Australian Open 2022

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#51 Re: Australian Open 2022

Post by ultima_palabra »

necko_hz wrote: 24/01/2022 01:52 Drugačiji će sistem razmjena biti, Rafine forhend dijagonale idu na Denisov forhend koji je dobar, tako da ga neće moći eksploatisati u mjeri kojoj to radi s bekhendima. S druge strane, Rafa kad se izvlači na forhend i igra inside out, obično to radi da bi završio poen, a ne da bi terorisao forhend dešnjaka.

Očekujem da će Rafa miksati dosta slajsom i spinom sa bekhend strane i još češće povlačiti forhend paralelu jer mu u konačnici i jeste cilj da Denisa natjera na što više trčanja i defanzive.

Generalno, Denis je igrač koji ima oružja, razoran i forhend i bekhend, popravio je i servis, u određenoj mjeri i ritern. Ali je i dalje igrač koji se može raspasti uvijek i to će za mene i biti sve dok mu momenti kvalitetnog tenisa ne budu bljesak već pravilo.

Kao igrač koji bazira igru na dosta ofanzivnih elemenata i eksplozivne agresivnosti, logično je da će praviti i više grešaka, ali neke greške, odnosno serije grešaka u koje zna ući su mi potpuno neshvatljive i vjerovatno će ga takve oscilacije i koštati boljeg/boljih rezultata, kao što i jesu u prošlogodišnjem polufinalu Wimbledona protiv Đokovića i u još desetinama drugih mečeva.

A ako to popravi, onda je fakat i moguće da bude u samom vrhu.

Šteta što nema Thiema ovdje.
Nisam ga puno gledao na ovom turniru, ali neki komentatori pominju da je ugradio vise strpljenja i defanzive u svoju igru. Ako uspije to izbalansirati sa eksplozivnoscu, onda sigurno moze biti top 5 igrac, talenta mu sigurno ne fali.

Za Rafu je definitivno prelomni mec turnira, zadnje dvije godine je gubio u cetvrtfinalu... sasvim je moguce da ga mladji i agresivniji igrac pomete sa terena. Ako uspije odoliti, onda ulazi u zavrsnicu turnira sa povecanim samopouzdanjem i sve je moguce.
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#52 Re: Australian Open 2022

Post by necko_hz »

Gledao sam ga malo, jeste strpljiviji i sa boljim selekcijom udaraca. Tu su i neki pasing udarci, slajsovi, ima on generalno odličan repertoar, ali ga često egzekucija zajebe. Vidjećemo šta će biti u utorak.

Priželjkivao sam lično meč Zverev-Rafa, sada bih volio finale Rafa-Medvedev, mislim da je to najbolje što možemo vidjeti u ovom trenutku kada Novaka već nema.

Rafa mi djeluje spreman za titulu, od prvog meča. Ali Medo je također zvijer za sebe i fakat izgleda nenormalno dobro.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#53 Re: Australian Open 2022

Post by ultima_palabra »

Ne kontam zasto guraju taj mec u dnevni program, a Monfils-Berrettini u vecernji.
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#54 Re: Australian Open 2022

Post by necko_hz »

Pojma nemam, da se pitam Berrettinija bih stavio u potpuno zaseban termin, negdje u pet ujutro po tamošnjem vremenu, kad niko i ne gleda. :mrgreen:
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#55 Re: Australian Open 2022

Post by Karikaturist »

11 neprisiljenih gresaka Medvedeva :shock:
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#56 Re: Australian Open 2022

Post by MMM1977 »

Dobar ovaj Alija Asim
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#57 Re: Australian Open 2022

Post by necko_hz »

Ma tour je vrh.

Pregršt kvalitetnih i različitih igrača.
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#58 Re: Australian Open 2022

Post by Poirier »

ultima_palabra wrote: 24/01/2022 00:47
Poirier wrote: 23/01/2022 17:13

Da, bas to. A u finalu igrao sa Medvedevom. Ako prodje Shapa i Mattea biti ce to kao preslikan USO19.

Ne bih rekao da je 50-50. Sto zbog iskustva, sto zbog toga jer je GS. Plus Nadal obozava jednorucni bekend, biti ce tu silovanja nema sumnje. Shapo jeste izvrstan, ali on ili ce odigrati dobro ili ce se raspasti, nikad nije konstantan. Ja se nadam ovom drugom jer bi samo Nadal-Medvedev bilo kvalitetno finale. Ali Kanadjanin igra agresivno, a Rafa se ne krece kao prije, vidjet cemo. U donjem dijelu zrijeba ne vidim ko bi mogao zaustaviti Medu.
Ne moze mu silovati bekhend jer je i ovaj ljevak.
Ne u mjeri kao protiv Fedexa, ali njegovi topspinovi nece biti lagan zadatak za Shapa kao sto je Shapu protiv ostalih. Drugaciji je dosta jednorucni od dvorucnog, ali ako Shapa on bude sluzio, biti ce problema. Servis ce odigrati kljucnu ulogu, ma da mislim da Rafa mora uzeti.
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#59 Re: Australian Open 2022

Post by necko_hz »

Koliko se Fritz popravio, kako samo puca. :thumbup: :thumbup:

A i Sinner. Strašno momci igraju.
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#60 Re: Australian Open 2022

Post by necko_hz »

Ogroman fizički pad Rafe u trećem i četvrtom setu, a duple greške da ne spominjem. Ne znam jel ih ikad ovoliko napravio.

S druge strane, Denisa kao igrača nikad neću moći provaliti. Koliko je tu talenta, a neshvatljivih, amaterskih grešaka, tragikomično.
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#61 Re: Australian Open 2022

Post by PaulTracy »

Ima li ovaj Monfils trenera koji ce mu reci "Berrettini ima jedan od najboljih servisa i forehanda na touru, ali i jednu veliku rupu na backhandu. Igraj mu na backhand, drzi lopticu u igru, nerviraj ga i umaraj dugim poenima, past ce mu i procenat prvog servisa nakon takvih poena".
Umjesto toga frajer ili nabacuje Berrettiniju na forehand ili napada sa 3. ili 4. udarcem i griješi.
Sve se odvija jako brzo a to igracima kao sto su Berrettini, Raonic, Isner i slicna kompanija maksimalno odgovara.
User avatar
error codes
Posts: 319
Joined: 20/10/2014 11:37

#62 Re: Australian Open 2022

Post by error codes »

Naime, u četvrtfinalnom susretu parova Australac Nick Kyrgios je u jednom trenutku raspucao lopticu i nehotice pogodio dječaka na tribinama.

Igrao se četvrti gem prvog seta kada je Kokkinakis promašio prvi servis, a Kyrgios je iz nekog razloga bijesno napucao lopticu na tribine i tamo pogodio dječaka koji je odmah počeo plakati.

Novaka bi odmah deportovali :izet:
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#63 Re: Australian Open 2022

Post by Poirier »

Do sada sam najvise hejtao Kirdzu, od danas je to Kanadsko-ruski smecar Shapovalov. Kakav idiot i nesportista. Prvo svadja sa sudijom, zatim mu legenda tenisa prilazi pita sta nije uredu on opet ogavno govno malo nesto negoduje. Pa budi sretan sto imas priliku igrati uopste sa takvom velicinom. Poslije u 5.setu Rafa osvaja poen uz pomoc mrezice, izvinjava se, ovaj vristi urla kao seljacina kakva. I na kraju kvari proslavu Rafi lupanjem reketa. Nikada nisam gotivio takve balavce, nadam se da nikad nece osvojiti GS a i ne vjerujem da hoce, dosta njih mladjih pametnije i bolje igra, od Talijana Sinnera i Berrettinija do Zvereva, FAA, Alcaraza itd. Shapo ce biti nesto tipa Gasquet. Bilo kako bilo, odlican mec, ma da je otisao tako daleko samo jer je Rafa to dopustio. U prva dva seta balavac nije znao sta ga je snaslo, poslije Rafaelo malo pocinje sa greskama. Podsjetio me mec na USO19 opet moram spomenuti sa Medom. Isto je ovako bilo melje melje, servira u trecem za ostanak na 5-4 ja mislim, gubi, protivnik se vraca osvaja i cetvrti i odvodi mec u 5.set. U 5.setu protivnik ima BL ali ne koristi, no Rafa koristi svoje i jedva privodi mec kraju. Imao je nekih stomacnih problema izgleda, nadajmo se da nije strasno. Iduci mec tek u petak, ima se kad odmoriti. Sto se tice ovog drugog meca vise bih volio Gaela, jer Rafa zna kako s njim, odrao bi ga. Sa Berretinijem ce biti teze jer ima razoran servis, ali ako iko zna protiv toga igrati to su Rafa i Nole. Njegova boljka je bekend i Rafa bi trebao znati to materijalizovati. Dobio ga je vec na USO19 glatko tako da ne bi trebao ni ovaj put izgubiti ali ko zna, sve je moguce.

U donjem dijelu zrijeba bi moglo biti jos cupavije. Sinner vs. Tsitsi, tesko za prognozirati, dajem prednost Talijanu jer Grk igra toplo hladno, ne djeluje mi nesto aman zaman dobro. Djeluje da bi bas Sinner trebao igrati to polufinale sa Medom. Medo je vec brisao pod sa Augerom. Na USO prosle godine laganih 3-0, pocetkom godine mu dao samo 4 gema na ATP Cupu. FAA mozda moze do seta, iznad toga jako jako tesko.

Finale nadajmo se Nadal-Medvedev. Jer bi sve osim toga bilo jednosmjerna ulica za jednog od njih ako bi se jedan plasirao a jedan ispao. Sanse da nijedan ne udje u finale su iste kao da Island osvoji SP u fudbalu. Medo bi raznio Talijana u potencijalnom finalu, Rafa bi dobio vjerovatno sve ostale ucesnike iz donjeg dijela zrijeba. Odlican slem, uzivajmo. :thumbup:
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#64 Re: Australian Open 2022

Post by PaulTracy »

Htio sam ovu zimu da kazem drugu da mi iz Njemacke dobaci Artengo TS 960 patike, testirao ih je moj kineski "drugar" sa Tennis Spin kanala na YT i kaže da su odlične, cijena im je bila 69€. Prije par dana uđem na Decathlon stranicu a Artengo poskupio ca 20% i navedene patike sad kostaju 81€.
Danas vidim i razlog, potpisali su Monfilsa 😃.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#65 Re: Australian Open 2022

Post by ultima_palabra »

Klasicni Monfils, vrati se iz dva seta zaostatka i odmah 0-4 na startu petog seta :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#66 Re: Australian Open 2022

Post by ultima_palabra »

Razumijem da je Shapovalov vidio svoju sansu za osvajanje GS, ali stvarno bi morao imati malo vise respekta prema legendi tenisa. Zbog onakvih stvari publika uzima na zub.
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#67 Re: Australian Open 2022

Post by Poirier »

ultima_palabra wrote: 25/01/2022 18:37 Razumijem da je Shapovalov vidio svoju sansu za osvajanje GS, ali stvarno bi morao imati malo vise respekta prema legendi tenisa. Zbog onakvih stvari publika uzima na zub.
Ma ne bi osvojio ni da je prosao Nadala. Matteo bi ga u 4 seta rijesio. A cak i da ga ne rijesi, tu je Medo koji bi ga vec demolirao.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#68 Re: Australian Open 2022

Post by uglavnomja »

gubi medo 2-0 od alijeasima
User avatar
error codes
Posts: 319
Joined: 20/10/2014 11:37

#69 Re: Australian Open 2022

Post by error codes »

Felix odlican :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#70 Re: Australian Open 2022

Post by uglavnomja »

vratio se medo, 2-2
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#71 Re: Australian Open 2022

Post by PaulTracy »

Gledajući FAA sjetih se jednog vica koji je kružio prije par godina. Hoće Muju da strijeljaju i kažu mu da ima pravo na posljednju želju a ona kaže "Neka puca Edin Višća".
Greške koje ovaj momak kroz dosadasnji karijeru pravi su na nivou ITF igraca, onog koji nikada nije vidio 25K turnir.
Vjerovatnoca da će promašit prazan teren gdje je dovoljno ubacit lopticu sa malo top spina i brzinom od 80/90km/h je bar 20%.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#72 Re: Australian Open 2022

Post by uglavnomja »

uzima medo
ovaj je i medicinski to uzimao, raspada se ... poslije 2 odlicna seta na pocetku


u svakom slucaju - zanimljivo za gledanje
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#73 Re: Australian Open 2022

Post by ultima_palabra »

When Jim Courier asked the Russian how he came back from a two-set deficit to beat Felix Auger-Aliassime, 6-7 (4), 3-6, 7-6 (2), 7-5, 6-4 in the Australian Open quarterfinals on Wednesday, Medvedev hesitated, warned the crowd that they might not like what he was about to tell them, and said, “I thought, ‘What would Novak do?’”
:D
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3011
Joined: 25/06/2014 14:16

#74 Re: Australian Open 2022

Post by kakotakonikako »

ultima_palabra wrote: 26/01/2022 18:58
When Jim Courier asked the Russian how he came back from a two-set deficit to beat Felix Auger-Aliassime, 6-7 (4), 3-6, 7-6 (2), 7-5, 6-4 in the Australian Open quarterfinals on Wednesday, Medvedev hesitated, warned the crowd that they might not like what he was about to tell them, and said, “I thought, ‘What would Novak do?’”
:D
Kada su mu na ovo poceli zvizdati navijaci - dodao je da je mislio i sta bi uradili Nadal i Federer kao vrhunski teniseri. :D
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#75 Re: Australian Open 2022

Post by necko_hz »

Malo šta je mazohističnije nego gledati igrača bez bekhenda kako se koprca protiv Rafe.

Polomi se on jadan, vidi se da se bori, pokušava, ali džaba kad u kontinuitetu mora igrati tenis van svoje komforne zone i na kraju epilog bude pokunjeni pogled kao odraz potpuno slomljenog duha.
Post Reply