Novak Đoković

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Leverage
Posts: 9479
Joined: 27/05/2018 16:32

#2176 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

bicakcic_solomon wrote: 17/01/2022 02:25 Ako budemo slusali, ne budemo postavljali puno pitanja, postanemo jos siromasniji, a bogatiji jos bogatiji, mozda nas poslije Jota soja vrate starom načinu zivota, mozda. Sve od nas zavisi.
Kad ovo pročitam nesumnjivo znam odakle se informišeš.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#2177 Re: Novak Đoković

Post by Dead Man Walking »

bicakcic_solomon wrote: 17/01/2022 02:25 Ako budemo slusali, ne budemo postavljali puno pitanja, postanemo jos siromasniji, a bogatiji jos bogatiji, mozda nas poslije Jota soja vrate starom načinu zivota, mozda. Sve od nas zavisi.
Osim sto neces da se vakcinises, kako jos izrazavas protest protiv sveukupne situacije u drustvu?
User avatar
Leverage
Posts: 9479
Joined: 27/05/2018 16:32

#2178 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

Postavlja pitanja. Evo postavio ih je 15 i na sva dobio odgovor.

Ali ima još, siguran sam.
bicakcic_solomon
Posts: 151
Joined: 04/02/2020 00:56

#2179 Re: Novak Đoković

Post by bicakcic_solomon »

Dead Man Walking wrote: 17/01/2022 02:36
bicakcic_solomon wrote: 17/01/2022 02:25 Ako budemo slusali, ne budemo postavljali puno pitanja, postanemo jos siromasniji, a bogatiji jos bogatiji, mozda nas poslije Jota soja vrate starom načinu zivota, mozda. Sve od nas zavisi.
Osim sto neces da se vakcinises, kako jos izrazavas protest protiv sveukupne situacije u drustvu?
Glasanjem na izborima.
jjww
Posts: 119
Joined: 07/02/2021 17:59

#2180 Re: Novak Đoković

Post by jjww »

Djokovic je u svom obracanju priznao greske koje su iskoristene protiv njega. Za C. Hebdo "dobar" materijal.

Nisam ubijedjen da je njegov tim odradio posao kako treba (suprotno, njegov tim snosi veliki, najveci dio odgovornosti za sve sto se desilo).

Takodje, Djokovicu je trebalo biti objasnjeno (a nije) da je Australija uvela restrikcije ne samo za strane drzavljane, nego i za svoje gradjane, tako da svako izuzimanje, svaka privilegija za bilo koga (a da nije, odnosno, pogotovo ako nije iz Australije), u Australiji se dozivljava negativno, odbojno.

Posebna prica u svemu je Srdjan, koji je jos jednom pokazao svoje dramaturske, teatarske "sposobnosti". U svojoj glavi on mozda ima neku suludu predstavu da pomaze Novaku, a realno, sve sto je napravio u proteklih nekoliko dana nije moglo biti gore (po Novaka).
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#2181 Re: Novak Đoković

Post by Dead Man Walking »

bicakcic_solomon wrote: 17/01/2022 02:39
Dead Man Walking wrote: 17/01/2022 02:36

Osim sto neces da se vakcinises, kako jos izrazavas protest protiv sveukupne situacije u drustvu?
Glasanjem na izborima.
Svaka cast, to bismo svi trebali. A zasto mislis da je to dovoljno za sve ostale probleme koje si naveo? Zasto si za vakcinu spreman ici korak dalje a ostalo ce po aBd principu za nekih 50ak godina da se rijesi nasim glasanjem na izborima (ili glasanjem nasih praunuka). Vakcina bas najveci problem?
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#2182 Re: Novak Đoković

Post by aerodinamika »

Leverage wrote: 17/01/2022 02:14
bicakcic_solomon wrote: 17/01/2022 02:12 Pa i gripa mutira, ubija stotine hiljada ljudi svake godine, pa nema obavezne vakcinacije.
Ovaj virus ubija više i ubija veći broj različitih kategorija.

Doći će vrijeme kad će i covid biti kao gripa, Omikron je pokazatelj da ide u tom smjeru.

Do tad manje YouTube alternativnih budalaština i na vakcine.
gripa i korona ubijaju, vise ili manje, ali nauka je sad uznapredovla i najvjerovatnije da ce se vakcinisati jednom ili dva puta godisnje kombinovanom vakcinom gripa+korono vakcina, ako mozemo poraziti koronu/a mozemo vakcinom sigurno mozemo i gripu, koja ima daleko manje zrtava, ali i te zrtve mozemo i moramo sprijeciti
stalonne
Posts: 142
Joined: 16/01/2022 09:39

#2183 Re: Novak Đoković

Post by stalonne »

uglavnomja wrote: 16/01/2022 21:26
stalonne wrote: 16/01/2022 21:19 Boga mi, ako ovo ostane ovako.... Boca ili si zavrsio.karijeru.

Đoković će bez vakcine moći igrati samo na jednom Grand Slamu ove godine
http://www.klix.ba/clanak/220116080
a pored tekst da se vise u fra ni u restoran ne moze uci bez korona pasosa :lol: :lol:


Prema novom zakonu, građani će morati da pokažu potvrdu da su vakcinisani da bi ušli na javna mjesta poput restorana, kafića, kina i vozova na dugim linijama.

heboludzbunjenog
Tak je vec i Deu :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55475
Joined: 15/12/2008 16:53

#2184 Re: Novak Đoković

Post by ultima_palabra »

Interesantan podatak:
Australija - 2.600 mrtvih od Covida na 25 miliona stanovnika
Florida - 63.000 mrtvih na 21 milion stanovnika
stalonne
Posts: 142
Joined: 16/01/2022 09:39

#2185 Re: Novak Đoković

Post by stalonne »

ultima_palabra wrote: 17/01/2022 04:23 Interesantan podatak:
Australija - 2.600 mrtvih od Covida na 25 miliona stanovnika
Florida - 63.000 mrtvih na 21 milion stanovnika
Ma kakve mjere....ne treba to :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#2186 Re: Novak Đoković

Post by 90minut »

Interesantan podatak:

Australija je ostrvo.
stalonne
Posts: 142
Joined: 16/01/2022 09:39

#2187 Re: Novak Đoković

Post by stalonne »

Balkanac vazda ima odg :mrgreen:
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#2188 Re: Novak Đoković

Post by Riddle »

Florida je poluostrvo. :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55475
Joined: 15/12/2008 16:53

#2189 Re: Novak Đoković

Post by ultima_palabra »

Australija je kontinent :mrgreen:
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#2190 Re: Novak Đoković

Post by hatemondays »

ultima_palabra wrote: 17/01/2022 04:23 Interesantan podatak:
Australija - 2.600 mrtvih od Covida na 25 miliona stanovnika
Florida - 63.000 mrtvih na 21 milion stanovnika
Hajd da ti klokan odgovori, koliko biznisa je propalo za 2 godine u Australiji, Qantas na koljenima, hotelska industrija prezivljava od pomoci drzave koja je naprintala 600 milijardi dolara, o samoubistvima niko ne prica, o djeci koja poslije 2 godine ne odlaska u skolu hodaju kao zombiji. Familije razdvojene, opasni su to oziljci.Ove 600 milijardi duga neko ce vracati, znas koliko firmi se nikad nece vratiti na noge, a onda ide nezaposlenost a onda si ko fol ziv a mrtav. Dobio sam Omikron odmah poslije Nove G, uredno duplo vakcinisan. Samo sto je problem ovdje sto te nikakv doktor vidjeti nece u skoroj buducnosti, o odlasku u emergency sanjaj ako bas nisi za tabuta, sjedi i moli se bogu da ti se organizam izbori. Tetka mi je u Sarajevu nedavno prelezala coronu, zaglavila 15 dana u Vojnoj 70 i kusur banki , duplo vakcinisana), krv joj vadili svaki dan i rentgen mislim svaki treci dan dok nije bila bolje i izasla vani. E vidi toga kod mene nema nego sjedi kuci i ne zovi doktore dok ne ostanes bez daha, nema vadit krv, nema rentgena itd. Znaci prepusten si sam sebi a porez se uredno placa. Toliko o tih bajnih 2600 umrlih, Rapid test citam danas na crno 100 dolara, drzava nije nabavila naravno. Uvijek kasne i kasnice jer njihov mentalitet nije da sprijece nego da reaguju na belaj. Australija je puno veca od Floride i taj podatak nemojte zaboraviti. Mi u Western Australiji maltene nismo ni imali coronu jer su haman 4 sata avionom od Sydneya. Vrlo vazna stvar je i to da nema bas previse zgrada sa puno stanova koji su perfektno mjesto za sirenje kad dodje do zaraze. Znaci Florida nije ni tako lose prosla kad sve saberes.Sorry za off u predhodnom postu sam vec napisao ovo oko Novaka je klasicno licemjerne nase vlade koja je i onako u debelim govnima u ovim trenucima a izbori se moraju odrzati do maja.
Otvorili su pandorinu kutiju da ne bude vracanja nasih sportista za olimpijskih igara u Kini , opasno smo im se zamjerili sa nasim pametovanjem odakle je virus krenuo. Sto kazu karma je bitch...
stalonne
Posts: 142
Joined: 16/01/2022 09:39

#2191 Re: Novak Đoković

Post by stalonne »

Bujrum u BiH kralju..... :bih: :mrgreen:

Svi se zale....u Njemackoj, Australiji, Austriji itd.
Pa jel ko brani da se u BiH vratite :-)
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2192 Re: Novak Đoković

Post by karanana »

Poruka price: medicinski sistem u bih razvaljuje australijski jer 70ogodisnja tetka lezi u vojnoj bolnici a u australiji bi umrla u kuci jer je niko ne bi ni pogledo.
A zato na 7 puta vecoj australiji 5 puta manje mrtvih. I zbog velicine zemlje pa ljudi razbacani. A u jednom sidneju ili melburnu ljudi ko u dvije bosne.
stalonne
Posts: 142
Joined: 16/01/2022 09:39

#2193 Re: Novak Đoković

Post by stalonne »

karanana wrote: 17/01/2022 05:15 Poruka price: medicinski sistem u bih razvaljuje australijski jer 70ogodisnja tetka lezi u vojnoj bolnici a u australiji bi umrla u kuci jer je niko ne bi ni pogledo.
A zato na 7 puta vecoj australiji 5 puta manje mrtvih. I zbog velicine zemlje pa ljudi razbacani. A u jednom sidneju ili melburnu ljudi ko u dvije bosne.
U nas ti vade krv svaki dan, rokaju antibioticima, a cesto nema potrebe za tim...a ljudi misle, to.je dobro
:lol:
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#2194 Re: Novak Đoković

Post by Sierra club »

sime_cipol wrote: 17/01/2022 01:54 Ali kinezi mogu zadrzati diskreciono pravo da ne dopuste ulazak sportistima i da im uopste ne moraju objasnjavati svoju odluku?
Ok vakcinisan si, ali ipak ne mozes uci, napustite zemlju. Posalju sve Amere kuci i budu najuspješnija nacija na OI
Pa uradli bi ako imaju i malo pameti,
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#2195 Re: Novak Đoković

Post by Sierra club »

hatemondays wrote: 17/01/2022 04:59 Hajd da ti klokan odgovori, koliko biznisa je propalo za 2 godine u Australiji, Qantas na koljenima, hotelska industrija prezivljava od pomoci drzave koja je naprintala 600 milijardi dolara, o samoubistvima niko ne prica, o djeci koja poslije 2 godine ne odlaska u skolu hodaju kao zombiji. Familije razdvojene, opasni su to oziljci.Ove 600 milijardi duga neko ce vracati, znas koliko firmi se nikad nece vratiti na noge, a onda ide nezaposlenost a onda si ko fol ziv a mrtav. Dobio sam Omikron odmah poslije Nove G, uredno duplo vakcinisan. Samo sto je problem ovdje sto te nikakv doktor vidjeti nece u skoroj buducnosti, o odlasku u emergency sanjaj ako bas nisi za tabuta, sjedi i moli se bogu da ti se organizam izbori.
U kakvoj to autraliji živiš? za ove dvije godine djeca su mi bila odsutna od škole svega 2 sedmice. I to kad je Corona tek počela i niko nije znao šta je to i kolko opasno. U nejgorem lockdown-u ja sam igro 2 sata tenisa dnevno. Jedno vrijeme sam moro uzimat take-away iz restorana, i par sedmica je bilo tešno naći toaletni papir. A MašaAllah, bilo je vode i sapuna za one koje nisu uspjeli kupit na vrijeme. A to je trajalo svega par sedmica. Ja sam ipak uvijek imo. Ok, nestalo je pasta sauce, i makarona. Ali ne i paradajza, pa sam sam pravio svoj sos. Čak je bilo ukusnje i zdravije.

Ekonomija rasuta, nemogu ljudi naći radnike, znam resotrana koji su morali privremeno zatvoriti jer namaju radnika. Neki Restorani jesu zatvoreni zbog mjera zabrane kretanja, ali mnogi su ekspandirali. I prije korone resorani se često zatvaraju. Tako ti je to, neko nadje dlaku u jelu i daće ti samo još jednu šansu. Nije lako iamt restoran u Australji. Ali u suštini, neka dovljno radnika, jedan nudi radnicima $80 nna sat da pere sudje. Nemere nać nikog.

A ciejne kuća su podivljale. Kuća gdje je živim je bila oko milion prije pandemije, Sad je 2 miliona. To je nevjerovatno. A i druge su rasle od 25-30% godišne. Zar uvdje u australiji stvarno iamamo razloga da se bunimo o bilo čemo osim ove nepravde prema Noletu?
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#2196 Re: Novak Đoković

Post by dacha bosanac »

Hakiz wrote: 16/01/2022 22:17 Apaurin?

Radim ono šta radim, dobar sam u tome, postanem slavan, neki ljudi odluče da se ugledaju u mene, prate sve šta radim, pokušavaju da žive ono šta misle da zagovaram. Jesam li ih ja to nagovarao? Jesam li ja odgovoran za to što nemaju svoj život pa žele da žive moj? Da li zato što neko želi da me svojoj djeci predstavi kao uzor to meni stvara obavezu, da dozvolim da mi neko "ukrade" život?

Da li me je neko pitao želim li biti uzor? Moram li imati obavezu da budem uzor zato što su drugi bez pitanja odlučili da me tako vide?


Ko je kriv jadnicima koji nisu sposobni osmisliti svoje živote pa se ugledaju u tuđe. Koji nisu sposobni od neke javne ličnosti "uzeti" samo njen rad, uživati u proizvodu, nego sr moraju ugledati u tu ličnost.

Od sve literature, muzike, filmova, nauke, umjetnosti koje sam u životu konzumirao, nikada, ni kao klincu, mi nije padalo na pamet da mi autori tih djela ili likovi u tim djelima budu uzori. Da ne samo čitam njihove biografije nego da ih vrišteći dočekujem, guram se da budem u njihovom društvu ili barem na fotografiji sa njima, da sanjam da imam njihove autograme ili predmete koje su posjedovali, da živim njihove živote barem djelimično, da usvojim njihove sisteme vrijednosti.

Da jesam, bio bih odavno mrtav jer su većina onih čiji rad sam kinzumirao živjeli poprilično destruktivne po okolinu, ali i autodestruktivne živote, mnogi umrli mladi.

Dakle, gdje piše da ljudi imaju pravo odbaciti odgovornost za svoje živote, ili živote bližnjih, i neku poznatu osobu učiniti odgovornom za te živote iako ona to ne traži, samo zato što je slavna i dobra u svom poslu?
Bravo. Pravo u centar.
User avatar
sinuhe
Posts: 11458
Joined: 03/06/2011 11:33

#2197 Re: Novak Đoković

Post by sinuhe »

Gluposti. Pa i Noletu puno znaci da se (zarazen) slika sa djecom. Hoce i on da bude priznat.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#2198 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Naravno da čitav post nema smisla. Ako si svjetski popularan, itekako imaš odgovornost kako da isprofiliraš svoju popularnost.

Ako te u po frke oko običnog problema sa vizom proglašavaju Spartakom, Isusom, mučenikom, ako lažu da si zatvoren, da si izložen torturi, da je ovo upereno protiv Srba i Srbije, i to od predsjednika države, ako vesela seljadija igra kolo pred sudovima Melburna, to je zato što si tako isprofilirao svoju popularnost.

A ono u pitanju razmaženi milioner koji jedini od nekoliko stotina igrača nije shvatio pravila.
Last edited by Osmi Socrates on 17/01/2022 07:53, edited 1 time in total.
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#2199 Re: Novak Đoković

Post by ja71 »

biglebovski wrote: 16/01/2022 21:51
ja71 wrote: 16/01/2022 20:07 Pitam se koliko će Novak Đoković pojačati odnosno učvrstiti antivakserski lobi na Balkanu.
U prevodu: Koliko će ljudi zbog njega platiti glavom?
Kakav bolan antivakserski lobi :lol: To neko nekoga nagovara da se ne vakciniše? Prisiljava, ne dozvoljava na bilo koji način da primi vakcinu? Gdje ti i ostali vidite antivakserski lobi i Đokovića kako promoviše ne-vakcinisanje? Zašto bi se neko pri zdravoj pameti i ko se osjeća ugrožen od ovog virusa odlučio ne-vakcinisati, nakon dvije godine najintenzivivnije medijske kampanje u istoriji čovječanstva nakon koje i bebe znaju da tu ma neki vilus?
Klevetaš čovjeka, namjerno u javnosti stvaraš negativnu sliku o jednom sportskom šampionu koji ti ništa nažao nije učinio. Kako te nije sramota roditelja ovako lagati i klevetati?
Kad vidiš ko i kakvi zagovaraju vakcinaciju, kako da se čovjeku ne zgadi i nauka i medicina i sva ova govna što dvije godine vode ovu pandemiju. Niti jednom glavonji ne pada na pamet reći, znate, milioni su umrli, osjećam odgovornost, podnosim ostavku, možda neko drugi to može bolje od mene voditi.
Đoković kriv što moja pretila komšinica, pušač, jedva diše, u 75-oj neće da se vakciniše. I kad zaglavi, onaj Nolo-četnik kriv. Jašta radi, nego uvijek je neko drugi kriv. Treba ja nečiju babu da čuvam doživotno, da me lupaju terapijama jer će nečija baba, koja se nije čuvala, ili koju njeni najbliži nisu čuvali, pokupiti sezonski virus. Ma vozdra.
Nemam šta duskutovati sa ljudima poput tebe koji tvrde da pandemija ne postoji
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#2200 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

I Francuska uskoro vodi obaveznu vakcinaciju za ulazak u zemlju, i za učestvovanje na sportskim takmičenjima u Francuskoj.

Ona Ministarka Sporta se malo zaletjela. Macron će je razočarati. Đoković neće moći igrati ni na Roland Garros.
Last edited by Osmi Socrates on 17/01/2022 08:06, edited 1 time in total.
Post Reply