Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8676 Re: Teretana

Post by konektovan »

Ljudi, kako izdrzite bez UH, secera?????[emoji15]

poslano sa Sonija Ze
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#8677 Re: Teretana

Post by Dr Baltazar »

konektovan wrote:Ljudi, kako izdrzite bez UH, secera?????[emoji15]

poslano sa Sonija Ze
Pojačaš masti i budeš karakter. Masti će ti dati tu neku neobičnu energiju i za treniranje. Moći ćeš bukvalno povećavati kilaže iz treninga u trening. Ja nisam na tako niskom unosu hidrata kao pojedini ovdje (za sebe ne vidim ni potrebu, jer sam na nekih cca 11-12% bf možda i niže). Najbitnije je znati odrediti kada se puniti, a to je jako teško jer te hvataju krize za šećerima i to treba razlikovati od stvarne potrebe za punjenjem glikogena. Baš sinoć me tako nešto spopalo i to poslije zadnjeg obroka :lol: Otišao sam spavati, da ne bi Giotto i Hanuta fasovali :lol: :D

I onda naravno, nakon određenog broja dana gdje si se striktno držao dijete malo se počastiš. To ti bude onda psihički boost i psihička motivacija da opet dođeš do tog čašćenja :D Iako vjeruj mi, nakon par puta te prođe volja i za tim i počneš jesti krompir na cheat day :lol:
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#8678 Re: Teretana

Post by enisss »

MOSALJOZE wrote:Poslije trenings UVIJEK,ali UVIJEK moraš jesti,nije bitno u koje doba dana treniraš.
Neko može jesti pa nakon pola sata trenirati,nekome su i dva malo.Tako da je to opet do organizma,vidjećeš vremenom kako se tijelo bude ponašalo,i tako se i prilagodi.

Ali jesti poslije treninga je prioritet.
Mnogo je vaznije STA se jede, razlicita hrana ima razlicitu brzinu resorbovanja....takodje, bitna je i kolicina hrane koju uneses prije treninga...
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#8679 Re: Teretana

Post by yoda82 »

Dr Baltazar wrote:
yoda82 wrote:I ja bi da probam prehranu sa manjaenim nivoom UH, pa me zanima nekoliko stvari.
Ne govorim o Keto djeti, nego o smanjenom nivou UH.
Koliko je gornja granica (Obzirom da bi bilo dobro da izgubim 5-10 kila), koliko često treba punjenje (i treba li uopšte), koliko često možemo imati cheat meal, ili cheat day. Inače uzimam BCAA, protein, Omegu 3 i C vitamin. Treniram cca 3 puta sedmično i jednom sedmično igram lopte.

Hvala :)
Ja bih kao gornju granicu stavio 100-150 hidrata koje bih unosio isključivo nakon treninga. U dane odmora bih ovo spustio za 50% (iako možda idealno da si na 0 hidrata u dane odmora jer ti je primarni cilj gubitak sala). Pošto su 3 treninga sedmično stavio bih punjenje svako 10-15 dana ovisno o stanju. To sam trebaš procijeniti kad je kriza za UH, a kad je glikogen stvarno prazan. Tad kad se puniš, uzmi cheat day i probaj malo kvalitetnijih hidrata unijeti iz krompira npr 1 kg krompira. Whey i C vitamin (ako je u prahu još bolje) odmah poslije treninga. BCAA u toku treninga. Omega 3 po 1g ujutro i navečer.
Hvala.

Probaću. Mislim da ću uspijeti držati UH ispod 100. Jedino će biti jebeno ovo 0 prije treninga, ili 0 kad ne treniram, ali vidjećemo.

Inače ovako i uzimam suplementaciju, osim što c vitamin (u prehu) pijem sa bcaa.
User avatar
edo82
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 07:43

#8680 Re: Teretana

Post by edo82 »

SukiJr wrote:Tek sam poceo prosle sedmice sa trenizima pa ako može samo jedno pitanje da li rucati prije ili poslije treninga
Pitam zbog toga sto radim do 16h i onda kad dođem kući nisam siguran koja je bolja opcija
1) da li da odmah rucam i idem oko 18h na trening (2h)
2) ili da se malo odmorim pa u 17h na trening i tek onda poslije treninga da veceram
Ja npr. jedem oko 10:30 - 11 i oko 14 - 14:30 na poslu, treniram oko pola 5 (pravo sa posla n trening), a onda jedem i kad dođem kući poslije treninga. Ako jedem oko 15 ili kasnije, a treniram oko pola pet, bude mi muka, ali to zavisi od tebe.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8681 Re: RE: Re: Teretana

Post by konektovan »

Dr Baltazar wrote:
konektovan wrote:Ljudi, kako izdrzite bez UH, secera?????[emoji15]

poslano sa Sonija Ze
Pojačaš masti i budeš karakter. Masti će ti dati tu neku neobičnu energiju i za treniranje. Moći ćeš bukvalno povećavati kilaže iz treninga u trening. Ja nisam na tako niskom unosu hidrata kao pojedini ovdje (za sebe ne vidim ni potrebu, jer sam na nekih cca 11-12% bf možda i niže). Najbitnije je znati odrediti kada se puniti, a to je jako teško jer te hvataju krize za šećerima i to treba razlikovati od stvarne potrebe za punjenjem glikogena. Baš sinoć me tako nešto spopalo i to poslije zadnjeg obroka [emoji38] Otišao sam spavati, da ne bi Giotto i Hanuta fasovali [emoji38] :D

I onda naravno, nakon određenog broja dana gdje si se striktno držao dijete malo se počastiš. To ti bude onda psihički boost i psihička motivacija da opet dođeš do tog čašćenja :D Iako vjeruj mi, nakon par puta te prođe volja i za tim i počneš jesti krompir na cheat day [emoji38]
Ja ne mogu bez slatkisa, nisam taj karakter. Ne znam kako, al' opet pored velikog unosa UH, secera, nemam puno sala, izuzev stomaka, al' nista strasno, kad se malo uvuce.[emoji1] [emoji1]

poslano sa Sonija Ze
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#8682 Re: Teretana

Post by Dr Baltazar »

yoda82 wrote:
Dr Baltazar wrote:
yoda82 wrote:I ja bi da probam prehranu sa manjaenim nivoom UH, pa me zanima nekoliko stvari.
Ne govorim o Keto djeti, nego o smanjenom nivou UH.
Koliko je gornja granica (Obzirom da bi bilo dobro da izgubim 5-10 kila), koliko često treba punjenje (i treba li uopšte), koliko često možemo imati cheat meal, ili cheat day. Inače uzimam BCAA, protein, Omegu 3 i C vitamin. Treniram cca 3 puta sedmično i jednom sedmično igram lopte.

Hvala :)
Ja bih kao gornju granicu stavio 100-150 hidrata koje bih unosio isključivo nakon treninga. U dane odmora bih ovo spustio za 50% (iako možda idealno da si na 0 hidrata u dane odmora jer ti je primarni cilj gubitak sala). Pošto su 3 treninga sedmično stavio bih punjenje svako 10-15 dana ovisno o stanju. To sam trebaš procijeniti kad je kriza za UH, a kad je glikogen stvarno prazan. Tad kad se puniš, uzmi cheat day i probaj malo kvalitetnijih hidrata unijeti iz krompira npr 1 kg krompira. Whey i C vitamin (ako je u prahu još bolje) odmah poslije treninga. BCAA u toku treninga. Omega 3 po 1g ujutro i navečer.
Hvala.

Probaću. Mislim da ću uspijeti držati UH ispod 100. Jedino će biti jebeno ovo 0 prije treninga, ili 0 kad ne treniram, ali vidjećemo.

Inače ovako i uzimam suplementaciju, osim što c vitamin (u prehu) pijem sa bcaa.
Na dane pauze uzmi onda neki složeni izvor ugljikohidrata npr zobene pahuljice do 100g sa vodom ili mjericom wheya PRED spavanje.

Masti će te pogurati za trening, ne brini oko toga. Poslije treninga optimalno neki brzi šećer (maltodextrin), ako ne onda krompir ili riža.

C vitamin bih uzimao poslije treninga 1000 mg.
SukiJr
Posts: 136
Joined: 23/04/2015 17:04
Location: Tuzla

#8683 Re: Teretana

Post by SukiJr »

enisss wrote:
MOSALJOZE wrote:Poslije trenings UVIJEK,ali UVIJEK moraš jesti,nije bitno u koje doba dana treniraš.
Neko može jesti pa nakon pola sata trenirati,nekome su i dva malo.Tako da je to opet do organizma,vidjećeš vremenom kako se tijelo bude ponašalo,i tako se i prilagodi.

Ali jesti poslije treninga je prioritet.
Mnogo je vaznije STA se jede, razlicita hrana ima razlicitu brzinu resorbovanja....takodje, bitna je i kolicina hrane koju uneses prije treninga...
Dosad sam jeo oko 16i30h i onda idem u 18h i za sad mi taj termin rada odgovara.Međutim sad i veceram oko 21h pa mislim da to možda ipak nije previše kasno za obilniji obrok pošto kažu kao nije dobro kasnije vecerati
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8684 Re: Teretana

Post by channel10 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/brcko-di ... /160826096

Covjek skoro tonu proteina imao u kuci :shock: :D i sve oduzeto :skoljka: :run:
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#8685 Re: Teretana

Post by Mustang1 »

On jos uvijek prodaje na piku. Ne kontam sto su mu uzeli. Svako se snalazi kako zna. Nije varao nikoga.
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#8686 Re: Teretana

Post by Warashii »

Ma najvjerovatnije je isla neka pritužba od ovih koji imaju radnje.
A nasa milicija ne hapsi sto bi trebala nego ono sto je lakse, ne kazem da je ovo bas ok, 800 kg proteina, pa da je kila 25KM to je 20 000KM je zabrinjavajuće.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#8687 Re: Teretana

Post by Mustang1 »

Ali nije ih ni on dobio dzaba. Mozda po vreci ima 20KM maximalno. Mrsko mi sad gledati cijene u UK. Mislim da od tamo narucuju.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#8688 Re: Teretana

Post by Dr Baltazar »

Amin da ovi lihvari po prodavnicama nikad ne zarade. Na iherb kreatin 40 KM sa shippingom, a u Musclefreak 85 KM. Pa ko je tu lud :lol: ? Tražite alternative kako znate i umijete. Ovdje nas pošteno gule. Gazda uloži par hiljada i onda digne cijene kako bi brzo otišao u plus. Zbog te politike većina radnji brzo okonča.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#8689 Re: Teretana

Post by MAN-lion's coach »

...
Last edited by MAN-lion's coach on 12/01/2017 01:03, edited 1 time in total.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#8690 Re: Teretana

Post by MAN-lion's coach »

....
Last edited by MAN-lion's coach on 12/01/2017 01:03, edited 1 time in total.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#8691 Re: Teretana

Post by Dr Baltazar »

MAN-lion's coach wrote:Ja u MF vidjela hydroxycut na web stranici 35KM ona kutija od 72 kom. odem u radnju , pitam kad ono kutija preko 85 :-) , a one male kapi su 35KM. :roll:
Naručim sa iherb-a. Nešto sitno, ali mogla se kupiti samo jedna varijanta i poslali mi ljubičastu španjolsku verziju , nešto valjda ne može outside America.
Kasnije na drugom web shopu (da ne reklamiram) stoji cijena da je 35KM. :-) klasična kutija od 72 komada. Doduše od nedavno se ima kupiti , pa ako mi prahne kupiću ovdje da ne čekam poštu.
E svašta.
Slobodno reci web shop da im niko u radnju ne zakorači :-D Imam ja kod njih 10%, u elitnutrition 15% popusta (ako kome zatreba nek se javi u pm) ali opet su cijene startne pretjerano visoke.

Btw. Ja danas junkam. Hanuta i Giotto su već zaplatili. Sutra ide cheesecake (naravno ne komad nego torta :lol:) i pizza. Pa poslije toga šta još naumpadne. Malo da se leptin aktivira :-D
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#8692 Re: Teretana

Post by enisss »

Dr Baltazar wrote:
MAN-lion's coach wrote:Ja u MF vidjela hydroxycut na web stranici 35KM ona kutija od 72 kom. odem u radnju , pitam kad ono kutija preko 85 :-) , a one male kapi su 35KM. :roll:
Naručim sa iherb-a. Nešto sitno, ali mogla se kupiti samo jedna varijanta i poslali mi ljubičastu španjolsku verziju , nešto valjda ne može outside America.
Kasnije na drugom web shopu (da ne reklamiram) stoji cijena da je 35KM. :-) klasična kutija od 72 komada. Doduše od nedavno se ima kupiti , pa ako mi prahne kupiću ovdje da ne čekam poštu.
E svašta.
Slobodno reci web shop da im niko u radnju ne zakorači :-D Imam ja kod njih 10%, u elitnutrition 15% popusta (ako kome zatreba nek se javi u pm) ali opet su cijene startne pretjerano visoke.

Btw. Ja danas junkam. Hanuta i Giotto su već zaplatili. Sutra ide cheesecake (naravno ne komad nego torta :lol:) i pizza. Pa poslije toga šta još naumpadne. Malo da se leptin aktivira :-D
Doktore brate, ovdje se ljudi bore da skontaju razliku izmedju pojedinih nutrienata a ti im pricas u Lepinu :-D Ohani malo :lol:
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#8693 Re: Teretana

Post by Dr Baltazar »

Halali enise nisam radi njih pisao, al ti kontaš o čemu se radi :D Uglavnom, kad sam vam pominjao da ovdje samo jedan čovjek piše koji se ovim ozbiljno bavi mislio sam na enisa, pa ako vam šta zatreba mislim da će vam rado odgovoriti. Meni je dosta pomogao sa savjetima da spustim bf koji je dugo stagnirao :thumbup:
Last edited by Dr Baltazar on 28/08/2016 16:57, edited 1 time in total.
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#8694 Re: Teretana

Post by enisss »

Dr Baltazar wrote:Halali enise nisam radi njih pisao, al ti kontaš o čemu se radi :D Uglavnom, kad sam vam pominjao da ovdje samo jedan čovjek koji se ovim ozbiljno bavi mislio sam na enisa, pa ako vam šta zatreba mislim da će vam rado odgovoriti. Meni je dosta pomogao sa savjetima da spustim bf koji je dugo stagnirao :thumbup:
Ma znao si ti to sve, samo ti je trebala istrajnost kao i ostalim ljudima.
Od uspjeha, vecinu dijeli upravo to malo, to jedno ili dva ponavljanja na kraju seta.
Zvijezdica91
Posts: 84
Joined: 16/02/2016 20:00

#8695 Re: Teretana

Post by Zvijezdica91 »

Jedno pitanje.

Ja nemam puno iskustva sa teretanom; trcim na traci i koristim masinu za nordijsko skijanje vec dvije godine i to mi je prije pomoglo da dobijem dobru figuru (tj da smanjim kilazu). Uz pomoc masine za n. skijanje sam i dobila lijepo oblikovane noge, pogotovo butine.

Doduse, bila sam bolesna zadnjih oko 5-6 mjeseci pa sam prestala totalno sa teretanom, i primjecujem da nisam u formi u kojoj sam bila prije sada kad sam opet krenula vjezbati. Nabacila sam mozda 5-6 kg koje bih htjela skinuti, pa se pitam sta preporucujete, koje su vjezbe najbolje za to?

Da nastavim sa kardiom (trcanje. nordijsko skijanje), ili da ubacim trening snage?
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#8696 Re: Teretana

Post by enisss »

Zvijezdica91 wrote:Jedno pitanje.

Ja nemam puno iskustva sa teretanom; trcim na traci i koristim masinu za nordijsko skijanje vec dvije godine i to mi je prije pomoglo da dobijem dobru figuru (tj da smanjim kilazu). Uz pomoc masine za n. skijanje sam i dobila lijepo oblikovane noge, pogotovo butine.

Doduse, bila sam bolesna zadnjih oko 5-6 mjeseci pa sam prestala totalno sa teretanom, i primjecujem da nisam u formi u kojoj sam bila prije sada kad sam opet krenula vjezbati. Nabacila sam mozda 5-6 kg koje bih htjela skinuti, pa se pitam sta preporucujete, koje su vjezbe najbolje za to?

Da nastavim sa kardiom (trcanje.
nordijsko skijanje), ili da ubacim trening snage?
Miksaj sve pomalo... najbolje je...
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8697 Re: RE: Re: Teretana

Post by konektovan »

Zvijezdica91 wrote:Jedno pitanje.

Ja nemam puno iskustva sa teretanom; trcim na traci i koristim masinu za nordijsko skijanje vec dvije godine i to mi je prije pomoglo da dobijem dobru figuru (tj da smanjim kilazu). Uz pomoc masine za n. skijanje sam i dobila lijepo oblikovane noge, pogotovo butine.

Doduse, bila sam bolesna zadnjih oko 5-6 mjeseci pa sam prestala totalno sa teretanom, i primjecujem da nisam u formi u kojoj sam bila prije sada kad sam opet krenula vjezbati. Nabacila sam mozda 5-6 kg koje bih htjela skinuti, pa se pitam sta preporucujete, koje su vjezbe najbolje za to?

Da nastavim sa kardiom (trcanje. nordijsko skijanje), ili da ubacim trening snage?
Mislim, tesko je to ovako na pamet, najbolje da okacis koju sliku da se vidi trenutno stanje, a moze i prije toga, da se uporedi i procijeni, sta i kako dalje.[emoji1] [emoji1] [emoji1]

poslano sa Sonija Ze
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#8698 Re: Teretana

Post by Dr Baltazar »

Konektovani, ti si budućnost ove teme. Kakva komunikacija sa klijenticama :lol: :lol: :pisnuo:
Zvijezdica91
Posts: 84
Joined: 16/02/2016 20:00

#8699 Re: RE: Re: Teretana

Post by Zvijezdica91 »

Nema slike dok ne smrsam :D

Samo, ja radim i zavrsim faks, pa nemam vremena svaki dan da vjezbam. Hoce li vjezbanje tri puta sedmicno biti dovoljno za neke promjene?

Kontala sam trcati 40 min i uraditi 30 min trening snage....tako nesto.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8700 Re: RE: Re: Teretana

Post by konektovan »

Dr Baltazar wrote:Konektovani, ti si budućnost ove teme. Kakva komunikacija sa klijenticama [emoji38] [emoji38] :pisnuo:
Hajde, pomozite dami, sto ste skrti?! :-D Ja bez slika nista ne mogu reci, zaista, [emoji1] nisam vidovita Dzemila.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
Post Reply