BH Plivanje

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#26 Re: BH Plivanje

Post by dulekrele »

dr_Evil wrote: 11/08/2022 14:54
dulekrele wrote: 11/08/2022 14:53
Ne kazem da su bogatasi ali zive i hljeb zaraduju u klubovima a ne u reprezentaciji. To svi znaju.
Eto kad svi znamo, dedera reci kolika joj je plata?
Ako te zanima pitaj je. mMene ne zanima ali sigurno zivi pristojno u ZG.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#27 Re: BH Plivanje

Post by dr_Evil »

dulekrele wrote: 11/08/2022 14:59
dr_Evil wrote: 11/08/2022 14:54

Eto kad svi znamo, dedera reci kolika joj je plata?
Ako te zanima pitaj je. mMene ne zanima ali sigurno zivi pristojno u ZG.
Pa dobro sto onda nije otisla sa 21, 23, sto je cekala kraj karijere, bit ce dobro joj. Imala je ponudu na stolu sve ove godine, a sad ako zagrebes onaj clanak od maloprije vidit ces da su joj ukinuli stan itd.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#28 Re: BH Plivanje

Post by Point. »

Nedostatak kućnog odgoja i dokaz da zbog para se spremno popišati i po svojoj domovini. Hajde da je neka druga država u pitanju ali kao Mostarac braniti boje jedne Hrvatske je ravno izdaji i bezobrazluku.

Uopšte joj ne želim ni zehru s(š)portske sreće tamo.
Suzie Q
Posts: 1341
Joined: 08/04/2010 10:54

#29 Re: BH Plivanje

Post by Suzie Q »

Amina je odavno primjer da sto se plivanja tice najprije u Mostaru a potom i u cijeloj BiH plivaci nakon 18-e godine nemaju nikakvu perspektivu. Odavno Kajtazi ukazuju na to. Je li ih se culo? nije. Je li se sta poduzelo? nije.

Zivi bili pa vidjeli kad Lana postane punoljetna sta ce joj se ponuditi i sta ce moci.

I tako na stotine talenata koji ce bljesnuti u ovoj drzavi ili su bljesnuli pa se ugasili.

I ne mijesajte politiku u sport. Konkretno Mostar ima 3 plivacka kluba, Orku, Zrinjski i Velez, nema trunke mrznje, rivaliteta i nesportskog ponasanja. Kad bi ovi sto pisu gluposti pratili samo koliko ova tri kluba bez bazena uzimaju medalja vidjeli bi koja je to sila.
Ova drzava nije u stanju osigurati osnovne uvjete ni za ovu djecu sto treniraju, kamoli za profesionalne plivace. ne zaboravite da je i bazen na Otoci zajeban za 1cm cini mi se jer strucnjaci nisu uracunali plocice. E to nam je nasa realnost.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#30 Re: BH Plivanje

Post by amko761 »

Tobejarabi izdaje. Zar kod agresora?

Isključiti je iz Islamske zajednice odmah! :bih: :bih: :bih:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#31 Re: BH Plivanje

Post by Pandakonda »

Ja ne znam zasto neke ljude cudi sto je otisla. u Zagrebu je imala super uslove, prvo od bazena pa onda do toga sto joj je grad placao tamo smjestaj. Vjerujem da su joj dali neki rok ako nastavi za BiH onda mora ici, ako odabere HR moze nastaviti imati privilegije. Nisam bio u zagrebackim bazenima ali vjerujem da je zagreb sigurno kao citav paket bolji od Sarajeva.

Da se ne lazemo Lana je u svakom prostoru preuzela primat i cura je od Sarajeva i Vlade KS dobila stan na koristenje + olimpijski bazen koliko god hoće da koristi. A da ne govorim o finansijskim nagradama od FBiH i opet od KS. Dok Amina Kajtaz na drugoj strani nije dobila nista od drzave/entiteta/kantona/grada. E sad naravno to je vjerovatno posljedica toga sto je Amina imala pad forme ali je opet iz njene perspektive tesko gledati kako neko dobiva sve a ti maltene nista. Od patriotizma se ne zivi niti se placaju racuni. Mogli su barem simbolicki neke stvari joj dati da se da do znanja kako misle na nju i da ima podrsku.

Evo i sad gledam kanton sarajevo spasio da Kosarkaska zenska repka ode na svjetsko jer su uplatili 150.000. Kao da oni idu tamo predstavljati KS a ne citavu BiH. Svi nivoi vlasti u BiH utihnuli. Jednostavno ova drzava nema sluha za sport i sve je vec osuđeno na propast osim ako se kojim cudom sam ne izboris. More i more talenata je propalo zbog toga. Nadat se da će ovo biti pouka u oktobru ko je sve dao pare za sport pa da kako treba izaberemo da se vise nikad ne ponovi Amina Kajtaz i sl.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#32 Re: BH Plivanje

Post by mk ultra »

Pandakonda wrote: 11/08/2022 15:34 Jednostavno ova drzava
koja država?

nema područja u kojem, ako ti Država BiH treba, nije zaribalo
u bilo kojem području
od mjesne zajednice, općine, kantona, entiteta, države.
ne funkcioniše ništa, i nije tu problem politika

u ljudima je problem
ljudi se bore za nazadak
svi su najpametniji
puna usta hvalisanja
a u suštini, kurčina.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33 Re: BH Plivanje

Post by Pandakonda »

mk ultra wrote: 11/08/2022 15:38
Pandakonda wrote: 11/08/2022 15:34 Jednostavno ova drzava
koja država?

nema područja u kojem, ako ti Država BiH treba, nije zaribalo
u bilo kojem području
od mjesne zajednice, općine, kantona, entiteta, države.
ne funkcioniše ništa, i nije tu problem politika

u ljudima je problem
ljudi se bore za nazadak
svi su najpametniji
puna usta hvalisanja
a u suštini, kurčina.
Upravo o tome i govorim. Kriminal se seze od mjesnih zajednica pa do drzavnog nivoa i ljudima je jednostavno muka od toga. Da se ne lazemo ima toga i u HR ali se sigurno vise ulaze u sportiste. Ljudi generalno ce samo usmeno davati podrsku ali kad treba izaci na izbore i mjenjati te iste ljude koji su te doveli u tu situaciju onda ili nece izaci ili zaokruze iste.

Mi smo mentalno kao nacija propali. Hebeni Brazil, drzava koja je maltene simbol korupcije, podvuce liniju i zna da su sportska nacija i da se sa tim ne treba zahebavati i da tu nema prostora za kriminal jer je obraz nacije u pitanju. Dok mi već ja mislim u trocifrenom broju mozemo brojati broj talenata koje smo izgubili iz raznih sportova. Kod nas ljudi zive samo od danas do sutra i gledaju samo svoja posla i skroz su odsjeceni od neke kulture, sporta i slicnih aktivnosti
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#34 Re: BH Plivanje

Post by dr_Evil »

Dobro je, ipak je vecini izgleda jasna situacija kakva jest. Nekad sam i ja bio kupuj 100% domace, onda jedan dan shvatih da je 100% domace samo ukradena drustvena imovina prebacena ilegalno na stranacke kriminalce, i jos ih podrzi.

Tesko nama s nama.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#35 Re: BH Plivanje

Post by boshniak »

Amina je izabrala sto je najbolje za nju. Iskreno nije nijedan zapazen rezultat ostvarila u najboljim godinama, mozda je bolje bilo da je ranije otisla negdje drugo. A Lana može da bira reprezentaciju, ako ovakav odnos drzave bude prema Lani, bilo bi joj najbolje da izabere bilo koju zemlju osim komsiluka. Obzirom da joj otac radi kao trener po bliskom istoku, imam osjećaj da ako ikad Lana ode iz BIH reprezentacije, da ce izabrati Katar. Ako se vec uzimaju pare onda barem da se uzme lopatom, a ne ponizi domovina.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#36 Re: BH Plivanje

Post by dr_Evil »

boshniak wrote: 11/08/2022 16:04 Amina je izabrala sto je najbolje za nju. Iskreno nije nijedan zapazen rezultat ostvarila u najboljim godinama, mozda je bolje bilo da je ranije otisla negdje drugo. A Lana može da bira reprezentaciju, ako ovakav odnos drzave bude prema Lani, bilo bi joj najbolje da izabere bilo koju zemlju osim komsiluka. Obzirom da joj otac radi kao trener po bliskom istoku, imam osjećaj da ako ikad Lana ode iz BIH reprezentacije, da ce izabrati Katar. Ako se vec uzimaju pare onda barem da se uzme lopatom, a ne ponizi domovina.
A dobro, ne mislim da je Amina ponizila BiH. Da je otisla ranije mozda je mogla i neku bolju zemlju, ali mladost, ludost ideali, bit ce bolje samo nek ne puca, svi smo to prosli
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#37 Re: BH Plivanje

Post by mk ultra »

boshniak wrote: 11/08/2022 16:04 Amina je izabrala sto je najbolje za nju. Iskreno nije nijedan zapazen rezultat ostvarila u najboljim godinama, mozda je bolje bilo da je ranije otisla negdje drugo. A Lana može da bira reprezentaciju, ako ovakav odnos drzave bude prema Lani, bilo bi joj najbolje da izabere bilo koju zemlju osim komsiluka. Obzirom da joj otac radi kao trener po bliskom istoku, imam osjećaj da ako ikad Lana ode iz BIH reprezentacije, da ce izabrati Katar. Ako se vec uzimaju pare onda barem da se uzme lopatom, a ne ponizi domovina.
zgaze te ko žohara
odjebu te ko pašče
nemoj ih ponižavati :(
User avatar
Rockefeller
Posts: 7299
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#38 Re: BH Plivanje

Post by Rockefeller »

Steta, jebiga, bez vizije u ovoj drzavi.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#39 Re: BH Plivanje

Post by boshniak »

mk ultra wrote: 11/08/2022 16:12
boshniak wrote: 11/08/2022 16:04 Amina je izabrala sto je najbolje za nju. Iskreno nije nijedan zapazen rezultat ostvarila u najboljim godinama, mozda je bolje bilo da je ranije otisla negdje drugo. A Lana može da bira reprezentaciju, ako ovakav odnos drzave bude prema Lani, bilo bi joj najbolje da izabere bilo koju zemlju osim komsiluka. Obzirom da joj otac radi kao trener po bliskom istoku, imam osjećaj da ako ikad Lana ode iz BIH reprezentacije, da ce izabrati Katar. Ako se vec uzimaju pare onda barem da se uzme lopatom, a ne ponizi domovina.
zgaze te ko žohara
odjebu te ko pašče
nemoj ih ponižavati :(
Drzava je takva kakva je, i velikom dijelu stanovnistva cilj je da ne postoji ni ovakva drzava. Ne moze Amina poniziti drzavu, govorio sam za Lanu. Koliko je uspjeha Amina donijela svojoj drzavi toliko je i drzava dala njoj. Isla je na OI, imala je lokalne sponzore, ali nije bila klasa o kojoj bi se govorilo da bi privukla znacajnije sponzore. Lana je nesto drugo, Lana ostvaruje rezultate od kojih bi mogla dobro zivjeti, i uz malo jaci PR, jer ako jedna "influencerica" uzima sponzore lopatom pa moze i svjetska klasa u plivanju. Uz to pokazuje veliko domoljublje.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#40 Re: BH Plivanje

Post by Point. »

Bar reprezentacija se bira, ili se treba birati, srcem a ne ko će ti više dati love. Ovi što kažu ne mješaj politiku u sport, danas sutra da Amina osvoji neku važnu medalju, desna strana Mostara bi ga proslavila tako što bi išla na lijevu da lupa, se tuče i tražiti belaj uz nacionalističke psovke te iste Amine i njenih predaka.

Dajte malo samopoštovanja, nije u šoldama sve.
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#41 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

Nema nikakve potrebe za izlivima prejakih,... i šovinističkih, osjećanja u ovom slučaju. Ovo bi valjda trebao biti u stvari primjer koji manifestuje upravo suprotnu stvar. Normalan svijet navija naime za onu (bilo koju) sportistkinju/sportistu na osnovu toga za koju se državu takmiči a ne koje je nacionalnosti, vjere, rase isl... botovi bi sad to najradije htjeli nekako okrenuti u nacionalizam ... dočim ... međutim.

Amini, ne želim ništa nažao, osim sitnice da je Lana sutra ostavi iza sebe već prije okretanja, ... pa ... bar tri frtalja metra ... ostalo je rutina ... Lana ima bolju tehniku, bolji streamline nakon okreta, bolje kicka ... to šta botove može spasiti je ... da Lanu diskvalifikuju zbog nekog tehničkog kixa....što se kod mlađih plivačica zna desiti (istin rijetko) ... bilokakobilo ...sutra sabajle u 9 ...pa ćemo vidjeti
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#42 Re: BH Plivanje

Post by Spit_fire »

Kao prvo...sportski segment:

1.BiH nije amerika pa da moze imat 150 sportova ...i u sve ulagat.
2.Da si ti neka plivacica nasla bi ti svoj put, al eto treba ko i u Larisu skrist para, platit stipendiju, stan u svici i sta sve ne da bi otuisla na OI i ispala nakon minut i po...najlake manjak uspjeha svalit na drzavu

Sa emocionalnog
1.Iz Mostara otic plivat za one koji da se pitaju ti ne bi dns bioloski postojala...

Nek ti je na obraz ako ga imas, a ovi sto govore sta fali nek se malo zapitaju o sebi
Last edited by Spit_fire on 11/08/2022 18:45, edited 1 time in total.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#43 Re: BH Plivanje

Post by JohnnyS »

Najgore kad se na sport spuste oni koji nemaju nijedan upis van politike
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#44 Re: BH Plivanje

Post by Spit_fire »

JohnnyS wrote: 11/08/2022 18:44 Najgore kad se na sport spuste oni koji nemaju nijedan upis van politike
Ne, mislim da je puno gore kad osoba pljune sebi u lice
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#45 Re: BH Plivanje

Post by palermo »

dr_Evil wrote: 11/08/2022 14:34
Stari wrote: 11/08/2022 14:30 Amina nece ni eliminacije proci :skoljka: a ako kojim slucajem i prodje ... Lana ce je tuci minimallno za duzinu tijela ...u trci na 50m leptir.
Kao Bosnjak, mostarac, i neko ko poznaje familiju, sretno joj i nek je presla u Hrvatsku. Kamo srece da je ranije. Davno smo trebali stati uz nju da joj se osiguraju uslovi, a sada neka ide u bolje uvjete.

Samo da vidimo ko je sljedeci.
kao Bošnjak, mostarac i neko ko takođe poznaje njenu familiju, nabijem je na neku stvar zajedno sa familijom.

kakvi bolan bolju uvjeti, pa ona je u reprezentaciji Hrvatske samo kao dekor. A oni nisu sirotinja da bi zbog par hiljada eura morali prodavati obraz. Niti će joj ovo evropsko prvenstvo nešto doinijeti.

Sa pozitivne strane, dobro je što jednom Hrvati uzimaju naš škart, dosta smo mi uzimali njihov, mislim u drugim sportovima
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#46 Re: BH Plivanje

Post by JohnnyS »

Nije valjda Spahić škart :facepalm:
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#47 Re: BH Plivanje

Post by palermo »

JohnnyS wrote: 11/08/2022 18:59 Nije valjda Spahić škart :facepalm:
Spaha je legenda :thumbup: i jedan Prce je naravno naša sportska legenda, al sa stanovišta odnosa Hrvatska-BiH on je ipak i hrvatski škart, budimo objektivni.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#48 Re: BH Plivanje

Post by Spit_fire »

palermo wrote: 11/08/2022 18:58
dr_Evil wrote: 11/08/2022 14:34

Kao Bosnjak, mostarac, i neko ko poznaje familiju, sretno joj i nek je presla u Hrvatsku. Kamo srece da je ranije. Davno smo trebali stati uz nju da joj se osiguraju uslovi, a sada neka ide u bolje uvjete.

Samo da vidimo ko je sljedeci.
kao Bošnjak, mostarac i neko ko takođe poznaje njenu familiju, nabijem je na neku stvar zajedno sa familijom.

kakvi bolan bolju uvjeti, pa ona je u reprezentaciji Hrvatske samo kao dekor. A oni nisu sirotinja da bi zbog par hiljada eura morali prodavati obraz. Niti će joj ovo evropsko prvenstvo nešto doinijeti.

Sa pozitivne strane, dobro je što jednom Hrvati uzimaju naš škart, dosta smo mi uzimali njihov, mislim u drugim sportovima
Odron ..nez sta joj je trebalo ovo..toliko je dobra u plivanju da ce vjerovatno za godinu dvije zavrsit karijeru i ostavit stigmu "izdaje" iznad svog imena...
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1077
Joined: 23/02/2020 14:50

#49 Re: BH Plivanje

Post by ANamelessGhoul »

Kao Mostarka otic za Hrvatsku je odron. Pravo ljudsko dno.

Evo vidim izbrisala svoj ig. :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#50 Re: BH Plivanje

Post by mk ultra »

Point. wrote: 11/08/2022 18:10 Bar reprezentacija se bira, ili se treba birati, srcem a ne ko će ti više dati love. Ovi što kažu ne mješaj politiku u sport, danas sutra da Amina osvoji neku važnu medalju, desna strana Mostara bi ga proslavila tako što bi išla na lijevu da lupa, se tuče i tražiti belaj uz nacionalističke psovke te iste Amine i njenih predaka.

Dajte malo samopoštovanja, nije u šoldama sve.
Nisi se ti sportom bavio

Pogotovo ne individualnim

Ja evo pa barem 5 godina na forumu o tome pisem
Kako mladi nemaju uopce volje za treningom
Kako cim trener okrene glavu, trening prestaje
I kad se neko nađe u svemu tome ko je sate i sate života ostavljao u bazenu, drzava nece da pogura za osnovne stvari... I neka nece, ima ko hoce. Mentalno to sjebe pojedinca, koji u svemu tome nista drugo i ne vidi. Pitao bih te da imaš gaće za plivanje koje valjaju 200h u bazenu.. a ti plivas 4-5h dnevno, a gaće 100eur, a hrana, a vozanje, a milion druguh stvari, da bi ti neki kantonalac rekao nesto u fazonu "nisam ti ja jaro nadlezan za to", idi kod Hame na 5ti sprati, Hamo za bolovanju kreci kucu

Uostalom, za grupne sportove, dovoljnó je vidjeti repertoar
Ko ne skace mrzi bosnu hehehe
Bosno moja poharana
Post Reply