Ribolov, tehnike pecanja, tereni...

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#76 Re: RIBOLOV

Post by spreca »

Ramzess Veliki wrote:
spreca wrote: ....kako neko rece nebi bio lovac niposto ,kaze moj stari rahmetli za lovce "nema tu co'jka cim je posao za psecom pamecu" :lol: :lol: :lol: ....ribolov je nevjerovatna terapija
Lovci to su one cike sto pucaju zeki u ledja, i ubili Bambijevu mamu ? :cry:
kurac su oni cike...oni su jadne zloce pijane....rijetko cete sresti trijeznog lovca osim ako je hadzija :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#77 Re: RIBOLOV

Post by Ramzess Veliki »

spreca wrote:
Ramzess Veliki wrote:
spreca wrote: ....kako neko rece nebi bio lovac niposto ,kaze moj stari rahmetli za lovce "nema tu co'jka cim je posao za psecom pamecu" :lol: :lol: :lol: ....ribolov je nevjerovatna terapija
Lovci to su one cike sto pucaju zeki u ledja, i ubili Bambijevu mamu ? :cry:
kurac su oni cike...oni su jadne zloce pijane....rijetko cete sresti trijeznog lovca osim ako je hadzija :mrgreen:
Zloceste pijane cike ... :twisted:

:lol: :lol: :lol:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#78 Re: RIBOLOV

Post by radostan dan »

mO k3 wrote:
radostan dan wrote:Image
da te priupitam :) gdje ih lovis bo bosni?
nije ovo moja na žalost...samo sam iskoristio sliku da animiram temu koja je u tom trenutku bila tek u povoju. :zoka:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#79 Re: RIBOLOV

Post by Ramzess Veliki »

Evo jedna sa Miljacke iznad kozije cuprije, voda bistra, idealna za kratkog mahaca i spinera sa mepsom No. 1 i 2. :thumbup:
U ruci Hakuyo Spin.
Taj dan se jaro sto slika nesto tres'o, samo ova slika uspjela, a fol ninja crni pojas smrzne se kad zagazi u potok ... :roll:
Povedes ga sa sobom da te slika i on upropasti. :twisted:
Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#80 Re: RIBOLOV

Post by Ramzess Veliki »

Da opet ne umre tema ... evo par musica za ovaj period ...
Ova se radi na udicama svih velicina, meni je najlovnija na 14-ci. Sa ovom muhom nikad mi se nije desilo da nije riba zagrizla. :thumbup:
Image

Ove su dobre i za klijena:
Image

Image
User avatar
Hame_
Posts: 5533
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#81 Re: RIBOLOV

Post by Hame_ »

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#82 Re: RIBOLOV

Post by Ramzess Veliki »

Sam popio nije raji ostavio. :sad:
User avatar
Hame_
Posts: 5533
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#83 Re: RIBOLOV

Post by Hame_ »

Image
User avatar
Hame_
Posts: 5533
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#84 Mali uvid

Post by Hame_ »

Jezero Modrac kod Robinzona (proces pravljenja krme... tehnika: pecalo 7 m na crva i hljeb deverika, crvenoka i linjak)
Image

Image

Image

Image

Rijeka Tinja u Špionici kod Srebrenika (dubinac 2,7 m na Poli salamu klijen)
Image

Image

Kanjon rijeke Tinje između Srebrenika i Bijele Brčko Distrikt (bolonjez 5 m na hljeb škobalj, šljivar i mrena)
Image

Image

Image

Jezero Vidara Gradačac (cverglo "američki somić" uništitelj evropskog ribolova, u Evropi raste do max pola kile i nema prirodnog neprijatelja, a u americi ga tamani veliki američki bas)
Image

koštro (evropski bas ali raste do max pola kile tako da nije nikakva prijetnja cvergli)
Image

Jezero Modrac iznad brane ispod hotela Senad od Bosne (pecalo 7 m na crva i hljeb deverika, crvenoka i šaran)
Image

Jezero Hazna kod Gradačca (na kedera smuđ)
Image

Image

Jezero Modrac (primama za deveriku: osnova stari hljeb, sensas krma, kuhano sjeme konoplje i malo aditiva)
Image

Bara pored rudarskog kopa Višća iznad Živinica (skidala se zemlja za površinski kop da se dođe do sloja uglja ali pojavila se velika količina vode i rudnici odustali od otkrivke tako da je ostala divlja bara koja ima ribe ali nemoguće pecati jer je u vodi drveće i granje)
Image

Rijeka Tinja u Špionici kod Srebrenika (bolonjez 5 m na hljeb škobalj do 1 kg)
Image

Staro korito rijeke Spreče u Dobošnici (uređenje i pripremanje korita za takmičenje)
Image

Ormanica kod Srebrenika (žaba u izvoru dok smo pješačili do rijeke Tinje)
Image

Ormanica kod Srebrenika (privatni ribnjak za uzgoj konzumnog šarana)
Image

Minimalni pribor koji se koristi za avanturističko ribarenje gdje je svrha preći što više kilometara kroz teško dostupna i slabo istražena mjesta uživajući u prirodi i vodi.
Image
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#85 Re: RIBOLOV

Post by banjaluka078 »

Juče iz Vrbasa. Nisam ja, dragi mi ulovio ručak.

Image
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#86 Re: RIBOLOV

Post by banjaluka078 »

Juče iz Vrbasa. Nisam ja, dragi mi ulovio ručak.
Image

Ne dolazi s vode ovih dana.
Image
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#87 Re: RIBOLOV

Post by kloniran »

Ko li je od forumasa krenuo u ribu :mrgreen:
Kod Mujanica parkirana vitara a na polici nazad stap i sesir.
Nek mu je bistro :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#88 Re: RIBOLOV

Post by radostan dan »

samo da javim da smo par prijatelja i ja odlucili da iskoristimo ove zadnje lijepe dane 2019., i da smo od sinoc na kampu na drini (bez spustanja, čisto zajebavanje, hrana i ako se sta ubode i naveče, kad je žurka...) elem, izgubio nevinost na rijeci - lipljen. poljubio i puŠĆao nazad.
idem još malo da bacam dok ne padne mrak...ujutro se vrĆemo.

:thumbup: :thumbup:
Last edited by radostan dan on 20/10/2019 14:33, edited 1 time in total.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#89 Re: RIBOLOV

Post by Ramzess Veliki »

Bravo, i ja svakog lipljana pustam. :thumbup:
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#90 Re: RIBOLOV

Post by radostan dan »

Bilo fantazija, sad nazad kuci... :-D
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#91 Re: RIBOLOV

Post by radostan dan »

Ja bih opet nazad.. :)
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#92 Re: RIBOLOV

Post by Dogoljubac »

Pitanje:Feeder hranilice i pva mrezica?Zaboravimo štapove i ostali pribor.U cemu je prakticna razlika izmedju ove dvije varijante osim što feeder hranilica zapinje za dno a pva vrecica ne,obje u principu rade istu stvar.Zašto ne pva umjesto hranilice?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#93 Re: RIBOLOV

Post by Ramzess Veliki »

Dogoljubac wrote:Pitanje:Feeder hranilice i pva mrezica?Zaboravimo štapove i ostali pribor.U cemu je prakticna razlika izmedju ove dvije varijante osim što feeder hranilica zapinje za dno a pva vrecica ne,obje u principu rade istu stvar.Zašto ne pva umjesto hranilice?
Ja bih po nekoj logici radije koristio PVA mrezicu jer je mozes montirati blize udici. Feder hranilica je samo ostatak proslih vremena. I olova su bolja kad ih koristis na kraju plasticnog crijeva.
džakailibu
Posts: 616
Joined: 08/05/2013 11:37

#94 Re: RIBOLOV

Post by džakailibu »

Treba mi pomoc. Nikada nisam ribolovio na jezerima ili rijekama. I evo me sada negdje sjeverno 5 metara od velikog jezera koji se malim kanalcicima povezuje sa morem. ipak to se smatra jezerom tako se i zove) i voda je slatka (pretpostavljam da ima neki salinitet). Voda nije bistra, ono tamno smedje zelena. Znam da ima stuka i perch to bi trebao biti grgec, ja sam tu blizu zgrade lovio crvenperke koje se na engleskom zovu roach.
E sada, gdje da lovim, kako da nadjem dobro mjesto , na sta da lovim. ima i neke klisne gliste ali ovo sto sam ulovio samo na hljeb je islo.
imam i voblera, jigova itd itd ali nisam siguran kako da izaberem dobro mjesto, gdje da nadjem grgec ili stuke? da li je kasno sada -sjever kontinenta. da li je problem u temp vodi?
Neki savjeti bio bi zahvalan.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#95 Re: RIBOLOV

Post by Ramzess Veliki »

džakailibu wrote:Treba mi pomoc. Nikada nisam ribolovio na jezerima ili rijekama. I evo me sada negdje sjeverno 5 metara od velikog jezera koji se malim kanalcicima povezuje sa morem. ipak to se smatra jezerom tako se i zove) i voda je slatka (pretpostavljam da ima neki salinitet). Voda nije bistra, ono tamno smedje zelena. Znam da ima stuka i perch to bi trebao biti grgec, ja sam tu blizu zgrade lovio crvenperke koje se na engleskom zovu roach.
E sada, gdje da lovim, kako da nadjem dobro mjesto , na sta da lovim. ima i neke klisne gliste ali ovo sto sam ulovio samo na hljeb je islo.
imam i voblera, jigova itd itd ali nisam siguran kako da izaberem dobro mjesto, gdje da nadjem grgec ili stuke? da li je kasno sada -sjever kontinenta. da li je problem u temp vodi?
Neki savjeti bio bi zahvalan.
Trebas loviti na mjestima gdje su rupe u vodenoj vegetaciji. Grabljivice se skrivaju u travi i cekaju da neka riba propliva blizu. U gustoj travi ih neces naci. Ribolovci cesto sami naprave teske kuke na kraju konopca pa odrzavaju jedno mjesto u vodi cisto od trave da bi tu pecali. Najbolji je zivi mamac na teskom plovku, ali ako je zabrana koristenja zivog, moras pecati sa varalicama. Stuka cesto udari i na gumenu hobotnicu, valjda joj lici na zabu dok se povlaci. Najbolja mjesta su oko podvodnjih panjeva i stabala, gdje grabljivice traze zaklon i mjesto za zasjedu. Prvo prosetaj obalom, malo se zadrzi u osmatranju sta se desava u i na vodi da dobijes osjecaj. Kad upoznas vodu tad se spremaj za lov.
Bistro. :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#96 Re: RIBOLOV

Post by Ramzess Veliki »

Ono kad te pitaju na sta si je upecao ... :lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#97 Re: RIBOLOV

Post by Ramzess Veliki »

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#98 Re: RIBOLOV

Post by mO k3 »

Ramzess Veliki wrote: 08/11/2019 07:21 Image
od juce :)


Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#99 Re: RIBOLOV

Post by Ramzess Veliki »

mO k3 wrote: 26/11/2019 09:31 od juce :)


Image
Eto je za spremit po receptu za Pijanu stuku. :thumbup:

Bistro!!! :D

Na Modracu?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#100 Re: RIBOLOV

Post by mO k3 »

jok , vani sam ja ... :=) kada sam je zakacio mislio sam zapelo , kad ono vuce vuce .... nazalost sam izgubio taj wobbler na jako ruzan nacin zapeo na granu trgno silk i kada sam granu nekako privukao sebi on spadne u vodu .. a bio duo wobbler 18 euro ode upm
Post Reply