SP U RUKOMETU

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Tko će biti svjetski prvak?

Poll ended at 02/02/2005 20:23

Hrvatska
10
53%
Danska
0
No votes
Francuska
1
5%
Španija
0
No votes
Njemačka
4
21%
Slovenija
2
11%
Švedska
2
11%
 
Total votes: 19

User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#26

Post by pape »

pitt wrote:Pape, mojne ga pred aketom ofirati :D Sad ce i njega proglasiti ikebanom :D:D
:roll: Pitt, u tom slucaju, bilo bi mudro ne petljati se u taj njihov unutarreligijski dijalog. :zzzz: :P
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#27

Post by pitt »

Jest vala, zavadi pa naruci pivu i uzivaj :D:D:D
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#28

Post by JBT »

Samo da se taj dijalog nekima drugima o glavu ne obije. Kao onaj posljednji.
vuk
Posts: 47
Joined: 17/01/2005 03:19

#29

Post by vuk »

JBT, izvini....nesto se sjetih, postade li ti otac?+
ake
Posts: 947
Joined: 23/05/2003 00:00

#30

Post by ake »

valjda babo :shock:
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#31

Post by Edin H. »

Avangardan10 wrote:
Edin H. wrote:Ma nije to problem! Navijam ja jos uvijek i za Hrvatsku i za SCG kada igraju, valjda su mi blizi.
Problem je kada igraju sa Bosnom, a oni navijaju protiv nje. Ili opcenito navijaju protiv Bosne kada igra sa nekim drugim, protiv zemlje u kojoj su rodjeni. To je tragedija, ali valjda njihova.
Slucaj care kako da ja navijam za reprezentaciju Bosne

kad njeni navijaci skandiraju "ubij Srbina"

Pa nisam ja valjda lud da navijam za takvu reprezentaciju

i pored najbolje zelje ne mogu... na zalost..
Pa do tebe je!

Nije li malo gore sto su na mene rokali granatama, snajperima, bez vode struje itd.
Pa sta sad treba? Da navijam za Tursku? Ili Egipat?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#32

Post by pitt »

STa fali Egyptu. Vidis da i ake za njih navija :D:D:D
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#33

Post by Avangardan10 »

JBT wrote:Avangarda, bit ce da je nesto drugo u pitanju kad se radi o navijanju za BiH repku. Bit ce da je ipak do odgoja.
Cuj njegA pa da li bi ti navijao za reprezentaciju
ciji navijaci skandiraju "ubij Bosnjaka"!?!
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#34

Post by winetou »

Igrao je Mehmedalija Mulabdić za entitet RS pa je malo ko navijao za RS. :D
Teško da će nekoliko Srba u reprezentaciji odlučiti za koga će Srbi navijati.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#35

Post by Edin H. »

pitt wrote:STa fali Egyptu. Vidis da i ake za njih navija :D:D:D
Ma kada nesto skontam, mocan je Egipat! :lol:
User avatar
Brando
Posts: 481
Joined: 13/10/2003 00:00
Location: VP

#36

Post by Brando »

Evo jedan jako zanimljiv tekst iz današnjih (25.01.2005) Sportskih novosti, možda je neko procitao, a ko nije evo...

8 utakmica-148 golova razlike
Švedska s Australijom +33, Francuska s Kanadom +28, Norveška s Brazilom +22, Španjolska s Japanom +19, Slovenija s Kuvajtom +17, Tunis s Angolom +16, Hrvatska s Argentinom +13... U 18 od 20 utakmica-148 golova razlike. Ipak previše. Počelo je SP, još jedno na kojem politika IHF-a ne dolazi do izražaja.
Europa je daleko ispred svih, Afrika prati još nekako, ostali nikako. Koji je smisao cijele priče u natjecateljskom smislu, teško je reći. Najbolja stvar je što će nakon prvog kruga doma otputovati 12 reprezentacija, pa će kvaliteta biti podignuta. IHF puno ulaže u nerazvijene rukometne zemlje, no njihov odgovor je vrlo slab, gotovo nikakav. Čak bi se moglo dogoditi da na slijedeći Kongres ode prijedlog po kojem bi Europa na SP mogla poslati samo 6 zemalja, kako bi i ostali došli do daha.
Razloga je nekoliko. Želja je da se afirmiraju drugi i time otvore nova tržišta koja bi pomogla investiranju u rukomet. Tu se u prvom redu misli na Kinu koja napreduje iz godine u godinu i ima potencijal za više, posebno u razdoblju priprema za organizaciju OI 2008, te Sjevernu Ameriku u kojoj je rukomet na rekreacijskoj razini, ali bi i uz skromno ulaganje za američke pojmove moglo biti na vrlo visokoj razini. Dva giganta sigurno bi pokrenula puno toga, no pitanje je kvalitete pregovarača što mogu izvući. Zasad je istina, recimo, da je Tunis pobijedio Njemačku u organizaciji SP-a, koliko god se činilo nevjerojatno. Makar je cinjenica da bi njemacka investicija u rukomet bila kudikamo veća, IHF je pružio priliku ostalima. Bio je Japan '97 i nije napredovao, pa Egipat '99 i nije napredovao, sada je Tunis i čisto sumnjamo da će priča biti drukčija.

Druga bitna stvar je činjenica da je SP svake druge godine, da je izmedju toga EP i čiju organizaciju EHF ulaže jako mnogo, pa Europa baš i ne čezne za razbacivanjem sredstava na svjetskoj razini. Na kraju krajeva, svako SP se na kraju pretvori u europsko, ne uspije li IHF progurati nekoga, poput Koreje u ženskoj, te Tunisa ili Egipta u muškoj konkurenciji.
jedina dobra stvar u natjecateljskom smislu je da se ne štedi, da se broj slobodnih dana u skupini promijenio na više, što kod "štedljive" Europe nije slučaj. Recimo, na EP se skupine igraju dan za danom, ovdje je više dana za oporavak, iako se polufinale i finale igraju dan za danom.

Puno je pitanja pred IHF-om. Bez Europe mogu samo izgubiti, a Europu ne žele pratiti. Nastave li tako, najveći gubitnik je rukomet.
Možda je B svjetsko prvenstvo najbolja ideja, no onda bi upitno bilo igranje "pravog" SP svake dvije godine. IHF zasad to ne želi, makar je priča sve bliže tome. Europa pritišće-znanjem, kvalitetom i ulaganjem.
banjaluka
Posts: 131
Joined: 05/01/2003 00:00

#37

Post by banjaluka »

kakva utakmica. ufff. ipak pobjeda nad vikinzima. tesko. saric je sjajno branio.

sicg - norveska
25 24


hrvati pocistili one kengure iz australije. ko sve dolazi na svjetsko prvenstvo.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#38

Post by Edin H. »

Zao mi Norveske, tradicionalno mocne rukometne nacije! 8-)
User avatar
Brando
Posts: 481
Joined: 13/10/2003 00:00
Location: VP

#39

Post by Brando »

Hrvatska-Španija 33:31
al što Buntić igra :shock: a oni mu se dive i čude, a covjek razvaljuje u nasoj ligi zajedno s Terzićem najbolji igraci lige, dao je cetiri gola i jos 3-4 sedmerca iznudio, strašan igrač :-)
skupo su platili ovu pobjedu, džomba i metličić su ozljedjeni, jos se ne zna koliko :sad:

švabe-norveška 27:27, sad su istocne komsije u govnima cini mi se, trebaju svabe dobit ili igrati nerijeseno,a nije to lako :roll:
verbal
Posts: 527
Joined: 26/01/2004 00:00

#40

Post by verbal »

koji svedski kanal prenosi SWE-CRO?

Veceras igraju i Danci sa Francuzima. Danci su zijanili protiv Tunisa (!) i ova tekma im je pravo vazna za samopouzdanje.

EDIT: SWE-CRO u 20.00 na SVT4
User avatar
Brando
Posts: 481
Joined: 13/10/2003 00:00
Location: VP

#41

Post by Brando »

slijedi drugi krug:

Grupa I:

1. Rusija 4
2. Grčka 3
3. Tunis 2
4. Češka 2
5. Francuska 1
6. Slovenija 0

Grupa II:

1. Hrvatska 4
2. SiCG 4
3. Španjolska 2
4. Norveška 1
5. Njemačka 1
6 Švedska 0


po dvije najbolje idu dalje, iskreno mislim da su to Rusija i možda Francuska ali jaaaako teško, i Hrvatska i Španjolska iz druge grupe, srbima djaba cetiri boda bila im je grupa puno lakša i nemaju oni igrače za više, najbolji im je Šterbik i trener koji zna šta i kako ali nema igrače za realizaciju zamišljenog, švedi i slovenci nemaju izgleda, švabe, norveška, i francuska jako male. Možda domaćin iznenadi ili Češka!?!?!
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#42

Post by manijak1 »

banjaluka wrote:kakva utakmica. ufff. ipak pobjeda nad vikinzima. tesko. saric je sjajno branio.

sicg - norveska
25 24


hrvati pocistili one kengure iz australije. ko sve dolazi na svjetsko prvenstvo.
Ko sve igra za mrsku tzv. zajebnicu od sicg , npor. anamo neki Alen pa još Muratović podera Nijemce a ote i Šveđanima bod .
P.S . Banjaluka je lokomotiva a Šarić vagon :D :D .
Danas bi Norveška mogla postupiti slično kao protiv Hrvatske .
Međutim 03.02.2005 .............biće mrlja biće fleka :D :D Balić Džomba Vori ...............
User avatar
Brando
Posts: 481
Joined: 13/10/2003 00:00
Location: VP

#43

Post by Brando »

evo taze zavrseno,

Hrvatska-Njemačka 29:26
Francuska-Češka 31:26

i sad cekamo Srbija-Španjolska, i tu će "braća" srbi da se bore i za sebe i za "braću" hrvate jer ako dobiju Hrvatska je u polufinalu već sad, i recite da ti srbi nisu divni :lol:, ja mislim da im je tapija u četvrtak protiv Hrvatske, evo već je Losert zaigrao i Metličić će ako bude trebalo... tako da se hrvati dižu polako :shock: :-)

hoće li brat musliman Muratović pomoći srbima, a znate ono uvijek kad da Muratović gol, ono ispod piše Vukasin Rajkovic i kao srbi kazu slucajna greska organizatora :lol: :lol: imaju oni tu prsta :lol: :lol:
banjaluka
Posts: 131
Joined: 05/01/2003 00:00

#44

Post by banjaluka »

jel imate nesto protiv muratovica? decko igra za svoju domovinu. i to prilicno dobro. ako ovako nastavi, pred njim je fina buducnost.

inace, pojedini strucnjaci i poznavaoci rukometa su se na ovom forumu u zadnje vrijeme nesto ismijavali norveskoj reprezentaciji. eto, pobjedise oni i svjetske prvake. ipak nisu tako losi.

bolji su od turske, belgije i bjr makedonije.
:D
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#45

Post by winetou »

Bosna bi se još i plasirala na EP da je sistem kao u košarci.
:D
Bosančeros
Posts: 95
Joined: 21/10/2004 23:16

#46

Post by Bosančeros »

Ma i mi ćemo jednom, ako Bog da, na EP, ili SP, ipak napredujemo :D
A što se SiCG tiče, nisu ni približno Hrvatima, kako god da ovo SP završi, ali ipak su i pomladili reprezentaciju, bit će oni dobri opet, ipak je to velika tradicija! Nije da mi je drago, ali ipak više volim gledati SiCG kako igra (pa makar i navijao protiv njih :D ), nego nekakve Kanađane, ili Australijance, ili ko već ne dolazi na ova takmičenja, pa ovo je sramota!!
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#47

Post by BECHO »

Jedva cekam sutrasnji mec izmedju lijevih i desnih komsija! :D
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#48

Post by BECHO »

Kako sam uspio primjetiti, crnogorski Bosnjak Alen Muratovic (tako se sam izjasnjava) je uz golmana (Madjar?!!) i Krivokapica najbolji igrac SiCG repke! Multikulti druzba kod desnih nam komsija - svaka cast! :)
ViTeZ93
Posts: 121
Joined: 13/07/2004 15:21

#49

Post by ViTeZ93 »

Ipak steta za Tunis! :(
Samo neka ne pobjedi hrvatska ili srbija!
Opanak u tranziciji
Posts: 276
Joined: 28/01/2005 16:42

#50

Post by Opanak u tranziciji »

ViTeZ93 wrote:Ipak steta za Tunis! :(
Samo neka ne pobjedi hrvatska ili srbija!


naprijed srbija, hrvatska... :D
Post Reply