MMA (Mixed Martial Arts)

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#101 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by enisss »

sitna.buranija wrote:Kao prvo, nije Duffy nego Duffee.
Evo link za video: http://www.youtube.com/watch?v=cv6hQVXuZag
Borba pocinje na 3:33, Duffee ima jedan jedini nalet tu na pocetku, ali to nije ni blizu takedowna. A i sta da ga obori, pa MMA je, borba u parteru je jednako bitna kao i stand-up. Borba zavrsava na 3:53.
Da si ziv i zrav, razlika izmedju Harija i Overeema nije 20 nego manje od 10kg, a ta borba je bila preko godinu dana - a Alistair je Harija pobijedio jos godinu prije toga.
Carwin i Lesnar su za Overeema nula borci. Govoris isto kao da Overeem ne zna nista u parteru :lol:
Mislim da znas na kog borca mislim ako kazem Duffy ili Duffee..nema njih puno :),,.mislim da je suvisno da ulazimo u te pojedinosti...ako cemo tako onda mi i ti budi ziv i zrav :)
Overeem je kompletan mma borac...jak je i u parteru naravno ali nije on hrvac na nivou Carwina ili Lesnara...to su cinjenice...vidjeces jednom ako se ovi borci nadju jedan naspram drugog....cak mislim da bi Overeem imao vise sanse protiv JDS nego protiv Caina..Lesnara ili Carwina....svi ti borci kojima je hrvanje osnova su u velikoj prednosti u odnosu na ostale...
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#102 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by chengaba »

sitna.buranija wrote: Carwin i Lesnar su za Overeema nula borci. Govoris isto kao da Overeem ne zna nista u parteru :lol:
Carwin da je u dobroj formi, uništio bi Overeema. Nema on jaku bradu za ovog krmka. Jedini je Brock mogao istrpjeti njegova šaketanja i odradio mu choke k'o malom djetetu kad se ovaj već umorio.
Alistair je odličan borac i volio bih ga vidjeti u UFC-u, ali govoriti da su ovi nula za njega je smiješno. Možda bi mogao sa JDS izaći na kraj, ali on je još mlad i ima da uči, i samo je pitanje vremena kada će biti prvak.

Volio bih vidjeti Overeema sa Mirom recimo, ali da Mir ne bude trut kao što je bio sa CroCopom.
Strauss
Posts: 191
Joined: 19/07/2010 17:03

#103 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Strauss »

Lesnar protiv Dos Santosa sredinom godine

Nakon puno nagađanja, najava i pregovaranja, UFC predjednik Dana White je danas službeno potvrdio tko će biti treneri u novoj sezoni reality showa "The Ultimate Fighter".

To će biti bivši prvak Brock Lesnar i prvi izazivač u teškoj kategoriji Junior Dos Santos. Nakon završetka showa obojica trenera će se boriti, najvjerojatnije za pojas privremenog prvaka u teškoj kategoriji, s obzirom da se ne zna kako dugo će trajati oporavak Caina Velasqueza nakon operacije ramena.

13-ta sezona showa bi trebala biti fokusirana na borce u velter kategoriji, a finale je najavljeno za 4. lipanj u Las Vegasu.


Uh evo keceru jos jednog prevrtanja po octagonu...
User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#104 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by drugodtvogdruga »

UFC 126 February 5, 2011

Official fight card

Main card

Middleweight Championship bout: Brazil Anderson Silva (c) vs. Brazil Vitor Belfort

Light Heavyweight bout: United States Forrest Griffin vs. United States Rich Franklin
Welterweight bout: United States Jake Ellenberger vs. Brazil Carlos Eduardo Rocha
Light Heavyweight bout: United States Jon Jones vs. United States Ryan Bader
Bantamweight bout: United States Miguel Torres vs. United States Antonio Banuelos

Preliminary card

Lightweight bout: United States Donald Cerrone vs. England Paul Kelly
Featherweight bout: United States Chad Mendes vs. Japan Michihiro Omigawa
Bantamweight bout: Japan Norifumi Yamamoto vs. United States Demetrious Johnson
Lightweight bout: England Paul Taylor vs. United States Gabe Ruediger
Light Heavyweight bout: United States Kyle Kingsbury vs. United States Ricardo Romero
Welterweight bout: United States Mike Pierce vs. United States Kenny Robertson




uff ludnica u subotu :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#105 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by UnscarD »

Najzanimljiviji su mi Jon Jones vs. Ryan Bader...obojica neporazeni (ne racunajuci diskvalifikaciju Jones-a jer je i taj mec vodio do tog momenta)...

Ipak ovaj event je samo da se pregrmi do pocetka HW Strikeforce turnia :) :
http://strikeforce.com/events/2011/02/s ... -vs-silva/


Kako imam gadan osjecaj da ce Silva da iznenadi Fedora a tako bih volio vidjeti Fedor vr Alistair
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#106 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Cyrax »

UnscarD wrote:Najzanimljiviji su mi Jon Jones vs. Ryan Bader...obojica neporazeni (ne racunajuci diskvalifikaciju Jones-a jer je i taj mec vodio do tog momenta)...

Ipak ovaj event je samo da se pregrmi do pocetka HW Strikeforce turnia :) :
http://strikeforce.com/events/2011/02/s ... -vs-silva/


Kako imam gadan osjecaj da ce Silva da iznenadi Fedora a tako bih volio vidjeti Fedor vr Alistair
Ne sluti ziv bio :D . Najboljih svih vremena ce to da omlati ko Bugari skupstinu. :thumbup:
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#107 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by chengaba »

UnscarD wrote:Najzanimljiviji su mi Jon Jones vs. Ryan Bader...obojica neporazeni (ne racunajuci diskvalifikaciju Jones-a jer je i taj mec vodio do tog momenta)...

Ipak ovaj event je samo da se pregrmi do pocetka HW Strikeforce turnia :) :
http://strikeforce.com/events/2011/02/s ... -vs-silva/


Kako imam gadan osjecaj da ce Silva da iznenadi Fedora a tako bih volio vidjeti Fedor vr Alistair
Jon Jones će biti prvak jednog dana, u to sam uvjeren. Mali je ubica.

A volio bih da Anderson dobije, jer Dana je izjavio da ukoliko i Silva i GSP dobiju slijedeće borbe, GSP prelazi u MW i ide borba Anderson Silva vs. Georges St.Pierre. :evil:
Po meni bi to bio najisčekivaniji fajt u istoriji UFC-a. :dance:
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#108 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by vinnie_jones »

ima li ko kakav link za silva-belfort 2najt?
User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#109 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by drugodtvogdruga »

silva high kickom u facu uspava lika, jao drame ;D
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#110 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by chengaba »

Silva je stvarno klasa za sebe i iznad svih ostalih boraca. Izvodio je poteze iz filmova Bruca Lee-a kada jednim udarcem zavšava protivnike (a to smo vidjeli i sinoć, a i u borbi protiv Griffina). Samo mi nije jasno zašto nije popularan toliko, jer ima iza sebe CV da bude popularniji od Chucka. Veliki mu je minus što ne zna engleski, a i vjerujem da kod američke publike igra donekle i ulogu i boja kože.
Mislim isto da i Dana ga ne eksploatiše previše, jer mogao je uzeti dosta love na ličnom sukobu Maia/Silva, a i nije puno ni gurao naprijed što se dogodilo na vaganju između Silve i Belforta.

Bader protiv Jonesa nije pokazao ni h od svog hrvanja, i Jones je dominirao cijelu borbu. Rekoh već da će da bude prvak, i mogao bi da bude dominantan kao Silva. Ima 23 godine, nevjerovatno duge ekstremitete i tek 3 godine profesionalno trenira MMA, a već je ovako dominatan.
UFC 128 - Shogun vs. Jones za LHW titulu; Rashard je povrijedio koljeno na treningu, tako da je on van igre. ;-)

drugodtvogdruga wrote:silva high kickom u facu uspava lika, jao drame ;D
P.S. - Poslije meča je Steven Seagal izjavio da ga je on to naučio. :D (i front kick je)
User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#111 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by drugodtvogdruga »

kad je ulazio u cage vidio sam seagala hehe

da, high front kick ;D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#112 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by UnscarD »

chengaba wrote:Silva je stvarno klasa za sebe i iznad svih ostalih boraca. Izvodio je poteze iz filmova Bruca Lee-a kada jednim udarcem zavšava protivnike (a to smo vidjeli i sinoć, a i u borbi protiv Griffina). Samo mi nije jasno zašto nije popularan toliko, jer ima iza sebe CV da bude popularniji od Chucka. Veliki mu je minus što ne zna engleski, a i vjerujem da kod američke publike igra donekle i ulogu i boja kože.
Mislim isto da i Dana ga ne eksploatiše previše, jer mogao je uzeti dosta love na ličnom sukobu Maia/Silva, a i nije puno ni gurao naprijed što se dogodilo na vaganju između Silve i Belforta.

Bader protiv Jonesa nije pokazao ni h od svog hrvanja, i Jones je dominirao cijelu borbu. Rekoh već da će da bude prvak, i mogao bi da bude dominantan kao Silva. Ima 23 godine, nevjerovatno duge ekstremitete i tek 3 godine profesionalno trenira MMA, a već je ovako dominatan.
UFC 128 - Shogun vs. Jones za LHW titulu; Rashard je povrijedio koljeno na treningu, tako da je on van igre. ;-)

drugodtvogdruga wrote:silva high kickom u facu uspava lika, jao drame ;D
P.S. - Poslije meča je Steven Seagal izjavio da ga je on to naučio. :D (i front kick je)
Prerano je ovo Jonesu za titulu...trebala je bar jos jednu borbu da odradi...mislim da ce shogunov superiorni bjj biti presudan za pobijedu...oni su tu negdje u stand up-u ali u parteru bi shogun kao brazilski bjj sampion morao imati prednost.
A Silva je legenda naravno ali njegov stil borbe ponekad zna da bude nevidjeno dosadan ...bas protiv Maie....kalkulativno, risk free sto je ok, ipak je titula u pitanju ali publika to ne voli.
Ako neko nije gledao njegov poraz u Pridu od Ryo Chonan-a, zbog atraktivnosti poteza bi svakako trebao. Ono se jednom vidja :)
User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#113 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by drugodtvogdruga »

kharitonov i big foot silva idu dalje u strikeforce turniru ;D sta je big foot fedoru uradio, prekinuli borbu lik nije vidio na desno oko
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#114 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by Cyrax »

Fedore idi u penziju mirne duse ne ide ovo vise ovako. Nikad boljeg nece biti :thumbup:
sitna.buranija
Posts: 503
Joined: 09/01/2009 00:00

#115 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by sitna.buranija »

Odlicne su borbe bile.

Silva zasluzeno - dominirao je cijeli mec. Arlovskom je presudila njegova staklena brada. :lol:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#116 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by citroen »

Cyrax wrote:Fedore idi u penziju mirne duse ne ide ovo vise ovako. Nikad boljeg nece biti :thumbup:
Jel to ferdo imao borbu :? dajte neki link da to pogledam :thumbup:
ek0
Posts: 462
Joined: 21/06/2009 16:17

#117 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by ek0 »

-
Last edited by ek0 on 09/11/2016 14:08, edited 1 time in total.
pazii
Posts: 34
Joined: 02/12/2010 13:24

#118 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by pazii »

veceras u 22.30 na eurosportu 2 bit ce strikeforce repriza.

http://en.wikipedia.org/wiki/Strikeforc ... fight_card

Imas na youtubeu sve borbe!
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#119 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by UnscarD »

Cyrax wrote:
UnscarD wrote:Najzanimljiviji su mi Jon Jones vs. Ryan Bader...obojica neporazeni (ne racunajuci diskvalifikaciju Jones-a jer je i taj mec vodio do tog momenta)...

Ipak ovaj event je samo da se pregrmi do pocetka HW Strikeforce turnia :) :
http://strikeforce.com/events/2011/02/s ... -vs-silva/


Kako imam gadan osjecaj da ce Silva da iznenadi Fedora a tako bih volio vidjeti Fedor vr Alistair
Ne sluti ziv bio :D . Najboljih svih vremena ce to da omlati ko Bugari skupstinu. :thumbup:
Naslutih ... :(
User avatar
black
Posts: 17172
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#120 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by black »

Cyrax wrote: Ne sluti ziv bio :D . Najboljih svih vremena ce to da omlati ko Bugari skupstinu. :thumbup:
bilo je ko bugari skupstinu ali od strane big foota :mrgreen: fedoru je vrijeme za penzije
pazii
Posts: 34
Joined: 02/12/2010 13:24

#121 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by pazii »

black wrote:
Cyrax wrote: Ne sluti ziv bio :D . Najboljih svih vremena ce to da omlati ko Bugari skupstinu. :thumbup:
bilo je ko bugari skupstinu ali od strane big foota :mrgreen: fedoru je vrijeme za penzije
Silva 20 kg bio tezi, zato mu na podu fedor nije mogao nista ;)
sitna.buranija
Posts: 503
Joined: 09/01/2009 00:00

#122 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by sitna.buranija »

25kg u vrijeme borbe. Silva je na vaganju jedva isao pod 265lbs i to dehidracijom. U borbi je imao 130kg, Fedor oko 105.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#123 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by ultima_palabra »

Može li mi neko napisati koji kanali na digitalnoj prenose UFC i ove ostale borbe... starog zanima, a on baš nije vičan linkovima i streamovima :)
sitna.buranija
Posts: 503
Joined: 09/01/2009 00:00

#125 Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Post by sitna.buranija »

Gina :kiss:
Post Reply