Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#3426 Re: Teretana

Post by Mustang1 »

Namazi mene mermeladom i pokloni me nece ni skontati da nisam taj .. Samo nek se mermelada skori na meni :D
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#3427 Re: Teretana

Post by amko76 »

Pa možda i nisi pogriješila, meni je ta glupa kao i ova iz moje priče. A i ti, ako se radi o tebi :)
Ras Al Ghul
Posts: 2296
Joined: 25/09/2012 22:14
Location: Sarajevo

#3428 Re: Teretana

Post by Ras Al Ghul »

Momci izvinite ako je već neko postavljao, ali me zanima koje su najbolje vježbe za ramena, konkretno da imam malo šira, i još jedna stvar visok sam 198 cm , 90 kg , koja je optimalna težina za ovu visinu, negdje sam čitao da je to 98 kila.
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#3429 Re: Teretana

Post by Verocious »

Ras Al Ghul wrote:Momci izvinite ako je već neko postavljao, ali me zanima koje su najbolje vježbe za ramena, konkretno da imam malo šira, i još jedna stvar visok sam 198 cm , 90 kg , koja je optimalna težina za ovu visinu, negdje sam čitao da je to 98 kila.
Vjezbe za ramena su ti military press, arnold press, razlicita letenja s bucicama(gdje se koncentrises na formu izvodjenja a ne na tezine koje dizes), uspravna veslanja(uzim ili sirim hvatom, takodjer forma jako bitna) itd. Jebiga kucaj u youtube ove vjezbe ili shoulder training pa vidi vjezbe i izaberi sta ti se svidja :mrgreen:

Tu bi trebao dobiti na masi ramena pa ces izgledati sire, a ramena su ti takva kakva su, kosti ne mozes prosiriti. Jedino sto mozes napraviti je dobiti mase na ramenima pa ih nesto malo prosiriti a uz to dosta ili skroz smanjiti struk/bokove pa ces s tim potezom dobiti odlicnu iluziju vece sirine ramena i ramena ce ti izgledati dosta sira iako se nece nesto pretjerano prosiriti :-D

A optimalnu tezinu ti niko ne moze reci to je cisto do tebe, kako ti zelis izgledati.
Ras Al Ghul
Posts: 2296
Joined: 25/09/2012 22:14
Location: Sarajevo

#3430 Re: Teretana

Post by Ras Al Ghul »

Verocious wrote:
Ras Al Ghul wrote:Momci izvinite ako je već neko postavljao, ali me zanima koje su najbolje vježbe za ramena, konkretno da imam malo šira, i još jedna stvar visok sam 198 cm , 90 kg , koja je optimalna težina za ovu visinu, negdje sam čitao da je to 98 kila.
Vjezbe za ramena su ti military press, arnold press, razlicita letenja s bucicama(gdje se koncentrises na formu izvodjenja a ne na tezine koje dizes), uspravna veslanja(uzim ili sirim hvatom, takodjer forma jako bitna) itd. Jebiga kucaj u youtube ove vjezbe ili shoulder training pa vidi vjezbe i izaberi sta ti se svidja :mrgreen:

Tu bi trebao dobiti na masi ramena pa ces izgledati sire, a ramena su ti takva kakva su, kosti ne mozes prosiriti. Jedino sto mozes napraviti je dobiti mase na ramenima pa ih nesto malo prosiriti a uz to dosta ili skroz smanjiti struk/bokove pa ces s tim potezom dobiti odlicnu iluziju vece sirine ramena i ramena ce ti izgledati dosta sira iako se nece nesto pretjerano prosiriti :-D

A optimalnu tezinu ti niko ne moze reci to je cisto do tebe, kako ti zelis izgledati.
Hvala druže, pitam jer sam našao već na youtubu dosta vježbi pa kad krenem raditi oni "starosjedioci" u teretani kažu nije tako moraš ovako pa uleti neki drugi lik ispravlja ovoga pa se u priču ubaci treći lik koji obojicu ispravlja, a vjeruj mi širi sam od njih trojice :D , pa mislio sam i od prilike samo da masu ramena povećam pa će mi dobro doći tvoji savjeti.Hvala još jednom.
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#3431 Re: Teretana

Post by Verocious »

Inace ne slusam hip-hop ali odlicna stvar za pred trening :thumbup:
Forsaken
Posts: 825
Joined: 11/02/2005 10:51

#3432 Re: Teretana

Post by Forsaken »

Kakva je ova teretana u Zetri, Progym? Ne radi im stranica .... Jel jos radi to?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72882
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3433 Re: Teretana

Post by Velkoski »

Progym nije u Zetri nego na stadionu.. Vrhunska teretana za moj ukus, jedino fali vreća. :thumbup:

Radi 0-24.
Forsaken
Posts: 825
Joined: 11/02/2005 10:51

#3434 Re: Teretana

Post by Forsaken »

AHa ... Super skoknucu da provjerim. Jel guzva u terminima 17-18:30?
cove41
Posts: 306
Joined: 12/12/2011 17:36

#3435 Re: Teretana

Post by cove41 »

Treba mi mala pomoć :D Koja je teretana najbliža Koševskom brdu ? Je li to ova u Importanneu ili ipak ova u Zetri ili neka treća ?
I pomoglo bi mi ako neko zna kolika je mjesečna članarina. I takođe, da li to podrazumijeva neograničen broj dolazaka mjesečno ?

HvalaAaa !!!
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#3436 Re: Teretana

Post by tarikBA »

u importanne 70KM mjesec a sa ugovorom da moras placati godinu dana dodje ti 50KM mjesec
User avatar
adnansax
Posts: 511
Joined: 02/02/2010 16:33

#3437 Re: Teretana

Post by adnansax »

cove41 wrote:Treba mi mala pomoć :D Koja je teretana najbliža Koševskom brdu ? Je li to ova u Importanneu ili ipak ova u Zetri ili neka treća ?
I pomoglo bi mi ako neko zna kolika je mjesečna članarina. I takođe, da li to podrazumijeva neograničen broj dolazaka mjesečno ?

HvalaAaa !!!
imas i progym, na stadionu kosevo..imaju svoju stranicu ja mislim pa googlaj

sretno
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3438 Re: Teretana

Post by skafiskafsnjak »

E sad, vjecita dilema.
Mogu li smrsati uz teretanu ?
Tj. uz biciklo/traku i dizanje manjih tezina ??

Nppr. 30min trake/bicikla pa onda 30min tegova ?
User avatar
adnansax
Posts: 511
Joined: 02/02/2010 16:33

#3439 Re: Teretana

Post by adnansax »

L00d wrote:E sad, vjecita dilema.
Mogu li smrsati uz teretanu ?
Tj. uz biciklo/traku i dizanje manjih tezina ??

Nppr. 30min trake/bicikla pa onda 30min tegova ?
Tegovi uvijek idu prije kardia, u tvom slucaju trcanja na traci ili stacionarnog bicikla.
Mrsavljenje je naravno moguce uz teretanu, zasto da ne, jer se prvenstveno vrsi sredjenom prehranom i povecanjem tjelesnih aktivnosti. Kljuc je da potrosis vise kalorija nego sto uneses, najprostije receno.
Trening sa tegovima se manje prilagodi nego sto se misli inace, u mom slucaju to je prvenstveno smanjivanje vremena odmora izmedju serija uz neke manje promjene u programu treniranja.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3440 Re: Teretana

Post by Chuckie »

L00d wrote:E sad, vjecita dilema.
Mogu li smrsati uz teretanu ?
Tj. uz biciklo/traku i dizanje manjih tezina ??

Nppr. 30min trake/bicikla pa onda 30min tegova ?
Neces smrsati uz teretanu ako ne promjenis ishranu. As simple as that. Smanji unos UH, povecaj proteine, radi kardio, biciklo, trcanje i sl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3441 Re: Teretana

Post by Tkd »

Uz teretanu je najlakše smršati. ;-)

Kada ustaneš na prazan stomak lagani kardio od 20-tak minuta, tako 3x u sedmici. Nakon 2-3 sedmice povećavaj na 30-tak minuta 3x u sedmici. Malo popravi ishranu i to je to.

Kada ideš u gym, odradi trening sa tegovima, pa onda 20-tak minuta na biciklu i to ti je dovoljno.

Uvijek je bilo kaše smršati nego kvalitetno nadebljati se, osim ako radiš pro definiciju onda ti je potrebno puno keša.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#3442 Re: Teretana

Post by dadoka84 »

Meni skidanje kila i teretana nikako zajedno ne idu. Ono sto mi je najbolje rezultate donosilo je intenzivan kardio ujutro prije posla.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3443 Re: Teretana

Post by Tkd »

Zato sam i naveo oba primjera :-D
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#3444 Re: Teretana

Post by MedenoSrce »

dadoka84 wrote:Meni skidanje kila i teretana nikako zajedno ne idu. Ono sto mi je najbolje rezultate donosilo je intenzivan kardio ujutro prije posla.

Zavisi koliki je visak u pitanju, veliki visak se moze skidati i kardiom ali odose zglobovi
User avatar
adnansax
Posts: 511
Joined: 02/02/2010 16:33

#3445 Re: Teretana

Post by adnansax »

Laicki govoreci
Skidanje kilograma, mrsanje, definicija, kako god neko zove, nemoguce je napraviti bez kalorijskog deficita. Kako postici kalorijski deficit?
Kolicina hrane unijete u toku dana = toliko i toliko kcal (3000 npr)
Potrosene kalorije + kalorije neophodne da organizam funkcionira normalno (bazalni metabolizam) = toliko i toliko (npr 3500)
i eto deficita od 500 kcal..

Sad ukoliko nepostoji ovaj dio "potrosene kalorije" u prijevodu ono od ponedjeljka idem na dijetu i sl.., veoma tesko je postici kalorijski deficit, jer tada kolicina hrane koja se unese mora biti toliko mala da i ne zadovoljava nase dnevne potrebe za energijom koju tijelo treba da bi normalno funkcioniralo, sto je u principu lose.

Dakle fizicka aktivnost je neophodna, pa bila to i teretana, trcanje, bicikl, bilo sta.. Uz obavezno sredjenu prehranu
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#3446 Re: Teretana

Post by dadoka84 »

Sa 122 na 95 kg u nekih 7 mjeseci.
User avatar
djibo
Posts: 49
Joined: 07/08/2012 00:46

#3447 Re: Teretana

Post by djibo »

kako izjednaciti ramena...jedno vece nego drugo....neki savjet.....treniram redovno rezultati se polako ostvaruju ali i ta mana sa ramenima paaaa.... :D :D
User avatar
adnansax
Posts: 511
Joined: 02/02/2010 16:33

#3448 Re: Teretana

Post by adnansax »

djibo wrote:kako izjednaciti ramena...jedno vece nego drugo....neki savjet.....treniram redovno rezultati se polako ostvaruju ali i ta mana sa ramenima paaaa.... :D :D
radi vjezbe sa bucicama, prvo "slabiju" a zatim jacu stranu, slabijom radis do otkaza (npr 10 ponavljanja), a zatim i jacom isti broj ponavljanja (iako mozes vise stanes na onom koliko si odradio sa slabijom stranom)
rad sa dvorucnim tegom izbaci na neko vrijeme

ako je bas uocljiva razlika mnogo, onda mozda da posjetis ljekara

sretno
User avatar
Kaćunak
Posts: 746
Joined: 09/06/2010 00:27

#3449 Re: Teretana

Post by Kaćunak »

Zasto je vazno raditi aerobni trening prije anaerobnog i da li je ?
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#3450 Re: Teretana

Post by enisss »

Kaćunak wrote:Zasto je vazno raditi aerobni trening prije anaerobnog i da li je ?
zavisi sta zelis?...ja aerobni uvijek radim poslije anaerobnog jer na taj nacin brze trosim masti...
Post Reply