Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
NostradamusfromBandH
Posts: 35
Joined: 30/11/2021 11:51

#15551 Re: Teretana

Post by NostradamusfromBandH »

Leon16v wrote: 28/02/2023 22:16 Whey ko whey, sve je to poprilično isto. Ne vidim sastav tu, pa ne mogu reći ništa, ali ako ima od 21 do 25g proteina po dozi, ako ti odgovaralo okus i cijena, što da ne
NIšta lošiji od ostalih sličnih suplemenata...

Sastav: izolat proteina/bjelančevina SIRUTKE (67,2 %), koncentrat proteina/bjelančevina SIRUTKE (23,9 %), kakao prah s niskim udjelom ulja (4,0 %), aroma, zgušnjivač: ksantan guma, emulgator: SOJIN lecitin, kuhinjska sol, sladila: natrijev ciklamat, sukraloza i saharinat, tvar protiv zgrudnjavanja: silicijev dioksid, piridoksin hidroklorid.

Može sadržavati gluten i bjelančevine piletine u tragovima.

Nutritivne vrijednosti:

Prosječna hranjiva vrijednost po 100 g
Energetska vrijednost 378 kcal / 1.601 kJ
Masti 3,2 g
od toga zasićene masne kiseline 1,7 g
Ugljikohidrati 4,8 g
od toga šećer 3,4 g
Bjelančevine 80,4 g
So 1,2 g
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#15552 Re: Teretana

Post by Cossack »

Zato je ukus katastrofa. Ako se za iste pare moze naci drugi proizvođač uzmite taj.
ibizza
Posts: 4577
Joined: 05/06/2008 00:46

#15553 Re: Teretana

Post by ibizza »

Raja, valja li teretana na Dobrinji 5, kod kruznog?
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#15554 Re: Teretana

Post by hurmasica »

Moze li preporuka za kakve suplemente? pocetnica koja zeli da smrsa bez nabijanja mase.
nakon kolilo vremena se mogu primjetiti rezultati?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#15555 Re: Teretana

Post by Snake Eyes »

hurmasica wrote: 05/03/2023 09:50 Moze li preporuka za kakve suplemente? pocetnica koja zeli da smrsa bez nabijanja mase.
nakon kolilo vremena se mogu primjetiti rezultati?
Koliko imas godina, kilograma i centimetara?
merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#15556 Re: Teretana

Post by merk030 »

hurmasica wrote: 05/03/2023 09:50 Moze li preporuka za kakve suplemente? pocetnica koja zeli da smrsa bez nabijanja mase.
nakon kolilo vremena se mogu primjetiti rezultati?
Ne znam da trebaju kakvi suplementi. Samo kalorijski deficit, izračunaj koliko ti treba kalorija, ima po internetu kalkulatora. Budi ispod tog broja, ako nema razlike nakon nekog vremena, spusti još.

Ono šta nije loše, povećati broj unosa proteina tako da se koliko toliko sačuvaju mišići, uz dobar trening.
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#15557 Re: Teretana

Post by hurmasica »

Snake Eyes wrote: 05/03/2023 09:56
hurmasica wrote: 05/03/2023 09:50 Moze li preporuka za kakve suplemente? pocetnica koja zeli da smrsa bez nabijanja mase.
nakon kolilo vremena se mogu primjetiti rezultati?
Koliko imas godina, kilograma i centimetara?
61 kg visina 156 , godina 40 zena 😃 mrsanje bar 5 kg

racunala sam da bih bila u kalorijskom deficitu moram manje od 1200 kalorija, a to mi je nemoguce postici
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#15558 Re: Teretana

Post by Snake Eyes »

hurmasica wrote: 05/03/2023 10:28
Snake Eyes wrote: 05/03/2023 09:56

Koliko imas godina, kilograma i centimetara?
61 kg visina 156 , godina 40 zena 😃 mrsanje bar 5 kg

racunala sam da bih bila u kalorijskom deficitu moram manje od 1200 kalorija, a to mi je nemoguce postici
Suplementi ti tu nista ne mogu pomoci, isti vise imaju placebo nego realan efekat. Rjesenje je u promjeni ishrane i fizickoj aktivnosti. Jedi hranu sa niskim glikemijskim indeksom, unesenih 500 kalorija od cokolade nije isto sto i unesenih 500 kalorija od graska i pilecih prsa.
Rekompozicija tijela je najbolji nacin mrsanja, po mojoj procijeni, trebala bi skinuti cca 10kg masnoce i nabaciti cca 3kg misica.
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#15559 Re: Teretana

Post by hurmasica »

Snake Eyes wrote: 05/03/2023 10:50
hurmasica wrote: 05/03/2023 10:28

61 kg visina 156 , godina 40 zena 😃 mrsanje bar 5 kg

racunala sam da bih bila u kalorijskom deficitu moram manje od 1200 kalorija, a to mi je nemoguce postici
Suplementi ti tu nista ne mogu pomoci, isti vise imaju placebo nego realan efekat. Rjesenje je u promjeni ishrane i fizickoj aktivnosti. Jedi hranu sa niskim glikemijskim indeksom, unesenih 500 kalorija od cokolade nije isto sto i unesenih 500 kalorija od graska i pilecih prsa.
Rekompozicija tijela je najbolji nacin mrsanja, po mojoj procijeni, trebala bi skinuti cca 10kg masnoce i nabaciti cca 3kg misica.
deset je previse u ovim godinama ode lice 😂😂😂

za sada idem dva puta sedmicno u teretanu 20 min kardio na traci i uglavnom radim sprave za noge , stomak, guzu i ledja, nastojim da to budu po tri serije po10 ponavljanja . ruke i ramena radim samo sa bucicama ne zelim siroka ramena.
da li je ovo ok?

i kako postici kalorijski deficit kad me apetit ubi u pojam...sto se vise pokusavam kontrolisat gore mi bude, pa kad se docepam cokokade to vise nije dodatnih 500 kalorija nego 1000.…
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#15560 Re: Teretana

Post by vaučer »

Iz mog iskustva, nakon 40 treba ozbiljno razmisliti o izbacivanju cijelih kategorija hrane iz prehrane. Šećer, dodan u pićima, hrani i slatkišima, kruhovi i peciva svih vrsta i ozbiljno smanjiti sireve i bezvezna ulja. Izgraditi prehranu na kuhanom povrću, ribi, maslinovom ulju, visokoproteinskom mesu, voću umjesto deserta i što više fermentiranih proizvoda.

Prehrana je bar duplo važnija od vježbanja a za regulirati prehranu treba dosta discipline i strogoće. Mjenjaj navike jednu po jednu - ne sve odjednom. Koristi neku aplikaciju za unos hrane i prati balans i kalorije (Lifesum i sl.).

Zadaj si mali (ili nikakav) kalorijski deficit za početak dok stabiliziraš navike, nikako ne pokušavati u isto vrijeme unositi puno manje kalorija i ukidati kategorije hrane. Kad stabiliziraš navike, obori kalorije i letit će to za tren.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#15561 Re: Teretana

Post by Snake Eyes »

hurmasica wrote: 05/03/2023 11:42
Snake Eyes wrote: 05/03/2023 10:50

Suplementi ti tu nista ne mogu pomoci, isti vise imaju placebo nego realan efekat. Rjesenje je u promjeni ishrane i fizickoj aktivnosti. Jedi hranu sa niskim glikemijskim indeksom, unesenih 500 kalorija od cokolade nije isto sto i unesenih 500 kalorija od graska i pilecih prsa.
Rekompozicija tijela je najbolji nacin mrsanja, po mojoj procijeni, trebala bi skinuti cca 10kg masnoce i nabaciti cca 3kg misica.
deset je previse u ovim godinama ode lice 😂😂😂

za sada idem dva puta sedmicno u teretanu 20 min kardio na traci i uglavnom radim sprave za noge , stomak, guzu i ledja, nastojim da to budu po tri serije po10 ponavljanja . ruke i ramena radim samo sa bucicama ne zelim siroka ramena.
da li je ovo ok?

i kako postici kalorijski deficit kad me apetit ubi u pojam...sto se vise pokusavam kontrolisat gore mi bude, pa kad se docepam cokokade to vise nije dodatnih 500 kalorija nego 1000.…
Ne mozes imati sve, najbitnije je kako se osjecas.
Za lice je bitno ne konzumirati cigare, ako ih konzumiras, prestani.

Odabir misicnih regija ti je ok, pitanje je koje vjezbe radis. Preporucujem duboke cucnjeve sa tegovima.
Posljedica treniranja je i povecanje apetita, protiv toga se ne boris vec se tome prilagodjavas ispravnim odabirom hrane. Napravi sebi proteinske slatkise sa dosta vlakana.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2547
Joined: 28/02/2010 19:25

#15562 Re: Teretana

Post by Plavo-bijeli »

hurmasica wrote: 05/03/2023 11:42
i kako postici kalorijski deficit kad me apetit ubi u pojam...sto se vise pokusavam kontrolisat gore mi bude, pa kad se docepam cokokade to vise nije dodatnih 500 kalorija nego 1000.…
Na temu čokolade, uprati malo svoje patterne. Kada je uzimaš? Jel uzimaš kad si tuzna, nervozna, ljuta? Ako sebe upratis da uvijek je jedes kad se desi nesto sto te napr iznervira, onda mozes pronaci neke alternative u smislu hajmo rec meditacije :)

Ljudi UVIJEK svoje unutarnje bolove privremeno riješavaju sa nekom ovisnošću, jedna od njih je šećer i poslastice od istog. Dubok topic i za to treba kvalitetan psiholog i jaka volja za promjenom, a sve to je dosta teže i skuplje od suplemenata....

Ako unosis malo proteina dnevno, onda whey protein ti svakako neće odmoći.

Pronađi malo više oko KETO dijete i kakve su opcije i šta sve moze da zamijeni šećer, a da bude slicnog okusa.

Istrazi oko Intermittent fastinga, fakticki svaki dan postiš, kasno doruckujes, ranije večeraš, cuo sam od vise ljudi da im je baš pomogla da smršaju.

Ako piješ colu, zamijeni je mineralnom.

Za kraj, treba ti jako dobra motivacija za to što zelis da izgledas bolje i da budes zdravija.
Prikljucenje nekoj grupi , tipa ples (salsa, tango) bi sigurno dobro bilo za tebe, em pokreces se, em drustvo, em motivacija da medju tim drustvom budes sto vise fit :)
merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#15563 Re: Teretana

Post by merk030 »

Ne može se tek tako riješiti poslastica i drugih stvari. Nekome ko jede slatko, kao i ja, reći da ne uzima slatko je kontraproduktivno.

Smanjiti količinu, zašto ne uzeti red čokolade danas, uzmeš vrijeme kad ti odgovara. Zašto ne Zero Cola, jeste da natrpaju sve i svašta u nju, ali ako piješ običnu, šta fali ovoj.

Treba dijeta biti održiva inače čovjek pregori i nakon dijete vrati izgubljene kile.

Što se vježbi tiče, kompleksnij pokreti jer tijelo će, kao cjelina, morati raditi više.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#15564 Re: Teretana

Post by Cossack »

https://youtu.be/pwaGqx-WYzw

Covjek sve objasnio u 10 sekundi. Ishrana je 80% a vjezba 20% rezultata kada je u pitanju mrsanje. Ko ne moze da se odrekne slatka, tijesta i gaziranih sokova nema se cemu nadati. Cak i da vjezbom skine odredjenu kilazu, cim zbog obaveza trening utanji vratice se na isto. Zbog toga je ishrana ključna.
Leon16v
Posts: 5781
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#15565 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Ja kad sam u deficitu, komotno pojedem i hamburger, pizzu, ali sve to "ispeglam" narednih dana, gdje malo pripazim, umjesto pola čokolade, pojedem 1 red, pojedem i komad torte bez problema.

Ako sam zadovoljio makrose, proteine najviše i pratim, ako imam još prostora 500-600 kalorija do granice deficita, te kalorije pojedem iz čokolade, komada torte, keks...

Mada početniku ne bi preporučio ovaj pristup, jer se jako lako omakne sa kalorijama i unese se više nego što mislimo. Ja jedem sličnu hranu svaki dan skoro ili svaki drugi, pa već napamet znam koliko šta ima kalorija i gdje se moram zaustaviti :D

Jutros npr pojeo :
1 Mjericu whey proteina
3 Kuhana jaja
100g pilećih prsa
50g ABC sir
Protein puding

Sve to cca 700 kcal, ~75g proteina, i imam do kraja dana fore unijeti još nekih 1600 kcal i u deficitu sam :D
User avatar
yoda82
Posts: 1607
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#15566 Re: Teretana

Post by yoda82 »

hurmasica wrote: 05/03/2023 11:42
Snake Eyes wrote: 05/03/2023 10:50

Suplementi ti tu nista ne mogu pomoci, isti vise imaju placebo nego realan efekat. Rjesenje je u promjeni ishrane i fizickoj aktivnosti. Jedi hranu sa niskim glikemijskim indeksom, unesenih 500 kalorija od cokolade nije isto sto i unesenih 500 kalorija od graska i pilecih prsa.
Rekompozicija tijela je najbolji nacin mrsanja, po mojoj procijeni, trebala bi skinuti cca 10kg masnoce i nabaciti cca 3kg misica.
deset je previse u ovim godinama ode lice 😂😂😂

za sada idem dva puta sedmicno u teretanu 20 min kardio na traci i uglavnom radim sprave za noge , stomak, guzu i ledja, nastojim da to budu po tri serije po10 ponavljanja . ruke i ramena radim samo sa bucicama ne zelim siroka ramena.
da li je ovo ok?

i kako postici kalorijski deficit kad me apetit ubi u pojam...sto se vise pokusavam kontrolisat gore mi bude, pa kad se docepam cokokade to vise nije dodatnih 500 kalorija nego 1000.…
Na stranu sve, ali vjeruj da nema teorije da ćeš dobiti široka ramena bez baš ozbiljnog treninga i ispravne ishrane, tako da slobodno radi sve regije sa tegovima. Nema teorije da se nabildaš. Jedino što možeš postići je da se određeni djelovi tjela fino zategnu.
Za sve ostalo je kalorijski deficit.

Osim toga 1200kcal mi izgleda neraelano malo. Ja sam bacio tvoje "mjere" na neki BRM kalkulator i pod pretpostavkom da nemaš nikakvih aktivnosti ispadne da ti je bazalni metabolitzam oko 1600kcal.

https://onefit.rs/plan-ishrane/bmr-kalkulator/

ovaj mi je prvi izletio, a sigurno ih ima još puno na netu.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#15567 Re: Teretana

Post by Digla_da_kreci »

Ja u solji napravim zobene na vodi il bademovom mlijeku, dodam sjeckanih orasastih plodova i kakaaa da mi bude cokoladno, po zelji voca, i drzi me cijeli dan. :D
Ili avokado toast sa jajetom.
Salate na hiljadu i jedan nacin, preljev jogurtom, balzamikom, limunom.

iiii

When in doubt, go workout. :P
Image
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#15568 Re: Teretana

Post by mufa1 »

Najveći zajeb u procesu mršavljenja je sto ljudi poistovjećuju zdravu ishranu i mršavljenje..
Uzmu za dorucak zobenu kašu, preko neko voće, najčešće banana, pa jos dodaj malo oraha, a da, obavezno idu i čija sjemenke, prelije sa kašičicom meda i eto te lagano na 1200-1400 kcal. Za rucak ide neka lagana salata, ubaci dvoje skuhanih jaja, tunjevinu sa maslinovim uljem, jer ono je zdravije, pa jos dodatno neki dresing ili maslinovo, da ne bude suho.. nezaobilazni avokado naravno, i imas salatu od 1500 kcal. Posto to te to ne moze zasititi, uzima se snack, obicno šaka lješnjaka, kikirikija ili oraha, navečer malo nekih grickalica, pa se nabere jos koja kafa sa mlijekom, sokic neki.. i eto te lagano na 3500 kcal, a ti kontas e jesam se namučio, ima da se topim...
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#15569 Re: Teretana

Post by Digla_da_kreci »

Pa tako ja jedem, doduse nisam u procesu mrsavljenja. :D
Nabilda ti kalorija, a uopce nije tako. Ovo nabrojano je 300-400-500 kalorija.
Znam napamet nutritivne vrijednosti i koliko sta unosim, nemoj meni pametovati. :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#15570 Re: Teretana

Post by Snake Eyes »

Boli te briga, kada god pojedes vise nego treba samo dignes da krecis.
Leon16v
Posts: 5781
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#15571 Re: Teretana

Post by Leon16v »

mufa1 wrote: 06/03/2023 15:10 Najveći zajeb u procesu mršavljenja je sto ljudi poistovjećuju zdravu ishranu i mršavljenje..
Uzmu za dorucak zobenu kašu, preko neko voće, najčešće banana, pa jos dodaj malo oraha, a da, obavezno idu i čija sjemenke, prelije sa kašičicom meda i eto te lagano na 1200-1400 kcal. Za rucak ide neka lagana salata, ubaci dvoje skuhanih jaja, tunjevinu sa maslinovim uljem, jer ono je zdravije, pa jos dodatno neki dresing ili maslinovo, da ne bude suho.. nezaobilazni avokado naravno, i imas salatu od 1500 kcal. Posto to te to ne moze zasititi, uzima se snack, obicno šaka lješnjaka, kikirikija ili oraha, navečer malo nekih grickalica, pa se nabere jos koja kafa sa mlijekom, sokic neki.. i eto te lagano na 3500 kcal, a ti kontas e jesam se namučio, ima da se topim...
Sve jasno :thumbup:

Uzme salatu, gruhne neki dresing, mix svačega i eto ga 700+ kalorija glat
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#15572 Re: Teretana

Post by hurmasica »

yoda82 wrote: 06/03/2023 11:30
hurmasica wrote: 05/03/2023 11:42
deset je previse u ovim godinama ode lice 😂😂😂

za sada idem dva puta sedmicno u teretanu 20 min kardio na traci i uglavnom radim sprave za noge , stomak, guzu i ledja, nastojim da to budu po tri serije po10 ponavljanja . ruke i ramena radim samo sa bucicama ne zelim siroka ramena.
da li je ovo ok?

i kako postici kalorijski deficit kad me apetit ubi u pojam...sto se vise pokusavam kontrolisat gore mi bude, pa kad se docepam cokokade to vise nije dodatnih 500 kalorija nego 1000.…
Na stranu sve, ali vjeruj da nema teorije da ćeš dobiti široka ramena bez baš ozbiljnog treninga i ispravne ishrane, tako da slobodno radi sve regije sa tegovima. Nema teorije da se nabildaš. Jedino što možeš postići je da se određeni djelovi tjela fino zategnu.
Za sve ostalo je kalorijski deficit.

Osim toga 1200kcal mi izgleda neraelano malo. Ja sam bacio tvoje "mjere" na neki BRM kalkulator i pod pretpostavkom da nemaš nikakvih aktivnosti ispadne da ti je bazalni metabolitzam oko 1600kcal.

https://onefit.rs/plan-ishrane/bmr-kalkulator/

ovaj mi je prvi izletio, a sigurno ih ima još puno na netu.
super bi to bilo ali na 1600 kalorija se debljam.

danasnji obroci
dorucak
riba sa povecem iz konzerve bez hljeba na konzervi pise 230 kalorija
uzina dvije banane 200 kalorija
rucak 4 sarme male i kasika pavlake nek je 600 kalorija
sve bez hljeba.
vecera gledat cu da bude neko voce

ukupno oko 1300 nek bude sa vecerom
i tako vec dva mjeseca otprilike ishrana a stagniram na kilazi.
moguce da ustajem po noci i jedem slatkise 🤣
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#15573 Re: Teretana

Post by last mohicans »

Zdrava hrana također deblja, u pretjeranim količinama, naravno. Kolega gore je u pravu. Mozda je malo mašio cal. Mani se foruma @hurmasica Neće te usmjeriti, kad ćemo ti svi različito kazati. Sve ti ovisi šta želiš i kakvi su ti ciljevi. Da li želiš da samo skineš 5kg (ne djeluje mi da si nešto debela po kg,vjerovatno ti je skiny izgled), da li želiš da pri tome se samo utegneš ili da baš nabaciš par kg mišića ili da se već postojeći istaknu koji se ne vide zbog skiny izgleda. Ali, da bi dobila 1,2kg mišića dugotrajan je to proces od godinu i više. Pričam samo o lean mišićima. Nećeš se nabildati sigurno, dug je to proces i zahtjevan, pogotovo za žene. Od običnog guslanja na spravama (da svaki put pucaš po 10× iste kg) nema nikakve fajde, mozes malo probuditi mišiće. To se zove prevelik volumen treninga i od njega nema napretka. Ako želiš napredak, ništa bez progresije na treningu i podizanjem težina. Gubit ćeš se kao i 80-90% rekreativaca po teretanama. Najbolji savjet ti je zaprati neke od ovih momaka koji su tata mate u svom poslu. Svi mi mislimo da znamo trenirati, a malo ko od nas izgleda kao da ozbiljno trenira. Ja sam prvi put u teretanu ušao prije 20 god, nešto sam o treningu naučio, ali o prehrani veze nisam imao. Sad imam dosta znanja i o prehrani, ali ne vagam hranu, to mi se nikako ne da. Prilično se zdravo hranim, hljeb ne jedem, slatko malo da ubijem želju, gazirano ne pijem, ne pušim. Po tome bi trebao biti Arny, ali to nije tako. Doduše godine stižu, stariji sam od tebe. Sada više idem radi općeg zdravlja, leđa i sl. Ima tu i mišića, nije da nema. A bez tačnog unosa makronutijenata ti ozbiljno nećeš napredovati. Opet, ponavljam, ovisi koji je tvoj cilj. Ako ti je sve to zbunjujuće, radije plati online nekoga od trenera barem 3-6 mjeseci, da naučiš proces, onda poslije možeš i sama.
https://instagram.com/marko.fitnesstrai ... MyMTA2M2Y=

https://instagram.com/tarik.secicfitnes ... MyMTA2M2Y=

https://instagram.com/svenagic?igshid=YmMyMTA2M2Y=
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#15574 Re: Teretana

Post by last mohicans »

hurmasica wrote: 06/03/2023 16:33
yoda82 wrote: 06/03/2023 11:30

Na stranu sve, ali vjeruj da nema teorije da ćeš dobiti široka ramena bez baš ozbiljnog treninga i ispravne ishrane, tako da slobodno radi sve regije sa tegovima. Nema teorije da se nabildaš. Jedino što možeš postići je da se određeni djelovi tjela fino zategnu.
Za sve ostalo je kalorijski deficit.

Osim toga 1200kcal mi izgleda neraelano malo. Ja sam bacio tvoje "mjere" na neki BRM kalkulator i pod pretpostavkom da nemaš nikakvih aktivnosti ispadne da ti je bazalni metabolitzam oko 1600kcal.

https://onefit.rs/plan-ishrane/bmr-kalkulator/

ovaj mi je prvi izletio, a sigurno ih ima još puno na netu.
super bi to bilo ali na 1600 kalorija se debljam.

danasnji obroci
dorucak
riba sa povecem iz konzerve bez hljeba na konzervi pise 230 kalorija
uzina dvije banane 200 kalorija
rucak 4 sarme male i kasika pavlake nek je 600 kalorija
sve bez hljeba.
vecera gledat cu da bude neko voce

ukupno oko 1300 nek bude sa vecerom
i tako vec dva mjeseca otprilike ishrana a stagniram na kilazi.
moguce da ustajem po noci i jedem slatkise 🤣
Ako kilaza stagnira, moraš još spustiti cal ili pojačati aktivnosti, dnevne korake 8-10k ili još cardia. Jedino da si dugo u tom deficitu, pa se metabolizam usporio, a za to trebaju mjeseci cal deficita. Treningom metabolizam ubrzavaš. Nemoj patiti ni od brojke, mjeri obime. Meni je, barem i većini, bitnije kako izgledam, a ne koliko vagam.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#15575 Re: Teretana

Post by Digla_da_kreci »

Snake Eyes wrote: 06/03/2023 16:24 Boli te briga, kada god pojedes vise nego treba samo dignes da krecis.
Takoe. :D

Nego, evo jos ideja kad vam se jede slatko.

Sladoled od zaledjenog voca (banana, maline, borovnice), kakaa i par hurmi. Zblendas i voila. Sprinklas sa sjeckanim orasima/bademima ako volis da ti hrsce. :D
Spoiler
Show
Image
Spoiler
Show
Image
Zdravi muffini puni vlakana, ima recepata tonu po internetima
Spoiler
Show
Image
Proteinska cokolada
Spoiler
Show
Image
Vicite ako treba jos. :D
Post Reply