Led nije skup

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Treba li Sarajevu ledena dvorana?

Poll ended at 20/01/2007 22:44

Da
30
91%
Ne
3
9%
 
Total votes: 33

User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#51

Post by Jara »

Kaiser wrote:Ne kližem, ali mi pade na pamet da pokažem kako su u Zenici (privatna firma) napravili otvoreno klizalište. Nije veliko, otprilike kao košarkaški teren, ali radi i noću..

Image
Tuzla, pa Zenica! Super!:) Ima l' još koja fotka?
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Zar je ovakvo nešto neizvedivo u Sarajevu? :-?
an sob
Posts: 12
Joined: 13/01/2007 20:39

#52

Post by an sob »

mrki medvjed wrote:nisam primjetio da je neko spomenu da Banja Luka, koja je manja i siromašnija od Sarajeva ima "led" u zatvorenom prostoru 6 mjeseci godišnje

U BL NAZOLOST LED JE POSTAVLJEN NA OTVORENOM I 1/3 VELICINE JE ONOGA U ZETRI I NECE BITI 6 MJ. ! Sorry :(
an sob
Posts: 12
Joined: 13/01/2007 20:39

#53 Re: Led nije skup

Post by an sob »

Ledena Princeza wrote:Podržimo inicijativu da se u "olimpijskom" Sarajevu izgradi mala ledena dvorana

PODRZAVAM! :D Sarajevo gubi ili je vec izgubilo imidž stvari se moraju hitno promijeniti ako zelimo da nas uskoro ne provale i pocnu ofirati. Najgore je sto gradske strukture to ne vide nego hoce odmah olimpijadu umjesto da se store preduslovi za to pa tek onda razmisljati o nekim manjim, pa vecim takmicenjima.

LED NIJE SKUP!

NIJE SLAZEM SE. TREBA DJELOVATI PREVENTIVNO. PAMETNIM LJUDIMA TO JE JASNO. KOME NIJE SJETICE SE ONE " BOLJE SPRIJECITI NEGO LJECITI" :x

Skupo je kada imamo jednog ovisnika-narkomana koji nije odgajan u sportskom duhu i morate za svakoga od njih dati 10.000KM i više za njegovo liječenje što je dodatno i nepotrebno opterećenje kako za roditelja tako i za lokalnu zajednicu.

Skupo je kada imate hiljade obijenih auta, razbijenih šoferšajbi, ukradenih radio kasetofona, obijenih i opljačkanih podruma, kioska i samoposluga i svakog drugog oblika kriminala, a nemate omladine koja odrasta u zdravom okruženju kao što je npr. sportsko okruženje.

Skupo je kada su nam djeca deformisana nepravilnim rastom zbog slabog kretanja, teških torbi na leđima, gledanja televizije igranja igrica...

Dvorana Zetra ima 45 dana leda kada kroz nju prođe između 65-90.000 korisnika leda. "Ledena dvorana" u Skenderiji je oteta klizačkim sportovima a da za to poreski obveznici nisu bili ni pitani. Djeca su željna leda, rekreacije i sporta, baš kao i političari svojih stolica.

Forumaši, dajte svoj glas ZA. Pošaljite e-mail sa Vašim imenom i prezimenom na [email protected] i vaše ime će biti stavljeno na listu građana koji podržavaju inicijativu .
ZA ! Ne spavaj :zzzz: ucini nesto za svoj grad! SARAJEVO ZIMSKI CENTAR SEE! :razz:
an sob
Posts: 12
Joined: 13/01/2007 20:39

#54 Re: Led nije skup

Post by an sob »

jagr wrote: HOCU LED, HOCU HOKEJ!!! :bih:

PODRZAVAM! SAMO JA BIH RADIJE KLIZALISTE :kiss:

Nego Jagr nisam te odmah prepoznala! NY Rangers :thumbup:
an sob
Posts: 12
Joined: 13/01/2007 20:39

#55 Re: Led nije skup

Post by an sob »

jagr wrote:Slazem se s tobom ledena princezo :thumbup:
I ja se slazem Jagr to sto se ti slazes sa Ledenom princezom.

Nego da mi napravimo jedan KLM i podupremo ovaj projekt.

salji glas ZA na [email protected]

Cujem da su danas na zetri prikupili 4000-ti glas u ovoj akciji.
I da ce biti u cetvrtak press konferencija na ledu. Cool :run:

HOCU KLIZALISTE 8 MJESECI :bih:
jagr
Posts: 28
Joined: 11/01/2007 09:37

#56 Led nije skup

Post by jagr »

Danas je pres konferencija u 11.15 na Zetri. Ista ce se desiti na ledu i mislim da ovako nesto jos do sada nismo vidjeli. Podrska ljudima koji pokusavaju nesto promijeniti.

HOCU LED!HOCU HOKEJ! :bih:
an sob
Posts: 12
Joined: 13/01/2007 20:39

#57 Re: Led nije skup

Post by an sob »

jagr wrote:Danas je pres konferencija u 11.15 na Zetri. Ista ce se desiti na ledu i mislim da ovako nesto jos do sada nismo vidjeli. Podrska ljudima koji pokusavaju nesto promijeniti.

HOCU LED!HOCU HOKEJ! :bih:

DESILO SE 7000 potpisa za 5 dana!!! :lol:
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#58

Post by babanovac »

Ljudi,klizaliste je dzaba...
Firma iz Prijedora proizvodi klizalista i renta ih na nacin,vi lokaciju i ljude,oni klizaliste,dobit ide 50-50.
Tako je u Tuzli,a i u Zenici,sa ovih fotografija,cini mi se da je njihovo.
jagr
Posts: 28
Joined: 11/01/2007 09:37

#59 Led nije skup

Post by jagr »

Ne bih se slozio s tobom babanovac. Radi se o jednom covjeku koji cak i nije iz Prijedora vec iz Vojvodine, a koji je imao klizaliste u Prijedoru i sada to klizaliste vodi u Tuzli. Klizaliste u Zenici pripada nekom drugom. I dobit o kojoj govoris i raspodjeli nije tacna.

Drugo, ovdje govorimo o ledu normalnih dimenzija a to je 30x60 metara. Cilj je razvijati sport, sportske discipline i nuditi gradjanima rekreaciju. Predlazem da veceras pogledas izvjestaj sa pres konferencije na Zetri pa ce ti se neke stvari same od sebe kazati.

Za trenutacnu navalu, cak je i klizaliste u Zetri premaleno jer na jednom rekreativnom terminu klize vise od 600 ljudi sto znaci da 1 klizac dolazi na 3m². Najmanje mora biti 4-5m². Tako da se ljudi u Zetri vise krecu negoli stvarno klizu. Manja klizalista poput onih u Tuzli i Zenici su ok jer se tek razvija klizacka populacija te sve potrebe u ovom momentu mogu biti zadovoljene. :wink:

HOCU LED! HOCU HOKEJ! :bih:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#60

Post by karanana »

Evo Jaromire, Sibi te spominje na Centralnom Zatvoru i cita tvoje postove.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#61

Post by Tesssa »

Sta su jos citali? Ja evo sad upalila, kasno...
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#62

Post by karanana »

Cito Jaromirov post i princezina dva-tri posta s ove teme
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#63

Post by babanovac »

Meni rekose,DOO LED iz Prijedora pravi ova montazna klizalista.
U Tuzli ga nisu kupili,jer neznaju kakva ce posjeta biti,u slucaju da se pokaze isplativim,kupuju ga.
Za sada,50-50,rece mi prijatelj iz Panonike,firme koja upravlja klizalistem.
jagr
Posts: 28
Joined: 11/01/2007 09:37

#64

Post by jagr »

karanana wrote:Evo Jaromire, Sibi te spominje na Centralnom Zatvoru i cita tvoje postove.
E bas super! Vidio sam sinoc! Dopala mi se najavna i odjavna spica, a i golovi koje su tada Besic, Hiti i ostali trpali talijanima u Skenderiji.

Cini mi se da je i anketa rekla svoje, a i prica je bila lagana, nenametljiva i mislim da imamo razloga onom covjeku, cini mi se Harisu, dati podrsku da izgura klizaliste na zelene grane.

Lijepo je bilo vidjeti svu onu djecu jucer na Zetri. Pa zar oni nisu buducnost i ovog grada i ove drzave.

Oni koji budu ignorirali ove poruke gradjana, a mislim na novoizabranu gradsku i kantonalnu vlast, istovremeno ce pokazati da se u startu odricu i djece Sarajeva i njihove buducnosti.

Pozdrav i hvala na obavijesti o citanju postova u "centralnom"

HOCU LED! HOCU HOKEJ! HOCU KLIZALISTE! :bih:
Ledena Princeza
Posts: 70
Joined: 10/01/2007 17:49

#65

Post by Ledena Princeza »

Vidjela sam sinoć na FTV-u kako je bilo na pressu. Klizačice u haljinicama, klinci u dresovima, zastavice - lijepo. Nadajmo se da će biti i uspješno.

Čini mi se da je bitan pomak to što se sa priče o (NADO)GRADNJI male dvorane prešlo na koncept obnove starih olimpijskih objekata. Zaista, Ledena dvorana Skenderija bi trebala služiti klizačkim sportovima, jer je u tu svrhu i napravljena. Uz svo poštovanje :) , ali mali nogomet, rukomet, košarka, odbojka - rekreativno se mogu upražnjavati u bilo kojoj fiskulturnoj dvorani. Još nešto - u koje svrhe se koristi novac od rentanja te dvorane.

Sada bi trebalo dobiti neku ekspertizu šta je isplatnije - nadogradnja dvoranice kraj Zetre, gdje postoji već neka infrastruktura ili obnova Ledene dvorane Skenderija.

A i moji roditelji su početkom osamdesetih kroz samodoprinos učesvovali u njenoj izgradnji - i dobili ZAHVALNICU .

Nego, da mi lijepo sakupimo sve te zahvalnice, spakujemo ih sa onih 7000 potpisa i pravo kod Samihe na kafu.

Ako još ima koji forumaš da nam skenira zahvalnice svojih roditelja, bilo bi super. :-D :-D :-D :-D
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#66

Post by babanovac »

Imam i ja tu zahvalnicu,a da ni u Zetru ni u Skenderiju nisam ni krocio.
Jedino sto sam se do porusene bob staze petproslo ljeto uspeo...
an sob
Posts: 12
Joined: 13/01/2007 20:39

#67

Post by an sob »

Pa to je nepravda! Kada budu napravili novu dvorani ponesi tu zahvalnicu neka ti ona bude mjesecna karta za ulazak na klizanje! Ha koja ideja za novu kampanju. Svi oni koji imaju zahvalnice neka ih pokazu i dobiju mjesec dana besplatnog Skijanja na bjelasnici i Jahorini , Klizanje u novoj dvorani, Sankanje na trebevicu ili po izboru moze i skokovi sa skakaonica kada se obnove na Igmanu.

HOCU SLOBODAN ULAZ NA OLIMPIJSKA BORILISTA. IMAM ZAHVALNICU! :bih:
onewholiveslong
Posts: 40
Joined: 17/02/2007 13:20

#68

Post by onewholiveslong »

Zna li se sad ocel bit produzeno ista ili ocel bit ikako ledene dvorane prije januara iduce godine?
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#69

Post by van Basten »

ova "dugačka" sezona je gotova... nema šanse da se produži jer moraju dovesti u red dvoranu da 02.03. Ivanišević i Ljubičić mogu odigrati svoju egzibiciju...
Nisam nešto lud za klizanjem, u ovih mjesec i po, otišao jednom da malo pravim društvo djevojci koja to simpatiše, prošao jedan krug držeći se za ogradu i skinuo klizaljke, al mislim da je sramota koliko malo imamo leda u ovom gradu
onewholiveslong
Posts: 40
Joined: 17/02/2007 13:20

#70

Post by onewholiveslong »

znaci nista do iduceg januara :(
ralm
Posts: 21
Joined: 08/07/2007 21:46

#71

Post by ralm »

sege ove..oni bi da se hokej za ciji je eren potrebno vise njege nego za wimbldon da se igra na ledu vani..dva razlicita svjeta
Post Reply