F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#26 Re: F1 2008 and counting

Post by Neelix »

Not For Sale wrote:
Neelix wrote:uzivala si i u brazilu prosle godine mogu mislit :D nisi kose pocupala? :D :P
kako da nisam uzivala....zanimljivije se utrke ne sjecam odavno :wink:
kraj nije bas bio po mom ukusu...al ako se osvrcemo na ono sto je bilo,imam dovoljno radosti od dvije prethodne sezone 8) 8) 8)
uglavnom...bitno je da je zanimljivo....a sada bez elektronike ce se vec vozaci pokazati :thumbup: :thumbup: :thumbup:
jest...al meni je najzanimljivije kad Ferrari pobjedjuje :D :D SHUMI COME BACK :D :D
User avatar
beco
Posts: 3395
Joined: 25/08/2004 14:22

#27 Re: F1 2008 and counting

Post by beco »

Da se razumijemo moj tim je Ferrari. Samo malo sam razocaran Kimijem. Inace sto se Alonas tice, on dolazi u Ferrari, u danima kad je cjepo Schimija mrzio sam ga do bola, ali opet vise od Alonsa ne volim ono ubrazeno derle Hamiltona. Je li ko primjetio da je Ferarijev bolid malo nestabilniji od ostalih posebno pri kocenju, svaki put kad su prikazivali Kimija ili Massu u bolidu oni se doslovno borili sa kolima, stalno ispravljali. Jeste citali da je neko iz Ferrarija izjavio da ih novi CPU (koji je meclarenovo djelo) zeza, odnosno da prtiskom odredenog niza komandi na volanu moze se desiti nesto slicno sta se Hamiltonu u Brazilu desilo? A sto se tice Australije meni je najbolji bio Alonso, jer je zadrzo kola koja su doslovno 2 sekinde brza od njegovih.
User avatar
Not For Sale
Posts: 109
Joined: 22/02/2008 00:48
Location: sarajevo

#28 Re: F1 2008 and counting

Post by Not For Sale »

Neelix wrote:
Not For Sale wrote:
Neelix wrote:uzivala si i u brazilu prosle godine mogu mislit :D nisi kose pocupala? :D :P
kako da nisam uzivala....zanimljivije se utrke ne sjecam odavno :wink:
kraj nije bas bio po mom ukusu...al ako se osvrcemo na ono sto je bilo,imam dovoljno radosti od dvije prethodne sezone 8) 8) 8)
uglavnom...bitno je da je zanimljivo....a sada bez elektronike ce se vec vozaci pokazati :thumbup: :thumbup: :thumbup:
jest...al meni je najzanimljivije kad Ferrari pobjedjuje :D :D SHUMI COME BACK :D :D

a da prizoves i Laudu...bas bi bio dvojac za stara dobra vremena :lol:
eto bas fino da znam kome cu da pijem krv ovosezonskom brukom od ferarrija :P
see ya in MALAYSIA :wink:
User avatar
rIder
Posts: 1001
Joined: 09/03/2004 00:00

#29 Re: F1 2008 and counting

Post by rIder »

Hamilton ima sve da postane novi Sumaher po mom misljenju...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#30 Re: F1 2008 and counting

Post by Neelix »

beco wrote:Da se razumijemo moj tim je Ferrari. Samo malo sam razocaran Kimijem. Inace sto se Alonas tice, on dolazi u Ferrari, u danima kad je cjepo Schimija mrzio sam ga do bola, ali opet vise od Alonsa ne volim ono ubrazeno derle Hamiltona. Je li ko primjetio da je Ferarijev bolid malo nestabilniji od ostalih posebno pri kocenju, svaki put kad su prikazivali Kimija ili Massu u bolidu oni se doslovno borili sa kolima, stalno ispravljali. Jeste citali da je neko iz Ferrarija izjavio da ih novi CPU (koji je meclarenovo djelo) zeza, odnosno da prtiskom odredenog niza komandi na volanu moze se desiti nesto slicno sta se Hamiltonu u Brazilu desilo? A sto se tice Australije meni je najbolji bio Alonso, jer je zadrzo kola koja su doslovno 2 sekinde brza od njegovih.

ma sto je uobrazen, bas me zanima? ako ima IKO uobrazen, nafuran, da je zanovijetalo, gundjalo, nikad zadovoljan icim, onda je to alonso. ja nisam primjetio nijednu izjavu hamiltona koju bi mu mogao za zlo uzeti. s druge strane spanac maltene svaku trku sere o raznim glupostima...ne zna se uklopit, sve bi da je po njegovom...halo ba ko si? evo citam F1 magazin od decembra, kazu da je gotovo sigurno da ce od sljedece godine alonso u ferrari. ako tako bude, ja cu iskljucivo navijati za drugog crvenog vozaca.
User avatar
beco
Posts: 3395
Joined: 25/08/2004 14:22

#31 Re: F1 2008 and counting

Post by beco »

Ne branim ja Alonsa jeste on jedno veliko gundalo, jos zadugo nece doci neko ko Schui koce i kad bude inferioran biti uz svoj tim i govoriti bice bolje. Meni kod Hamiltona smeta njegova prepotetnost, kao da on vec sad zasluzuije prvenstvo i to sto ne pokazuje postovajne ka straijma (to mozda ne mora biti ni do njega mozda je zbog one mediske bure oko njega). Smetami Ron Denis koji nas je citavu proslu godinu lagao oko spijunaze, da i smetami sto je na kraju ispalo da je citav Meclaren znao za Ferrijeve podatke jedino Hamilton nije.

P.S. Opet kazem ne simpatisem ni trunka Alonsa, ali se mora covjeku reci da ima muda, sjeti se samo njegovih preticanja, recimo Francuska prosle godine na Heidfeldu, ili ova sad Australija.

P.S._V_1 Ja sam ubjeden da bi i Massa da je bio u situaciji kao Hamilton pobjedio u Australiji (pod uslovom da se ne zavrti na prvoj krivini). Ne znama mozda sam neposten prema momku, ali jednostavno idemi na zivce pristrasnost Engleza i njihove stampe, jer poslije Australije pisalo se da je Hamilton pobijediio furiozno, ne znam isto da je presao 10 vozaca, a istina da je samo drzo prvu poziciju, nije bio u problemima i imao prazan prostor 80% utrke, da ga niko nije napado osim Kubice u prvoj krivini.
User avatar
beco
Posts: 3395
Joined: 25/08/2004 14:22

#32 Re: F1 2008 and counting

Post by beco »

nEgo ne bih da slutim, ali ferrari bi mogao biti u problemima ovog vikenda, ona 2 motora sto su pukla poslani su u Italiju mehanicari rade 24 sata, ali jos se ne zna zasto su otkazali?
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#33 Re: F1 2008 and counting

Post by Dirty Harry »

beco wrote:... ne znam isto da je presao 10 vozaca, a istina da je samo drzo prvu poziciju, nije bio u problemima i imao prazan prostor 80% utrke, da ga niko nije napado osim Kubice u prvoj krivini.
:lol:

Jel mislis da mu je ovo palo s neba?
gumifufna
Posts: 386
Joined: 22/06/2007 22:27

#34 Re: F1 2008 and counting

Post by gumifufna »

Ja mislim da ce ova sezona bas biti interesantna,pogotovo sto ferariju nije krenulo bas najbolje.Ako ovako nastave vratice se stara pravila.Italijani ce probati na sve nacine da se domognu titule kao i u svakom sportu ako nemogu sportski potrudice se na drugi nacin.Volim im gledat face kad gube :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#35 Re: F1 2008 and counting

Post by amrica »

je li se samo meni cini da Lewis Hamilton i Barak Obama jako lice jedan na drugog?
Ovo je tek prva trka, nadati se da ce biti jos bolje, bilo interesantno, ali kad samo 7 bolida zavrsi, hhmmmm
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#36 Re: F1 2008 and counting

Post by Neelix »

to je vec bolje beco :) i ja se slazem da ga engleska stampa previse puse i hvali, ali to opet nije njegova krivica. ni ja ne volim Dennisa iz istih razloga, ne volim nista McLarenovo

osim pripadnosti McLarenu, ne vidim drugog razloga da ne volim ni Hamiltona. U njegovom ponasanju nisam primjetio apsolutno nista lose, negativno, neki izgovor za negativne emocije. Momak je bio rookie, i to jako uspjesan rookie, i svaka mu cast na tome. Zalim za tim sto nije u Ferrariu. Jos jednom napominjem - on nije kriv za pisanje engleske stampe.

S druge strane, nisam ja sporio Alonsove vozacke kvalitete, boze sacuvaj, ali on kao osoba kreten, supak. svako je u zivotu imao nekog takvog u raji, sve mu smeta, on je najpametniji, samo po njegovom mora bit, bla bla, fuj mi je to. Zato ga ne mogu smislit.
User avatar
beco
Posts: 3395
Joined: 25/08/2004 14:22

#37 Re: F1 2008 and counting

Post by beco »

Mogla bi biti kisna utrka :dance:
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#38 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

Eno juče Šumaher kritikuje vozače ferarija. Kaže da je Raikonen bio preoptimističan kad je sa hladnim gumama poslije safety car-a pošao u preticanje. Za Massu kaže da je sam kriv za sve i da je kriv za sudar. Razočarale su me početničke greške ferarijevih vozača. I to je ono što im fali da budu veliki vozači. Izgleda da nema više velikih vozača u formuli 1.
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#39 Re: F1 2008 and counting

Post by Dirty Harry »

Lesli Eldridž wrote:Eno juče Šumaher kritikuje vozače ferarija. Kaže da je Raikonen bio preoptimističan kad je sa hladnim gumama poslije safety car-a pošao u preticanje. Za Massu kaže da je sam kriv za sve i da je kriv za sudar. Razočarale su me početničke greške ferarijevih vozača. I to je ono što im fali da budu veliki vozači. Izgleda da nema više velikih vozača u formuli 1.
Pa ima ih i koji su odvezli bez greške ... doduse njih su vjerovatno vile pronosale do cilja, nema šanse da je njihov kvalitet u pitanju ...

Al hajde tek je jedna utrka bila, bumo vidjeli ....
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#40 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

beco wrote:Ne branim ja Alonsa jeste on jedno veliko gundalo, jos zadugo nece doci neko ko Schui koce i kad bude inferioran biti uz svoj tim i govoriti bice bolje. Meni kod Hamiltona smeta njegova prepotetnost, kao da on vec sad zasluzuije prvenstvo i to sto ne pokazuje postovajne ka straijma (to mozda ne mora biti ni do njega mozda je zbog one mediske bure oko njega). Smetami Ron Denis koji nas je citavu proslu godinu lagao oko spijunaze, da i smetami sto je na kraju ispalo da je citav Meclaren znao za Ferrijeve podatke jedino Hamilton nije.

P.S. Opet kazem ne simpatisem ni trunka Alonsa, ali se mora covjeku reci da ima muda, sjeti se samo njegovih preticanja, recimo Francuska prosle godine na Heidfeldu, ili ova sad Australija.

P.S._V_1 Ja sam ubjeden da bi i Massa da je bio u situaciji kao Hamilton pobjedio u Australiji (pod uslovom da se ne zavrti na prvoj krivini). Ne znama mozda sam neposten prema momku, ali jednostavno idemi na zivce pristrasnost Engleza i njihove stampe, jer poslije Australije pisalo se da je Hamilton pobijediio furiozno, ne znam isto da je presao 10 vozaca, a istina da je samo drzo prvu poziciju, nije bio u problemima i imao prazan prostor 80% utrke, da ga niko nije napado osim Kubice u prvoj krivini.
Krenuo prvi i stvarno nije imao problema. Nije lako preticati na onakvoj stazi. Inače je bezveze vozač.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#41 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

Dirty Harry wrote:
Lesli Eldridž wrote:Eno juče Šumaher kritikuje vozače ferarija. Kaže da je Raikonen bio preoptimističan kad je sa hladnim gumama poslije safety car-a pošao u preticanje. Za Massu kaže da je sam kriv za sve i da je kriv za sudar. Razočarale su me početničke greške ferarijevih vozača. I to je ono što im fali da budu veliki vozači. Izgleda da nema više velikih vozača u formuli 1.
Pa ima ih i koji su odvezli bez greške ... doduse njih su vjerovatno vile pronosale do cilja, nema šanse da je njihov kvalitet u pitanju ...

Al hajde tek je jedna utrka bila, bumo vidjeli ....
Da se razumijemo jedna utrka ne govori ništa o kvalitetu ili nekvalitetu vozača. Ja mislim da je Baricchelo najbolji trenutno. Kako je samoodvezao utrku sa lošim autom. Poslije njega su najbolji ferarijevi vozači. Kubica nije loš.
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#42 Re: F1 2008 and counting

Post by Dirty Harry »

Lesli Eldridž wrote:
beco wrote:Ne branim ja Alonsa jeste on jedno veliko gundalo, jos zadugo nece doci neko ko Schui koce i kad bude inferioran biti uz svoj tim i govoriti bice bolje. Meni kod Hamiltona smeta njegova prepotetnost, kao da on vec sad zasluzuije prvenstvo i to sto ne pokazuje postovajne ka straijma (to mozda ne mora biti ni do njega mozda je zbog one mediske bure oko njega). Smetami Ron Denis koji nas je citavu proslu godinu lagao oko spijunaze, da i smetami sto je na kraju ispalo da je citav Meclaren znao za Ferrijeve podatke jedino Hamilton nije.

P.S. Opet kazem ne simpatisem ni trunka Alonsa, ali se mora covjeku reci da ima muda, sjeti se samo njegovih preticanja, recimo Francuska prosle godine na Heidfeldu, ili ova sad Australija.

P.S._V_1 Ja sam ubjeden da bi i Massa da je bio u situaciji kao Hamilton pobjedio u Australiji (pod uslovom da se ne zavrti na prvoj krivini). Ne znama mozda sam neposten prema momku, ali jednostavno idemi na zivce pristrasnost Engleza i njihove stampe, jer poslije Australije pisalo se da je Hamilton pobijediio furiozno, ne znam isto da je presao 10 vozaca, a istina da je samo drzo prvu poziciju, nije bio u problemima i imao prazan prostor 80% utrke, da ga niko nije napado osim Kubice u prvoj krivini.
Krenuo prvi i stvarno nije imao problema. Nije lako preticati na onakvoj stazi. Inače je bezveze vozač.
ma kazem ti ... palo s neba, šta ćeš, dobije na lutriji prvo mjesto, uključi autopilot pa ne napravi nijednu grešku i to je to ... njegovo je da sjedi u bolidu :D
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#43 Re: F1 2008 and counting

Post by Dirty Harry »

Lesli Eldridž wrote:... Poslije njega su najbolji ferarijevi vozači. Kubica nije loš.
Jes' vala ... pokazali su se :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#44 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

Dirty Harry wrote:
Lesli Eldridž wrote:... Poslije njega su najbolji ferarijevi vozači. Kubica nije loš.
Jes' vala ... pokazali su se :D
Jesu-u prošloj sezoni. A i u nedjelju će. Budi uvjeren. Evo već su bili prvi na treningu. A najvaljeno je veliko nevrijeme. Već neki vozači najavljuju borbu da se preživi. A Hamilton se nešto nije pokazao na kiši. Naprotiv na kiši je bio tuta lani. A sada nema traction control-a, pa vidjećemo...
User avatar
accent
Posts: 309
Joined: 16/10/2007 11:08
Location: Sarajevo

#45 Re: F1 2008 and counting

Post by accent »

beco wrote:Ne branim ja Alonsa jeste on jedno veliko gundalo, jos zadugo nece doci neko ko Schui koce i kad bude inferioran biti uz svoj tim i govoriti bice bolje. Meni kod Hamiltona smeta njegova prepotetnost, kao da on vec sad zasluzuije prvenstvo i to sto ne pokazuje postovajne ka straijma (to mozda ne mora biti ni do njega mozda je zbog one mediske bure oko njega). Smetami Ron Denis koji nas je citavu proslu godinu lagao oko spijunaze, da i smetami sto je na kraju ispalo da je citav Meclaren znao za Ferrijeve podatke jedino Hamilton nije.

P.S. Opet kazem ne simpatisem ni trunka Alonsa, ali se mora covjeku reci da ima muda, sjeti se samo njegovih preticanja, recimo Francuska prosle godine na Heidfeldu, ili ova sad Australija.

P.S._V_1 Ja sam ubjeden da bi i Massa da je bio u situaciji kao Hamilton pobjedio u Australiji (pod uslovom da se ne zavrti na prvoj krivini). Ne znama mozda sam neposten prema momku, ali jednostavno idemi na zivce pristrasnost Engleza i njihove stampe, jer poslije Australije pisalo se da je Hamilton pobijediio furiozno, ne znam isto da je presao 10 vozaca, a istina da je samo drzo prvu poziciju, nije bio u problemima i imao prazan prostor 80% utrke, da ga niko nije napado osim Kubice u prvoj krivini.
*****************************************
samo mi objasni sto bi on pokazivao postovanje prema starijima
daj ne lupaj gluposti to je sport i najbolji pobjedjuje
ti bi sad da, lupam, neko ko hoce O.Khanu da zabije gol, da ga pita,"ensuldigun herr Oli smijem li vam ja gol zabit, hvala sto ste me saslusali" daaaaajj
mali je sofercina i po, ostali su kante sto se je pokzalao kako si im iskljucili TC. a to je najbolje demonstrirao Raikonnen, koja je on samo kanta a o osralima da ne govorim
cuj prepotentan vecu glupost nisam cuo, vrati se malo u devedeste i vidjet ces da su isto za Sumahera tako govorili
u ovom sportu nema postovanja nego je laktanje.
ja to gledam kao kada sam ja u saobracaju boli me briga ko je stariji (obicno stariji vozaci peglaju:))

hahahhaha cuj Alonso i muda hahhahahah
da baba ima muda bio bi djed. Tractin control je iskljucen i to pokazuje ko je kakav vozac

MALI JE MAJSTOR
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#46 Re: F1 2008 and counting

Post by Dirty Harry »

Lesli Eldridž wrote:
Dirty Harry wrote:
Lesli Eldridž wrote:... Poslije njega su najbolji ferarijevi vozači. Kubica nije loš.
Jes' vala ... pokazali su se :D
Jesu-u prošloj sezoni. A i u nedjelju će. Budi uvjeren. Evo već su bili prvi na treningu. A najvaljeno je veliko nevrijeme. Već neki vozači najavljuju borbu da se preživi. A Hamilton se nešto nije pokazao na kiši. Naprotiv na kiši je bio tuta lani. A sada nema traction control-a, pa vidjećemo...
Šta reče ... prvi na treningu??? :D

:lol:
User avatar
accent
Posts: 309
Joined: 16/10/2007 11:08
Location: Sarajevo

#47 Re: F1 2008 and counting

Post by accent »

Jes' vala ... pokazali su se :D[/quote]Jesu-u prošloj sezoni. A i u nedjelju će. Budi uvjeren. Evo već su bili prvi na treningu. A najvaljeno je veliko nevrijeme. Već neki vozači najavljuju borbu da se preživi. A Hamilton se nešto nije pokazao na kiši. Naprotiv na kiši je bio tuta lani. A sada nema traction control-a, pa vidjećemo...[/quote]

Šta reče ... prvi na treningu??? :D

:lol:[/quote]


*******************
:lol: nekad su na treningu bili prvi i minardijevi bolida (samo kad se sjetim)

cuj bili prvi na treningu :lol: :lol: :lol:

trening je test bolida, obicno jaci timovi puste losije timovr da budu jaci, jer time dodju do relevantnih podataka (telemetrije i setup-a bolida) naravno to se pirkaze kao da nije tako (a svi zanju da su losiji timovi test kunucu za jace timove).
sad BMW nije los tim ali ko zna sta treba da vidi na protivnickom bolidu to se automatski proba na valstitom bolidu.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#48 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

accent wrote:
beco wrote:Ne branim ja Alonsa jeste on jedno veliko gundalo, jos zadugo nece doci neko ko Schui koce i kad bude inferioran biti uz svoj tim i govoriti bice bolje. Meni kod Hamiltona smeta njegova prepotetnost, kao da on vec sad zasluzuije prvenstvo i to sto ne pokazuje postovajne ka straijma (to mozda ne mora biti ni do njega mozda je zbog one mediske bure oko njega). Smetami Ron Denis koji nas je citavu proslu godinu lagao oko spijunaze, da i smetami sto je na kraju ispalo da je citav Meclaren znao za Ferrijeve podatke jedino Hamilton nije.

P.S. Opet kazem ne simpatisem ni trunka Alonsa, ali se mora covjeku reci da ima muda, sjeti se samo njegovih preticanja, recimo Francuska prosle godine na Heidfeldu, ili ova sad Australija.

P.S._V_1 Ja sam ubjeden da bi i Massa da je bio u situaciji kao Hamilton pobjedio u Australiji (pod uslovom da se ne zavrti na prvoj krivini). Ne znama mozda sam neposten prema momku, ali jednostavno idemi na zivce pristrasnost Engleza i njihove stampe, jer poslije Australije pisalo se da je Hamilton pobijediio furiozno, ne znam isto da je presao 10 vozaca, a istina da je samo drzo prvu poziciju, nije bio u problemima i imao prazan prostor 80% utrke, da ga niko nije napado osim Kubice u prvoj krivini.
*****************************************
samo mi objasni sto bi on pokazivao postovanje prema starijima
daj ne lupaj gluposti to je sport i najbolji pobjedjuje
ti bi sad da, lupam, neko ko hoce O.Khanu da zabije gol, da ga pita,"ensuldigun herr Oli smijem li vam ja gol zabit, hvala sto ste me saslusali" daaaaajj
mali je sofercina i po, ostali su kante sto se je pokzalao kako si im iskljucili TC. a to je najbolje demonstrirao Raikonnen, koja je on samo kanta a o osralima da ne govorim
cuj prepotentan vecu glupost nisam cuo, vrati se malo u devedeste i vidjet ces da su isto za Sumahera tako govorili
u ovom sportu nema postovanja nego je laktanje.
ja to gledam kao kada sam ja u saobracaju boli me briga ko je stariji (obicno stariji vozaci peglaju:))

hahahhaha cuj Alonso i muda hahhahahah
da baba ima muda bio bi djed. Tractin control je iskljucen i to pokazuje ko je kakav vozac

MALI JE MAJSTOR
E jest se mali pokaz'o naročito lani i po kiši. Pa malo izleti sa staze, pa malo promaši ulaz u box, pa... Baš je okazao da je bezveze frajer. Kako ih je Kimi oderao u drugom dijelu sezone, to je bila rapsodija a la ferrari-Šumi. Raikonen gotovo da više i ne griješi (izuzetak je prošla utrka) i zato je sa pravom svjetski prvak. KAO ŠTO I KAŽEŠ NAJBOLJI POBJEĐUJE, AKTUELNI PRVAK JE KIMI. I zato je bolji od Masse. Imao je Massa interesantnih izjava o traction contolu. Zimus je na testiranju za BAM Izjavio da je jako teško voziti novi bolid bez traction controla jer je papučica za gas kao dugme-teško ju je regulisati. I zato je Kimi koji je imao bolje vožnje na testiranjima i manje izlijetanja bolji. Da se razumijemo, Felippe je sjajan vozač, ali je za nijansu bolji Kimi. Đaba i špijunaža i bolji bolid McLarena, opet ih je pobijedio maestralno. Zato je Lewis i proglašen u anketi u GB kao najveći gubitnik zadnjih 20 godina. I loš je brate vozač. Upoređivati Schunachera i Hamiltona je bezveze, jer Schummy nije bio prepotentan, nefer i bezobrazan. Imao je rezultate. I to još u kakvom karinskom bolidu. Poslije njega Benetona više nigdje nije bilo. Tek kad ga je preuzeo Renault i kada su izmijenili pravila da ga sjebu, mogao je Alonso da ga pobijedi. I ko još ima toliko pobjeda, titula i rekorda? Niko. Tek kad se neko maloothrani, otpita i postane vozač sa uspjehom bliskim Scumiju može se taj neko upoređivat sa velikim nijemcom-najboljim i najuspješnijim vozačem F1 svih vremena. Za njega je i veliki Prost rekao da je najbolji vozač na svijetu svih vremena. Rekao je:"On (Schumacher) može brzo voziti i pobjeđivati u svakom autu, ja to nisam mogao. Zato je i najbolji." Samo najbolji i vrhunski vozači priznaju da je neko bolji od njih, a to Prost i Schumacher sigurno jesu. Schumy je zato zasigurno najbolji, a ostali tek moraju da se dokažu.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#49 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

rIder wrote:Hamilton ima sve da postane novi Sumaher po mom misljenju...
Nema teorije. To je imao priliku i Villeneue, pa opet nije imao nekog uspjeha. I ipak je bio bolji u prvoj sezoni od malog smrada Hamiltona. Da nije bilo timskog redosljeda bio bi u prvoj sezoni prvak (Šta ima mr. Williams?).
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#50 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

accent wrote:Jes' vala ... pokazali su se :D
Jesu-u prošloj sezoni. A i u nedjelju će. Budi uvjeren. Evo već su bili prvi na treningu. A najvaljeno je veliko nevrijeme. Već neki vozači najavljuju borbu da se preživi. A Hamilton se nešto nije pokazao na kiši. Naprotiv na kiši je bio tuta lani. A sada nema traction control-a, pa vidjećemo...[/quote]

Šta reče ... prvi na treningu??? :D

:lol:[/quote]


*******************
:lol: nekad su na treningu bili prvi i minardijevi bolida (samo kad se sjetim)

cuj bili prvi na treningu :lol: :lol: :lol:

trening je test bolida, obicno jaci timovi puste losije timovr da budu jaci, jer time dodju do relevantnih podataka (telemetrije i setup-a bolida) naravno to se pirkaze kao da nije tako (a svi zanju da su losiji timovi test kunucu za jace timove).
sad BMW nije los tim ali ko zna sta treba da vidi na protivnickom bolidu to se automatski proba na valstitom bolidu.[/quote]To je bio prvi trening i bolidi se tek šteluju. Ali bez obzira natvoju mržnju i neobjektivnost, Ferrari ima najbolje vozače.
Post Reply