BH Plivanje

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Suzie Q
Posts: 1340
Joined: 08/04/2010 10:54

#176 Re: BH Plivanje

Post by Suzie Q »

karanana wrote: 12/08/2022 18:45
boshniak wrote: 12/08/2022 18:34

Pa Lana još manje ima veze sa hrvatskom. Velibor Pudar je pravoslavac, rekao bi srbin, ali on sam za sebe kaže da je pravoslavac iz hercegovine, i da je njegova domovina BiH, kao i njegove kćerke. Tako da ako bi neko teoretski zaganjao Lanu to bi bila Srbija, a otac joj je i igrao u srbijanskim klubovima. Garantujem da Lana neće nikad nastupiti za neku zemlju iz komšiluka.
kao dugogodisnji navijac veleza naravno da znam velibora i njegovo lik i djelo. ali, nema religija veze sa ovim, ja ne znam ko je u amininoj porodici katolik pa je ona zbog toga odlucila za hrvatsku. uzimali su hrvati i srbe ako su im valjali za sportove. ovo je cisto finansijska ponuda i znam da je amina otisla zbog toga a ne sto nesto pretjerano voli hrvatsku a mrzi bih.
Spomenula sam vec, u BiH se profesionalnim plivanjem mogu baviti djeca i ostvarivati najbolje rezultate. Cim postanu punoljetni nemaju vise nikakve uvjete za vise kategorije. Amina se suocila s tim problemom i ako se dobro sjecam price tada, gradonacelnik Beslic je s Bandicem isposlovao da Amina predje trenirati u ZG. Kako je u medjuvremenu Amina u BiH maltene zaboravljena, iako jos drzi neke rekorde, curi nije ostalo ništa drugo nego da nastavi u Hrvatskoj karijeru.
Sigurna sam da ce i Lana cim dodje do te faze otici negdje dalje.
User avatar
Point.
Posts: 27561
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#177 Re: BH Plivanje

Post by Point. »

geralt wrote: 12/08/2022 15:05
Point. wrote: 12/08/2022 10:39 postoji nešto više od gaća od 100 eura, bazena, Hame i šta si sve gore nabrojao.

Zove se ponos i samopoštovanje a kao mostarka stajati ispred kockica koji su ti ravnali grad i odvodili tvoje sugrađane i rodbinu u razne Dretelje može samo neko ko će sutra prodati mater za gaće od 120 eura. Nije baš da sad nemaju za gaća.
Kako ti znas da se i dalje osjeca kao Mostarka? Zena zivi u Zagrebu zadnjih pet godina, mozda se tamo vise osjeca kao kod kuce nego u Mostaru.
A jebi je ako se više osjeća zagrebčankom nakon 5 godina provedene tamo. Izbriši onih 20 što je bila mostarka, pa jel.

Hej, 5 ravnih godina joj dovoljno da zaboravi šta je, ko je i odakle je. Aferim i njoj i svima što ovako razmišljaju.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#178 Re: BH Plivanje

Post by karanana »

Point. wrote: 12/08/2022 10:39
mk ultra wrote: 11/08/2022 20:22

Nisi se ti sportom bavio

Pogotovo ne individualnim

Ja evo pa barem 5 godina na forumu o tome pisem
Kako mladi nemaju uopce volje za treningom
Kako cim trener okrene glavu, trening prestaje
I kad se neko nađe u svemu tome ko je sate i sate života ostavljao u bazenu, drzava nece da pogura za osnovne stvari... I neka nece, ima ko hoce. Mentalno to sjebe pojedinca, koji u svemu tome nista drugo i ne vidi. Pitao bih te da imaš gaće za plivanje koje valjaju 200h u bazenu.. a ti plivas 4-5h dnevno, a gaće 100eur, a hrana, a vozanje, a milion druguh stvari, da bi ti neki kantonalac rekao nesto u fazonu "nisam ti ja jaro nadlezan za to", idi kod Hame na 5ti sprati, Hamo za bolovanju kreci kucu

Uostalom, za grupne sportove, dovoljnó je vidjeti repertoar
Ko ne skace mrzi bosnu hehehe
Bosno moja poharana
postoji nešto više od gaća od 100 eura, bazena, Hame i šta si sve gore nabrojao.

Zove se ponos i samopoštovanje a kao mostarka stajati ispred kockica koji su ti ravnali grad i odvodili tvoje sugrađane i rodbinu u razne Dretelje može samo neko ko će sutra prodati mater za gaće od 120 eura. Nije baš da sad nemaju za gaća.
ovo je isto ko da si nekom jugoslovenu koji je 1975. kreno na gastarbajterski rad u minhen poceo bacat pricu o tome kako su shvabe vodile njegove sunarodnjake u jasenovce, aushvice, streljali hiljade ljudi i izbombardovali njihove gradove, zasto ide dusmanima da rinta za njih i prodaje se za 100 maraka.
od ponosa i samopostovanja se ne zivi. ako te neko jebe u mozak a prica ti da je neki patriot i na tvojoj strani, ma zajebi ti to ba.
User avatar
Point.
Posts: 27561
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#179 Re: BH Plivanje

Post by Point. »

Bodkin wrote: 12/08/2022 18:49
Point. wrote: 12/08/2022 10:39
postoji nešto više od gaća od 100 eura, bazena, Hame i šta si sve gore nabrojao.

Zove se ponos i samopoštovanje a kao mostarka stajati ispred kockica koji su ti ravnali grad i odvodili tvoje sugrađane i rodbinu u razne Dretelje može samo neko ko će sutra prodati mater za gaće od 120 eura. Nije baš da sad nemaju za gaća.
Aha pogotovo u bosni kad reprezentacija nema para da ode na svjetsko prvenstvo. Laku kur*em svirati sa svecke socijale.
Ko se nije bavio ozbiljnim sportom ne razumije probleme. Pogotovo ne individualnim nepopularnim sportom gdje nema para
Tačno znaš koji pačenik će se javiti sa pačenićkom šupljom o švedskoj socijali. Na tvoju tugu da ti samo saopštim da švedska socijala, kad si je se iz vedra neba ufatio, nema veze za bh dijasporom koja je najbolje integrisana u švedsko društvo što fakultetski što u radnom odnosu. Znam da ću ti razbiti iluzije ovom spoznajom dok ispijaš mlaku klipaču ispred dragstora ali avaj.

Ko imalo ima uvid u reprezentativni sport razumije ono najbitnije, nije bitno šta reprezentacija može uraditi za tebe nego obratno.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#180 Re: BH Plivanje

Post by karanana »

pa ustvari dobra je paralela i sa dijasporom. ako cemo amini kenjat sto je uzela EU pasos a nije patriota i izdajnik je, sto onda ne kenjamo dijaspori? puna dijaspora programera, inzinjera, doktora, profesora, veoma iskusnih radnika i zanatlija.....njihova znanja i iskustvo su 1000% potrebniji i bitniji za rast i progres BiH od amininog plivanja. zasto njih ne pljujemo a pljujemo aminu? samo jer je uzela kockastu putovnicu? da je uzela bubam slovencku, bilo bi ok?
User avatar
Point.
Posts: 27561
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#181 Re: BH Plivanje

Post by Point. »

karanana wrote: 13/08/2022 00:56
Point. wrote: 12/08/2022 10:39
postoji nešto više od gaća od 100 eura, bazena, Hame i šta si sve gore nabrojao.

Zove se ponos i samopoštovanje a kao mostarka stajati ispred kockica koji su ti ravnali grad i odvodili tvoje sugrađane i rodbinu u razne Dretelje može samo neko ko će sutra prodati mater za gaće od 120 eura. Nije baš da sad nemaju za gaća.
ovo je isto ko da si nekom jugoslovenu koji je 1975. kreno na gastarbajterski rad u minhen poceo bacat pricu o tome kako su shvabe vodile njegove sunarodnjake u jasenovce, aushvice, streljali hiljade ljudi i izbombardovali njihove gradove, zasto ide dusmanima da rinta za njih i prodaje se za 100 maraka.
od ponosa i samopostovanja se ne zivi. ako te neko jebe u mozak a prica ti da je neki patriot i na tvojoj strani, ma zajebi ti to ba.
Tužno je da ovakvo razmišljanje dolazi od nekog za koga kaaže da je mostarac. U pravu si u jednom. Da su vas jebali u mozak pa da ne vidite nikakav problem da bosanskohercegovačka djeca idu pod zastavu onih koji su ih do juče ravnali sa zemljom a i danas im ne misle ništa drugačije.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#182 Re: BH Plivanje

Post by karanana »

Point. wrote: 13/08/2022 01:08
karanana wrote: 13/08/2022 00:56

ovo je isto ko da si nekom jugoslovenu koji je 1975. kreno na gastarbajterski rad u minhen poceo bacat pricu o tome kako su shvabe vodile njegove sunarodnjake u jasenovce, aushvice, streljali hiljade ljudi i izbombardovali njihove gradove, zasto ide dusmanima da rinta za njih i prodaje se za 100 maraka.
od ponosa i samopostovanja se ne zivi. ako te neko jebe u mozak a prica ti da je neki patriot i na tvojoj strani, ma zajebi ti to ba.
Tužno je da ovakvo razmišljanje dolazi od nekog za koga kaaže da je mostarac. U pravu si u jednom. Da su vas jebali u mozak pa da ne vidite nikakav problem da bosanskohercegovačka djeca idu pod zastavu onih koji su ih do juče ravnali sa zemljom a i danas im ne misle ništa drugačije.
zamjenio si me s nekim kad je u pitanju to da kazem da sam mostarac, ali nije bitno., moje pitanje stoji. jebo me je i wermacht pa nas je par miliona tamo cistimo njihove guzice, vjerovatno jos uvijek i nekih ss-ovaca u cvetu starosti.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#183 Re: BH Plivanje

Post by sehohari »

karanana wrote: 13/08/2022 00:56
Point. wrote: 12/08/2022 10:39
postoji nešto više od gaća od 100 eura, bazena, Hame i šta si sve gore nabrojao.

Zove se ponos i samopoštovanje a kao mostarka stajati ispred kockica koji su ti ravnali grad i odvodili tvoje sugrađane i rodbinu u razne Dretelje može samo neko ko će sutra prodati mater za gaće od 120 eura. Nije baš da sad nemaju za gaća.
ovo je isto ko da si nekom jugoslovenu koji je 1975. kreno na gastarbajterski rad u minhen poceo bacat picu o tome kako su shvabe vodile njegove sunarodnjake u jasenovce, aushvice, streljali hiljade ljudi i izbombardovali njihove gradove, zasto ide dusmanima da rinta za njih i prodaje se za 100 maraka.
od ponosa i samopostovanja se ne zivi. ako te neko jebe u mozak a prica ti da je neki patriot i na tvojoj strani, ma zajebi ti to ba.
Pa čuj, i jesu Srbi najmanje išli u SR Njemačku na "privremeni rad".

Samo se pitam šta je sad njezin plan za budućnost. Koliko sam čuo, sa 25 godina si već na kraju karijere što se tiče plivanja. Znači da će kad-tad morati naći "pravi" posao, osnovati familiju.
Mislim, to da je sada prešla u drugu reprezentaciju kako bi zadržala beneficije znači da ipak još nešto želi osvojiti. Samo ne znam kako to želi uraditi, kada već dosad nije mogla ponoviti neki od prijašnjih uspjeha (ipak je i dosad imala sve to na raspolaganju 4-5 godina).

Može biti (ali to je samo neka moja teorija) da joj je samo plan zadržati stan na godinu dana, kako bi lakše tekao taj kraj prelazak iz sportske karijere u neki oblik normalnog života, ali ipak mi se ne čini kao takva osoba...
User avatar
Point.
Posts: 27561
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#184 Re: BH Plivanje

Post by Point. »

karanana wrote: 13/08/2022 01:08 pa ustvari dobra je paralela i sa dijasporom. ako cemo amini kenjat sto je uzela EU pasos a nije patriota i izdajnik je, sto onda ne kenjamo dijaspori? puna dijaspora programera, inzinjera, doktora, profesora, veoma iskusnih radnika i zanatlija.....njihova znanja i iskustvo su 1000% potrebniji i bitniji za rast i progres BiH od amininog plivanja. zasto njih ne pljujemo a pljujemo aminu? samo jer je uzela kockastu putovnicu? da je uzela bubam slovencku, bilo bi ok?
Pa da, bilo bi ok jer ta se zemlja nije petljala vojno u ratu u BiH niti je osuđena na međunarodnom sudu zbog toga.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#185 Re: BH Plivanje

Post by karanana »

sehohari wrote: 13/08/2022 01:11
karanana wrote: 13/08/2022 00:56

ovo je isto ko da si nekom jugoslovenu koji je 1975. kreno na gastarbajterski rad u minhen poceo bacat picu o tome kako su shvabe vodile njegove sunarodnjake u jasenovce, aushvice, streljali hiljade ljudi i izbombardovali njihove gradove, zasto ide dusmanima da rinta za njih i prodaje se za 100 maraka.
od ponosa i samopostovanja se ne zivi. ako te neko jebe u mozak a prica ti da je neki patriot i na tvojoj strani, ma zajebi ti to ba.
Pa čuj, i jesu Srbi najmanje išli u SR Njemačku na "privremeni rad".

Samo se pitam šta je sad njezin plan za budućnost. Koliko sam čuo, sa 25 godina si već na kraju karijere što se tiče plivanja. Znači da će kad-tad morati naći "pravi" posao, osnovati familiju.
Mislim, to da je sada prešla u drugu reprezentaciju kako bi zadržala beneficije znači da ipak još nešto želi osvojiti. Samo ne znam kako to želi uraditi, kada već dosad nije mogla ponoviti neki od prijašnjih uspjeha (ipak je i dosad imala sve to na raspolaganju 4-5 godina).

Može biti (ali to je samo neka moja teorija) da joj je samo plan zadržati stan na godinu dana, kako bi lakše tekao taj kraj prelazak iz sportske karijere u neki oblik normalnog života, ali ipak mi se ne čini kao takva osoba...
kad je u pitanju njena karijera, vec sam to spomeno, kasne hrvati nekoliko godina, ona je izgleda svoje otplivala. iskreno nisam nista cuo o njoj zadnje 2-3 godine. eh sad, ko je tome kriv... BiH, sama ona jer se bacila u trave, shishe i derneke ili nesto trece ne znam i ne zanima me. ali i da je ostala nikakav gubitak sto se talenta i uspjeha tice. cuvajte se da na lanu ne krenu opet kazem.
Last edited by karanana on 13/08/2022 01:18, edited 1 time in total.
User avatar
Point.
Posts: 27561
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#186 Re: BH Plivanje

Post by Point. »

karanana wrote: 13/08/2022 01:11
Point. wrote: 13/08/2022 01:08
Tužno je da ovakvo razmišljanje dolazi od nekog za koga kaaže da je mostarac. U pravu si u jednom. Da su vas jebali u mozak pa da ne vidite nikakav problem da bosanskohercegovačka djeca idu pod zastavu onih koji su ih do juče ravnali sa zemljom a i danas im ne misle ništa drugačije.
zamjenio si me s nekim kad je u pitanju to da kazem da sam mostarac, ali nije bitno., moje pitanje stoji. jebo me je i wermacht pa nas je par miliona tamo cistimo njihove guzice, vjerovatno jos uvijek i nekih ss-ovaca u cvetu starosti.
Šta je bolan tebe jebao wermacht pa nisi đuturum od 109 godina da te izravno pogodilo.

I SR Njemačka nije isto što i hitlerova Njemačka, što za današnju Hrvatsku i Hvatsku anno 1993 nije slučaj.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#187 Re: BH Plivanje

Post by sehohari »

karanana wrote: 13/08/2022 01:08 pa ustvari dobra je paralela i sa dijasporom. ako cemo amini kenjat sto je uzela EU pasos a nije patriota i izdajnik je, sto onda ne kenjamo dijaspori? puna dijaspora programera, inzinjera, doktora, profesora, veoma iskusnih radnika i zanatlija.....njihova znanja i iskustvo su 1000% potrebniji i bitniji za rast i progres BiH od amininog plivanja. zasto njih ne pljujemo a pljujemo aminu? samo jer je uzela kockastu putovnicu? da je uzela bubam slovencku, bilo bi ok?
Došli bi inžinjeri i doktori, da ima posla, tj. da za posao u bolnicama ne treba imati neku dobru štelu.

Za većinu nije problem putovnica, koju by the way ima pola USK, nego što je prešla u HR reprezentaciju...
I da, mislim da bi reakcija nekih bila dosta blaža da je otišla u Sloveniju, SAD ili slično.

Meni je prije svega žao što u svojoj karijeri dosad još nije, uprkos brojnim odricanjima, doći do nekog izvanrednog, životnog uspjeha.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#188 Re: BH Plivanje

Post by sehohari »

karanana wrote: 13/08/2022 01:15
sehohari wrote: 13/08/2022 01:11

Pa čuj, i jesu Srbi najmanje išli u SR Njemačku na "privremeni rad".

Samo se pitam šta je sad njezin plan za budućnost. Koliko sam čuo, sa 25 godina si već na kraju karijere što se tiče plivanja. Znači da će kad-tad morati naći "pravi" posao, osnovati familiju.
Mislim, to da je sada prešla u drugu reprezentaciju kako bi zadržala beneficije znači da ipak još nešto želi osvojiti. Samo ne znam kako to želi uraditi, kada već dosad nije mogla ponoviti neki od prijašnjih uspjeha (ipak je i dosad imala sve to na raspolaganju 4-5 godina).

Može biti (ali to je samo neka moja teorija) da joj je samo plan zadržati stan na godinu dana, kako bi lakše tekao taj kraj prelazak iz sportske karijere u neki oblik normalnog života, ali ipak mi se ne čini kao takva osoba...
kad je u pitanju njena karijera, vec sam to spomeno, kasne hrvati nekoliko godina, ona je izgleda svoje otplivala. iskreno nisam nista cuo o njoj zadnje 2-3 godine. eh sad, ko je tome kriv... BiH, sama ona jer se bacila u trave, shishe i derneke ili nesto trece ne znam i ne zanima me. ali i da je ostala nikakav gubitak sto se talenta i uspjeha tice. cuvajte se da na lanu ne krenu opet kazem.
Toga mi je najviše žao.

Ne znam šta će biti sa Lanom. Mislim da će, ako bi i otišla, to prije svega bilo prema SAD-u ili negdje u tom smjeru.
Mada su kod nje makar malo (nadam se) naučili lekciju. Ako se ne varam, u Sarajevu su joj makar dali stan kako bi mogla trenirati u Sarajevu.
User avatar
Ozimician
Posts: 5536
Joined: 05/09/2012 23:21

#189 Re: BH Plivanje

Post by Ozimician »

Moje mišljenje je da je Amina napravila grešku i to sad na zalasku karijere, kad više ne može ništa ostvariti, a ostat će upamćena najviše po ovome.

Da baš nije imala hljeba jesti i da baš ništa nije dobila od BiH - sumnjam. Tačno je da su u HR bolji uslovi za treniranje i sve ostalo, ali i to imalo bi smisla da je otišla s 15 god.

Da pređemo na neki viši nivo, mi vidimo sabotažu ama baš svih sportova u BiH od strane kmetova koji su produžena ruka susjednih zemalja. U trenutnoj političkoj situaciji sport može biti izrazito moćno oružje za javnost. Kako neko podavno reče kod neuspjeha BH fudbalske reprezentacije - cilj je napraviti da Bosanci i Hercegovci zamrze svoj sport i svoje reprezentacije i da iz očaja krenu da traže ''bolje'', a da se ovi ponude kao "spasioci". Propagandni rat.

To vam je nešto slično kao kada Vučićevi kmetovi u BIH blokiraju nabavku vakcina, a onda Vučić ponudi da bude spasitelj i ponudi besplatnu vakcinaciju svim BH Državljavima u Srbiji... i dobar dio nasjedne na taj scenario. Odosmo daleko u politiku, ali i ovaj slučaj je produkt političkog subverzivnog djelovanja.

Retoričko pitanje: Da li bi jedan Albanac s Kosova otišao da nastupa za Srbiju, gdje bi imao neuporedivo bolje uslove nego u Kosovu ili Albaniji?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#190 Re: BH Plivanje

Post by Bullet Tooth Tony »

Ma cudno je da je Amina uopste nastupala za BiH.. Ona je clan zagrebacke mladosti odavno...
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#191 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

Sociolog wrote: 12/08/2022 18:53 6 u polufinalu..stet :(

Ima slab skok u vodu..a kasnije ima kuveta da ih sviju sustignee..
Steta za ovaj slab skok u vodu
Drzimo fige dalje :thumbup: :bih:
Odraz i start joj nažalost jeste slabija strana. Zato i ima bolje rezultate na 200 m nego na 50m. Ja to vidim kao razvojnu mogućnost. ... Tek joj je 16 i po godina .... karijeru ima ispred sebe a ne iza.... Uz malu popravku za 5-6 cm u odrazu i poboljšanja explozivnosti starta ... eto nje u društvu australki, jenkinja, nizozemki, skandinavki ... i biće je zadovoljstvo gledati ...
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#192 Re: BH Plivanje

Post by swanfilter »

I o Amini se raspreda kao da je, ne znam sta do sada uradila. A, nista posebno.

Kao eto nece nista vise postici nakon ove promjene ...
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#193 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

geralt wrote: 12/08/2022 15:05
Point. wrote: 12/08/2022 10:39 postoji nešto više od gaća od 100 eura, bazena, Hame i šta si sve gore nabrojao.

Zove se ponos i samopoštovanje a kao mostarka stajati ispred kockica koji su ti ravnali grad i odvodili tvoje sugrađane i rodbinu u razne Dretelje može samo neko ko će sutra prodati mater za gaće od 120 eura. Nije baš da sad nemaju za gaća.
Kako ti znas da se i dalje osjeca kao Mostarka? Zena zivi u Zagrebu zadnjih pet godina, mozda se tamo vise osjeca kao kod kuce nego u Mostaru.
Pa dobro sad tema je svakako otisla k vragu ... ...kad ste već kod gaća ... :D Cure ne nastupaju u gaćama već u plivačkim kostimima ... koji su većinom nešto skuplji od 100injak eura...i cure ih moraju imati barem 2-3 komada ... najčešće , pošto su cure, i 5-6 komada ... Dobar kostim za treninge je do 100 eura ... dočim kostim za takmičenje... recimo ARENA model Sarah Sjostrom bude oko 400-450 eura ... ili TYR model Racer kakvog nosi Katie Ledecky je vjerovatno još skuplji ... mora biti extremno tijesan, cure obično nakon isplivane trke skoro trče u kupatilo gdje jedna drugoj pomažu svući tu napast sa sebe i obući normalni kostim za trening.... U doba tzv "shark skin" kostima ... koji su imali duge nogavice i bili skoro vakumski priljubljeni uz tijelo ...mogao si čuti vrisku i iz muškog kupatila ... te "shark-skin" kostime je FINA zabranila 2007 ... bili su skupi ko dragi kamen ...
User avatar
mirota
Posts: 2242
Joined: 11/01/2018 11:42

#194 Re: BH Plivanje

Post by mirota »

elem, kad je sljedeci nastup Lane ? hvala :?
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#195 Re: BH Plivanje

Post by geralt »

Point. wrote: 13/08/2022 00:50
geralt wrote: 12/08/2022 15:05
Kako ti znas da se i dalje osjeca kao Mostarka? Zena zivi u Zagrebu zadnjih pet godina, mozda se tamo vise osjeca kao kod kuce nego u Mostaru.
A jebi je ako se više osjeća zagrebčankom nakon 5 godina provedene tamo. Izbriši onih 20 što je bila mostarka, pa jel.

Hej, 5 ravnih godina joj dovoljno da zaboravi šta je, ko je i odakle je. Aferim i njoj i svima što ovako razmišljaju.
Ocigledno razlicito razmisljamo. Odrasla osoba sama bira svoj identitet i kako ce se osjecati i izjasnjavati.

A Zagreb je objektivno bolje mjesto za zivot i bilo kakvu karijeru od Mostara u svakom aspektu.
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#196 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

mirota wrote: 13/08/2022 17:07 elem, kad je sljedeci nastup Lane ? hvala :?
Ako se ne varam ... eliminacije na 100m leptir (delfin) za žene je na programu sutra rano prijepodne u 9. Prva disciplina eliminicija su muškići na 200m slobodno ... nisam siguran koliko eliminacijskih grupa, startova (heats), ima u toj disciplini jedan heat na 200m traje cirka 2 minuta ... nagađam, 3 do 4 heata zajedno sa predstavljanjem i ostalim formalnostima može biti jedno 15-20 minuta. Ako sve bude bilo u taktu sa planiranim šemom .... cure na 100 leptir uskaču odmah nakon toga ... moja pretpostavka ' the' ...negdje oko 9 i dvaest do pola deset .... sutra ... za one koje prodju eventualno polufinale je u 18:20 isto sutra
User avatar
mirota
Posts: 2242
Joined: 11/01/2018 11:42

#197 Re: BH Plivanje

Post by mirota »

hvala
User avatar
Point.
Posts: 27561
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#198 Re: BH Plivanje

Post by Point. »

geralt wrote: 13/08/2022 17:08
Point. wrote: 13/08/2022 00:50
A jebi je ako se više osjeća zagrebčankom nakon 5 godina provedene tamo. Izbriši onih 20 što je bila mostarka, pa jel.

Hej, 5 ravnih godina joj dovoljno da zaboravi šta je, ko je i odakle je. Aferim i njoj i svima što ovako razmišljaju.
Ocigledno razlicito razmisljamo. Odrasla osoba sama bira svoj identitet i kako ce se osjecati i izjasnjavati.

A Zagreb je objektivno bolje mjesto za zivot i bilo kakvu karijeru od Mostara u svakom aspektu.
To nije razlog da se popiša.po svojoj mahali. To je ona uradila s obzirom na osjetljivost situacije u Mostaru. Njena je karijera manje više gotova.
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#199 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

mirota wrote: 13/08/2022 18:48hvala
Korekcija onoga što sam ranije naveo .... eliminacijskih grupa (heatova) u disciplini 200 slobono za muškadiju ... je ipak nešto više nego sam prvobitno pretpostavio ... 6 heatova od kojih su 3 već isplivana ...

Kako god ... cure na 100m leptir idu odmah nakon šestog heata .... mislim da bi moglo biti do pola deset....lijep direktan prenos ima na (https://tv.len.eu/custom-details?id=62b ... pe=channel)
User avatar
mirota
Posts: 2242
Joined: 11/01/2018 11:42

#200 Re: BH Plivanje

Post by mirota »

ima li neki TV kanal da prenosi, moze i strani :-x :sad: :sad:
Post Reply