Rukometna reprezentacija BiH

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#8376 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by sukis »

zlajaBHF wrote: 13/01/2022 22:32
sukis wrote: 13/01/2022 22:18
Nisu preuzele srpske televizije, vec su srpski kablovski operateri pokupovali sve zive sportske dogadjaje za cijelu regiju ne samo za nasu drzavu, osim sto su pokupovali sva prava prenosa pokupovali su i kablovske operatere kod nas.

Nismo ni svjesni koja kolicina novca na ovaj nacin izlazi iz drzave i ide u Srbiju.

Neki dan je bio naslov da je Solak kupio udio u Southamptonu, a on je direktor i jedan od vlasnika SBB-a u cijem vlasnistvu je Total TV, Telemach..itd.. u njihovom vlasnistvu su Sport Klubovi, Nova TV, N1..
Dok je telekom Srbije vlasnik Arena Sport kanala sve zivo su kupili, sve moguce prenose za cijelu regiju i to dugi niz godina.

Sto se tice nasih TV kuca i prenosa, ne vjerujem da ce u skotijoj buducnosti bilo sta prenositi, osim mozda nekih kvalifikacija a i to je veliko pitanje.
Ovo smatram katastrofom, moram priznati. Da se radi o klupskim takmicenjima, pa i nekako, ali repka.... :sad:
Telekom Srbije, odnosno Arena Sport je navodno platila oko 600 miliona prava na Premiership od sledece sezone, a vec sve ostalo prenose sto se tice fudbala, Ligu Sampiona, Ligu Uefa, Italija, Spanija, Francuska, Brazil, Argentina..itd..

Kada su bili spremni platiti za jednu ligu toliki novac onda ti treba biti jasno da nase TV kuce nema sanse da se mogu nositi sa njima u bilo kakvoj kupovini prava, repka mozda neke kvalifikacije, prvenstva ma nema sanse.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#8377 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

sukis wrote: 13/01/2022 22:38
zlajaBHF wrote: 13/01/2022 22:32

Ovo smatram katastrofom, moram priznati. Da se radi o klupskim takmicenjima, pa i nekako, ali repka.... :sad:
Telekom Srbije, odnosno Arena Sport je navodno platila oko 600 miliona prava na Premiership od sledece sezone, a vec sve ostalo prenose sto se tice fudbala, Ligu Sampiona, Ligu Uefa, Italija, Spanija, Francuska, Brazil, Argentina..itd..

Kada su bili spremni platiti za jednu ligu toliki novac onda ti treba biti jasno da nase TV kuce nema sanse da se mogu nositi sa njima u bilo kakvoj kupovini prava, repka mozda neke kvalifikacije, prvenstva ma nema sanse.
U redu, nije nista cudno u tome da veike korporacije kupuju prava, i u drugim drzavama nacionalne televizije ne prenose reprezentacije, ALI u drugim drzavama su emisije prije utakmice, i komentatori domaci.

Ne mozes imati Norvezanina da prenosi Dancima utakmice Danske reprezentacije na EP. Ovo je nevidjeno.....
Ne radi se o kvalitetu komentatora, jer je tip dobar komentator, ali tip nije domaci komentator. Kao srto bi i ja, tip je neutralan, a to ne ide, kada pricamo o utakmicama repke....
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#8378 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by milejovic1971 »

sto jel ga ne razumijes ???? msm na komentatora...
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#8379 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

milejovic1971 wrote: 13/01/2022 22:47 sto jel ga ne razumijes ???? msm na komentatora...
Jeli stvarno ne razumijes ti mene?

Ja komentatora razumijem, isto kao sto sam razumio i Marijana Mijajlovica......Ali razlika izmedju Marijana (Koji se derao kao vo) je sto je Marijan navijac BiH, i bio je domaci komentator, ovaj danas nije.

Ako je previse ocekivati da ti komentator na domacoj tv-u za vrijeme EP-a bude domaci, onda stobom nesto nije u redu.

U bilo kojoj drugoj zemlji bi to bilo NE MO GU CE
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#8380 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by milejovic1971 »

e ako ti je ono Marjanovo dranje normalno OK onda ..... suti i uzivaj da ikako mozes gledati
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#8381 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zlajaBHF wrote: 13/01/2022 22:33
hrasno38 wrote: 13/01/2022 21:45 Nemoguce je sa ovim sastavom parirati kompletnim Svedjanima.
Razumijem, naravno da ne mozemo.

Ono sto ne razumijem je da ne mozemo odigrati bolje u odbrani. Neke stvari ne mozes nadoknaditi, ali agresivnu i disciplinovanu odbranu mozes ocekivati uvijek. Toga danas nije bilo....
Pa ne mozes igrati odbranukao ni napad kad ti nedostaje pola ekipe ili bolje receno kompletna prva postava. Osim toga vidio si sudjenje madjarskih supaka. Terzic uhvati za dres igraca Svedske i dobije 2 minute, igrac Svedske uhvati naseg igraca za dres par puta i nista. Pa bolan igrali smo sa B ekipom i sa dva manje igraca u odbrani. Svedska nije imala ni jedno iskljucenje. Dalje odbranu ne moze igrati kad u ekipi imas za to samo Terzica i poluzdravog Senjamina Burica. Benjo Buric je takodje hafifan i zato je branio drugi golman. Vranjes takodje povridjen, Malinovic Covid.....sve igraci koji i te kako znaju igrati odbranu. Jednostavno od ovog je skoro pa nemoguce bolje. Naravno i da smo bili kompletni tesko da bi mogli ostvariti povoljan rezultat ali onda bi imali potpuno pravo da ih kritkujemo da su dozivjeli katastrofu a ovako ovo je bilo izvrsno iskustvo za par mladih igraca i ima tu kvaliteta. E sad ono sto meni nije jasno je to kako to da Svedska dodje komletna bez i jednog pozitivnog igraca a mi toliko. Oni su vjerovatno bili u debelom karantenu prije prvenstva a nasi po obicaju.
kanguru
Posts: 895
Joined: 16/12/2019 00:15

#8382 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by kanguru »

https://ehftv.com/home

Registrujte se ovdje za tv prenos utakmica. Mislim da radi :thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#8383 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Kratko samo o ovoj temi ...

Prvo, mislim da je ovakvo Evropsko prvenstvo bilo bolje otkazati nego ga održavati u ovim polu-regularnim uslovima. U rukometnom svijetu je veliki broj stručnjaka koji jednostavno smatraju da je ovo prebizaran koncept u kojem u jednoj reprezentaciji danas može ispasti 7-8 igrača, bez ikakvog prava da se isti nadoknade. Svakodnevno testiranje je besmisleno, medicinski, naučno i humano neutemeljeno, ne doprinosi ničemu osim konstantnog traumiranja igrača i stručnog štaba. Prosto je šokantno koliko peha ima naša reprezentacija - bez Vranješa, Hercega, Malinovića, i četvorice koji nisu ni dobili priliku da otputuju na EP ovo je jednostavno nemoguće izvući na pristojnom nivou.

Utakmica protiv Švedske nije meritum ničemu. Jednostavno, viceprvak svijesta u kompletnom sastavu protiv nas, realno B kategorije evropskog rukometa bez 3-4 standardnih prvotimaca, sa igračima koj igraju prvi put, ili igraju na sebi neprirodnim pozicijama. Rezultat je više nego realan i odraz razlike u kvaliteti. Ipak, ono što se meni ovdje sviđa je što je Obrvan bacio sve karte na mlade igrače i što pokušava generisati neki nukleus sreprezentacije za buduće cikluse, jer Prce, Terzić, Karačić i ekipa polako svoje karijere privode kraju.

Treba odigrati ovo pošteno, izgubiti sa što je manje moguće poena razlike, i uigravati se za neke buduće kvalifikacije i cikluse. :bih:

P.S. Komentator Arene odlično odrađen posao. :thumbup:
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#8384 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by milejovic1971 »

mi i sa 1. postavom bi bili kanta za napucavanje...ne znam ni kako smo otisli na EP
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#8385 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

milejovic1971 wrote: 14/01/2022 07:29 mi i sa 1. postavom bi bili kanta za napucavanje...ne znam ni kako smo otisli na EP
Mozda prije nego sto napises bilo sta da malo pogledas da li je istina to sto pises. Nismo mi nikome bili kanta za napucavanje ili ako smo bili onda su to bile najjace reprezentacije svijeta. A otisli smo na EP tako sto smo dobili Austriju i Estoniju u ukupnom skoru i sto nas je Njemacka u dva susreta na jadevite jade dobila iako smo u prvom susretu protiv njih takodje bili desetkovani. Evo ti rezultati pa malo izucavaj....

https://www.rezultati.com/tim/bosna-i-h ... rezultati/
Karikaturist
Posts: 3793
Joined: 20/12/2020 10:03

#8386 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Karikaturist »

hrasno38 wrote: 14/01/2022 09:46
milejovic1971 wrote: 14/01/2022 07:29 mi i sa 1. postavom bi bili kanta za napucavanje...ne znam ni kako smo otisli na EP
Mozda prije nego sto napises bilo sta da malo pogledas da li je istina to sto pises. Nismo mi nikome bili kanta za napucavanje ili ako smo bili onda su to bile najjace reprezentacije svijeta. A otisli smo na EP tako sto smo dobili Austriju i Estoniju u ukupnom skoru i sto nas je Njemacka u dva susreta na jadevite jade dobila iako smo u prvom susretu protiv njih takodje bili desetkovani. Evo ti rezultati pa malo izucavaj....

https://www.rezultati.com/tim/bosna-i-h ... rezultati/
Ma pusti ga, prikriveni je to..
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#8387 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Blitz1 »

hrasno38 wrote: 14/01/2022 09:46
milejovic1971 wrote: 14/01/2022 07:29 mi i sa 1. postavom bi bili kanta za napucavanje...ne znam ni kako smo otisli na EP
Mozda prije nego sto napises bilo sta da malo pogledas da li je istina to sto pises. Nismo mi nikome bili kanta za napucavanje ili ako smo bili onda su to bile najjace reprezentacije svijeta. A otisli smo na EP tako sto smo dobili Austriju i Estoniju u ukupnom skoru i sto nas je Njemacka u dva susreta na jadevite jade dobila iako smo u prvom susretu protiv njih takodje bili desetkovani. Evo ti rezultati pa malo izucavaj....

https://www.rezultati.com/tim/bosna-i-h ... rezultati/
Pročitaj malo njegove ostale komentare na drugim temama i sve će ti biti jasno.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#8388 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Blitz1 wrote: 14/01/2022 09:49
hrasno38 wrote: 14/01/2022 09:46

Mozda prije nego sto napises bilo sta da malo pogledas da li je istina to sto pises. Nismo mi nikome bili kanta za napucavanje ili ako smo bili onda su to bile najjace reprezentacije svijeta. A otisli smo na EP tako sto smo dobili Austriju i Estoniju u ukupnom skoru i sto nas je Njemacka u dva susreta na jadevite jade dobila iako smo u prvom susretu protiv njih takodje bili desetkovani. Evo ti rezultati pa malo izucavaj....

https://www.rezultati.com/tim/bosna-i-h ... rezultati/
Pročitaj malo njegove ostale komentare na drugim temama i sve će ti biti jasno.
Pa vise nego ocito je to da je ovaj forum odavno postao kuca za takve likove.
User avatar
dulekrele
Posts: 3838
Joined: 10/04/2014 18:25

#8389 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by dulekrele »

milejovic1971 wrote: 14/01/2022 07:29 mi i sa 1. postavom bi bili kanta za napucavanje...ne znam ni kako smo otisli na EP
Ko mi? Ovo nije tvoja reprezentacija. Da jeste ne bi pisao o njoj sa tolikim omalovazavanjem. :bih:
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#8390 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by spree »

oj jbt ne valja kad nas ne vole i ne identificiraju se kao bosanci i hercegovci, a ne valja ni obrnuto. zna se da provokator sa ostalih tema, ali ne treba ovako odgovarati. produbljujete jaz i dajete im za pravo da rade ono sto inace rade. nismo kanta za napucavanje, a vala nismo ni neki kvalitet. znalo se da se ne mozemo nositi sa svedima. jedina sansa za malo bolji rezultat je ceska.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8391 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Najbolji gol. Nikola Prce! :bih:

User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#8392 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by van Basten »

Rezultat je realan po prikazanom i po svim okolnostima koje su prethodile utakmici. Uostalom, Svedska je jedan od glavnih favorita i za zlato
Mene vise brine rezultat druge utakmice iz nase grupe, koji pokazuje da ili Spanija nije cemu (daj Boze), ili Ceska nije tolika kanta a bas protiv njih smo ocekivali i nadali se necem boljem.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#8393 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Izgleda da se povrijedio i Igor Karacic.....kad krene naopako onda krene :roll:
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8394 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Hajmo naši! :D

Valjda ovi Česi nisu k'o Šveđani. :D
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#8395 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by bhnapoleon1 »

Ima li neko link ljudi nek šibne
Rob_Atl
Posts: 5329
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#8396 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Rob_Atl »

bhnapoleon1 wrote: 15/01/2022 18:02 Ima li neko link ljudi nek šibne
imas na ehftv.com samo se registruj na brzaka i to je to
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#8397 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Ma meni se cini da ce nas ovi razvaliti ko dijete zvecku......deveta minuta 6:1 za Cehe :sad:
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8398 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Lose, lose, lose....
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#8399 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by NediM17 »

Ubise nas. Jedan gol za 10 min.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#8400 Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post by Hercegoviina »

NediM17 wrote: 15/01/2022 18:14 Ubise nas. Jedan gol za 10 min.
Bosnjo i njegovi uspjesi
Post Reply