BiH - Portugal/Portugal - BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#1776 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Gandalf »

Očekujem i zvanični zahtjev Portugala da naši fudbaleri utakmice baraža igraju bosi ili eto ako baš moraju, nek' obuku čarape - ipak niko ne želi da zbog neke povrede u duelima sa BiH, C.Ronaldo propusti EP :oops:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#1777 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by simonese »

Bubalo1 wrote:
Chuckie wrote:ORITE KOŠEVO ! :shock:
Zamislite dodju na Bilino prvo i kazu ne moze los teren .. Odu na Kosevo tamo kukuruzi posijani :D :lol: :lol: :lol: :lol:
za export
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1778 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by arzuhal »

Sa'će nas Portugalci optužit da sijemo i uzgajamo travu na stadionu...

Image
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#1779 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by alphonse kauders »

Evo malo za naše odbrambene igrače (pogotovo bekove i golmane) nek proučavaju:



:D
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#1780 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by mekaba »

Potpuno ista prica kao prije dvije godine :-) Portugalci nezadovoljni, mi se ljutimo zbog njihovog negodovanja,ne zna se gdje ce se igrati, na bilinom nevalja trava(teren) na Kosevu valja samo teren ali je kao malo pogolem + groblje u blizini :-) Sve potpuno isto.Kad se definitivno odluci za Bilino onda ce biti problem za ulaznice jer ce radi sigurnosti na stadionu pustiti samo 14 000 karata u prodaju.Od toga 5% za njihove navijace+koridor koji treba da ih odvoji od domacih navijaca.Jedan dio karata ide politicarima i njihovim jaranima,zatim estradi,raznim zasluznim gradjanima i sportistima....... Za prodaju pravim navijacima ostaje po mojoj procjeni 11-12000.Od ovog broja tapkarosi ce uzeti min.2000 i cekati BHF-ovce iz vana da ih tusnu za 150-200km kao i prosli put :x :x .
Kosevo ili AF Hase malo "nasminkano" u ove protekle dvije godine ali uzalud jer je i dalje loshe.Zapad koji prima 18 000 nije uslovan radi stolica koje nemaju naslona :x Znalo se to odavno kao i za sve ostale probleme koje evo niko ne rijesava ni u ZE ni u SA. Kako je ovo moguce da se ne stvore uslovi za ove momke iz repke koji na najbolji moguci nacin predstavljaju jednu nam jedinu. Kako je moguce da se narodu protura ista prica 20 godina??????? Nema se para??? Citava drzava nije u stanju napraviti ili jos jadnije rekonstruisati bar jedan stadion.Nije bitno gdje je stadion u SA ,ZE,MO ,TZ.Jadno je to stvarno.
Evo citam u SA prave most preko miljacke kod likovne akademije i u tekstu stoji da ce kostati dva miliona km.Zasto te pare nisu preusmjerili za Kosevo???? Most je potreban ali nije prioritet. Prioritet je stadion jer upravo zbog njega se brukamo pred svijetom a i narod bi svakako volio vise stadion pokriven i sredjen od nekog pjesackog mosta.Dva miliona je malo za stadion ali se novac uvijek moze naci ako se ima stvarna volja.Sponzora bi bilo ako bi bio dobar projekat.Jednostavno me nervira sto niko i ne pokusava da rijesi ovaj problem. Gledam ove slike stadiona pa naletih na sliku nacionalnog stadionu u Zimbabveu i ostadoh ko posran.Stadion extra a slican BiH nece imati ni za 50 godina.ZIMBABVE halo.Proguglajte Harare Zimbabve nacionalni stadion.Mi smo zaista dno dna 2x :x :x Nemam nista protiv Bilinog ali poludim kad se tamo igra iz prostog razloga sto niko iz dijaspore ne organizuje nista za odlazak na tekmu upravo iz razloga ne mogucnosti nabavke karata.Evo u Parizu je bilo preko stotinu autobusa iz cijele Evrope a da ne govorim o autima i kombijima.Sve bi to doslo dole na tekmu da je stadion vechi.Doslo bi 20 000 iz dijaspore, malo na tekmu malo se obidje familija.Svako bi ostao par dana i ostavio dosta novca u BiH.Ovako nista. Zasto se Bilino ne prosiri ako se vec toliko insistira da se tamo igra?????Ovo je vise preslo svaku mjeru.BRUKA :run: :run:
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#1781 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by mekaba »

Zaboravih napisati da jos niko nije ni pokusao izracunati koliko su eura ostavili BH navijaci u Parizu????? Radi se o enormnoj cifri sasvim sigurno.Hoteli su bili puni,cugalo se,kupovalo,trosilo domacinski.Preko 20 000 ljudi evo recimo puta 100eura= 2 Miliona eura ili malo manje od 4miliona KM.Fudbal je biznis veliki.Dakle Pariz je klepio minimalno 2 miliona eura od BH navijaca.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#1782 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by veljaca »

Ako pristanu da se ne igra u Zenici - onda smo fakat mali i ne zasluzujemo da igramo na velikim takmicenjima ......
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#1783 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Timotije »

Koliko me sjecanje sluzi, ako nisu sta promijenili:
45-60 m sirina
90-120 m duzina
I to je to....
Pitati Papeta sta ces i koliko ces, i na posao...Sve po standardima... :D
A portugalskoj bagri kako dolikuje, po zaslugama.... :bih:
P.S. Kad malo odvrnem film, sve njihove pasjaluke koje su nam radili i u Lissabonu, uh, bili su mi ranije simpaticni....nikad vise!
User avatar
AlienBiH
Posts: 319
Joined: 21/03/2011 17:42

#1784 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by AlienBiH »

mekaba wrote:Potpuno ista prica kao prije dvije godine :-) Portugalci nezadovoljni, mi se ljutimo zbog njihovog negodovanja,ne zna se gdje ce se igrati, na bilinom nevalja trava(teren) na Kosevu valja samo teren ali je kao malo pogolem + groblje u blizini :-) Sve potpuno isto.Kad se definitivno odluci za Bilino onda ce biti problem za ulaznice jer ce radi sigurnosti na stadionu pustiti samo 14 000 karata u prodaju.Od toga 5% za njihove navijace+koridor koji treba da ih odvoji od domacih navijaca.Jedan dio karata ide politicarima i njihovim jaranima,zatim estradi,raznim zasluznim gradjanima i sportistima....... Za prodaju pravim navijacima ostaje po mojoj procjeni 11-12000.Od ovog broja tapkarosi ce uzeti min.2000 i cekati BHF-ovce iz vana da ih tusnu za 150-200km kao i prosli put :x :x .
Kosevo ili AF Hase malo "nasminkano" u ove protekle dvije godine ali uzalud jer je i dalje loshe.Zapad koji prima 18 000 nije uslovan radi stolica koje nemaju naslona :x Znalo se to odavno kao i za sve ostale probleme koje evo niko ne rijesava ni u ZE ni u SA. Kako je ovo moguce da se ne stvore uslovi za ove momke iz repke koji na najbolji moguci nacin predstavljaju jednu nam jedinu. Kako je moguce da se narodu protura ista prica 20 godina??????? Nema se para??? Citava drzava nije u stanju napraviti ili jos jadnije rekonstruisati bar jedan stadion.Nije bitno gdje je stadion u SA ,ZE,MO ,TZ.Jadno je to stvarno.
Evo citam u SA prave most preko miljacke kod likovne akademije i u tekstu stoji da ce kostati dva miliona km.Zasto te pare nisu preusmjerili za Kosevo???? Most je potreban ali nije prioritet. Prioritet je stadion jer upravo zbog njega se brukamo pred svijetom a i narod bi svakako volio vise stadion pokriven i sredjen od nekog pjesackog mosta.Dva miliona je malo za stadion ali se novac uvijek moze naci ako se ima stvarna volja.Sponzora bi bilo ako bi bio dobar projekat.Jednostavno me nervira sto niko i ne pokusava da rijesi ovaj problem. Gledam ove slike stadiona pa naletih na sliku nacionalnog stadionu u Zimbabveu i ostadoh ko posran.Stadion extra a slican BiH nece imati ni za 50 godina.ZIMBABVE halo.Proguglajte Harare Zimbabve nacionalni stadion.Mi smo zaista dno dna 2x :x :x Nemam nista protiv Bilinog ali poludim kad se tamo igra iz prostog razloga sto niko iz dijaspore ne organizuje nista za odlazak na tekmu upravo iz razloga ne mogucnosti nabavke karata.Evo u Parizu je bilo preko stotinu autobusa iz cijele Evrope a da ne govorim o autima i kombijima.Sve bi to doslo dole na tekmu da je stadion vechi.Doslo bi 20 000 iz dijaspore, malo na tekmu malo se obidje familija.Svako bi ostao par dana i ostavio dosta novca u BiH.Ovako nista. Zasto se Bilino ne prosiri ako se vec toliko insistira da se tamo igra?????Ovo je vise preslo svaku mjeru.BRUKA :run: :run:

u jbte... ja bi tebe za predsjednika. Svaka ti na mjestu!!! :thumbup:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1785 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by JoseMujica »

aha za predsjednika...bilo bi odmah mega projekt stadion koji se nikad ne bi završio :D
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#1786 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by @mba »

AlienBiH wrote:
mekaba wrote:Potpuno ista prica kao prije dvije godine :-) Portugalci nezadovoljni, mi se ljutimo zbog njihovog negodovanja,ne zna se gdje ce se igrati, na bilinom nevalja trava(teren) na Kosevu valja samo teren ali je kao malo pogolem + groblje u blizini :-) Sve potpuno isto.Kad se definitivno odluci za Bilino onda ce biti problem za ulaznice jer ce radi sigurnosti na stadionu pustiti samo 14 000 karata u prodaju.Od toga 5% za njihove navijace+koridor koji treba da ih odvoji od domacih navijaca.Jedan dio karata ide politicarima i njihovim jaranima,zatim estradi,raznim zasluznim gradjanima i sportistima....... Za prodaju pravim navijacima ostaje po mojoj procjeni 11-12000.Od ovog broja tapkarosi ce uzeti min.2000 i cekati BHF-ovce iz vana da ih tusnu za 150-200km kao i prosli put :x :x .
Kosevo ili AF Hase malo "nasminkano" u ove protekle dvije godine ali uzalud jer je i dalje loshe.Zapad koji prima 18 000 nije uslovan radi stolica koje nemaju naslona :x Znalo se to odavno kao i za sve ostale probleme koje evo niko ne rijesava ni u ZE ni u SA. Kako je ovo moguce da se ne stvore uslovi za ove momke iz repke koji na najbolji moguci nacin predstavljaju jednu nam jedinu. Kako je moguce da se narodu protura ista prica 20 godina??????? Nema se para??? Citava drzava nije u stanju napraviti ili jos jadnije rekonstruisati bar jedan stadion.Nije bitno gdje je stadion u SA ,ZE,MO ,TZ.Jadno je to stvarno.
Evo citam u SA prave most preko miljacke kod likovne akademije i u tekstu stoji da ce kostati dva miliona km.Zasto te pare nisu preusmjerili za Kosevo???? Most je potreban ali nije prioritet. Prioritet je stadion jer upravo zbog njega se brukamo pred svijetom a i narod bi svakako volio vise stadion pokriven i sredjen od nekog pjesackog mosta.Dva miliona je malo za stadion ali se novac uvijek moze naci ako se ima stvarna volja.Sponzora bi bilo ako bi bio dobar projekat.Jednostavno me nervira sto niko i ne pokusava da rijesi ovaj problem. Gledam ove slike stadiona pa naletih na sliku nacionalnog stadionu u Zimbabveu i ostadoh ko posran.Stadion extra a slican BiH nece imati ni za 50 godina.ZIMBABVE halo.Proguglajte Harare Zimbabve nacionalni stadion.Mi smo zaista dno dna 2x :x :x Nemam nista protiv Bilinog ali poludim kad se tamo igra iz prostog razloga sto niko iz dijaspore ne organizuje nista za odlazak na tekmu upravo iz razloga ne mogucnosti nabavke karata.Evo u Parizu je bilo preko stotinu autobusa iz cijele Evrope a da ne govorim o autima i kombijima.Sve bi to doslo dole na tekmu da je stadion vechi.Doslo bi 20 000 iz dijaspore, malo na tekmu malo se obidje familija.Svako bi ostao par dana i ostavio dosta novca u BiH.Ovako nista. Zasto se Bilino ne prosiri ako se vec toliko insistira da se tamo igra?????Ovo je vise preslo svaku mjeru.BRUKA :run: :run:

u jbte... ja bi tebe za predsjednika. Svaka ti na mjestu!!! :thumbup:

e ko bi krao i hapo da se tako razmislja, daleko smo jos od marketinga ili kako nest spakovati da privuce musteriju da kupi to sto nudis, u ovome slucaju stadion koji moze primiti malo vise navijaca...zalosno
User avatar
tvrtko 1. kotromanić
Posts: 482
Joined: 14/10/2011 21:40
Location: MILE

#1787 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by tvrtko 1. kotromanić »

Država je trebala ovo, država je trebala ono. Ljudi moji mi nemamo države koliko god Bosnu voljeli. Imamo samo je.. političare koji gledaju samo svoj interes. I imamo fudbal koji toliko volimo.
Budućnost BH fudbala je ovdje koliko god mi gledali naše dijamante vani i prva stvar koja se mora napraviti jeste privatiziranje fudbalskih klubova da rade po poslovnim principima kao i svi ostali klubovi u Evropi. Ovi gore spomenuti sve čine da ostane ovako i otjerali su mnoga poznata imena koja su htjeli kupiti naše klubove (znam za Želju i Čelik) i od njih napraviti bosanski Čelzi.
Gore neko je spomenuo koliko smo mi ljubitelji repke potrošili u Parizu. Evo ako je 50.000 ljubitelja BH fudbala potrošilo ove godine po 1000 eura na praćenje reprezentacije to je 50 mil. eura. Može li neko na listi Evropskih klubova pretpostaviti koji su to klubovi u tom rangu. 10 mil. da se napravi stadion kakav hoćeš pa i za igre reprezentacije i još 40 mil. da kupiš bruku igrača. Predlažem:
1. Da se udružimo svi kao jedan kao kad igra BIH i natjeramo političare da se reformiše BH fudbal odmah i sada.
2. Druga mogućnost ( ako ovo prvo ne ide) jeste da se udružimo i kupimo neki evropski klub - da budemo suvlasnici dioničari i da u tom klubu igraju većinom bosanski nogometaši.

Na što se sveo BH fudbal? Ljubitelji BH fudbala vrte kanale i prate sve igre naših igrača vani u Evropi. Svaki pogodak, svako dodavanje, svaka odbrana se prepričavaju i komentarišu.
A tzv. Premijer liga BH. Ja ne znam ko joj dade to ime. Ona nije na nivou ni nekadašnje YU regionalne lige. Ja bih je radije nazvao "Čistilište". CIlj očistiti bosanski fudbal od svih talenata po mogućnosti još u pionirskom pogonu, ako ko prođe počistiti ga i u omladinskom, a ostaju samo igrači dragi rođaci, podobni i poslušni. (žao mi je ako sam nekog uvrijedio ko misli da zna da igra. Da zna ne bi bio ovdje).

Zamislite reprezentaciju sastavljenu od domaćih igrača :lol:

Ovako idemo dalje na Evropsko, bez obzira gdje igrali :bih:
3XL
Posts: 97
Joined: 17/04/2009 21:48

#1788 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by 3XL »

-LIBERO- wrote:Sad' gledam sliku i kontam..e vala nisu trebali ovo kopuckati travu dva-tri dana pred tu inspekciju.

Ne valja teren,al' ne diraj nista jer poslije tih cackanja jos gore izgleda.

Image
Lulic je sve kriv , sve po njegovoj strani "uzorano" :skoljka: :dance: :lol:
User avatar
tvrtko 1. kotromanić
Posts: 482
Joined: 14/10/2011 21:40
Location: MILE

#1789 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by tvrtko 1. kotromanić »

Pošto se neki bune za pjesmu ( a i jeste čudna) "Bosnom behar probeharao..." predlažem da se usvoji novi tekst:

Bilinim trava zazelenila,
mene Bosna oduševila,
svuda behar na nju miriše,
a ja navijam.

Hajdemo svi zajedno, i vi iz zadnjeg reda 8)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1790 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by BHF_Manijak »

Ma umjesto razocarao ubacit samo obradovao, pjevljivo je i tako... :mrgreen:
Rob_Atl
Posts: 5332
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#1791 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Rob_Atl »

Od kad vazi ovo pravilo sa stolicama? Kako smo sa francuzima na kosevu igrali normalno. I ova UEfa mjenja kako im je kurcu cejf
User avatar
FreeSol
Posts: 768
Joined: 13/06/2011 10:16
Location: +43° 49' 31.31", +18° 20' 6.00"

#1792 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by FreeSol »

Treba reci Ronaldu nek' cizme ponese, po onome nema sanse igrati :shock: :lol:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#1793 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by skenderija04 »

Izgleda da ce se igrati u Zenici.Jucer je Carlos Godinho tehnicki director rep. Portugala izjavio za Radio Renascença da su oni uputili zahtjev za inspekciju stadiona u Zenici nakon sto su isti posjetili odmah nakon izvlacenja parova baraza.Godinho kaze da je tada teren bio u losem stanju, medjutim kako su odgodjene neke utakmice(vjerovatno misli na utakmice Celika) nada se da ce teren biti u dobrom stanju.Rekao je da sumnja da ce se promjeniti mjesto odrzavanja meca.Takodje je potvrdio da je njihova promjena stadiona( Alvalade-Da Luz) iskljucivo pitanje kapaciteta stadiona i zelje da sto vise ljudi bude uz reprezentaciju.

http://relvado.aeiou.pt/seleccao/carlos ... boa-278761
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#1794 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by fosil »

tvrtko 1. kotromanić wrote:Država je trebala ovo, država je trebala ono. Ljudi moji mi nemamo države koliko god Bosnu voljeli. Imamo samo je.. političare koji gledaju samo svoj interes. I imamo fudbal koji toliko volimo.
Budućnost BH fudbala je ovdje koliko god mi gledali naše dijamante vani i prva stvar koja se mora napraviti jeste privatiziranje fudbalskih klubova da rade po poslovnim principima kao i svi ostali klubovi u Evropi. Ovi gore spomenuti sve čine da ostane ovako i otjerali su mnoga poznata imena koja su htjeli kupiti naše klubove (znam za Želju i Čelik) i od njih napraviti bosanski Čelzi.
Gore neko je spomenuo koliko smo mi ljubitelji repke potrošili u Parizu. Evo ako je 50.000 ljubitelja BH fudbala potrošilo ove godine po 1000 eura na praćenje reprezentacije to je 50 mil. eura. Može li neko na listi Evropskih klubova pretpostaviti koji su to klubovi u tom rangu. 10 mil. da se napravi stadion kakav hoćeš pa i za igre reprezentacije i još 40 mil. da kupiš bruku igrača. Predlažem:
1. Da se udružimo svi kao jedan kao kad igra BIH i natjeramo političare da se reformiše BH fudbal odmah i sada.
2. Druga mogućnost ( ako ovo prvo ne ide) jeste da se udružimo i kupimo neki evropski klub - da budemo suvlasnici dioničari i da u tom klubu igraju većinom bosanski nogometaši.

Na što se sveo BH fudbal? Ljubitelji BH fudbala vrte kanale i prate sve igre naših igrača vani u Evropi. Svaki pogodak, svako dodavanje, svaka odbrana se prepričavaju i komentarišu.
A tzv. Premijer liga BH. Ja ne znam ko joj dade to ime. Ona nije na nivou ni nekadašnje YU regionalne lige. Ja bih je radije nazvao "Čistilište". CIlj očistiti bosanski fudbal od svih talenata po mogućnosti još u pionirskom pogonu, ako ko prođe počistiti ga i u omladinskom, a ostaju samo igrači dragi rođaci, podobni i poslušni. (žao mi je ako sam nekog uvrijedio ko misli da zna da igra. Da zna ne bi bio ovdje).

Zamislite reprezentaciju sastavljenu od domaćih igrača :lol:

Ovako idemo dalje na Evropsko, bez obzira gdje igrali :bih:
Znas kako ces natjerati politicare na promjene u BH fudbalu, sta god da radis moras sa njima biti u punom talu. Znaci od tih hajmo reci 50 miliona, pola njima "na crno", a drugu polovicu ce ti oporezovati, jer ne smije se protiv drzave zaboga. Sa ovakvim politickim rukovodstvom bi fudbal napredovano za jedno cirka dva, dva i po miliona godina.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1795 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Chuckie »

Image
mejdanbl
Posts: 85
Joined: 10/10/2009 03:27

#1796 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by mejdanbl »

Koji je problem postaviti 18000 stolica, pa nisu kozne fotelje. To isplati jedna utakmica, a mogu se postaviti u sedam dana. Ako zatvore zapadnu tribinu to je do nas i naseg javasluka, necemo imati pravo kukati. (podsjeca me na prosli baraz kad se nisu znala pravila o prenosenju kartona pa se nismo cistili u Estoniji, cisti javasluk)

Sto se tice dimenzija, mislim da nasa reprezentacija igra bolje na pravim velikim terenima, pusti price kako sad mi nesto bolje igramo na BP. Ono sto sam ja gledao Turska 1-1, Belgija 2-1, Spanja 2-5, Portugal 0-1, Rumunija 2-1, Albanija 2-0, Bjelorusija 1-0... patnja sa osrednjim reprezentacijama, nerjeseno ili debakli sa jakim (da ne spominjem Madzarsku i Grcku). Igracki najbolje partije protiv jakih reprezentacija u istoriji su pruzene na AFH stadionu. Neki losi rezultati su bili posljedica pocetnickog neiskustva u 90-tim i lose srece (koja nas nije zaobilazila ni na BP) Isto tako mi nema logike da manji stadion odgovara vise nama jer nismo fizicki spremni, pa k'o fol na manjem stadionu mozemo duze izdrzati. Onda znaci da Portugalci mogu igrati sa pola snage... Tehnicki bolji igraci se isto tako bolje snalaze na malom prostoru... I konacno, svi nasi igraci, od Begovica do Dzeke, vec barem zadnjih 5 godina svoje karijere igraju na vecim i boljim terenima od onog na AFH.

Ideja o utakmici izvan BiH je prakticno gledajuci dobra, ali reprezentacija MORA igrati u svojoj zemlji. Igrati vani bi bilo ponizenje za zemlju koja vec ima najvise protjeranih stanovnika u Evropi.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1797 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Chuckie »

Molim da se prestane sa sranjima o dimenzijama terena:

Bilino polje: 103 x 65 m
Kosevo: 105 x 68 m
Stade de France: 105 x 70 m
Estadio da luz: 105 x 68 m
Nou Camp: 105 x 68 m
Bernabeu: 107 × 72 m

Ko da je Bilino polje kraće i uže za 20 metara pa se na njemu manje umore igrači
a na velikim terenima se ne umore, pa ne igraju oni u klubovima futsal nego fudbal.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#1798 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Comrad »

Chuckie wrote:Molim da se prestane sa sranjima o dimenzijama terena:

Bilino polje: 103 x 65 m
Kosevo: 105 x 68 m
Stade de France: 105 x 70 m
Estadio da luz: 105 x 68 m
Nou Camp: 105 x 68 m
Bernabeu: 107 × 72 m

Ko da je Bilino polje kraće i uže za 20 metara pa se na njemu manje umore igrači
a na velikim terenima se ne umore, pa ne igraju oni u klubovima futsal nego fudbal.
:thumbup: Treba napokon vise otkloniti te gluposti oko stadiona.

Toliko se vise pise o tim dimenzijama, ko da je aman bilino skolsko igraliste. BP je kao stadion sveukupno manje, nema atletsku i zato se stvara dojam da je Kosevo 200x100 :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#1799 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by ultima_palabra »

skenderija04 wrote:Izgleda da ce se igrati u Zenici.Jucer je Carlos Godinho tehnicki director rep. Portugala izjavio za Radio Renascença da su oni uputili zahtjev za inspekciju stadiona u Zenici nakon sto su isti posjetili odmah nakon izvlacenja parova baraza.Godinho kaze da je tada teren bio u losem stanju, medjutim kako su odgodjene neke utakmice(vjerovatno misli na utakmice Celika) nada se da ce teren biti u dobrom stanju.Rekao je da sumnja da ce se promjeniti mjesto odrzavanja meca.Takodje je potvrdio da je njihova promjena stadiona( Alvalade-Da Luz) iskljucivo pitanje kapaciteta stadiona i zelje da sto vise ljudi bude uz reprezentaciju.

http://relvado.aeiou.pt/seleccao/carlos ... boa-278761
Kao i uvijek, prava informacija :thumbup:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1800 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by JoseMujica »

Chuckie wrote:Molim da se prestane sa sranjima o dimenzijama terena:

Bilino polje: 103 x 65 m
Kosevo: 105 x 68 m
Stade de France: 105 x 70 m
Estadio da luz: 105 x 68 m
Nou Camp: 105 x 68 m
Bernabeu: 107 × 72 m

Ko da je Bilino polje kraće i uže za 20 metara pa se na njemu manje umore igrači
a na velikim terenima se ne umore, pa ne igraju oni u klubovima futsal nego fudbal.
naučite izračunati površinu...to vam je osnovna matematika...pa uporedite brojeve...razlike nisu nimalo male ko što vi percepirate...u modernom fudbalu svaki trener uzima u obzir dimenzije terena i na osnovu toga postavlja taktiku i bira igrače

evo mala pomoć

pravougaonik

Pravougaonik je geometrijska figura sastavljena od četiri stranice, pri čemu su naspramne stranice jednake dužine. Svi uglovi pravougaoika su pravi (900).


Površina pravougaonika

P = a x b

a, b - stranice pravougaonika

e kad izračunate površinu i skontate kolika je razlika npr. u terenu koji je veći za cca 500m2 (pola dunuma) otiđite negdje na ledinu pa iscrtajte tu povrišinu da vidite koliko je stvarna ta razlika
Last edited by JoseMujica on 28/10/2011 10:16, edited 1 time in total.
Locked