Reprezentacija BiH u rukometu

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#126

Post by in33sa »

Sir Charles wrote:Ja cu samo reci da je Hrvatska potpuno druga reprezentacija bez Balica. To se moglo vidjeti sinoc, a i u nekim drugim utakmicama. Bez obzira na kvalitet igraca Hrvatske, pod hitno moraju raditi na podizanju kvaliteta igre bez Balica u ekipi
Mogu i bez Balica, ne tako dobro kao sa Balicem ali mogu. Radi Cervar i po tom pitanju, Vukovicu daje sve vise prostora u igri, kao i Spoljaricu u napadu. Ima Duvnjaka, imati ce i Blazevica uskoro (nije dosao u Zetru jer ga je Smajlagic uzeo za kvalifikacije juniorske reprezentacije Hrvatske za juniorsko SP)
Njima je sirina bila glavni problem zadnjih godina, sada vec imaju i jaku klupu, sto se vidjelo na zadnjem SP gdje su realno receno gazili sve redom ali izgleda vec imaju neki kompleks od francuske odbrane. Jaki su na krilima, na vanjskim su kratki jedino na desnom beku, imaju dva vrhunska pivota. Ne moze se forma mjeriti po ovim utakmicama, za svako prvenstvo se odrade jednomjesecne pripreme, uigravanje ekipe, kondicione pripreme i slicno. I BiH bi nakon takvih jednih priprema imala kvalitetniju igru, ali problem je sto mi jos uvijek ne mozemo ostvariti plasman na neko prvenstvo, pa da vidimo koliko mozemo.

Kod nas je jos uvijek na djelu stvaranje ekipe, treba vidjeti ko koliko moze, kako koncepcijski urediti igru, ko je prvi plejmejker i kakvu odbranu igrati. Kod nas je trenutno kristalno jasno samo ko je prvi golman i ko je prvi pivot. Sve drugo je jos u test fazi.
Vidjecemo, ja se ne nadam previse, neka plafon bude plasman na SP i ja zadovoljan. Hrvati su nam vec rezervirali grupu u Zadru, pa ako se plasiramo nova dvorana u Zadru ce biti destinacija nasih rukometasa (zbog blizine).
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#127

Post by Sir Charles »

in33sa wrote:
Sir Charles wrote:Ja cu samo reci da je Hrvatska potpuno druga reprezentacija bez Balica. To se moglo vidjeti sinoc, a i u nekim drugim utakmicama. Bez obzira na kvalitet igraca Hrvatske, pod hitno moraju raditi na podizanju kvaliteta igre bez Balica u ekipi
Mogu i bez Balica, ne tako dobro kao sa Balicem ali mogu. Radi Cervar i po tom pitanju, Vukovicu daje sve vise prostora u igri, kao i Spoljaricu u napadu. Ima Duvnjaka, imati ce i Blazevica uskoro (nije dosao u Zetru jer ga je Smajlagic uzeo za kvalifikacije juniorske reprezentacije Hrvatske za juniorsko SP)
Njima je sirina bila glavni problem zadnjih godina, sada vec imaju i jaku klupu, sto se vidjelo na zadnjem SP gdje su realno receno gazili sve redom ali izgleda vec imaju neki kompleks od francuske odbrane. Jaki su na krilima, na vanjskim su kratki jedino na desnom beku, imaju dva vrhunska pivota. Ne moze se forma mjeriti po ovim utakmicama, za svako prvenstvo se odrade jednomjesecne pripreme, uigravanje ekipe, kondicione pripreme i slicno. I BiH bi nakon takvih jednih priprema imala kvalitetniju igru, ali problem je sto mi jos uvijek ne mozemo ostvariti plasman na neko prvenstvo, pa da vidimo koliko mozemo.

Kod nas je jos uvijek na djelu stvaranje ekipe, treba vidjeti ko koliko moze, kako koncepcijski urediti igru, ko je prvi plejmejker i kakvu odbranu igrati. Kod nas je trenutno kristalno jasno samo ko je prvi golman i ko je prvi pivot. Sve drugo je jos u test fazi.
Vidjecemo, ja se ne nadam previse, neka plafon bude plasman na SP i ja zadovoljan. Hrvati su nam vec rezervirali grupu u Zadru, pa ako se plasiramo nova dvorana u Zadru ce biti destinacija nasih rukometasa (zbog blizine).
Drago mi je da rade na tome. Nisam toliko upoznat sta se desava unutar reprezentacije Hrvatske, ali mi je drago da rade na tome, jer ipak mi je Hrvatska reprezentacija broj 2, naravno poslije BiH i puno mi je draze da su oni prvaci svijeta, olimpijski prvaci, prvaci Europe, od tamo nekih Njemaca, Svedjana, Spanaca ili sta ti ja znam vec koga :)
haris ubleha
Posts: 516
Joined: 06/09/2006 11:24

#128

Post by haris ubleha »

Kaze Mustafa Radoncic "u Ljubuskom je 50-ak nasih navijaca koji su dosli iz Bosne i Hercegovine". :-)
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#129

Post by karanana »

haris ubleha wrote:Kaze Mustafa Radoncic "u Ljubuskom je 50-ak nasih navijaca koji su dosli iz Bosne i Hercegovine". :-)
Kaze sada, dvije utakmice u dva dana protiv Hrvatske, jedna u Bosni i Hercegovini a jedna u....Ljubuskom.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#130

Post by PITARKA_SA »

tuzno,tuzno..
ali ovo me samo potice da jos vise volim svoju drzavu,za one koji je ne vole,nek se j..
:D
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#131

Post by klixober »

Nesto je bilo "gazi,gazi..." cini mi se u nastavku "balije".U svakom slucaju nije nista lijepo :D I pet minuta nakon toga "Mirza Dzomba!".papci 8-)
Alem03
Posts: 29
Joined: 28/03/2007 21:00
Location: Sarajevo

#132

Post by Alem03 »

Ovde je gore igrati nego da su igrali u Zagrebu. Katastrofa i sramota s kakvim ljudima mi zivimo. :x

Svaka cast momcima iz BHF.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#133

Post by in33sa »

Koliko bijese na kraju?

Nisam pratio bas do kraja, to je bilo gotovo vec u 40 minuti.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#134

Post by karanana »

in33sa wrote:Koliko bijese na kraju?

Nisam pratio bas do kraja, to je bilo gotovo vec u 40 minuti.
ma nisam na kraju ni vidio rezultat, bilo je jedno 12-13 razlike.
miki22
Posts: 156
Joined: 13/01/2007 16:22

#135

Post by miki22 »

Alem03 wrote:Ovde je gore igrati nego da su igrali u Zagrebu. Katastrofa i sramota s kakvim ljudima mi zivimo. :x

Svaka cast momcima iz BHF.
Barem nisu igrače bakljama gađali kao što rade to patriote.....
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#136

Post by in33sa »

37:24 rekose, cini mi se

Malo mi Radoncic ide na nerve, previse je subjektivan, po njemu ispade da smo mi sami sebe pobijedili. Ajde da je dva razlike, pa bi i bio u pravu. A ono 13 razlike. I ono spominjanje sudjenja, komicno, pa suci su vise nama pomagali nego Hrvatima.
Lik se previse lozi na snagu nase reprezenacije, sto nije lose mislim pozitivan stav je za pohvalu ali daje pogresnu sliku ljudima koji se slabije razumiju u rukomet. Ispada da smo neka ekstra klasa.
Nismo Mustafa, za nas je jos uvijek bauk i Svedska i sve slicne reprezentacije.

Treba raditi, i jedna lasta ne cini proljece.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18247
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#137

Post by GandalfSivi »

Nema smisla, mi ih k'o ljudi u goste zovnemo, a oni nas razvale. Ove se nije desilo jos otkad je onomad Zeljo zvao Partizan u goste.
hammerhead
Posts: 153
Joined: 20/05/2005 11:20

#138

Post by hammerhead »

Jeb.ga,ipak smo igrali u gostima :-)
miki22
Posts: 156
Joined: 13/01/2007 16:22

#139

Post by miki22 »

hammerhead wrote:Jeb.ga,ipak smo igrali u gostima :-)
Ima u ovoj Bih i te kako materijala za budućnost, samo složio bi se da je objektivno ih pratit bez dizanja pod oblake, i puno više će postići.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#140

Post by dalmatinka »

GandalfSivi wrote:Nema smisla, mi ih k'o ljudi u goste zovnemo, a oni nas razvale. Ove se nije desilo jos otkad je onomad Zeljo zvao Partizan u goste.
Ej, pa tko kaže da smo vas razvalili? Ukupno gledano rezultat je ipak 1:1 :D
Pa to su samo prijateljske utakmice, trening...
hux
Posts: 78
Joined: 12/10/2006 01:44

#141

Post by hux »

ono sto je ocigledno ovdje je to da ako ¨jedni¨nesto prihvate oni ¨drugi¨to nece;kada bismo ¨mi¨zvizdali na ¨nasu¨(nametnutu)himnu vjerujem da ¨oni¨nebi;ovo nase drustvo je poprilicno provincijalizirano...LUDNICA :-)
ali ipak,cini mi se,malo se popravljamo(sporo,ali.....)sjetite se situVacija prije 5-6 god.........

odlicna smo mi reprezentacija,hrvatska je samo u par sitnica bolja od nas
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#142

Post by PITARKA_SA »

VOLIM TE BOSNO :oops: :oops: :oops:
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#143

Post by tech10 »

dalmatinka wrote: Ej, pa tko kaže da smo vas razvalili? Ukupno gledano rezultat je ipak 1:1 :D
Pa to su samo prijateljske utakmice, trening...
Bas si nas utjesila. :D
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#144

Post by klixober »

Marco-x wrote:Upravo s tekme u Ljubuškom. Bila je dobra atmosfera. Hrvatska je u svim segmentima najmanje za klasu isperd BiH. Fenomenalno mi je bilo gledati uživo, kako Hrvatska u kontre izlazi.
Posle tekme 500 ljudi (a pogotovo žena) se sletilo oko Ivana Balića. Teško je nositi teret slave. :D
Za koga si ti navijao?
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#145

Post by klixober »

Marco-x wrote:
komeba wrote:
Marco-x wrote:Upravo s tekme u Ljubuškom. Bila je dobra atmosfera. Hrvatska je u svim segmentima najmanje za klasu isperd BiH. Fenomenalno mi je bilo gledati uživo, kako Hrvatska u kontre izlazi.
Posle tekme 500 ljudi (a pogotovo žena) se sletilo oko Ivana Balića. Teško je nositi teret slave. :D
Za koga si ti navijao?
To su bola trivijalne stvari. :D Volim i Hrvatsku, a draga mi je i BiH, jer kakva je, takva je i moja je. :D
Znaci nisi zvizdao nasoj himni i govorio "gazi b..."
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#146

Post by DaysleepeR »

De ba stipu covjeka.

Pa samo je kreten mogao ocekivati da ce u Ljubuskom ljudi navijat protiv Hrvatske.

Jos je veci kreten onaj koji je kontao da ce na takvoj utakmici pridobit domacu publiku u Ljubuskom.

To se organizuje utakmica sa Srbijom pa se dobije prava slika.

Na kraju krajeva u Sarajevu se svaki dobar potez Hrvatske nagradjivao aplauzom.
Last edited by DaysleepeR on 06/04/2007 00:39, edited 1 time in total.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#147

Post by klixober »

Haj fino.Drago mi je da si navijao I za BiH :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#148

Post by DaysleepeR »

Marco-x wrote:
komeba wrote:
Marco-x wrote: To su bola trivijalne stvari. :D Volim i Hrvatsku, a draga mi je i BiH, jer kakva je, takva je i moja je. :D
Znaci nisi zvizdao nasoj himni i govorio "gazi b..."
Bola ja to ne govorim ni za koga. :D Kad se napijem s ekipom izađe često poneka Thompsonova pjesma (ali ne ona katastrofalna). Znaš šta mi ide na ku.... Svaka druga pjesma od navijača o Bosni, a niđe Hercegovine. analogno tomu.
Večeras je Hrvatska pobijedila Hercegovinu (kad već stalno skraćujemo), a veče prije je Hercegovina u glavnom gradu Hercegovine dobila Hrvatsku. :)
E znas ta bi bilo super?

Da navijaci iz Hercegovine smisle jednu dobru navijacku pjesmu za BiH u kojoj se pominje i Bosna i Hercegovina.

Ne sumnjam da bi je svi u navijaci BiH prihvatili.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#149

Post by klixober »

Zar ti stvarno mislis da je problem sto u nekim pjesmama nema Hercegovine.Ima 100 pjesama "Bosna i Hercegovina" i nijednu vecina publike iz Ljubuskog ne bi otpjevala.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#150

Post by DaysleepeR »

Marco-x wrote:
DaysleepeR wrote:
Marco-x wrote: Bola ja to ne govorim ni za koga. :D Kad se napijem s ekipom izađe često poneka Thompsonova pjesma (ali ne ona katastrofalna). Znaš šta mi ide na ku.... Svaka druga pjesma od navijača o Bosni, a niđe Hercegovine. analogno tomu.
Večeras je Hrvatska pobijedila Hercegovinu (kad već stalno skraćujemo), a veče prije je Hercegovina u glavnom gradu Hercegovine dobila Hrvatsku. :)
E znas ta bi bilo super?

Da navijaci iz Hercegovine smisle jednu dobru navijacku pjesmu za BiH u kojoj se pominje i Bosna i Hercegovina.

Ne sumnjam da bi je svi u navijaci BiH prihvatili.
Znaš šta bi bilo super, da se ukine pjevanje na stadionu pjesmica, gdje se spominje samo Bosna (vi to hoćete dijeliti BiH? :D ).
Sam znaš da je to nemoguće.
Ili barem kad skraćujemo, da bar svaki treći put spominjemo samo Hercegovina kao istoznačnicu za BiH. :D
Eh to se moze postici samo aktivnim ukljucivanjem navijaca iz Hercegovine u BH fanaticose ili neku drugu BiH navijacku skupinu.

Pa onda zajedno da se nadju pjesme koje ne smetaju nikome.

Kad se vec necemo dijelit hajmo se spajat.
Post Reply