BH Plivanje

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#201 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

I bogme evo cure polako izlaze na prvi heat od 4 u disciplini 100m leptir. ... sre
tno Lana.
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#202 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

Amina Kajtaz je u drugom heatu ... track 1 ....diskvalifikovana ... heat pobjedjuje Ilaria Bianchi.



Lana u heatu 3 ...track 5 .....druga ... vrlo dobro....Heat pobjedjuje svedjanka Hansson
User avatar
mirota
Posts: 2343
Joined: 11/01/2018 11:42

#203 Re: BH Plivanje

Post by mirota »

Bravo Lanaaa :izet: :-D
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#204 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

Šveđanka Sarah Sjostrom je odlučila preskočiti disciplinu 100m leptir...i time otvoriti i vrata i prozor ŠIROM svojoj prijateljici Luisi Hansson za zlato. Međutim time i Lani također otvara neku šansu za medalju .... makar ... još je rano o tome špekulisati.

Sve cure izgledaju vrlo naoštreno, graciozno i svježe ...u polufinalu večeras oko 18:20 će biti tijesno ... a u finalu se nikad ne zna. Osim sirote Amine ... od dva nastupa : jednom zadnja ....jednom bez rezultata ... slab rezultat. Mislim da se s njom nešto desilo u ovih zadnjih par dana otkako su je počeli izlagati slapovima fekalija u cyber-prostoru .... mislim da je to bilo neumjereno ...


Ne znam jel hrvatski selektor imao u planu Aminni dati mjesto u ženskim, mješovitim ili mixovanim štafetama ... ja mu to ne bih preporučio ... Amina izgleda proživljava teške trenutke u zivotu
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#205 Re: BH Plivanje

Post by necko_hz »

Stari wrote: 14/08/2022 09:59 Sve cure izgledaju vrlo naoštreno, graciozno i svježe ...u polufinalu večeras oko 18:20 će biti tijesno ... a u finalu se nikad ne zna. Osim sirote Amine ... od dva nastupa : jednom zadnja ....jednom bez rezultata ... slab rezultat. Mislim da se s njom nešto desilo u ovih zadnjih par dana otkako su je počeli izlagati slapovima fekalija u cyber-prostoru .... mislim da je to bilo neumjereno ...
Znaš li možda zbog čega je diskvalifikovana? Vidio sam da su dugo nešto gledali, ali nisam skontao šta je presudilo.

I hvala na streamu. :thumbup: :bih:
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#206 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

necko_hz wrote: 14/08/2022 10:09
Stari wrote: 14/08/2022 09:59 Sve cure izgledaju vrlo naoštreno, graciozno i svježe ...u polufinalu večeras oko 18:20 će biti tijesno ... a u finalu se nikad ne zna. Osim sirote Amine ... od dva nastupa : jednom zadnja ....jednom bez rezultata ... slab rezultat. Mislim da se s njom nešto desilo u ovih zadnjih par dana otkako su je počeli izlagati slapovima fekalija u cyber-prostoru .... mislim da je to bilo neumjereno ...
Znaš li možda zbog čega je diskvalifikovana? Vidio sam da su dugo nešto gledali, ali nisam skontao šta je presudilo.

I hvala na streamu. :thumbup: :bih:
Nagađam ... najvjerovatnije zbog prestupa u startu ... teoretski u leptir stilu može doći do diskvalifikacije u svega 2, 3 slučaja ... osim prestupa u startu ... ima 2 neispravan okret (moraš objema dlanovima dirnuti rub bazena i to istovremeno i ne jedan dlan preko drugog) .... i 3 neispravno plivanje ... (tj da obe ruke moraju istovremeno uranjati u vodu) ... i 4 najrijeđe ... pravilo od 15metara (moraš izroniti na površinu u prvih 15m od starta).


U slobodnom stilu ne postoji tačka 3 ...jer tu je slobodno plivati doslovce kako hoćeš.


Ne znam šta je bilo u ovom slučaju ...pretpostavljam je bila malo prebrza u startu
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#207 Re: BH Plivanje

Post by necko_hz »

:thumbup:
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#208 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

U Rimu je sve spremno ... sunčano i vrlo toplo ... sa tribina se smješkaju celebritis ... Frederica Pellegrini je tu ... Dana Wolmer ... prvo polufinale uzima francuskinja Wattel ...idemo sad Lana ... u stazi 5
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#209 Re: BH Plivanje

Post by muha_sa »

Bravooooooooooooooo :thumbup:
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#210 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

odlično ...drugo mjesto iza Hansson ....finale sutra u 1800
User avatar
mirota
Posts: 2343
Joined: 11/01/2018 11:42

#211 Re: BH Plivanje

Post by mirota »

nakon losijih 50 metara, Lana upalila motore, svaka cast
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#212 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

Švedskoj državnoj televiziji u kratkoj letećoj izjavi ... u odsustvu Sare Sjostrom jedina nada im je Louise Hansson veli da se naoštrila za sutrašnje finale gdje ona smatra francuskinju Wattel za glavnu suparnicu .... Još jednom ... Lana vrlo dobra ...uprkos vrlo slabom startu i u eliminiacijama jutros i sad ... praktički ... daje im svima 20-30 cm fore iz mjesta ... kad to poboljša ... neće joj niko lako uspjeti pobjeći ...
User avatar
mirota
Posts: 2343
Joined: 11/01/2018 11:42

#213 Re: BH Plivanje

Post by mirota »

malocas je jos dobro skocila kako je losa inace, bas sam gledao samo nju :kiss: :|
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#214 Re: BH Plivanje

Post by shalla »

Članak sa SN portala. Ni ime joj ne znaju fino napisati :roll:

Od hrvatskih predstavnika, u bazen su u nedjelju uskočile Emina Kajtaz i Ana Blažević. Nažalost, Emina je na 100 leptir jedina od 25 plivačica u kvalifikacijama diskvalificirana, ali zato je Ana Blažević osigurala poslijepodnevni dolazak na bazen Foro Italico. To znači, u njezinom slučaju odnosno disciplini 200 prsno - polufinale! Realno, za sadašnji trenutak hrvatskog plivanja, plasmani u polufinale seniorskog EP su zapravo i najviši domet. Tako promatrano, Anin rezultat odnosno ulazak u krug 16 najboljih plivačica ove discipline je uspjeh.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#215 Re: BH Plivanje

Post by boshniak »

Lana ima taktiku ko Amel Tuka. Samo da nam potrajes duze od Tuke. Cuvaj se HIFE, ima neki maler sa njima, koga oni krenu sponzorisat taj ne dogura daleko. Salu na stranu, svaki sponzor je bitan.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#216 Re: BH Plivanje

Post by Murat Sabanovic »

Stari wrote: 14/08/2022 09:59 Šveđanka Sarah Sjostrom je odlučila preskočiti disciplinu 100m leptir...i time otvoriti i vrata i prozor ŠIROM svojoj prijateljici Luisi Hansson za zlato. Međutim time i Lani također otvara neku šansu za medalju .... makar ... još je rano o tome špekulisati.

Sve cure izgledaju vrlo naoštreno, graciozno i svježe ...u polufinalu večeras oko 18:20 će biti tijesno ... a u finalu se nikad ne zna. Osim sirote Amine ... od dva nastupa : jednom zadnja ....jednom bez rezultata ... slab rezultat. Mislim da se s njom nešto desilo u ovih zadnjih par dana otkako su je počeli izlagati slapovima fekalija u cyber-prostoru .... mislim da je to bilo neumjereno ...


Ne znam jel hrvatski selektor imao u planu Aminni dati mjesto u ženskim, mješovitim ili mixovanim štafetama ... ja mu to ne bih preporučio ... Amina izgleda proživljava teške trenutke u zivotu
Stari, strucnjak za plivanje :izet:
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#217 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

Poštovanje Murate. Šta ima kod tebe? :D

Plivanje je samo hobi ... inače sam doktor tehničkih nauka za cjement, keramiku i ćerpić.
User avatar
mirota
Posts: 2343
Joined: 11/01/2018 11:42

#218 Re: BH Plivanje

Post by mirota »

jos sat i 19 do utrke, imam tremu kao da mi je Lana clan familije....idemoooo Lanaaaaa
hali gali halid
Posts: 2373
Joined: 08/10/2007 22:45

#219 Re: BH Plivanje

Post by hali gali halid »

Gdje gledati?
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#220 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

bogme dobro ... bravo Lana ... nisam mogao ništa pisati dok se malo ne priberem ...

Moglo se primjetiti odmah da su sve krenule do daske i bez kalkulisanja kako i treba u finalu ... huh ... golemo ... pregolemo ... ovdje u Švedskoj naravno slave Louisu Hansson ... ali ali ...nije iskusnom spikeru na tv promaklo da, ona mala (skoro 10 godina mlađa) neda Louisi da odmakne od nje puno ... a 10 godina mlađa burageru ...

Čuvati treba ko malo vode na dlanu
Last edited by Stari on 15/08/2022 20:01, edited 1 time in total.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#221 Re: BH Plivanje

Post by Murat Sabanovic »

Stari wrote: 15/08/2022 16:39 Poštovanje Murate. Šta ima kod tebe? :D

Plivanje je samo hobi ... inače sam doktor tehničkih nauka za cjement, keramiku i ćerpić.
Kod mene rutina ... Jbg...

Neka,neka treba narodu hećima...
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#222 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

Ono što Murat u svom komentaru ...hm explicitno napomenu ... je dakako poprilično tačno ... ja nikad nisam trenirao plivanje ... bio sam, kao što sam ranije napomenuo, kontrolor/sudac ako se to tako može nazvati .... u ovoj zemlji to nazivaju "funkcioner" makar ta riječ ne zvuči pretjerano precizno sa aspekta balkanskih jezika. U jednom višegodišnjem periodu sam bio zadužen za logistiku jedne meni drage osobe, koja jeste bila takmičarski plivač u jednom malom plivačkom društvu u Švedskoj. Bio sam na juniorskim i seniorskim prvenstvima i regionalnim i državnim ... nisam trener naravno ... ali sam prisustvovao treninzima ... beskrajnim satima ...na tribinama , uz dvopek i kafu ... križaljke ponekad , novine ...

I nema dovoljno dobrog jezičkog pristupa za formulisati ono šta se u životima tih momaka i posebno cura događa ... one nabolje... a gledao sam npr Annu-Karin Kammerling,Theresu Alshammar članice bronzane švedske štafete iz Sydnya 2000 ... treniraju tako ... da obični fudbalerčići bi se valjali u bolničkom krevetu na intezivvnom od jedne sedmice takvih treninga ... i ništa ... nema uobraženosti, nema foliranja ... tek svake druge ili četvrte godine ih se spomene na tv i u novinama ... i one to ne rade zbog svjetlosti pozornice, zbog slave, ili novca (makar ništa od pobrojanog nije naodmet, naprotiv) ... nego jednostavno, ko što to u jednom intervju reče jedina zlatna olimpijska plivačica južno od Drave, Đurđa Bjedov ... zbog gušta, zbog ćejfa ... zbog sporta.

A i bog i vrag zna koliko je to nepravedno da tamo neki razni fudbaleri, košarkaši, teniseri, pa šoferi, hokejaši... i ostale kurlesnice ... zarađuju nezasluženo... haram-paru

... Atletika,gimnastika i plivanje su se nekad ubrajali u tzv bazicne sportove .... sve ostalo su igre....Plivanje je dakle, po definiciji....sport. Prirodno imun od huliganskih subkultura na tribinama ...
Last edited by Stari on 15/08/2022 21:23, edited 3 times in total.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13556
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#223 Re: BH Plivanje

Post by JohnnyS »

Atletika, plivanje i gimnastika
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#224 Re: BH Plivanje

Post by Stari »

JohnnyS wrote: 15/08/2022 21:02 Atletika, plivanje i gimnastika
u pravu si ...korigujem se
RJ57
Posts: 3381
Joined: 10/04/2017 15:12

#225 Re: BH Plivanje

Post by RJ57 »

i povlačenje konopa :D
ali samo ako hrvoje macanović sudi :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply