu?????
Imas kako nemas na LAN-u. Nigdje niko na svijetu ti ne moze garantovati WiFi brzinu da ces imati koliko pise jer na to utice mali milion faktora. Evo ja imam bas dobar Toshiba laptop koji ima samo jedniu manu a to je da mu je WiFi kartica iskljucivo 2.4 tj. N i mogu se slikati na test speedu 20-30 od deklarisanih 80. Na mobilnom koji moze raditi na 5 Ghz bez problema ide 60 Mb. Dakle internet nije samo ubodi i imas ono sto pise. Ja u jednoj sobi imam wifi bez problema a u drugoj sam morao uzeti repeater a sve je u 5m.
Ako na LAN-u nemas ono sto ti pise e onda imas pravo da se zalis i kazes da su te zajebali.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#39048 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

hrasno38 wrote:
autoskolee wrote:Pa sta da radimo? Koji ce mi k. Ovaj paket kad neam tu brzinu? Mene stvarno zanima sta oni kazu ljudima koji imaju laptop .. eto uzmite najjaci paket od 200km i imacete perfomanse ovog od 40km ali i to samo dok sjedite na modemu?????
Imas kako nemas na LAN-u. Nigdje niko na svijetu ti ne moze garantovati WiFi brzinu da ces imati koliko pise jer na to utice mali milion faktora. Evo ja imam bas dobar Toshiba laptop koji ima samo jedniu manu a to je da mu je WiFi kartica iskljucivo 2.4 tj. N i mogu se slikati na test speedu 20-30 od deklarisanih 80. Na mobilnom koji moze raditi na 5 Ghz bez problema ide 60 Mb. Dakle internet nije samo ubodi i imas ono sto pise. Ja u jednoj sobi imam wifi bez problema a u drugoj sam morao uzeti repeater a sve je u 5m.
Ako na LAN-u nemas ono sto ti pise e onda imas pravo da se zalis i kazes da su te zajebali.
Potpuno si u pravu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#39049 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hrasno38 »

kakaljin wrote:
Benq wrote:
autoskolee wrote: Pa cek to te pitam. Koji paket imas koja je njemu brzina i koliku bi brzinu imao blizu modema? Paket moj je 80/4
Jer ja imam 77max na kompu a preko wifi pored modema mobitel 30max a unifi moj kucni .. 3g je brzi..
A npr. Unifi dok hodam mogu iz zgrada ufatit normalan bplji nego pored mog modema.
Imam Trio Grande Extra 120/5, testirao sam samo na 2,4GHz mrezi i dobio oko 65Mb sa asus wifi stickom , i jednom sam testirao na laptopu kad mi je drug donio jer on podrzava 5GHz mrezu i brzina je bila kao preko lan-a 116/5.

Inace brzina unifi-a preko mog modema je bila 30/3 zadnji put kad sam mjerio.
Da li postoje modemi/routeri mogu na 2,4 GHz da isporuce te brzine od 120/150 putem wifi-a sa tehnicke strane. Ili to moze samo preko 5 GHz
http://www.racunalo.com/wi-fi-test-2-4- ... aljenosti/

a evo ovdje imas odgovor i na svoje pitanje

https://bs.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

medjutimnije dovoljno samo da modem ima 2.4 GHz jer i yugo i mercedes imalu volan, gas i kocnicu ali znas koja je razlika. Tako je i sa modemima kod kojih bitnu ulogu igra jacina antene na njima. Zato na masi modema postoji mogucnost ugradnje vanjskih antena gdje kupujes decibele a samim tim i jacin u i kvalitet signala.Ovi TM modemi/routeri koliko sam vidio imaju unutraqsbnje antene i to ti je sto ti je.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#39050 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by autoskolee »

hrasno38 wrote:
autoskolee wrote:Pa sta da radimo? Koji ce mi k. Ovaj paket kad neam tu brzinu? Mene stvarno zanima sta oni kazu ljudima koji imaju laptop .. eto uzmite najjaci paket od 200km i imacete perfomanse ovog od 40km ali i to samo dok sjedite na modemu?????
Imas kako nemas na LAN-u. Nigdje niko na svijetu ti ne moze garantovati WiFi brzinu da ces imati koliko pise jer na to utice mali milion faktora. Evo ja imam bas dobar Toshiba laptop koji ima samo jedniu manu a to je da mu je WiFi kartica iskljucivo 2.4 tj. N i mogu se slikati na test speedu 20-30 od deklarisanih 80. Na mobilnom koji moze raditi na 5 Ghz bez problema ide 60 Mb. Dakle internet nije samo ubodi i imas ono sto pise. Ja u jednoj sobi imam wifi bez problema a u drugoj sam morao uzeti repeater a sve je u 5m.
Ako na LAN-u nemas ono sto ti pise e onda imas pravo da se zalis i kazes da su te zajebali.
Pa kako onda mogu varati narod tako? Sta ja trebam skolu neku zavrsit da bi znao mozel mi uopste tk radit? Sta onda nude kojeg k. Te brzine kad ih 90% nmze koristit. A znajj se hvalit KOD NAS NAJBRZE isti k. kad nmgu 30 kako treba koristit
Locked