Olimpijske igre Tokyo 20/21

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#226 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by TheMule »

hrasno38 wrote: 25/07/2021 15:34
P308 wrote: 25/07/2021 15:20

Citao sam medjutim fokus javnosti je svo vrijeme na Amelu, Larisi i Lani. Ovog momka niko ni da spomene do danas.
Ja iskreno prvi put cujem za njega a vjerujem da ogroman broj takvih.
Pa evo vidis u tekstu spominju njegovu djevojku koja je kadetkinja i vec ima velike rezultate...ima i te kako dobre djece ali za velike rezultate trebaju i velike pare. Treninzi, pripreme, takmicenja, oprema, suplementacija, treneri....to sve kosta do moga. Pa jedna kutija obicnog Wayne proteina kosta 100 KM a zaista ne mozes se boriti protiv Kiborga na mladom siru.
U BiH ima strasnih talenata koji dobace do trenutka kada bi trebalo da neko ulozi u njihovu daljnju ekspanziju i tu sva prica stane. Od rata do danas u BiH je bilo sigirno 10-tak sjajnih plivaca ali nikakvog ozbiljnog suporta kada je dolo vrijeme za to. Recimo Arnel Dudic iz Zenice je momak nestvarne fizike i konstrukcije, plivao je slobodnim stil ali nikada niko u njega nista znacajnije nije ulozio. Tako se ponasa i vecina klubova koji kada plivac dodje do trenutka kada bi trebala da klub nesto ulozi u njega gledaju na svaki moguci nacin da ga se kotarisu. Klubovi placaju masno staze na bazenu i zive uglavnom od clanarina i nekih zaista sitnih donacija.
U Banja Luci je situacija bolja za plivace i imaju ubjedljivo najjaceg trenera u BiH Gorana Grahovca pa zato malo malo bljesne neki plivac ali opet bez pomoci drzave zavrsi prebrzo karijeru. Po prvi put evo za Lanu je grad Sarajevo obezbjedio sve sto je potrebno za dalje napredovanje i to je pravvi put.
Zasto ne mozes na mladom siru? Nije "Wayne", vec "Whey", sto je sir u prahu (sirutka u stvari).... Ne bi to nista pomoglo.

Mukotrpni rad sa podrskom drzave je forumula koja bi se trebala koristi. Podrska drzave bi se trebala ogledati u tome da se sportisti salju na takmicenja radi iskustva, iskustvo je najvaznije. Ze pripreme i zdravu ishranu ( i sportski nacin zivota) drzava i nije bas potrebna.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#227 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by TheMule »

JohnnyS wrote: 25/07/2021 17:07
cyprus wrote: 25/07/2021 14:53

Ja je nisam ispunio zato što sam levat za sport, vjerovatno ko i ti... Ali za razliku od tebe, jako poštujem one koji nisu levati i koji su napravili nešto... A ispunjavanje olimpijske norme je itekako NEŠTO! Ti ako misliš da je ništa - ponavljam, bujrum ispuni...

Druga stvar, ovo što su Lana i Nele napravili je sramotno zvati fijaskom... Da, sram te bilo... I jedan i drugi nastup su bili pomicanje historijskog rezultata našeg sporta prema naprijed... Jebiga, nije bilo dovoljno za medalju - ali to nije krivica ove djece... To je krivica cijele nacije zato što smo generalno kita... Ova djeca su najbolje što imamo - jel ti stvarno moram obrazlagat zašto je smetljarski okrivljavat ovu djecu zato što nema niko bolji od njih? :-)

Oprostit ćeš, ali nije ni Teslina priča skroz bez osnova, nitko njih ne napada, ali ne možeš se ne zapitati kako Lana otpliva sekundu sporije od svog najboljeg rezultata na najvećem natjecanju na svijetu. Isti je uvjete imala i onda i sada, zašto svi imaju najbolje rezultate na OI, a naši po Kirin kupovima
Ufatila je trema, i eto. Nema iskustva.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#228 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by shalla »

TheMule wrote: 25/07/2021 17:28
JohnnyS wrote: 25/07/2021 17:07


Oprostit ćeš, ali nije ni Teslina priča skroz bez osnova, nitko njih ne napada, ali ne možeš se ne zapitati kako Lana otpliva sekundu sporije od svog najboljeg rezultata na najvećem natjecanju na svijetu. Isti je uvjete imala i onda i sada, zašto svi imaju najbolje rezultate na OI, a naši po Kirin kupovima
Ufatila je trema, i eto. Nema iskustva.
Tako je. 15 godina joj je ljudi dragi. Plus što je, a to vrlo malo ljudi zna, poslije Beograda imala nimalo bezazlenu povredu pete...
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#229 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by cyprus »

JohnnyS wrote: 25/07/2021 17:07
cyprus wrote: 25/07/2021 14:53

Ja je nisam ispunio zato što sam levat za sport, vjerovatno ko i ti... Ali za razliku od tebe, jako poštujem one koji nisu levati i koji su napravili nešto... A ispunjavanje olimpijske norme je itekako NEŠTO! Ti ako misliš da je ništa - ponavljam, bujrum ispuni...

Druga stvar, ovo što su Lana i Nele napravili je sramotno zvati fijaskom... Da, sram te bilo... I jedan i drugi nastup su bili pomicanje historijskog rezultata našeg sporta prema naprijed... Jebiga, nije bilo dovoljno za medalju - ali to nije krivica ove djece... To je krivica cijele nacije zato što smo generalno kita... Ova djeca su najbolje što imamo - jel ti stvarno moram obrazlagat zašto je smetljarski okrivljavat ovu djecu zato što nema niko bolji od njih? :-)

Oprostit ćeš, ali nije ni Teslina priča skroz bez osnova, nitko njih ne napada, ali ne možeš se ne zapitati kako Lana otpliva sekundu sporije od svog najboljeg rezultata na najvećem natjecanju na svijetu. Isti je uvjete imala i onda i sada, zašto svi imaju najbolje rezultate na OI, a naši po Kirin kupovima
Eh, to je jedna druga dimenzija... Htio sam se baš jučer refererisati na tvoj post o tom fenomenu, ali preletih nekako... Da, naravno - zanimljiv je to fenomen... Mislim da zaista niko od naših olimpijaca, a bilo ih je možda i stotinu sveukupno dosad, nije ostvario svoj vrhunac na OI... I moje objašnjenje se odnosi na mentalitet, ali ne na način na koji Tesla i drugi to tumače... Nije tu problem "mi se zadovoljavamo mrvicama"... Naš problem je opterećenost kompleksima i napaćenost... Dakle, mi smo toliko željni tog nekakvog uspjeha, potvrde da bar malo vrijedimo, da nismo baš tolika kurčina, da te želje i bjesomučna iščekivanja kroz javnost i medije prave enorman pritisak na naše sportiste, kojima to u pravilu diže tremu, i jednostavno zakoče... Jednostavno ne može biti slučajnost da najbolje rezultate u pravilu (sa vrlo malo izuzetaka) ostvarujemo onda kada nema nekog hypea... Jednostavno moramo odbaciti tu vrstu napaćene euforičnosti...

Ja sam siguran da je mali Nele nakon prve dvije pobjede ušao na internet danas i pogledao šta se piše o njemu - i to mu je bio kraj - naklofaše ga glat i Uzbekistanac i Turčin...
Last edited by cyprus on 25/07/2021 17:56, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#230 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by hrasno38 »

Iker C wrote: 25/07/2021 16:55 Ma gdje su ta djeca za koju se strane drzave otimaju?
To su obicne gluposti, nemamo mi talentovane djece da bi neko ulozio pare u njih. Turska se par puta zeznula i uzela je nasu djecu koja na kraju nisu nista postigla.
Treba biti realan i reci da su nasa djeca netalentovana sa urodjenim neradnickim navikama.
Eno ih u Hrvatskoj i Srbiji vec 25 godina uspjehe prave sa nasom djecom!
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#231 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by hrasno38 »

TheMule wrote: 25/07/2021 17:24
hrasno38 wrote: 25/07/2021 15:34

Pa evo vidis u tekstu spominju njegovu djevojku koja je kadetkinja i vec ima velike rezultate...ima i te kako dobre djece ali za velike rezultate trebaju i velike pare. Treninzi, pripreme, takmicenja, oprema, suplementacija, treneri....to sve kosta do moga. Pa jedna kutija obicnog Wayne proteina kosta 100 KM a zaista ne mozes se boriti protiv Kiborga na mladom siru.
U BiH ima strasnih talenata koji dobace do trenutka kada bi trebalo da neko ulozi u njihovu daljnju ekspanziju i tu sva prica stane. Od rata do danas u BiH je bilo sigirno 10-tak sjajnih plivaca ali nikakvog ozbiljnog suporta kada je dolo vrijeme za to. Recimo Arnel Dudic iz Zenice je momak nestvarne fizike i konstrukcije, plivao je slobodnim stil ali nikada niko u njega nista znacajnije nije ulozio. Tako se ponasa i vecina klubova koji kada plivac dodje do trenutka kada bi trebala da klub nesto ulozi u njega gledaju na svaki moguci nacin da ga se kotarisu. Klubovi placaju masno staze na bazenu i zive uglavnom od clanarina i nekih zaista sitnih donacija.
U Banja Luci je situacija bolja za plivace i imaju ubjedljivo najjaceg trenera u BiH Gorana Grahovca pa zato malo malo bljesne neki plivac ali opet bez pomoci drzave zavrsi prebrzo karijeru. Po prvi put evo za Lanu je grad Sarajevo obezbjedio sve sto je potrebno za dalje napredovanje i to je pravvi put.
Zasto ne mozes na mladom siru? Nije "Wayne", vec "Whey", sto je sir u prahu (sirutka u stvari).... Ne bi to nista pomoglo.

Mukotrpni rad sa podrskom drzave je forumula koja bi se trebala koristi. Podrska drzave bi se trebala ogledati u tome da se sportisti salju na takmicenja radi iskustva, iskustvo je najvaznije. Ze pripreme i zdravu ishranu ( i sportski nacin zivota) drzava i nije bas potrebna.
Cuj sto ne mozes....pa da to ide tako svi bi jeli mladi sir. Sta kazes za pripreme i zdravu ishranu drzava nije potrebna :-) o mati moja......
scarface23
Posts: 24
Joined: 06/09/2011 11:39

#232 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by scarface23 »

hrasno38 wrote: 25/07/2021 17:54

Eno ih u Hrvatskoj i Srbiji vec 25 godina uspjehe prave sa nasom djecom!
mislim da je mislio na bošnjačku djecu
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#233 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by hrasno38 »

scarface23 wrote: 25/07/2021 18:17
hrasno38 wrote: 25/07/2021 17:54

Eno ih u Hrvatskoj i Srbiji vec 25 godina uspjehe prave sa nasom djecom!
mislim da je mislio na bošnjačku djecu
Cuj bosnjacku djecu :shock: :? a u BiH su samo bosnjacka djeca :?
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#234 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by TheMule »

hrasno38 wrote: 25/07/2021 17:56
TheMule wrote: 25/07/2021 17:24

Zasto ne mozes na mladom siru? Nije "Wayne", vec "Whey", sto je sir u prahu (sirutka u stvari).... Ne bi to nista pomoglo.

Mukotrpni rad sa podrskom drzave je forumula koja bi se trebala koristi. Podrska drzave bi se trebala ogledati u tome da se sportisti salju na takmicenja radi iskustva, iskustvo je najvaznije. Ze pripreme i zdravu ishranu ( i sportski nacin zivota) drzava i nije bas potrebna.
Cuj sto ne mozes....pa da to ide tako svi bi jeli mladi sir. Sta kazes za pripreme i zdravu ishranu drzava nije potrebna :-) o mati moja......
Ne moras se voditi logikom "pa da je tako", jer postoji nesto sto se zove marketing i legije ovaca u svakoj drzavi. Pare se ne zaradjuju od sira, vec od sirutke pretvorene u prah, koji onda prodas naivnoj djeci za 100km. Bavim se tegovima dugo dugo vremena, nikad nisam uocio razliku izmedju suplimentacije i zdrave hrane u smislu da je suplimentacija nesto bolja. U redu je ako nemas za pravu hranu, dodje kao zamjena, i to je to.

Bavim se sportom skoro 30 godina, ko hoce da zivi sportskim duhom, ne treba mu drzava. Ako sportistima treba drzava da ih prevede preko ceste kad je zeleno, i da im stavi kasiku u usta, onda mozda sport i nije za njih. Ovo vazi i za pojedinacne i za timske sportove. Uvijek se nasmijem kad procitam da su fudbaleri otisli na specijalne pripreme u Tursku, kao Igman im ne valja :) A onda ih napenale neki ribari u pretkolu nekog od kupova 3-0.
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#235 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Micah »

Ja ako bi ikoga krivio za Lanu to su mediji. Ali oni su joj s druge strane donijeli Hifu, Central osiguranje itd. i siguran influenserski život ako sve ostalo propadne.

Jebiga, mi smo na nuli (što se tiče medalja) i očajni smo. Hoćemo nešto, bilo šta, odmah.

Mislim da je tome doprinijelo i Kosovo koje se juče rodilo a već ima 2 🥇 na Olimpijadi. Jebiga, to nije normalno.

Biće medalja jednog dana sigurno, ti crni nizovi se moraju kad-tad prekinuti po zakonu statistike, samo da kojim slučajem Albanija ne uradi šta prije nas…
scarface23
Posts: 24
Joined: 06/09/2011 11:39

#236 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by scarface23 »

hrasno38 wrote: 25/07/2021 18:35

Cuj bosnjacku djecu :shock: :? a u BiH su samo bosnjacka djeca :?
Ne, ali uspjesi BIH daleko najviše ovise o bošnjačkoj djeci. hrvatska i srpska djeca obično gledaju prema maticama. osim ako nemaju mjesta tamo.
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#237 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by sinuhe »

Ne bavi se niko sportom zbog medija i javnosti. I Lana Pudar i Nedzad Husic su ostvarili dobre rezultate. Da se takvih desetak plasira na OI neko bi i osvojio medalju.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#238 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by hrasno38 »

TheMule wrote: 25/07/2021 18:37
hrasno38 wrote: 25/07/2021 17:56

Cuj sto ne mozes....pa da to ide tako svi bi jeli mladi sir. Sta kazes za pripreme i zdravu ishranu drzava nije potrebna :-) o mati moja......
Ne moras se voditi logikom "pa da je tako", jer postoji nesto sto se zove marketing i legije ovaca u svakoj drzavi. Pare se ne zaradjuju od sira, vec od sirutke pretvorene u prah, koji onda prodas naivnoj djeci za 100km. Bavim se tegovima dugo dugo vremena, nikad nisam uocio razliku izmedju suplimentacije i zdrave hrane u smislu da je suplimentacija nesto bolja. U redu je ako nemas za pravu hranu, dodje kao zamjena, i to je to.

Bavim se sportom skoro 30 godina, ko hoce da zivi sportskim duhom, ne treba mu drzava. Ako sportistima treba drzava da ih prevede preko ceste kad je zeleno, i da im stavi kasiku u usta, onda mozda sport i nije za njih. Ovo vazi i za pojedinacne i za timske sportove. Uvijek se nasmijem kad procitam da su fudbaleri otisli na specijalne pripreme u Tursku, kao Igman im ne valja :) A onda ih napenale neki ribari u pretkolu nekog od kupova 3-0.
Razlika je u tome sto je lakse zamutiti i popiti jednu mjericu proteina u prahu nego pojesti kilu sira koliko ona zamjenjuje. Sta ti znaci "bavim se sportom"? Bavi se na hiljade i hiljade ljudi ali malo njih ima velike rezultate i uspjeh u sportu. Tegove takodje dize pitaj boga koliko ljudi ali recimo jedan je bio Petar Celik ili Fikret Hodzic. Naravno sto se tice priprema ja nisam rekao da se one moraju napraviti na Havajima ali da bi se napravile i na Igmanu moras imati sredstva. Ponvit cu da Srbija i Hrvatska za sport godisnje izdvajau blizu 100 miliona maraka i ne rade to zato sto im je kurcu cejf nego zato sto je sport postao jako skupa zajebancija. Bavljenje sportom i zivljenje sporta su dva tootalno razlicita pojma. I ja sam se bavio sportom blizu 30 godina.....ali bavio bez da sam u tom sportu dostigao nivo odlaska na ve,lika takmicenja ali mi zato sin jeste i odlicno znam sta govorim kada pricam o parama. Evo @shalla je to ukratko nabacio oko troskova odlaska na jedno evropkso prvenstvo a da bi otisao na evropkso prije toga moras otici na pitaj boga koliko takmicenja. Da bi otisao na jedan plivacki miting iz Sarajeva u BL koji traje dva dana treba 250-300 KM a da ne govorim odlazak u region ili po Evropi na jaca takmiicenja. A onda dolaze balkanska, evropska, svjetska i OI za koje trebaju ogromne pare ako zelis da budes konkurentan.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#239 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by hrasno38 »

scarface23 wrote: 25/07/2021 18:42
hrasno38 wrote: 25/07/2021 18:35

Cuj bosnjacku djecu :shock: :? a u BiH su samo bosnjacka djeca :?
Ne, ali uspjesi BIH daleko najviše ovise o bošnjačkoj djeci. hrvatska i srpska djeca obično gledaju prema maticama. osim ako nemaju mjesta tamo.
Zavisi li ziv bio ista o BOSANSKOJ djeci!!! Ima li igdje u vasim glavama ono BOSANSKO!!!
scarface23
Posts: 24
Joined: 06/09/2011 11:39

#240 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by scarface23 »

hrasno38 wrote: 25/07/2021 18:57

Zavisi li ziv bio ista o BOSANSKOJ djeci!!! Ima li igdje u vasim glavama ono BOSANSKO!!!
dzabe sve kad 2 od 3 naroda neće i osjećaju pripadnost maticama. ili ,da budem precizniji, velika većina tih naroda
Bodkin
Posts: 21511
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#241 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Bodkin »

dale cooper wrote: 25/07/2021 15:00 Ne kontam šta ljudi ovdje očekuju. :zoka: Pa jebote živimo u disfunkcionalnoj i devastiranoj državi u svakom pogledu, pa tako i ovom
sportskom, i onda se ovdje zamjeri klincima, koji su uprkos ovakvom stanju ostvarili normu i otišli na olimpijske igre, što ne osvajaju medalje.
Koji vam je kurac? :twisted:
Kad vidis kakve su drzave medalje osvajale, shvatis da nije do drzave.
A neki vidim i pisali “sudija pokro” :D

Drzava karina pa se isti kurcev sistem “koji je tu nas” naravno uvukao i u sport. Nista neocekivano. Da smo kuracu sportu ne bi nasi sportisti pod stranim zastava ubijali.

Kurac nam je sistem i nista drugo
scarface23
Posts: 24
Joined: 06/09/2011 11:39

#242 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by scarface23 »

Bodkin wrote: 25/07/2021 19:00
dale cooper wrote: 25/07/2021 15:00 Ne kontam šta ljudi ovdje očekuju. :zoka: Pa jebote živimo u disfunkcionalnoj i devastiranoj državi u svakom pogledu, pa tako i ovom
sportskom, i onda se ovdje zamjeri klincima, koji su uprkos ovakvom stanju ostvarili normu i otišli na olimpijske igre, što ne osvajaju medalje.
Koji vam je kurac? :twisted:
Kad vidis kakve su drzave medalje osvajale, shvatis da nije do drzave.
A neki vidim i pisali “sudija pokro” :D

Kurac nam je sistem i nista drugo
x

Nek su kostelići ili djokovic imali sistem i pomoć države na putu do uspjeha. da ne govorim sad o masu drugih primjera iz raznih svjetskih vukojebina
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#243 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by hrasno38 »

scarface23 wrote: 25/07/2021 19:04
Bodkin wrote: 25/07/2021 19:00

Kad vidis kakve su drzave medalje osvajale, shvatis da nije do drzave.
A neki vidim i pisali “sudija pokro” :D

Kurac nam je sistem i nista drugo
x

Nek su kostelići ili djokovic imali sistem i pomoć države na putu do uspjeha. da ne govorim sad o masu drugih primjera iz raznih svjetskih vukojebina
Normalno da su imali...mozda ne koliko su trebali ali su i te kako imali.
scarface23
Posts: 24
Joined: 06/09/2011 11:39

#244 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by scarface23 »

hrasno38 wrote: 25/07/2021 19:07

Normalno da su imali...mozda ne koliko su trebali ali su i te kako imali.
Ne znam točno za novaka, ali kostelići bogami nisu imali. Tek kasnije kad su nešto napravili.
Bodkin
Posts: 21511
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#245 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Bodkin »

scarface23 wrote: 25/07/2021 19:04
Bodkin wrote: 25/07/2021 19:00

Kad vidis kakve su drzave medalje osvajale, shvatis da nije do drzave.
A neki vidim i pisali “sudija pokro” :D

Kurac nam je sistem i nista drugo
x

Nek su kostelići ili djokovic imali sistem i pomoć države na putu do uspjeha. da ne govorim sad o masu drugih primjera iz raznih svjetskih vukojebina
Prvo, imali su.
Drugo, nije sistem samo da podrzi sportiste. Sistem postavljanja ljudi na pozicije i guranja sportista na osnovu nacionalnog kljuca.

U srbiji i hrvatskoj sa kojom se volimo porediti sjede uglavnom strucnjaci. Kod nas ublehe. To je najbolje vidljivo po tome kakvi su nam komentatori manje poznatih sportova. U sr i hr kad prenose sinhrono plivanje slusas ljude i vidis da su cijeli zivot u tome na najvisem mogucem nivou. Kod nas ne znaju da neki sportovi postoje

Sistem. Isti od davanja cvaje portiru da ne cekas pola sata do organizacije za olimpijadu

A sportisti su uglavnom svugdje isti
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#246 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by JohnnyS »

hrasno38 wrote: 25/07/2021 19:07
scarface23 wrote: 25/07/2021 19:04

x

Nek su kostelići ili djokovic imali sistem i pomoć države na putu do uspjeha. da ne govorim sad o masu drugih primjera iz raznih svjetskih vukojebina
Normalno da su imali...mozda ne koliko su trebali ali su i te kako imali.

Jedina pomoć od države koju su Kostelići imali je bila ta da država nije uzela Gipsu djecu zbog zlostavljanja
Bodkin
Posts: 21511
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#247 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Bodkin »

JohnnyS wrote: 25/07/2021 19:12
hrasno38 wrote: 25/07/2021 19:07

Normalno da su imali...mozda ne koliko su trebali ali su i te kako imali.

Jedina pomoć od države koju su Kostelići imali je bila ta da država nije uzela Gipsu djecu zbog zlostavljanja
Nije sistem samo ako pomaze sportiste
scarface23
Posts: 24
Joined: 06/09/2011 11:39

#248 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by scarface23 »

za mnoge manje sportove sa olimpijskih igara ne treba vala neki sistem i ulaganje. ne ulažu ni hrvatska ni srbija toliko van fudbala , rukometa i basketa. da ne govorim o nekim još većim vukojebinama. često je recept velika upornost i snalažljivost sportista i njihovih obitelji. i onda kad se probiju političari moraju nešto da daju.
Bodkin
Posts: 21511
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#249 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Bodkin »

Moras razdvojiti ulaganje od sistema. Nas je pokvaren do srzi i to se samo prenese na sport. Govorim iz iskustva jer sam pola zivota u sportu i dio bio u profesionalnom
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#250 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by ultima_palabra »

Bodkin wrote: 25/07/2021 19:18 Moras razdvojiti ulaganje od sistema. Nas je pokvaren do srzi i to se samo prenese na sport. Govorim iz iskustva jer sam pola zivota u sportu i dio bio u profesionalnom
Ma krene se od fizickog u skoli. Ko je isao u skolu za vrijeme oba sistema zna da je to nebo i zemlja.

Prije rata se trenirali tacno odredjeni sportovi, specificni za grad u kojem je skola, pravila selekcija i igrali turniri. U ratu se fizicko preskakalo, kad je dosao mir islo se na kafu za to vrijeme.
Post Reply