LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#926 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by _Reds_ »

U plivanju je previše takmičenja, i onda medalje nemaju toliki značaj, osim olimpijskih naravno.

Svako pola godine je jedno veliko takmičenje, nekad u godini i tri.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65991
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#927 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by _BataZiv_0809 »

hrasno38 wrote: 16/08/2022 19:07
_BataZiv_0809 wrote: 16/08/2022 19:03

Upozorenje
Za sta??? Sto ustase nazivam ustasama???? Pa nije moj pokojni caca dao imena ulicama u Mostaru po usttaskim zlocincima nego smradovi iz HDZ-a!
Odmori malo, 7 dana npr
User avatar
Distortion
Posts: 2843
Joined: 08/09/2007 19:56

#928 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Distortion »

Lana u finalu na 200 m.
U polufinalu je zauzela trece mjesto u svojoj grupi.
Bravo Lana!!
:bih:
User avatar
Laertes
Posts: 4252
Joined: 08/01/2015 18:25

#929 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Laertes »

Kao da se čuvala za finale. 2.10 i u kvalifikacijama i u polufinalu. A u junu u Budimpešti 2.07.5.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20518
Joined: 12/08/2013 12:51

#930 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by insaneinthebrain »

sretno sutra lano
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#931 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by RJ57 »

nadajmo se da je ovo bila taktika a ne umor

:bih:
Osmi Socrates
Posts: 8104
Joined: 19/10/2020 15:33

#932 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Osmi Socrates »

Naravno da se čuva za finale, jer tako rade šampionke.

Vjerujem da već u sebi ima rezultat za ispod 2:07, a kad bih bio hrabriji rekao bih i čak za ispod 2:06, ali to bi bilo pod nekim idealnim okolnostima.

Vidjećemo sutra.
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#933 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by RJ57 »

ne vjerujem u to, ali biće dogodine akobogda
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#934 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by drndalo »

Hajd ne zjbjte. Neka cura da sve od sebe i ja cu biti zadovoljan, pa sta bude...

Makar i zlato bilo, nije za bacit... :lol:
Osmi Socrates
Posts: 8104
Joined: 19/10/2020 15:33

#935 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Osmi Socrates »

Sve u svemu, ovih 2:10.something je bilo tako sigurno da će ti donijeti finale na evropskom prvenstvu.

200m butterfly za žene je čudna disciplina. Ne možeš očekivati od osam evropskih plivačica da ispliva ispod 2:10 u polufinalu. Možda jedna eksplodira preko svojih mogućnosti, ali četiri- pet neće sigurno. Tako da su se vjerovatno Lana i trenerka dogovorile da ispliva oko 2:10 i to je sigurno finale. 100%. To je tako lako istajmirati. Nikakvog umora ja tu nisam vidio.

Svjetski nivo na 200m butterfly je jedna sasvim druga priča.
convict
Posts: 2986
Joined: 10/02/2008 01:20

#936 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by convict »

jel ovo ode hrasno u banovice? bas ga htjedoh pitati, vidim da se razumije, da li su ovi danasnji Lanini rezultati stvar umora ili je u pitanju taktika da sacuva snagu za sutra.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#937 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by karanana »

ne znam je li hrasno u pravu oko toga ko koci bazen, ali i da jeste, ne bih krivio one koji ga koce jer znamo za njih, nego one koji sa njima saradjuju i pustaju da se ovakve stvari desavaju i da su uvijek donji.

samo 2000 za zlatnu, 1500 za srebro i 1000 za bronzu daju. sranje, bas htjedoh reci, valjda ce stagod zaraditi sta joj ima iko davat, ali ovo i kad dobije medalju nije dovoljno ni za puta i treba onda podanut sto se moze tipa ovo grada sto je benji dala i slicno.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4219
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#938 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by skrbavi-admin »

najgore je kad od djeteta 16g ocekivanja i analize prosipaju nazguzni clanovi foruma poznati samo po vise destina hiljada poprdanskih postova....

ja ne znam kako je Veliboru ali onako dobro dijete se radja jednom u 100g taman nejmala nikakve rezultate...

Lana je ko zlatna fosna iskopana u zemlji i jos jedan multikaratni dijamant kojeg je malena zemljica iznjedrila kojeg ima toliko vremena da izbrusi.... curica sad da prekine karijeru, proci ce godine, mozda opet i decenije da neko samo ponovi njen uspjeh a kamo li pretekne.....

dusica mala, na cehri joj se vidi dobrota.... :thumbup:
User avatar
pepeljara
Posts: 6560
Joined: 22/08/2003 00:00

#939 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by pepeljara »

Osmi Socrates wrote: 16/08/2022 20:57 Sve u svemu, ovih 2:10.something je bilo tako sigurno da će ti donijeti finale na evropskom prvenstvu.

200m butterfly za žene je čudna disciplina. Ne možeš očekivati od osam evropskih plivačica da ispliva ispod 2:10 u polufinalu. Možda jedna eksplodira preko svojih mogućnosti, ali četiri- pet neće sigurno. Tako da su se vjerovatno Lana i trenerka dogovorile da ispliva oko 2:10 i to je sigurno finale. 100%. To je tako lako istajmirati. Nikakvog umora ja tu nisam vidio.

Svjetski nivo na 200m butterfly je jedna sasvim druga priča.
Jeste li primjetili pobjednice iz Lanine grupe? Jarane ne moze sebi da dodje iskolacila oci dahce pored kamere :run: fakat cudna pravo
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#940 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by animus »

Nisam skontao je li to Hrasno radi ustaša otisao u Banovice. Ako jeste onda bas bezveze za temu sad pred finale. Covjek je sportista i zna puno o ovom sportu (o fudbalu malo manje :thumbup: ). Njegov fah što bi se reklo.
User avatar
dulekrele
Posts: 3837
Joined: 10/04/2014 18:25

#941 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by dulekrele »

Better Man wrote: 16/08/2022 00:41 Lana je istinska heroina i podsjeća me na još jednu veliku sportiskinju koja je s 15 godina zadivila teniski svijet, a sa 16 već osvojila svoj prvi GS i ubrzo nakon toga postala najbolja teniserka svijeta, koju skoro niko nije mogao pobijediti. Bila je neprikosnovena sve do Hamburga 1993.g., kad ju je nožem pokušao ubiti poremećeni navijač Štefi Graf. Riječ je o Moniki Seleš. Za mene lično najveći teniski talenat i najbolja teniserka ikad.
Jao jugonostalgicarske patetike.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#942 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by palermo »

animus wrote: 16/08/2022 22:18 Nisam skontao je li to Hrasno radi ustaša otisao u Banovice. Ako jeste onda bas bezveze za temu sad pred finale. Covjek je sportista i zna puno o ovom sportu (o fudbalu malo manje :thumbup: ). Njegov fah što bi se reklo.
Dzaba sto zna, nego dobi ban zbog toga sto je istinu rekao
giovanni008
Posts: 543
Joined: 20/05/2008 12:20

#943 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by giovanni008 »

Ne treba na Lanu pritisak sad pravit sa prevelikim ocekivanjima. Njoj je tek 16 godina i normalno je da ce nekada rezultati biti malo razliciti.

Evidentno je da mora popraviti start tj. skok-odskok i ronjenje jer tu u startu izgubi dosta vremena.

Eh sad drugo je iskustvo, gdje starije i iskusnije plivacice znaju bolje dozirat brzinu i ritam u odredjenom vremenu na stazi.

Mogla bi do medalje sutra, samo za zlato bice malo teze jer ova dankinja ima dobro kontinuirano vrijeme.
Osmi Socrates
Posts: 8104
Joined: 19/10/2020 15:33

#944 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Osmi Socrates »

Slažem se da nju niko ne treba stavljati pritisak. Ni navijači ni treneri. Međutim, vrhunski sportisti će sami na sebe stavljati pritisak. Došao si do finala na značajnim takmičenjima, naravno da ćeš sebe tjerati na više i bolje.

Ne štede se plivači isključivo samo zbog snage za finale. Plivanje je taktički i mentalni sport isto koliko je i fizički. Štede se zbog toga što je finale vrhunac, i tako podižeš svoj takmičarski duh, da na vrhuncu ostvariš najbolje. Neki se plivači štede do finala jer žele da su ispod radara takozvanih favorita. Žele nečim da ih iznenade u finalu. Neki čak pokušavaju tempirati rezultat u polufinalu, da bi plivali u prvoj ili osmoj liniji u finalu, gdje ih prvi favoriti teško mogu i vidjeti. Pri takvom tempiranju se može desiti greška pa da uopšte i ne uđeš u finale.

Taktika se prilagođava prije svega svom karakteru i fizičkim mogućnostima, ali i protivnicama, ili takozvanim favoritima u linijama četiri ili pet. Trebalo bi da se znaju njihove plivačke mogućnosti da prilagodiš taktiku. Kojom brzinom ih prestižeš u kojem trenutku trke?

Kako se ponašaju plivači kad ih prestižeš? Neki plivači nađu nevjerovatnu gotovo nadljudsku volju da podignu svoje mogućnosti kada ih prestižeš. Neki se, i pored toga što objektivno imaju snage da te isprate, demoraliziraju pa ne mogu potegnuti. Gotovi su. Tijelo jednostavno otkaže u najvažnijem trenutku.

Lana već ima bolji rezultat od ovog prvog u polufinalu, i, realno, sama može i mora očekivati da će biti blizu borbe za medalju, i da će morati donositi neke odluke tokom trke. Ona sama je veoma svjesna svojih mogućnosti jer tijelo vrhunskog plivača je savršeni tajmer. Ona tačno zna šta treba raditi da se približi svom najboljem rezultatu i može li potencijalno i brže od toga. Naravno, može se očekivati i da ostale plivačice podignu performance u finalu, jer, možda su se i one štedile. I onda dolazimo do toga ko može najviše i najpametnije potegnuti kad je najvažnije.

Svaka trka duža od 50m ima ili može da ima taktičke ili čak i mentalne trenutke koji je odlučuju. Naravno, ima plivača koji samo skoče u bazen i plivaju najbrže što mogu dokle mogu, nadajući se da će ih to odvesti do prvog mjesta, ali, to ne mora značiti da će se to desiti.

Da ne govorim da ima mentalnih igara i izvan bazena, prije trke, i tako dalje. E i zato se plivači štede do finala. Ne otkrivaju sve prije. Ovo bi pogotovo trebalo da važi za mlađe plivače koji su još donekle ispod radara.

Lana je, da opet kažem, za mene vrhunska šampionka, bez obzira šta se desi sutra. Svi mi znamo da ona ove rezultate postiže iz dosta bijednih uslova u poređenju sa ostalim plivačicama na ovom levelu. Osmijeh na lice. I hrabro.
Last edited by Osmi Socrates on 17/08/2022 00:12, edited 6 times in total.
User avatar
Point.
Posts: 27738
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#945 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Point. »

detroit-mercy wrote: 16/08/2022 19:06
Point. wrote: 16/08/2022 09:39 Bravo za Lanu :bih:

Amina, Emina, je li te stid, barem malo?
A tebe recimo nije stid sjediti u Svedskoj i uzivati sve blagodati svedskog sistema, peridicno izmedju odmora se pojaviti u BL, hlapiti cevape kod Muje i nazad u blagodati skandinavskih drustava :skoljka:.
Btw, moj prvi komsija je godinama bio sportski radnik, igrac, trener, sta sve jos ne i kada mi prica u kakvom stanju se nalazi nas sport i kakav boli kurac vlada u svim sferama sporta onda savrseno razumijem svakog sportistu koji napravi takav korak, posebno iz ovih malih sportova od kojih se neces ovajditi u zivotu a potrosit ces svoje vrijeme/mlados koje bi mogao iskoristiti u druge svrhe.
Što bi me bilo stid? Da je Švedska i njeni satelizi u BiH ravnala BL, tad bi me bilo stid i nikada ne bih branio boje te države. Znamo sve šta se sve dešavalo u Mostaru, nečemo se sad praviti šašavi zar ne? Tako da ti je poređenje nula bodova.

Da je uzela da pliva za recimo Sloveniju, niko joj ne bi a spomenuo. Njoj, a i onima koji brane ovakav postupak Emine, pardon Amine, su očito stan, neka školarina, ekonomski razlozi ili čime su je već kupili, važniji od vlastitog ponosa i samopoštovanja. Ako ne njenog, bar onda njenih sugrađana, komšija i rodbine.

Nije u šoldama sve. A nije baš i da nema za gaća.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#946 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by drndalo »

Ne znam ima li za gaca, ne znam imas li ni ti, ali znam da nije ni tvoje ni moje da sudimo o drugima. Mozemo misliti sta hocemo, ali je to njihova odluka koju su zbog necega donijeli. Ne mislim da su je donijeli olako... Sve u svemu, mora se zivjeti i poslije plivanja, pa to treba gledati u tom kontekstu...

Da joj je bilo DOBRO, ne bi isla... Posto znamo ko odlucuje o tome koliko "vrijedi" Lanina medalja, a o robotima prica, u buducnosti ce samo roboti (sa AliExpresa) plivati za BiH...
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4219
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#947 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by skrbavi-admin »

Point. wrote: 16/08/2022 23:48
detroit-mercy wrote: 16/08/2022 19:06
A tebe recimo nije stid sjediti u Svedskoj i uzivati sve blagodati svedskog sistema, peridicno izmedju odmora se pojaviti u BL, hlapiti cevape kod Muje i nazad u blagodati skandinavskih drustava :skoljka:.
Btw, moj prvi komsija je godinama bio sportski radnik, igrac, trener, sta sve jos ne i kada mi prica u kakvom stanju se nalazi nas sport i kakav boli kurac vlada u svim sferama sporta onda savrseno razumijem svakog sportistu koji napravi takav korak, posebno iz ovih malih sportova od kojih se neces ovajditi u zivotu a potrosit ces svoje vrijeme/mlados koje bi mogao iskoristiti u druge svrhe.
Što bi me bilo stid? Da je Švedska i njeni satelizi u BiH ravnala BL, tad bi me bilo stid i nikada ne bih branio boje te države. Znamo sve šta se sve dešavalo u Mostaru, nečemo se sad praviti šašavi zar ne? Tako da ti je poređenje nula bodova.

Da je uzela da pliva za recimo Sloveniju, niko joj ne bi a spomenuo. Njoj, a i onima koji brane ovakav postupak Emine, pardon Amine, su očito stan, neka školarina, ekonomski razlozi ili čime su je već kupili, važniji od vlastitog ponosa i samopoštovanja. Ako ne njenog, bar onda njenih sugrađana, komšija i rodbine.

Nije u šoldama sve. A nije baš i da nema za gaća.
najvolim vake patriojte koji drugima odredjuju benchmark patriotizma, ljubavi prema domovini i sta treba radit...švedo moj patriJOcki
User avatar
Point.
Posts: 27738
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#948 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Point. »

skrbavi-admin wrote: 17/08/2022 11:49
Point. wrote: 16/08/2022 23:48
Što bi me bilo stid? Da je Švedska i njeni satelizi u BiH ravnala BL, tad bi me bilo stid i nikada ne bih branio boje te države. Znamo sve šta se sve dešavalo u Mostaru, nečemo se sad praviti šašavi zar ne? Tako da ti je poređenje nula bodova.

Da je uzela da pliva za recimo Sloveniju, niko joj ne bi a spomenuo. Njoj, a i onima koji brane ovakav postupak Emine, pardon Amine, su očito stan, neka školarina, ekonomski razlozi ili čime su je već kupili, važniji od vlastitog ponosa i samopoštovanja. Ako ne njenog, bar onda njenih sugrađana, komšija i rodbine.

Nije u šoldama sve. A nije baš i da nema za gaća.
najvolim vake patriojte koji drugima odredjuju benchmark patriotizma, ljubavi prema domovini i sta treba radit...švedo moj patriJOcki
Pusti se šuplje.
last mohicans
Posts: 11973
Joined: 09/08/2012 23:19

#949 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by last mohicans »

animus wrote: 16/08/2022 22:18 Nisam skontao je li to Hrasno radi ustaša otisao u Banovice. Ako jeste onda bas bezveze za temu sad pred finale. Covjek je sportista i zna puno o ovom sportu (o fudbalu malo manje :thumbup: ). Njegov fah što bi se reklo.
Pa ovdje se pojedini moderatori upale ko kutnjaci kada stvari nazoveš pravim imenom. Zbog sličnog komentara na politiku većine Hrvata u BiH sam dobio 14 dana. A s druge strane lične uvrede prolaze ispod radara, ljudi jebu sve od do drugim forumašima i nazivaju ih svakakvim imenima. Znam ja da je hrasno kratkog fitilja i cesto pretjera, ali ovdje je smrtna kazna i neprostiva "rasna i vjerska mržnja", a veoma delikatna kvalifikacija i podložna preispitivanju.
User avatar
mirota
Posts: 2345
Joined: 11/01/2018 11:42

#950 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by mirota »

" pravda za Hrasno " :kiss:
Locked