Novak Đoković

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Dead Man Walking

#1351 Re: Novak Đoković

Post by Dead Man Walking »

biglebovski wrote: 15/01/2022 00:28 Hahahahaa, pozoveš čovjeka da ti gostuje u državi, da kao nabolji u tom momentu u svijetu uveliča tvoj turnir, da odigra i ode, i onda ga hapsiš i primjenjuješ imigracione zakone na njemu i ogovaraš što se slikao sa djecom. Jedinog sportistu na svijetu koji je donirao pare virusom teško pogođenim Italiji, Španiji, Srbiji, koji je na dva turnira finansirao vaccine hubs za ostale tenisere, koji je jedini govorio da se pomogne nižerangiranim kolegama dok su turniri otkazivani i koji se uhvatio u koštac sa atp birokratama i neravnomjerim rasporedom zarade. Jednog takvog sportistu i dobrog čovjeka koji promoviše zdravu ishranu, meditaciju, prirodu... se maltretira i olajava sve zbog jednog odgovora na pitanje sa početka pandemije, kada vakcine nisu ni bile u upotrebi. Novinari i mediji su postali šljam obični, ljudski otpad.
Srdjane, kakvog covjeka? Fino reci da je Hesus u pitanju.
poostar

#1352 Re: Novak Đoković

Post by poostar »

swanfilter wrote: 14/01/2022 21:58 Đokovic svima nama jugoslavenima (opsta odrednica, da se kontamo), treba biti u ponos jer je tata mata u necem sto je rezervisano za zapadnu elitu. U jednu ruku ..
Hebo majku..ti o nama ko da smo iz Burundija jbt . Od kad ti pratiš tenis ?! Prije Novaka je bilo još koliko hoćeš igrača iz istočne Evrope koji nisu zapadna elita a koji su osvojili sve i svašta .
Šta imam biti ponosan na nekoga ko trči i ganja lopticu ?! Šta ja imam od njegovog uspjeha ? Volim sport, tenis i fudbal pogotovo , ali brate neće mene sutra u firmi poštovati više ako Novak osvoji AO ili Džeko Zlatnu Loptu.
sime_cipol
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1353 Re: Novak Đoković

Post by sime_cipol »

Bloo wrote: 14/01/2022 20:36
teskeredzic_22 wrote: 14/01/2022 20:19 polupismen čovjek (napustio školu u šestom osnovne
OStale razrede je zavrsio vanredno.

:oops:
dustaban

#1354 Re: Novak Đoković

Post by dustaban »

poostar wrote: 15/01/2022 00:33
swanfilter wrote: 14/01/2022 21:58 Đokovic svima nama jugoslavenima (opsta odrednica, da se kontamo), treba biti u ponos jer je tata mata u necem sto je rezervisano za zapadnu elitu. U jednu ruku ..
Hebo majku..ti o nama ko da smo iz Burundija jbt . Od kad ti pratiš tenis ?! Prije Novaka je bilo još koliko hoćeš igrača iz istočne Evrope koji nisu zapadna elita a koji su osvojili sve i svašta .
Šta imam biti ponosan na nekoga ko trči i ganja lopticu ?! Šta ja imam od njegovog uspjeha ? Volim sport, tenis i fudbal pogotovo , ali brate neće mene sutra u firmi poštovati više ako Novak osvoji AO ili Džeko Zlatnu Loptu.
:thumbup:

Što se tiče tenisa fakat je šampion. Ali nakon sramoćenja na visočkim piramidama provalio se u intelektualnom smislu. I tu me podsjeti na one robote što igraju ping-pong nema šanse da ga i prvak pobjedi.
Jebiga Đoković se pretvorio u robota vidi se da mu fali onog nečeg šta insana razdvaja od robota.

Ova Australijska epizoda je jasna ko dan - neko mora izgubiti, jedan tenisač ili jedan kontinent! Vidjećemo.
biglebovski

#1355 Re: Novak Đoković

Post by biglebovski »

Dead Man Walking wrote: 15/01/2022 00:32
biglebovski wrote: 15/01/2022 00:28 Hahahahaa, pozoveš čovjeka da ti gostuje u državi, da kao nabolji u tom momentu u svijetu uveliča tvoj turnir, da odigra i ode, i onda ga hapsiš i primjenjuješ imigracione zakone na njemu i ogovaraš što se slikao sa djecom. Jedinog sportistu na svijetu koji je donirao pare virusom teško pogođenim Italiji, Španiji, Srbiji, koji je na dva turnira finansirao vaccine hubs za ostale tenisere, koji je jedini govorio da se pomogne nižerangiranim kolegama dok su turniri otkazivani i koji se uhvatio u koštac sa atp birokratama i neravnomjerim rasporedom zarade. Jednog takvog sportistu i dobrog čovjeka koji promoviše zdravu ishranu, meditaciju, prirodu... se maltretira i olajava sve zbog jednog odgovora na pitanje sa početka pandemije, kada vakcine nisu ni bile u upotrebi. Novinari i mediji su postali šljam obični, ljudski otpad.
Mlađane, šta se javljaš ako nemaš šta pametno argumentovati :lol: Napisah ukratko o kakvom čovjeku se radi.

Ti sad mene faktčekiraj i reci da sam nešto slagao?
Dead Man Walking

#1356 Re: Novak Đoković

Post by Dead Man Walking »

biglebovski wrote: 15/01/2022 00:45
Dead Man Walking wrote: 15/01/2022 00:32

Mlađane, šta se javljaš ako nemaš šta pametno argumentovati :lol: Napisah ukratko o kakvom čovjeku se radi.

Zaboravio si navesti da se ozonira kod Osmanage i flasifikuje dokumente kod Vucka.
ultima_palabra

#1357 Re: Novak Đoković

Post by ultima_palabra »

Sportista koji se zdravo hrani, sokantno :mrgreen: Mogao si navesti i da ide u teretanu...

Voli i zdravu rakiju marke Draza i rucati u prirodi sa komandantom Vukova sa Drine...
biglebovski

#1358 Re: Novak Đoković

Post by biglebovski »

Dead Man Walking wrote: 15/01/2022 00:47
biglebovski wrote: 15/01/2022 00:45

Zaboravio si navesti da se ozonira kod Osmanage i flasifikuje dokumente kod Vucka.
Nisam smatrao relevantnim, vjera je za mene privatna stvar, ako milijarde mogu vjerovati da je djevica rodila bebu koja pretvara vodu u vino, što bi ja zamjerio jednom izuzetnom čovjeku što vjeruje u neke jone i širi pozitivu. Kao što sam već napisao, to mi je malo seljački, ali teško da ti razumiješ taj sentiment.
Đoković igra po svojim pravilima, ostali su dobili odličnu priliku da se naslađuju i raduju tuđoj nesreći, te ostavljaju komentare ismijavajuči njegovo obrazovanje i vjerovanja iz dvosobnog stana koji su im ostavili roditelji. Ništa drugo im ni ne preostaje.
swanfilter

#1359 Re: Novak Đoković

Post by swanfilter »

poostar wrote: 15/01/2022 00:33

Ajd, molim te, navedi mi barem jednog od mnogih koji su osvojili sve i svasta? I barem jednog da je bio blizu Đokovica?

Tenis ne pratim svakodnevno od Samprasa, a ti si malo previse emotivno shvatio moje pisanje.

Imas ga za pravo sto se ponosa tice. Prejaka rijec za nekog regionalnog lika. Iskreno, sam nisam nit fan Đokovica, a jos manje da se ponosim njim.

Ne slazem se sa pricom da ga zele na ovaj nacin sprijeciti da osvoji turnir. O drugim nebulozama uopste ne bih.

Sam bi bio ljut da mu dozvole ulazak u moju drzavu i igranje turnira, a ja u toj istoj drzavi zatvoren godinu dana, policija me batina ...
sime_cipol

#1360 Re: Novak Đoković

Post by sime_cipol »

Korona dvije godine, kako se prosle godine odigra turnir?
Covjek sluzi da vlast trenira strogoću i opravda nebulozne mjere koje provode nad narodom u Australiji i bukvalno jebanje u zdrav mozak. A izbori dolaze.
Nista manje, nista vise.
u-pet-deka

#1361 Re: Novak Đoković

Post by u-pet-deka »

sime_cipol wrote: 15/01/2022 02:13 Korona dvije godine, kako se prosle godine odigra turnir?
Covjek sluzi da vlast trenira strogoću i opravda nebulozne mjere koje provode nad narodom u Australiji i bukvalno jebanje u zdrav mozak. A izbori dolaze.
Nista manje, nista vise.

Pročitaj ovo:

Hem zaraženi slobodno šetaju, hem malo Hikmetove doktrine. ali Novak je rizik samo takav. Izgleda Novak je samo rizik za vladu i fotelje. :oops:
Riddle

#1362 Re: Novak Đoković

Post by Riddle »

Image

:mrgreen:
u-pet-deka

#1363 Re: Novak Đoković

Post by u-pet-deka »

Riddle wrote: 15/01/2022 02:24 Image

:mrgreen:

Samo još kada bi u Australiji znali engleski. No one = niti jedna, dok nodboy = niko.

No one in the building had access... = Niti jedna osoba iz zgrade nije imala pristup...

Nobody in the World can predict the future. = Niko na svijetu ne može predvidjeti budućnost.
sime_cipol

#1364 Re: Novak Đoković

Post by sime_cipol »

u-pet-deka wrote: 15/01/2022 02:21
sime_cipol wrote: 15/01/2022 02:13 Korona dvije godine, kako se prosle godine odigra turnir?
Nista manje, nista vise.

Pročitaj ovo:

Hem zaraženi slobodno šetaju, hem malo Hikmetove doktrine. ali Novak je rizik samo takav. Izgleda Novak je samo rizik za vladu i fotelje. :oops:
Bernard Tomić im igra meč na turniru POZITIVAN. Ovamo zajebavas covjeka. :roll:
Gasi turnir picka ti materins :skoljka:
Sou dedemi :D
u-pet-deka

#1365 Re: Novak Đoković

Post by u-pet-deka »

sime_cipol wrote: 15/01/2022 02:32

Pročitaj ovo:

Najbolje da Đoković se nagodi sa vladom Kenguristana. I ako nije pozitivan neka tokom tenis dvoboja nosi žutu mrežicu na glavi. A Nadal bi trebao po svim pravilima njihovim žutu Davidovu zvijezdu, ipak je Parera odnosno iberski Sefard.
Osmi Socrates

#1366 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Pa, dobro, hajde da raspravimo tu tezu da Đokovića mrze zato što je Slaven, Srbin, nije Zapadnjak, or whatever.

To možemo najbolje kroz analizu tog Federer/Nadal/Đoković rivaliteta.

Prvo, većina najvažnijih turnira se igra na mrskom Zapadu. Dakle, očekivano je da navijači sa Zapada više vole Zapadnjake. Ne znam zašto to čudi nekoga. Da se većina turnira igra u Poljskoj, Češkoj, Mađarskoj, Srbiji, Hrvatskoj, Bosni, Bugarskoj, Rumuniji, Bjelorusiji, Rusiji, itd. sigurno bi vrhunski teniseri iz tih dijelova svijeta bili više voljeni na tim turnirima. To je, prosto, ljudska priroda. Malo je kontradiktorno tvrditi da se kao "bivši Jugosloven" or whatever diviš Đokoviću, a u isto vrijeme prigovaraš Zapadnjacima što vole Zapadnjake. I ti uzimaš geografsku odrednicu kao glavni razlog, a njima zamjeraš.

Drugo, ima par značajnijih turnira koji se ne igraju na Zapadu. U Kini i Japanu, recimo, Federer ima status teniskog Boga među kineskim i japanskim navijačima. Dakle, nije Federer popularan samo na Zapadu. Rafa je bio iza njega, a otkad je Đoković počeo da se miješa u borbu za GOAT i njegova popularnost tamo je ogromna. Možda danas čak se može i porediti sa Federerom. U Rusiji, nijedan od ove trojice nikad ne igra jer i nemaju nekih značajnih turnira.

Moje je mišljenje da nepopularnost Đokovića ima veze isključivo sa Federerovim i Nadalovim navijačima na Zapadu. Otprilike na te tri grupe su podijeljeni navijači. Ostrašćeni kao i bilo koji navijači. Zašto njima to zamjerati, ako ste i sami takvi?

Dalje, ponašanje srpskih medija, Đokovićeve porodice, srpske javnosti, i tako dalje, naravno da se prati. Da li su oni fer prema Federeru i Nadalu, ili sa najnižim porivima plemenske rulje vrijeđaju njih dvojicu već koliko godina? Ne da Zapad generalno boli neka stvar o tome šta se dešava u Srbiji, ali kad se teniski rivaliteti najboljih tenisača ikad spuste na takav bijedni nivo, naravno da obraćaju pažnju. Zašto ne bi? Eno, danas vidim da manijaci u Srbiji prozivaju Anu Ivanović i Jelenu Janković što ne pružaju podršku Đokoviću. Nacionalistički manijaci su nacionalistički manijaci i to se neće promijeniti. Svako ko imalo odstupa od nacionalne manijačke matrice je prozvan, neprijatelj je, nije Srbin, i tako dalje.

Drugim riječima, manijaci su, ponavljam po ko zna koji put, dehumanizirali Đokovića i pretvorili ga u pušku najnižeg srpskog nacionalizma. Njima je on Srbin po potrebi da ispuni neki nacionalistički cilj, a ne puki teniser. Racionalan Zapadnjak to niti može objasniti, niti želi objašnjavati. A ne mora ni voljeti. Zašto bi volio? Dakle, ako Đokovića koristiš kao ikonu najnižeg srpskog nacionalizma, a Đoković to nikako ne ublažava, zašto je čudno da prosječni zapadni teniski fan i Rafin ili Federerov pristalica to ne podnosi kad Đoković izađe na teren?

Da li je Federer tako korišten u Švajcarskoj ili Rafa u Španiji? Doduše, Rafin ujak nekad pukne, tu i tamo, ali ni blizu smeća koje se može čuti od Srđana i ostalih budaletina.

I, na kraju, i ponašanje Đokovića, Rafe i Federera na terenu takođe ima veze. Tome smo svi bili svjedoci, pa i ne treba nešto posebno objašnjavati. Neka svako donosi ocjene prema sopstvenom nahođenju.
Last edited by Osmi Socrates on 15/01/2022 03:26, edited 4 times in total.
ultima_palabra

#1367 Re: Novak Đoković

Post by ultima_palabra »

Ma nema to zapad/istok toliko veze. Eto Ivanisevic je Balkanac, a po ponasanju Balkanac na desetu... pa je opet bio omiljen gdje god da je igrao. Kad je osvojio Wimbledon, u polufinalu protiv Britanca Henmana dobar bio publike navijao za njega, a u finalu protiv Raftera apsolutno svi.
Osmi Socrates

#1368 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

"Prava teniska gospoda" nije osvojila Grand Slam u muškoj konkurenciji ima par decenija.

Izuzetak je Murray, ali on kao ponosni Škot nema problema dostojanstveno podržati škotsku nezavisnost, pa je pitanje koliko i njega smatraju "pravim teniskim gospodinom".

Čovjek je, inače, karakterno jači od svih ovih smrdljivih GOAT-ova. Ako bih se morao svrstati u neku navijačku grupu, onda sam za njega.

I njega su ovi poludjeli nacionalistički manijaci vrijeđali kada je bio u vrhu tenisa.
Leverage

#1369 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

Osmi Socrates wrote: 15/01/2022 03:39 "Prava teniska gospoda" nije osvojila Grand Slam u muškoj konkurenciji ima par decenija.

Izuzetak je Murray, ali on kao ponosni Škot nema problema dostojanstveno podržati škotsku nezavisnost, pa je pitanje koliko i njega smatraju "pravim teniskim gospodinom".

Čovjek je, inače, karakterno jači od svih ovih smrdljivih GOAT-ova. Ako bih se morao svrstati u neku navijačku grupu, onda sam za njega.

I njega su ovi poludjeli nacionalistički manijaci vrijeđali kada je bio u vrhu tenisa.
Ima problema, poslije se izvinjavao, kao nije tako mislio, razočaran sam sobom, tam-vam. Pa postade Sir.

I prije 20-ak godina, kad se ložio na Anyone but England fore pa se i za to izvinjavao, ali tad je bio zelen pa hajd.
skafiskafsnjak

#1370 Re: Novak Đoković

Post by skafiskafsnjak »

Osmi Socrates wrote: 15/01/2022 03:39 "Prava teniska gospoda" nije osvojila Grand Slam u muškoj konkurenciji ima par decenija.

Jbg ne voli niko separatisticke nacije :lol:
Osmi Socrates

#1371 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Leverage wrote: 15/01/2022 04:19

Ima problema, poslije se izvinjavao, kao nije tako mislio, razočaran sam sobom, tam-vam. Pa postade Sir.

I prije 20-ak godina, kad se ložio na Anyone but England fore pa se i za to izvinjavao, ali tad je bio zelen pa hajd.
Nikad se on nije pravdao zbog onoga što je izgovorio.

Zbog toga o nezavisnosti, napadali su ga da mrzi Engleze, a on je dostojanstveno odgovorio da je to običan nonsense, jer podržati škotsku nezavisnost ne znači da mrzi ikoga.

Drugi incident, prije ovoga, je bio kada je rekao da će navijati za svaki tim koji igra protiv Engleza na Svjetskom Prvenstvu 2006. I zbog toga su ga napali. Međutim, i to je izvučeno iz konteksta, jer su ga prethodno ti reporteri zezali što se nije Škotska plasirala, i da sad nema za koga navijati na SP. On je odgovorio u šali da će navijati za engleske protivnike.

Rekao je da će prestati pričati o politici, to je istina.

Andy se izjašnjava kao Škot, prije svega, a onda i kao Britanac. Tako je i sad.
hatemondays

#1372 Re: Novak Đoković

Post by hatemondays »

konektovan wrote: 14/01/2022 23:47
milejovic1971 wrote: 14/01/2022 22:01 e kad proradi srpski Noletov inat...ima da ih oduva sve i uzme 21. GS u inat zapadnom sljamu

Koliko sam ja shvatio ovi su maltene priznali da su porazeni u prvom slucaju i da je Djokovic ispravno usao u zemlju sa svim validnim dokumentima. Ministar ga deportuje jer se brine za bezbjednost drzave i zbog antivaksera? Lijepo je rekao gospodin Vud, da je iracionalno deportovati ga zbog toga jer moze samo dodatno da potpali vatru kod antivaksera ako ga deportuje. Takodje, cisto da se razumijemo, antivakser je osoba koja je protiv apsolutno svake vakcine na ovom svijetu a ne protiv jedne jedine. Ja sam ubjedjen da je Djokovic svoju djecu vakcinisao svim ostalim neophodnim vakcinama nakon rodjenja. Nije on nikakav antivakser. Uostalom, shvatio sam da Djokovic nije mogao da primi vakcinu jer su ga tako savjetovali ljekari zbog mogucih kontraindikacija.
Je li Australija zapadni šljam??
Mi to zovemo ovdje white trash.
Osmi Socrates

#1373 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Ništa oni nisu priznali, kao neke poraze, bla bla.

Ne čitajte budalaste srpske medije, ako niste sami u stanju da ocjenite šta je Ministar Hawke rekao, a šta su Đokovićevi advokati plasirali kao argument.
Anquilla

#1374 Re: Novak Đoković

Post by Anquilla »

Koji stres covjek prezivljava u posljednje vrijeme...
Da je znao sta ce se sve dogadjati i kako ce ga na ruke prati mediji po cijelom svijetu, vjerovatno bi trazio potvrdu o vakcinaciji u Srbiji.
To sto mu se ostaje i iga poslije ovoliko problema, pokazuje mentalitet sportiste.
konektovan
Vozim: Francusku kantu

#1375 Re: Novak Đoković

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 15/01/2022 02:32

Pročitaj ovo:

Igraće i ovaj,..samo da vlasti nadju put iz ovog sranja, kako da njega ubace na turnir a sebe predstave kao zastitnike naroda u doba apokalipse.
Post Reply