Valentino Rossi, MotoGP

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#1 Valentino Rossi, MotoGP

Post by kazinski »

Sta mislite o ovom velikanu automobilizma i motociklizma, sta mislite da li ce osvojiti jos jednu titulu [emoji41] , da li ima sanse protiv Lorenza i Marqueza pogotovo sad od kako je Lorenzo presao u Ducati.
Da li ste misljenja da je promjenio pogled na svijet auto/moto sporta.
On je živa legenda za taj sport, on je za MotoGP kao sto je Schumacher za Formulu1 iako F1 skoro pa vise niko ne prati jer nije zanimljivo, skoro sve mobili odradjuju posao a ne vozaci.
MotoGP iz dana u dan postaje sve popularniji, nikad nije dosadno i jako je zabavno gledati tacno te ponesu emocije.
Osim MotoGP trka, Rossi vozi i TT Island i ucestvuje u Monza Rally show u kojem je takidjer uspjesan.
Volim Rossija i njegov sam fan al mislim Marquez zamjenjuje njegovo mjesto sto se tice titula pogotovo sto je mlad ali nikad nece imat dušu i harizmu kao VR46.
Jedva cekam pocetak sezone, prva trka sezone je voznja u nocnom rezimu u Qataru.
R.I. P. Marco Simoncheli[emoji17] [emoji22]


Image
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#2 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by ST11 »

Navijam za Iannoneja, pogotovo sada kada je presao "kod mojih" na Suzuki ali od onih koji se konstantno bore za prvo mijesto, najvise volim Valentina na najvisem podijumu.

Ako TT Island mislis TT Isle of Man, Rossi je tamo napravio samo turisticki krug, na utrci nije nikada vozio.
http://www.visordown.com/news/general/r ... -dangerous
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#3 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by sema911s »

Rosi ne smije voziti takmicarski TT zbosg sponozra( a i trebaju muda ko jupiter sto gp vozaci nemaju :). ) moto gp mi prestao bit zanimljiv pojavom ovih djecijh lica( starija garda je to vozila sa vise muda i duse)...
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#4 Re: RE: Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by kazinski »

ST11 wrote:Navijam za Iannoneja, pogotovo sada kada je presao "kod mojih" na Suzuki ali od onih koji se konstantno bore za prvo mijesto, najvise volim Valentina na najvisem podijumu.

Ako TT Island mislis TT Isle of Man, Rossi je tamo napravio samo turisticki krug, na utrci nije nikada vozio.
http://www.visordown.com/news/general/r ... -dangerous
Da da TT Isle of Man.
Drago mi je za Ianonea barem ce sa Vinalesom biti u dobrim odnosima. Cuo sam da je zakuh'o sa Doviziosom
Medjutim, nije isto vozit suzuki i ducati.
Što se tice snage na pravcu niko ne moze sa Ducatijem.. Vidjet cemo sta donosi ovq sezona....
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#5 Re: RE: Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by kazinski »

sema911s wrote:Rosi ne smije voziti takmicarski TT zbosg sponozra( a i trebaju muda ko jupiter sto gp vozaci nemaju :). ) moto gp mi prestao bit zanimljiv pojavom ovih djecijh lica( starija garda je to vozila sa vise muda i duse)...
Gledao sam klio o tone kako se malo provozao sa zutom yamahom ako se ne varam.
Da i to što kažeš, trebaju ogromna muda pa se puknut po onoj cesti. Svaka čast onim ljudima.
Ma MotoGP je zanimljiv sta jest jest al meni se gadi to sto je previse španaca. Marquez, Lorenzo, Vinales, braća Espargaro, Barbera.....
Jedina 3 jaca Talijana:Rossi, Ianone i Dovizioso
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#6 Re: RE: Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by sema911s »

kazinski wrote:
sema911s wrote:Rosi ne smije voziti takmicarski TT zbosg sponozra( a i trebaju muda ko jupiter sto gp vozaci nemaju :). ) moto gp mi prestao bit zanimljiv pojavom ovih djecijh lica( starija garda je to vozila sa vise muda i duse)...
Gledao sam klio o tone kako se malo provozao sa zutom yamahom ako se ne varam.
Da i to što kažeš, trebaju ogromna muda pa se puknut po onoj cesti. Svaka čast onim ljudima.
Ma MotoGP je zanimljiv sta jest jest al meni se gadi to sto je previse španaca. Marquez, Lorenzo, Vinales, braća Espargaro, Barbera.....
Jedina 3 jaca Talijana:Rossi, Ianone i Dovizioso
Eh bas ti spanci(sto se samo zale, placu) par puta gledao hondu je fabricku vozio tip ga sa unutrasnje pretece on poslije place na sudije... Jbga

A pored TT pogledaj i irsko prvenstvo u motociklima,, cesta kroz selo, zastita bala sijena(i to par komada samo) , krivine nepregledne, asfalt ravan ko lice tinejdzera, i svi voze sa punim gasom bez obzira na vremenske prilike...i poslije na pivu
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#7 Re: RE: Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by zforumas »

sema911s wrote:
kazinski wrote:
sema911s wrote:Rosi ne smije voziti takmicarski TT zbosg sponozra( a i trebaju muda ko jupiter sto gp vozaci nemaju :). ) moto gp mi prestao bit zanimljiv pojavom ovih djecijh lica( starija garda je to vozila sa vise muda i duse)...
Gledao sam klio o tone kako se malo provozao sa zutom yamahom ako se ne varam.
Da i to što kažeš, trebaju ogromna muda pa se puknut po onoj cesti. Svaka čast onim ljudima.
Ma MotoGP je zanimljiv sta jest jest al meni se gadi to sto je previse španaca. Marquez, Lorenzo, Vinales, braća Espargaro, Barbera.....
Jedina 3 jaca Talijana:Rossi, Ianone i Dovizioso
Eh bas ti spanci(sto se samo zale, placu) par puta gledao hondu je fabricku vozio tip ga sa unutrasnje pretece on poslije place na sudije... Jbga

A pored TT pogledaj i irsko prvenstvo u motociklima,, cesta kroz selo, zastita bala sijena(i to par komada samo) , krivine nepregledne, asfalt ravan ko lice tinejdzera, i svi voze sa punim gasom bez obzira na vremenske prilike...i poslije na pivu
sema haman pa uzivamo i ustim stvarima...Ja obozavam gledati BSK..one staze i one mudonje nisu ovim ni do koljena. OK, Rossijev sam fan nakon njegovih okrsaja sa Biaggiem.
MotoGP gledam od doba Doohana, Biaggia, Kennya Robertsa...kao i vecina sportova i MotoGP trpi zbog napretka tehnologije i natjecanja inzinjera umjesto vozaca
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#8 Re: RE: Re: RE: Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by kazinski »

zforumas wrote:
sema911s wrote:
kazinski wrote: Gledao sam klio o tone kako se malo provozao sa zutom yamahom ako se ne varam.
Da i to što kažeš, trebaju ogromna muda pa se puknut po onoj cesti. Svaka čast onim ljudima.
Ma MotoGP je zanimljiv sta jest jest al meni se gadi to sto je previse španaca. Marquez, Lorenzo, Vinales, braća Espargaro, Barbera.....
Jedina 3 jaca Talijana:Rossi, Ianone i Dovizioso
Eh bas ti spanci(sto se samo zale, placu) par puta gledao hondu je fabricku vozio tip ga sa unutrasnje pretece on poslije place na sudije... Jbga

A pored TT pogledaj i irsko prvenstvo u motociklima,, cesta kroz selo, zastita bala sijena(i to par komada samo) , krivine nepregledne, asfalt ravan ko lice tinejdzera, i svi voze sa punim gasom bez obzira na vremenske prilike...i poslije na pivu
sema haman pa uzivamo i ustim stvarima...Ja obozavam gledati BSK..one staze i one mudonje nisu ovim ni do koljena. OK, Rossijev sam fan nakon njegovih okrsaja sa Biaggiem.
MotoGP gledam od doba Doohana, Biaggia, Kennya Robertsa...kao i vecina sportova i MotoGP trpi zbog napretka tehnologije i natjecanja inzinjera umjesto vozaca
Krivo mi je sto postoje fabricki timovi i oni nezavisni.
Npr. Kada Rossi izvoza yamahu tokom sezone onda ta yamaha ide u nezavisnu ekipu kako bi nezavisna ekipa vidila sta je pravi inženjering a fabricka ekipa ce naravno postat jos bolja tako da nezavisna ekipa uvijek kaska stepenicu-dvije za fabrickom ekipom. Također ti fabricki motocikli idu i u superbike
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#9 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by sema911s »

Max je jedan ludi bradica(jel u japanu 180 wheeli kroz cilj)
A bsk je bass ono(prije svake utrke se pozdrave sa voljenima) nenormalno.
Ima you tube snimka dunlop-ova supruga/djevojka kako place kao da ce tip umrijeti(mada je i velika samsaa)... Slicno je kada voze nordschleife 24h..

Ima nas slicnih :)


Prosla je ona era kada si mogao napravit neku prednost i nedostatak u pobjedu(kao duccati sa v-tvin motorom imaju vecu prolaznu brzinu kroz krivinu od l4 motora i tako sa staze u stazu) proganjanje, kao nekada f1.. Dok danas natakari laptop .... Al bude i u ovo vrijeme zanimljivostii
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#10 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by zforumas »

Ma uvijek je toga bilo, samo sto prije nije bilo vozackih akademija i filtera...bile su vece razlike medju vozacima pa je neki super talentirani vozac mogao napraviti razliku tj. vozeci na nekom slabijem motoru doci do boljeg rezultata.
Sjecam se samo kada je Rossi presao sa Honde na Yamahu i poceo da pravi cuda i usput dize Yamahu na visine na kojima je sada. Svi su muslili da je Rossi budala sto ide od Honde koja je bila dominantna (mada poslije price bile da ne bi bila dominantna da ju nije Rossi vozio)
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#11 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by zforumas »

sema911s wrote:Max je jedan ludi bradica(jel u japanu 180 wheeli kroz cilj)

Brno '98 :)
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#12 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by kazinski »

zforumas wrote:Ma uvijek je toga bilo, samo sto prije nije bilo vozackih akademija i filtera...bile su vece razlike medju vozacima pa je neki super talentirani vozac mogao napraviti razliku tj. vozeci na nekom slabijem motoru doci do boljeg rezultata.
Sjecam se samo kada je Rossi presao sa Honde na Yamahu i poceo da pravi cuda i usput dize Yamahu na visine na kojima je sada. Svi su muslili da je Rossi budala sto ide od Honde koja je bila dominantna (mada poslije price bile da ne bi bila dominantna da ju nije Rossi vozio)
sad voze onaj motocross na ranču od Rossija,velika greska mu je bila prelazak u Ducati gdje se ziv lomio,jedini koji je vladao Ducatijem je Casey Stoner.
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#13 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by kazinski »

zforumas wrote:
sema911s wrote:Max je jedan ludi bradica(jel u japanu 180 wheeli kroz cilj)

Brno '98 :)
nije strasno kad se gleda na obicnom snimku,medjutim na usporenom kadru ono je prestrasno ,sam Bog ga je spasio od totalne katastrofe
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#14 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by kazinski »

https://www.youtube.com/watch?v=on2mgiv4TxA

ee svasta da i guma pukne .... :-)
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#15 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by ST11 »

Kazinski, jedan moj prijatelj https://www.iomtt.com/TT-Database/compe ... de_id=4439 i drugi s kojim smo se znali prije 20 godina (nista posebno, tek smo izgubili kontakt) vozili su gore.


Pored mnogo, zaista mnogo zdrave pameti, poznavanja vlastitog motora i iskustva, malo kod te utrke zaista odrade i muda ali samo mudonje bez ostalih kvaliteta puno puta ne vracaju se od tamo.

Imas zanimljiv nickname, ludi John Kocinski bio mi je jedan od omiljenih racera u 90´.

Maxa je tamo spasio pritisak desne noge na straznju kocnicu :)
User avatar
konektovan
Posts: 40525
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by konektovan »

Kakav je to komedijas od vozaca, kad nije uspio da ukroti ducatija, i bar jednu pobjedu donese ekipi iz svoje zemlje?! :D
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#17 Re: RE: Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by kazinski »

ST11 wrote:Kazinski, jedan moj prijatelj https://www.iomtt.com/TT-Database/compe ... de_id=4439 i drugi s kojim smo se znali prije 20 godina (nista posebno, tek smo izgubili kontakt) vozili su gore.


Pored mnogo, zaista mnogo zdrave pameti, poznavanja vlastitog motora i iskustva, malo kod te utrke zaista odrade i muda ali samo mudonje bez ostalih kvaliteta puno puta ne vracaju se od tamo.

Imas zanimljiv nickname, ludi John Kocinski bio mi je jedan od omiljenih racera u 90´.

Maxa je tamo spasio pritisak desne noge na straznju kocnicu :)
Ma ovdje se adrenalin osjeti u zraku sta li se tek u čovjeku desava. Ma kakva muda njih adrenalin povuce niko nema tolika muda :D
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#18 Re: RE: Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by kazinski »

konektovan wrote:Kakav je to komedijas od vozaca, kad nije uspio da ukroti ducatija, i bar jednu pobjedu donese ekipi iz svoje zemlje?! :D
Al zato sa yamahom i hondom je pojeo asfalt.
Ducati je inace snazan motor i jak na pravcu medjutim teško je upravljati sa njim...
User avatar
konektovan
Posts: 40525
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#19 Re: RE: Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by konektovan »

kazinski wrote:
konektovan wrote:Kakav je to komedijas od vozaca, kad nije uspio da ukroti ducatija, i bar jednu pobjedu donese ekipi iz svoje zemlje?! :D
Al zato sa yamahom i hondom je pojeo asfalt.
Ducati je inace snazan motor i jak na pravcu medjutim teško je upravljati sa njim...
Nema sumnje, odlican vozac, ali cijeli zivot je na najboljim motorima, i ne cudi njegova dominacija.
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#20 Re: RE: Re: RE: Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by kazinski »

konektovan wrote:
kazinski wrote:
konektovan wrote:Kakav je to komedijas od vozaca, kad nije uspio da ukroti ducatija, i bar jednu pobjedu donese ekipi iz svoje zemlje?! :D
Al zato sa yamahom i hondom je pojeo asfalt.
Ducati je inace snazan motor i jak na pravcu medjutim teško je upravljati sa njim...
Nema sumnje, odlican vozac, ali cijeli zivot je na najboljim motorima, i ne cudi njegova dominacija.
I drugi su imali priliku.
Mada mislim da ce ga Marquez preteci sto se tice titula.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#21 Re: RE: Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by zforumas »

konektovan wrote:
kazinski wrote:
konektovan wrote:Kakav je to komedijas od vozaca, kad nije uspio da ukroti ducatija, i bar jednu pobjedu donese ekipi iz svoje zemlje?! :D
Al zato sa yamahom i hondom je pojeo asfalt.
Ducati je inace snazan motor i jak na pravcu medjutim teško je upravljati sa njim...
Nema sumnje, odlican vozac, ali cijeli zivot je na najboljim motorima, i ne cudi njegova dominacija.
I svaki put kada je vozio taj najbolji motor, kako ti tvrdis, je imao i timskog kolegu koji je vozio isti taj motor....cudi me kako te kolege nisu cesce osvajale prvenstva
User avatar
konektovan
Posts: 40525
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by konektovan »

A sta je Lorenzo radio????? Izdominirao ga na istom motoru, a nema sumnje da bi ga jos par vozaca izdominiralo na istom motoru, da su imali priliku.
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#23 Re: RE: Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by kazinski »

konektovan wrote:A sta je Lorenzo radio????? Izdominirao ga na istom motoru, a nema sumnje da bi ga jos par vozaca izdominiralo na istom motoru, da su imali priliku.
Lorenzo je oduvijek bio drugi covjek yamahe
Nije mogao podnijet to sto je Rossi unapredio yamahu.
Svi su oni sjajni vozaci medjutim VR46 je klasa iznad.
Lorenza ne podnosim od pretprosle godine kad su on i Marquez ukrali Rossiju titulu
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#24 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by zforumas »

konektovan wrote:A sta je Lorenzo radio????? Izdominirao ga na istom motoru, a nema sumnje da bi ga jos par vozaca izdominiralo na istom motoru, da su imali priliku.
Pazljivo pratis MotoGP, samo nastavi :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40525
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25 Re: Valentino Rossi, MotoGP

Post by konektovan »

zforumas wrote:
konektovan wrote:A sta je Lorenzo radio????? Izdominirao ga na istom motoru, a nema sumnje da bi ga jos par vozaca izdominiralo na istom motoru, da su imali priliku.
Pazljivo pratis MotoGP, samo nastavi :thumbup:
Ne znam, je li malo 20 godina pracenja?! :wink: Razumijem ja vas, i meni bi bilo tesko, nakon svih ovih zadnjih poraza. :D
Post Reply