Novak Đoković

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Horke
Posts: 513
Joined: 20/11/2019 13:43

#2826 Re: Novak Đoković

Post by Horke »

Hakiz wrote: 20/01/2022 16:11
Horke wrote: 20/01/2022 16:07

Odlicno postavljeno. 2, sto dovodi do zakljucka da vakcina stiti od tezih posljedica, te se stoga trebaju svi vakcinisati. Nevakcinisani trebaju izbjegavati mjesta zaraze, jer mogu imati teze posljedice.

Nema na cemu.
Kako u situaciji 2 kada su tih 100 vakcinisani, a vakcina treba da štiti od težih posljedica? Ako kažeš da je u situaciji 2 veća mogućnost težih posljedica, govoriš da vakcina ne štiti. Jesi li siguran da to želiš reći?
Greska. 1.
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#2827 Re: Novak Đoković

Post by Hakiz »

Horke wrote: 20/01/2022 16:13
Hakiz wrote: 20/01/2022 16:11

Kako u situaciji 2 kada su tih 100 vakcinisani, a vakcina treba da štiti od težih posljedica? Ako kažeš da je u situaciji 2 veća mogućnost težih posljedica, govoriš da vakcina ne štiti. Jesi li siguran da to želiš reći?
Greska. 1.
Tačno. A to govori da je vakcinisani za nevakcinisane veća opasnost nego što je nevakcinisani za vakcinisane. A kao što rekoh, valjda se treba rješavati veće opasnosti. Dakle, treba izolovati vakcinisane da ne ugražavaju nevakcinisane.

Logično.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16229
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2828 Re: Novak Đoković

Post by sime_cipol »

uglavnomja wrote: 20/01/2022 16:10
..."Kada sam letio u Australiju još sam bio pozitivan, ali nivo covid SS, kako se to zove, neću lagati, bio je vrlo nizak i nije opasan. Bilo mi je dopušteno da uđem u zemlju. Osim toga, proveo sam više od deset dana u karantinu", rekao je Rubljov...."

:D
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2829 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

Horke wrote: 20/01/2022 14:48
Ateista wrote: 20/01/2022 14:32
Nisam dobro procitao, nisam vidio ovo nisu. Zasto su mu onda ponistili vizu?

https://www.klix.ba/sport/tenis/sud-obj ... /220120006

"Ovlaštenje za ukidanje vize uslovljeno je tim da ministar nije bio zadovoljan određenim stvarima, a te stvari su da prisutnost nosioca vize u Australiji može biti ili bi mogao biti rizik za zdravlje, sigurnost ili dobar red zajednice u Australiji", dodaje se u odluci.
A zasto bi mogao biti rizik za zdravlje? Zato sto se nije vakcinisao?
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2830 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

palermo wrote: 20/01/2022 15:35
Ateista wrote: 20/01/2022 14:30
Ako je negativan, valjda je potpuno nebitno jeli vakcinisan? :-)
kako bolan nebitno....

jbg, ja moram , što prirodom posla, što ipak ne mogu baš tako lako odbaciti neke prijatelje, i dalje sjediti sa nevakcinisanim, al najradije ne bih.....
naprosto mi je ta njihova logika toliko čudna da naprosto ne vidim mjesto mene sa njima....
I dalje ne kontam, kako te nevakcinisan negativan mose ugroziti?
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#2831 Re: Novak Đoković

Post by Hakiz »

Ateista wrote: 20/01/2022 16:30
Horke wrote: 20/01/2022 14:48


https://www.klix.ba/sport/tenis/sud-obj ... /220120006

"Ovlaštenje za ukidanje vize uslovljeno je tim da ministar nije bio zadovoljan određenim stvarima, a te stvari su da prisutnost nosioca vize u Australiji može biti ili bi mogao biti rizik za zdravlje, sigurnost ili dobar red zajednice u Australiji", dodaje se u odluci.
A zasto bi mogao biti rizik za zdravlje? Zato sto se nije vakcinisao?
Opet.

Nebitno da li je bio rizik. Ministar je bio nezadovoljan, ukinuo mu vizu, sud odlučio da je ministar mogao da mu ukine vizu zato što je bio nezadovoljan. Nije sud odlučivao o tome da li je ministar bio opravdano nezadovoljan, nego samo o tome smije li mu ukinuti vizu ako je nezadovoljan. BIlo čime. Bojom čiju, frizurom, bilo čime. Sud rekao da smije. Gledam na TV neke analitičare, i iz Australije, i kako vidim u Australiji ministri, pogotovo ministar za imigraciju, imaju puno veću moć nego ministri u drugim demokratskim državama. Zato je ovako ispalo. U nekoj drugoj državi bi bilo drugačije. Ne nužno da ga ne bi izbacili, ali bi procedure morale biti drugačije jer ministar ne bi imao moć da to uradi, pogotovo da se suprotstavi prvobitnoj odluci suda.

Naprosto, Australija je takva država i kraj.

Kraj priče.
bicakcic_solomon
Posts: 151
Joined: 04/02/2020 00:56

#2832 Re: Novak Đoković

Post by bicakcic_solomon »

Ateista wrote: 20/01/2022 16:31
palermo wrote: 20/01/2022 15:35

kako bolan nebitno....

jbg, ja moram , što prirodom posla, što ipak ne mogu baš tako lako odbaciti neke prijatelje, i dalje sjediti sa nevakcinisanim, al najradije ne bih.....
naprosto mi je ta njihova logika toliko čudna da naprosto ne vidim mjesto mene sa njima....
I dalje ne kontam, kako te nevakcinisan negativan mose ugroziti?
Saće @Leverage doći, vjerujem da on ima logično objašnjenje. Mora biti :lol:
Horke
Posts: 513
Joined: 20/11/2019 13:43

#2833 Re: Novak Đoković

Post by Horke »

Ateista wrote: 20/01/2022 16:30
Horke wrote: 20/01/2022 14:48


https://www.klix.ba/sport/tenis/sud-obj ... /220120006

"Ovlaštenje za ukidanje vize uslovljeno je tim da ministar nije bio zadovoljan određenim stvarima, a te stvari su da prisutnost nosioca vize u Australiji može biti ili bi mogao biti rizik za zdravlje, sigurnost ili dobar red zajednice u Australiji", dodaje se u odluci.
A zasto bi mogao biti rizik za zdravlje? Zato sto se nije vakcinisao?
Nevakcinisani mogu uci u Australiju. Zasto je rizik po zdravlje - ima u detaljnoj odluci Suda, pa ako te bas interesuje, nadji i procitaj. Uglavnom, viza mu nije ukinuta jer je nevakcinisan, jer nemaju pravni osnov za to.
Horke
Posts: 513
Joined: 20/11/2019 13:43

#2834 Re: Novak Đoković

Post by Horke »

Hakiz wrote: 20/01/2022 16:15
Horke wrote: 20/01/2022 16:13

Greska. 1.
Tačno. A to govori da je vakcinisani za nevakcinisane veća opasnost nego što je nevakcinisani za vakcinisane. A kao što rekoh, valjda se treba rješavati veće opasnosti. Dakle, treba izolovati vakcinisane da ne ugražavaju nevakcinisane.

Logično.
Bilo b8 logicno da su samo vakcinisani zarazeni. Ali nisu. Nevakcinisani su takodjer zarazeni, tako da imaju teze posljedice, sto je veca opasnost. Logicno.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3022
Joined: 25/06/2014 14:16

#2835 Re: Novak Đoković

Post by kakotakonikako »

Hakiz wrote: 20/01/2022 15:54
kakotakonikako wrote: 20/01/2022 15:30

Legendarni Grunf :thumbup:

Najjebeniji su pozitivni nevakcinisani koji ignorisu izolaciju i druze se sa drugima dok su zarazeni. Mada ce se i tada naci pojedini koji ih brane :-)
A, vidiš, ako i nevakcinisani i vakcinisani mogu oboljeti, samo će vakcinisani proći bolje, i ako i jedni i drugi mogu prenositi dalje zarazu, onda je taj vakcinisani u bojoj poziciji. Bljoj poziciji po sebe, ali po druge je ista opasnost kao i da je nevakcinisan, jer i vakcinisani može prenijeti zarazu dalje.

Ako je tome tako, onda je vakcinisani veća opasnost nego nevakcinisani. A kako se, valjda, treba rješavati opasnosti, naročto veće opasnosti, to znači da treba izolovati i zabraniti kretanje i ulaske u javna mjesta itd vakcinisanim. Jer, oni su zaštićeni, dok nevakcinisani nisu pa su vakcinisani nevakcinisanim veća opasnost nego nevakcinisani vakcinisanim.
Imageq
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#2836 Re: Novak Đoković

Post by Hakiz »

Horke wrote: 20/01/2022 17:13
Hakiz wrote: 20/01/2022 16:15

Tačno. A to govori da je vakcinisani za nevakcinisane veća opasnost nego što je nevakcinisani za vakcinisane. A kao što rekoh, valjda se treba rješavati veće opasnosti. Dakle, treba izolovati vakcinisane da ne ugražavaju nevakcinisane.

Logično.
Bilo b8 logicno da su samo vakcinisani zarazeni. Ali nisu. Nevakcinisani su takodjer zarazeni, tako da imaju teze posljedice, sto je veca opasnost. Logicno.
Po sebe, ali nisu po druge. Ja vakcinisan, ti nisi. Opasniji sam ja za tebe nego ti za mene. I zato što sam ja opasniji za tebe, za druge, za nevakcinisane, mene treba ukloniti.

To što si ti sebi opasniji nego ja sebi nije bitno u ovom slučaju.
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#2837 Re: Novak Đoković

Post by Daft Haruki »

Ma daba objasnjavati ljudima.
Ko se vakcinisao on bi malo fasizma da se igra.
Mozes ti ovde do ujutro realno i sa argumentima pisati da vakcinisan oboljeva,prenosi i umire isto ko i ne vakcinisani.
Ti si za njih antivakser i cao. Mediji im mozak isprali se nece da upotrebe mozak i ponavljaju ko ovi nasi papagaj doktori-farmaceuti jedno te isto.To se nevmoze promjenit da rak raka je.be.Dok ima ovaca bit ce i vune.
Nema tu nikakve teorije zavjere VAKCINE NE DJELUJU.
Primi ako hoces ako se tolko bojis smrti . Ja samo zelim da mene pustite da vjerujem vise svom imunitetu.
Dakle za sve koji me iptuze da sam antivakser primio sam sve moguce Titine vakcine i protiv gripe bi se uvjek vakcinisao ali ove vakcine protiv Covida jednostavno NE RADE.
Moj zadnji post ovdje.
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#2838 Re: Novak Đoković

Post by Poirier »

convict wrote: 20/01/2022 12:51
Poirier wrote: 19/01/2022 21:08 Ma zabraniti NoVaxerima igranje na svim GS turnirima.
Sto se mene tice, zabraniti im izlazak iz kuce :-D
Djoka misli sto je prvi da moze kako hoce. Nece da moze prijatelju. Nadam se da mu nece dati nigdje igrati. Lopov.
palermo
Posts: 22331
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2839 Re: Novak Đoković

Post by palermo »

Daft Haruki wrote: 20/01/2022 17:48 Ma daba objasnjavati ljudima.
Ko se vakcinisao on bi malo fasizma da se igra.
Mozes ti ovde do ujutro realno i sa argumentima pisati da vakcinisan oboljeva,prenosi i umire isto ko i ne vakcinisani.
Ti si za njih antivakser i cao. Mediji im mozak isprali se nece da upotrebe mozak i ponavljaju ko ovi nasi papagaj doktori-farmaceuti jedno te isto.To se nevmoze promjenit da rak raka je.be.Dok ima ovaca bit ce i vune.
Nema tu nikakve teorije zavjere VAKCINE NE DJELUJU.
Primi ako hoces ako se tolko bojis smrti . Ja samo zelim da mene pustite da vjerujem vise svom imunitetu.
Dakle za sve koji me iptuze da sam antivakser primio sam sve moguce Titine vakcine i protiv gripe bi se uvjek vakcinisao ali ove vakcine protiv Covida jednostavno NE RADE.
Moj zadnji post ovdje.
Pa naravno da si antivakser.

I usput, ako si toliko uvjeren u svoj imunitet, bilo bi nekako principjelno da ne trazis pomoc.od doktora ako se, ne daj boze, zarazis

Ova zadnja recenica ti je odlicna
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2840 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

Al "daba" objašnjavati :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46982
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2841 Re: Novak Đoković

Post by Edin H. »

Neće ove fukare i stipse iz Tenis Australija da plate Noletove sudske troškove

https://www.express.co.uk/sport/tennis/ ... s-news/amp
User avatar
sime_cipol
Posts: 16229
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2842 Re: Novak Đoković

Post by sime_cipol »

palermo wrote: 20/01/2022 18:25
Daft Haruki wrote: 20/01/2022 17:48 Ma daba objasnjavati ljudima.
Ko se vakcinisao on bi malo fasizma da se igra.
Mozes ti ovde do ujutro realno i sa argumentima pisati da vakcinisan oboljeva,prenosi i umire isto ko i ne vakcinisani.
Ti si za njih antivakser i cao. Mediji im mozak isprali se nece da upotrebe mozak i ponavljaju ko ovi nasi papagaj doktori-farmaceuti jedno te isto.To se nevmoze promjenit da rak raka je.be.Dok ima ovaca bit ce i vune.
Nema tu nikakve teorije zavjere VAKCINE NE DJELUJU.
Primi ako hoces ako se tolko bojis smrti . Ja samo zelim da mene pustite da vjerujem vise svom imunitetu.
Dakle za sve koji me iptuze da sam antivakser primio sam sve moguce Titine vakcine i protiv gripe bi se uvjek vakcinisao ali ove vakcine protiv Covida jednostavno NE RADE.
Moj zadnji post ovdje.
Pa naravno da si antivakser.

I usput, ako si toliko uvjeren u svoj imunitet, bilo bi nekako principjelno da ne trazis pomoc.od doktora ako se, ne daj boze, zarazis

Ova zadnja recenica ti je odlicna
Ako si toliko siguran u vakcinu, bilo bi principijelno da ne trazis pomoc od doktora ako se, ne daj Boze, zarazis. :D
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2843 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

Naravno da bi, jer ih doktori i preporučuju.
palermo
Posts: 22331
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2844 Re: Novak Đoković

Post by palermo »

sime_cipol wrote: 20/01/2022 19:38
palermo wrote: 20/01/2022 18:25
Pa naravno da si antivakser.

I usput, ako si toliko uvjeren u svoj imunitet, bilo bi nekako principjelno da ne trazis pomoc.od doktora ako se, ne daj boze, zarazis

Ova zadnja recenica ti je odlicna
Ako si toliko siguran u vakcinu, bilo bi principijelno da ne trazis pomoc od doktora ako se, ne daj Boze, zarazis. :D
Zasto ne bi trazio. Pa ja sam iskazao povjerenje u nauku, medicinu.....ne valja ti logika sime...
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2845 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

Ne, on hoće da kaže da si ti siguran u vakcinu jer eto ti znaš sve o tome.

A ti si siguran upravo zato što tako kažu doktori, odnosno struka.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16229
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2846 Re: Novak Đoković

Post by sime_cipol »

palermo wrote: 20/01/2022 19:48
sime_cipol wrote: 20/01/2022 19:38

Ako si toliko siguran u vakcinu, bilo bi principijelno da ne trazis pomoc od doktora ako se, ne daj Boze, zarazis. :D
Zasto ne bi trazio. Pa ja sam iskazao povjerenje u nauku, medicinu.....ne valja ti logika sime...
I on bi iskazao, dosao bi da ga lijece.
palermo
Posts: 22331
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2847 Re: Novak Đoković

Post by palermo »

sime_cipol wrote: 20/01/2022 19:50
palermo wrote: 20/01/2022 19:48

Zasto ne bi trazio. Pa ja sam iskazao povjerenje u nauku, medicinu.....ne valja ti logika sime...
I on bi iskazao, dosao bi da ga lijece.
Aj ,sime pa nek dode....al procitas njegov post i omda vidis da bi medicinui i, nauku slusao tek kad dode dur guzici...do tada je najpametniji....tesko bi se to moglo nazvati principjelnoscu
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2848 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

Iskazao kad je došlo do grla :lol:
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#2849 Re: Novak Đoković

Post by Daft Haruki »

palermo wrote: 20/01/2022 18:25
Daft Haruki wrote: 20/01/2022 17:48 Ma daba objasnjavati ljudima.
Ko se vakcinisao on bi malo fasizma da se igra.
Mozes ti ovde do ujutro realno i sa argumentima pisati da vakcinisan oboljeva,prenosi i umire isto ko i ne vakcinisani.
Ti si za njih antivakser i cao. Mediji im mozak isprali se nece da upotrebe mozak i ponavljaju ko ovi nasi papagaj doktori-farmaceuti jedno te isto.To se nevmoze promjenit da rak raka je.be.Dok ima ovaca bit ce i vune.
Nema tu nikakve teorije zavjere VAKCINE NE DJELUJU.
Primi ako hoces ako se tolko bojis smrti . Ja samo zelim da mene pustite da vjerujem vise svom imunitetu.
Dakle za sve koji me iptuze da sam antivakser primio sam sve moguce Titine vakcine i protiv gripe bi se uvjek vakcinisao ali ove vakcine protiv Covida jednostavno NE RADE.
Moj zadnji post ovdje.
Pa naravno da si antivakser.

I usput, ako si toliko uvjeren u svoj imunitet, bilo bi nekako principjelno da ne trazis pomoc.od doktora ako se, ne daj boze, zarazis

Ova zadnja recenica ti je odlicna
Prebolio hvala Bogu. Nisam trazio pomoc.
Dajda primio dvije doze fajzera nazalost nije.
Mi smo glupi antivakseri jer vjerujemo svom mozgu i iskustvu. Ti si pametan i u pravu jer ti bosanski mesar u bjelom prica pricice zato sto mu nalaze profesija.
Ziv izdrav bio sto godina . Over and out.
palermo
Posts: 22331
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2850 Re: Novak Đoković

Post by palermo »

Daft Haruki wrote: 20/01/2022 20:10
palermo wrote: 20/01/2022 18:25
Pa naravno da si antivakser.

I usput, ako si toliko uvjeren u svoj imunitet, bilo bi nekako principjelno da ne trazis pomoc.od doktora ako se, ne daj boze, zarazis

Ova zadnja recenica ti je odlicna
Prebolio hvala Bogu. Nisam trazio pomoc.
Dajda primio dvije doze fajzera nazalost nije.
Mi smo glupi antivakseri jer vjerujemo svom mozgu i iskustvu. Ti si pametan i u pravu jer ti bosanski mesar u bjelom prica pricice zato sto mu nalaze profesija.
Ziv izdrav bio sto godina . Over and out.
Drago mi je sto si prihvatio da si antivakser. Ja inace nikako ne razumijem otkud potreba u antivaksera da stalno vicu, nisam, nisam.

Postovi ti uvijek imaju efektan i pametan zavrsetak.
Post Reply