BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#101 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

Samo da napomenem da je na stadion zabranjeno unosenje "profesionalnih" foto-aparata (svi kojima se skida objektiv po njihovom sudu) da nebi bilo suza na ulazu!!
funky_baby
Posts: 260
Joined: 27/04/2007 20:38
Location: sous le ciel...

#102 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by funky_baby »

Tvrdokorna mrlja wrote:
funky_baby wrote:
Da na taj mislim i nije sportski nego lete i normalni letovi za vec pomenute destinacije. Friedrichshafen takodje nije daleko, a i Zürich je sezdesetak kilometara odokativno ali je za standard nasih ljudi transport vozom za St. Gallen skup do bola.
ne znam da li ce nekome biti od pomoci, ali Germanwings ima let iz Zg za Fridrichshafen, mozda se moze naci karta po povoljnoj cijeni u ovom periodu
nece nesto na germanwings sajtu,na ostalim stoji da je 250 eura povratna germanwingsom.

al ima croatia? zagreb-minhen za 138 usd-200km,na dane 27-29 februar.to nije skupo,ispade skuplja karta za tekmu haman :roll:
evo ja nadjoh na germanwings 170Eur, Zg-Fri 22.02 polazak, 29.02 povratak, via Keln i puno dana, citava sedmica. to za minhen ne zvuci lose, samo je li daleko puno? a karte za tekmu zara naravno, svica je to :)
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#103 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by star(i)mo »

ODVRATAN_i_GADAN wrote:Samo da napomenem da je na stadion zabranjeno unosenje "profesionalnih" foto-aparata (svi kojima se skida objektiv po njihovom sudu) da nebi bilo suza na ulazu!!
I ne samo to. Kazu da ovaj Kanton SG ima najrigorzniji zakon o huliganstvu. Drakonske kazne su vec vise puta izrecene za nasilje ili koristenje pirotehnike na i oko stadiona (posljedni put prije par mjeseci kada je vise desetina navijaca FC Basela u roku od 48 sati izvedeno pred sud i kaznjeno s 1-2 godine zatvora i 5-godisnjom zabranom ulaska na bilo koji stadion u Svicarskoj). I nemojte se zavaravati da ce vas masa spasiti. U Svici je svaki stanovnik te drzave policajac. O stadionu da i ne pricamo jer je svaki cosak pokriven video nadzorom.
Dakle bez divljanja i pirotehnike! :bih:
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#104 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

Tacno tako ali ne znam kako to fercera sa stranim drzavljanima. Apsolutno me nebi iznenadilo da se kazna pretvori u vrtoglavu novcanu kaznu. Ovo je predpostavka ali...
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#105 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by star(i)mo »

Novcana kazna i upis u HUGON ili kako li se zove data base za huligane u Svicarskoj. Pa kad te zaustave na granici sa Schengenom, vrate te nazad. :wink: Salim se. Ne znam kako funkcionise. Iskereno receno i ne zelim da saznam.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#106 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Pitarrr82 »

Izgleda ko ide autom bolje spavati u Minhenu pa autom do St. Gallena nego spavati u Svici, finansijski mislim :mrgreen:
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#107 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by bambina78 »

Mozda je jos bolje u nekoj austrijskoj selendri spavati? Ima finih ponuda na hostelskim stranicama :thumbup:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#108 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Pitarrr82 »

bambina78 wrote:Mozda je jos bolje u nekoj austrijskoj selendri spavati? Ima finih ponuda na hostelskim stranicama :thumbup:
Ocigledno je da je bolje spavati negdje u At blizu granice ili slicno nego u St. Gallenu...
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#109 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by star(i)mo »

Ko dolazi autom iskljucivo radi utakmice nema razloga da ide za Minhen. Spavati se moze blizu granice u Bregenzu (A), Lindau (D), Feldkirchu (A)... Od malo vecih gradova tu je i Konstanz (D). Ostala sela ne poznajem.
liberty
Posts: 307
Joined: 10/05/2003 00:00

#110 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by liberty »

star(i)mo wrote:
ODVRATAN_i_GADAN wrote:Samo da napomenem da je na stadion zabranjeno unosenje "profesionalnih" foto-aparata (svi kojima se skida objektiv po njihovom sudu) da nebi bilo suza na ulazu!!
I ne samo to. Kazu da ovaj Kanton SG ima najrigorzniji zakon o huliganstvu. Drakonske kazne su vec vise puta izrecene za nasilje ili koristenje pirotehnike na i oko stadiona (posljedni put prije par mjeseci kada je vise desetina navijaca FC Basela u roku od 48 sati izvedeno pred sud i kaznjeno s 1-2 godine zatvora i 5-godisnjom zabranom ulaska na bilo koji stadion u Svicarskoj). I nemojte se zavaravati da ce vas masa spasiti. U Svici je svaki stanovnik te drzave policajac. O stadionu da i ne pricamo jer je svaki cosak pokriven video nadzorom.
Dakle bez divljanja i pirotehnike! :bih:

za svaku utakmicu dezura javni tuzilac (specijalista za huliganstvo na sportskim terenima) koji po hitnom postupku izrice mjere, na stadionu postoji cak i zatvorska prostorija, dok je o novcanoj kazni, odnosno njenoj visini bespredmetno i razmisljati a kamoli govoriti...
sve medjunarodne utakmice se proglasavaju utakmicama visokog rizika, sto automatski povlaci daleko vecu prisutnost (uniformiranog i onog u civilu) policijskog osoblja kao i drugih sigurnosnih sluzbi...

pamet u glavu da vam posjet ch ne prisjedne...
bauhaus
Posts: 109
Joined: 11/04/2007 15:17
Location: sarajevo

#111 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by bauhaus »

Muenchen grad , skupi hoteli, bolje negdje izvan. Voralrberg u Austriji sa Bregenz-om, Dornbirn-om i okolnim mjestima,neki manji gradski hotel jer sve ostalo ce biti puno milsim posto je sezona,okolna skijalista su puna
Nijemaca i Svajcaraca.

Evo cuo sam u Götzis ispod Hohenems-a oko 40-50 € sa doruckom.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#112 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Edin H. »

star(i)mo wrote:
ODVRATAN_i_GADAN wrote:Samo da napomenem da je na stadion zabranjeno unosenje "profesionalnih" foto-aparata (svi kojima se skida objektiv po njihovom sudu) da nebi bilo suza na ulazu!!
I ne samo to. Kazu da ovaj Kanton SG ima najrigorzniji zakon o huliganstvu. Drakonske kazne su vec vise puta izrecene za nasilje ili koristenje pirotehnike na i oko stadiona (posljedni put prije par mjeseci kada je vise desetina navijaca FC Basela u roku od 48 sati izvedeno pred sud i kaznjeno s 1-2 godine zatvora i 5-godisnjom zabranom ulaska na bilo koji stadion u Svicarskoj). I nemojte se zavaravati da ce vas masa spasiti. U Svici je svaki stanovnik te drzave policajac. O stadionu da i ne pricamo jer je svaki cosak pokriven video nadzorom.
Dakle bez divljanja i pirotehnike! :bih:

Koja je poenta onda ici na utakmicu :shock:
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#113 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by star(i)mo »

'dje si Edine, kuco stara!? :D
Ma kod tebe bi mi cak i bilo drago da zapalis koju baklju... :dance: :-D
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#114 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Edin H. »

star(i)mo wrote:'dje si Edine, kuco stara!? :D
Ma kod tebe bi mi cak i bilo drago da zapalis koju baklju... :dance: :-D
Vala od kada se zavrsio rat sa Savezom BHF me vise podsjeca na Kulturnoumjetnicko drustvo Abrasevic nego na navijacku skupinu, cast pojedincima koji djelomicno odbranise cast, poput Babe Gazije koji je robijao po portugalskim kazamatima zbog zapaljene baklje na trgu.

Sto se mene tice ja idem rijetko na prijateljske, samo na neprijateljske utakmice :D a iskreno govoreci jos sam razocaran i pod dojmom neuspjeha iz prethodnih kvalifikacija.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#115 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by and »

Edin H. wrote:
star(i)mo wrote:'dje si Edine, kuco stara!? :D
Ma kod tebe bi mi cak i bilo drago da zapalis koju baklju... :dance: :-D
Vala od kada se zavrsio rat sa Savezom BHF me vise podsjeca na Kulturnoumjetnicko drustvo Abrasevic nego na navijacku skupinu, cast pojedincima koji djelomicno odbranise cast, poput Babe Gazije koji je robijao po portugalskim kazamatima zbog zapaljene baklje na trgu.

Sto se mene tice ja idem rijetko na prijateljske, samo na neprijateljske utakmice :D a iskreno govoreci jos sam razocaran i pod dojmom neuspjeha iz prethodnih kvalifikacija.
vratite nam ilju,sulju :mrgreen:
Tuerto
Posts: 18
Joined: 28/12/2011 11:35

#116 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Tuerto »

Gdje se mogu kupiti samo karte za tekmu bez prevoza, jel ima neko tu informaciju...
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#117 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by @mba »

star(i)mo wrote:
ODVRATAN_i_GADAN wrote:Samo da napomenem da je na stadion zabranjeno unosenje "profesionalnih" foto-aparata (svi kojima se skida objektiv po njihovom sudu) da nebi bilo suza na ulazu!!
I ne samo to. Kazu da ovaj Kanton SG ima najrigorzniji zakon o huliganstvu. Drakonske kazne su vec vise puta izrecene za nasilje ili koristenje pirotehnike na i oko stadiona (posljedni put prije par mjeseci kada je vise desetina navijaca FC Basela u roku od 48 sati izvedeno pred sud i kaznjeno s 1-2 godine zatvora i 5-godisnjom zabranom ulaska na bilo koji stadion u Svicarskoj). I nemojte se zavaravati da ce vas masa spasiti. U Svici je svaki stanovnik te drzave policajac. O stadionu da i ne pricamo jer je svaki cosak pokriven video nadzorom.
Dakle bez divljanja i pirotehnike! :bih:

kao stanovnik grada st. gallena mogu samo potvrditi...pamet u glavu!
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#118 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Edin H. »

Tuerto wrote:Gdje se mogu kupiti samo karte za tekmu bez prevoza, jel ima neko tu informaciju...
Potrudi se da procitas prethodnu stranicu :roll:

http://ticketportal.showare.ch/Performa ... HIPLOGIN=1
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#119 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by @mba »

Tuerto wrote:Gdje se mogu kupiti samo karte za tekmu bez prevoza, jel ima neko tu informaciju...


karte su haman sve rasprodate evo link.

http://ticketportal.showare.ch/Performa ... HIPLOGIN=1
convict
Posts: 2995
Joined: 10/02/2008 01:20

#120 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by convict »

Šteta što utakmica nije u nekom ljetnom terminu. Ovako neće biti onih gologuzih Brazilki. :-D
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#121 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Edin H. »

@mba wrote: kao stanovnik grada st. gallena mogu samo potvrditi...pamet u glavu!
Nista se ne plasi, BHF je uz tebe :D
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#122 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by terra_incognita »

Pitarrr82 wrote:
bambina78 wrote:Mozda je jos bolje u nekoj austrijskoj selendri spavati? Ima finih ponuda na hostelskim stranicama :thumbup:
Ocigledno je da je bolje spavati negdje u At blizu granice ili slicno nego u St. Gallenu...
Ja spavam u Münchenu i to ce me kostati 95 Eura (put do DE/CH i nazad i jedno nocenje sa doruckom).
Od Minhena 230 km.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#123 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by @mba »

star(i)mo wrote:Ako usporedite hotele (***, blizu centra, bez dorucka) u St.Galenu i Minhenu na booking.com, vidjet cete da su nocenja u Svici skoro 40-50% skuplja nego u Njemackoj. Ali je Minhen predaleko i St.Galen nema aerodrom vec se leti za Cirih (1h od St.Galena).
Kakve su cijene hotela u manjim mjestima blizu stadiona, Wil, Rorschach itd??? Ima li iko ovdje iz istocne Svice?

wil i rorschach su najvjerovatnije jeftinij ali bi morali vozom ili taxiem doci u sg, najmanje 30 do 50 CHF

evo jedan link http://www.gruppenhaus.ch/objekte/d/438.html probajte ovde poslati email ili nazvati, engleski nebi trebao biti problem!

ustvari evo i cijene su tu, po mom misljenju su sasvim ok http://www.gruppenhaus.ch/index.cfm?nav ... i=3&lang=d
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#124 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by Pitarrr82 »

@mba wrote:
star(i)mo wrote:Ako usporedite hotele (***, blizu centra, bez dorucka) u St.Galenu i Minhenu na booking.com, vidjet cete da su nocenja u Svici skoro 40-50% skuplja nego u Njemackoj. Ali je Minhen predaleko i St.Galen nema aerodrom vec se leti za Cirih (1h od St.Galena).
Kakve su cijene hotela u manjim mjestima blizu stadiona, Wil, Rorschach itd??? Ima li iko ovdje iz istocne Svice?

wil i rorschach su najvjerovatnije jeftinij ali bi morali vozom ili taxiem doci u sg, najmanje 30 do 50 CHF

evo jedan link http://www.gruppenhaus.ch/objekte/d/438.html probajte ovde poslati email ili nazvati, engleski nebi trebao biti problem!

ustvari evo i cijene su tu, po mom misljenju su sasvim ok http://www.gruppenhaus.ch/index.cfm?nav ... i=3&lang=d
Ovo ponovo otvaraju bas na dan utakmice :mrgreen:
domi89
Posts: 70
Joined: 17/03/2010 01:35

#125 Re: BiH - Brazil 28.02.2012. (St Gallen)

Post by domi89 »

PHOTO: Zlatan Muslimović trenira u Murray Parku sa ekipom Glasgowa

Image

http://reprezentacija.ba/top-vijest/620 ... sgowa.html


:thumbup: i ovaj ce zmaj biti spremannnn
Locked