Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#37076 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

Rugafet wrote:Znam to crni, ali po ivanu ispade da svi korisnici bhb te kanale imaju otkljucane vec mjesecima, sto nije istina. Ovo govorim za podrucje Gracanice i Doboj Istoka, mi tek od nedavno imamo te kanale otkljucane i , molim lijepo nemoj da nas mjesate sa ostatkom bhb-a :lol:
I kod mene su već mjesecima ako ne i pola godine otključani svi ti kanali, kao što reče ivann gore. I slažem se da nije uredu da se toliko dugo drže otključanim svi ti paketi za koje ja plačam više novaca nego struju i vodu zajedno. Također je HD paket od početka praktično godine otključan, mislim od kraja januara ili početka februara a to zaista nema smisla obzirom da na taj isti HD paket traže da im se plaća 8 KM. Zbog ovakvih stvari ja nikad više ugovora neću potpisati, između ostalog :)
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#37077 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

aditon wrote: Bili su digitalni kanali otključani unazad nekoliko mjeseci (da li su još nisam provjeravao) te su se mogli gledati bez resivera ili CI modula. Moguće da je kupio i android tv te koristi kodi.
Nije stvar u kodiju , nego je covjek skenirao DVB-C mrezu i nasao oko 160 otkljucanih kanala , a trenutno su otkljucani Start i HD paket.

EDIT: Sto se mene tice , mogu ostaviti otkljucane te kanale , jer je analogna 18KM i tih 11KM za start i hd paket se uklapaju , ali u tom slucaju bi trebalo izvrsiti korekcije na ostalim paketima i td.. Vidjet cemo sta ce biti uskoro.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#37078 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

Benq wrote:
aditon wrote: Bili su digitalni kanali otključani unazad nekoliko mjeseci (da li su još nisam provjeravao) te su se mogli gledati bez resivera ili CI modula. Moguće da je kupio i android tv te koristi kodi.
Nije stvar u kodiju , nego je covjek skenirao DVB-C mrezu i nasao oko 160 otkljucanih kanala , a trenutno su otkljucani Start i HD paket.

EDIT: Sto se mene tice , mogu ostaviti otkljucane te kanale , jer je analogna 18KM i tih 11KM za start i hd paket se uklapaju , ali u tom slucaju bi trebalo izvrsiti korekcije na ostalim paketima i td.. Vidjet cemo sta ce biti uskoro.
Ma na to sam i prvo pomislio ali kako reče da je kupio novi tv, na um mi pade da bi se moglo raditi o androidu i kodiju. Ali znam da su ti kanali otključani već mjesecima i nema to smisla bez obzira na ovo što se piše da je to zbog ovih iz pridruženih kompanija.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#37079 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

ali vidi nešto, da je tako, ja bi sad sve ovo odjavio, jer HD kanale samo i gledam, ostalo me ništa ne zanima. Plačao bi 18 Km analogiju a imam praktično digital i to HD paket koji mi treba. Ne salžem se da to treba ostati otključano. To je u jednu ruku vrijeđanje onih koji to plačaju, a ja sam ti naveo da mi je Telemach račun veći od računa za struju, vodu i smeće zajedno.
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#37080 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ivannn »

Bar 7 mjeseci su kanali otkljucani.

Oni koji imaju samo digitalno start i hd su namanje receno opljackani za taj ne kratki period.

Oni koji imaju pakete, cijena bi proporcionalno trebala biti manja, ne za puni iznos, no osjetno manja.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#37081 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dosadno mii »

otkrivenje wrote:
BaDa wrote:@telemach i ja bih ako kako moze taj ubee modem :D :D
+1
kako se aplicira za ovo :D
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#37082 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

Dosadno mii wrote:
otkrivenje wrote:
BaDa wrote:@telemach i ja bih ako kako moze taj ubee modem :D :D
+1
kako se aplicira za ovo :D
cekas da ti se javi telemach :D hahaha
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#37083 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by l33t »

a zasto hocete ubee modem?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#37084 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

l33t wrote:a zasto hocete ubee modem?
Za obicne korisnike kojima ne trebaju neke extra funkcije , Cisco modem je sasvim zadovoljavajuci. Nego je ovdje na forumu drugacija situacija , naravno mi hvalimo Ubee jer je stvarno dobar pa zato hoce i drugi korisnici , iako realno mnogi ne znaju sta ce im :D
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#37085 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van Basten »

crnivrag wrote:
van Basten wrote:Na mobitelima mi steka net preko wirelesa zadnjih dana... Otprilike otkad i slika ledi na kanalim navecer... Dosta utqkmica na OI je bilo negledljivo od smetnji.
I teresantno mi je za net kako haba sukcesivno... Prvo nema mreze na mom mobu pa mi dodje pa nestane na zeninom pa nestqne na oba pa dodje na jednom pa ja restartujem modem i ruter pa malo bude na sva tri mob u kuci pa onda opet krene prekidati... Isto lutrija.
Jeli to sta do njihovq signala zadnjih dana ( stup lokacija ako je bitno) ili je mozda router zreo za zamjenu ili nesto trece?
Ako misliš na to da ti se wifi mreža prestane kompletno odašiljati i da ti se ne prikazuje na mobitelima, onda je problem definitivno u routeru, međutim ako misliš na to da imaš mrežu ali ti pristup internetu nije dostupan, onda je problem u pucanju konekcije i jako lošem signalu (pošto spominješ pikselizaciju na digitalnim kanalima).

U prvom slučaju problem ćeš riješiti zamjenom routera.

A ako je u pitanju ovaj drugi problem onda se trebaš javiti Telemach-u (telefonom ili na PP) i oni će ti poslati tehničara na adresu da ukloni uzroke lošeg signala.

Preporučujem ti da se svakako javiš korisniku @Telemach na PP, jer pikselizacija slike u većini slučajeva implicira na loš signal.
hvala... dijelim tvoje mišljenje ipak da je do njihovog signala... nema mi druge nego (opet) zvati tehničare kući
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#37086 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by l33t »

Benq wrote:
l33t wrote:a zasto hocete ubee modem?
Za obicne korisnike kojima ne trebaju neke extra funkcije , Cisco modem je sasvim zadovoljavajuci. Nego je ovdje na forumu drugacija situacija , naravno mi hvalimo Ubee jer je stvarno dobar pa zato hoce i drugi korisnici , iako realno mnogi ne znaju sta ce im :D
pa kontam ja da je dobar, zar nismo svi prosjecni useri :D
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#37087 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

l33t wrote: pa kontam ja da je dobar, zar nismo svi prosjecni useri :D
Vidi , imas korisnike kojima nije apsolutno bitno kakav je modem i kakve funkcije ima , njemu je bitno da se spoji na wifi i da to radi. Sa druge strane imas korisnike koji vole da istrazuju sve moguce opcije koje im se nude , kao sto je USB sharing , FTP , Port Forwarding , jacina WiFi signala , brzina samog wifi-a i td.. To naravno imas i u Cisco modemima ali nisu toliko jaki kao Ubee u tome je stvar.

Prosjecnom useru je dovoljno 5Mb , a drugi ne mogu zamisliti rad na toj "brzini" :D
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#37088 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by l33t »

:thumbup: :thumbup:
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#37089 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AnonymousBIH »

Benq wrote:
l33t wrote: pa kontam ja da je dobar, zar nismo svi prosjecni useri :D
Vidi , imas korisnike kojima nije apsolutno bitno kakav je modem i kakve funkcije ima , njemu je bitno da se spoji na wifi i da to radi. Sa druge strane imas korisnike koji vole da istrazuju sve moguce opcije koje im se nude , kao sto je USB sharing , FTP , Port Forwarding , jacina WiFi signala , brzina samog wifi-a i td.. To naravno imas i u Cisco modemima ali nisu toliko jaki kao Ubee u tome je stvar.

Prosjecnom useru je dovoljno 5Mb , a drugi ne mogu zamisliti rad na toj "brzini" :D
Aferim Benq :D :D :D
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#37090 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakotakonikako »

Benq wrote:
l33t wrote: pa kontam ja da je dobar, zar nismo svi prosjecni useri :D
Vidi , imas korisnike kojima nije apsolutno bitno kakav je modem i kakve funkcije ima , njemu je bitno da se spoji na wifi i da to radi. Sa druge strane imas korisnike koji vole da istrazuju sve moguce opcije koje im se nude , kao sto je USB sharing , FTP , Port Forwarding , jacina WiFi signala , brzina samog wifi-a i td.. To naravno imas i u Cisco modemima ali nisu toliko jaki kao Ubee u tome je stvar.

Prosjecnom useru je dovoljno 5Mb , a drugi ne mogu zamisliti rad na toj "brzini" :D
Moze li za obicne smrtnike sta je:

- USB sharing
- FTP
- Port Forwarding
- jacina WiFi signala
- brzina samog wifi-a

Hvala unaprijed.
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#37091 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by davorf »

Pošto vidim da ovdje ima zvanični predstavnik Telemacha, a kako su osobe u call centru totalno neinformisane, nadam se da ću ovdje dobiti odgovore na pitanja vezana, što za internet/HG, što za ostale usluge. @Telemach, nadam se da ćete mi moći odgovoriti na slijedeća pitanja:

1) Nakon uvođenja paketa Duo Net Grande Family (nekada u julu, ne sjećam se datuma tačno), pokušao sam putem call centra da saznam na koji način je moguće koristiti Pickbox uslugu. Jedini odgovor koji mi je osoba u call centru dala je da u moj paket nije uključen Pickbox (mada na webu stoji da je u Duo Net Grande Family uključen). Pitanje je, ako je Pickbox uključen, da li ga je moguće koristiti bez receivera (pošto digitalnu TV koristim pomoću PCMCIA modula i kartice), tj. da li je moguće dobiti Username i Password (ili aktivirati već registrovani Pickbox account), jer Pickbox aplikaciju imam na samom TVu (Samsung Smart TV)?

2) Uvođenjem ovoga paketa tehničari su mi postavili Cisco EPC3928 Home Gateway, koji je povezan na ASUS RT-AC68U router (LAN port 1 Cisco Routera na WAN port ASUS routera). Ovakva konfiguracija stvara problem u korištenju DDNS-a na ASUS routeru, pošto se nalazi iza dvostrukog NAT-a, tj. WAN adresa ASUS routera je lokalna adresa dodjeljana DHCP-om CISCO HG-a. Pored ovog problema, dvostruki NAT onemogućava korištenje i nekih drugih funkcija ASUS routera (AI Cloud i sl). Web interface CISCO routera nema mogućnost prebacivanja routera u Bridge mode, već po defaultu radi samo kao router (iako u help dokumentaciji kojoj se može pristupiti iz samog Web interface CISCO routera piše da postoji Operation mode - brigde i router, očigledno je ista sakrivena ili uklonjena iz firmwarea koji koristi Telemach). U razgovoru sa osobom koja radi u Call centru mi je rečeno da oni ne žele da omoguće Bridge mode, jer u tom slučaju ne mogu garantovati za ispravnost wirelessa (?!? - podrazumjeva se da wireless ne radi ako je router u bridge modu). S obzirom da meni niko ne treba garantovati wireless (koristim isključivo wireless signal sa ASUS routera, ne sa HG-a), pitanje je, da li postoji način da prebacim HG u bridge mode, kako bih mogao koristiti ASUS router kao što sam ga koristio i prije promjene usluge (bio je povezan na stari Motorola SB5100 koji ne podržava EURODOCSIS 3.0), ili, ako ne, da li postoji mogućnost zamjene ovog HG-a za standardni EURODOCSIS 3.0 modem?

Pozdrav,
Davor

P.S. Izvinjavam se ako odgovori na neka pitanja već i postoje na temi, ali ih nisam uspio pronaći pretragom, a kako tema ima skoro 1500 stranica, teško se snaći u tolikoj količini postova.
Last edited by davorf on 23/08/2016 13:58, edited 1 time in total.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#37092 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakotakonikako wrote: Moze li za obicne smrtnike sta je:

- USB sharing
- FTP
- Port Forwarding
- jacina WiFi signala
- brzina samog wifi-a

Hvala unaprijed.
Znam da bi bilo najbolje da se ovdje sada objasni svaka stavka , ali za svaki odgovor bi bilo dodatnih pitanja jer jedno vuce drugo, tako da je najbolje da procitas sve detaljno na netu (google is your friend), tako ces najbolje nauciti o jacini wifi signala , koje prepreke mogu uticati na domet , brzinu (b/g/n..) , o dijeljenju podataka u mrezi ili sa udaljene lokacije (FTP) i sl..
arelinho
Posts: 305
Joined: 23/06/2012 16:15

#37093 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by arelinho »

Telemach wrote:
arelinho wrote:Jutros pošaljem ovdje u inbox poruku korisniku Telemach da pitam kada će mi biti aktivirana puna brzina interneta i picbox i još nisam dobio odgovor. Duo net grande family paket sam priključio 13.8. i još mi nisu aktivirane ove dvije usluge.
Zdravo arelinho,
pisali smo Vam u pp, ljubazno Vas molimo da provjerite.
Odgvorio sam vam. :thumbup: Nadam se da će uskoro biti aktivirane ove dvije usluge.
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#37094 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

TV Sarajevo idalje ima mutnu sliku na digitalnoj, a Medical Channel se još nije vratio.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#37095 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

davorf wrote: 1) Nakon uvođenja paketa Duo Net Grande Family (nekada u julu, ne sjećam se datuma tačno), pokušao sam putem call centra da saznam na koji način je moguće koristiti Pickbox uslugu. Jedini odgovor koji mi je osoba u call centru dala je da u moj paket nije uključen Pickbox (mada na webu stoji da je u Duo Net Grande Family uključen). Pitanje je, ako je Pickbox uključen, da li ga je moguće koristiti bez receivera (pošto digitalnu TV koristim pomoću PCMCIA modula i kartice), tj. da li je moguće dobiti Username i Password (ili aktivirati već registrovani Pickbox account), jer Pickbox aplikaciju imam na samom TVu (Samsung Smart TV)?

2) Uvođenjem ovoga paketa tehničari su mi postavili Cisco EPC3928 Home Gateway, koji je povezan na ASUS RT-AC68U router (LAN port 1 Cisco Routera na WAN port ASUS routera). Ovakva konfiguracija stvara problem u korištenju DDNS-a na ASUS routeru, pošto se nalazi iza dvostrukog NAT-a, tj. WAN adresa ASUS routera je lokalna adresa dodjeljana DHCP-om CISCO HG-a. Pored ovog problema, dvostruki NAT onemogućava korištenje i nekih drugih funkcija ASUS routera (AI Cloud i sl). Web interface CISCO routera nema mogućnost prebacivanja routera u Bridge mode, već po defaultu radi samo kao router (iako u help dokumentaciji kojoj se može pristupiti iz samog Web interface CISCO routera piše da postoji Operation mode - brigde i router, očigledno je ista sakrivena ili uklonjena iz firmwarea koji koristi Telemach). U razgovoru sa osobom koja radi u Call centru mi je rečeno da oni ne žele da omoguće Bridge mode, jer u tom slučaju ne mogu garantovati za ispravnost wirelessa (?!? - podrazumjeva se da wireless ne radi ako je router u bridge modu). S obzirom da meni niko ne treba garantovati wireless (koristim isključivo wireless signal sa ASUS routera, ne sa HG-a), pitanje je, da li postoji način da prebacim HG u bridge mode, kako bih mogao koristiti ASUS router kao što sam ga koristio i prije promjene usluge (bio je povezan na stari Motorola SB5100 koji ne podržava EURODOCSIS 3.0), ili, ako ne, da li postoji mogućnost zamjene ovog HG-a za standardni EURODOCSIS 3.0 modem?

Pozdrav,
Davor

P.S. Izvinjavam se ako odgovori na neka pitanja već i postoje na temi, ali ih nisam uspio pronaći pretragom, a kako tema ima skoro 1500 stranica, teško se snaći u tolikoj količini postova.
1. U taj paket je ukljucen Pickbox i moguce ga je gledati iskljucivo preko resivera PDS2 , PDS3 , V2.0 , preko cam modula (koje trenutno posjeduje telemach) je nemoguce pratiti bilo koju dodatnu uslugu osim iskljucivo dekodiranja kodiranih kanala na koje si pretplacen. Tako da tu nema nikakvog dodatnog user-a i pw-a za smart tv.

2. Tebi treba u tom slucaju klasicni modem , jer ti postojeci ruter pravi problem sa DynDNS-om , kao sto si i sam rekao , a koliko znam (bar u UBEE modemu to ne postoji) ne moze se iskljuciti router opcija, pa je najbolje da se obratis Telemachu na PP i da nadjete rjesenje, ima i Cisco EPC3208 koji radi na istom principu kao SB5100 pa bi s njim rijesio taj problem.
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#37096 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by davorf »

Benq wrote:
davorf wrote: 1) Nakon uvođenja paketa Duo Net Grande Family (nekada u julu, ne sjećam se datuma tačno), pokušao sam putem call centra da saznam na koji način je moguće koristiti Pickbox uslugu. Jedini odgovor koji mi je osoba u call centru dala je da u moj paket nije uključen Pickbox (mada na webu stoji da je u Duo Net Grande Family uključen). Pitanje je, ako je Pickbox uključen, da li ga je moguće koristiti bez receivera (pošto digitalnu TV koristim pomoću PCMCIA modula i kartice), tj. da li je moguće dobiti Username i Password (ili aktivirati već registrovani Pickbox account), jer Pickbox aplikaciju imam na samom TVu (Samsung Smart TV)?

2) Uvođenjem ovoga paketa tehničari su mi postavili Cisco EPC3928 Home Gateway, koji je povezan na ASUS RT-AC68U router (LAN port 1 Cisco Routera na WAN port ASUS routera). Ovakva konfiguracija stvara problem u korištenju DDNS-a na ASUS routeru, pošto se nalazi iza dvostrukog NAT-a, tj. WAN adresa ASUS routera je lokalna adresa dodjeljana DHCP-om CISCO HG-a. Pored ovog problema, dvostruki NAT onemogućava korištenje i nekih drugih funkcija ASUS routera (AI Cloud i sl). Web interface CISCO routera nema mogućnost prebacivanja routera u Bridge mode, već po defaultu radi samo kao router (iako u help dokumentaciji kojoj se može pristupiti iz samog Web interface CISCO routera piše da postoji Operation mode - brigde i router, očigledno je ista sakrivena ili uklonjena iz firmwarea koji koristi Telemach). U razgovoru sa osobom koja radi u Call centru mi je rečeno da oni ne žele da omoguće Bridge mode, jer u tom slučaju ne mogu garantovati za ispravnost wirelessa (?!? - podrazumjeva se da wireless ne radi ako je router u bridge modu). S obzirom da meni niko ne treba garantovati wireless (koristim isključivo wireless signal sa ASUS routera, ne sa HG-a), pitanje je, da li postoji način da prebacim HG u bridge mode, kako bih mogao koristiti ASUS router kao što sam ga koristio i prije promjene usluge (bio je povezan na stari Motorola SB5100 koji ne podržava EURODOCSIS 3.0), ili, ako ne, da li postoji mogućnost zamjene ovog HG-a za standardni EURODOCSIS 3.0 modem?

Pozdrav,
Davor

P.S. Izvinjavam se ako odgovori na neka pitanja već i postoje na temi, ali ih nisam uspio pronaći pretragom, a kako tema ima skoro 1500 stranica, teško se snaći u tolikoj količini postova.
1. U taj paket je ukljucen Pickbox i moguce ga je gledati iskljucivo preko resivera PDS2 , PDS3 , V2.0 , preko cam modula (koje trenutno posjeduje telemach) je nemoguce pratiti bilo koju dodatnu uslugu osim iskljucivo dekodiranja kodiranih kanala na koje si pretplacen. Tako da tu nema nikakvog dodatnog user-a i pw-a za smart tv.

2. Tebi treba u tom slucaju klasicni modem , jer ti postojeci ruter pravi problem sa DynDNS-om , kao sto si i sam rekao , a koliko znam (bar u UBEE modemu to ne postoji) ne moze se iskljuciti router opcija, pa je najbolje da se obratis Telemachu na PP i da nadjete rjesenje, ima i Cisco EPC3208 koji radi na istom principu kao SB5100 pa bi s njim rijesio taj problem.
Nisam mislio da mogu pratiti Pickbox preko Cam modula, Cam modul sam naveo samo kao informaciju (da ne koristim receiver), a mislio sam na korištenje Pickboxa preko aplikacije na TVu (preinstalirana na Samsung Smart Hubu). A što se interneta tiče, sačekati ću da se @Telemach javi ovdje na temi, pa ako bude potrebno, onda ga kontaktirati putem PPa, da ne zatrpavam inbox ako je moguće dobiti odgovor ovdje, gdje može i drugima koristiti. U svakom slučaju, hvala na informacijama.

Pozdrav,
Davor
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#37097 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

davorf wrote: Nisam mislio da mogu pratiti Pickbox preko Cam modula, Cam modul sam naveo samo kao informaciju (da ne koristim receiver), a mislio sam na korištenje Pickboxa preko aplikacije na TVu. A što se interneta tiče, sačekati ću da se @Telemach javi ovdje na temi, pa ako bude potrebno, onda ga kontaktirati putem PPa, da ne zatrpavam inbox ako je moguće dobiti odgovor ovdje, gdje može i drugima koristiti. U svakom slučaju, hvala na informacijama.

Pozdrav,
Davor
Cisco EPC3208 je DOCSIS 3.0 pa bi vjerovatno mogao da dobijes taj modem , medjutim ako isposlujes zamjenu trenutnog EPC3928 za EPC3208 u tom slucaju gubis i UniFi i bit ce ti onemoguceno da se spojis na bilo koji UniFi AP u gradu, pa dobro razmisli i izvagaj.

Nazalost preko aplikacije ne TV-u , bar sto se tice Telemacha , ne mozes pratiti Pickbox, to mozes iskljucivo ako se licno pretplatis na Pickbox, u suprotnom samo putem resivera.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#37098 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

Benq wrote:
l33t wrote:a zasto hocete ubee modem?
Za obicne korisnike kojima ne trebaju neke extra funkcije , Cisco modem je sasvim zadovoljavajuci. Nego je ovdje na forumu drugacija situacija , naravno mi hvalimo Ubee jer je stvarno dobar pa zato hoce i drugi korisnici , iako realno mnogi ne znaju sta ce im :D
LAN
Image

WiFi(USB WiFi adapter za PC)
Image

Ciscov modem/router. Zato meni ne treba Ubee, od 5Ghz WiFi-a nemam ništa jer nemam uređaj koji podržaje 5Ghz WiFi mrežu. Meni samo treba port forwarding a Cisco to ima :D
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#37099 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by davorf »

Benq wrote:
davorf wrote: Nisam mislio da mogu pratiti Pickbox preko Cam modula, Cam modul sam naveo samo kao informaciju (da ne koristim receiver), a mislio sam na korištenje Pickboxa preko aplikacije na TVu. A što se interneta tiče, sačekati ću da se @Telemach javi ovdje na temi, pa ako bude potrebno, onda ga kontaktirati putem PPa, da ne zatrpavam inbox ako je moguće dobiti odgovor ovdje, gdje može i drugima koristiti. U svakom slučaju, hvala na informacijama.

Pozdrav,
Davor
Cisco EPC3208 je DOCSIS 3.0 pa bi vjerovatno mogao da dobijes taj modem , medjutim ako isposlujes zamjenu trenutnog EPC3928 za EPC3208 u tom slucaju gubis i UniFi i bit ce ti onemoguceno da se spojis na bilo koji UniFi AP u gradu, pa dobro razmisli i izvagaj.

Nazalost preko aplikacije ne TV-u , bar sto se tice Telemacha , ne mozes pratiti Pickbox, to mozes iskljucivo ako se licno pretplatis na Pickbox, u suprotnom samo putem resivera.
Aha, sad mi je dio za Pickbox jasan :mrgreen: A taj dio za UniFi nisam znao, da zavisi od toga da li je se koristi HG. Meni lično UniFi ne treba, koristim mobilni internet, ali nisam jedini korisnik interneta u stanu (a samim tim i UniFi-a), pa ću morati o tome razmisliti :mrgreen: Hvala puno na informacijama :mrgreen:
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#37100 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

davorf wrote:
Benq wrote:
davorf wrote: Nisam mislio da mogu pratiti Pickbox preko Cam modula, Cam modul sam naveo samo kao informaciju (da ne koristim receiver), a mislio sam na korištenje Pickboxa preko aplikacije na TVu. A što se interneta tiče, sačekati ću da se @Telemach javi ovdje na temi, pa ako bude potrebno, onda ga kontaktirati putem PPa, da ne zatrpavam inbox ako je moguće dobiti odgovor ovdje, gdje može i drugima koristiti. U svakom slučaju, hvala na informacijama.

Pozdrav,
Davor
Cisco EPC3208 je DOCSIS 3.0 pa bi vjerovatno mogao da dobijes taj modem , medjutim ako isposlujes zamjenu trenutnog EPC3928 za EPC3208 u tom slucaju gubis i UniFi i bit ce ti onemoguceno da se spojis na bilo koji UniFi AP u gradu, pa dobro razmisli i izvagaj.

Nazalost preko aplikacije ne TV-u , bar sto se tice Telemacha , ne mozes pratiti Pickbox, to mozes iskljucivo ako se licno pretplatis na Pickbox, u suprotnom samo putem resivera.
Aha, sad mi je dio za Pickbox jasan :mrgreen: A taj dio za UniFi nisam znao, da zavisi od toga da li je se koristi HG. Meni lično UniFi ne treba, koristim mobilni internet, ali nisam jedini korisnik interneta u stanu (a samim tim i UniFi-a), pa ću morati o tome razmisliti :mrgreen: Hvala puno na informacijama :mrgreen:
Mislim da ne gubiš Unifi s činjenicom da tvoj vlastiti modem nema Unifi. Koristim Cisco 2203 modem + njihov TP-Link ruoter (izgleda da modem te router ne šire unifi mrežu) i bez problema koristim Unifi po gradu, znači naravno preko registracije na mojTelemach portal.
Locked