NFL all about

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#5726 Re: NFL all about

Post by phillie »

Brown ih je u crno zavio.
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5727 Re: NFL all about

Post by drndalo »

Dimu1927 wrote: 26/11/2021 13:52 Lionsi ce zavrsiti 0-16-1. uzasna ekipa, uzasni treneri i proceduralne greske ono je za plakanje stvarno...

a nisu ni Cowboysi nista bolji sinoc bili, koliko 15-16 prekrsaja :D
Jel moguce da svjesno idu na to, kao Jetsi nedavno ? Zbog prve pozicije na draftu ?
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5728 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

inace se desavalo mozda i desavalo, npr prosle godine je bila mrtva trka izmedju jetsa i jaguarasa zbog trevor lawrenca. sigurno im ni jednim ni drugim nije bila pobjeda toliko bitna u zadnjih par kola

ali sto se tice detroita, ipak su tragicno gubili neke utakmice, trebali su realno imati 3 pobjede, onu protiv ravensa, ovu, i jos jednu su izgubili na smijesan nacin

a eto i ta prva pozicija na draftu koliko znaci, ipak je to samo jedan igrac, sta moze promjeniti u ovako losoj fransizi da ne znam koga izaberu. evo trevor lawrence vanserijski talent upao u ocajne jaguarse, upitno kad ce zaigrati sa dobrim ostatkom ekipe...
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#5729 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

Postoje žestoki rivaliteti u američkom sportu. Postoje žestoki rivaliteti i u američkom fudbalu, univerzitetskom i profesionalnom

Ali, samo jedna utakmica je poznata kao The Game, i svako zna o čemu se radi. Ovo nije rivalitet, nego mržnja na život i smrt.

Ohio State - Michigan in Ann Arbor, pred više od 100 000 ljudi. Počinje za pet minuta.
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#5730 Re: NFL all about

Post by studeni76 »

Aaaaa jbg Cam, kakva su ovo bacanja! Ovako bi mogao i ja, baci pa neka hvata ko je bliži :-) vraćaj Darnolda.!
Newtonu je vakat za penziju ili da promijeni poziciju u timu
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5731 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

Osmi Socrates wrote: 27/11/2021 18:12 Postoje žestoki rivaliteti u američkom sportu. Postoje žestoki rivaliteti i u američkom fudbalu, univerzitetskom i profesionalnom

Ali, samo jedna utakmica je poznata kao The Game, i svako zna o čemu se radi. Ovo nije rivalitet, nego mržnja na život i smrt.

Ohio State - Michigan in Ann Arbor, pred više od 100 000 ljudi. Počinje za pet minuta.
ako je tacna ona brojka sa stadiona jucer je bilo vise od 111.000 navijaca :)

strasna atmosfera
User avatar
n;hill
Posts: 1198
Joined: 15/03/2008 22:30

#5732 Re: NFL all about

Post by n;hill »

Ni sanjao nisam da će Patriotsi ovako nanizati pobjeda, ali uzivanje je gledati ih ove godine, osim možda protiv Dallasa/Saintsa svaku su bili extra
još su čini mi se dva poraza izgubili na zadnjem driveu, mogao je rekord biti i bolji, ovako
utakmice sa Billsima, dvi u naredna tri kola će odlučiti da li smo tu samo za playoff pokazivanje ili baš super bowl kontenderi,
svejedno dobro je da je Mac Jones 10 tu još tri 4 godine s malom platom, tako da je očekivati dobre timove New Englanda narednih sezona
Ipak neće biti odlazak u penziju biti porazan za Billa kako se činilo lani :bih:
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5733 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

rebuild ekipe obicno traje nekoliko sezona, a Bill je to (izgleda) odradio za jednu godinu
RJ57
Posts: 3345
Joined: 10/04/2017 15:12

#5734 Re: NFL all about

Post by RJ57 »

Dimu1927 wrote: 28/11/2021 20:47
Osmi Socrates wrote: 27/11/2021 18:12 Postoje žestoki rivaliteti u američkom sportu. Postoje žestoki rivaliteti i u američkom fudbalu, univerzitetskom i profesionalnom

Ali, samo jedna utakmica je poznata kao The Game, i svako zna o čemu se radi. Ovo nije rivalitet, nego mržnja na život i smrt.

Ohio State - Michigan in Ann Arbor, pred više od 100 000 ljudi. Počinje za pet minuta.
ako je tacna ona brojka sa stadiona jucer je bilo vise od 111.000 navijaca :)

strasna atmosfera
ne bi ja pretjrivao sa tim američkim rivalitetima. ima tu par utakmica tipa iron bowla ili ove spomenute utakmice, atmosfera je sto puta bolja nego na NFL-u ali ne može se to ni po jednom mjerilu porediti sa rivalitetima u evropskom ili nedaj bože južnoameričkom fudbalu. svako poređenje je smiješno. pored toga ti koledž stadioni uopšte nisu toliki kolikim se predstavljaju, tu su u pitanju klupe na koje se zgura 110.000 ljudi, ali da se postave stolice i ispoštuju moderni standardi u npr. big house-u, pošto je upravo o tome stadionu bila riječ, bi vjerovatno kapacitet pao na 80-85 hiljada, ako i toliko.

a NFL se jako zakuhao, nikad neizvjesniju sezonu nismo imali! :thumbup:
Dimu1927 wrote: 02/12/2021 19:46 rebuild ekipe obicno traje nekoliko sezona, a Bill je to (izgleda) odradio za jednu godinu
sa preko 160 miliona dolara to i nije neka nauka, ali mora mu se priznati da je izgleda opet potrefio QB-a, a i to nije bilo pretjerano teško kad su se drugi zaletili i uzeli pogrešne! doduše momak baca uglavnom samo checkdowne, vidjećemo šta ćebiti kad se malo oslobodi, tj kad mu billy to dozvoli ... to bi onda moglo u oba smjera
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#5735 Re: NFL all about

Post by Roccohljup »

AFC North i dalje najluđa divizija i nema goreg rivalstva nego u tim utakmicama. Ide week 16 i sva 4 tima još uvijek imaju šanse (makar teoretske) za playoff :-) Inače u cijelom NFL, jedino su Packers za sada 100% osigurali mjesto u playoffu :-) :-) :-)

Bez obzira na sve......samo je jedan tim u srcu

Image


Btw....čestitke T.J :D

Watt a year for T.J!

User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5736 Re: NFL all about

Post by drndalo »

Jos da im je kako ugurati u glavu da se utakmica igra i u 1 poluvremenu ove sezone... :evil:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#5737 Re: NFL all about

Post by Roccohljup »

drndalo wrote: 20/12/2021 15:36 Jos da im je kako ugurati u glavu da se utakmica igra i u 1 poluvremenu ove sezone... :evil:
Tesko.... ova sezona je zesca fula. Trebali su se se Benu zahvaliti na kraju prosle al eto, a onda i problem sa JuJu. Al ko zna, mozda dobiju dobar pick za QB ovaj draft. Prica se da Kenny Pickett ne bi imao nista protiv da ostane u Pgh....al ovaj put u black&gold dresu :D
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#5738 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

Rodgers nikad nije igrao bolje. Ne mislim na jučerašnju utakmicu, gdje je i promašio par pasova koje on uobičajeno ne promaši, nego na čitavu sezonu. Jučerašnju utakmicu su, na kraju, jedva dobili jer Harbaugh drugi put u tri utakmice radi glupost sa "two point conversion" na kraju utakmice. Mnogi mu to odobravaju, ali, brt, činjenica je da se rizik nije isplatio, a da su Ravens tim koji sada visi za playoff. Dobro, možda je Harbaugh takav mentalitet, pa ne može sam protiv sebe.

Ali, Rodgers... :-)

Čovjek ima neupitnu kontrolu nad svakom utakmicom, i Packersi će dobro zažaliti ako ih napusti na kraju sezone. Neki kažu da ide u Denver.

New Orleans je juče opet zakočio Bradyja, plus tri važna TB igrača povrijeđeni. Svejedno, imaju lak raspored do kraja. A onda dolazi Brady u januaru i februaru, što je nešto sasvim drugačije od Bradyja u bilo kojem drugom mjesecu. :lol: Brady faktor je statistika koja se ne može izmjeriti.

Inače, u NFC, moguće iznenađenje u playoffu će biti San Francisco. Taj tim će biti teško pobjediti, ako uđu u playoff, a po svemu sudeći hoće. Isto kao što u AFC će biti teško pobjediti Indianapolis, ako uđu. Dallas izgleda fantastično u odbrani, a napad im je sad posustao. Svejedno, i oni uzimaju diviziju, a moguće i drugo mjesto u Konferenciji.

AFC je teško komentirati. Skoro svi još imaju šanse. :lol: Kansas City se čini najzreliji da bude na vrhu konferencije.

Od moje zadnje prognoze, Buffalo je prvo postao beznadežan, pa sad opet izgledaju solidno i mogu opet uzeti diviziju ako pobjede Patriots. Tennessee je juče prokockao šansu da bude na vrhu konferencije, ali će u playoff, valjda. Ako im se vrati Henry, oni će biti dovoljno konkurentni.
Last edited by Osmi Socrates on 20/12/2021 20:29, edited 1 time in total.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#5739 Re: NFL all about

Post by Osmi Socrates »

Što se tiče ranih prognoza za Super Bowl....

Mediji, a čini mi se i NFL, bi najviše voljeli da u Super Bowlu igra Brady protiv Patriots. :lol: Ta bi utakmica bila medijski najspektakularnija. Mada, pitanje je da li je ona pobjednička serija Patriotsa naznaka da su spremni ići sve do kraja. Imaju najboljeg trenera lige, i on sam može da ih odvede do Super Bowla, uz malo sreće. Tampa Bay ima kvalitet, mada sve zavisi i od povreda.

Po trenutnoj formi, Super Bowl bi trebali igrati KC i GB.

Ima tu još nekoliko šizofrenih timova. Recimo, dva tima iz Los Angelesa. Oba su slična. Nekad izgledaju kao najbolji timovi lige, a nekad kao prosjek. Stafford i Herbert isto. Nekad su spektakularni, a nekad bi ih čovjek gađao jajima.
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5740 Re: NFL all about

Post by drndalo »

Nisam izdrzao da cekam snimak utakmice, pa sad pogledah pregled Detroit-Arizona... Bilo je svega, sa strane Lavova... Da im ne znam omjer, rekao bih da se oni tuku za konferenciju... 2/3 utakmice su ubijali Crvendace ko mraz paprike... Od odbrane, i bliceva, do Goff-a kojem ne znam kada sam gledao vise dobrih poteza...
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5741 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

drndalo wrote: 21/12/2021 11:47 Nisam izdrzao da cekam snimak utakmice, pa sad pogledah pregled Detroit-Arizona... Bilo je svega, sa strane Lavova... Da im ne znam omjer, rekao bih da se oni tuku za konferenciju... 2/3 utakmice su ubijali Crvendace ko mraz paprike... Od odbrane, i bliceva, do Goff-a kojem ne znam kada sam gledao vise dobrih poteza...
iako na papiru jesu jedna od gorih ekipa u ligi, lionsi zapravo nisu imali mnogo blow out utakmica, mislim da imaju 5 poraza sa manje od 3 poena... jednostavno nisu imali ni srece u nekim utakmicama. uglavnom mnogo su bolji nego sto imaju score.

Dan campbell ocito radi dobar posao i podize lagano tim iz gubitnickog mentaliteta


a sto se tice cardinalsa, kad se sjetim na 2-0 ili 3-0 i onog deranja u kameru JJ Watta "maybe we're just better" :lol:
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#5742 Re: NFL all about

Post by studeni76 »

Nema ni od ovog Pekara ništa. Uspije lik bacit 3 Inta do poluvremena :-)
Nemaju ni ovi Brownsi sreće, uvijek im nesto fali.
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#5743 Re: NFL all about

Post by studeni76 »

Au ono sto je Baker sinoć radio, večeras Stafford nastavlja. Uništava lik, al svoju ekipu. Večeras jalove Vikinge lik drži u igri! Za sta ljudi uzimaju desetine miliona $ :-) :run:
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5744 Re: NFL all about

Post by drndalo »

Ko moze pogledati reprizu Bills-Patriots od sinoc, neka pogleda... Dobra tekma...
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#5745 Re: NFL all about

Post by Dimu1927 »

studeni76 wrote: 25/12/2021 23:47 Nema ni od ovog Pekara ništa. Uspije lik bacit 3 Inta do poluvremena :-)
Nemaju ni ovi Brownsi sreće, uvijek im nesto fali.
a uprkos tome packersi su ocajnu odbranu imali, brownsi u redzone sa 4-5 akcija svaki put ... da nije bilo interceptiona ko zna sta bi bilo...


btw Miami jedina ekipa sa nizom od 7 poraza i 7 pobjeda u istoj sezoni :-)
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5746 Re: NFL all about

Post by drndalo »

Aferim, Cincinati :izet: Kanasas
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#5747 Re: NFL all about

Post by studeni76 »

Chiefsi su imali pobjedu al nestadose u drugom. Al i sudije su se svojski potrudile da ovo Bengalsi dobiju. Do besvijesti su ih gurali u zadnjem napadu. Kao u fudbalu, ponavljaj penal dok ne bude go.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#5748 Re: NFL all about

Post by shalla »

studeni76 wrote: 02/01/2022 22:13 Chiefsi su imali pobjedu al nestadose u drugom. Al i sudije su se svojski potrudile da ovo Bengalsi dobiju. Do besvijesti su ih gurali u zadnjem napadu. Kao u fudbalu, ponavljaj penal dok ne bude go.
Ja ne vidjeh taj hand in the face na usporenom snimku...
Al eto, obzirom da se nisu bunili, valjda je i bio...
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#5749 Re: NFL all about

Post by karanana »

Kud antonio brown prodje tu trava ne raste.
Fakat ne znam koji se kurac timovi i bakcu potpisujuci probleme koji ocigledno ni za sta nisu.
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#5750 Re: NFL all about

Post by studeni76 »

Ma hajde taj zadnji napad je bio više gubitak vremena. Al gora je stvar ono sviranje nekakve nepotrebne grubosti gdje umjesto punta Bengalsi budu nagrađeni i uzmu TD. Plus na to Chiefsi im dopustiše onaj 3 at 27 i to je to.
Ne kažem da su Bengalsi bili loši, cak naprotiv. Burrow-Chase su mašina.
Post Reply