Novak Đoković

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#2201 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Leverage wrote: 16/01/2022 23:56
pinkman wrote: 16/01/2022 23:43

Tako treba biti. Ako organizujes medjunarodni turnir onda se mora malo napraviti fleksibilnosti.

Npr. evo za Svjetsko prvenstvo, Katar i alkohol:



Tako su i ovo trebali iskomunicirati jer je to medjunarodni turnir.
Ne organizuje turnir država Australija nego Tennis Australia, to što Tennis Australia nije iskomunicirao sa državom na pravi način je njihov problem, nek sad objašnjavaju igračima. Država Australija ima svoje zakone, svoju legalnu izvršnu i sudsku vlast koje provode te zakone i nikakav turnir, pa makar bio i GS, ne može biti iznad toga.

To što FIFA pokušava je ok, ali na to moraju pristati vlasti države Katar. Da li će? E to je do njih.
Da, Tennis Australia organizuje turnir, ali nije Tennis Australia dala Novaku vizu, nego država Australija. ;-)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2202 Re: Novak Đoković

Post by nosara »

Na temi o uspjesima rukometne reprezenacije zadnji post prije dva dana. Zalostno. :(
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#2203 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Edin H. wrote: 17/01/2022 01:56
Leverage wrote: 17/01/2022 01:38
Zato što je virus mutirao. Da nisu vakcinisani bilo bi daleko gore, pogotov po pitanju smrtnosti i zauzetih kreveta na intenzivnoj.
Zaboravlja se da je prije godinu dana bio puni lockdown i da je kudikamo više ljudi umiralo. Klinac bi Srbi protestirali u Melburnu, još bez maski prije godinu dana. Ljudi nisu mogli vidjeti roditelje godinu dana i onda dođe Djole i pravi se pametan - evo mene, ali neću da se vakcinišem. To može proći, ali kod Semira.
Samo jedan klik te dijeli da se uvjeriš da ovo apsolutno nije tačno. :wink:
Ne znam čemu služi ovo iznošenje neprovjerenih podataka?
https://www.google.com/search?q=austral ... e&ie=UTF-8
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#2204 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Naslovnica wrote: 17/01/2022 08:05
Leverage wrote: 16/01/2022 23:56
Ne organizuje turnir država Australija nego Tennis Australia, to što Tennis Australia nije iskomunicirao sa državom na pravi način je njihov problem, nek sad objašnjavaju igračima. Država Australija ima svoje zakone, svoju legalnu izvršnu i sudsku vlast koje provode te zakone i nikakav turnir, pa makar bio i GS, ne može biti iznad toga.

To što FIFA pokušava je ok, ali na to moraju pristati vlasti države Katar. Da li će? E to je do njih.
Da, Tennis Australia organizuje turnir, ali nije Tennis Australia dala Novaku vizu, nego država Australija. ;-)
Prijatelju, još nisi shvatio.

Vizu je Đoković dobio u novembru. Viza ne znači da ti je automatski odobren ulazak u zemlju. Za ulazak u zemlju moraš ispuniti i druge uslove. Viza znači da ako uđeš u zemlju imaš pravo ostati u njoj na određeno vrijeme. Ništa ni više ni manje. To imigracionu službu ne obavezuje da ti omogući ulazak u zemlju.

Meni je Australija, recimo, pored vize, tražila potvrdu o nekažnjavanju i karakterne reference. :lol: :-)

I šta sam ja trebao? Ne izvaditi to i svađati se sa njima na aerodromu?
Last edited by Osmi Socrates on 17/01/2022 08:12, edited 1 time in total.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2205 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

Leverage wrote: 17/01/2022 00:22
Ateista wrote: 17/01/2022 00:21

Ne ide to bas tako, pogotovo kad su u pitanju eksperimentalne vakcine.
To nisu eksperimentalne vakcine, to su prave vakcine spremne za upotrebu.

Popili vam antivakserski klipovi mozak.
Ne govorim ni o kakvim antivakserskim klipovima, govorim o stvarnim ljudima koji nisu antivakseri vec su primili vakcini i imali zdravstvenih problema, kao sto sam i ja imao.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#2206 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Leverage wrote: 17/01/2022 01:38
bicakcic_solomon wrote: 17/01/2022 01:37 Odakle onda Australiji rekordni brojevi slucajeva Covida-19 ako su vakcinisani preko 90% stanovništva?
Zato što je virus mutirao. Da nisu vakcinisani bilo bi daleko gore, pogotov po pitanju smrtnosti i zauzetih kreveta na intenzivnoj.
Da, virus je mutirao, ali nas to ne spriječava da one koji su se vakcinisali prije 6 mjeseci proglasimo nevakcinisanim i da se pod prijetnjama, zabranama, otkazima i slično, treći put vakcinišemo u roku od 6 mjeseci, istovjetnom (prvobitnom) vakcinom kao s početka priče?!
Pri tome nije bitno ako je individua puna antitijela (ko te pita), moraš se vakcinisati!
Dok u isto vrijeme Pfizer kaže da će Omicron update vakcina biti dostupna za otprilike 2 mjeseca?
Ima li ovdje iko normalan jbte, da malo razmisli svojom glavom?!
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#2207 Re: Novak Đoković

Post by apsidejzi »

nosara wrote: 17/01/2022 08:08 Na temi o uspjesima rukometne reprezenacije zadnji post prije dva dana. Zalostno. :(
Zato sto ima vise srbadije na forumu nego obicnih ljudi :lol: :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#2208 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 08:10
Naslovnica wrote: 17/01/2022 08:05
Da, Tennis Australia organizuje turnir, ali nije Tennis Australia dala Novaku vizu, nego država Australija. ;-)
Prijatelju, još nisi shvatio.

Vizu je Đoković dobio u novembru. Viza ne znači da ti je automatski odobren ulazak u zemlju. Za ulazak u zemlju moraš ispuniti i druge uslove. Viza znači da ako uđeš u zemlju imaš pravo ostati u njoj na određeno vrijeme. Ništa ni više ni manje. To imigracionu službu ne obavezuje da ti omogući ulazak u zemlju.

Meni je Australija, recimo, pored vize, tražila potvrdu o nekažnjavanju i karakterne reference. :lol: :-)

I šta sam ja trebao? Ne izvaditi to i svađati se sa njima na aerodromu?
Referisao sam se na post iznad, i nema potrebe za spinovanjem, ali ako već želiš, da i tebi odgovorim.
Prije svega, kako je Novak mogao dobiti vizu u novembru, na osnovu čega?
Vizu je dobio na osnovu medicinskog izuzeća na temelju prebolovane korone, dakle tek u decembru.
Znali su ko je Novak Đoković, znali su da nije vakcinisan, ali mu je država Australia ipak dala vizu.
Pa su napravili budalu od njega, sud mu vratio. Sudija je doslovno rekao "šta je još moga da uradi?!".
OK, vratili mu vizu i onda su mu je opet oduzeli, i to na temelju brige o sigurnosti Australije i zato što bi on mogao utjecati na mišljenja ljudi o vakcinaciji.
Svih 7% onih koje Australija još uvijek nije vakcinisala. :-)
Zašto je dobio vizu na prvom mjestu, zašto mu nisu rekli ne možeš dobiti vizu, nikako, nisi vakcinisan?
Šta je sa Čehinjom, zašto su i nju pustili u državu, pa je deportovali?
Da li je toliko teško reći da je država Australija napravila grešku?
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#2209 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

apsidejzi wrote: 17/01/2022 08:18
nosara wrote: 17/01/2022 08:08 Na temi o uspjesima rukometne reprezenacije zadnji post prije dva dana. Zalostno. :(
Zato sto ima vise srbadije na forumu nego obicnih ljudi :lol: :lol: :lol:
Sigurno je to razlog, nema druge. :thumbup:
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#2210 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Naslovnica wrote: 17/01/2022 08:23
Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 08:10

Prijatelju, još nisi shvatio.

Vizu je Đoković dobio u novembru. Viza ne znači da ti je automatski odobren ulazak u zemlju. Za ulazak u zemlju moraš ispuniti i druge uslove. Viza znači da ako uđeš u zemlju imaš pravo ostati u njoj na određeno vrijeme. Ništa ni više ni manje. To imigracionu službu ne obavezuje da ti omogući ulazak u zemlju.

Meni je Australija, recimo, pored vize, tražila potvrdu o nekažnjavanju i karakterne reference. :lol: :-)

I šta sam ja trebao? Ne izvaditi to i svađati se sa njima na aerodromu?
Referisao sam se na post iznad, i nema potrebe za spinovanjem, ali ako već želiš, da i tebi odgovorim.
Prije svega, kako je Novak mogao dobiti vizu u novembru, na osnovu čega?
Vizu je dobio na osnovu medicinskog izuzeća na temelju prebolovane korone, dakle tek u decembru.
Znali su ko je Novak Đoković, znali su da nije vakcinisan, ali mu je država Australia ipak dala vizu.
Pa su napravili budalu od njega, sud mu vratio. Sudija je doslovno rekao "šta je još moga da uradi?!".
OK, vratili mu vizu i onda su mu je opet oduzeli, i to na temelju brige o sigurnosti Australije i zato što bi on mogao utjecati na mišljenja ljudi o vakcinaciji.
Svih 7% onih koje Australija još uvijek nije vakcinisala. :-)
Zašto je dobio vizu na prvom mjestu, zašto mu nisu rekli ne možeš dobiti vizu, nikako, nisi vakcinisan?
Šta je sa Čehinjom, zašto su i nju pustili u državu, pa je deportovali?
Da li je toliko teško reći da je država Australija napravila grešku?
Vidim da nisi u potpunosti upoznat sa slučajem, a ni sa osnovnim pravilima dobijanja vize i ulaska u zemlju, pa ne znam kako da raspravljam sa tobom? Evo, ako tebi može pomoći.

On je vizu dobio u novembru na osnovu toga što je podnio molbu. As simple as that. Čak i kad dobiješ vizu naglase da na ulasku u zemlju mogu tražiti i drugu dokumentaciju, i da dobijanje vize ne znači automatski ulazak u zemlju.

Onda izlistaju koje još dokumente, pored vize, trebaš za ulazak u zemlju. Na tebi je odgovornost da sve te dokumente povadiš.

Nole nije vizu dobio u decembru. Dobio je izuzeće od Tennis Australia, jer je to njemu bio jedan od uslova za ulazak u zemlju. Međutim, pokazalo se da je to izuzeće nedovoljno za ulazak u Australiju, kao što je i svaki pismen čovjek sa osnovnom školom mogao zaključiti. Đoković se pravda da mu je neko rekao da je to izuzeće dovoljno.

Boli ona stvar Imigracionu Službu Australije šta je neko njemu rekao. Nije dijete, mogao je shvatiti ista pravila koja su shvatila svi ostali igrači turnira.

Prosto mi je nevjerovatno da neko prihvata da Đoković nije shvatio ono što je nekoliko stotina igrača shvatilo. Ta priča ne pije vodu.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2211 Re: Novak Đoković

Post by Velkoski »

razumiješ da mu je na sudu viza ponovo odobrena, a da je tek onda prosvjetitelj Hawke odlučio iskoristiti svoju "moć" i poništiti je? :mrgreen:

tačno ću preći na stranu antivaksera
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#2212 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

I ovo oko Čehinje ću još jednom razjasniti, i neću više.

Na ulasku u Australiju, nisi morao specificirati na osnovu čega ti je izdato izuzeće. To je rečeno na prvom saslušanju. Mogao si donijeti papir na kojem piše da imaš izuzeće na osnovu nekog pregleda ili drugog medicinskog zahvata, koji je obavio taj i taj doktor, da imaš kontraindikaciju na vakcinu.

Na tom papiru nije moralo stajati da si izuzeće tražio na osnovu prebolovanog covida. Dakle, Australijanci vjeruju da si razuman i da nećeš varati.

Čehinja je vjerovatno imala takav papir, kao i ovaj Hrvat, i zato su prošli. Međutim, Đoković se prvo mjesecima svađao oko ovoga, a onda je na granici odmah rekao da ima pozitivan test. To je izazvalo sumnju u njegovom slučaju.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#2213 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 08:44
Naslovnica wrote: 17/01/2022 08:23
Referisao sam se na post iznad, i nema potrebe za spinovanjem, ali ako već želiš, da i tebi odgovorim.
Prije svega, kako je Novak mogao dobiti vizu u novembru, na osnovu čega?
Vizu je dobio na osnovu medicinskog izuzeća na temelju prebolovane korone, dakle tek u decembru.
Znali su ko je Novak Đoković, znali su da nije vakcinisan, ali mu je država Australia ipak dala vizu.
Pa su napravili budalu od njega, sud mu vratio. Sudija je doslovno rekao "šta je još moga da uradi?!".
OK, vratili mu vizu i onda su mu je opet oduzeli, i to na temelju brige o sigurnosti Australije i zato što bi on mogao utjecati na mišljenja ljudi o vakcinaciji.
Svih 7% onih koje Australija još uvijek nije vakcinisala. :-)
Zašto je dobio vizu na prvom mjestu, zašto mu nisu rekli ne možeš dobiti vizu, nikako, nisi vakcinisan?
Šta je sa Čehinjom, zašto su i nju pustili u državu, pa je deportovali?
Da li je toliko teško reći da je država Australija napravila grešku?
Vidim da nisi u potpunosti upoznat sa slučajem, a ni sa osnovnim pravilima dobijanja vize i ulaska u zemlju, pa ne znam kako da raspravljam sa tobom? Evo, ako tebi može pomoći.

On je vizu dobio u novembru na osnovu toga što je podnio molbu. As simple as that. Čak i kad dobiješ vizu naglase da na ulasku u zemlju mogu tražiti i drugu dokumentaciju, i da dobijanje vize ne znači automatski ulazak u zemlju.

Onda izlistaju koje još dokumente, pored vize, trebaš za ulazak u zemlju. Na tebi je odgovornost da sve te dokumente povadiš.

Nole nije vizu dobio u decembru. Dobio je izuzeće od Tennis Australia, jer je to njemu bio jedan od uslova za ulazak u zemlju. Međutim, pokazalo se da je to izuzeće nedovoljno za ulazak u Australiju, kao što je i svaki pismen čovjek sa osnovnom školom mogao zaključiti. Đoković se pravda da mu je neko rekao da je to izuzeće dovoljno.

Boli ona stvar Imigracionu Službu Australije šta je neko njemu rekao. Nije dijete, mogao je shvatiti ista pravila koja su shvatila svi ostali igrači turnira.

Prosto mi je nevjerovatno da neko prihvata da Đoković nije shvatio ono što je nekoliko stotina igrača shvatilo. Ta priča ne pije vodu.
U pravu si da je vizu dobio u Novembru. :thumbup:
Međutim, nakon što mu je viza poništena, ista je vraćena od strane sudije.
Isto vrijedi i za Čehinju. Nju su pustili u državu, igrala je jedan meč, pa su je onda priveli i deportovali. Bila na ispitivanju, skidali je do gola, osjećala se kao kriminalac.
I meni je prosto nevjerovatno da država Australija može da sebi dopusti ovakvu blamažu, baš odvratno.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#2214 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 08:52 I ovo oko Čehinje ću još jednom razjasniti, i neću više.

Na ulasku u Australiju, nisi morao specificirati na osnovu čega ti je izdato izuzeće. To je rečeno na prvom saslušanju. Mogao si donijeti papir na kojem piše da imaš izuzeće na osnovu nekog pregleda ili drugog medicinskog zahvata, koji je obavio taj i taj doktor, da imaš kontraindikaciju na vakcinu.

Na tom papiru nije moralo stajati da si izuzeće tražio na osnovu prebolovanog covida. Dakle, Australijanci vjeruju da si razuman i da nećeš varati.

Čehinja je vjerovatno imala takav papir, kao i ovaj Hrvat, i zato su prošli. Međutim, Đoković se prvo mjesecima svađao oko ovoga, a onda je na granici odmah rekao da ima pozitivan test. To je izazvalo sumnju u njegovom slučaju.
Dobro, i šta nakon toga uradiše Čehinji?

https://www.theguardian.com/sport/2022/ ... lia-tennis

‘I felt like a criminal’: Renata Voracova on being kicked out of Australia
Tennis player says she was made to undress during questioning
WTA offers backing to Czech player it says did ‘nothing wrong’
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#2215 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

To kako su se službenici države Australije ponašali u ovom slučaju nije za ovu raspravu. Nisu sve najbolje odradili, ali to ne mijenja činjenicu da su sprovodili australijski zakon u Australiji.

Proceduralne greške ne znači da zakoni ne postoje i Australija ima puno pravo da ih primjenjuje.

Ja lično Đokovića ne bih zatvarao u azilantski centar. Zatvorio bih ga u kuću koju je iznajmio, sve druge izbacio odatle, i kuću okružio.

Ali, i popuštali su mu u nekim stvarima. Onako brze termine na sudu je dobio samo zato što je slavan. Neki ljudi mjesecima, pa čak i godinama čekaju da izađu na sud.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2216 Re: Novak Đoković

Post by Velkoski »



prestani

zamisli da nije Srbin, budi objektivan i bit će ti sve jasnije
User avatar
JelBistro
Posts: 586
Joined: 11/10/2020 11:00
Location: Sarajvo
Grijem se na: kratkih rukava
Vozim: isključivo VW, Audi

#2217 Re: Novak Đoković

Post by JelBistro »

Ovdje ili je sve crno il bijelo.Polako, u redu Australija pretjerala, "politički dio" ali ne može ni Djokovic niti je čista
posla da ga ebeš.
Sportska velicina ali i veliki cirkusant i muljator uvjek bio.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2218 Re: Novak Đoković

Post by Velkoski »

Pa istina je, trebao se jednostavno vakcinisati kao i svi ostali ili eventualno ne praviti onaj glupi Instagram post te onda ne bi bilo ove drame. Ipak, vizu je kako god dobio i način na koji mu je oduzeta je u najmanju ruku cirkus.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#2219 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Ma pravo da ti kažem, mene boli ona stvar što je on Srbin.

Čak sam nekad navijao za njega. Navijao sam i na US Open prošle godine.

Ono što mene fascinira je da čovjek sa toliko para i slave može da bude toliko glup da je sebi ovo dozvolio, i da ima toliko klimoglavaca oko sebe koji mu odobravaju sve što radi, a da niko ustvari ne misli šta je dobro za njega. Roditelji i porodica su posebna priča. A srpski tabloidi još jedna posebna priča.

Prije pedeset stranica sam napisao da je trebao da se dogovara sa vladom oko rješavanja ove stvari mimo suda, jer je i budala znala da na sudu ne može dobiti. Međutim, on sluša kretene.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2220 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

ultima_palabra wrote: 17/01/2022 04:23 Interesantan podatak:
Australija - 2.600 mrtvih od Covida na 25 miliona stanovnika
Florida - 63.000 mrtvih na 21 milion stanovnika
A koliko ce biti umrlih u narednih nekolikp godina zbog posljedica mjera, da ne govorimo o psihickom zdravlju...
stalonne
Posts: 142
Joined: 16/01/2022 09:39

#2221 Re: Novak Đoković

Post by stalonne »

Ateista wrote: 17/01/2022 09:15
ultima_palabra wrote: 17/01/2022 04:23 Interesantan podatak:
Australija - 2.600 mrtvih od Covida na 25 miliona stanovnika
Florida - 63.000 mrtvih na 21 milion stanovnika
A koliko ce biti umrlih u narednih nekolikp godina zbog posljedica mjera, da ne govorimo o psihickom zdravlju...
Ja se samo pitam, kad smo tako pametan narod, zasto je Balkan u qrcu onda....
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#2222 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Velkoski wrote: 17/01/2022 09:07

prestani

zamisli da nije Srbin, budi objektivan i bit će ti sve jasnije
Ti naravno citiraš novinare koji nikad nisu imali posla sa sudom u njihovom životu.

Vjeruj meni, sudiju u pravnoj državi trebalo bi da boli ona stvar što se igraju neki turniri. I uglavnom ga boli.

Mogao je mrtav hladan zakazati saslušanje za dva mjeseca, da zabrani deportaciju, i da Đokovića ostavi u azilantskom centru do saslušanja. I da ne prekrši nijedno pravilo. Dakle, izašao im je u susret, vjerovatno zbog Đokovićeve slave.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2223 Re: Novak Đoković

Post by Velkoski »

Pa navela je primjere apsolutnih nonamera u istom threadu :)
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2224 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

JelBistro wrote: 17/01/2022 09:13 Ovdje ili je sve crno il bijelo.Polako, u redu Australija pretjerala, "politički dio" ali ne može ni Djokovic niti je čista
posla da ga ebeš.
Sportska velicina ali i veliki cirkusant i muljator uvjek bio.
Ne gledam stvari crno bijelo i ne idealizujem djokovica, cak se i ne slazem sa njim u puno stvari, ali te njegove moguce muljaze nemaju veze sa ovim, ja ne znam kako ljudi ne kontaju, ili se prave, da je on legalno i regularno dobio vizu na osnovu medicinskog izuzeca, dakle nasao drugi legalni nacin da udje, puste ga i onda zajebavaju, ne zbog nekih muljaza koje se izvlace nego iskljucivo zato sto smatraju da je opasan jer nije vakcinisan, a prethodno mu odobrili vizu da udje.

To sto neko izvlaci da je hodao zarazen, da test mozda nije regularan i slicno nikakve veze nema sa ovim sto su mu radili.
Karikaturist
Posts: 3803
Joined: 20/12/2020 10:03

#2225 Re: Novak Đoković

Post by Karikaturist »

Cuj Karen Sweeney, bitna ko gace u pornicu :lol:
Post Reply