Rukomet EURO 2010

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
Iga123
Posts: 87
Joined: 01/11/2009 10:44
Location: Hrrrasno

#26 Re: Rukomet EURO 2010

Post by Iga123 »

Danska lako protiv Srbije, Srbija ponovo odigrala katastrofalnu utakmicu.
Za sad se ne zna ko je kriv, Sead ili igrači...
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#27 Re: Rukomet EURO 2010

Post by osa »

kakva patnja protiv ukrajine.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#28 Re: Rukomet EURO 2010

Post by samo malo »

Ja ne bih rekao patnja Hrvatske, vise onako opustena igra do zadnjih desetak minuta, kad su ubacili u petu brzinu i zgazili ipak slabije Ukrajince.

Puno toga ne stima u igri Hrvatske, to se da primjetiti. Ali to je mozda i tempirana forma, slicno kao i Francuzi koji takodje ne briljiraju, a onda ce podivljat kad pocne borba za medalje.

Za sada Spanci najsigurniji, bas su gladni uspjeha nakon blamaze na zadnjem SP.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#29 Re: Rukomet EURO 2010

Post by Admir_1984 »

Danska Nato ocami :thumbup: :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#30 Re: Rukomet EURO 2010

Post by ultima_palabra »

Al su im krila fakat prejaka :thumbup: Ne znam jesu li im golmani Srbije ijednu loptu odbranili.
Ovakva Srbija je ipak prosjek na ovako jakom prvenstvu.
Ne znam šta je Špancima, jesu li ubacili neke nove igrače od prošlog puta?
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#31 Re: Rukomet EURO 2010

Post by samo malo »

Samo su Sterbika novog ubacili, ali on je vec otisao kuci jer se ozljedio.

Isto je kod njih sve, i selektor i igraci, nego su valjda sada dosli malo odlucniji i u boljoj takmicarskoj formi. Ali nije ni to, uvijek oni zaholcaju pocetkom prvenstva pa kasnije padaju, dok naprimjer Francuzi manje vise uvijek u grupi igraju prosjecno ili ispodprosjecno, a onda kad pocne bitka za medalje, onda su ko beton.
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#32 Re: Rukomet EURO 2010

Post by do_tokija »

ukrajinu su sudije pokrale hrvati su nezasluzeno pobjedili!

srbija nije mogla protiv sudaca ali bice bolje moramo pokazati zasto smo br.1 u rukometu na balkanu!
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#33 Re: Rukomet EURO 2010

Post by and »

srbija je bila loša,imali su puno izgubljenih lopti,sudije šiljile za dansku i opet su prišli na 3 gola.da ne bi bilo neizvjesnosti pobrinule su se sudije.
inače igra srbije me podsjeti na nas,sve nešto na silu,bez uigranosti,sudije....
Dee dee zagreb
Posts: 109
Joined: 23/04/2009 15:23
Location: Zagreb

#34 Re: Rukomet EURO 2010

Post by Dee dee zagreb »

do_tokija wrote:ukrajinu su sudije pokrale hrvati su nezasluzeno pobjedili!

srbija nije mogla protiv sudaca ali bice bolje moramo pokazati zasto smo br.1 u rukometu na balkanu!
:lol: :lol: Jel ja to osjećam ljubomoru ili....? Priznajem da smo loše igrali, ali ipak zasluženo pobijedili.
Br. 1 :? :-). Inače imate ok repku, nisu loši, treba vremena da budu bolji, ali da su br.1 to je smješno.
Nego što kažeš na jednu tekmu u sljedećem krugu između Hrvatske i Srbije? Eh to bi bila prava tekma.
MojaMalenkost
Posts: 89
Joined: 22/10/2009 00:45

#35 Re: Rukomet EURO 2010

Post by MojaMalenkost »

kakavdanakneiskustvu wrote:
zlaataan wrote:Jao Islanda :lol:
Nakon Srbije i Austrija izvukla remi protiv njih.
Samo je Austrija napravila veći podvig - gubili 3 razlike u zadnjoj minuti. :-) :D



mislim da nije 3 nego 2 u zadnjoj minuti
42 sekunde do kraja bilo 37:34 za Island, završilo 37:37.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#36 Re: Rukomet EURO 2010

Post by ultima_palabra »

do_tokija wrote:ukrajinu su sudije pokrale hrvati su nezasluzeno pobjedili!

srbija nije mogla protiv sudaca ali bice bolje moramo pokazati zasto smo br.1 u rukometu na balkanu!
A baš sam pomislio da će jedno prvenstvo proći bez priče kako će Orlovi sletjeti na tron Evrope :lol:
Iga123
Posts: 87
Joined: 01/11/2009 10:44
Location: Hrrrasno

#37 Re: Rukomet EURO 2010

Post by Iga123 »

Dee dee zagreb wrote:
do_tokija wrote:ukrajinu su sudije pokrale hrvati su nezasluzeno pobjedili!

srbija nije mogla protiv sudaca ali bice bolje moramo pokazati zasto smo br.1 u rukometu na balkanu!
:lol: :lol: Jel ja to osjećam ljubomoru ili....? Priznajem da smo loše igrali, ali ipak zasluženo pobijedili.
Br. 1 :? :-). Inače imate ok repku, nisu loši, treba vremena da budu bolji, ali da su br.1 to je smješno.
Nego što kažeš na jednu tekmu u sljedećem krugu između Hrvatske i Srbije? Eh to bi bila prava tekma.
He he he
Pa dobro Hrvatska je No1 u rukometu na Balkanu, Srbija No2, Slovenija No3,...čovjek se možda malo zeza :-D
Hrvatska je ipak u blagom padu, a Srbija u blagom usponu. Bit će zanimljivo na prvenstvu u Srbiji za dvije godine. :-D
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#38 Re: Rukomet EURO 2010

Post by van Basten »

nažalost, ban mu je prerano istekao pa se vratio taman u nevakat da nas guši sa orlovskom silom :lol:
inače, Srbija je meni do sada najveće razočarenje prvenstva, uz Švedsku, zaista sam očekivao da će se boriti za medalju čak. Imaju sjajne igrače, jednu od najsilovitijih bekovskih linija i doveli su stručnjaka sa strašnim pedigreom... svi preduslovi za uspjeh su tu. Međutim, od svega jedno veliko ništa. Ne znam šta je Seadu ovo sve onda trebalo, blamira se samo. Srbija izgleda gore sada nego kada smo ih mi rasturali sa 7 igrača.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#39 Re: Rukomet EURO 2010

Post by samo malo »

Nema Srbija pravog srednjeg beka, ima onog Andjelkovica ali on je i vec ostario to jest nije u nekoj formi, a i ne igra kod Seada, koji ima nekih nelogicnih poteza ali manje vise za to, nije on kriv sto mu igraci znaju igrati samo onaj prevazidjeni rukomet iz "kamenog doba" koji se igrao prije dvadeset godina.

Danci inace nisu nista specijalno ove godine, podmladili su ekipu, ali za Srbiju su svemirski brod.

Mozda Srbija nadje igru, ko zna, ali sad im za polufinale treba pravo cudo jer i ako prodju u drugi krug, prenosit ce samo 1 bod. Mozda ako Rusi dobiju Hrvate, pa iz te grupe svi prenesu po 2 boda pa se Srbi imaju sta nadati, ako Hrvatska dobije Ruse (sto je realnije) onda Hrvati nose 4 boda i pretpostavljam Danci ako dobiju Islanda isto nose 4 boda i obje ekipe su na pragu polufinala. Sve ce biti jasnije sutra.

Norveska je Ruse dobila sa odredjenom lakocom, tako da mislim da i Hrvati to mogu rijesiti u svoju korist ako budu igrali kao protiv Norvezana. Sto i nije bila neka partija za njihove mogucnosti, mogu oni puno bolje. Balic opet igra kao prije, pravi vodja ekipe, iako im fali pet-sest standardnih prvotimaca, oni gaze. To je kvalitet ekipe, puno nekakvih djecaka a svi igraju dobar rukomet. Imaju visestruku dobit sa forsiranjem ovih mladica, Strlek i Duvnjak imaju tek po 21 godinu, Cupic mislim 23, Alilovic 24, bar po guglu i austrijskom reziseru prijenosa. Tek ce u narednim godinama biti pravi igraci, ovo je jos djecurlija... a isto rade i Danci, podmladjuju reprezentaciju bezbolno cuvajuci i starije igrace. Znaju znanje.
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#40 Re: Rukomet EURO 2010

Post by Meho Kodro »

Hrvatska se dugo mucila sa Ukrajinom, nista novo, Hrvatska je malo koga deklasirala, njima je specijalitet pobjeda sa 1-2 razlike


Srbija je podbacila u prva dva meca, da nije bilo gluposti Islandjana sada bi bili sa nula bodova, igra jako losa, od Seada Hasanefendica i njegovih se ocekivalo vise...
User avatar
x generation
Posts: 247
Joined: 02/07/2008 02:13
Location: Athens

#41 Re: Rukomet EURO 2010

Post by x generation »

Grupa A

UKR - CRO 25:28 (14:12)
NOR - RUS 28:24 (16:13)

Hrvatska teze od ocekivanog do trijumfa...nadam se da se jos uigravaju i zagrijavaju,mec protiv Rusije opet vazan jer se prenose bodovi,ali igrom kao protiv Ukrajine mislim da realno nemaju sanse protiv ekipa tipa Danska,Spanjolska,pa i Francuska koja igra pod "rucnom" kao i Hrvatska.

Norveska protiv Rusije ocekivano...

Grupa B

AUT - ISL 37:37 (17:20)
SRB - DEN 23:28 (9:15)

Austrija-Island-ovim rezultatom sam totalno iznenadjen 55 sek.na +2,i onako prokockati pobjedu je tragikomicno.
Srbija-Danska-Srbi spori,vanjska linija katastrofalno je igrala,igra daleko od gola...Danci-sta reci...sjesti i jednostavno uzivati u njihovoj igri.
murgan
Posts: 59
Joined: 13/01/2010 22:59

#42 Re: Rukomet EURO 2010

Post by murgan »

Dee dee zagreb wrote:
do_tokija wrote:ukrajinu su sudije pokrale hrvati su nezasluzeno pobjedili!

srbija nije mogla protiv sudaca ali bice bolje moramo pokazati zasto smo br.1 u rukometu na balkanu!
:lol: :lol: Jel ja to osjećam ljubomoru ili....? Priznajem da smo loše igrali, ali ipak zasluženo pobijedili.
Br. 1 :? :-). Inače imate ok repku, nisu loši, treba vremena da budu bolji, ali da su br.1 to je smješno.
Nego što kažeš na jednu tekmu u sljedećem krugu između Hrvatske i Srbije? Eh to bi bila prava tekma.
Hrvatska jeste u padu ali je još mnogo mnogo kvalitetnije od Srbije.Nažalost :roll:
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#43 Re: Rukomet EURO 2010

Post by do_tokija »

kakavdanakneiskustvu wrote:
do_tokija wrote:ukrajinu su sudije pokrale hrvati su nezasluzeno pobjedili!

srbija nije mogla protiv sudaca ali bice bolje moramo pokazati zasto smo br.1 u rukometu na balkanu!

da je srbija br. 1 u rukometu na balkanu onda bi ona a ne hrvatska osvajala medalje na nekoliko posljednjih velikih takmičenja
detektiv haj prosetaj i vidi koja mi je ip adresa :lol:
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#44 Re: Rukomet EURO 2010

Post by Meho Kodro »

murgan wrote:Hrvatska jeste u padu ali je još mnogo mnogo kvalitetnije od Srbije
Hrvatska je na zadnjim OI bila cetvrta
Hrvatska je na zadnjem SP bila druga
Harvatska je na zadnjem EP bila druga


2006 i 2007 su bili bez medalje, nakon toga dva srebra, na ovom EP iako pomladjeni i bez nekih koji su se ozljedili u zadnji cas za sada pobjedjuju..
O padu se jos ne moze govoriti, ako krahiraju u drugom krugu, onda... ali po svemu vidjenom Hrvatska je i dalje medju najjacima u Evropi
murgan
Posts: 59
Joined: 13/01/2010 22:59

#45 Re: Rukomet EURO 2010

Post by murgan »

Meho Kodro wrote:
murgan wrote:Hrvatska jeste u padu ali je još mnogo mnogo kvalitetnije od Srbije
Hrvatska je na zadnjim OI bila cetvrta
Hrvatska je na zadnjem SP bila druga
Harvatska je na zadnjem EP bila druga


2006 i 2007 su bili bez medalje, nakon toga dva srebra, na ovom EP iako pomladjeni i bez nekih koji su se ozljedili u zadnji cas za sada pobjedjuju..
O padu se jos ne moze govoriti, ako krahiraju u drugom krugu, onda... ali po svemu vidjenom Hrvatska je i dalje medju najjacima u Evropi
Slažem se ,samo nisu onako uvjerljivi kao nekad.Bar tako izgledaju sad za sad
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#46 Re: Rukomet EURO 2010

Post by ultima_palabra »

Ma ako hoćeš pobjediti Hrvate, moraš ih rasturiti, ili bar pobjeći na pristojnu prednost prije završnice, ja se ne sjećam tekme sa neizvjesnom završnicom koju su oni izgubili.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#47 Re: Rukomet EURO 2010

Post by The 51st State »

Hercegovina je najjaca rukometna sila na Balkanu :oops: , inace sam misljenja da Srbi imaju najvise kvalitetnih igraca samo ih jebe organizacija i naturalizacija po evropskim zemljama.
Kopenhagen
Posts: 237
Joined: 14/12/2009 11:58
Location: Honolulu

#48 Re: Rukomet EURO 2010

Post by Kopenhagen »

The 51st State wrote:Hercegovina je najjaca rukometna sila na Balkanu :oops: , inace sam misljenja da Srbi imaju najvise kvalitetnih igraca samo ih jebe organizacija i naturalizacija po evropskim zemljama.
Hasanefendić je vrhunski stručnjak samo igleda da nije autoritet.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#49 Re: Rukomet EURO 2010

Post by samo malo »

Srbija ima najvise kvalitetnih igraca? u kojoj konkurenciji, na svijetu, u Evropi, na Balkanu?

Po cemu, koji srpski igrac osim Ilica igra u najboljim klubovima Evrope, Realu, Barseloni, Hamburgu, Kielu? valjda da su najkvalitetniji, nebi igrali po Veszpremu i Segedu, vec bi se otimali najbogatiji klubovi Evrope za njih.
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#50 Re: Rukomet EURO 2010

Post by felipe kajetano »

kakavdanakneiskustvu wrote:komentator na RTS non stop kad srbija igra na verikim takmičenjima uvijek krivicu vidi u sudijama.
Sindrom komentatora sa HTV ocigledno presao preko Dunava :roll:
Locked