Olimpijske igre Tokyo 20/21

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#76 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by NediM17 »

Sta je s' Bibijom, more l' ona uzet' medalju? :lol:
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#77 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by So What! »

malakh wrote: 24/07/2021 17:01 kubanka je najbolje plasirana na rang listi, ali nije favoritkinja. nedavno je na svjetskom prvenstvu bila tek peta. kubanka je ikona te kategorije, ali godine cine svoje. brazilka i japanka su favoriti i obje su u posljednjim borbama pobjedjivale kubanku.

sto se larise tice, tesko da moze bilo sta uciniti, jer ide na azerbejdzanku koja je do sada vise puta pobijedila larisu, ali judo je takav sport da se nikada ne zna.

danas je u kategoriji do 60kg bilo nekoliko iznenadjenja i ocekujem ih jos u narednim kategorijama.

ja osobno jedva cekam kategoriju do 90kg u kojoj je najpaklenija konkurencija od kada pratim judo. jednostavno ima 15 boraca od kojih svatko svakoga moze pobijediti i nitko ne odskace od ostatka. tu je i onaj mali majdov iz lukavice.

judo je odlican sport kojeg pratim i treniram preko 30 godina i bas me interesira ima li tko da prati judo, da malo promuhabetimo.
Nažalost ne pratim, osim ovako po igrama, ali lijepo je upratiti nekoga ko se iole razumije.

Hajde mi reci gdje smo kao država u judou, imali smo Mekića i evo Larisu, bilo je uspjeha na drugim takmičenjima, ali ne i na Olimpijadi, šta misliš šta je najveći problem tu?

Dakle, da ne očekujem od Larise, nešto previše s obzirom na protivnika. Baš šteta, ja sam 2016. godine u Brazilu, mislio da Tuka može do medalje, nažalost nije do finala dogurao, sada sam imao neki predosjećaj za Lanu, ona nažalost ni do polufinala nije.

I eto ostaje mi nada, da će neki veteran neočekivano napraviti neki rezultat, bacači kugle nažalost nikada ništa zapaženo, Tuka je u nešto lošijoj formi ove godine, a eto Larisa bi bila kao neka uzdanica, ali eto izgleda ništa ni od toga.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#78 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by cyprus »

Ovo Amerika nijednu medalju prvi dan?
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#79 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by malakh »

So What! wrote: 24/07/2021 22:02
malakh wrote: 24/07/2021 17:01 kubanka je najbolje plasirana na rang listi, ali nije favoritkinja. nedavno je na svjetskom prvenstvu bila tek peta. kubanka je ikona te kategorije, ali godine cine svoje. brazilka i japanka su favoriti i obje su u posljednjim borbama pobjedjivale kubanku.

sto se larise tice, tesko da moze bilo sta uciniti, jer ide na azerbejdzanku koja je do sada vise puta pobijedila larisu, ali judo je takav sport da se nikada ne zna.

danas je u kategoriji do 60kg bilo nekoliko iznenadjenja i ocekujem ih jos u narednim kategorijama.

ja osobno jedva cekam kategoriju do 90kg u kojoj je najpaklenija konkurencija od kada pratim judo. jednostavno ima 15 boraca od kojih svatko svakoga moze pobijediti i nitko ne odskace od ostatka. tu je i onaj mali majdov iz lukavice.

judo je odlican sport kojeg pratim i treniram preko 30 godina i bas me interesira ima li tko da prati judo, da malo promuhabetimo.
Nažalost ne pratim, osim ovako po igrama, ali lijepo je upratiti nekoga ko se iole razumije.

Hajde mi reci gdje smo kao država u judou, imali smo Mekića i evo Larisu, bilo je uspjeha na drugim takmičenjima, ali ne i na Olimpijadi, šta misliš šta je najveći problem tu?

Dakle, da ne očekujem od Larise, nešto previše s obzirom na protivnika. Baš šteta, ja sam 2016. godine u Brazilu, mislio da Tuka može do medalje, nažalost nije do finala dogurao, sada sam imao neki predosjećaj za Lanu, ona nažalost ni do polufinala nije.

I eto ostaje mi nada, da će neki veteran neočekivano napraviti neki rezultat, bacači kugle nažalost nikada ništa zapaženo, Tuka je u nešto lošijoj formi ove godine, a eto Larisa bi bila kao neka uzdanica, ali eto izgleda ništa ni od toga.
tesko da larisa moze napraviti nesto na olimpijskim igrama. forma joj je losa, vec dvije godine nije uzela medalju na jacim takmicenjima, a u zdrijebu je sa azerbejdzankom koja je jedan od favorita za zlatnu medalju. mislim da je svrstavaju kao treceg ili cetvrtog favorita, a i ona je do sada svaki put pobijedila larisu. doduse, judo je veoma nepredvidiv sport i ako larisa bude imala svoj dan, moze se svasta desiti.

amel mekic je vec bio klasa. evropski prvak, peti na sjetskom i sedmi na olimpijskim igrama. amel je imao veliki maler sto je nastupao u kategoriji u kojoj se isto tako takmicio jedan od najboljih dzudista u historiji, onaj japanac kosei inoue, koji ga je i pobijedio na olimpijskim igrama. amel je uvijek bio u top pet dzudista u svijetu i pred evropsko prvenstvo sam pricao sa njim i znali smo da je favorit. tada je imao latvijca i izraelca u kategoriji koji su mu mogli napraviti neke probleme, ali amel ih je pomeo bez problema. i tada poslije zlata se i povukao, sto mu je bila pametna odluka.

a mi kao drzava smo na samom dnu, sto je dzudoa tice. dzudo savez bih od nastanka do danas vodi branislav crnogorac, kojeg boli qurac za dzudo. da nema onog mrdica iz trebinja, davno bi to bankrotiralo, nego covjek voli dzudo i ulaze u to i to se sve i odrzava zbog njega. taj mrdic nikada nije dozovljavao da netko iz njegovog kluba nastupa za drugu drzavu, a njegov sin, mitar mrdic je visestruki prvak balkana, pod zastavom bosne i hercegovine, a vise puta su ga nagovarali da nastupa za srbiju. pogotovo tamo 2005.-2006., no otac mu to nikada nije dozvolio.

u kakvom smo stanju, najbolje govori prica onog malog nemanje majdova. momak je bio kadetski prvak evrope pod zastavom bosne i hercegovine i oni mu ni stipendije nisu dali. branislav crnogorac ga ingorirao skoro dvije godine i momak dobije ponudu od todorova, predsjednika jk crvena zvezda, pod uslovom da nastupa za srbiju i momak pristane. fantasticne uslove mu dali. supmelentaciju, stan, auto, pare i na njemu je samo da trenira i da se takmici. i momak do 24 godine osvojio sve sto se moze osvojiti (evropsko, svjetsko, grand slamove...). jedan je od najmladjih svjetskih prvaka u historiji dzudoa. sada ima sansu i na olimpijadi da uzme medalju, a nasi ga sutnuli kao oronulu krpu.

i naveo sam njega kao primjer, a poznajem ih jako mnogo, i hrvata i srba i bosnjaka koji se takmice za druge drzave, jer od bosne nema nista.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#80 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by vjeshalica »

Brane je privatizirao JudoSavez i jede govna
Da ima talenata i dobrih dzudista itekako ima
Ali nema ih na sceni jer se forsiraju oni koji ne mogu realno napraviti ozbiljniji rezultat a na izmaku su onoga sto su postigli
Mi bi mogli iskljucivo na karatasima mozda traziti medalju ali i to je tesko s obzirom kako se ljudi u boljim uslovima posvete,imaju i ovdje uslove u smislu treniranja,ali javasluk,nedostatak para da se ganjaju takmicenja i kvalitetni treneri pratioci dovode do toga da nema od nas nista
Driton se ne moze porediti sa Branom
Tamo se bije disciplina i sve je pod konac, Majlina je dobila vec jedno zlato na proslim, na ovim isto kotira,ova druga je osvojila...sta reci....Driton je tito trener i sve uz to sto ide za njih al ako hoce, od javaslucara trenera nema kuveta
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#81 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Edin H. »

NediM17 wrote: 24/07/2021 21:06 Sta je s' Bibijom, more l' ona uzet' medalju? :lol:
Što ne bi mogla ako se prebaci na skateboarding? :oops:
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#82 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by sinuhe »

Ne svidja mi se ova kosarka 3x3. Nije ni televizicna pa sam gledao dizanje tegova.
Olimpijada je prilika da se prate i ovi manje popularnni sportovi.
User avatar
prasoje
Posts: 783
Joined: 04/02/2020 11:10

#83 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by prasoje »

sinuhe wrote: 25/07/2021 05:52 Ne svidja mi se ova kosarka 3x3. Nije ni televizicna pa sam gledao dizanje tegova.
Olimpijada je prilika da se prate i ovi manje popularnni sportovi.
Kad su najavili ovu vrstu basketa kao olimpijsku disciplinu, nisam nešto bio oduševljen. Ali izgleda energično i zanimljivo, sa dosta preokreta. I utakmice kraće, pa mogu da odigraju i dve dnevno. :)

Televizično možda ne izgleda zvog statične kamere i skoro uvek istog ugla snimanja.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#84 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by uglavnomja »

"Bh. tekvandoista Nedžad Husić superiornom pobjedom savladao je domaćeg predstavnika Ricardo Suzuki, rezultatom 22-2 na point gap.

Nedžad nastavlja svoj pohod prema Olimpijskoj medalji isti dan. U četvrtini finala ga očekuje borba protiv Egipćanina Mahmouda Abdulrahamana, a meč je na rasporedu oko 7:30 po našem vremenu, odnosno oko 14:30 po lokalnom. "
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1048
Joined: 23/02/2020 14:50

#85 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by ANamelessGhoul »

Bravoo Neckoooooo :bih:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#86 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by uglavnomja »

:thumbup:



bravo momak :thumbup:
da hoce i nas sunce obasjati, da se skinemo sa crne liste bez medalja

"Bh. taekwondoista Nedžad Husić (19) plasirao se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju u kategoriji do 68 kilogarama, nakon što je u četvrtfinalnom okršaju savladao Egipćanina Mahmouda Abdulrahamana 8:7."






vazno je zvati se nedzad :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#87 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by _Reds_ »

Za decka 95 posto ni culo nije, i decko do polufinala.

To je nas bolja. Nasi spostisti prave dobre rezultate kad nisu sve oci uprte u njih.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7220
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#88 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Rockefeller »

Isto da pratim taj sport. Bitno je osvojit medalju :mrgreen:
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#89 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by sinuhe »

Bravo Husicu :-D U polufinalu protiv Uzbekistanca Ulugbek Rashitova.
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#90 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by shbc »

Hoce li iko prenositi regularnu kosarku?
Raptor44
Posts: 365
Joined: 25/03/2017 14:02

#91 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Raptor44 »

Bravo Nedžade!
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#92 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by insaneinthebrain »

nedzo do medalje :bih:
tintilinic
Posts: 333
Joined: 30/01/2013 17:44

#93 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by tintilinic »

Ne poznajem sport k'o sport dobro ali pravila kazu da Nedzad ima jos dvije borbe:
-pobijedi obje - zlato
- pobijedi prvu,izgubi drugu srebro
- izgubi prvu, pobjedi drugu bronza
- izgubi obje,nema medalje ali ne znam kako se racuna poredak.
Bolji je vec od Fazlije ili ne?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#94 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by JohnnyS »

Jel se dijele dvije brončane, jel ovo sigurna medalja? :bih:
tintilinic
Posts: 333
Joined: 30/01/2013 17:44

#95 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by tintilinic »

Ne nije sigurna
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#96 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by cyprus »

JohnnyS wrote: 25/07/2021 09:25 Jel se dijele dvije brončane, jel ovo sigurna medalja? :bih:
Ma nije, ima repasaž...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#97 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by uglavnomja »

klix prenosi uzivo u 10.10, ima link u tekstu

https://www.klix.ba/sport/borilacki-spo ... /210725017
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#98 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by JohnnyS »

cyprus wrote: 25/07/2021 09:53
JohnnyS wrote: 25/07/2021 09:25 Jel se dijele dvije brončane, jel ovo sigurna medalja? :bih:
Ma nije, ima repasaž...
Pa zar nisu dvije bronce u borilačkim sportovima?
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#99 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by cyprus »

JohnnyS wrote: 25/07/2021 09:59
cyprus wrote: 25/07/2021 09:53

Ma nije, ima repasaž...
Pa zar nisu dvije bronce u borilačkim sportovima?
Jesu, ali se igra repasaž za njih... Dakle, svi oni koji su izgubili od finalista (u osmini, četvrt i polufinalu) razigravaju za te dvije bronze...
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#100 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by bingov buraz »

Hajmo po tozla jebo repasaž :thumbup:
Post Reply