Reprezentacija BiH u rukometu

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#626 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by madner »

in33sa wrote:
awekenings wrote:nikad ni u jednom sportu nisam vidio da delegat izadje i pokusava nesto reci gledaocima ...
Onda bas i nisi pratio rukomet.

Ovo ti je gotovo redovna slika na rukometnim utakmicama visokog rizika :D mislim, delegat sa mikrofonom, tuce, prekidi utakmica. Istina ne zadnjih godina i na reprezentativnom nivou, ali ima toga i danas.

Odmah se sjetim Bitolja, dole te publika ne gadja papiricima, vec te tuku sa ledja. Jednom je Vuji prekipilo, ustane lik, okrene se i uskoci u publiku, tuce se sa pet ljudi :D
Jel to ono kad je lika nogom u glavu, ili je to bio neko drugi?
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#627 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by slavemaster »

opet ono nase .......
sta je falilo saslusat coeka...
pa onda i halidu zvizdat....nidje veze
al jos smo mi mali......kad porastemo nece se vise ni igrat rukomet
emy.
Posts: 4
Joined: 01/06/2008 19:04

#628 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by emy. »

potpuno shvatam ljude koji imaju iskrivljenu sliku o bosancima i misle da smo divljaci ... gadjanje bilo cim ometa utakmicu logicno je i bilo da ce nam se to obit o glavu.. koji primitivizam!!!! strasno stvarno.. grrr
User avatar
awekenings
Posts: 802
Joined: 01/03/2008 20:59
Location: na planini ...

#629 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by awekenings »

in33sa wrote:
awekenings wrote:nikad ni u jednom sportu nisam vidio da delegat izadje i pokusava nesto reci gledaocima ...
Onda bas i nisi pratio rukomet.

Ovo ti je gotovo redovna slika na rukometnim utakmicama visokog rizika :D mislim, delegat sa mikrofonom, tuce, prekidi utakmica. Istina ne zadnjih godina i na reprezentativnom nivou, ali ima toga i danas.

Odmah se sjetim Bitolja, dole te publika ne gadja papiricima, vec te tuku sa ledja. Jednom je Vuji prekipilo, ustane lik, okrene se i uskoci u publiku, tuce se sa pet ljudi :D
pratio sam rukomet kolko-tolko ... al ovo nisam vidio nikad .. u svakom slucaju ako je ovo uredu moja greska ... al ebga opet mi zao do boga ...
User avatar
LSD
Posts: 27288
Joined: 24/07/2007 08:26

#630 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by LSD »

dr.ne wrote:
LSD wrote:
awekenings wrote:nikad ni u jednom sportu nisam vidio da delegat izadje i pokusava nesto reci gledaocima ...
A u ovom slucaju delegat iz Švedske pokušava bosanskoj publici se obracati na engleskom...valjda uz pretpostavku da svih 8.000 ljudi u dvorani znaju engleski jezik...koja lakrdija :roll:
jel to pokušavate da opravdate ono divljaštvo sa tribina?
Da ,pokušavam
A jel to ti pokušavaš da opravdaš sramno sudjenje islandske dvojke i još sramnije ponašanje delegata iz Švedske time što ceš citavu pricu oko lakrdije na terenu prebaciti na tribine i navijace??
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#631 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by palermo »

emy. wrote:potpuno shvatam ljude koji imaju iskrivljenu sliku o bosancima i misle da smo divljaci ... gadjanje bilo cim ometa utakmicu logicno je i bilo da ce nam se to obit o glavu.. koji primitivizam!!!! strasno stvarno.. grrr
ne seri, bogati............eto,tebi kultura iz nosa viri
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#632 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by klixober »

Evo da stanem ja u odbranu navijaca.Ne slazem se sto su ubacivali u teren i izvizdali delegata,ali ove frustracije se protezu jos od fudbala tj. saveza koji nam je unistio fudbalsku reprezentaciju.Jednostavno,svaka iduca nepravda,makar mala,od nasih navijaca ce biti docekana na noz.Previse je frustracija zbog naseg sporta,prvenstveno fudbala.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#633 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by BSn »

Ovo je prva prava pobjeda neke seniorske reprezentacije BiH na medjunarodnom nivou.
Ovo je prvi put da su navijaci ustali protiv ocite kradje koja se desava uvijek i svim selekcijama BiH.


Ono sto je delegat uradio nema nigdje. Ako se vec zelio obratiti, mogao se obratiti bez problema, a ne izaci samo zato sto navijaci navijaju. Da li se na nogometnim stadionima sva publika umiri kada oficijelni spiker zeli nesto reci (bez obzira koliko to bitno bilo), ili kada dovede nekog sa klupe gostiju da se obrati gostujucim navijacima na njihovom jeziku (opet bez obzira kako to bitno bilo).


Dakle, ne postoji izvlakusa da je prekinuo samo zato sto su navijaci navijali i neki ga nisu htjeli saslusati (nije on Hitler da ga svi moraju slusati bez da trepnu, a nigdje ni u pravilima ne pise da mora vladati pozorisna atmosfera kada se delegat obraca). Jedini razlog koji ostaje je taj da je bio isprovociran pjesmom koju su navijaci pjevali, a posto je ona navijacka pjesma BiH, biti ce da mu je zasmetalo velicanje BiH u BiH.


Eto vam ga, branite ga! Samo objasnite cime je on to bio izrevoltiran i koje je to pravilo bilo prekrseno kada je on izasao, da bi tada prekinuo utakmicu.



A mozda je covjek samo zelio reci: "Madjari ne zele izaci, utakmica je prekinuta". Zato se nije morao izvlaciti s onim "Dear friends", jer je on pokazao kome je prijatelj u toku samog susreta.
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#634 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by Umjetnik a »

don vito wrote:Ne zna se sta je gore:
Sudjenje
Papanluk na tribinama
"Analize" Velida Spahe o zavjerama protiv BiH

Halid Demirovic uzme mikrofon i kaze "ako jos jedan papiric padne na teren prekinuce utakmicu", rulja i njemu zvizdi, onda delegat uzme mikrofon, opet zasipaju teren. Delegat prekine utakmicu a Spaho kaze "delegatu iz Svedske smeta sto je ovo Bosna" :run:
ti si uvijek bio pacijent
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#635 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by valterbranisarajevo »

Prokomentarisaću samo "probijanje" Doborca. Taj trenutak je u toku pauze pokazan nekoliko puta. Doborac je napravio probijanje, ali nakon što ga je igrač sa brojem 17 gurnuo u skoku sa obje ruke na igrača nad kojim je napravljeno probijanje. Vidi se to lijepo na snimku..

Mađari su ga bukvalno izmasakrirali. Momak je skroz polomljen. Nadam se da nije slomio noge... :(

Je.. i takav rukomet i svjetsko prvenstvo - nije vrijedno ničijeg zdravlja..
User avatar
LSD
Posts: 27288
Joined: 24/07/2007 08:26

#636 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by LSD »

Evo poceli su se javljati kockasti rodoljubi sa drugih sportskih tema koji jedva cekaju neko sranje da se desi u vezi BH repke,pa da poseru po bosni i bosanskom narodu.
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#637 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by bato99 »

šta reći već sramota za europsku rukometnu federaciju koja je poslala "ljude u crnom"da sjebe svaku nadu domaćim rukometaštma,dali su igrat rukomet samo kad je mađarska vodila 5-6 golova razlike a čim bi ih stigli na -2 odmah pištaljke rade ,sramota, i šta se čudite reakciji publike ,pa zar mislite da bi ovako mogli suditi ijednoj drugoj državi,zato shvatam frustracije publike i igrača
Last edited by bato99 on 14/06/2008 23:01, edited 1 time in total.
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#638 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by branimir_s »

A na kojem jeziku se trebao obratiti? Kineskom? Ma na stranu sve... prekinuta je tekma sasvim opravdano jer je i pored upozorenja nastavljeno bacanje predmeta u teren...
OK
Sudije su bile katastrofa... siljenje na stranu Mađara nehumano ali... zar nema tu jos nesto? Ali kakva nam je drzava takav je i odnos prema umjetnicima, sportistima i ostalima koji predstavljaju svijetlu tačku ove rupe od države.
A sada nesto drugo. I u rukometu počinje da smrdi primitivni Dodikizam...Zar nije cudno da je jednom od igraca (Obradovicu meni se čini) važnija svadba rođaka od igre za reprezentaciju? Pa Nikola Malešević... porodični razlozi... hm. Pa onda... Ali tako je... A dok god je tako biće i nepravdi... bice i kazni bogami... Dabogda da iko iz BiH bude igrao ove godine kod kuće u Evropskim kupovima... Vidjecete.
User avatar
BosnaFanatic
Posts: 71
Joined: 26/02/2008 23:20

#639 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by BosnaFanatic »

svaka cast navijacima na gadjanju ,nisu bas bili precizni ali su dobro gadjali, sudije su bili 100% na strani madjara i tu se vidi da Evropa moze da radi sta hoce i sudi kako hoce,koga sisa OVO JE BOSNA :bih: a delegat pred 8000 navijaca dosao na engleskom , ebao ga on , samo bosanski ovo je bosna, jebo on sebe svaka cast navijacima , imamo najbolje navijace i najponosnije na Planeti , i sad pjevajte Bosnom behar Probeharao mene zivot razocarao
Benighted
Posts: 274
Joined: 16/02/2008 15:30

#640 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by Benighted »

Jebiga raja isfrustrirana,ne ide nam nijedan sport,pa ovi ko malo nade ponudili... i sva se energija na to usmjerila... i et puklo,pregorilo ,stas...

Trebamo mi jos dosta pure da se najedemo sto se tice sporta,a sto se tice "navijanja" to je dno dna... A ja brate koji smo divljaci...Meni su turisti koji dodju u BiH pravi fenomen... :D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#641 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by in33sa »

madner wrote:
in33sa wrote:
awekenings wrote:nikad ni u jednom sportu nisam vidio da delegat izadje i pokusava nesto reci gledaocima ...
Onda bas i nisi pratio rukomet.

Ovo ti je gotovo redovna slika na rukometnim utakmicama visokog rizika :D mislim, delegat sa mikrofonom, tuce, prekidi utakmica. Istina ne zadnjih godina i na reprezentativnom nivou, ali ima toga i danas.

Odmah se sjetim Bitolja, dole te publika ne gadja papiricima, vec te tuku sa ledja. Jednom je Vuji prekipilo, ustane lik, okrene se i uskoci u publiku, tuce se sa pet ljudi :D
Jel to ono kad je lika nogom u glavu, ili je to bio neko drugi?
Jeste, Vujo je to bio :D
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#642 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by don vito »

Gledam utakmicu sa rodjakom iz Svedske. Napad Madjara, Terzic pravi faul, mozda prestrogo dobija iskljucenje, ima razloga da prigovori sudijama. Umjesto prigovora, on glavom udara (doduse lagano) sudiju, sto bi u nekim situacijama bio razlog za prekid. Debil Spaho pet minuta prica o zavjerama, kradjama, da smo bolji od Madjara... Nakon sto je zavrsena ova tirada nazovi reportera rodjak kaze: "Nije mi jasno da nijednom rijecju reporter ne kritikuje incident koji je napravio nas igrac vec samo govori o kradji". Eeeee, rekoh, kad takvi debili oblikuju javno mnijenje, zar je ocekivati onda ista drugo osim onog papanluka na tribinama zbog kojeg cemo biti kaznjeni i odmah mozemo zaboraviti i plasman na naredno veliko takmicenje.
a.basko
Posts: 414
Joined: 26/11/2006 15:54

#643 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by a.basko »

BSn wrote:Ovo je prva prava pobjeda neke seniorske reprezentacije BiH na medjunarodnom nivou.
Ovo je prvi put da su navijaci ustali protiv ocite kradje koja se desava uvijek i svim selekcijama BiH.


Ono sto je delegat uradio nema nigdje. Ako se vec zelio obratiti, mogao se obratiti bez problema, a ne izaci samo zato sto navijaci navijaju. Da li se na nogometnim stadionima sva publika umiri kada oficijelni spiker zeli nesto reci (bez obzira koliko to bitno bilo), ili kada dovede nekog sa klupe gostiju da se obrati gostujucim navijacima na njihovom jeziku (opet bez obzira kako to bitno bilo).


Dakle, ne postoji izvlakusa da je prekinuo samo zato sto su navijaci navijali i neki ga nisu htjeli saslusati (nije on Hitler da ga svi moraju slusati bez da trepnu, a nigdje ni u pravilima ne pise da mora vladati pozorisna atmosfera kada se delegat obraca). Jedini razlog koji ostaje je taj da je bio isprovociran pjesmom koju su navijaci pjevali, a posto je ona navijacka pjesma BiH, biti ce da mu je zasmetalo velicanje BiH u BiH.


Eto vam ga, branite ga! Samo objasnite cime je on to bio izrevoltiran i koje je to pravilo bilo prekrseno kada je on izasao, da bi tada prekinuo utakmicu.



A mozda je covjek samo zelio reci: "Madjari ne zele izaci, utakmica je prekinuta". Zato se nije morao izvlaciti s onim "Dear friends", jer je on pokazao kome je prijatelj u toku samog susreta.
:thumbup:
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#644 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by bato99 »

LSD wrote:Evo poceli su se javljati kockasti rodoljubi sa drugih sportskih tema koji jedva cekaju neko sranje da se desi u vezi BH repke,pa da poseru po bosni i bosanskom narodu.
aj ti LSD odjebi bogati sA tim vahabijskim govorom,ti samo čekaš nešto pa da pljuješ po hrvatima,kretenu jedan ima li ijedan post da nešto realno govoriš
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#645 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by Umjetnik a »

ja ne mogu da vjerujem vama su krivi naši navijači, pa nije pozorište da šute, utakmica je i ima 8000 navijača koji navijaju što bi oni morali da slušaju nekog evropskog debila, poslušali su oni demirovića ali onaj konji iz švedske misli kad on govori niko ne smije da priča pa nije staljin

a sudije su toliko sudile za njih da bi skonto to i onaj koji i ne zna šta je rukomet

da ne pišem više
BSn svaka čast :thumbup: :bih:
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
emy.
Posts: 4
Joined: 01/06/2008 19:04

#646 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by emy. »

palermo wrote:
emy. wrote:potpuno shvatam ljude koji imaju iskrivljenu sliku o bosancima i misle da smo divljaci ... gadjanje bilo cim ometa utakmicu logicno je i bilo da ce nam se to obit o glavu.. koji primitivizam!!!! strasno stvarno.. grrr
ne seri, bogati............eto,tebi kultura iz nosa viri


procitaj ponovo moj post pa onda opet svoj.. a poslije toga sjedi i razmisli o svojoj kulturi!
jasco74
Posts: 54
Joined: 13/10/2005 16:31

#647 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by jasco74 »

Ne bih zelio da pravdam ponasanje navijaca, jer se ono opravadati ne moze. Ubacivanje bilo kakvog predmeta u teren je nedopustivo i takav potez nece uciniti nijedan iskreni navijac BiH koji ima dvije ciste, ali ocekivati pozorisnu publiku u dvorani je nonsense koji sebi delegat sa dvije ciste nece dopustiti. Nisam pristalica teorija zavjere i ne zelim vjerovati da su sudije sa Islanda poslane da nas onemoguce da idemo na SP. S druge strane, vjerujem i cak mislim da sam u pravu, da je marketinski potencijal Madjarske puno veci od marketinskog potencijala BiH, da je Madjarska rukometna velesila u odnosu na BiH i da je sasvim logicno da ce Madjari imali blagu sudijsku pomoc u odlucujucim momentima. Nacin na koji je Spaho komentarisao utakmicu je katastrofalan i pacerski ali nacin na koji je svedski delegat prekinuo utakmicu nije nista bolji. Da se razumijemo, prije par godina u Bitolju, nasi momci su imali 10 puta gore uslove za igru, pa nista se nije desilo.
Madjari jesu kvalitetniji, ali EHF je trebao da nas pusti da bar casno izgubimo, bar ne bi ostao ovako gorak okus u ustima.
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#648 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by branimir_s »

Sta li je sa sudijama bilo?
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#649 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by palermo »

emy. wrote:
palermo wrote:
emy. wrote:potpuno shvatam ljude koji imaju iskrivljenu sliku o bosancima i misle da smo divljaci ... gadjanje bilo cim ometa utakmicu logicno je i bilo da ce nam se to obit o glavu.. koji primitivizam!!!! strasno stvarno.. grrr
ne seri, bogati............eto,tebi kultura iz nosa viri


procitaj ponovo moj post pa onda opet svoj.. a poslije toga sjedi i razmisli o svojoj kulturi!
pročitao ponovo.....................ne seri........ponovo
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#650 Re: Reprezentacija BiH u rukometu

Post by in33sa »

don vito wrote:Gledam utakmicu sa rodjakom iz Svedske. Napad Madjara, Terzic pravi faul, mozda prestrogo dobija iskljucenje, ima razloga da prigovori sudijama. Umjesto prigovora, on glavom udara (doduse lagano) sudiju, sto bi u nekim situacijama bio razlog za prekid. Debil Spaho pet minuta prica o zavjerama, kradjama, da smo bolji od Madjara... Nakon sto je zavrsena ova tirada nazovi reportera rodjak kaze: "Nije mi jasno da nijednom rijecju reporter ne kritikuje incident koji je napravio nas igrac vec samo govori o kradji". Eeeee, rekoh, kad takvi debili oblikuju javno mnijenje, zar je ocekivati onda ista drugo osim onog papanluka na tribinama zbog kojeg cemo biti kaznjeni i odmah mozemo zaboraviti i plasman na naredno veliko takmicenje.
Ma gotovo je sad, Spaho je govorio :D

Ali najjace mi je "sta on tu nama ima govoriti na engleskom" :D vuce mi na onog profesora, cujemol se profesore, konju onaj jedan nekulturni :D
Post Reply