Najvece ublehe u svijetu fudbala

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40826
Joined: 29/06/2011 23:39

#551 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by dječak sa šibicama »

Arsenal ima jedno finale LP, to je puno vise od 4 Bajernove titule :D
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#552 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by vox-populi »

Arteta wrote: Barcelona je trenutno najjaci klub na svijetu.
Taj Bayern kad bi se sastao sa njima primio bi peticu,u jednom mecu.
Vidi, kao sto rekoh ranije, nije tema, nema potrebe da previse idemo u offtopic. Lopta je okrugla, tako da se svasta moze desiti. I ovo sto ti prognoziras a i nesto potpuno suprutno.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#553 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Arteta »

BHF_Manijak wrote:Sada vjerovatno i nije, pogledaj konkurenciju u veznom redu Njemacke sad i recimo za poziciju stopera ;-) Jedino gdje su deficitarni su bekovi, sve ostalo imaju po 3-4 igraca koja olahko mogu uskociti umjesto postojecih.

A to da li je Bayern veci od Arsenala je apsolutno besmisleno komentarisati, da ne kazem smijesno!
Njemacka odbrana je daleko losija od Engleske,koju god poziciju gledao.

Nemaju nijednog igraca koji je nosioc igre u svom klubu dok ih Engleska ima koliko hoces.
Last edited by Arteta on 27/03/2012 17:17, edited 1 time in total.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#554 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Arteta »

BHF_Manijak wrote: A to da li je Bayern veci od Arsenala je apsolutno besmisleno komentarisati, da ne kazem smijesno!
Prvo mi se moramo dogovoriti po kojim kriterijima treba gledati,ko je veci?
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#555 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by vox-populi »

Arteta wrote: Njemacka odbrana je daleko losija od Engleske,koju god poziciju gledao.
Nemaju nijednog igraca koji je nosioc igre u svom klubu dok ih Engleska ima koliko hoces.
Obje ove cinjenice su jako pomogle engleskoj reprezentaciji. Vec sam nabrojao uspjehe iste. A evo malo i uspjeha Njemacke, sa losijom odbranom i bez igraca koji su nosioci u svojim timovima:

Evropsko prvenstvo:

osvojili 3 puta (rekord)
drugi 3 puta
treci 1 put

Od 13 odigranih prvenstava, Njemci su 7 puta bili medju prva tri.

Svjetsko prventsvo:

osvojili 3 puta
drugi 4 puta
treci 4 puta
cetvrti 1 put

Od 19 prvenstava, Njemci 12 puta bili medju prve cetiri reprezentacije.

Mislim, ne ide ti bas argumentacija.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25805
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#556 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by BHF_Manijak »

Arteta wrote: Barcelona je trenutno najjaci klub na svijetu.
Taj Bayern kad bi se sastao sa njima primio bi peticu,u jednom mecu.
Poredimo dva kluba, Arsenal i Bayern, zasto ubacujes treci koji je trenutno miljama ispred ostalih?! :roll: Rijec je bila o relaciji Arsenal-Bayern a ne Barcelona-Bayern.

Arsenal je i u Engleskoj treci tim, a kamo li da u Evropi neka mjera budu.

PS Velicina jednog kluba se ponajvise gleda u broju titula, nekome je City velik klub, ali to je subjketivno misljenje i nema veze sa realnoscu. Takodjer finansijske mogucnosti Bayerna su daleko vece, jest da Arsenal ima taj fetis da posluje pozitivno na kraju godine, ali to BAyern svakako mora radi same lige, tako da su i tu u prednosti. Baza navijaca Bayerna je takodjer veca, u to sam siguran.
Po kojim ti parametrima mjeris velicinu jednog kluba, ako ne po ovim gore, onako iz nekog cejfa ili postoje mjere neke?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25805
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#557 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by BHF_Manijak »

Arteta wrote: Njemacka odbrana je daleko losija od Engleske,koju god poziciju gledao.

Nemaju nijednog igraca koji je nosioc igre u svom klubu dok ih Engleska ima koliko hoces.
Da, i zbog toga su Njemci to sto jesu, a Englezi sa svojom nadmjenoscu to sto jesu, tj u qrcu, nema ih nigdje a uvijek neke najave! :zzzz:

Bitna je jacina kolektiva, a tu su Svabe daleko daleko ispred Engleza, sto su im na SP-u i demonstrirali, silom doduse! 8-)
User avatar
Dugi nožni nokti
Posts: 453
Joined: 24/03/2012 17:46
Location: Ne zna ni Google

#558 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Dugi nožni nokti »

@Arteta,

Ja kont'o ti samo navijač Arsenala, ali ti haman više voliš reprezentaciju Engleske. :D Majke mi toliko precjenjuješ njihove mogućnosti da je to za ne povjerovati. Eto, ko je nosilac igre svog kluba od engleskih defanzivaca? Možda samo Terry. Ostali? Cole? Rio? A, ako ćemo za Terryja reći da je nosilac igre Chelsea, onda to isto možemo reći za Hummelsa i Lahma. Ili ne možemo?

Jednostavno, Englezi su precijenjeni o čemu svjedoče uspjesi ove reprezentacije. :D Uostalom, transferi Carrolla, Hendersona, Downinga, Younga i ostalih dovoljno svjedoče o tome.

Nego, de mi reci koji bek je bolji od Lahma? Richards, Cole, Baines? :lol:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#559 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Arteta »

BHF_Manijak wrote:
Poredimo dva kluba, Arsenal i Bayern, zasto ubacujes treci koji je trenutno miljama ispred ostalih?! :roll: Rijec je bila o relaciji Arsenal-Bayern a ne Barcelona-Bayern.
Zato sto smo poredili kvalitetu Engleskih i kvalitetu Njeamckih igraca.
Samo par Arsenalovih,Unitedovih,Cityevih,Chelseavih,Tottenhamovih itd. se nalazi u Engleskoj reprezentaciji,dok bar pola Njemackih prvotimaca igra u Bayernu.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25805
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#560 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by BHF_Manijak »

Ma ovo je nemoguce da nije Ciki, materemi! :roll:
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#561 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by vox-populi »

Najsmjesnije u svemu je sto je meni Arsenal mozda i drazi od Bayerna, imao sam cast i jedan i drugi tim gledati uzivo vise puta... Ali treba biti realan.

Nego, hajd da se vratimo na ublehase :)
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#562 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Arteta »

vox-populi wrote:
Obje ove cinjenice su jako pomogle engleskoj reprezentaciji. Vec sam nabrojao uspjehe iste. A evo malo i uspjeha Njemacke, sa losijom odbranom i bez igraca koji su nosioci u svojim timovima:

Evropsko prvenstvo:

osvojili 3 puta (rekord)
drugi 3 puta
treci 1 put

Od 13 odigranih prvenstava, Njemci su 7 puta bili medju prva tri.

Svjetsko prventsvo:

osvojili 3 puta
drugi 4 puta
treci 4 puta
cetvrti 1 put

Od 19 prvenstava, Njemci 12 puta bili medju prve cetiri reprezentacije.

Mislim, ne ide ti bas argumentacija.
Tom logikom,ova citava tema nema smisla jer su recimo neke ublehe osvajale LP,dok neke zvijezde poput RVP-a,Riberya(namjerno sam ubacio igraca Bayerna) nisu.
User avatar
Dugi nožni nokti
Posts: 453
Joined: 24/03/2012 17:46
Location: Ne zna ni Google

#563 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Dugi nožni nokti »

Arteta wrote:Zato sto smo poredili kvalitetu Engleskih i kvalitetu Njeamckih igraca
Da, ali ti si onom prilikom poredio jačinu lige, a ne reprezentacije. Jer, po ovim tvojim parametrima (da igrači ne igraju u istom klubu) je i Bosna u samom vrhu (svi su rastrkani, igrom slučaja se potrefi da 2 igrača dolaze iz jedne ekipe). :D
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#564 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Šibicar »

BHF_Manijak wrote:Ma ovo je nemoguce da nije Ciki, materemi! :roll:
Nema šanse,taj ti nikad ne bi napisao Tottenham već T. :mrgreen:
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#565 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by vox-populi »

Arteta wrote: Tom logikom,ova citava tema nema smisla jer su recimo neke ublehe osvajale LP,dok neke zvijezde poput RVP-a,Riberya(namjerno sam ubacio igraca Bayerna) nisu.
Ne bas, opet, ne valja logika. Ne gleda se ko je uspjesniji i ko je bolji nego ko je ublehas.

Ja sam nominirao reprezentaciju Engleske jer je mnogi stavljaju u krug nekih favorita bez ikakvog pokrica. Osvojili su jedno veliko nista.

Poredjenje sa njemackom reprezentacijom sam napravio sam zbog tvoje konstatacije da Engleska ima bolje igrace na razlicitim pozicijama, sto moze biti tacno ali je irelevantno jer se mjeri koliko je ko cega osvojio. Engleska sa svim svojim "boljim" i "kvalitetnijim" igracima je osvojila jedno veliko nista sto je, uz vlastito guranje u krug favorita, kvalifikuje za jednu ogromnu ublehu.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#566 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Arteta »

BHF_Manijak wrote: PS Velicina jednog kluba se ponajvise gleda u broju titula, nekome je City velik klub, ali to je subjketivno misljenje i nema veze sa realnoscu. Takodjer finansijske mogucnosti Bayerna su daleko vece, jest da Arsenal ima taj fetis da posluje pozitivno na kraju godine, ali to BAyern svakako mora radi same lige, tako da su i tu u prednosti. Baza navijaca Bayerna je takodjer veca, u to sam siguran.
Po kojim ti parametrima mjeris velicinu jednog kluba, ako ne po ovim gore, onako iz nekog cejfa ili postoje mjere neke?
Prvo,bolje je biti treci u Engleskoj,nego drugi u Njemackoj jer je Engleska liga daleko jaca od Njemacke.

Drugo,neko ti je slagao da je Bayern "bogatiji" od Arsenala?

Inace,slazem se da Bayern ima vise navijaca od Arsenala.
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#567 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by wickerman »

Najveca ubleha fudbala je omladinska skola Man Utd.
Zadnji put kad su izbacili dobrog igraca je 1994 i to Paula Scholesa. :lol: :lol:
U Man Utd svake godine 4-5 nekih novih igraca kad se pomnozi sa 15 sezona dobije se nekih 60 igraca za koji nikad nisu nista napravili u karijeri,a igrali su za taj prestizni klub i samim tim znacili da ce biti nesto od njih u buducnosti i da su neki talenti...
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#568 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Arteta »

Dugi nožni nokti wrote:
Arteta wrote:Zato sto smo poredili kvalitetu Engleskih i kvalitetu Njeamckih igraca
Da, ali ti si onom prilikom poredio jačinu lige, a ne reprezentacije. Jer, po ovim tvojim parametrima (da igrači ne igraju u istom klubu) je i Bosna u samom vrhu (svi su rastrkani, igrom slučaja se potrefi da 2 igrača dolaze iz jedne ekipe). :D
Nisi shvatio...u Engleskoj reprezentaciji igraju igraci koji su medju najboljim u svojim klubovima,dok u Bayernu koji god Nijemac odigra desetak utakmica ima zagarantovano mjesto u reprezentaciji.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#569 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Arteta »

vox-populi wrote:
Arteta wrote: Tom logikom,ova citava tema nema smisla jer su recimo neke ublehe osvajale LP,dok neke zvijezde poput RVP-a,Riberya(namjerno sam ubacio igraca Bayerna) nisu.
Ne bas, opet, ne valja logika. Ne gleda se ko je uspjesniji i ko je bolji nego ko je ublehas.

Ja sam nominirao reprezentaciju Engleske jer je mnogi stavljaju u krug nekih favorita bez ikakvog pokrica. Osvojili su jedno veliko nista.

Poredjenje sa njemackom reprezentacijom sam napravio sam zbog tvoje konstatacije da Engleska ima bolje igrace na razlicitim pozicijama, sto moze biti tacno ali je irelevantno jer se mjeri koliko je ko cega osvojio. Engleska sa svim svojim "boljim" i "kvalitetnijim" igracima je osvojila jedno veliko nista sto je, uz vlastito guranje u krug favorita, kvalifikuje za jednu ogromnu ublehu.
Njemacka reprezentacija je uspjesnija od Engleske,ali sigurno nema kvalitetnije igrace.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#570 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by vox-populi »

Arteta wrote: Njemacka reprezentacija je uspjesnija od Engleske,ali sigurno nema kvalitetnije igrace.
Jah, mozda su i ljepsi a mozda i igraju bolje bilijara....
Samo, kakve to veze ima?
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#571 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Arteta »

vox-populi wrote: Jah, mozda su i ljepsi a mozda i igraju bolje bilijara....
Kvalitet se ne mjeri samo trofejima.
Ima dobrih igraca koji igraju u klubovima koji nisu dugo nista osvajali.
vox-populi wrote: Samo, kakve to veze ima?
Do ovee rasprave smo dosli poredeci Podolskog i Walcotta.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#572 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by vox-populi »

@Arteta

da ti ja citiram sta sam rekao i za jednog i za drugog, pa da se vratimo temi:
vox-populi wrote: Ti bi zaista trebao malo sam sebi definisati sta je to ublehas. Ili bar procitaj ovu temu od pocetka, vec se o tome diskutovalo.

Lik koji u 162 utakmice za Köln postigne 77 golova ili u 95 reprezentativnih postigne 43 gola nikako ne moze biti ublehas. To da je imao katastrofalne sezone u Bayernu, jeste ali to ga ni u kom slucaju ne cini ublehasom.
vox-populi wrote: Mislim da Walcotta prerano svrstavate u ublehase. Momak ima 23 godine, standardan je u jednom od najjacih timova Premiershipa, standardan u reprezentaciji, kakva god da je. I ne vjerujem da se od njega vise ocekivali. Prije ce biti da su mediji od njega napravili novog Pelea. To sto on nije opravdao tu ulogu ga ne svrstava u ublehasa.
User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#573 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Riddle »

BHF_Manijak wrote:Ti kao navijac Uniteda nikako ne mozes biti objektivan sagovornik na ovoj temi o Hernandezu! :wink: Kojeg god sda sam igraca stavio ti bi se valjo od sege, zato i ne vrijedi komentarisati. Da sam Browna ili Djembu Djembu stavio isto bi reagovo. :wink:

A vrijeme ce pokazati je li Hernandez igracina svjetske klase ili ne. A da je bilo najava, jeste itekakvih, te najbolji mladi igrac, te extra talenat te ovo te ono, a kazem ti, vrijeme ce pokazati gdje se ovaj igrac moze smjestiti.
Molim? :lol: Eto necu ti onda ponavljati i prepustam drugima da ocijene jesam li bio objektivan u svemu sto sam napisao ili ne. I neka nađu gresku ako je ima. Cinjenica je da si izvalio glupost i apsolutno nicim ne mozes potkrijepiti ono sto si rekao. Pogledaj samo svoj post.
User avatar
JosePB
Posts: 43
Joined: 19/05/2010 20:20

#574 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by JosePB »

Mene je od ovih zadnjih velikih najvise razocarao Bojan Krkic...mada mu jos nije kraj, mozda se i popravi. :-)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25805
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#575 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by BHF_Manijak »

Arteta wrote: Drugo,neko ti je slagao da je Bayern "bogatiji" od Arsenala?

Inace,slazem se da Bayern ima vise navijaca od Arsenala.
Naravno da je bogatiji, pogledaj godisnji obrt Bayernov i njihovu dobit, dakle ne samo obrt novca koji naprave vec DOBIT pa ces vidjeti i sam! NEdavno je bila lista najbogatijih klubova svijeta, Bayern je ili 3. ili 4.!

@Riddle, nemam ja sta citati, jednostavno dosad me decko nicim nije impresioniro, dobije povremeno sansu, zabije gol(ove sezone ja mislim 13-14 da ih je dao u svim takmicenjima) i to je to, dakle nista spektakularno ne radi a radilo se o velikom velikom talentu kada je stigao u United. Prva sezona mu jeste odlicna bila, obzirom da je tek stigao, nova sredina, nova liga, novi klub, ali ove se vec morao nametnuti opasno prvom timu, a on je i dalje igrac klupe.
Vrijeme ce pokazati...
Post Reply