Amel Tuka, dijamant bh atletike

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
van Basten
Posts: 7528
Joined: 21/09/2006 02:59

#2201 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by van Basten »

Zaista majstorski odradjena trka. Ne smijem reci rutinski jer je ipak za sekund popravio ovogodisnje vrijeme ali definitivno je drzao sve pod kontrolom
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#2202 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by preselio na ahiret »

kad je finale?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20508
Joined: 12/08/2013 12:51

#2203 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by insaneinthebrain »

Bravo majstore. Rekoh ja da je bolje u jacoj grupi trcati. U finalu je sve moguce :thumbup: :bih:
User avatar
Logovan
Posts: 94301
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2204 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Logovan »

insaneinthebrain wrote: 01/08/2021 14:33 Bravo majstore. Rekoh ja da je bolje u jacoj grupi trcati. U finalu je sve moguce :thumbup: :bih:
:thumbup: Nisam se slagao sa tim, ali ispade da je dobro što je bila jača grupa. :D
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20508
Joined: 12/08/2013 12:51

#2205 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by insaneinthebrain »

Najvaznije da je izborio finale. :izet:
User avatar
Distortion
Posts: 2842
Joined: 08/09/2007 19:56

#2206 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Distortion »

Brave za Amela, finale! :bih:

Isao je na sigurno u polufinalu gdje je od pocetka bio pri vrhu i to se pokazalo kao ispravno! U onom polufinalu gdje je Arop poceo prvi i zadao tempo racunajuci da ce bit sigurica na kraju lik zavrsi zadnji. Arpo je s Amelom trcao u kvalifikacijama i bio prvi ispred Amela.

Vidjet cemo kakvu ce taktiku izabrati za finale.

Naprijed BIH, naprijed Amele!!! Sve je moguce u finalu!
User avatar
Riddle
Posts: 8193
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#2207 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Riddle »

Sad pregledah trku, dobar tempo i finis. Ona dvojica se ubise na 150 metara, ali nije mi puno zao. :mrgreen:

Cestitke Amelu za finale. :thumbup:
User avatar
Distortion
Posts: 2842
Joined: 08/09/2007 19:56

#2208 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Distortion »

I Nijel Amos u finalu, nakon uvazene žalbe :shock: :shock:
El_comadante
Posts: 7913
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2209 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by El_comadante »

svaka čast za Amela super rezultat
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2210 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by spinel_ »

I da ne zavrsi utrku, ovo je UBJEDLJIVO NAJBOLJI REZULTAT nekog bh takmicara na OI.
User avatar
House
Posts: 46685
Joined: 17/03/2010 15:36

#2211 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by House »

miriše na srebro :)
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#2212 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by bhnapoleon1 »

sam da ne bude 4.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55579
Joined: 15/12/2008 16:53

#2213 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by ultima_palabra »

bhnapoleon1 wrote: 01/08/2021 21:08 sam da ne bude 4.
I jos Amos da bude medju prva 3…
tintilinic
Posts: 333
Joined: 30/01/2013 17:44

#2214 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by tintilinic »

spinel_ wrote: 01/08/2021 19:49 I da ne zavrsi utrku, ovo je UBJEDLJIVO NAJBOLJI REZULTAT nekog bh takmicara na OI.
Volim Tuku i fantastična je vec rezultat postigao, ali Husic je bio 5..a Fazlija 6.. Blizu je najboljem rezultatu ali to ovaj plasman jos nije.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2215 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by spinel_ »

tintilinic wrote: 01/08/2021 21:17
spinel_ wrote: 01/08/2021 19:49 I da ne zavrsi utrku, ovo je UBJEDLJIVO NAJBOLJI REZULTAT nekog bh takmicara na OI.
Volim Tuku i fantastična je vec rezultat postigao, ali Husic je bio 5..a Fazlija 6.. Blizu je najboljem rezultatu ali to ovaj plasman jos nije.
Ok, trenutno imaju bolje.
Ali...Nista ne moze mjeriti s atletikom na OI, narocito ove trkace discipline a u ovom slucaju u srednjim prugama. Znamo ko tu dominira vecinom.
Pogledaj samo drzave koje su u finalu. Niko u regiji niti na Balkanu nije ravan Amelu niti ima iko slican.
Ovo finale je u rangu polufinala Eura u fudbalu.
I ne omalovazavam djudo i strijeljanje ali to slabo ko prati u svijetu.
User avatar
Laertes
Posts: 4248
Joined: 08/01/2015 18:25

#2216 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Laertes »

spinel_ wrote: 01/08/2021 21:29
tintilinic wrote: 01/08/2021 21:17

Volim Tuku i fantastična je vec rezultat postigao, ali Husic je bio 5..a Fazlija 6.. Blizu je najboljem rezultatu ali to ovaj plasman jos nije.
Ok, trenutno imaju bolje.
Ali...Nista ne moze mjeriti s atletikom na OI, narocito ove trkace discipline a u ovom slucaju u srednjim prugama. Znamo ko tu dominira vecinom.
Pogledaj samo drzave koje su u finalu. Niko u regiji niti na Balkanu nije ravan Amelu niti ima iko slican.
Ovo finale je u rangu polufinala Eura u fudbalu.
I ne omalovazavam djudo i strijeljanje ali to slabo ko prati u svijetu.
Strijeljanje?
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2217 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by cyprus »

spinel_ wrote: 01/08/2021 21:29Ok, trenutno imaju bolje.
Ali...Nista ne moze mjeriti s atletikom na OI, narocito ove trkace discipline a u ovom slucaju u srednjim prugama. Znamo ko tu dominira vecinom.
Pogledaj samo drzave koje su u finalu. Niko u regiji niti na Balkanu nije ravan Amelu niti ima iko slican.
Ovo finale je u rangu polufinala Eura u fudbalu.
I ne omalovazavam djudo i strijeljanje ali to slabo ko prati u svijetu.
Ja ipak mislim da omalovažavaš... Bar na olimpijadi su svi sportovi jednaki i svi se jednako vrednuju (bez obzira na pažnju koju privlače)... Svaka medalja jednako vrijedi - i ona u košarci i ona u gađanju glinenih golubova... Dakle, tvoja tvrdnja nema nikakvog smisla...

Ali da je uspjeh, uspjeh je... Tuki bez obzira na rezultat u finalu svaka čast... Ono što se definitivno može reći da su ovo naše najuspješnije olimpijske igre dosad... Ako i ne osvojimo medalju (a realno, Tukine šanse za medalju procjenjujem na recimo 25%), ja neću biti pretjerano nezadovoljan, jer ovo ipak pokazuje neku nadu, odnosno imamo nekakav indikator da se bar pomičemo u dobrom smjeru...

Dakle - Tuka finale, kako god završi - kralj je i hvala mu...
Mali Nele polufinale - definitivan pokazatelj da se može i da se planski i strateški trebamo fokusirati na borilačke sportove...
Lana - prvi put imamo nekoga konkurentnog u plivanju, koga su tek stotinke dijelile od sljedećeg kruga, a o potencijalu za ubuduće da ne govorimo...
Larisa - jedna pobjeda i poraz od međeda, jbg nesretan žrijeb, ali daleko od toga da je bila loša...
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2218 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by spinel_ »

cyprus wrote: 01/08/2021 21:43

Ja ipak mislim da omalovažavaš... Bar na olimpijadi su svi sportovi jednaki i svi se jednako vrednuju (bez obzira na pažnju koju privlače)... Svaka medalja jednako vrijedi - i ona u košarci i ona u gađanju glinenih golubova... Dakle, tvoja tvrdnja nema nikakvog smisla...

Ali da je uspjeh, uspjeh je... Tuki bez obzira na rezultat u finalu svaka čast... Ono što se definitivno može reći da su ovo naše najuspješnije olimpijske igre dosad... Ako i ne osvojimo medalju (a realno, Tukine šanse za medalju procjenjujem na recimo 25%), ja neću biti pretjerano nezadovoljan, jer ovo ipak pokazuje neku nadu, odnosno imamo nekakav indikator da se bar pomičemo u dobrom smjeru...

Dakle - Tuka finale, kako god završi - kralj je i hvala mu...
Mali Nele polufinale - definitivan pokazatelj da se može i da se planski i strateški trebamo fokusirati na borilačke sportove...
Lana - prvi put imamo nekoga konkurentnog u plivanju, koga su tek stotinke dijelile od sljedećeg kruga, a o potencijalu za ubuduće da ne govorimo...
Larisa - jedna pobjeda i poraz od međeda, jbg nesretan žrijeb, ali daleko od toga da je bila loša...
Ok, slazem se da su svi sportovi jednaki sto se tice medalja.
Ali na kraju krajeva jedino sto je vazno su medalje. Za 20 godina ce se jedino oni pikati i nece se spominjati kako je neki dzudas bio peti. A dzudasa imas na izvoz (bar na nasim prostorima). Dok s druge strane jedan je Tuka i sasvim sigurno u narednih 100 godina niko se nikad nece pojaviti s ovih prostora da je ovako dobar u jednoj od tehnicki i takticki najtezih disciplina. I naravno netipicnoj disciplini za nas.

I Tuka koji god bude u finalu bice nesto nevidjeno i spominjat ce se decenijama kako je to najbolje vrijeme ikada i kako ga niko nikad s ovih prostora nece nadmasiti.

A naravno, s obzirom da mi jos nemamo medalje onda brojimo najbolje rezultate mimo toga. Za druge drzave s desetinama pa i stotinama medalja sve osim medalje je neuspjeh. Evo npr ameri ne mogu biti zadovoljni sa srebrom na 100m znajuci da nema vise neprikosnovenog Bolta.

Svakako i od male Lane ocekujem da bude plivacki Tuka. Sto je opet netipicno za nas i radja se jednom u 100 godina...

I zbog toga vise vrednujem ovo nego ovo drugo. U ovom drugom mozes se provuci i sretno nekad. Dok u atletici na 800 nema srece. Ok, onaj je danas sretno i nezasluzeno upao u finale ali sta da se radi. Cak je i Bolt zbog pogresnog start diskvalifikovan na SP u finalu dok se ovome progledalo za nesto nidje veze, ali eto...
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2219 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by spinel_ »

Laertes wrote: 01/08/2021 21:41

Strijeljanje?
Ono sto Fazlija puca je streljastvo kako vec. Nas najbolji rezultat bio dok ga nije onaj dzudas pretekao i bio 5.
Amelovo finale je nesto nevidjeno.
User avatar
omega369
Posts: 9386
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#2220 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by omega369 »

E cuj strijeljanje :lol: :lol:

Cestitke za Amela. Hajmo još malo i do medalje
sikstinajn
Posts: 1437
Joined: 15/01/2017 19:21

#2221 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by sikstinajn »

Amel Tuka je dragulj bosanskohercegovačke atletike i sporta generalno.
On je uzor nekim novim klincima koji će sigurno doći.
Jedan od 50 000.
Mislim da će u finalu biti šesti.
Uz božiju pomoć vjerujem da će biti četvrti.
Što je ogroman uspjeh.
User avatar
Distortion
Posts: 2842
Joined: 08/09/2007 19:56

#2222 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Distortion »

Mediji ne trebaju vrsiti pritisak sad kad je u finalu. Veliki je uspjeh uci u finale na 800 m za nekog ko je sa ovih prostora. Velika je ovo prilika za Amela ako bude dobro trcao. Nadam se da ce se max spremiti jer su ovo ipak olimpijske igre.

Pustanjem Amosa u finale put za medalju je otezan tj. dodatni konkurent za medalju. Mislim da nije fer sto je pusten u finale. Bilo ko drugi da je bio, tesko bi ga pustili.

Rotich dobro trci isto kao i Amos. Bice zanimljivo finale...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2223 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by uglavnomja »

ja se nadam da ce se neko ozbiljan i mocan i ko ima sansi za medalje zaliti na ovu glupost
covjek koji nije zavrsio trku, nema vrijeme ... da udje na guzove u finale :-)

presedan svih presedana

da su ga pustili da otrci sam 800 m pa mu racunali vrijeme, ok

ali samo su ga teleportirali direkt u finale
i to ekspresno, mislim nije proslo 10-15 min poslije trke vec je bio na listi
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2224 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by cyprus »

Jel se ikad nešto ovako desilo? Ja se ne sjećam... Čovjek je u momentu pada mislim bio na petom mjestu... Šta da se ovakav pad dogodio na samom začelju trke - da li bi onda spotaknuti bio nagrađen prolaskom u finale? :-) Šta da se dogodilo u finalu? Da li bi onda možda dobio medalju? :-)

Stvarno stvarno glup presedan...
convict
Posts: 2981
Joined: 10/02/2008 01:20

#2225 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by convict »

ima li neko da detaljnije poznaje pravila? po kom osnovu je amos pusten u finale a onaj sto se s njim sapleo nije?
na olimpijadi u atini 2004. godine je vodeci maratonac fizicki napadnut i izguran sa staze pa mu nisu to uzeli u obzir nego se gledao ostvareni plasman.
Post Reply