Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
karirana kosulja
Posts: 93
Joined: 09/08/2014 19:20

#23276 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by karirana kosulja »

Image
Postavio sam Njemacka
Bez kartice nadje 21 kanal
Dali bi sa karticom nasao sve ?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#23277 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

Kod mene je na Njemačkoj, Elit tv, DTV 184 komada bez kartice nađe, radio kanale te još 65 analognih ako se ne varam.
Kada ubaciš karticu onda se mogu gledati ti koje već plaćaš.
nekkem
Posts: 164
Joined: 01/10/2014 03:00

#23278 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by nekkem »

karirana kosulja wrote: Postavio sam Njemacka
Bez kartice nadje 21 kanal
Dali bi sa karticom nasao sve ?
Trebao bi ti svakako naci sve, sa ili bez kartice. Bez kartice bi trebalo da ih samo ne moze dekodirati.
karirana kosulja
Posts: 93
Joined: 09/08/2014 19:20

#23279 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by karirana kosulja »

avaks wrote:Kod mene je na Njemačkoj, Elit tv, DTV 184 komada bez kartice nađe, radio kanale te još 65 analognih ako se ne varam.
Kada ubaciš karticu onda se mogu gledati ti koje već plaćaš.
Ma nece pa nece.
Evo radim update tv-a pa cemo da vidimo da nije do toga
Image
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#23280 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

Poslije 50000 mi pođe nalaziti digitalne (što se frekvencije tiče), ne znam tačno ali od 57000 ako se ne varam pa pokušaj od toga da skeniraš. Ili ručno da uneseš frekvencije.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#23281 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

Bili mi danas dok me nije bilo kući , i nisu uspjeli osposobiti ništa , nema signala , pola kanala kodirano , ma kuršus . Sva sreća pa je ostavio karticu i rekao da ga nazovem kad dođem kući . Sredio sam stvar i bez njega . samo su kanali razbacani u pm , nigdje veze s vezom , bit će par dana posla da poštimam kako mi paše . Ali , zadovoljan sam pravo ,ve fercera bez greške i slika je bolja , a i sviđa mi se što o svakom programu izbaci informacije , format slike , sd ili hd , rezolucija , format zvuka itd .
telemach zahvaljujem na brzoj zamjeni :thumbup:
Last edited by typeOnegative on 07/10/2015 19:44, edited 1 time in total.
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#23282 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

I mene zanima moze li se kako napraviti lista kanala preko ovog modula. Ono da ja stavim sta ce mi biti na 1 sta na 2 itd :D
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#23283 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

typeOnegative wrote:Bili mi danas dok me nije bilo kući , i nisu uspjeli osposobiti ništa , nema signala , pola kanala kodirano , ma kuršus . Sva sreća pa je ostavio karticu i rekao da ga nazovem kad dođem kući . Sredio sam stvar i bez njega . samo su kanali razbacani u pm , nigdje veze s vezom , bit će par dana posla da poštimam kako mi paše . Ali , zadovoljan sam pravo ,i slika je bolja
:thumbup: Sad bi bio red da ga nazoves i odrzis kratko predavanje da nauci sta dje kako zasto, da se ne bruka vise :lol: :lol:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#23284 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

Reglan wrote:I mene zanima moze li se kako napraviti lista kanala preko ovog modula. Ono da ja stavim sta ce mi biti na 1 sta na 2 itd :D
To ni nema veze sa modulom , nego se na TVu radi . Koji je TV ,mora bit opcija za to . Kod mene je LG i radi se preko opcije "upravitelj kanala" ,
poslažeš ih kako ti štima :thumbup:

@ semirsar
:thumbup:
hahahaha , u pravu si , baš bi trebao . Moraju malo poraditi na stručnosti ljudi koji im to rade , jbt šta bi bilo da ja nisam znao ???? Morao bi se odreći usluge jer oni ne znaju što napraviti
Last edited by typeOnegative on 07/10/2015 19:53, edited 2 times in total.
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#23285 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gaius »

Telemach - pitanje:
Gdje mogu vidjeti listu kanala koju dobijam u Duo Net Grande paketima. Interesuje me konkretno koje digitalne i koje HD kanale imam u Duo Net; Grande; Grande Family i Grande Extra.

Piše 5, 9, 14, 32 HD kanala odnosno 100, 130, 150, 180 digitalnih - ali ne znam koji su to tačno kanali u kojem paketu.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#23286 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

gaius wrote:Telemach - pitanje:
Gdje mogu vidjeti listu kanala koju dobijam u Duo Net Grande paketima. Interesuje me konkretno koje digitalne i koje HD kanale imam u Duo Net; Grande; Grande Family i Grande Extra.

Piše 5, 9, 14, 32 HD kanala odnosno 100, 130, 150, 180 digitalnih - ali ne znam koji su to tačno kanali u kojem paketu.
ovo je konkretno za Sa, vjerovatno prvi paket startuje sa START listom, svakom narednom se dodaje slijedeca lista plus oni koji su zasebno navedeni kao HBO... itd.
http://telemach.ba/D3+-+digitalna+telev ... v_start2=0
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#23287 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

typeOnegative wrote:
Reglan wrote:I mene zanima moze li se kako napraviti lista kanala preko ovog modula. Ono da ja stavim sta ce mi biti na 1 sta na 2 itd :D
To ni nema veze sa modulom , nego se na TVu radi . Koji je TV ,mora bit opcija za to . Kod mene je LG i radi se preko opcije "upravitelj kanala" ,
poslažeš ih kako ti štima :thumbup:
Hmmmmm, VoX je kod mene al nisam jos skont'o kako da odradim to :-D
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#23288 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

https://youtu.be/BgYu4sw9-_M

Evo na ovom videu sam ja nasao rjesenje za svoj problem pronalaska kanala.
Fazon je da se rucno unesu frekvencije i zemlja da bude "ostalo"
Ne znam tacne frekvencije za telemach u BiH, ako neko zna neka kaze. Ja sam kucao ove sa videa iako su to komsijske :D
Nasao sam oko 110 kanala, mislim da to nisu svi...ne znam.

@Telemach
Podijelite ovo vasim serviserima, trebat ce im sigurno a i vama u podrsci. ;)
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#23289 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

gaius wrote:Telemach - pitanje:
Gdje mogu vidjeti listu kanala koju dobijam u Duo Net Grande paketima. Interesuje me konkretno koje digitalne i koje HD kanale imam u Duo Net; Grande; Grande Family i Grande Extra.

Piše 5, 9, 14, 32 HD kanala odnosno 100, 130, 150, 180 digitalnih - ali ne znam koji su to tačno kanali u kojem paketu.
Image

Mislim da ovo važi i za duo grande?! :?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#23290 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

Webamaster Dub wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:https://youtu.be/BgYu4sw9-_M

Evo na ovom videu sam ja nasao rjesenje za svoj problem pronalaska kanala.
Fazon je da se rucno unesu frekvencije i zemlja da bude "ostalo"
Ne znam tacne frekvencije za telemach u BiH, ako neko zna neka kaze. Ja sam kucao ove sa videa iako su to komsijske :D
Nasao sam oko 110 kanala, mislim da to nisu svi...ne znam.

@Telemach
Podijelite ovo vasim serviserima, trebat ce im sigurno a i vama u podrsci. ;)
Ne treba ništa ručno unosit sve automatski nađe prati tutorijal http://telemach.ba/upload/document/D3%2 ... %20BiH.PDF umjesto other ko nema neka izabere Austrija
Upravu si, drzati se ovog uputstva i to je to...
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#23291 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zemomak »

Moze li se dobiti taj CI modul da ga stavim na drugi televizor, a na prvom nek ostane resiver, i koliko bi to koštalo???
NediM17
Posts: 21691
Joined: 05/11/2009 11:49

#23292 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

Reglan wrote:I mene zanima moze li se kako napraviti lista kanala preko ovog modula. Ono da ja stavim sta ce mi biti na 1 sta na 2 itd :D
Ljudi, hajde shvatite samo jednu stvar!

Modul samo dekodira kanale i to je njegova jedina uloga. Svaki drugi eventualni problem je do TV. Listu kanala isto tako slazes na TV-u, i mozes i izvaditi modul, postoji mogucnost slaganja liste. I bezveze pisete neke utiske, nece svakome biti isto, ako je losiji TV mozda moze biti i gore nego je na risiveru, ako je TV dobar, bice osjetno bolje, itd... I za bilo kakvu nepravilnost, osim ako nece da vam otvori kanal na koji ste pretplaceni, nemojte maltretirati Telemach.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#23293 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by _Astra_ »

zemomak wrote:Moze li se dobiti taj CI modul da ga stavim na drugi televizor, a na prvom nek ostane resiver, i koliko bi to koštalo???
Moze, ali placas mjesecno naknadu za kanale koje vec imas na resiveru... svi kanali cca 18km dodatno na pretplatu...

Isto to sam i ja trazio, al' ne isplati se...
NediM17
Posts: 21691
Joined: 05/11/2009 11:49

#23294 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

Pa placas mjesecnu naknadu za dodatne pakete koje imas, ako uzimas neki pocetni paket mislim da se ne placa nista.

Sirite dezinformacije i poluinformacije napamet.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#23295 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

NediM17 wrote:Pa placas mjesecnu naknadu za dodatne pakete koje imas, ako uzimas neki pocetni paket mislim da se ne placa nista.

Sirite dezinformacije i poluinformacije napamet.
Ako neko hoce sve kanale iz ponude da ima na vise tv-a, zasto da placa duplu ili trostruku pretplatu, gdje je u svijetu sve u jednoj pretplati na vise tv prijemnika. Ako nesto vise placas to placas simbolicno za opremu.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#23296 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

kakaljin wrote:
NediM17 wrote:Pa placas mjesecnu naknadu za dodatne pakete koje imas, ako uzimas neki pocetni paket mislim da se ne placa nista.

Sirite dezinformacije i poluinformacije napamet.
Ako neko hoce sve kanale iz ponude da ima na vise tv-a, zasto da placa duplu ili trostruku pretplatu, gdje je u svijetu sve u jednoj pretplati na vise tv prijemnika. Ako nesto vise placas to placas simbolicno za opremu.
U biti tačno ali ima troškova, npr. http://www.sky.de/bestellung/zweimal-au ... karte-7032 - 10 € za dodatni resiver i to kroz akciju koja traje još par dana, pošto inače naplaćuju full pretplatu za dodatni resiver kao i za paket kanala!

Mada recimo imaš KabelDeutschland kod kojih dodatni CI modul košta neku simboličnu cifru (10€ npr.) ali onda imaš sve kao i na prvom (ko ima HD paket kanala dobije drugi modul čak besplatno itd.), mada prvi modul naplaćuju jednokratno - slično kao TM (25 €)! Uglavnom sve ovisi od operatera! :P
Last edited by Maharadza on 08/10/2015 00:42, edited 4 times in total.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#23297 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by _Astra_ »

kakaljin wrote:
NediM17 wrote:Pa placas mjesecnu naknadu za dodatne pakete koje imas, ako uzimas neki pocetni paket mislim da se ne placa nista.

Sirite dezinformacije i poluinformacije napamet.
Ako neko hoce sve kanale iz ponude da ima na vise tv-a, zasto da placa duplu ili trostruku pretplatu, gdje je u svijetu sve u jednoj pretplati na vise tv prijemnika. Ako nesto vise placas to placas simbolicno za opremu.
Upravo to sto je boldirano... SVI dodatni (iole kvalitetni) kanali/paketi kostaju cca 18km dodatno na pretplatu.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5052
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#23298 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by oldtajmer »

imam danas problem sa telemahovim internetom,desi se povremeno da ne mogu otvoriti nijednu web stranicu na nekoliko minuta pa onda sve proradi normalno,pa nakon izvjesnog vremena opet isto
desava li se nekome slicno :?:
a primjetio sam da u isto vrijeme ako mi ide neki stream na youtubu on se ne prekida i upload torenta ide uredno
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#23299 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

oldtajmer wrote:imam danas problem sa telemahovim internetom,desi se povremeno da ne mogu otvoriti nijednu web stranicu na nekoliko minuta pa onda sve proradi normalno,pa nakon izvjesnog vremena opet isto
desava li se nekome slicno :?:
Primjetio sam večeras da ping dosta varira, bude normalan 40-45 pa naglo skoči na 80, moguće zbog spajanja/dodavanja Velnet/HS mreže?! Neko reče da su za 1.11. najavili konačnu "fuziju" svih mreža?! :?
User avatar
oldtajmer
Posts: 5052
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#23300 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by oldtajmer »

moze biti da je u tome neki fol,fakat ne pamtim kada je bilo nekih problema
Locked