Mateus-"Partizan je svjetski klub"!

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#1 Mateus-"Partizan je svjetski klub"!

Post by Avangardan10 »

direktor"
stana - 13. januar 2005.


Kao i svake godine, negde oko 10. januara, predsednik FIFA Sep Blater organizovao je veliki skup na koji je pozvano više od 150 uglednih zvanica. Ovaj put, sve je proteklo u znaku pomoći žrtvama cunamija, a u centru pažnje bio je i Lotar Mateus, koji je kao glavni gost primio specijalno priznanje svetske kuće fudbala za doprinos razvoju najpopularnije igre. Mateus je ovu priliku iskoristio, što je mnoge iznenadilo, da izrekne najlepše reči o svom bivšem klubu, Partizanu. U obraćanju mnogobrojnim novinarima Mateus nije štedeo reči hvale za crno-bele i to je bila centralna tema njegovog monologa, samo ponekad prekidanog ponekim pitanjem.

"Partizan je svetski organizovan klub, takav da mu mogu pozavideti i daleko bogatije ekipe. U Beogradu sam bio kratko, ali sam mnogo naučio i bio prijatelj sa svima. Bjeković je, na primer, najbolji sportski direktor u Evropi. Ovo govorim iz srca, možda smo se ponekad malo i sporečkali, što i nije čudo kad se zna da sam je bio početnik i brzoplet u vođenju tima. Nenad mi je samo ukazivao na greške," rekao je Mateus.
O svađi sa čelnim ljudima crno-belih Mateus je rekao sledeće: "I o Ćurkoviću i Zečeviću mogu da kažem sve najlepše. Svima koji su pokušali da nas zavade neka to služi na čast. To ide na njihovu dušu. Eto, pisali su da sam tužio Partizan, a ja nemam pojma zašto bih to učinio. Evo, tu je i Valter Gag iz FIFA, može i on da posvedoči kolika je glupost to što je pisano. Ponosim se rezultatom koji sam postigao sa Partizanom. Moram da kažem i da su Srbi divni i nepredvidivi ljudi. Pa ja sad slavim dva Božića i dve Nove godine. U mađarskim klubovima je drugačije, tamo direktori prvo sebi obezbede pare, dok igrači ne dobijaju
H2SO4
Posts: 640
Joined: 17/09/2004 19:56

#2

Post by H2SO4 »

za sve pa cak i za crno-bele dresove je zasluzan najmladji Titov general Drug Franjo Tudjman.Prije Tudjmana su dresovi bili bele boje pa je ovaj da bi ustedio na deterdzentu i vodi uveo crne pruge-kaze manje se prljaju :D
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#3

Post by Avangardan10 »

H2SO4 wrote:za sve pa cak i za crno-bele dresove je zasluzan najmladji Titov general Drug Franjo Tudjman.Prije Tudjmana su dresovi bili bele boje pa je ovaj da bi ustedio na deterdzentu i vodi uveo crne pruge-kaze manje se prljaju :D
ma pusti to ajmo malo o fudbalu ...
H2SO4
Posts: 640
Joined: 17/09/2004 19:56

#4

Post by H2SO4 »

pa to je fudbal jer da nije bilo Njofre ne bi ni Partizan bio sto jeste :D

evo malo iz biografije druga Njofre :D

Za vrijeme svog boravka u Beogradu jedno vrijeme bio je i predsjednik vojnog sportskog društva Partizan. Tada je iskoristio priliku da na sprotskim terenima JSD (Jugoslavensko sportsko društvo) Partizana nauči igrati tenis. No, na toj funkciji također je iskoristio mogućnost za potvrdu odanosti jugoslavenstvu prebacujući u sklopu vojne obaveze velika nogometna imena iz Zagreba u Beograd. U razgovoru za sportski list Nogomet Stjepan Bobek, koji je u to doba bio igrač NK Partizana, ispričao je zanimljivu priču. Naime, on tvrdi kako je baš Franjo Tuđman prvobitno navodno bijele partizanove dresove promijenio u crno-bijele tvrdeći kako će se ti dresovi manje uprljati tj. da se tako u klubu štedi na novcu za dresove nogometaša.

http://www.moljac.hr/biografije/tudjman.htm
User avatar
Edin H.
Posts: 47027
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5

Post by Edin H. »

Matheus je lud covjek.
I Tudjman ce se prevrnuti u grobu na ovu izjavu!
Post Reply