US Open 2010

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#51 Re: US Open 2010

Post by XXS »

Svaka cast Djokovicu. Bas ga je pobijedio kad je bilo najgutavije.
joeaziz
Posts: 472
Joined: 30/08/2008 20:46

#52 Re: US Open 2010

Post by joeaziz »

nadal je sigurno odmorniji, ali ima ozbiljne zuljeve na nogama i, cini se, povredu skocnog zgloba. koliko ga te dvije stvari uspore, toliko ce nole imati laksi posao.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#53 Re: US Open 2010

Post by Admir_1984 »

Prvi put mi je drago sto je Federer izgubio jer sa ovom pickastom igrom rafa bi ga pomeo gore nego onda u Parisu kada nije 7-8 gemova osvojio.

Covjece on na dvije mec lopte igra block return na drugi Djokovicec servis :-) :-) :-) :x :x
User avatar
elixiaboy
Posts: 413
Joined: 26/09/2006 16:46

#54 Re: US Open 2010

Post by elixiaboy »

ne simpatisem nadala ali mislim da je favorit jer igra vrhunski tenis ove godine. mislim da na ovogodisnjem us openu jos nije seta izgubio. bez obzira na sve, i pobjeda nad velikim fedexom je ogroman uspjeh.
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#55 Re: US Open 2010

Post by sofist »

Ajmo Nole po drugi Grand Slam! :D 8-)
User avatar
kkbosna_90
Posts: 147
Joined: 20/05/2008 01:23
Location: Sarajevo

#56 Re: US Open 2010

Post by kkbosna_90 »

Admir_1984 wrote:Prvi put mi je drago sto je Federer izgubio jer sa ovom pickastom igrom rafa bi ga pomeo gore nego onda u Parisu kada nije 7-8 gemova osvojio.

Covjece on na dvije mec lopte igra block return na drugi Djokovicec servis :-) :-) :-) :x :x
upravo tako... picka i nek je izgubio,

al se iznervira bezveze :x
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#57 Re: US Open 2010

Post by Admir_1984 »

kkbosna_90 wrote:
Admir_1984 wrote:Prvi put mi je drago sto je Federer izgubio jer sa ovom pickastom igrom rafa bi ga pomeo gore nego onda u Parisu kada nije 7-8 gemova osvojio.

Covjece on na dvije mec lopte igra block return na drugi Djokovicec servis :-) :-) :-) :x :x
upravo tako... picka i nek je izgubio,

al se iznervira bezveze :x
Ma i ja majke mi, a ne znam ni sam sto. Sav drhtim :-) :-) :-) :x :x
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55630
Joined: 15/12/2008 16:53

#58 Re: US Open 2010

Post by ultima_palabra »

Najbolji meč ove godine, nevjerovatno :thumbup: Prošle godine je ovdje Fed ponizio Noleta, ove godine je stigla osveta. Čudno kako je Nole poklonio prvi i treći set svojim greškama, a opet je Roger bio stegnutiji na samom kraju. Vidljivo je bilo da je Novak trenutno bolji igrač sa osnovne linije, prednosti Federera su servis i mentalna snaga, oboje ga je izdalo na kraju meča.

Novaku je više trebala ova pobjeda, mislim da bi mu trebalo oko godinu dana da se oporavi da ga je izgubio :-D
joeaziz wrote:nadal je sigurno odmorniji, ali ima ozbiljne zuljeve na nogama i, cini se, povredu skocnog zgloba. koliko ga te dvije stvari uspore, toliko ce nole imati laksi posao.
Zaveži mu još jednu kravu za nogu da ga uspori, džaba :D Mislim da će Nole biti više umoran mentalno, nego fizički... čovjek je dao sve za ovu pobjedu. Za sutra najavljuju kišu, što ide njemu u prilog... vidjećemo, ali velika šansa za Nadala.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#59 Re: US Open 2010

Post by Admir_1984 »

ultima_palabra wrote:Najbolji meč ove godine, nevjerovatno :thumbup: Prošle godine je ovdje Fed ponizio Noleta, ove godine je stigla osveta. Čudno kako je Nole poklonio prvi i treći set svojim greškama, a opet je Roger bio stegnutiji na samom kraju. Vidljivo je bilo da je Novak trenutno bolji igrač sa osnovne linije, prednosti Federera su servis i mentalna snaga, oboje ga je izdalo na kraju meča.

Novaku je više trebala ova pobjeda, mislim da bi mu trebalo oko godinu dana da se oporavi da ga je izgubio :-D
joeaziz wrote:nadal je sigurno odmorniji, ali ima ozbiljne zuljeve na nogama i, cini se, povredu skocnog zgloba. koliko ga te dvije stvari uspore, toliko ce nole imati laksi posao.
Zaveži mu još jednu kravu za nogu da ga uspori, džaba :D Mislim da će Nole biti više umoran mentalno, nego fizički... čovjek je dao sve za ovu pobjedu. Za sutra najavljuju kišu, što ide njemu u prilog... vidjećemo, ali velika šansa za Nadala.
kakva mentalna snaga, vidio si kako Nole igra kontra mec lopti, a kako Roger. Federer je dobro ofalio u glavi
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#60 Re: US Open 2010

Post by burek_in_space »

Admir_1984 wrote:
kakva mentalna snaga, vidio si kako Nole igra kontra mec lopti, a kako Roger. Federer je dobro ofalio u glavi
Shto je donekle i logichno, jer se manje vishe zasitio svega.
I kao takav josh uvijek mozhe da se prosheta do polufinala grand slama, a onda kakav mu dan bude.

Ipak ochinstvo promijeni ljude, pogotovo ako su oni prije njega bili "samo" Roger Federer. :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55630
Joined: 15/12/2008 16:53

#61 Re: US Open 2010

Post by ultima_palabra »

Pa dobro, pod tom mentalnom snagom sam mislio i na Noletove slabosti :D Ko je gledao meč u Torontu, vidio je da je i tamo on bio superioran, i izgubio 3.set 7:5... ista stvar u 2 seta danas. Federer je bio mentalno superiorniji danas sve do zadnjih par gemova, onda je odjednom postao pasivan, vjerovatno je mislio da će se Nole sam uništiti :roll:
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#62 Re: US Open 2010

Post by Edin H. »

Admir_1984 wrote:
ultima_palabra wrote:Najbolji meč ove godine, nevjerovatno :thumbup: Prošle godine je ovdje Fed ponizio Noleta, ove godine je stigla osveta. Čudno kako je Nole poklonio prvi i treći set svojim greškama, a opet je Roger bio stegnutiji na samom kraju. Vidljivo je bilo da je Novak trenutno bolji igrač sa osnovne linije, prednosti Federera su servis i mentalna snaga, oboje ga je izdalo na kraju meča.

Novaku je više trebala ova pobjeda, mislim da bi mu trebalo oko godinu dana da se oporavi da ga je izgubio :-D
joeaziz wrote:nadal je sigurno odmorniji, ali ima ozbiljne zuljeve na nogama i, cini se, povredu skocnog zgloba. koliko ga te dvije stvari uspore, toliko ce nole imati laksi posao.
Zaveži mu još jednu kravu za nogu da ga uspori, džaba :D Mislim da će Nole biti više umoran mentalno, nego fizički... čovjek je dao sve za ovu pobjedu. Za sutra najavljuju kišu, što ide njemu u prilog... vidjećemo, ali velika šansa za Nadala.
kakva mentalna snaga, vidio si kako Nole igra kontra mec lopti, a kako Roger. Federer je dobro ofalio u glavi
Dva ravnoravna protivnika, presudila sreca, pa Federer je ima dvije match lopte.
Kaze Dzokovic da je kod najvaznijih lopti samo zatvorio oci i raspalio sto jace moze, pa sta bude.
Samo 10 minuta prije zavrsetka bio sam na rubu poraza.
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#63 Re: US Open 2010

Post by Hare_ze »

Admir_1984 wrote:Prvi put mi je drago sto je Federer izgubio jer sa ovom pickastom igrom rafa bi ga pomeo gore nego onda u Parisu kada nije 7-8 gemova osvojio.

Covjece on na dvije mec lopte igra block return na drugi Djokovicec servis :-) :-) :-) :x :x
Vala bas...potpis a samo da se zna Fedov sam navijac.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#64 Re: US Open 2010

Post by burek_in_space »

@saniisani - cheka te dugo hladjenje...
hau jes no
Posts: 1365
Joined: 28/09/2009 14:22

#65 Re: US Open 2010

Post by hau jes no »

Ako Đoković uspije da rasporedi energiju tokom meča Nadal nema šta da traži. Od 6 mečeva na sjevernoameričkom kontinentu Nadal je dobio prvi na IW 2007-me a ostalih 5 Đoković i to bez izgubljenog seta.

Nadam se da ćemo gledati još jedan vrhunski meč :thumbup: nek pobijedi bolji a po meni najviše na ovogodišnjem openu je pokazao Đoković.

Mene ovaj novi Nadal na betonu ne impresionira, puno je bolje igrao kada je osvajao Australian Open, ako ništa bio je gledljiviji. Ko je uspio da odgleda ijedan Nadalov meč do kraja na Us Openu skidam mu kapu :mrgreen:
barcelona-bosnia
Posts: 7
Joined: 29/08/2010 20:49

#66 Re: US Open 2010

Post by barcelona-bosnia »

ocekujem jako dobar mec... ali nadal pobjedjuje definitivno :) :)
sinoc je federer trebao biti agresivniji, malo me je razocarao :-?
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#67 Re: US Open 2010

Post by felipe kajetano »

Ako Novaka opet ne zaboli "pupa" dobija :D , po meni su 60:40 sanse na strani Nadala, trenutno je svjeziji+motiv da kompletira sve grand-slam naslove, vidjecemo....
User avatar
Cyber-harambashica
Posts: 967
Joined: 17/07/2010 20:16
Location: NBG

#68 Re: US Open 2010

Post by Cyber-harambashica »

Admir_1984 wrote:Federer 99,9% u finalu, a osvojit ce ako dodje bilo ko osim Mareja. Sa njim ce biti gusto, a igra dobro skroz

s tobom necu u kladionicu
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#69 Re: US Open 2010

Post by Admir_1984 »

Cyber-harambashica wrote:
Admir_1984 wrote:Federer 99,9% u finalu, a osvojit ce ako dodje bilo ko osim Mareja. Sa njim ce biti gusto, a igra dobro skroz

s tobom necu u kladionicu
:(
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55630
Joined: 15/12/2008 16:53

#70 Re: US Open 2010

Post by ultima_palabra »

hau jes no wrote:Ako Đoković uspije da rasporedi energiju tokom meča Nadal nema šta da traži. Od 6 mečeva na sjevernoameričkom kontinentu Nadal je dobio prvi na IW 2007-me a ostalih 5 Đoković i to bez izgubljenog seta.

Nadam se da ćemo gledati još jedan vrhunski meč :thumbup: nek pobijedi bolji a po meni najviše na ovogodišnjem openu je pokazao Đoković.

Mene ovaj novi Nadal na betonu ne impresionira, puno je bolje igrao kada je osvajao Australian Open, ako ništa bio je gledljiviji. Ko je uspio da odgleda ijedan Nadalov meč do kraja na Us Openu skidam mu kapu :mrgreen:
Da, i Nadal se strahovito nasekirao nakon svake od tih pobjeda :-D Tih 5 bi Đoković odmah zamijenio za jednu od RG 2006, 07 i 08, Wimbledon 2007, Olimpijadu 2008 (na betonu) i slično 8-)
Slažem se da je Nole prirodniji igrač na betonu, ali ovo je finale Grand Slama i igra se u 5 setova. Rafa igra za istoriju i dat će 200% sebe na terenu. Nole je malo opsjednut Federerom, i na neki način on je svoje finale već dobio ;-)

Što se tiče impresivnosti Nadala, mislim da je više do protivnika koji nisu uspjeli izvući maksimum iz njega, slično kao i Fish, Monfils, etc. iz Novaka. Ako poredimo sa AO 2009, mislim da mu je servis bolji, backhand slabiji, kretanje možda malo slabije, ostalo tu negdje.
User avatar
Tijana_NS
Posts: 475
Joined: 21/02/2010 19:50

#71 Re: US Open 2010

Post by Tijana_NS »

ultima_palabra wrote:
Da, i Nadal se strahovito nasekirao nakon svake od tih pobjeda :-D Tih 5 bi Đoković odmah zamijenio za jednu od RG 2006, 07 i 08, Wimbledon 2007, Olimpijadu 2008 (na betonu) i slično 8-)
Slažem se da je Nole prirodniji igrač na betonu, ali ovo je finale Grand Slama i igra se u 5 setova. Rafa igra za istoriju i dat će 200% sebe na terenu. Nole je malo opsjednut Federerom, i na neki način on je svoje finale već dobio ;-)

Što se tiče impresivnosti Nadala, mislim da je više do protivnika koji nisu uspjeli izvući maksimum iz njega, slično kao i Fish, Monfils, etc. iz Novaka. Ako poredimo sa AO 2009, mislim da mu je servis bolji, backhand slabiji, kretanje možda malo slabije, ostalo tu negdje.
Sto je Djokovic opsednut Federerom ? Nekoliko puta ga je dobio, pobediti Federera nije nikakva neresiva enigma za Novaka, jos od finala Rogersa pre par godina.

Slazem se da su mnogo vece sanse na strani Rafe, s obzirom da je Novak iscrpljen ... ali u NYC danas ceo dan kisa 8-)
User avatar
Tijana_NS
Posts: 475
Joined: 21/02/2010 19:50

#72 Re: US Open 2010

Post by Tijana_NS »

p.s. ovo je drugi put da Djokovic izbaci Federera sa Grand Slama
User avatar
Tijana_NS
Posts: 475
Joined: 21/02/2010 19:50

#73 Re: US Open 2010

Post by Tijana_NS »

Cyber-harambashica wrote:
Admir_1984 wrote:Federer 99,9% u finalu, a osvojit ce ako dodje bilo ko osim Mareja. Sa njim ce biti gusto, a igra dobro skroz

s tobom necu u kladionicu
totalna propast :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#74 Re: US Open 2010

Post by burek_in_space »

12. Sep. 2010. 17:22 Banned user for reason “krsenje pravila foruma”
» saniisani

trajni
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#75 Re: US Open 2010

Post by hana_montana »

Admir_1984 wrote:Federer 99,9% u finalu, a osvojit ce ako dodje bilo ko osim Mareja. Sa njim ce biti gusto, a igra dobro skroz
:D :D
izvadi te to 0.1 :D
hos sad sa mnom navijati za rafu :-D
Post Reply