Novak Đoković

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
biglebovski
Posts: 3160
Joined: 02/11/2005 16:43

#2126 Re: Novak Đoković

Post by biglebovski »

Leverage wrote: 16/01/2022 22:45 Gledaj antivaksera što se gicaju kad ih se nazove antivakserima :lol:
Pa bolje antivakser nego bilmez koji će u sebe trpati farmaceutski proizvod za koji nema nikakve potrebe i kojim ništa ne doprinosi.
Stvarno trebaš biti bilmez pa kriviti nekoga što je tvoj djed umro od covid u bolnici u 85 godini života i još veći bilmez pa povjerovati da to što Novak Đoković nije vakcinisan je razlog što je tvoj ne-vakcinisani ili vakcinisani djed umro.
Jesu li ove vakcine zaustavile širenje virusa? Da li ove vakcine sprečavaju zarazu i simptomatsko obolijevanje? Da ove vakcine rješavaju virus i bolest kao prave vakcine što rade, onda bi i 100% vakcinacija imala smisla. Ali, na žalost, nauka još nema odgovora za sezonske respiratorne viruse i vakcina za gripu, na osnovu koje je i ova nastala, je najbolje što možemo. Nekome će pomoći, nekome neće, pa izvolite.
Isto tako, samo plitkouman čovjek može slijepo vjerovati korporativnoj nauci i medijima i anonimno cancelovati ljude po društvenim mrežama zato što je tako pročitao u novinama ili čuo od spikera na privatnoj ili televiziji pod kontrolom vladajuće stranke, sa koje god strane spektra stranka dolazila.
I da, samo bilmez može čovjeka vakcinisanog sa svim zakonom određenim vakcinama zvati antivakserom.
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2127 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

pinkman wrote: 16/01/2022 23:43
Naslovnica wrote: 16/01/2022 16:02
Realno, u pravu si.
Još realnije, trebali su mu se izvinuti i priznati da je došlo do greške, a ne da mu oduzimaju mobitel, da ga strpaju kao kakvog azilanta u nekakav pritvor i da ga tretiraju tako kako su ga tretirali.
Znači, protjeruju ga zbog greške koju su oni sami uzrokovali.
Tako treba biti. Ako organizujes medjunarodni turnir onda se mora malo napraviti fleksibilnosti.

Npr. evo za Svjetsko prvenstvo, Katar i alkohol:
Hoće li navijači na stadionu moći kupovati alkohol?

Odluka još nije donesena, ali prema sadašnjim saznanjima - prije da nego ne. U Kataru je, inače, ograničena prodaja alkoholnih pića samo na luksuzne hotele, gdje čaša vina ili jedno pivo stoji oko 70-150 kuna, međutim, Fifa u suradnji s organizatorom kani učiniti alkohol dostupnijih i jeftinijim za trajanje Svjetskog prvenstva. Tijekom 2019., za vrijeme klupskog SP-a u Kataru, učinjen je eksperiment s tzv. "wet fan zonama", s pivom, vinom i ciderima, gdje je cijena istih bila oko pet funti (cca. 40-ak kuna), i sličan plan očekuje se i za SP u Kataru.
Tako su i ovo trebali iskomunicirati jer je to medjunarodni turnir.
Ne organizuje turnir država Australija nego Tennis Australia, to što Tennis Australia nije iskomunicirao sa državom na pravi način je njihov problem, nek sad objašnjavaju igračima. Država Australija ima svoje zakone, svoju legalnu izvršnu i sudsku vlast koje provode te zakone i nikakav turnir, pa makar bio i GS, ne može biti iznad toga.

To što FIFA pokušava je ok, ali na to moraju pristati vlasti države Katar. Da li će? E to je do njih.
adsubzero
Posts: 2999
Joined: 08/02/2013 15:52

#2128 Re: Novak Đoković

Post by adsubzero »

trocadero wrote: 16/01/2022 23:47
aldinjo wrote: 16/01/2022 23:26
Mani se "filozofiranja", svako može pogriješiti kada piše sa mobitela.
Misliš mani se "šuplje"? :D
Nisu greške znakovi interpunkcije već da kroz njihovo izučavanje obratiš pažnju na riječi vezane uz njih. :D
Lik u svakom postu izabere random rijec i udari navodnike :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2129 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

Leverage wrote: 16/01/2022 19:17
Ateista wrote: 16/01/2022 19:15

Decenijama se protiv gripe vakcinise jedan mali broj ljudi, uglavnom stariji koji su rizicni sto je i logicno, niko decenijama ne tjera svakog da se valcinise, i ko treba i ko ne treba.
Ali ovaj virus nije isto što i gripa. Ako je potrebno da se vakcinišu svi onda to treba i da urade. Ko se ne vakciniše zaslužuje da bude cancelovan od strane vakcinisanog, civilizovanog svijeta.
Da vakcinom mozemo zavrsiti pandemiju slozio bih se, ali ne mozemo, samo ko hoce moze sebe zastititi, virus ima svoj prirodni tok, tako da svako ima pravo da bira koji rizik zeli preuzeti, od vakcine ili od covida, ja sam recimo covid prelezao ne ko gripu vec ko obicnu prehladu, a prva doza vakcine mi je sjebala dobro imunitet, ali da ne idemo dalje, nije tema.
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#2130 Re: Novak Đoković

Post by Dead Man Walking »

Ovo sa Hesusom bas pogodilo prosvijetljene, kavez opasno zadrman, uvrede ON.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2131 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

Edin H. wrote: 16/01/2022 19:21
Ateista wrote: 16/01/2022 19:15

Decenijama se protiv gripe vakcinise jedan mali broj ljudi, uglavnom stariji koji su rizicni sto je i logicno, niko decenijama ne tjera svakog da se valcinise, i ko treba i ko ne treba.
Jednostavno nije tačno.
Za BiH ne znam, ali na zapadu mnoge firme Plate za radnu snagu vakcinaciju protiv gripe i kažu da se vakcinišu.
Bolje to, nego da dobiju gripu i koriste bolovanje.
Ja znam za bosnu, mozda he u svijetu to cesca pojava, ali svejedno niko te ne tjera, iako imaju neke tako firme koje to promovisu, niko te ne primorava, nije to uslov da udjes u drzavu, kafic, restoran i slicno.
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2132 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

Ateista wrote: 17/01/2022 00:03
Leverage wrote: 16/01/2022 19:17
Ali ovaj virus nije isto što i gripa. Ako je potrebno da se vakcinišu svi onda to treba i da urade. Ko se ne vakciniše zaslužuje da bude cancelovan od strane vakcinisanog, civilizovanog svijeta.
Da vakcinom mozemo zavrsiti pandemiju slozio bih se, ali ne mozemo, samo ko hoce moze sebe zastititi, virus ima svoj prirodni tok, tako da svako ima pravo da bira koji rizik zeli preuzeti, od vakcine ili od covida, ja sam recimo covid prelezao ne ko gripu vec ko obicnu prehladu, a prva doza vakcine mi je sjebala dobro imunitet, ali da ne idemo dalje, nije tema.
Može, ali ako se razboli nek ne dolazi doktoru.

Ne može se vlastitom glupošću zauzimati krevet na intenzivnoj. To košta.
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#2133 Re: Novak Đoković

Post by vazna »

biglebovski wrote: 16/01/2022 21:51
ja71 wrote: 16/01/2022 20:07 Pitam se koliko će Novak Đoković pojačati odnosno učvrstiti antivakserski lobi na Balkanu.
U prevodu: Koliko će ljudi zbog njega platiti glavom?
Kakav bolan antivakserski lobi :lol: To neko nekoga nagovara da se ne vakciniše? Prisiljava, ne dozvoljava na bilo koji način da primi vakcinu? Gdje ti i ostali vidite antivakserski lobi i Đokovića kako promoviše ne-vakcinisanje? Zašto bi se neko pri zdravoj pameti i ko se osjeća ugrožen od ovog virusa odlučio ne-vakcinisati, nakon dvije godine najintenzivivnije medijske kampanje u istoriji čovječanstva nakon koje i bebe znaju da tu ma neki vilus?
Klevetaš čovjeka, namjerno u javnosti stvaraš negativnu sliku o jednom sportskom šampionu koji ti ništa nažao nije učinio. Kako te nije sramota roditelja ovako lagati i klevetati?
Kad vidiš ko i kakvi zagovaraju vakcinaciju, kako da se čovjeku ne zgadi i nauka i medicina i sva ova govna što dvije godine vode ovu pandemiju. Niti jednom glavonji ne pada na pamet reći, znate, milioni su umrli, osjećam odgovornost, podnosim ostavku, možda neko drugi to može bolje od mene voditi.
Đoković kriv što moja pretila komšinica, pušač, jedva diše, u 75-oj neće da se vakciniše. I kad zaglavi, onaj Nolo-četnik kriv. Jašta radi, nego uvijek je neko drugi kriv. Treba ja nečiju babu da čuvam doživotno, da me lupaju terapijama jer će nečija baba, koja se nije čuvala, ili koju njeni najbliži nisu čuvali, pokupiti sezonski virus. Ma vozdra.
:lol: ja sam suzu pustio na ovaj post. Ovo je bolesno koliko ga branite.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2134 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

Leverage wrote: 17/01/2022 00:06
Ateista wrote: 17/01/2022 00:03

Da vakcinom mozemo zavrsiti pandemiju slozio bih se, ali ne mozemo, samo ko hoce moze sebe zastititi, virus ima svoj prirodni tok, tako da svako ima pravo da bira koji rizik zeli preuzeti, od vakcine ili od covida, ja sam recimo covid prelezao ne ko gripu vec ko obicnu prehladu, a prva doza vakcine mi je sjebala dobro imunitet, ali da ne idemo dalje, nije tema.
Može, ali ako se razboli nek ne dolazi doktoru.

Ne može se vlastitom glupošću zauzimati krevet na intenzivnoj. To košta.
Nidje veze, ako placa zdravstveno ima pravo i da ga koristi, prezvakana tema, tom logikom bi se svakom trebalo uskratiti nesto od zdravstvenih usluga, recimo pusacima lijecenjebpluca, alkoholicarima lijecenje jetre i slicno.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#2135 Re: Novak Đoković

Post by Matzan »

...
Last edited by Matzan on 25/01/2022 01:53, edited 1 time in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2136 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

Ateista wrote: 17/01/2022 00:16
Leverage wrote: 17/01/2022 00:06
Može, ali ako se razboli nek ne dolazi doktoru.

Ne može se vlastitom glupošću zauzimati krevet na intenzivnoj. To košta.
Nidje veze, ako placa zdravstveno ima pravo i da ga koristi, prezvakana tema, tom logikom bi se svakom trebalo uskratiti nesto od zdravstvenih usluga, recimo pusacima lijecenjebpluca, alkoholicarima lijecenje jetre i slicno.
Nema pravo da ga koristi tako što će se razboliti radi svoje gluposti, ne plaća ga u toj mjeri.

Pa i trebalo bi, ili barem povećati premiju.
User avatar
Better Man
Posts: 16741
Joined: 01/10/2006 20:10

#2137 Re: Novak Đoković

Post by Better Man »

kakotakonikako wrote: 16/01/2022 22:51
Better Man wrote: 16/01/2022 22:11 Kao navijač Nadala, mogu reći da je ovo sve što se desilo Đokoviću bruka i sramota za Australiju. Ok, imate svoja pravila i zakone, ali niste smjeli 11 dana na čistu miru se iživljavati na čovjeku. Trebali ste mu čim je sletio reći da nema nikakve šanse da mu se ne poništi viza i da sve sudske istance mogu presuditi u njegovu korist, ali da će ga oni na osnovu zakonskih ovlasti ipak deportovati. Ovako je bačena velika mrlja na AO i turnir nema smisla pratiti, jer ko god da ga osvoji, bit će svjestan da ga nije regularno osvojio obzirom da nema najboljeg. Jednostavno, elita i puritanci ne mogu svariti da je jedan balkanac najbolji u sportu, koji oni smatraju gospodskim i na sve načine žele da ga zaustave da bude usamljen po broju GS titula. Kad ga ne mogu na terenu, hajdemo ovako. Jesam navijač Nadala i volio bih da on bude taj koji će imati na kraju najviše GS titula, ali budimo realni i on i Federer ne mogu više parirati Đokoviću i on je u svakom pogledu bolji od njih dvojice. Odgovorno tvrdim da je Sampras iz prime timea daleko bolji od Federera iz prime timea i da bi ga redovno šamarao na Wimbledonu.
Bogami i vidi se da si navijac Nadala. Onako polako ti kao spusti Rogeru ( za mene licno najboljem teniseru kojeg sam gledao ).

A kako bi se proveli Novak ili Nadal iz prime timea sa Samprasom iz prime timea - ne napisa to.

I kako moze da se kaze da ko god osvoji AO da ce biti ne regularno ? Pa sto se onda igra ?

A sto se tice tvoga misljenja ( kao navijaca Nadala ) o Rogeru, Rafi i Novaku - imas pravo na to, samo ko kaze da je ispravno ?
Mislim da bi i njih dvojicu našamarao. Jednostavno. Imao je onaj svoj čudni.pogled i znao si da će protivnika da samelje. Jedini minus mu je bila zemlja, jer nikad na RG nije pobjedio.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#2138 Re: Novak Đoković

Post by Palmalma »

Australski ministar imigracije Alex Hawke je porijeklom sa Balkana.
Prema njegovoj biografiji, djed i baka ministra Hawka emigrirali su iz Grčke u Australiju 1953. godine.

Image
Last edited by Palmalma on 17/01/2022 00:20, edited 1 time in total.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2139 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

biglebovski wrote: 16/01/2022 21:51
ja71 wrote: 16/01/2022 20:07 Pitam se koliko će Novak Đoković pojačati odnosno učvrstiti antivakserski lobi na Balkanu.
U prevodu: Koliko će ljudi zbog njega platiti glavom?
Kakav bolan antivakserski lobi :lol: To neko nekoga nagovara da se ne vakciniše? Prisiljava, ne dozvoljava na bilo koji način da primi vakcinu? Gdje ti i ostali vidite antivakserski lobi i Đokovića kako promoviše ne-vakcinisanje? Zašto bi se neko pri zdravoj pameti i ko se osjeća ugrožen od ovog virusa odlučio ne-vakcinisati, nakon dvije godine najintenzivivnije medijske kampanje u istoriji čovječanstva nakon koje i bebe znaju da tu ma neki vilus?
Klevetaš čovjeka, namjerno u javnosti stvaraš negativnu sliku o jednom sportskom šampionu koji ti ništa nažao nije učinio. Kako te nije sramota roditelja ovako lagati i klevetati?
Kad vidiš ko i kakvi zagovaraju vakcinaciju, kako da se čovjeku ne zgadi i nauka i medicina i sva ova govna što dvije godine vode ovu pandemiju. Niti jednom glavonji ne pada na pamet reći, znate, milioni su umrli, osjećam odgovornost, podnosim ostavku, možda neko drugi to može bolje od mene voditi.
Đoković kriv što moja pretila komšinica, pušač, jedva diše, u 75-oj neće da se vakciniše. I kad zaglavi, onaj Nolo-četnik kriv. Jašta radi, nego uvijek je neko drugi kriv. Treba ja nečiju babu da čuvam doživotno, da me lupaju terapijama jer će nečija baba, koja se nije čuvala, ili koju njeni najbliži nisu čuvali, pokupiti sezonski virus. Ma vozdra.
Znas sta, donekle i jeste u pravu, iako djokovic vjerovatno nije antivakser, ovim postaje antivakserski isus, ali najveci je fazon sto su australske vlasti za to krive, da nije bilo ovog njihovog cirkusa ne bi ni do toga doslo. :-)
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2140 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

Leverage wrote: 17/01/2022 00:17
Ateista wrote: 17/01/2022 00:16
Nidje veze, ako placa zdravstveno ima pravo i da ga koristi, prezvakana tema, tom logikom bi se svakom trebalo uskratiti nesto od zdravstvenih usluga, recimo pusacima lijecenjebpluca, alkoholicarima lijecenje jetre i slicno.
Nema pravo da ga koristi tako što će se razboliti radi svoje gluposti, ne plaća ga u toj mjeri.

Pa i trebalo bi, ili barem povećati premiju.
Ne ide to bas tako, pogotovo kad su u pitanju eksperimentalne vakcine.
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2141 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

Ateista wrote: 17/01/2022 00:21
Leverage wrote: 17/01/2022 00:17
Nema pravo da ga koristi tako što će se razboliti radi svoje gluposti, ne plaća ga u toj mjeri.

Pa i trebalo bi, ili barem povećati premiju.
Ne ide to bas tako, pogotovo kad su u pitanju eksperimentalne vakcine.
To nisu eksperimentalne vakcine, to su prave vakcine spremne za upotrebu.

Popili vam antivakserski klipovi mozak.
bicakcic_solomon
Posts: 151
Joined: 04/02/2020 00:56

#2142 Re: Novak Đoković

Post by bicakcic_solomon »

Leverage wrote: 17/01/2022 00:06
Ateista wrote: 17/01/2022 00:03

Da vakcinom mozemo zavrsiti pandemiju slozio bih se, ali ne mozemo, samo ko hoce moze sebe zastititi, virus ima svoj prirodni tok, tako da svako ima pravo da bira koji rizik zeli preuzeti, od vakcine ili od covida, ja sam recimo covid prelezao ne ko gripu vec ko obicnu prehladu, a prva doza vakcine mi je sjebala dobro imunitet, ali da ne idemo dalje, nije tema.
Može, ali ako se razboli nek ne dolazi doktoru.

Ne može se vlastitom glupošću zauzimati krevet na intenzivnoj. To košta.
Kome zauzima mjesto na intenzivnoj njezi za Covid-19?
User avatar
sime_cipol
Posts: 16225
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2143 Re: Novak Đoković

Post by sime_cipol »

bicakcic_solomon wrote: 17/01/2022 01:18
Leverage wrote: 17/01/2022 00:06
Može, ali ako se razboli nek ne dolazi doktoru.

Ne može se vlastitom glupošću zauzimati krevet na intenzivnoj. To košta.
Kome zauzima mjesto na intenzivnoj njezi za Covid-19?
Vakcinisanim protiv korone :D
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2144 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

bicakcic_solomon wrote: 17/01/2022 01:18 Kome zauzima mjesto na intenzivnoj njezi za Covid-19?
Nekom kome vakcina nije mogla pomoći da izbjegne to, dok recimo njemu jeste.

Nekom ko je na intenzivnoj trebao biti iz nekog drugog razloga, ali prošireno covid odjeljenje mu je to uskratilo.

I, konačno, napravio je posla medicinskom osoblju koji nije trebao da napravi, a oni su možda mogli pomoći nekom drugom za to vrijeme.

Sve radi YouTube klipova i glumljenja nekakve alternativne pameti.
bicakcic_solomon
Posts: 151
Joined: 04/02/2020 00:56

#2145 Re: Novak Đoković

Post by bicakcic_solomon »

Otkud znas da bi njemu pomogla da izbjegne?
Gledas karte, razbacujes grah, gledas u fildžan, klanjas istiharu?
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2146 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

bicakcic_solomon wrote: 17/01/2022 01:32 Otkud znas da bi njemu pomogla da izbjegne?
Gledas karte, razbacujes grah, gledas u fildžan, klanjas istiharu?
Nije bitno da li bi pojedincu pomoglo, bitno je da bi određenom broju pomoglo, dakle sigurno bi uticalo na manji broj osoba na intenzivnoj.

Ne očekujem da ti razumiješ statistiku, baco sam grah i vidio da si polupismen, tako da ovo pišem radi ostalih koji bi mogli da razumiju.
bicakcic_solomon
Posts: 151
Joined: 04/02/2020 00:56

#2147 Re: Novak Đoković

Post by bicakcic_solomon »

Odakle onda Australiji rekordni brojevi slucajeva Covida-19 ako su vakcinisani preko 90% stanovništva?
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2148 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

bicakcic_solomon wrote: 17/01/2022 01:37 Odakle onda Australiji rekordni brojevi slucajeva Covida-19 ako su vakcinisani preko 90% stanovništva?
Zato što je virus mutirao. Da nisu vakcinisani bilo bi daleko gore, pogotov po pitanju smrtnosti i zauzetih kreveta na intenzivnoj.
bicakcic_solomon
Posts: 151
Joined: 04/02/2020 00:56

#2149 Re: Novak Đoković

Post by bicakcic_solomon »

Sad si gledao u kuglu?
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2150 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

bicakcic_solomon wrote: 17/01/2022 01:39 Sad si gledao u kuglu?
Ne, sad sam gledao među državama gdje nema toliki broj vakcinisanih.
Post Reply