Vijesti iz borilačkih sportova

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#551 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by The Realist »

Održan UFC on Versus

http://www.martialarts.ba/vijesti/inter ... ersus.html

Samo ću reći da nije bilo dosadno :)
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#552 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by The Realist »

Ukidoše gore topic, a žao mi ne poslati ovo, "previše" sam pisao :D

Ulazak kao ulazak, svi borci se bore pod zastavom voje zemlje, drugačije ne ide. Pogledajte MMA, pa pola onih boraca ima tetovaže križeva po sebi, krste pred ulazak u ring/kavez, krste se nakon toga, a to rade i mnogi bokseri i u čemu je problem?

Fedor nakon pobjede protiv Rogersa (meč održan u SAD-u), stavlja veliki krst oko vrata i onda nakon meča (dok je još u kavezu), pred svom onom publikom govori kako je zahvalan Bogu, kako je zahvalan Rusima, posebno PRAVOSLAVCIMA i svim onim PRAVOSLAVCIMA koji su došli da ga bodre....., a nisam vidio da je iko oko toga pravio frku.

Ovo se svugdje dešava i ne vidim problem u tome.

Neko pusti ilahiju i odmah komentari kako neko ima osjećaj da je u Iranu, a da je pustio nešto od Aerosmitha, ili sličnih, onda bi to bilo OK, ne bi bilo komentara kako se neko osjeća da smo u SAD-u i ne bi bilo kritika na to, a razlike nema.

Što se tiče komentara da je treba Salko vraćati titulu protiv Strugara, to nije bilo moguće, jer je Strugar otišao kategoriju više i predao je pojas.

Eh, što se samog meča tiče, to već ne znam šta reći. Istina, dobio je udarac u jetru i to je udarac koji završava mečeve i to na onakav način kako se to i tamo desilo, prvo ostaneš malo stajate, a onda samo sjedneš i nema tu ustajanja (Stefan Leko je to volio raditi). Samo što ovaj udarac nije bio prejak, Salko nije stigao ispucati nogu, pa mi se činilo da nije baš snage tu bilo. Ali dobro, ne bih baš pametovao o tome, jer pitanje je koliko je ovaj stigao amortizovati udarac, možda je ipak bilo dovoljno snage, hebiga, lako je meni odavdje govoriti, nisam ja primio udarac.

I onaj laser šou je trebalo bolje napraviti, pa se nadam da će to popraviti uskoro, a.B.d., onako je premonotono.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#553 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by The Realist »

User avatar
Ave, Nijaz!
Posts: 315
Joined: 27/03/2010 18:10

#555 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by Ave, Nijaz! »

David Haye, all the way!

Ain't no stopping us now!
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#556 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by black »

K-1 Yokohama 2010 Alistair Overeem vs Dzevad Poturak

User avatar
Ave, Nijaz!
Posts: 315
Joined: 27/03/2010 18:10

#557 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by Ave, Nijaz! »

Bas ono na misice.

Vjerujem da Holandan nije bio 100% motiviran, ali protiv Fedora, ako ikad dode do te borbe, ce plakat, al' bas, plakat.

EDIT

Jos da dodam, znao je da se mora pazit tog koljena, pogotovo u klincu, al' eto, prevelik zalogaj.

Ja sam za Zimmermana ovdje, onako.
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#558 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by 4m3l »

jbga Overeem ga je 2-3 puta prodrmao a kasnije koljeno i to je bio kraj .
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#559 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by Loulou »

Religious Fantastic wrote:Realist, ima li ikakvih vijesti za Zetru 24 Aprila??
Zvao sam jutros da pitam hoce li i kada biti pustene karte u prodaju. Odgovor koji sam dobio nije bio baš ohrabrujući. Teta na drugoj strani mi je rekla da nisu sigurni i da je došlo do nekih promjena ali još uvijek ne mogu ništa reći o tome...pih
:-?
ja baš mislila pitati...


Je li barem rekla koliko karte koštaju (odn. koliko bi koštale)?
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#560 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by The Realist »

Što se tiče Zetre, ja vjerujem da će biti održan projekat, tj. dobre su šanse, međutim ne vjerujem u nastupe boraca koji su navedeni (ako bude toga, to će onda biti ili naštimano, ili će im se davati neki protivnici "lijevi", čisto da onako odrade, pobijede, a da ne naplate previše). Pa ko ima novca platiti Schilta, Overeem-a i sve one ostale koji nabrojani? U BiH sigurno niko i ne bi se isplatila ova manifestacija financijski (jedino da sponzori neki ne poplaćaju borce, ali stvarno sumnjam da će svi ovi borci nastupiti, a takve su i informacije koje imam). No svejedno, isplati se otići, ako ništa radi popularizacije ovog sporta.
User avatar
Ave, Nijaz!
Posts: 315
Joined: 27/03/2010 18:10

#561 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by Ave, Nijaz! »

Hayemaker je rekao 9 rundi i tako je bilo.

Nije ono bilo 100% od Haye, moze se on mnogo bolje kretat po ringu, ovdje je pustao Ruiza da napada i kaznjavao ga.
Naravno nije Ruiz kvaliteta Klicka, ali Haye je klasa, sigurno je da je prebrz za Klicka, a ono sto je vazno jeste da Hayemaker prolazi, a posto Klicko ne voli primat udarce, velika je vjerovatnoca da ga vec brzo obori.
Onaj udarac sto nije oborio valujeva, bi hospitalizirao Klicka.

Nadam se da ce borba biti na Wembleyu.
User avatar
Ave, Nijaz!
Posts: 315
Joined: 27/03/2010 18:10

#562 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by Ave, Nijaz! »

Ruiz ima celicnu bradu, sigurno da Klicko ne bi primio vecinu od onih udaraca, ali ne bi ni izdrzao, ako bi ih kojim slucajem primio.

Sinoc je Haye pomalo bjezao i sigurno je da nece biti onakva taktika protiv Klickoa, koji samo i zna defanzivno boksat, sa onim dosadnim direktima.

Vidjet cemo.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#563 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by The Realist »

Maxboy wrote:Je li gledao ko sinoc Hayeov mec, sta mislite, kakve su mu sanse protiv Klickova? Haye je unio malo zivosti, Vladimirov stil borbe pocinje da me nervira i zamara.
Kasnim dosta. Nisam gledao, jednostanvo nisam imao dovoljno vremena da se time bavim u zadnjem periodu, ali opet ću početi pratiti, pa ću vjerovatno i komentarisati više stvari, a.B.d.!

Općenito, Haye je dobar, ali koliko god se govorilo o Vladimirovoj bradi, izgleda da Haye ima isti problem i mislim da će puno prije njega Vladimir pogoditi, nego ovaj njega. Ali ako ništa, atraktivan je borac i dok se nije počeo preseravati, gledao sam pozitivno na njega, ali više to ne radim. Ne radi samog preseravanja i svog šoua, nego radi načina na koji je na kraju ipak izbjegao borbe sa Kličkovim.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#564 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by The Realist »

FOTO: Najpoznatija UFC ring djevojka – Arianny Celeste

http://www.martialarts.ba/vijesti/inter ... leste.html

Nije loše :D
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#565 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by Loulou »

The Realist wrote:FOTO: Najpoznatija UFC ring djevojka – Arianny Celeste

http://www.martialarts.ba/vijesti/inter ... leste.html

Nije loše :D
Pih...
Ja sam mislila ti ćeš, kad se vratiš, o Silvi, Maiaji, Pennu, Edgaru... :roll:

:D
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#566 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by The Realist »

Loulou wrote:
The Realist wrote:FOTO: Najpoznatija UFC ring djevojka – Arianny Celeste

http://www.martialarts.ba/vijesti/inter ... leste.html

Nije loše :D
Pih...
Ja sam mislila ti ćeš, kad se vratiš, o Silvi, Maiaji, Pennu, Edgaru... :roll:

:D
Šta će mi oni pokraj nje, cccc :D

A evo još vijesti vezanih za priredbu koju će Strikeforce imati u subotu:

Gilbert Melendez vjeruje da će pobjeda nad Aokijem doprinijeti ugledu Strikeforce organizacije

http://www.martialarts.ba/vijesti/inter ... cije-.html

Nakon onoga što je pružui protiv Thompsona i svega što znamo o Aokiu, ovo bi mogla biti jako dobra borba. Ako odu u parter, znamo šta Aoki tamo radi, jedini je problem što Aoki ima slabiju bradu, a ovaj dobro udara, tako da bi i gore mogli svašta vidjeti :D.

A evo još jedna borba za subotu (ponovo odlična Strikeforce priredba):

Jake Shields ne planira prepustiti odluku sucima, kaže da će poraziti "Hendoa"
http://www.martialarts.ba/vijesti/inter ... doaq-.html
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#567 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by The Realist »

Video: Održan Strikeforce Nashville

http://www.martialarts.ba/vijesti/inter ... ville.html

Ko hoće da gleda prvo borbe, neka ne čita :)
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#568 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by The Realist »

The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#569 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by The Realist »

Kao što rekoh, nemogu tvrditi da se ti ljudi neće pojaviti, ali da će tu biti da bi se ozbiljno borili, to sumnjam. Znam koliko je samo Schilt tražio da se pojavi i znam da ovi nisu bili spremni dati te pare. Za Overeema je sigurno isto, ali ne znam šta se dalje desilo.

Ostajem pri svom prvobitnom stavu, vjerujem da će se radi samom sporta isplatiti otići, ali da očekujem onaj fightcard koji je spominjan, to ni pod razno. Schilta neočekujem, Overeema isto, onom Goluboviću stalno štimaju borbe, tako da me ni on ne zanima, te bih to pogledao radi drugih boraca i čisto radi manifestacije i nadanju da će biti dobro organizirana, bez nekih pjevača i sličnih gluposti.

Problem je što se tu od početka ne govori istina, tipa kako će se Denis nakon ovoga vratiti u UFC i nastaviti sa ugovorom, kako ima još 2-3 borbe za odraditi, i td. Čim se počelo tako, znao sam da puno toga ovdje neće štimati. Bilo bi im pametnije da naše najbolje borce dovedu i njima odgovarajuće protivnike iz okolnih zemalja i to je to, a ne da daju obećanja, koja na kraju nemogu ispuniti.

Stvarno se nadam da griješim.
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#570 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by Loulou »

The Realist wrote:Kao što rekoh, nemogu tvrditi da se ti ljudi neće pojaviti, ali da će tu biti da bi se ozbiljno borili, to sumnjam. Znam koliko je samo Schilt tražio da se pojavi i znam da ovi nisu bili spremni dati te pare. Za Overeema je sigurno isto, ali ne znam šta se dalje desilo.

Ostajem pri svom prvobitnom stavu, vjerujem da će se radi samom sporta isplatiti otići, ali da očekujem onaj fightcard koji je spominjan, to ni pod razno. Schilta neočekujem, Overeema isto, onom Goluboviću stalno štimaju borbe, tako da me ni on ne zanima, te bih to pogledao radi drugih boraca i čisto radi manifestacije i nadanju da će biti dobro organizirana, bez nekih pjevača i sličnih gluposti.

Problem je što se tu od početka ne govori istina, tipa kako će se Denis nakon ovoga vratiti u UFC i nastaviti sa ugovorom, kako ima još 2-3 borbe za odraditi, i td. Čim se počelo tako, znao sam da puno toga ovdje neće štimati. Bilo bi im pametnije da naše najbolje borce dovedu i njima odgovarajuće protivnike iz okolnih zemalja i to je to, a ne da daju obećanja, koja na kraju nemogu ispuniti.

Stvarno se nadam da griješim.
Čekaj, koji Golubović? Kristijan? Otkud on u toj priči???

A ovo kako je sve neizvjesno do samog kraja, povuci-potegni, hoće-neće,ovo-ono.... samo nešto "u mutnom" pa nemam ni motiva ići. Gluposti i kojekakve "igrice" ne želim podržavati.
User avatar
Ave, Nijaz!
Posts: 315
Joined: 27/03/2010 18:10

#571 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by Ave, Nijaz! »

Golubovic je uhapsen, ne znam je li ga pustilo u meduvremenu, ali mislim da je on iza resetaka.
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#572 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by Loulou »

Ave, Nijaz! wrote:Golubovic je uhapsen, ne znam je li ga pustilo u meduvremenu, ali mislim da je on iza resetaka.
Pa i ja sam to posljednje čula, ali nisam znala da je on uopće bio u ovoj priči (ako je).
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#573 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by burek_in_space »

Loulou wrote:
Ave, Nijaz! wrote:Golubovic je uhapsen, ne znam je li ga pustilo u meduvremenu, ali mislim da je on iza resetaka.
Pa i ja sam to posljednje čula, ali nisam znala da je on uopće bio u ovoj priči (ako je).
On je trebao biti jedna od "zvijezdi" vecheri. :-)
A zadnjih nekoliko godina, koliko ja znam, pokushava da se bavi ultimate fightom, pa odatle i njegovo spominjanje i najava dolaska u Sarajevo.
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#574 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by Loulou »

burek_in_space wrote:On je trebao biti jedna od "zvijezdi" vecheri. :-)
:shock:
Ja sam fakat neinformirana... :skoljka:
burek_in_space wrote:A zadnjih nekoliko godina, koliko ja znam, pokushava da se bavi ultimate fightom, pa odatle i njegovo spominjanje i najava dolaska u Sarajevo.
Znam za te njegove aspiracije, u posljednje vrijeme je i imao nekih mečeva, pa je i u Splitu trebao "nastupiti", ali to otkazano. Baš se pitam zašto... :roll: :-)
Al' nisam fakat znala da je bio i u "sarajevskoj priči" (mislim, za meč). OMG :-?
User avatar
Ave, Nijaz!
Posts: 315
Joined: 27/03/2010 18:10

#575 Re: Vijesti iz borilačkih sportova

Post by Ave, Nijaz! »

Gdje si, burece, nigdje te?

--------------------

U Splitu nije nastupio jer su mu hrvatske vlasti zabranile ulaz u drzavu, kako oni kazu, zbog kriminala.
Vidio sam ga na jednoj slici, pravo se bio napucao, ne znam kako se bori.
Post Reply