Novak Đoković

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#2101 Re: Novak Đoković

Post by biglebovski »

ja71 wrote: 16/01/2022 20:07 Pitam se koliko će Novak Đoković pojačati odnosno učvrstiti antivakserski lobi na Balkanu.
U prevodu: Koliko će ljudi zbog njega platiti glavom?
Kakav bolan antivakserski lobi :lol: To neko nekoga nagovara da se ne vakciniše? Prisiljava, ne dozvoljava na bilo koji način da primi vakcinu? Gdje ti i ostali vidite antivakserski lobi i Đokovića kako promoviše ne-vakcinisanje? Zašto bi se neko pri zdravoj pameti i ko se osjeća ugrožen od ovog virusa odlučio ne-vakcinisati, nakon dvije godine najintenzivivnije medijske kampanje u istoriji čovječanstva nakon koje i bebe znaju da tu ma neki vilus?
Klevetaš čovjeka, namjerno u javnosti stvaraš negativnu sliku o jednom sportskom šampionu koji ti ništa nažao nije učinio. Kako te nije sramota roditelja ovako lagati i klevetati?
Kad vidiš ko i kakvi zagovaraju vakcinaciju, kako da se čovjeku ne zgadi i nauka i medicina i sva ova govna što dvije godine vode ovu pandemiju. Niti jednom glavonji ne pada na pamet reći, znate, milioni su umrli, osjećam odgovornost, podnosim ostavku, možda neko drugi to može bolje od mene voditi.
Đoković kriv što moja pretila komšinica, pušač, jedva diše, u 75-oj neće da se vakciniše. I kad zaglavi, onaj Nolo-četnik kriv. Jašta radi, nego uvijek je neko drugi kriv. Treba ja nečiju babu da čuvam doživotno, da me lupaju terapijama jer će nečija baba, koja se nije čuvala, ili koju njeni najbliži nisu čuvali, pokupiti sezonski virus. Ma vozdra.
dzulijano_pike
Posts: 88
Joined: 16/12/2021 23:28

#2102 Re: Novak Đoković

Post by dzulijano_pike »

Zašto se vakcinisani toliko boje onih koji nisu :?
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#2103 Re: Novak Đoković

Post by MehmedPasaMoric »

Pa da se ne boje svega, ukljucujuci i svoju sjenu i nevakcinisane, ne bi se ni vakcinisali... To je zatvoreni krug
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#2104 Re: Novak Đoković

Post by MUNAFIK »

A druze to su kovid idioti, cim se ne slazes sa onim sto kaze nekakav sef kriznog staba i novinar sa N1 i radio Sarajeva itd.. ma kolika god to glupost bila i koliko god to imalo rupa i nelogicnosti ako se ne slazes sa tim ti si ANTIVAKSER.

Cak ako sve to ignorises i jednostavno ne zelis da primis vakcinu jer si prebolio covid, imas antitjela i znas da ti je tvoj imunitet najbolja zastita opet si ANTIVAKSER pa i ak si primio sve druge vakcine i ako si djecu vakciniso svim drugim vakcinama... Ko si ti da mislis svojom glavom?

Slusaj samo struku pa koliko god ona glupa bila.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#2105 Re: Novak Đoković

Post by Better Man »

Kao navijač Nadala, mogu reći da je ovo sve što se desilo Đokoviću bruka i sramota za Australiju. Ok, imate svoja pravila i zakone, ali niste smjeli 11 dana na čistu miru se iživljavati na čovjeku. Trebali ste mu čim je sletio reći da nema nikakve šanse da mu se ne poništi viza i da sve sudske istance mogu presuditi u njegovu korist, ali da će ga oni na osnovu zakonskih ovlasti ipak deportovati. Ovako je bačena velika mrlja na AO i turnir nema smisla pratiti, jer ko god da ga osvoji, bit će svjestan da ga nije regularno osvojio obzirom da nema najboljeg. Jednostavno, elita i puritanci ne mogu svariti da je jedan balkanac najbolji u sportu, koji oni smatraju gospodskim i na sve načine žele da ga zaustave da bude usamljen po broju GS titula. Kad ga ne mogu na terenu, hajdemo ovako. Jesam navijač Nadala i volio bih da on bude taj koji će imati na kraju najviše GS titula, ali budimo realni i on i Federer ne mogu više parirati Đokoviću i on je u svakom pogledu bolji od njih dvojice. Odgovorno tvrdim da je Sampras iz prime timea daleko bolji od Federera iz prime timea i da bi ga redovno šamarao na Wimbledonu.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2106 Re: Novak Đoković

Post by Challenger_ »

aldinjo wrote: 16/01/2022 19:36Poredit ove eksperimentalne sa onim za onim vakcinama za gripu je jako smiješno i žalosno.
Upravo. A još smješnije one koji su rezervisani prema tom eksperimentu nazivati "antivakserima". A vrh debilizma kenselovati Đokovića sa AO.

:lol:

Ovo već postaje historija.


:mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2107 Re: Novak Đoković

Post by uglavnomja »

zilog wrote: 16/01/2022 21:40
Leverage wrote: 16/01/2022 21:27 Treba to pravilo uvesti i na nivou EU. Pa nek hoda po podzemnim piramidama.
:thumbup:
Onda ce Osmanagic napraviti turnir Visoko Open - VO :pisnuo:
Moci ce doci samo vegetarijanci i antivakseri. Vegetarijance ce samo navuci da dodju, a na aerodromu ce za ulazak morati pojesti sudzuku... :mrgreen:
Novaku ce dati izuzece...
vajsoko oupen :lol:

salu na stranu, fin bi to projekat bio da se zaradi
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#2108 Re: Novak Đoković

Post by Hakiz »

belfy wrote: 16/01/2022 18:16
Hakiz wrote: 16/01/2022 14:49

Zašto mora biti uzor?

Gdje to piše da uspješna i slavna osoba automatski postaje uzor?
cuj gdje pise? u ustavu crvenih kmera! kakvo je to glupo pitanje? slavna osoba je slavna jer ima mnogo pratioca kojima predstavlja uzor kao uspjesna individua. bilo da je rijec o fizici, muzici, matematici, filmu, politici, youtuberu ili bilo cemu drugom.

eto, sada kada znas zapisi to negdje, ako treba biti i zapisano. reagujem ovako jer zaista nisam ocekivao ovako plitko razmisljanje od tebe... cuj gdje pise...
Apaurin?

Radim ono šta radim, dobar sam u tome, postanem slavan, neki ljudi odluče da se ugledaju u mene, prate sve šta radim, pokušavaju da žive ono šta misle da zagovaram. Jesam li ih ja to nagovarao? Jesam li ja odgovoran za to što nemaju svoj život pa žele da žive moj? Da li zato što neko želi da me svojoj djeci predstavi kao uzor to meni stvara obavezu, da dozvolim da mi neko "ukrade" život?

Da li me je neko pitao želim li biti uzor? Moram li imati obavezu da budem uzor zato što su drugi bez pitanja odlučili da me tako vide?


Ko je kriv jadnicima koji nisu sposobni osmisliti svoje živote pa se ugledaju u tuđe. Koji nisu sposobni od neke javne ličnosti "uzeti" samo njen rad, uživati u proizvodu, nego sr moraju ugledati u tu ličnost.

Od sve literature, muzike, filmova, nauke, umjetnosti koje sam u životu konzumirao, nikada, ni kao klincu, mi nije padalo na pamet da mi autori tih djela ili likovi u tim djelima budu uzori. Da ne samo čitam njihove biografije nego da ih vrišteći dočekujem, guram se da budem u njihovom društvu ili barem na fotografiji sa njima, da sanjam da imam njihove autograme ili predmete koje su posjedovali, da živim njihove živote barem djelimično, da usvojim njihove sisteme vrijednosti.

Da jesam, bio bih odavno mrtav jer su većina onih čiji rad sam kinzumirao živjeli poprilično destruktivne po okolinu, ali i autodestruktivne živote, mnogi umrli mladi.

Dakle, gdje piše da ljudi imaju pravo odbaciti odgovornost za svoje živote, ili živote bližnjih, i neku poznatu osobu učiniti odgovornom za te živote iako ona to ne traži, samo zato što je slavna i dobra u svom poslu?
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#2109 Re: Novak Đoković

Post by NediM17 »

Prijavicu betera kraljici za ovo. :D
User avatar
eltroxin
Posts: 2024
Joined: 30/08/2009 23:35

#2110 Re: Novak Đoković

Post by eltroxin »

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#2111 Re: Novak Đoković

Post by ultima_palabra »

MUNAFIK wrote: 16/01/2022 20:25
Leverage wrote: 16/01/2022 20:15
Nije bitno šta je rekao nego šta je uradio - poništio vizu Đokoviću. Sud nije promijenio ovu odluku.

Da je Đoković bio u pravu, to se ne bi desilo.
Cuj nije bitno...

Pa nisu mu ponistili vizu radi laznih dokumenata ili nekakvih falsfikata o kojima vi govorite nego jer radi gluposti da je on ustvari opasan po zdravlje stanovnika Australije.

Da su mogli dokazat da je nesto on slagao i prevario to bi bio prvi razlog za deportaciju, ali nisu, samo ljudi po forumima guslaju tu pricu da je nesto pogrijesio u prijavi za Vizu (koju je vec bio dobio :-) ) i ostale gluposti.

Od Novaka pokusavaju napraviti primjer za nevakcinisane u drzavi gdje 2 godine narod drze izolovanim i u nekakvom lockdowbu svake druge sedmice.

Ko vjeruje da je Novak opasan po zdravlje građana AUS onda je ta osoba je opasna po okolinu jer mentalno nije uredu kad moze u takvu glupost vjerovat.
Vlada je isla na siguricu, jer taj clan zakona i ne treba nesto posebno dokazivati. Da su isli da dokazuju valjanost PCR testa upleli bi se u vrzino kolo.

Isto kao sto je Al Capone osudjen zbog poreza.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2112 Re: Novak Đoković

Post by konektovan »

eltroxin wrote: 16/01/2022 22:29 Image
Motaj kablove ... :lol: :lol:
User avatar
Leverage
Posts: 9478
Joined: 27/05/2018 16:32

#2113 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

Gledaj antivaksera što se gicaju kad ih se nazove antivakserima :lol:
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3011
Joined: 25/06/2014 14:16

#2114 Re: Novak Đoković

Post by kakotakonikako »

Better Man wrote: 16/01/2022 22:11 Kao navijač Nadala, mogu reći da je ovo sve što se desilo Đokoviću bruka i sramota za Australiju. Ok, imate svoja pravila i zakone, ali niste smjeli 11 dana na čistu miru se iživljavati na čovjeku. Trebali ste mu čim je sletio reći da nema nikakve šanse da mu se ne poništi viza i da sve sudske istance mogu presuditi u njegovu korist, ali da će ga oni na osnovu zakonskih ovlasti ipak deportovati. Ovako je bačena velika mrlja na AO i turnir nema smisla pratiti, jer ko god da ga osvoji, bit će svjestan da ga nije regularno osvojio obzirom da nema najboljeg. Jednostavno, elita i puritanci ne mogu svariti da je jedan balkanac najbolji u sportu, koji oni smatraju gospodskim i na sve načine žele da ga zaustave da bude usamljen po broju GS titula. Kad ga ne mogu na terenu, hajdemo ovako. Jesam navijač Nadala i volio bih da on bude taj koji će imati na kraju najviše GS titula, ali budimo realni i on i Federer ne mogu više parirati Đokoviću i on je u svakom pogledu bolji od njih dvojice. Odgovorno tvrdim da je Sampras iz prime timea daleko bolji od Federera iz prime timea i da bi ga redovno šamarao na Wimbledonu.
Bogami i vidi se da si navijac Nadala. Onako polako ti kao spusti Rogeru ( za mene licno najboljem teniseru kojeg sam gledao ).

A kako bi se proveli Novak ili Nadal iz prime timea sa Samprasom iz prime timea - ne napisa to.

I kako moze da se kaze da ko god osvoji AO da ce biti ne regularno ? Pa sto se onda igra ?

A sto se tice tvoga misljenja ( kao navijaca Nadala ) o Rogeru, Rafi i Novaku - imas pravo na to, samo ko kaze da je ispravno ?
Karikaturist
Posts: 3649
Joined: 20/12/2020 10:03

#2115 Re: Novak Đoković

Post by Karikaturist »

Jeli aterirao s hajrom?
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#2116 Re: Novak Đoković

Post by trocadero »

aldinjo wrote: 16/01/2022 19:41
Leverage wrote: 16/01/2022 19:38
Jesil to naletio na YouTubeu da su eksperimentalne? Traži još, biće i genske terapije, 5G i još štošta :lol:
"Ne pravi" se naivan. Nismo djeca. :roll:
Miša mu njegovog fočak, pa zar te nije raja neki dan učila gdje se stavljaju znaci navodnika? :(
________________________________________________________

Navodnike treba pisati ovako „”, a ne „“ niti ” “. Takođe ne treba pisati ni » « ili « ».
User avatar
apsidejzi
Posts: 8128
Joined: 25/05/2013 23:49

#2117 Re: Novak Đoković

Post by apsidejzi »

Karikaturist wrote: 16/01/2022 22:54 Jeli aterirao s hajrom?
Jest evo. Kaze gledace turnir iz svog toplog doma u okrilju obitelji :lol:

Siguran od nuspojava!!!

:lol:

Ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine!
Last edited by apsidejzi on 16/01/2022 23:11, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2118 Re: Novak Đoković

Post by Challenger_ »

Prigovor australijskih pravnika: Slučaj Đoković je opasan presedan

Argument Savezne vlade Australije u slučaju Novaka Đokovića predstavlja opasan presedan u demokratskom društvu, smatra Australijsko udruženje pravnika

Image


"Naša ključna briga nije bila da li je gospodin Đoković mogao da igra tenis ove nedelje. Mi smo zabrinuti zbog stava Savezne vlade da nije morala da dokazuje da će gospodin Đoković podsticati stavove o vakcinaciji koji su suprotni njenom mišljenu, već da je dovoljno da kaže da on može da podstakne ta osećanja“, rekao je portparol Australijskog udruženja pravnika (ALA) Greg Barns nakon jednoglasne odluke tročlanog veća australijskog Federalnog suda 16. januara 2022. da prihvati ocenu ministra za imigracije Aleksa Hoka da Novak Đoković predstavlja "opasnost po javni red i zdravlje“, zato što bi kao "anivakserska ikona" svojim prisustvom u Australiji mogao negativno da utiče na odnos ljudi prema epidemiloškim merama.

Dalje se kaže da je uspostavljena "veoma niska granica za isključivanje neke osobe iz Australije“, posebno u okolnostima u kojima je moć preispitivanja ili žalbe na odluku toliko ograničena. Korišćenje kriterijuma "mogućeg rizika“ po javni red kao razloga za odbijanje ulaska u zemlju je "zabrinjavajuće“ u društvu koje je navodno privrženo slobodi govora i slobodi misli, objasnio je Barns.

ALA postavlja sledeće pitanje: ako bi, na primer, neki posetilac visokog profila u Australiji izrazio negativne stavove o savezu Australije i SAD, da li bi Vlada toj osobi zabranila ulazak u zemlju jer bi takvo gledište moglo da podstakne ljude da protestuju?

Barn zaključuje da je "opsednutost ove vlade oštrom graničnom politikom u kombinaciji sa njenim proizvoljnim pristupom ukidanju viza i pritvoru“ ove nedelje doživela debakl, ali, što je još važnije, rizikuje da stvori veoma opasan presedan.

M.M./lawyersalliance.com.au/The Age

:arrow: LINK
User avatar
Leverage
Posts: 9478
Joined: 27/05/2018 16:32

#2119 Re: Novak Đoković

Post by Leverage »

Karikaturist wrote: 16/01/2022 22:54 Jeli aterirao s hajrom?
Jok, sad je iznad Arapskog mora.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#2120 Re: Novak Đoković

Post by aldinjo »

trocadero wrote: 16/01/2022 23:08
aldinjo wrote: 16/01/2022 19:41
"Ne pravi" se naivan. Nismo djeca. :roll:
Miša mu njegovog fočak, pa zar te nije raja neki dan učila gdje se stavljaju znaci navodnika? :(
________________________________________________________

Navodnike treba pisati ovako „”, a ne „“ niti ” “. Takođe ne treba pisati ni » « ili « ».
Mani se "filozofiranja", svako može pogriješiti kada piše sa mobitela.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#2121 Re: Novak Đoković

Post by aldinjo »

Challenger_ wrote: 16/01/2022 22:13
aldinjo wrote: 16/01/2022 19:36Poredit ove eksperimentalne sa onim za onim vakcinama za gripu je jako smiješno i žalosno.
Upravo. A još smješnije one koji su rezervisani prema tom eksperimentu nazivati "antivakserima". A vrh debilizma kenselovati Đokovića sa AO.

:lol:

Ovo već postaje historija.


:mrgreen:
Sve države koje su se hvalile poštivanjem ljudskim prava su u zadnje dvije godine "pogazile" iste. Čast izuzetcima.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#2122 Re: Novak Đoković

Post by aldinjo »

belfy wrote: 16/01/2022 20:34
aldinjo wrote: 16/01/2022 19:40
Veliki brat.
Allah? on veli cuvajte se sami, pa cu vas i ja sacuvati... jesi na to mislio?
Bez komentara.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#2123 Re: Novak Đoković

Post by pinkman »

Naslovnica wrote: 16/01/2022 16:02
pinkman wrote: 16/01/2022 15:57 Realno imaju pravo da uskrate gostoprimstvo u svojoj zemlji kome god zele. Isto tako su trebali unaprijed bolje iskomunicirati i reci kako stoje stvari.
Realno, u pravu si.
Još realnije, trebali su mu se izvinuti i priznati da je došlo do greške, a ne da mu oduzimaju mobitel, da ga strpaju kao kakvog azilanta u nekakav pritvor i da ga tretiraju tako kako su ga tretirali.
Znači, protjeruju ga zbog greške koju su oni sami uzrokovali.
Tako treba biti. Ako organizujes medjunarodni turnir onda se mora malo napraviti fleksibilnosti.

Npr. evo za Svjetsko prvenstvo, Katar i alkohol:
Hoće li navijači na stadionu moći kupovati alkohol?

Odluka još nije donesena, ali prema sadašnjim saznanjima - prije da nego ne. U Kataru je, inače, ograničena prodaja alkoholnih pića samo na luksuzne hotele, gdje čaša vina ili jedno pivo stoji oko 70-150 kuna, međutim, Fifa u suradnji s organizatorom kani učiniti alkohol dostupnijih i jeftinijim za trajanje Svjetskog prvenstva. Tijekom 2019., za vrijeme klupskog SP-a u Kataru, učinjen je eksperiment s tzv. "wet fan zonama", s pivom, vinom i ciderima, gdje je cijena istih bila oko pet funti (cca. 40-ak kuna), i sličan plan očekuje se i za SP u Kataru.
Tako su i ovo trebali iskomunicirati jer je to medjunarodni turnir.
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#2124 Re: Novak Đoković

Post by trocadero »

aldinjo wrote: 16/01/2022 23:26
trocadero wrote: 16/01/2022 23:08
Miša mu njegovog fočak, pa zar te nije raja neki dan učila gdje se stavljaju znaci navodnika? :(
________________________________________________________

Navodnike treba pisati ovako „”, a ne „“ niti ” “. Takođe ne treba pisati ni » « ili « ».
Mani se "filozofiranja", svako može pogriješiti kada piše sa mobitela.
Misliš mani se "šuplje"? :D
Nisu greške znakovi interpunkcije već da kroz njihovo izučavanje obratiš pažnju na riječi vezane uz njih. :D
edd_77
Posts: 233
Joined: 16/07/2015 12:48

#2125 Re: Novak Đoković

Post by edd_77 »

zilog wrote: 16/01/2022 21:40
Leverage wrote: 16/01/2022 21:27 Treba to pravilo uvesti i na nivou EU. Pa nek hoda po podzemnim piramidama.
:thumbup:
Onda ce Osmanagic napraviti turnir Visoko Open - VO :pisnuo:
Moci ce doci samo vegetarijanci i antivakseri. Vegetarijance ce samo navuci da dodju, a na aerodromu ce za ulazak morati pojesti sudzuku... :mrgreen:
Novaku ce dati izuzece...
Image

:mrgreen:
Post Reply