Zlatan Ibrahimović

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

smotana

Post by smotana » 19/06/2004 11:40

”Geni” är ett italiensk ord - på svenska säger vi ”Zlatan”

[i]"Genije" je italijanska rijec - na svedskom mi kazemo "Zlatan"
;-) [/i]

BECHO

Post by BECHO » 19/06/2004 11:41

ma Ibrahimovic je Ibrahimovic, bez obzira na sve ostalo! :D

Saian

Post by Saian » 19/06/2004 11:53

Ma da je iz Tunguzije onaj gol i ona igra ne bi bila nista manje ljepsa, a jes im ga dao kaze moj jaran: "Ja gola, sminka, ko kad raja igra na terminu." :D nego on igra za Svedsku i to je to, ne znam sad ima li Bosna uopce pravo da bude ponosna na njega jer je gore rodjen, gore odrastao, naucio igrat, ovdje bi ga garant nepotizam i zavist upropastili, tako da je s te strane Zlaja Svedjanin, a mi, plemena sa Balkana mozemo pricat bajke o podrijetlu/porijeklu. :-)

Al je neutralac loodd kazee : dokazat cemo mi njemu ... hahahahaha
namah da ga kidnapujte i na brain-washing, ide i na 30 stepeni ipak je fudbaler :D

papa

Post by papa » 19/06/2004 12:42

hrvati pocecli srat da je ibrahimovic hrvat, pa srbi pricaju da je on srbin..covjek je bosanac,a sta je po vjeroispovijesti ne znam...uglavnom, da je i bosanac, i hrvat i srbin on nikad nece zaigrat ni za jednu repku s prostora bivse YU...

a sto se tice njegove igre, covjek igra odlicno...

kame

Post by kame » 19/06/2004 14:50

Ljudi, nije to nikakvo cudo. U Hrvatskoj se ucilo a koliko mi je poznato i danas se uci da je najveca planina u Hrvatskoj Cvrsnica.

A ta se planina (za one koji ne znaju) nalazi pored Jablanice i prostire se u pravcu Blidinjeg jezera.

Da ne govorim o drugim stvarima koje prisvajaju.....

smotana

Post by smotana » 19/06/2004 15:01

Kako su poceli, jos ce reci da je Severina bosanka... :shock:

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 19/06/2004 15:26

:roll: Momak je talentiran, ali mora jos da se "brusi" da bi izrastao u svjetsku klasu. :roll:
:) Njegovi su od Doboja. :)
:roll: Igranje za BiH reprezentaciju ga interesira k`o i mene uzgajanje bokvice u centralnom dijelu Zimbabvea. :roll:
:) Ajax jeste jevrejski klub, osnovan i odrzava se uz pomoc jevrejskog kapitala.
:roll: Zlatanova vjera je NOVAC. 8)

Maverick_

Post by Maverick_ » 19/06/2004 15:40

Ja ga cesto vidim ovdje,jer je on u Malmö-u ustvari rodjen,rosengård se zove dio grada i to vam ustvari dodje kao neki geto,dio grada gdje su samo stranci. Znam da je poceo u Balkanu,a kasnije u MFF,to je ovdasnji prvologaski klub. I uvjek se izjasnjavao ko bosanac,pa znam raje sto ga poznaje,kaze mi jedan tu suto ga, kad je bio mali,jer je zlaja bio belaj kad je bio mali,po rosenu :lol: :lol: :lol:
Sad ga vidim nekad tu,pici u porscheu,faca je...pale se svedjanke na njega ko lude. Eto radim u jednoj diskoteci ovdje,i sinoc cjela diskoteka,puna sveda naravno,skandira ZLATAN ZLATAN! :) i zna dosta sveda tu da je on ustvari bosanac.

Saian

Post by Saian » 19/06/2004 15:55

kame wrote:Ljudi, nije to nikakvo cudo. U Hrvatskoj se ucilo a koliko mi je poznato i danas se uci da je najveca planina u Hrvatskoj Cvrsnica.

A ta se planina (za one koji ne znaju) nalazi pored Jablanice i prostire se u pravcu Blidinjeg jezera.

Da ne govorim o drugim stvarima koje prisvajaju.....
e meni u Rijeci rekose Velebit, Zavizan

Maverick_

Post by Maverick_ » 19/06/2004 16:00

Stochar jarane,ja sam iznio cinjenice samo. meni je iskreno srce bilo ko ova Svedska kad sam sinoc slusao kako cjela diskoteka skandira zlatan zlatan. Jebiga ono bude ti drago,kad znas da je to neko ko je iz Bosne i jos je tu iz grada u kom sam ja sada...I ovo za svedjanke to je vopra,samo nek ih trese,legenda je i faca :lol: :D

Alen

Post by Alen » 19/06/2004 16:12

Pa samo bi lud covjek izmedju Bosne i Svedske izabrao jebenu Bosnu. :-)

Ovdje ne bi bio niko i nista, u Svedskoj je sve.

Sinoc onih 15000 Svedjana svi na glas: "Zlatan, Zlatan!!!" Pa covjek da zaplace.

Ovdje bi mu na prvu izgubljenu loptu jebali sve po spisku.

I zapamtite nije on nikad bio Bosanac, on je Svedjanin. :D :D
Gore se rodio, odrastao i stekao slavu. Govori svedski i engleski 100 puta bolje nego juznoslavenski.

On sa Bosnom nema blage veze. Na njegovu srecu.

I kakva glupost. Neko rece: "Ovo je najbolja reklama za Bosnu!"
Pa koji prosjecan Evropljanin zna da su mu roditelji porijeklom iz bivse Juogoslavije? :lol: :lol: :lol:

Maverick_

Post by Maverick_ » 19/06/2004 16:23

Ok je stochar jarane,iskreno, malo sam pogresno skonto,pa sam mislio da me kritikujes :) . Ma zlaja ba, kazem ti,kad dodje ovdje,izadje ono normala,vidis ga po gradu,a trce za njim svedjanke ko lude :lol: :lol: :) . jebo mater,da mi je biti malo ko on samo,pa on samo uperi prstom ovdje,ona samo prilazi,WoW...da mi je biti on jedno dva dana :lol: :D . Ovako muci se,ganjaj ih,izvodi ih,al sta ces...opet dobro je,ne zalim se :lol: :)

winetou

Post by winetou » 19/06/2004 16:32

:arrow: Sto jest jest, nema zene do Svedjanke 8-)
Prosjecno ljepse od ostalih, prosjecno skolovanije od ostalih :D
Last edited by winetou on 19/06/2004 16:43, edited 1 time in total.

Mx

Post by Mx » 19/06/2004 16:34

:-) Zlatan je zlatan momak!

Zlatanu svaka cast. Sa svojih 22 godine je vec uspio manje vise sve u zivotu. Ajax je platio Svedjanima za Zlatana 1o miliona eura. Sada Juventus nudi Ajaxu za Zlatana 31 milion eura.

Zlatanov menadjer je Svedjanin. Zlatan je otvorio i svoju firmu kao Bjorn Borg za prodaju i reklamiranje svoje odjece. Patentom je zastitio svoje ime i prezime.

Svedjani ga i Holandjani obozavaju. Mi Bosanci u Svedskoj ga volimo i respektujemo jer nas Bosance predstavlja ovdje u Svedskoj u najljepsem svjetlu.

Zlatane hvala ti i zelimo ti sve najljepse u zivotu kao i tvojoj buducoj karijeri.

Zlatan je sjajan momak, Zlatan je samo jedan, tako to lijepo kazu za njega Svedjani! :)

Mx

Post by Mx » 19/06/2004 16:52

:-) Sta kaze Svedski DN kao i talijanske novine za Zlatana!

Italijani kazu: Zlatan je King of Sweden!

http://www.dn.se/DNet/jsp/polopoly.jsp? ... nderType=2

Image

Leilani

Post by Leilani » 19/06/2004 18:08

Bit ce da je Zlatan jedan od male kolicine licnosti u Svedskoj istoriji koji se prepozna samo po imenu...iz njegovog imena cak proizlaze i nove rijeci u svedskom
Zlatanista = osoba koja ima odredjeno misljenje o Zlatanu
Zlatanizam= slavni Zlatanovi citati

Jest da je momcina rodjen i Svedskoj, ali mu je temperament skroz na skroz balkanski, isto tako i humor. :D Zato o njemu najvise novine i pisu, jer je nepredvidljiv, kako u igri tako i u zivotu.

Evo par poznatih zlatanizama:

Zlatan o novinarima: "Ako hoce da budem duhovit, neka postave duhovita pitanja. Na pitanje kako cemo pobijediti ja kazem da moramo dati gol. Sta da kazem. O tome se i radi." :-D

Na pitanje kakva je poklon dao svojoj zarucnici : "Sta je dobila. Pa dobila je Zlatana" 8)

Reporter:Sta ti kazes kad ja kazem Anders Svensson i Kim Kallstrom?
Zlatan: Ja kazem Zlatan.

O prici da je kupio pravo skup Porshe. "Nije istina, kupio sam avion. Avioni su puno brzi".

Momak je pojava i po, samo sto izgleda svedi ne kontaju njegov humor (citaj: svedi nemaju blage veze sta je humor:-)) pa ga pocesto proglasavaju glupim.

Orbini

Post by Orbini » 19/06/2004 22:00

http://www.zlatan.net/

Mother Jurka, father Sefik, sister Sanella, half brothers Sapko and Alexander, half sisters Monika and Violetta

Car: Porsche Turbo, Ferrari 360, BMW X5 :-)

Koliko sam vidio na svojoj stranici nije spomenuo Bosnu, niti ista o porijeklu.
A raja koja ga zna - kaze da je raja, da prica tecno nas jezik, da je alegican na diskriminaciju prema strancima u Svedskoj koju dozivljava licno i dan danas, opcenito je internacionalan ali ima dio vremena i za nase i nase furke, nasu muziku, pricu o nasim problemima,....

U interview Bosanskoj Posti koja izlazi sedmicno i pokriva cijelu Skandinaviju je zvucao apsolutno bosanski, ali bez politike. Bio je proglasen sportistom godine od strane lista i dosao sasvim kulturno i ponosno u redakciju da uzme simbolocno nagradu lista Bosanska Posta. Tad je tek poceo igrati u Ajaksu i mogao je biti napuhan i ignorisati neku tamo simbolicnu nagradu nekog malog lista za kojeg malo ko zna. Mogao je i provuci nesto u fazonu :"Sad me gotivite a prije par godina me sutnuli ko zadnjeg papka".
Ipak je pokazao respekt prema korijenima, nije parao nosom nebo i zato ga cijenim.

A prije par godina se desio sljedece:

Jos dok je bio nepoznat je dosao u Sarajevo sa ocem Sefikom i ponudio se, tj. zamolio da dobije sansu kao talentovani fudbaler u mladoj reprezentaciji sa svojom personalnom listom, preporukama, listom golova i uspjeha, ....sa jednom modernom prezentacijom. Bio je glatko odbijen i ismijan od guzonja koji su skoro viceve pravili na racun nekog "Svede" sto je doso s neba pa u rebra nije sala da zaigra u omladinskoj reprezentaciji. Nisam siguran ko sve, ali mislim da sam cuo da se i to spominje u lisi grijeha Jusufa Pusine. Dakle - Zlaja je mogao zaigrati za nas, vjerovatno vise zahvaljujuci ocevom insistiranju, jer je bio isuvise mlad da bi se to moglo tumaciti kao patriotizam. Nazalost, njegov kontakt i upoznavanje sa bosanstvom je u startu dozivljeno kao hladan tus.
Zlaja je po prici prijatelja vise kosmopolita i internacionalan nego sto je Svedjanin ili Bosanac, ili nesto trece. Svojim ucescem u reprezentaciji Svedske je ostvario licni cilj, uletio u drustvo i visine koje vecina stranaca u Svedskoj moze samo sanjati. Prihvacen je od Svedjana kao njihov, slavan, ...... - za svakog stranca u Svedskoj, cak i druge generacije - nedostizna visina. Ima vremena za nase i nase furke samo zahvaljujuci prijateljima kako sa onim iz djetinjstva, tako i od bosanskih izbjeglica koje su preplavile Malme i sa kojima je cijelo vrijeme od pocetka.

Naravno - sva ova prica je mogla teci drugacije - sa nekom drugacijom postavkom u Bosni gdje sjede strucnjaci umjesto umjesto stranacki podobni - mozda smo mogli danas navijati za BiH u Portugalu. A falio nam je samo jedan gol u sarajevu protiv Danaca - i jos jedan golgeter.

Saian

Post by Saian » 19/06/2004 23:57

e ovo je vala najbolji dokaz da je Balkanac eki ovog suka na press konferenciji

At the press conference after the game against England. (2004) Thanks to John S for the tip.
Reporter: "You´we got some scars in your face, Zlatan. What has happened?"
Zlatan: "Well...I don´t know...you´ll have to ask your wife about that"

On his move on Stephane Henchoz of Liverpool (there has been some doubts whether his move was on Henchoz or Hyypiä):
"First I went left, he did too. Then I went right, and he did too. Then I went left again, and he went to buy a hot dog."

Image

To Malmö FF coach Michael Andersson during practice:
"Do you think that you are my mother?"

kota

Post by kota » 20/06/2004 01:45

Jest da mi je mrsko ali ne gotivim dezinformacije pa moram.
Sto se Zlatanovog porijekla tice otac je iz Bosanskog Broda a majka je iz Slavonskog Broda, tako da je to razlog sto ga Hrvati svojataju. Roditelji su se rastavili i on je ostao sa ocem. Cito sam jednu izjavu u kojoj kaze da je upravo njemu najzahvalniji za ono sto je postigo u zivotu.
Sto se Ajaxa tice i dresa mislim da nije u pitanju duzina prezimena vec nesto drugo. Zlatan je doso u Ajax istovremeno kad i Mido (Ahmed).
Obojca su na preporuku kluba da bi se navijaci lakse "navikli" odustali od prezimena na dresovima,pa je Zlatan prezime zamjenio imenom a Ahmed skracenicom. U drugoj godini igranja za Ajax Zlatan je zahtjevo da na majici stoji Ibrahimovic i mislim da je tu presudnu odluku imo njegov otac,naime ubrzo nakon potpisa za Ajax Zlatan je igro za Svedsku mladu reprenzetaciju. Nakon utakmice dao je izjavu novinarima da ga je otac molio da mu sacuva prvi dres na kojem stoji Ibrahimovic jer ce familija biti ponosna. Mislim da mu je tim dao do znanja sta misli o Ajaxovom prijedlogu.
Sto se igranja za Svedsku tice mislim da nije pogrijesio ali mora biti svjestan da je "njihov" dok je dobar,ako zabrlja svemu se moze nadati.
Najbolji primjer za to je ona Ruskinja Ludmila koja se takmicila za Svedsku,dok je donosila medalje bila je za njih najveca svedzanka,novinari su je kovali u zvijezde,kad su je provalili za doping preko noci je opet postala Ruskinja. Novinarski naslovi su bili u stilu "Ovo jedna prava Svedzanka nikad ne bi uradila", "Ovako nesto je tipicno za Istocnu Evropu" i da ne nabrajam dalje. Sto je najtuznije sedam dana nakon toga testaju pozitivno jednog "pravog" Svedu biciklistu na trci kroz Spaniju a novinari ni mukajet.
Valjda sam i ovom Alenu razjasnio neke stvari u vezi skandiranja Zlatanu.

MRAVOJED

Post by MRAVOJED » 20/06/2004 09:56

meni jedan od najdražih za gledati. koje su to finte! savršeno!
treba, doduše, još malo to izbrusiti.

što se tiče njegovog porijekla, nije ni čudo što se o tome pričaju legende, kad iz pouzdanih izvora znam da mu je otac iz burkine faso, a majka mu je baka, i još k tome sesta mu je tata, i tako unedogled... :-)

Fair Life

Post by Fair Life » 26/06/2004 13:36

BiH DANI - online

Zlatan Ibrahimović
Fudbalskim sladokuscima nije trebalo Evropsko prvenstvo da otkriju kako je Otto Rehhagel trenerski guru, Pavel Nedved vrhunski allrounder, Gianluigi Buffon najbolji svjetski golman, a Zinedine Zidane jedini čovjek na Planeti koji u dva minuta može dati dva gola Englezima. Međutim, EP je otkrio barem dvije novine: ubojitost Waynea Rooneya, jalijaša s liverpulskih ulica, dosadašnjeg najboljeg strijelca prvenstva, i genijalca bosanskih korijena - Zlatana Ibrahimovića, koji je uz Thierrya Henrya najbolji svjetski napadač. "Petarda" protiv Bugarske predstavila je Švedsku kao napadačku velesilu. Iza svega je stajao dvojac Larsson-Ibrahimović, jedan netipične skandinavske boje kože, a drugi još netipičnijeg švedskog prezimena. Ibrahimovićeva okretnost, brzina, elegancija, i na kraju njegov zgoditak desnom petom najboljem golmanu svijeta Gianluigiju Buffonu, najljepši je gol evropskih prvenstava nakon što je Marko Van Basten 1988. lobovao Rinata Dasajeva, srušio sovjetsku čeličnu zavjesu i završio "Hladni rat".

Zlatan je fudbalsku karijeru sa 13 godina započeo u Balkanu, emigrantskom klubu iz Malmöa, a potom prešao u švedskog drugoligaša. Tada je Zlatanov otac 16-godišnjeg centarfora nudio i našoj nesretnoj reprezentaciji. Međutim, Pušina, Pašalić, Ušanović i ini "stručnjaci" smatrali su kako Zlatan nije za naše najbolje vrste. Već u njegovoj 18. godini zapazio ga je trener Arsenala Arsene Wneger i pokušao ga dovesti na Highburry, ali u jednoj prijateljskoj utakmici protiv Norveške Ibrahimović je impresionirao Lea Benhakkera, koji je ponudio više i samo dvije sedmice kasnije Zlatan je postao član slavnog Ajaxa. U prvoj utakmici za Holanđane zabio je četiri gola i nagovijestio nesvakidašnju karijeru!

Iako Ibrahimović igra balkanski sebično, temperamentno, svakako - osim skandinavski, Švedi Bosanca slave kao svog nacionalnog heroja, njihovog Zlatana, koji je tvrdim Italijanima zabio magični gol samo osam minuta prije kraja utakmice. Kako su se tada osjećali oni koji su odbili ponudu Zlatanovog oca? Je li ih grizla savjest kao Vlatka Markovića, predsjednika HNS-a, koji nikad neće prežaliti što Zlatan, kojem je i pritom majka Hrvatica, ne igra za "kockaste"? Dobro je što Zlatan Ibrahimović ne nastupa za ovakvu Bosnu i Hercegovinu, u kojoj Sulejman Kupusović režira otvaranje Starog mosta, gdje Fahrija Karkin može srušiti sudski sustav zemlje, a ljudi koji odlučuju o sastavu reprezentacije noći provode na Bazenima sa bokalićem viskija i dvije djevojke koje zajedno imaju manje godina nego dotični. U takvoj Bosni i Hercegovini za genijalnog Zlatana ne može biti mjesta. Jer grijeh je genija držati u blatu. (A.O.)

manijak1

Post by manijak1 » 26/06/2004 13:51

Lijepi su :D edukativni i nadasve argumentirano ubojiti stavovi BH Dana i hrabriji od mnogih drugih koji su već i bolje plaćeni za animaciju legislative stručnosti u našoj lijepoj nabijenoj :D domovini ali ali ali ali :D :D politika tima Sa-x je da stavovi forumaša koji u nedostatku pametnijih poslova dođu ovdje da se druže razmjenjuju mišljenja bez salveta značkica markica :D izađu u novinama dakle izađu u novinama izađu u novinama a ne da novine izlaze ovdje
Ali :D opet ovo nisam znao za Pušinu Ušinu i Pašu , ali sada znam zato .....nek' je izašlo.

fc_fighter_bl

Post by fc_fighter_bl » 26/06/2004 20:36

evo slusam predsjednika HNS koji kaze kako je zlatan zelio da igra za hrvatsku a ne za bih.medjutim vec bio igrao za svedsku do 21

BECHO

Post by BECHO » 26/06/2004 21:35

Ma laze taj iz HNS-a, znam iz pouzdanih izvora! :D

BECHO

Post by BECHO » 26/06/2004 21:36

A evo sta Slobodna Bosna pise:

SPORT: Kako se kalio Zlatan

Zlatan Ibrahimović, Bosanac sa švedskim pasošem, uz Engleza Waynea Rooneyja najveća je zvijezda dosadašnjeg dijela Evropskog prvenstva u nogometu koje se igra u Portugalu; naši novinari istražili su biografiju ovog sjajnog nogometaša rođenog u Švedskoj prije 23 godine

Nakon razvoda oca Šefika i majke Jurke Zlatan i njegova sestra Selma živjeli su s ocem

Švedski nastavnici pamte Zlatana kao jednog od najnesnosnijih učenika u historiji škole koju je pohađao; Otac Šefik nakon razvoda sa prvom suprugom napustio rodnu Bijeljinu i preselio se u Švedsku; Iz brojnih brakova svojih roditelja Zlatan ima tri sestre i dva brata; U BiH švedski nogometni reprezentativac nije dolazio od početka rata

Pišu: Mirha Dedić i Nedim Hasić

Post Reply