2006/2007- Men's European Cup, Cup Winners' Cup RK BOSNA

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

a.basko
Posts: 414
Joined: 26/11/2006 15:54

#101

Post by a.basko »

van Basten wrote:Zbuni me s tim cecama, imetima, novim kolačićima :D
Ako ti je lakše, od aktivnih igrača danas, Šahinović što danas igra u Bosni (V) bio je u to doba u želji,
efendic..... "ceco" sa kvakicama :D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#102

Post by van Basten »

A nije taj Efendić :D ... Ja navikao na kvačiće kod sebe pa ni ne skontah da ih nema svako... kontam kad je ceca ganjala rukomet :lol: Čećo je taman bio na kraju karijere kad sam ja trenirao... nego onaj stariji Efendić... kako se on ono zove... bio je neka mustra i u savezu... jel Rusmir možda...
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#103

Post by rikardoreis »

in33sa wrote:Pa biti medju 16 najboljih europskih ekipa i nije nedostizan cilj, Bosni je i ove sezone nedostajalo malo vise kvaliteta za takvo nesto.
I PIK i Portland su trenutno druga dimenzija, naravno, ali uz par jacih igraca moglo se sa njima tuci ravnopravno za prolaz u osminu finala.

Samo za takvo nesto ipak trebaju jaca imena, Harmandic, Martinovic ili Toromanovic su odlicni igraci ali tu treba jos takvih igraca, pa jos neko pojacanje izvana, mozda kupovati u susjednoj Hrvatskoj kako Slovenci rade. Evo recimo Pozun iz Gorenja, on je kupio Zrnica i Ilica kao mlade talentovane igrace, sredio njihove nedostatke i za par godina ih prodao Gummeru a prije toga su obojica bili u vrhu liste strijelaca u Ligi prvaka.
Ili evo sad trenutno ima Vukovica i Blazevica, citam na slovenackim forumima da im je ta vanjska linija bolja i od Celja, ovaj Blazevic je bio MVP svjetskog prvenstva za mlade igrace prije dvije godine.
Onda kupuju igrace iz Rusije, Bjelorusije, najbolji primjer je Rutenka pa sad ovaj Harbok koji isto ide u Bundesligu navodno.

Zagreb je kupio Vukica (koji je do nedavno bio u Izvidjacu i Bosna je mogla, da je bilo interesovanja ili je mozda u novcu problem, konkurirati) i Bicanica, Vukic je otkrice zadnjeg SP-a u Njemackoj a Bicanic je protiv Ademara bio najbolji igrac.
Bosnini skauti trebaju malo pronjuskati po Zametu, Metkovicu, Cakovackom Pipu, Osijeku, tu ima polugotovih igraca za Bosnu. Od kojih bi Demirovic napravio igracine, vidi se da zna.
Zasto kazem Hrvatska, pa zato sto imaju svjetske i europske prvake u kadetskom i juniorskom uzrastu. Evo ovaj mali Duvnjak sa 18 godina igra sa velikima, najveci svjetski talenat trenutno. Tu su Pesic iz Zameta, najbolji mladi golman Europe. Pa Manuel Strlek iz Zagreba, lijevo krilo, pa Hrvoje Tojcic lijevi vanjski, sve su to najbolji mladi igraci Europe na svojim pozicijama. Pa Karabatic (nije Nikola :D ) iz Trogira, onda Kedzo sto je trenutno u mladim pogonima Ciudada.
Kod nas se jos slabo radi sa mladim igracima, pa treba talente traziti vani. A Bosna nema novaca za gotove igrace svjetske klase.
:thumbup:

wow...bas si upucen..ja bih mogao gledati rukomet svaki dan, samo nemam gdje :)
a.basko
Posts: 414
Joined: 26/11/2006 15:54

#104

Post by a.basko »

rikardoreis wrote:
in33sa wrote:Pa biti medju 16 najboljih europskih ekipa i nije nedostizan cilj, Bosni je i ove sezone nedostajalo malo vise kvaliteta za takvo nesto.
I PIK i Portland su trenutno druga dimenzija, naravno, ali uz par jacih igraca moglo se sa njima tuci ravnopravno za prolaz u osminu finala.

Samo za takvo nesto ipak trebaju jaca imena, Harmandic, Martinovic ili Toromanovic su odlicni igraci ali tu treba jos takvih igraca, pa jos neko pojacanje izvana, mozda kupovati u susjednoj Hrvatskoj kako Slovenci rade. Evo recimo Pozun iz Gorenja, on je kupio Zrnica i Ilica kao mlade talentovane igrace, sredio njihove nedostatke i za par godina ih prodao Gummeru a prije toga su obojica bili u vrhu liste strijelaca u Ligi prvaka.
Ili evo sad trenutno ima Vukovica i Blazevica, citam na slovenackim forumima da im je ta vanjska linija bolja i od Celja, ovaj Blazevic je bio MVP svjetskog prvenstva za mlade igrace prije dvije godine.
Onda kupuju igrace iz Rusije, Bjelorusije, najbolji primjer je Rutenka pa sad ovaj Harbok koji isto ide u Bundesligu navodno.

Zagreb je kupio Vukica (koji je do nedavno bio u Izvidjacu i Bosna je mogla, da je bilo interesovanja ili je mozda u novcu problem, konkurirati) i Bicanica, Vukic je otkrice zadnjeg SP-a u Njemackoj a Bicanic je protiv Ademara bio najbolji igrac.
Bosnini skauti trebaju malo pronjuskati po Zametu, Metkovicu, Cakovackom Pipu, Osijeku, tu ima polugotovih igraca za Bosnu. Od kojih bi Demirovic napravio igracine, vidi se da zna.
Zasto kazem Hrvatska, pa zato sto imaju svjetske i europske prvake u kadetskom i juniorskom uzrastu. Evo ovaj mali Duvnjak sa 18 godina igra sa velikima, najveci svjetski talenat trenutno. Tu su Pesic iz Zameta, najbolji mladi golman Europe. Pa Manuel Strlek iz Zagreba, lijevo krilo, pa Hrvoje Tojcic lijevi vanjski, sve su to najbolji mladi igraci Europe na svojim pozicijama. Pa Karabatic (nije Nikola :D ) iz Trogira, onda Kedzo sto je trenutno u mladim pogonima Ciudada.
Kod nas se jos slabo radi sa mladim igracima, pa treba talente traziti vani. A Bosna nema novaca za gotove igrace svjetske klase.
:thumbup:

wow...bas si upucen..ja bih mogao gledati rukomet svaki dan, samo nemam gdje :)
ovakvi kao ti ,in33sa, su potrebni bosanskom rukometu, :-D
jos ako zivis u bosni..... sta cekas, zasto konkretno ne pomognes ljudima u klubovima gdje ima para, kladim se da ni muzurovic nema ove informacije, a kamoli nekakvi njihovi skauti :roll:
ako imas zivaca i vremena, moj je savjet, pokusaj... :-D
vjerujem da bi uspio, a ako gdje zapne... tu smo svi :D
nije nikakva loziona, da se razumijemo!!!!!
parmezan
Posts: 135
Joined: 30/06/2006 22:29

#105

Post by parmezan »

a.basko wrote: ....sjecam se prijeratnog vremena kad su klinci ispred zgrada, u dvoristima, na parkinzima i svim mjestima gdje se mogao postaviti gol, igrali rukomet, a sve zahvaljujuci tadasnjim asovima ....vuja,portner,isakovic,saracevic....
mislim da to danasnja djeca kod nas imaju u ovoj "bosninoj" generaciji, iako se ( "generacije" :D ) to ne moze usporediti.....
Ovo sam ja već primjetio i u ovome vaktu. Često dok idem na posao primjetim djecu kako igraju nešto rukomet-viktorije. Bilo mi je to baš interesantno.
BHman
Posts: 43
Joined: 25/05/2005 00:37
Location: Zemlja čudesa

#106

Post by BHman »

Frisko iz Hamburga,

7 igraca HSV-a su van trenaznog procesa i veliko je pitanje hoce li zaigrati u subotu. U pitanju su slijedeci igraci:
Torsten Jansen, Pascal Hens, Igor Lavrov, Goran Stojanovic,
Kyung-Shin Yoon, Stefan Schröder i Gille.

Kakve su nam sad sanse za prolaz? :)
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#107

Post by fantom slobode »

BHman wrote:Frisko iz Hamburga,

7 igraca HSV-a su van trenaznog procesa i veliko je pitanje hoce li zaigrati u subotu. U pitanju su slijedeci igraci:
Torsten Jansen, Pascal Hens, Igor Lavrov, Goran Stojanovic,
Kyung-Shin Yoon, Stefan Schröder i Gille.

Kakve su nam sad sanse za prolaz? :)
Neka nasi igraju kako su u Skenderiji, pa cemo ih dobiti, borba do kraja, to je sansa!
sivke
Posts: 71
Joined: 09/04/2006 20:11
Location: Koshevo

#108

Post by sivke »

Ja sam optimista. Idem u petak popodne do Hamburga avionom da navijam za Bosnu jer ja mislim da kako god da se zavrsi, momci su zasluzili da bude sto vise navijaca u Color Line Areni. Iznenadili smo ih u Skend i sada ce biti malo teze jer su skontali da smo ih "napali" odmah na pocetku sa agresivnom odbranom, a i pored toga imali smo 7000 navijaca u skend. Ali ko ih jebe? Ko je hamburg za nas? :P Mozda imaju imena kao sto su Hens i Yoon, itd ali nemaju srca.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#109

Post by BHG »

BHman wrote:Frisko iz Hamburga,

7 igraca HSV-a su van trenaznog procesa i veliko je pitanje hoce li zaigrati u subotu. U pitanju su slijedeci igraci:
Torsten Jansen, Pascal Hens, Igor Lavrov, Goran Stojanovic,
Kyung-Shin Yoon, Stefan Schröder i Gille.

Kakve su nam sad sanse za prolaz? :)
s sto? dje su to cevape jeli? da nije salmonela??? :D
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#110

Post by Sir Charles »

BHman wrote:Frisko iz Hamburga,

7 igraca HSV-a su van trenaznog procesa i veliko je pitanje hoce li zaigrati u subotu. U pitanju su slijedeci igraci:
Torsten Jansen, Pascal Hens, Igor Lavrov, Goran Stojanovic,
Kyung-Shin Yoon, Stefan Schröder i Gille.

Kakve su nam sad sanse za prolaz? :)
Loziona ili?
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#111

Post by BHG »

Sir Charles wrote:
BHman wrote:Frisko iz Hamburga,

7 igraca HSV-a su van trenaznog procesa i veliko je pitanje hoce li zaigrati u subotu. U pitanju su slijedeci igraci:
Torsten Jansen, Pascal Hens, Igor Lavrov, Goran Stojanovic,
Kyung-Shin Yoon, Stefan Schröder i Gille.

Kakve su nam sad sanse za prolaz? :)
Loziona ili?
ma taktika...svi ce oni igrat...zivi bili pa vidjeli...
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#112

Post by Sir Charles »

BHG wrote:
Sir Charles wrote:
BHman wrote:Frisko iz Hamburga,

7 igraca HSV-a su van trenaznog procesa i veliko je pitanje hoce li zaigrati u subotu. U pitanju su slijedeci igraci:
Torsten Jansen, Pascal Hens, Igor Lavrov, Goran Stojanovic,
Kyung-Shin Yoon, Stefan Schröder i Gille.

Kakve su nam sad sanse za prolaz? :)
Loziona ili?
ma taktika...svi ce oni igrat...zivi bili pa vidjeli...
Ma to i ja nesto kontam...
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#113

Post by van Basten »

BHman wrote:Frisko iz Hamburga,

7 igraca HSV-a su van trenaznog procesa i veliko je pitanje hoce li zaigrati u subotu. U pitanju su slijedeci igraci:
Torsten Jansen, Pascal Hens, Igor Lavrov, Goran Stojanovic,
Kyung-Shin Yoon, Stefan Schröder i Gille.

Kakve su nam sad sanse za prolaz? :)
E ako je tako onda 51/49 za nas :D
Al meni sve izgleda da je na ovom forumu opasno uranio prvi april
BHman
Posts: 43
Joined: 25/05/2005 00:37
Location: Zemlja čudesa

#114

Post by BHman »

van Basten wrote:
BHman wrote:Frisko iz Hamburga,

7 igraca HSV-a su van trenaznog procesa i veliko je pitanje hoce li zaigrati u subotu. U pitanju su slijedeci igraci:
Torsten Jansen, Pascal Hens, Igor Lavrov, Goran Stojanovic,
Kyung-Shin Yoon, Stefan Schröder i Gille.

Kakve su nam sad sanse za prolaz? :)
E ako je tako onda 51/49 za nas :D
Al meni sve izgleda da je na ovom forumu opasno uranio prvi april
1. april je u petak ako se ne varam, a ja ne volim ranit. :)
Info je sa oficijalne stranice HSV-a.
Naslov: Velike brige pred revans
Bujrum...............
http://www.hsvhandball.com/de/aktuelles ... l/3404/20/
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#115

Post by van Basten »

1. april je u nedjelju... a možda su oni uranili sa tim datumom? Meni ozbiljno ovo izgleda kao pila naopako... malo kuknjave da se naši nalože kako ovih nema pa kad se pojave na parketu...ups.
A kad bi sve ovo bilo tako i kad bi bar trojica od nabrojanih izostala.... 8)
a.basko
Posts: 414
Joined: 26/11/2006 15:54

#116

Post by a.basko »

:oops: ovo je zestoka navlakusa.... sve povrede koje su nabrojali su karinana... :D :D ... lafo neke gripe, udarci u misice... :oops:
istrcace oni svi u subotu do poslednjeg... dobro nalozeni... zeljni uzvratiti batine koje su u sarajevu dobili :D
ali... vjerujem da je halid namazaniji od schwalba 8-)
zamislite... da nijemci na bosninoj stranici procitaju kako je tahirovic na treningu slomio ruku (nedaj Boze)... :D koliko god covjek nevjerovao, crv sumnje bi bio prisutan... :-) evo mi smo dokaz, naglabamo jel istina ili nije ovo sto stoji na njihovoj internet stranici :lol: :lol:
nego raja...ko je u blizini i moze...put pod noge...pa u hamburg
:bih: :bih: :bih: :bih:
GoschaUkuchi
Posts: 220
Joined: 24/06/2006 16:55

#117

Post by GoschaUkuchi »

Shvabe pozivaju na osvetu. Kazu da su prebijeni poslije utakmice u Skenderiji, te da nikad nisu dozivjeli takvu mrznju nego u SA, kao i da su ih nasi navijaci gadjali sa svim i svacim. Juce u Hamburgu, kao i danas citavo vrijeme pokusavaju da dokazu kako je utakmica u Skenderiji bila samo los dan i da sto se tice Bosne pozivaju svoju naciju na osvetu. Cujem od svog prijatelja iz Hamburga da se vec tri dana ne moze kupiti karta, sto znaci da ce Arena biti dubke puna... ne znam koliko je nasih kupilo kartu (tacno), ali koliko cujem bice ih oko 4-5 hiljada...

Optimista sam.... POBJEDA ZA BOSNU!!! :D
hemac
Posts: 243
Joined: 28/02/2007 00:44
Location: Sarajevo

#118

Post by hemac »

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
IMA BOGA JURIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIS
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Jan Komel
Posts: 37
Joined: 28/10/2004 04:15
Location: London

#119

Post by Jan Komel »

Zna li neko gdje se moze pratiti utakmica preko interneta ? Hvala
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#120

Post by burekodsira »

ima preko satelitske koliko sam vidio od 14:50 na njemackom NDR emisija Sportclub extra

a na sajtu hamburga spominju neki N3 kanal da ce prenositi tekmu
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#121

Post by Edin H. »

Utakmica se moze gledati preko SopCasta.

Kliknite na Horde Zla :x c- Stuttgart

Cuj Horde :x
User avatar
dark side of the moon
Posts: 468
Joined: 18/08/2006 15:23

#122

Post by dark side of the moon »

Dobro je za sad...imam osjecaj da ce nas sudije ukopat :D
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#123

Post by buzzer »

Edin H. wrote:Utakmica se moze gledati preko SopCasta.

Kliknite na Horde Zla :x c- Stuttgart

Cuj Horde :x
ima li ovog sopcast-a za mac?
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#124

Post by burekodsira »

malo sudije... a malo sto ne iskoristimo kontre... dobri smo 7:7 za sad :D
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#125

Post by buzzer »

kakav je rezultat?
Post Reply