LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Logovan
Posts: 94313
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1151 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Logovan »

HelaS wrote: 17/08/2022 18:40 Image
:thumbup: :bih: :bih:
Vidi se da su fini ljudi, fina familija.
Osmi Socrates
Posts: 8098
Joined: 19/10/2020 15:33

#1152 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Osmi Socrates »

Kaže Željko Komšić uplatio 30 000 kmova za Lanu, a Benjamina će udvostručiti već obećani iznos. Znači, i to ide na 20 000 kmova. :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45448
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1153 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Chmoljo »

Osmi Socrates wrote: 18/08/2022 00:03 Kaže Željko Komšić uplatio 30 000 kmova za Lanu, a Benjamina će udvostručiti već obećani iznos. Znači, i to ide na 20 000 kmova. :thumbup:
ne znam ko je rekao, ali nije iz moje glave, a mislim da je tačno:

Lana je svoje brige oko finansiranja vjerovatno prevazišla, ali ono št oje potrebno da se izgrade kapaciteti za nove lanice, sistematski, jer Bog dragi zna koliko je ovakvih talenata nestalo jer nije imalo priliku da zapliva. i koliko smo sreće imali što je Lanina porodica mogla sve isfinansirati u startu, pa je došla u situaciju da bude prepoznata i od strane sistema i od strane sponzora.

potrebno je dakle, napraviti da Lana ne bude izuzetak.

Lana, Džeko ili Amel Tuka. nego da redovno imamo nekoga ko je pretendent na olimpijsko odličje.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#1154 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Heller »

Svaka čast, i nadam se da mala neće propast ko Tuka.
Karikaturist
Posts: 3781
Joined: 20/12/2020 10:03

#1155 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Karikaturist »

Jeli Zeljko dao svoje ili pare? Jeli nam se moraju posrati novinari svojim govnima i na ovu radost.
User avatar
hrasno38
Posts: 31405
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1156 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

Chmoljo wrote: 18/08/2022 00:10
Osmi Socrates wrote: 18/08/2022 00:03 Kaže Željko Komšić uplatio 30 000 kmova za Lanu, a Benjamina će udvostručiti već obećani iznos. Znači, i to ide na 20 000 kmova. :thumbup:
ne znam ko je rekao, ali nije iz moje glave, a mislim da je tačno:

Lana je svoje brige oko finansiranja vjerovatno prevazišla, ali ono št oje potrebno da se izgrade kapaciteti za nove lanice, sistematski, jer Bog dragi zna koliko je ovakvih talenata nestalo jer nije imalo priliku da zapliva. i koliko smo sreće imali što je Lanina porodica mogla sve isfinansirati u startu, pa je došla u situaciju da bude prepoznata i od strane sistema i od strane sponzora.

potrebno je dakle, napraviti da Lana ne bude izuzetak.

Lana, Džeko ili Amel Tuka. nego da redovno imamo nekoga ko je pretendent na olimpijsko odličje.
Ide druze i sistemsko rjesenje krcka se i bit ce uskoro aako ga debili prihvate a jednostavno je do bola i nikoga nece zaboliti osim neprijatelje BiH jer ce ako prodje BH reprezentativni sport dici u nebesa. Eto otkrio sam vam i jednu malu tajnu..... :)
User avatar
Arminovski
Posts: 1232
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#1157 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Arminovski »

Ja neki dan sanjao da gledam njeno finale na poslu :D preko telefona i da vrištim kad bude prva...
User avatar
hrasno38
Posts: 31405
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1158 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

Karikaturist wrote: 18/08/2022 00:13 Jeli Zeljko dao svoje ili pare? Jeli nam se moraju posrati novinari svojim govnima i na ovu radost.
Nije dao Zeljko svoje pare ali u nedostatku onih koji su morali i trebali da daju nase pare a nisu ih dali on je donekle spasio situaciju a evo i Benjamina ce. I to nisu tvoje pare to su pare drzave a tvoje pare su one koje su na tvom racunu. To isto ko kad kupis kutiju cigara das pare i onda tvrdiis prodavacaci da su to tvoje pare. Ono sto sljeduje drzavi vise nije ni moje ni tvoje ali drzava treba da ih koristi u interesu gradjana
Karikaturist
Posts: 3781
Joined: 20/12/2020 10:03

#1159 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Karikaturist »

hrasno38 wrote: 18/08/2022 00:20
Karikaturist wrote: 18/08/2022 00:13 Jeli Zeljko dao svoje ili pare? Jeli nam se moraju posrati novinari svojim govnima i na ovu radost.
Nije dao Zeljko svoje pare ali u nedostatku onih koji su morali i trebali da daju nase pare a nisu ih dali on je donekle spasio situaciju a evo i Benjamina ce. I to nisu tvoje pare to su pare drzave a tvoje pare su one koje su na tvom racunu. To isto ko kad kupis kutiju cigara das pare i onda tvrdiis prodavacaci da su to tvoje pare. Ono sto sljeduje drzavi vise nije ni moje ni tvoje ali drzava treba da ih koristi u interesu gradjana
Joj hrasno daj nekad i zaobidji sa repliciranjem..
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#1160 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by karanana »

clanak zvuci kao da je zelja iz svog dzepa uplatio. a sve se nema. dva kredita, zena poderanog i supljeg novcanika u robot ulazi.
haj malo zajebancije.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#1161 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by babanovac »

hrasno38 wrote: 18/08/2022 00:20
Karikaturist wrote: 18/08/2022 00:13 Jeli Zeljko dao svoje ili pare? Jeli nam se moraju posrati novinari svojim govnima i na ovu radost.
Nije dao Zeljko svoje pare ali u nedostatku onih koji su morali i trebali da daju nase pare a nisu ih dali on je donekle spasio situaciju a evo i Benjamina ce. I to nisu tvoje pare to su pare drzave a tvoje pare su one koje su na tvom racunu. To isto ko kad kupis kutiju cigara das pare i onda tvrdiis prodavacaci da su to tvoje pare. Ono sto sljeduje drzavi vise nije ni moje ni tvoje ali drzava treba da ih koristi u interesu gradjana
Buraz, jel ja tebe znam?
Osmi Socrates
Posts: 8098
Joined: 19/10/2020 15:33

#1162 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Osmi Socrates »

Ne znam zašto biti toliko ciničan. Shvatam ja da je politička situacija u BiH takva da je nekad nemoguće izbjeći cinizam.

Ono što je (jedino) važno u ovim vijestima oko donacija je da pare idu u prave ruke. I nadati se, kao što je napomenuto, da će i sistemska rješenja brzo pa da BiH djeca koja danas gledaju Lanu sutra donose nove uspjehe.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#1163 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by babanovac »

Sistemsko rjesenje je: fizicko, 4x sedmicno, kao u Sloveniji. Dovoljno skolskih objekata, bez 1. i 2. smjene. Nakon nastave, sport, pa kuci. Sa djecom da rade sportisti-pedagozi.
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#1164 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by mistek »

Heller wrote: 18/08/2022 00:11 Svaka čast, i nadam se da mala neće propast ko Tuka.
Nevjerovatno je da je u ovoj zemlji Tuka primjer za "propadanje", lik koji je izronio praktični niodakle, bez da je ikakav sistem postojao iz njega i donio ovoj državi srebro i bronzu sa SP u atletici. Mislim, govorimo o najvećim uspjesima BiH sporta ikad. I kakvo crno propadanje? Ono, čisto da se pojmi: Samo su Rudisha i Kszczot u posljednjih 15 godina osvojili dvije medalje na svjetskim prvenstvima na 800m. I Amel Tuka. Niko od preostalih 15 osvajača medalja nije uspio osvojiti dvije.
Karikaturist
Posts: 3781
Joined: 20/12/2020 10:03

#1165 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Karikaturist »

mistek wrote: 18/08/2022 00:41
Heller wrote: 18/08/2022 00:11 Svaka čast, i nadam se da mala neće propast ko Tuka.
Nevjerovatno je da je u ovoj zemlji Tuka primjer za "propadanje", lik koji je izronio praktični niodakle, bez da je ikakav sistem postojao iz njega i donio ovoj državi srebro i bronzu sa SP u atletici. Mislim, govorimo o najvećim uspjesima BiH sporta ikad. I kakvo crno propadanje? Ono, čisto da se pojmi: Samo su Rudisha i Kszczot u posljednjih 15 godina osvojili dvije medalje na svjetskim prvenstvima na 800m. I Amel Tuka. Niko od preostalih 15 osvajača medalja nije uspio osvojiti dvije.
Ne vrijedi.. Samo preskakati..
zposao
Posts: 2578
Joined: 22/03/2019 09:27

#1166 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by zposao »

hrasno38 wrote: 18/08/2022 00:20
Karikaturist wrote: 18/08/2022 00:13 Jeli Zeljko dao svoje ili pare? Jeli nam se moraju posrati novinari svojim govnima i na ovu radost.
Nije dao Zeljko svoje pare ali u nedostatku onih koji su morali i trebali da daju nase pare a nisu ih dali on je donekle spasio situaciju a evo i Benjamina ce. I to nisu tvoje pare to su pare drzave a tvoje pare su one koje su na tvom racunu. To isto ko kad kupis kutiju cigara das pare i onda tvrdiis prodavacaci da su to tvoje pare. Ono sto sljeduje drzavi vise nije ni moje ni tvoje ali drzava treba da ih koristi u interesu gradjana
Prijatelju smanji malo
Osmi Socrates
Posts: 8098
Joined: 19/10/2020 15:33

#1167 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Osmi Socrates »

Prvo sistemsko rješenje je da postoji dovoljno bazena da roditelji u njih "bacaju" djecu. :lol:

Ništa bolje nećete učiniti za svoje dijete od toga. I ništa pametnije nećete uraditi u životu. Voda gradi i tijelo i karakter, ako ništa drugo. Kod posebne djece, kao što je Lana, slučaj je da voda gradi i šampionke.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#1168 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by guruguru95 »

Ova država ne ulaže ni u najpopularnije ekipne sportove kao što su fudbal, košarka i rukomet, a kamoli u plivanje, atletiku ili tenis.

Ovo što su do sada postigli Lana Pudar, Amel Tuka, Larisa Cerić, pa čak i Damir Džumhur, veliki je podvig iskreno.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#1169 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by karanana »

hrasno38 wrote: 18/08/2022 00:20
Karikaturist wrote: 18/08/2022 00:13 Jeli Zeljko dao svoje ili pare? Jeli nam se moraju posrati novinari svojim govnima i na ovu radost.
Nije dao Zeljko svoje pare ali u nedostatku onih koji su morali i trebali da daju nase pare a nisu ih dali on je donekle spasio situaciju a evo i Benjamina ce. I to nisu tvoje pare to su pare drzave a tvoje pare su one koje su na tvom racunu. To isto ko kad kupis kutiju cigara das pare i onda tvrdiis prodavacaci da su to tvoje pare. Ono sto sljeduje drzavi vise nije ni moje ni tvoje ali drzava treba da ih koristi u interesu gradjana
nije isto jarane. kad kupim cigare, svojom voljom dam prodavacici pare a dobijem ono sto hocu da dobijem za te pare: kutiju cigara. postena zamjena.
a kad platim porez, sta dobijem? kilometre autoputa? nove tramvaje? novi bazen, teniski teren? oftopic je, ali lose ti je poredjenje.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#1170 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Heller »

mistek wrote: 18/08/2022 00:41
Heller wrote: 18/08/2022 00:11 Svaka čast, i nadam se da mala neće propast ko Tuka.
Nevjerovatno je da je u ovoj zemlji Tuka primjer za "propadanje", lik koji je izronio praktični niodakle, bez da je ikakav sistem postojao iz njega i donio ovoj državi srebro i bronzu sa SP u atletici. Mislim, govorimo o najvećim uspjesima BiH sporta ikad. I kakvo crno propadanje? Ono, čisto da se pojmi: Samo su Rudisha i Kszczot u posljednjih 15 godina osvojili dvije medalje na svjetskim prvenstvima na 800m. I Amel Tuka. Niko od preostalih 15 osvajača medalja nije uspio osvojiti dvije.
Pa Tuka je bolji bio prije masovnog ulaganja u njega i sponzorskih ugovora? Realno je grohno, ocekivala se Olimpijska medalja od njega, kad ono kurko.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#1171 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by pinkman »

hrasno38 wrote: 18/08/2022 00:20
Karikaturist wrote: 18/08/2022 00:13 Jeli Zeljko dao svoje ili pare? Jeli nam se moraju posrati novinari svojim govnima i na ovu radost.
Nije dao Zeljko svoje pare ali u nedostatku onih koji su morali i trebali da daju nase pare a nisu ih dali on je donekle spasio situaciju a evo i Benjamina ce. I to nisu tvoje pare to su pare drzave a tvoje pare su one koje su na tvom racunu. To isto ko kad kupis kutiju cigara das pare i onda tvrdiis prodavacaci da su to tvoje pare. Ono sto sljeduje drzavi vise nije ni moje ni tvoje ali drzava treba da ih koristi u interesu gradjana
Sve su to pare poreskih obveznika.

I to prvenstveno onih koji, kad povuces crtu, su vise uplatili u budzet nego iz njega povukli.
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#1172 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by mistek »

Heller wrote: 18/08/2022 00:49
mistek wrote: 18/08/2022 00:41

Nevjerovatno je da je u ovoj zemlji Tuka primjer za "propadanje", lik koji je izronio praktični niodakle, bez da je ikakav sistem postojao iz njega i donio ovoj državi srebro i bronzu sa SP u atletici. Mislim, govorimo o najvećim uspjesima BiH sporta ikad. I kakvo crno propadanje? Ono, čisto da se pojmi: Samo su Rudisha i Kszczot u posljednjih 15 godina osvojili dvije medalje na svjetskim prvenstvima na 800m. I Amel Tuka. Niko od preostalih 15 osvajača medalja nije uspio osvojiti dvije.
Pa Tuka je bolji bio prije masovnog ulaganja u njega i sponzorskih ugovora? Realno je grohno, ocekivala se Olimpijska medalja od njega, kad ono kurko.
Nije bio bolji. Prije 2015. vrhunac je bilo 6. mjesto u Evropi, jednom. Sve drugo su bezveze rezultati. Nakon toga, bio je srebreni i bronzani na svijetu, 4. na Evropskom, 6. na OI, 5. i 6. na dvoranskom :) Eh to što si ti očekivao medalju na OI ili što vi stvorite od očekivanje je druga stvar. Kad budemo imali petoricu takmičara u sportu ko Tuka, onda očekujte medalju. Do tada, bezveze je svaljivati na leđa jednog čovjeka nekakva vlastita očekivanja. Jer, to ćete isto uraditi i sa Lanom. Nek na OI završi 4., biće jebavanje majki jer ste vi zamislili medalju. Kriv je jebeni sistem koji ne izroni barem 5 ovakvih takmičara (u bilo kojem sportu).
Osmi Socrates
Posts: 8098
Joined: 19/10/2020 15:33

#1173 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Osmi Socrates »

Nije stvar ovdje čije su pare. Nego kako ih troši onaj koji je odgovoran za to. Valjda se slažete da neko mora biti odgovoran. Tako funkcioniraju države. Ili kako ste vi to zamislili?

Stvar je jedino da su ovaj put pare otišle u prave ruke. Zašto praviti neku priču od toga? Cinizam ima svoje mjesto kada budžetske pare ne idu u prave ruke.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#1174 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by guruguru95 »

Malo je licemjerno da se opet spominje Željko i naprđuje da li su to njegove ili naše pare, dok se ona dva krmka separatista nisu udostojila ni da spomenu ovu djevojčicu koja mjesecima niže uspjehe i skuplja medalje.
Karikaturist
Posts: 3781
Joined: 20/12/2020 10:03

#1175 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Karikaturist »

Sta je ba licemjerno..Licemjerno i nepotrebno je te krmke spominjati ovdje, pare treba i moraju se dati za ovog dragulja ali da se ne pravi jebena vijest od toga i ne skupljaju poeni..
Locked