Reprezentacija BiH u rukometu

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#801 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by campa_xxx »

Cryptoman wrote:ostade mi nejasan jedan detalj...

izlazi delegat na teren. uzima mikrofon. mozemo samo pretpostaviti sta je htio reci. najvjerovatnije nesto od ovoga:

"zbog navijackih incidenata upozoravam vas da je dovoljan jos jedan ubacen predmet na teren pa ce utakmica biti prekinuta"
ili
"molim vas da napustite dvoranu, jer ce utakmica biti nastavljena bez publike"

u oba slucaja moze se zakljuciti da JOS NIJE bilo razloga da se utakmica prekine. a kad JEST bilo razloga da se utakmica prekine? u onom trenutku kad se delegat nasao uvrijedjenim jer ga je publika ometala kad je htio da govori (kao da je na predizbornom skupu) kako i koliko hoce!
je li postoji u pravilima da se utakmica moze prekinuti zato sto se delegat nasao uvrijedjenim? a da mu pritom (da koristim nase mjerne jedinice) niko nije psovao mater, nazvao ga lopovom i tome slicno...

i sta ce taj covjek napisati u izvjestaju? "prekinuo sam utakmicu jer sam se nasao uvrijedjenim"?!?

ne!

napisace da je utakmica prekinuta jer su i nakon upozorenja Demirovica ubacivani predmeti na teren. a kao dokaz ce priloziti upaljac (ili sta vec) koji je pokupio sa terena kad se sagnuo pri IZLASKU sa parketa, ali NAKON sto je odlucio da prekine utakmicu. medjutim, to nece odgovarati istini...

i tako ce EHF dobiti neistinit izvjestaj, ili nesto sa mojim rezonom nije ok...
Jesi li ti bio na utakmici ?
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#802 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by The Realist »

Cryptoman wrote:ostade mi nejasan jedan detalj...

izlazi delegat na teren. uzima mikrofon. mozemo samo pretpostaviti sta je htio reci. najvjerovatnije nesto od ovoga:

"zbog navijackih incidenata upozoravam vas da je dovoljan jos jedan ubacen predmet na teren pa ce utakmica biti prekinuta"
ili
"molim vas da napustite dvoranu, jer ce utakmica biti nastavljena bez publike"

u oba slucaja moze se zakljuciti da JOS NIJE bilo razloga da se utakmica prekine. a kad JEST bilo razloga da se utakmica prekine? u onom trenutku kad se delegat nasao uvrijedjenim jer ga je publika ometala kad je htio da govori (kao da je na predizbornom skupu) kako i koliko hoce!
je li postoji u pravilima da se utakmica moze prekinuti zato sto se delegat nasao uvrijedjenim? a da mu pritom (da koristim nase mjerne jedinice) niko nije psovao mater, nazvao ga lopovom i tome slicno...

i sta ce taj covjek napisati u izvjestaju? "prekinuo sam utakmicu jer sam se nasao uvrijedjenim"?!?

ne!

napisace da je utakmica prekinuta jer su i nakon upozorenja Demirovica ubacivani predmeti na teren. a kao dokaz ce priloziti upaljac (ili sta vec) koji je pokupio sa terena kad se sagnuo pri IZLASKU sa parketa, ali NAKON sto je odlucio da prekine utakmicu. medjutim, to nece odgovarati istini...

i tako ce EHF dobiti neistinit izvjestaj, ili nesto sa mojim rezonom nije ok...

Ma nije tako bilo. Jeste neko bacio nešto na njega, mada ja mislim da je papir bio, ali dobro, možda to nisam ni vidio dobro, skoncentrisalo se na druge stvari.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#803 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by karanana »

cyprus wrote:
Umjetnik a wrote:...bili smo bolji od njih...
Moram priznat da i ovo ulazi u užu konkurenciju :D :D
hahaha, a meni maloprije rece kako ja nemam pojma o rukometu. kontam, mozda je i u pravu dok ovo nisam vidio, hahaha.
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#804 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by damirm »

Da se delegat nije obratio, navijaci bi poslusali Halida i utakmica bi bila nastavljena. I izgubljena.
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#805 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 23/01/2017 22:07, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#806 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by karanana »

Cryptoman wrote:ostade mi nejasan jedan detalj...

izlazi delegat na teren. uzima mikrofon. mozemo samo pretpostaviti sta je htio reci. najvjerovatnije nesto od ovoga:

"zbog navijackih incidenata upozoravam vas da je dovoljan jos jedan ubacen predmet na teren pa ce utakmica biti prekinuta"
ili
"molim vas da napustite dvoranu, jer ce utakmica biti nastavljena bez publike"

u oba slucaja moze se zakljuciti da JOS NIJE bilo razloga da se utakmica prekine. a kad JEST bilo razloga da se utakmica prekine? u onom trenutku kad se delegat nasao uvrijedjenim jer ga je publika ometala kad je htio da govori (kao da je na predizbornom skupu) kako i koliko hoce!
je li postoji u pravilima da se utakmica moze prekinuti zato sto se delegat nasao uvrijedjenim? a da mu pritom (da koristim nase mjerne jedinice) niko nije psovao mater, nazvao ga lopovom i tome slicno...

i sta ce taj covjek napisati u izvjestaju? "prekinuo sam utakmicu jer sam se nasao uvrijedjenim"?!?

ne!

napisace da je utakmica prekinuta jer su i nakon upozorenja Demirovica ubacivani predmeti na teren. a kao dokaz ce priloziti upaljac (ili sta vec) koji je pokupio sa terena kad se sagnuo pri IZLASKU sa parketa, ali NAKON sto je odlucio da prekine utakmicu. medjutim, to nece odgovarati istini...

i tako ce EHF dobiti neistinit izvjestaj, ili nesto sa mojim rezonom nije ok...
a zasto ce EHF dobiti neistinit izvjestaj? Sta nije istina?
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#807 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by Mobile_Disco »

Sramota EHF.u i ostalim smradovima!!! Od pocetka nam nisu dozvoljavali da povedemo i da krenemo napred po pobjedu! Svaka Cast Navijacima,Igracima,Rukovodstvu.. Jos smo mi mali misevi u odnosu na Evropu.. Presjednik sudijske organizacije EHF.a Madzar.. :x
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#808 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by Klodovik »

Ne shvatam zašto nekima ovdje toliko smeta što je delegat govorio na engleskom. Na kraju krajeva, on se držao pravila (Statuta):

The official EHF languages are English, German and French. In the event of any dispute, the English text shall prevail. Communication between the EHF Secretariat and members shall take place in these languages exclusively.

The official language for EHF officials at EHF competitions shall be English.

Anyway, valja dobro igrati. I kada smatraš da te sudije kradu i da su svi protiv tebe. Valja dobro igrati.
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#809 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 23/01/2017 22:07, edited 1 time in total.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#810 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by campa_xxx »

Sudije su bile katastrofalne i to stoji, svaka cast navijacima znaci samo NAVIJACIMA na odlicnoj atmosferi ali pojedincima (primitivcima) treba zabraniti ulazak u grad ... i onako usput svidjelo mi se sto nije izvizdana himna Madjarske mada je bilo pokusaja od strane ovih pomenutih primitivaca... :thumbup: :bih:
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#811 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by Klodovik »

saim_adka wrote:
Klodovik wrote:Ne shvatam zašto nekima ovdje toliko smeta što je delegat govorio na engleskom. Na kraju krajeva, on se držao pravila (Statuta):

The official EHF languages are English, German and French. In the event of any dispute, the English text shall prevail. Communication between the EHF Secretariat and members shall take place in these languages exclusively.

The official language for EHF officials at EHF competitions shall be English.

Anyway, valja dobro igrati. I kada smatraš da te sudije kradu i da su svi protiv tebe. Valja dobro igrati.
Ima li smisla onda igrati?
Mislim da tada najviše ima smisla igrati.
Cryptoman
Posts: 335
Joined: 06/08/2005 10:24
Contact:

#812 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by Cryptoman »

The Realist wrote:
Cryptoman wrote:ostade mi nejasan jedan detalj...

izlazi delegat na teren. uzima mikrofon. mozemo samo pretpostaviti sta je htio reci. najvjerovatnije nesto od ovoga:

"zbog navijackih incidenata upozoravam vas da je dovoljan jos jedan ubacen predmet na teren pa ce utakmica biti prekinuta"
ili
"molim vas da napustite dvoranu, jer ce utakmica biti nastavljena bez publike"

u oba slucaja moze se zakljuciti da JOS NIJE bilo razloga da se utakmica prekine. a kad JEST bilo razloga da se utakmica prekine? u onom trenutku kad se delegat nasao uvrijedjenim jer ga je publika ometala kad je htio da govori (kao da je na predizbornom skupu) kako i koliko hoce!
je li postoji u pravilima da se utakmica moze prekinuti zato sto se delegat nasao uvrijedjenim? a da mu pritom (da koristim nase mjerne jedinice) niko nije psovao mater, nazvao ga lopovom i tome slicno...

i sta ce taj covjek napisati u izvjestaju? "prekinuo sam utakmicu jer sam se nasao uvrijedjenim"?!?

ne!

napisace da je utakmica prekinuta jer su i nakon upozorenja Demirovica ubacivani predmeti na teren. a kao dokaz ce priloziti upaljac (ili sta vec) koji je pokupio sa terena kad se sagnuo pri IZLASKU sa parketa, ali NAKON sto je odlucio da prekine utakmicu. medjutim, to nece odgovarati istini...

i tako ce EHF dobiti neistinit izvjestaj, ili nesto sa mojim rezonom nije ok...

Ma nije tako bilo. Jeste neko bacio nešto na njega, mada ja mislim da je papir bio, ali dobro, možda to nisam ni vidio dobro, skoncentrisalo se na druge stvari.
OK, nisam bio na utakmici, gledao sam na TV. ovo je sve na nivou pretpostavki. ako neko ko je bio tamo kaze da je bacen neki predmet onda u redu. vjerovacu, zasto ne. jedino ce mi ostati cudno zasto onda nije pokupio taj predmet, a ne tamo prilikom izlaska...
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#813 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by campa_xxx »

Dok je delegat govorio (pokusao da govori :D ) neko ga je gadjao necim...bio sam u blizini i vidio svojim ocima...
User avatar
LSD
Posts: 27289
Joined: 24/07/2007 08:26

#814 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by LSD »

Klodovik wrote:Ne shvatam zašto nekima ovdje toliko smeta što je delegat govorio na engleskom. Na kraju krajeva, on se držao pravila (Statuta):

The official EHF languages are English, German and French. In the event of any dispute, the English text shall prevail. Communication between the EHF Secretariat and members shall take place in these languages exclusively.

The official language for EHF officials at EHF competitions shall be English.

Anyway, valja dobro igrati. I kada smatraš da te sudije kradu i da su svi protiv tebe. Valja dobro igrati.
Joj :( :( uhhhh ljudima treba crtati neke stvari
Kakve ima veze koji je službeni jezik EHF?? taman da je arapski ili hebrejski??
Dakle ovako,delegat iz Švedske se obraci publici od 8.000 ljudi (valjda sa pretpostavkom da isti znaju engleski ili da bar da su dužni da znaju taj "službeni jezik EHF-a"
Ok,sve je to krasno i lijepo,ali IMA LI DELEGAT UOPŠTE KOMPMETENCIJE da se obraca publici (hajde nadji mi taj citat iz statuta EHF-a kad ih vec citiras u vezi službenog jezika)...dakle,ima li taj delegat uopšte pravo da se obraca publici ili da preformulišem pitanje :Da li stoji u njegovom opisu posla da on uzima mikrofon (kad zatreba-s vremena na vrijeme) i obraca se publici na engleskom (pritom misleci da bi ta publika trebala znati engleski)?? ocekujem da nadješ i te citate iz statuta EHF-a kao što si bio marljiv i ažuran kad je trebalo naci koji je službeni jezik.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#815 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by The Realist »

Ali gdje mi još griješimo. Zar ne može TV kuća koja prati utakmicu da postavi kamere koje prate tribine i onda fino privedu ove koji su bacali, ili bar neke od njih i kazne ih, tako da se to višđe ne bi dešavalo. I ne treba govoriti da to ne mogu naši, jer ako neki mogu naći čovjeka među 100 hiljada navijača, možemo valjda i mi među 8 hiljada. Ne treba previše kamera za to.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#816 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by The Realist »

campa_xxx wrote:Dok je delegat govorio (pokusao da govori :D ) neko ga je gadjao necim...bio sam u blizini i vidio svojim ocima...
Nažalost, ovo moram potvrditi :sad:
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#817 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by Luke Perry »

On mozda stvarno i nema ovlasti da se obrati publici, ali lijepo od njega sto je pokusao.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#818 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by BSn »

The Realist wrote:Ali gdje mi još griješimo. Zar ne može TV kuća koja prati utakmicu da postavi kamere koje prate tribine i onda fino privedu ove koji su bacali, ili bar neke od njih i kazne ih, tako da se to višđe ne bi dešavalo. I ne treba govoriti da to ne mogu naši, jer ako neki mogu naći čovjeka među 100 hiljada navijača, možemo valjda i mi među 8 hiljada. Ne treba previše kamera za to.

Mislim da taj dio posla odradjuje MUP, a ne TV kuca, jer ona s pitanjem sigurnosti nema nikakve veze.
User avatar
LSD
Posts: 27289
Joined: 24/07/2007 08:26

#819 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by LSD »

Luke Perry wrote:On mozda stvarno i nema ovlasti da se obrati publici, ali lijepo od njega sto je pokusao.
Onda,odakle mu to pravo i sloboda da se obraca publici na engleskom ako uopšte nema te ovlasti?? ne može to tako 8-)
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#820 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by ragib »

eu licemjerstvo na djelu.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#821 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by The Realist »

BSn wrote:
The Realist wrote:Ali gdje mi još griješimo. Zar ne može TV kuća koja prati utakmicu da postavi kamere koje prate tribine i onda fino privedu ove koji su bacali, ili bar neke od njih i kazne ih, tako da se to višđe ne bi dešavalo. I ne treba govoriti da to ne mogu naši, jer ako neki mogu naći čovjeka među 100 hiljada navijača, možemo valjda i mi među 8 hiljada. Ne treba previše kamera za to.

Mislim da taj dio posla odradjuje MUP, a ne TV kuca, jer ona s pitanjem sigurnosti nema nikakve veze.
Aha, ali mislio sam da ona ima bolju opremu, ali svejedno, zašto se sada ne pronađu i ne kazne ti koji su bacali, da više i to iskorjenimo.
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#822 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by Luke Perry »

LSD wrote:
Luke Perry wrote:On mozda stvarno i nema ovlasti da se obrati publici, ali lijepo od njega sto je pokusao.
Onda,odakle mu to pravo i sloboda da se obraca publici na engleskom ako uopšte nema te ovlasti?? ne može to tako 8-)
Svaki vid komunikacije je dobrodosao. Sluzbeno, samoinicijativno, bilo kako. ma uzalud huliganima bilo sta objasnjavati.
Last edited by Luke Perry on 15/06/2008 01:41, edited 1 time in total.
User avatar
McDizdar
Posts: 112
Joined: 21/04/2008 17:50
Location: lociram se

#823 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by McDizdar »

http://www.youtube.com/watch?v=IlISYPwWxT4

Evo vam lijepo snimak pa detaljno pogledajte. Kad je uzeo mikrofon i htio početi da priča nije ništa palo već se spotaknuo (2. sekunda)

Na 43. sekundi se vidi da je pogledao na pod, prije nego je rekao "the game is closed" ali je vidljivo da nikakav predmet nije uzeo sa tog poda, niti se iko oko njega sageo da uzme taj predmet. Kada je već krenuo prema izlazu, pogledajte mjesto na kojem je stajao, ja sam snimio sa "Prt Sc", uvećao i na podu se ne vidi NIKAKAV predmet. Tek prilikom izlaska se sageo (1:03), podigao predmet sa poda i potom ga dao čovjeku u bijeloj košulji (1:05)

Dakle, očigledno je da je prekinuo susret zbog toga što ga publika nije slušala a ne zbog toga što ga je neko gađao. U protivnom, predmet koji je pao bi ponio sa sobom kao dokaz.

I sad dolazimo do onoga, da li se susret može prekinuti zbog toga što publika ne želi da sluša arbitra? Gdje to stoji u pravilima? :shock:

Svakako, lahko je opaliti po sebi i reći da smo nekulturni i primitivni, ali je očigledno da se i ovaj čikica nije baš lijepo ponio, i on je očigledno bio isfrustriran i ljut jer su ga prethodno punih pola sata natezali mađari i njima je poklonio tih cijelih pola sata, čak je i generalnog sekretara morao da kontaktira jer ih definitivno nije uspio namoliti. Nakon toga dolazi pred glupe bosance, šta oni ima da mu se klinče kojeg vraga, pred mađarima se može klečati, zbog njih se može zvati generalni sekretar bez izljeva srdžbe tipa "the game is closed" a glupim bosancima se može otersati bez pružanja prilike organizatoru da premjesti publiku/izbaci sviju napolje/objasni o čemu je već riječ.

Ako ćemo se pridržavati pravila, nismo mi ti koji smo prekinuli susret već mađari, jer se nisu pojavili nakon 15te minute.

Al koga briga, samo pljuj po svojima i budi kulturan, dotjeran i fin. :roll:
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#824 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by BSn »

The Realist wrote:
BSn wrote:
The Realist wrote:Ali gdje mi još griješimo. Zar ne može TV kuća koja prati utakmicu da postavi kamere koje prate tribine i onda fino privedu ove koji su bacali, ili bar neke od njih i kazne ih, tako da se to višđe ne bi dešavalo. I ne treba govoriti da to ne mogu naši, jer ako neki mogu naći čovjeka među 100 hiljada navijača, možemo valjda i mi među 8 hiljada. Ne treba previše kamera za to.

Mislim da taj dio posla odradjuje MUP, a ne TV kuca, jer ona s pitanjem sigurnosti nema nikakve veze.
Aha, ali mislio sam da ona ima bolju opremu, ali svejedno, zašto se sada ne pronađu i ne kazne ti koji su bacali, da više i to iskorjenimo.

Mislim da MUP i snima ovakve utakmice (pogotovo medjunarodne). Da li ce djelovati - e to je vec drugo pitanje. Za papirice tesko i da mogu nesto, ali tvrdi i ostri predmeti su nesto drugo. A posto je 80% prisutnih navijaca bilo stranaca (bh. dijaspora), ne mislim da ce se nesto pretjerano "handrit" s ovim problemom.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#825 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by Klodovik »

LSD wrote:
Klodovik wrote:Ne shvatam zašto nekima ovdje toliko smeta što je delegat govorio na engleskom. Na kraju krajeva, on se držao pravila (Statuta):

The official EHF languages are English, German and French. In the event of any dispute, the English text shall prevail. Communication between the EHF Secretariat and members shall take place in these languages exclusively.

The official language for EHF officials at EHF competitions shall be English.

Anyway, valja dobro igrati. I kada smatraš da te sudije kradu i da su svi protiv tebe. Valja dobro igrati.
Joj :( :( uhhhh ljudima treba crtati neke stvari
Kakve ima veze koji je službeni jezik EHF?? taman da je arapski ili hebrejski??
Dakle ovako,delegat iz Švedske se obraci publici od 8.000 ljudi (valjda sa pretpostavkom da isti znaju engleski ili da bar da su dužni da znaju taj "službeni jezik EHF-a"
Ok,sve je to krasno i lijepo,ali IMA LI DELEGAT UOPŠTE KOMPMETENCIJE da se obraca publici (hajde nadji mi taj citat iz statuta EHF-a kad ih vec citiras u vezi službenog jezika)...dakle,ima li taj delegat uopšte pravo da se obraca publici ili da preformulišem pitanje :Da li stoji u njegovom opisu posla da on uzima mikrofon (kad zatreba-s vremena na vrijeme) i obraca se publici na engleskom (pritom misleci da bi ta publika trebala znati engleski)?? ocekujem da nadješ i te citate iz statuta EHF-a kao što si bio marljiv i ažuran kad je trebalo naci koji je službeni jezik.
Ti meni samo reci jednu stvar. Ima li publika pravo da baca stvari na teren? Je li to u "opisu posla" publike na tribinama? Radi šta misliš da treba, ali i snosi posljedice onoga što si učinio. Simple as that.
Post Reply