Reprezentacija BiH u rukometu

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#51

Post by van Basten »

Ja apsolutno nisam nezadovoljan... Ovo je ekipa koja igra rukomet, zabili smo 30 golova jednoj Švedskoj, a toliko smo dali Danskoj i Norveškoj u dvije utakmice... naravno da pobjeda nad Dancima jeste i danas još naša najevća pobjeda u rukometu, al ipak 17:16 rezultat govori kakav smo rukomet igrali... ovdje ipak ima igre , mašte, ljepote... kad bi se gledalo neutralno, kao obični ljubitelj rukometa, ova utakmica danas se mogla itekako pogledati... i samo treba nastaviti ovim putem... ekipa ako se očuva na okupu idućih 3-4 godine, biće sve više dobrih akcija, sve manje prodatih lopti (koje su nas uništile večeras), sve bolje odbrane, sve boljih rezultata... I, naravno... bez nepotrebnih pritisaka, stvaranja imperativa... samo pustiti momke da napreduju, rade, uigravaju se, bar te 3-4 godine...
Žao mi je što pristojnu igru večeras nije popratio i bolji rezultat, al ipak - Ne trebamo previše kukati, Šveđani se očito ozbiljno vraćaju na vrh
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#52

Post by alphonse kauders »

homobalkanikus wrote:nestalo struje.....al smo zato baklje palili...jestel vidili na tv-u????
Joj, jesmo, strašni ste, onako baš evropski je zadimiti kondensiranu salu u kojoj ionako fali lufta.. :-? :-?
Hej, baklje u dvorani, pa koji pećinar moraš biti da ti to padne na pamet?? Slično je i sa bacačima petarda, meni su to sve primitivni papci...

Suština - nemoj se bolan time hvaliti, provaljuješ se. :roll:
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#53

Post by vatana »

vatana wrote:Svedi ce nas u oba susreta nagrdit, sto znaci da oni idu dalje...
Evo prvi dio prognoze se i ostvario :) U nedjelju potvrdjujem i drugi dio ;)
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#54

Post by Sir Charles »

E ovako se igra za reprezentaciju svih 60 min, a ne 45 kao u Visokom. Stekao sam dojam je da ovi Svedi uopste nisu toliko jaki. Da im nije bilo sudija veceras i nase predaje u Visokom, mozda bi i prosli, ali u svakom slucaju svaka cast momci. Nadam se da cete ostati skupa i u narednim kvalifikacijama, da vas nece razjebati pojedinci...
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#55

Post by rikardoreis »

Svaka cast, momci...

Ovaj put nije se moglo bolje protiv odlicnih Sveda, nit protiv one dvojice ruskih G(a)ribojedova.
Rukomet je igra u kojoj najvise uticaja na rezultat mogu imati suci (ako to zele), a EHF ipak nije organizacija poput FIFE il FIBE da bi mogla ili htjela neke stvari popraviti.
To se, uostalom, vidi i iz samog sustava kvalifkacija i rasporeda utakmica, kojim je maksimalno otezan plasman u drustvo elite.

Vecinu ove ekipe treba sacuvat, za godinu dana bice iskusniji i pridodat im bar jedno vrhunsko krilo ili pivota...ako se pojave dotad tj. ako padnu s nebesa :)

Eeee, odakle onaj Doder, trunje mu hebem, jel mog'o ikako za nas igrat? Dao bi mu dedinu sumu u planini samo da igra za nas....jest da je minirano sve, al onakav igrac moze i s jednom nogom igrat :)
User avatar
amalka
Posts: 1649
Joined: 11/04/2006 13:31
Location: U komsiluku

#56

Post by amalka »

Utakmica je bila odlicna, jaooo, cijelu utakmicu sam prestojala, kao idiot, i skakala pri svakom golu :D Svaka cast momcima, a onim rusima zelim jos hladnije zime, smrzli se, dabogda :D :D :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#57

Post by manijak1 »

:oops: Onako se brane boje zemlje.....i svaka čast raji u Orebru :oops: navijali su ko jedan.
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#58

Post by bih_finest »

Stvarno su pokazali kako se treba igrati za repku!
p.s. Moj prijedlog ukinuti nogometnu repku i pare (koje svakako oni lopovi sebi uzimaju) proslijediti rukometašima 8-)
laguna
Posts: 44
Joined: 20/11/2006 12:49

#59

Post by laguna »

Svaka cast momcima!!!Iduce godine bi se i mogli plasirati na jedno od svjetski takmicenja,samo da momci ostanu na okupu i da nas bar jednom sreca posluzi,pa da dobijemo barem malo slabijeg protivnika.
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#60

Post by repeater »

poceo gledati nase, pa se poslije loseg pocetka prebacio na hrvastku, pa mi drago gdje ovi filuju koreance, pa se prebaci na nase u momentu kad izgubismo loptu, pa se vrati na hrvatsku a tamo golovima nikad kraja, pa opet na nase i to kad opet izgubise loptu, pa pomisli da sam baksuzan i okrenu na hrvate, pa mi zao bi onih koreanaca, onda pis, u medjuvremenu poluvrijeme, skoci po klopu i pivo, btw.ozujsko bolje ide uz rukomet nego uz fudbal, drugo poluvrijeme kompletno posvetio nasoj repki, ne znam kako iko moze izgubiti utakmicu uz onakve navijace. poslije sam sudiji jebo sve sveto, isprepadao ukucane svojim urlanjem. kraj. the end. borbeno. vidimo se svedska, na slijedecem svjetskom prvenstvu. :D
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#61

Post by Sogan »

Evo ja sad sa tekme :D momci su se borili k'o lavovi al' u prvom poluvremenu kurata sreca i cetiri precke te tri stative haman za redom :( A ona dvojica jebenih gadova ruskih supaka od sudija :x :x :x mogli su komotno uzeti loptu i pridruziti se Svedima :angry: :angry: :angry: mada su se nakon pauze naglo popravili, valjda su se svedski domacini prepali za daljnu sudbinu dvorane i porazgovarali sa njima, a ne sumnjam da su i jasno primili nase poruke sa tribina, ipak je to ista grupa jezika :D

Uglavnom, bilo je adrenalina i borbe... repka je zasluzila duboki naklon :D :bih:
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#62

Post by zmijaIzmaj »

Sogan wrote:Evo ja sad sa tekme :D momci su se borili k'o lavovi al' u prvom poluvremenu kurata sreca i cetiri precke te tri stative haman za redom :( A ona dvojica jebenih gadova ruskih supaka od sudija :x :x :x mogli su komotno uzeti loptu i pridruziti se Svedima :angry: :angry: :angry: mada su se nakon pauze naglo popravili, valjda su se svedski domacini prepali za daljnu sudbinu dvorane i porazgovarali sa njima, a ne sumnjam da su i jasno primili nase poruke sa tribina, ipak je to ista grupa jezika :D

Uglavnom, bilo je adrenalina i borbe... repka je zasluzila duboki naklon :D :bih:
:thumbup: :)
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#63

Post by BHG »

momci su odlicni...svaka im cast za uradjeno...nek samo nastave i bice bolje sljedeci put.... :D
rusima jebem mater na sve moguce nacine... :x
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#64

Post by van Basten »

ja sam prezadovoljan ovcim ciklusom kvalifikacija... samo bolesni optimista je mogao očekivati prolaz u baraž kraj Šveda, ja bih volio da je ovaj napredak popratio bar jedan pozitivan rezultat sa Švedima, al bez obzira - Halid i njegovi momci zaslužuju prolaznu ocjenu... i zaslužuju da nastave sa radom u miru i tišini, bez euforije, pritisaka ili na drugom kraju bez nepotrebnog defetizma i nabijanja kompleksa niže vrijednosti... ako se to desi u rezultate ove generacije ne sumnjam
a.basko
Posts: 414
Joined: 26/11/2006 15:54

#65

Post by a.basko »

eee vozdra raja!
zelio bih, kao bivsi reprezentativac, da vam se pridruzim u diskusiji, podrsci i kritici nase repke....mada za ovo zadnje nema razloga! zao mi je sto ovako mali broj ljudi ucestvuje u forumu, jer vise misljenja pomaze boljoj procjeni trenutne situacije u sportu uopste kod nas...
oni koji direktno odlucuju o i u nasem sportu samo ce nam se smijati dok
(ako) budu iscitavali nase poruke, cast izuzecima!
jedna stvar me cini sretnom , a to je da se odazivaju svi oni koji su pozvani
u reprezentaciju...prije je bilo igraca koji su se bojali nastupati za BiH jer bi "dobili nogu" iz kluba za koji igraju(najvece "ckepi"), pa, onih koji su se osjecali vise kao srbi ili hrvati i nisu htjeli igrati, pa do onih izradjenih, koje su srpski i hrvatski savezi po jednom zovnuli i onda otjerali(to ce se desiti opet, ovim sada aktelnim "muhadzirima") ! :roll:
van basten, najveci rezultat reprezentacija je napravila na mediteranskim u francuskoj, pa onda protiv ceha(pobjeda u skenderiji), pa danska....
svi vi koji mislite da je" ova"reprezentacija pokazala "kako se igra za repku"
nemate pravo!!! reprezentacija se branila kad je bilo najteze, kad nije bilo para ni za putovanje, a kamoli za dnevnice...
zalaganje na terenu je uvijek je neupitno, ali tome treba dodati i sve okolnosti koje uticu na jednu utakmicu i njen rezultat, pa ti onda,van basten, ne bi bilo cudo sto smo dance dobili 17:16! svi ti danci i dan danas igraju i zabijaju i po 40 golova....ali eto 2001. nisu mogli!!! tako se igralo!!!
ovi novi momci zasluzuju svu mogucu podrsku, ali molim vas, ne umanjujte znacaj svih onih koji su se srcano borili kao i ovi danas... ko nema respekta i ne sjeca se proslosti nema sta traziti u buducnosti, kako u zivotu tako i u sportu! nasa reprezentacija je na pravom putu da postane dostojan protivnik
svim evropskim i svjetskim rukometnim silama,ali ne treba ni preuvelicavati
jer su onda porazi gorki, a mediji i carsija ih zeljno iscekuju... :run:
ed0
Posts: 93
Joined: 07/06/2005 15:47

#66

Post by ed0 »

ne umanjujte znacaj svih onih koji su se srcano borili kao i ovi danas
Nemas ni ti pravo da kazes da su se prije svi srcano borili i da je zalaganje bilo na nivou, kad to jednostavno nije tako. Mogu ti poslati kasetu utakmice Holandija-Bosna odigranu prije neki 4-5 godina. Razlika u odnosu na danas je drasticna, mada to tebi kao starom reprezentativcu ocigledno ne ide u prilog.
a.basko
Posts: 414
Joined: 26/11/2006 15:54

#67

Post by a.basko »

ed0 wrote:
ne umanjujte znacaj svih onih koji su se srcano borili kao i ovi danas
Nemas ni ti pravo da kazes da su se prije svi srcano borili i da je zalaganje bilo na nivou, kad to jednostavno nije tako. Mogu ti poslati kasetu utakmice Holandija-Bosna odigranu prije neki 4-5 godina. Razlika u odnosu na danas je drasticna, mada to tebi kao starom reprezentativcu ocigledno ne ide u prilog.
ne izvlaci par rijeci iz citavog teksta, :)
moglo bi se naci i vise kaseta... ne osporavam!
uvijek ima igraca koji ne pruzaju svoj maksimum, bilo to prije ili sad, ali sveukupni uslovi koji su tada uticali na igru su isto "drasticni",mada nama nije nestajalo struje, :D ,bilo ba svega u izobilju, :shock: , kud ces dalje, cak smo i avionom putovali na gostovanje, :(
ali ti ne razumijes izgleda sta sam ja htio reci...procitaj jos jednom!!
a meni......... ni u prilog, ni "iz" priloga
stranac2
Posts: 677
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#68

Post by stranac2 »

a.basko wrote:
ed0 wrote:
ne umanjujte znacaj svih onih koji su se srcano borili kao i ovi danas
Nemas ni ti pravo da kazes da su se prije svi srcano borili i da je zalaganje bilo na nivou, kad to jednostavno nije tako. Mogu ti poslati kasetu utakmice Holandija-Bosna odigranu prije neki 4-5 godina. Razlika u odnosu na danas je drasticna, mada to tebi kao starom reprezentativcu ocigledno ne ide u prilog.
ne izvlaci par rijeci iz citavog teksta, :)
moglo bi se naci i vise kaseta... ne osporavam!
uvijek ima igraca koji ne pruzaju svoj maksimum, bilo to prije ili sad, ali sveukupni uslovi koji su tada uticali na igru su isto "drasticni",mada nama nije nestajalo struje, :D ,bilo ba svega u izobilju, :shock: , kud ces dalje, cak smo i avionom putovali na gostovanje, :(
ali ti ne razumijes izgleda sta sam ja htio reci...procitaj jos jednom!!
a meni......... ni u prilog, ni "iz" priloga
Znas kako nas narod kaze "lako je s necijom drugom stvari gloginje mlatiti" ...vama je sigurno bilo tesko a mi kao gledaoci smo bili frustrirani....uglavnom izgleda da si igrao u nesto manje glamuroznim vremenima kada se od lude kuce pravio normalan savez i repka...
.
Uglavnom svaka cast momcima juce za onu partiju i jos veca cast trenerima i vodstvu ove ekipe da su uspjeli da savladaju sve politicke prepreke u stvranju ove ekipe.
a.basko
Posts: 414
Joined: 26/11/2006 15:54

#69

Post by a.basko »

ma bolan, sretan sam sto konacno ide nabolje....
ali ne trebaju se sad sa toliko negativne kritike usporedjivati proslost i sadasnjost! daj boze da i ove momke za par godina ne pocnu prozivati...
ali i za to ima izreka! :D
ali covjece, ne mozes se rugati pobjedi protiv danaca!! to je pobjeda!!!
pokusacu vam docarati osjecaj pobjede i poraza u sportu :D
pobjeda je isto ko piva,prvi gutljaj gorak, ali onda prija!
poraz je jedno veliko bure govana sa slagom na vrhu,bujrum! :lol:
ali vazno je da se igraaaaaa, a kriticara je vazda bilo, veselo nam bilo........
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#70

Post by hrasno38 »

Ova reprezentacija je pored naravno nasih sjajnih odbojkasa invalida jedino sto trenutno vrijedi u BH timskom sportu. Sinocnji poraz je za mene ravan pobjedi jer onako sudjenje rusa je ravno najvecem mogucem sportskom bezobrazluku. Rusi nas kradu konstantno i to je vec preslo svaku mogucu granicu. Ova reprezentacija ima i glavu i rep ali sto je najvaznije ima jednog fantasticnog covjeka na klupi koji zna svoj posao i kao trener i kao pedagog. Ako ovi momci ostanu na okupu a ne vidim razloga zasto nebi ostali onda mislim da ce uspjesi doci vec sljedece kvalifikacije izuzev ako se ne umjesa politika i rasturi jedino sto valja.
Isto tako treba reci da ono sto je sinoc priredio BHF je kao iz snova i ti su momci davno prevazisli ove jade od nasih navijackih skupina i ja im zelim da samo nastave sa ovakvim bodrenjem.
Ostala je Bosna u Evropi i ona treba BHF a svima nama treba Bosna sto duze u Evropi.
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#71

Post by repeater »

kaj je sa rtrs ... i zasto ftv ne prenosi barem utakmice hrvatske ..
hocemo opet o ugrozenim nacionalnim pravima .. ??
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#72

Post by van Basten »

Za bivšeg reprezentativca - ni u snu mi ne pada na pamet da omalovažavam neke prošle rezultate naše reprezentacije... bio sam u Zetri kad smo dobili Dance, sjećam se tekme kao smo je igrali prošle godine, nakon pobjede mi je srce bilo kao planina, Seada Hasanefendića koji nas je tada vodio i danas smatram našim najboljim trenerom i sigurno je izvukao najbolje iz tadašnjih uslova... sjećam se i Šumanovog deveterca u zadnjoj sekundi za 17:16 protiv Ukrajine, i tada sam bio ponosan na tu ekipu... nikada borbenost igrača nije bila upitna, pogotovo na tim utakmicama protiv ekipa koje nešto znače u rukometu.
Ja ovdje potcrtavam jednu drugu stvar, zbog koje i jesam ponosan (i) na ovu generaciju - oni, pored borbenosti i želje, pokazuju i igraju rukomet... sve rezultate iz prošlosti koje nabrojasmo postigli smo samo i samo zbog frenetične borbenosti... gledano čisto rukometno, ne može se reći da je tu bilo nekih velikih rukometnih akcija ako se utakmica završi 19:18 ili 17:16 ili 14:28... da su se derala koljena u odbrani, jesu, al ta borbenost sama od sebe na duže staze nije davala rezultate. U ovim kvalifikacijama ja sam vidio hrpu akcija, vidio sam istrčavanje kontri i polukontri, vidio sam rješavanje "zakomplikovanih napada" (naoko) jednostavnim pravljenjem viška za krila ili bloka za beka, vidio sam brz protok lopte, nekoliko uigranih varijanti za svaku situaciju... na kraju vidio sam 88 golova Belgiji (igrali smo i protiv većih levata ranije pa ih nismo baš tako filovali) i 55 golova Švedskoj... to je ono što mi daje nadu da su ovi momci spremni otići korak dalje od ranijih generacija ako ih mi sami ne zeznemo u tome ovakvi kakvi smo.
O prošlim generacijama sve najbolje, da nije bilo Maglajlije, Šumana... vjerovatno ni ove reprezentacije ne bi bilo, bar ne u ovom obliku i kvalitetu, al ne mogu se oteti utisku da su ovi današnji ipak ekipa koja će uz "krvava koljena" ponuditi i način kako da se ta borbenost kanalizira u pravom smjeru i proprati sa kvalitetnom igrom
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#73

Post by in33sa »

a.basko wrote: pa, onih koji su se osjecali vise kao srbi ili hrvati i nisu htjeli igrati, pa do onih izradjenih, koje su srpski i hrvatski savezi po jednom zovnuli i onda otjerali(to ce se desiti opet, ovim sada aktelnim "muhadzirima") ! :roll:
Mislis Alilovicu?

Taj decko ce vrlo brzo biti broj 1 ne samo na golu Hrvatske vec i na planeti.

Zna on dobro zasto je odabrao Hrvatsku. A i Prce bi, da ima taj kvalitet.

Nemoj da se lazemo.
ernest
Posts: 106
Joined: 27/01/2003 00:00

#74

Post by ernest »

repeateru, ti si ocito zabasao u sumu. cuj zasto ftv ne prenosi barem utakmice hrvatske ..
a, zasto hrt 2 ne prenosi barem utakmice bih
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#75

Post by in33sa »

Mozda zato sto HRT-u nisu zanimljive kvalifikacijske utakmice.

Ne idemo u istu recenicu, prijatelju, Hrvatska je najbolja reprezentacija svijeta i svakako je lijepo gledati kako igraju. Uz to su susjedi. Na stranu dnevnopoliticke baljezgarije.
Post Reply