BiH - Portugal/Portugal - BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#1076 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Korisničkoime »

Volio bi ja da tako bude samo se bojim da Švircarci to ne rade gotivno u rukavicama, polako momka obrađuju od malih nogu, zatim tu dolazi i otuđenje od identiteta koje je donekle i normalno budući da su naše zajednice u inostranstvu malene pa se naši mlađi ne integrišu nego i asimiliraju u domicilno društvo. Hrvati su se pravo namučili dok su im iščupali Petrića i Raketića a oni su bili aktivni po tom pitanju dosta prije poziva. Mi opet sjedimo i očekujemo da će momku svanuti kad ga mi pozovemo i da će doletiti, opet kažem nadam se da hoće samo se bojim ovih naših "stručnjaka" ali odosmo mi u off topic s ovim.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1077 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by pirmin »



:D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#1078 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by mostarac »

User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#1079 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by just principe »

Napadac Portugala i Zaragoze Helder Postiga zabio 2 gola u pobjedi nad Sociedadom..

od toga, prvi gol je :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

User avatar
1mala
Posts: 467
Joined: 13/11/2009 09:57
Location: Sarajevo

#1080 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by 1mala »

mostarac wrote:
@mostarac je li ovo tvojih ruku djelo?
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#1081 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Sasvim_Obican »

Aman zaman - "najvažnije utakmice vaših života". Pa igrat će se fudbal i poslije baraža, i pobjeđivat će i gubit će reprezentacija BiH i poslije baraža, i još dugi niz godina. Potenciranje i inzistiranje na tom "historijska", "utakmica decenije", "utakmica milenija" je smiješno.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#1082 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by veljaca »

Treba reci da je to Sasvim Obicna utakmica ..... :D
Last edited by veljaca on 17/10/2011 14:23, edited 1 time in total.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1083 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by riko-ga »

Sasvim_Obican wrote:Aman zaman - "najvažnije utakmice vaših života". Pa igrat će se fudbal i poslije baraža, i pobjeđivat će i gubit će reprezentacija BiH i poslije baraža, i još dugi niz godina. Potenciranje i inzistiranje na tom "historijska", "utakmica decenije", "utakmica milenija" je smiješno.

E vala i meni je preko neke stvari takvi najava:Najvaznija utakmica,Utakmica zivota,Sad ili nikad.................bla bla blaaaaaaaaaaaaaaa.

Svi mi (sto pratimo fudbal i njima je i upuceno ovo) znaju koliko je vazna ova utakmica.Kao sto rece bit ce utakmica i poslije ove.Ja sam 2 dana disao na skrge poslije Francuske.Ali doci ce nova utakmica.Zato mi nisu jasne ove najave nikako.
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#1084 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Mustang1 »

Pa dobro jebiga i jest historijska ako pobjedimo .. Ako ne pobjedimo jos jedna u nizu potencijalno historijskih :D Svaka utakmica nakon koje mozes napraviti najveci uspjeh u historiji drzave je historijska .. eh sad sto mi uvijek padnemo na toj utakmici to je drugo ..Kada bi se plasirali na Europsko u sljedecim kvalifikacijama ne bi ni jedna mogla biti historijska .. ako cemo nekom logikom :D
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#1085 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Hodidid »

todd_smith wrote:
Korisničkoime wrote:@todd smith momak je dobar ali se mora puno toga poklopiti pa da naslijedi Džeku (npr. Džeko je imao velike koristi od Magatha i Wolfsburga prvo trener genije koji zna sa mladim kao rijetko ko drugi, drugo sredina u kojoj nema ludog pritiska koja dopušta normalan razvoj mladom igraču) a pitanje svih pitanja je da li će Seferović uopšte zaigrati za nas. Ja nešto sumnjam u to kao i u slučaju Hajrovića mislim da je to Švica kaparisala koji uspješno počinju kopirati Francusku u ovom segmentu.
ima dokumentarac na netu, uglavnom vidi se da mu i roditelji a i on sam, zelio igrat za nas
Cini mi se da sam upratio onog malca Hajrovica da se javlja jednom nasem portalu I ne radi se o nicku nego o bas njemu. Mislim da su obadvojica itekako zagrijani da zaigraju za dres BiH.
Svicarska reprezentacija nije dovoljno velik/jak mamac da bi ih zadrzala. Jednostavno nemaju sta ponuditi momcima sto Bosna takodjer ne moze.

Momke treba pozvati a oni ce se odazvati naravno pod uslovom da vide da ima mjesta za njih u ekipi.
User avatar
mire - ložač
Posts: 290
Joined: 14/02/2008 10:51
Location: kota 850 (vuko*ebina)

#1086 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by mire - ložač »

Kako bi to bilo lijepo, pobijediti Portugal ???!!! / znam da je to k'o planina ali nije nemoguće/

A onda sljedeće godine, pola raje koju znam bi planirala godišnji u vijeme igranja tekmi, dok oni koji bi radili bi bili k'o na škrgama mahmurni i nikakvi... ma vandredno stanje bi bilo...

Sa druge strane Poljska nije tako daleko, viza nema, moglo bi se i otići, šta fali...

Nije to ni tako loše k'o što se čini na prvu aaaa????

P.S. Još samo dvije tekme dobijemo protiv Portugala i hajmo se pakovat', ha ja ... :bih:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#1087 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Comrad »

Kod nas novinari malo pretjeruju sa onim odlucujuca. Tako da kad igramo prvu utakmicu kvalifikacija ona je nama odlucujuca, kad igramo sestu, odlucujuca, kad igramo 10 odlucujuca...e to me nervira, samo stvaraju pritisak stvaraju djaba. Svaka utakmica je vazna i tacka.

A ove tekme protiv portugala jesu historijske. Bilo bi prvi put da odemo na EP.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#1088 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by simonese »

Comrad wrote:Kod nas novinari malo pretjeruju sa onim odlucujuca. Tako da kad igramo prvu utakmicu kvalifikacija ona je nama odlucujuca, kad igramo sestu, odlucujuca, kad igramo 10 odlucujuca...e to me nervira, samo stvaraju pritisak stvaraju djaba. Svaka utakmica je vazna i tacka.

A ove tekme protiv portugala jesu historijske. Bilo bi prvi put da odemo na EP.

bili smo 77.min na Evropskom onda je UEFA rekla"no entrer"
candy_Man
Posts: 146
Joined: 07/10/2011 14:08

#1089 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by candy_Man »

Stigla potvrda
ZMAJEVI OPET IGRAJU NA DA LUŽU

Iako je bilo upitno hoće li se uzvrat doigravanja kvalifikacija za EP 2012. godine između BiH i Portugal igrati na stadionu Sportinga ili Benfice, stigla je potvrda da će Zmajevi ponovo gostovati na Da Lužu.

Podsjetimo da će reprezentacije BiH i Porutgala 11. novembra igrati prvu utakmicu baraža za odlazak za EP naredne godine odigrati u Zenici, a četiri dana kasnije uzvrat će se igrati u Lisabonu na stadionu Da Luž, na kojem igraju nogometaši Benfice.

Susret na stadionu u Lisabonu će se igrati s početkom u 21 sat
User avatar
Logovan
Posts: 94351
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1090 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Logovan »

Nek nam ovaj put taj stadion donese sreću. :-D
User avatar
mire - ložač
Posts: 290
Joined: 14/02/2008 10:51
Location: kota 850 (vuko*ebina)

#1091 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by mire - ložač »

http://www.youtube.com/watch?v=BS0i4c21 ... re=related

Nek bude kako god, samo da je pjevamo iz šege !!!
User avatar
tvrtko 1. kotromanić
Posts: 482
Joined: 14/10/2011 21:40
Location: MILE

#1092 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by tvrtko 1. kotromanić »

Za sve nevjerne bebe koje nešto procjenjuju, ocjenjuju, spuštaju loptu, otrežnjavaju, pišite vaše žalopojke negdje drugdje ili šutite. Na stranim forumima nas više cijene nego mi sami. Je li se to mi plašimo uspjeha?
Ovo je realnost, možemo, idemo dalje.
Sjetite se tima Danske 1992 koji se nije plasirao u finale Eura, otišao na isto umjesto Jugoslavije zbog rata i postao prvak Evrope.
Zašto BIH ne bi bila prvak Evrope.
Stvar je samo psihološke postavke, ja mogu, ja hoću, ja jesam.
Ovaj tim može biti prvak Evrope. Zašto da ne.
Pozdrav svima koji u to vjeruju.
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
carlos acosta
Posts: 654
Joined: 03/10/2011 00:34
Location: mozda je vrijeme da si priznas da na svijetu nema niceg osim sna

#1093 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by carlos acosta »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
candy_Man
Posts: 146
Joined: 07/10/2011 14:08

#1094 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by candy_Man »

tvrtko 1. kotromanić wrote:Za sve nevjerne bebe koje nešto procjenjuju, ocjenjuju, spuštaju loptu, otrežnjavaju, pišite vaše žalopojke negdje drugdje ili šutite. Na stranim forumima nas više cijene nego mi sami. Je li se to mi plašimo uspjeha?
Ovo je realnost, možemo, idemo dalje.
Sjetite se tima Danske 1992 koji se nije plasirao u finale Eura, otišao na isto umjesto Jugoslavije zbog rata i postao prvak Evrope.
Zašto BIH ne bi bila prvak Evrope.
Stvar je samo psihološke postavke, ja mogu, ja hoću, ja jesam.Ovaj tim može biti prvak Evrope. Zašto da ne.
Pozdrav svima koji u to vjeruju.
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
ja imam stelu, al jbg mi je nemamo. francuzi da :roll:
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#1095 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by Sasvim_Obican »

Kako lijepo govore Ivica Osim i Jasmin Baković na TV SA. Švabo je jako lijepo objasnio u kakvom smo trenutno položaju rekavši da nam je sad dvaput teže nego protiv Francuske jer, nismo kompletni i imamo imperativ, ali da, ako hoćemo na Euro, moramo naučiti igrati i pobjeđivati takve utakmice. I drago mi je da je i Ivica Osim podvukao činjenicu da više nismo tarabići, da predstavljamo nešto u evropskom fudbalu i da smo kolektiv, a ne zbir dobrih pojedinaca, što je ogroman napredak.

Evo Baković maloprije potvrdi da će Firaunski fudbalski komitet tražiti suspenziju Bilinog polja.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1096 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by kamen spoticanja »

Sasvim_Obican wrote:Kako lijepo govore Ivica Osim i Jasmin Baković na TV SA. Švabo je jako lijepo objasnio u kakvom smo trenutno položaju rekavši da nam je sad dvaput teže nego protiv Francuske jer, nismo kompletni i imamo imperativ, ali da, ako hoćemo na Euro, moramo naučiti igrati i pobjeđivati takve utakmice. I drago mi je da je i Ivica Osim podvukao činjenicu da više nismo tarabići, da predstavljamo nešto u evropskom fudbalu i da smo kolektiv, a ne zbir dobrih pojedinaca, što je ogroman napredak.

Evo Baković maloprije potvrdi da će Firaunski fudbalski komitet tražiti suspenziju Bilinog polja.
odkud ova informacija njemu?
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#1097 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by DoradO »

Sasvim_Obican wrote:Kako lijepo govore Ivica Osim i Jasmin Baković na TV SA. Švabo je jako lijepo objasnio u kakvom smo trenutno položaju rekavši da nam je sad dvaput teže nego protiv Francuske jer, nismo kompletni i imamo imperativ, ali da, ako hoćemo na Euro, moramo naučiti igrati i pobjeđivati takve utakmice. I drago mi je da je i Ivica Osim podvukao činjenicu da više nismo tarabići, da predstavljamo nešto u evropskom fudbalu i da smo kolektiv, a ne zbir dobrih pojedinaca, što je ogroman napredak.

Evo Baković maloprije potvrdi da će Firaunski fudbalski komitet tražiti suspenziju Bilinog polja.
ja molim Boga da im to uvaze...
vernes81
Posts: 1582
Joined: 25/04/2011 23:04

#1098 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by vernes81 »

Sasvim_Obican wrote:Kako lijepo govore Ivica Osim i Jasmin Baković na TV SA. Švabo je jako lijepo objasnio u kakvom smo trenutno položaju rekavši da nam je sad dvaput teže nego protiv Francuske jer, nismo kompletni i imamo imperativ, ali da, ako hoćemo na Euro, moramo naučiti igrati i pobjeđivati takve utakmice. I drago mi je da je i Ivica Osim podvukao činjenicu da više nismo tarabići, da predstavljamo nešto u evropskom fudbalu i da smo kolektiv, a ne zbir dobrih pojedinaca, što je ogroman napredak.

Evo Baković maloprije potvrdi da će Firaunski fudbalski komitet tražiti suspenziju Bilinog polja.
Nevjerujem da ce im to proci bar dok je OSIMA zivog pa jbt nisu balerine, a u klubovima kad odu u euro utakmicama igrati po oranicama neke zlj ekipe iz znj lige onda sute ko popisani.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1099 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by kamen spoticanja »

DoradO wrote:
Sasvim_Obican wrote:Kako lijepo govore Ivica Osim i Jasmin Baković na TV SA. Švabo je jako lijepo objasnio u kakvom smo trenutno položaju rekavši da nam je sad dvaput teže nego protiv Francuske jer, nismo kompletni i imamo imperativ, ali da, ako hoćemo na Euro, moramo naučiti igrati i pobjeđivati takve utakmice. I drago mi je da je i Ivica Osim podvukao činjenicu da više nismo tarabići, da predstavljamo nešto u evropskom fudbalu i da smo kolektiv, a ne zbir dobrih pojedinaca, što je ogroman napredak.

Evo Baković maloprije potvrdi da će Firaunski fudbalski komitet tražiti suspenziju Bilinog polja.
ja molim Boga da im to uvaze...
sto,jel to imas cevaparu pod kosevom?
sumnjam da si portugalac,dobro tipkas bosanski?
vernes81
Posts: 1582
Joined: 25/04/2011 23:04

#1100 Re: BiH - Portugal/Portugal - BiH

Post by vernes81 »

DoradO wrote:
Sasvim_Obican wrote:Kako lijepo govore Ivica Osim i Jasmin Baković na TV SA. Švabo je jako lijepo objasnio u kakvom smo trenutno položaju rekavši da nam je sad dvaput teže nego protiv Francuske jer, nismo kompletni i imamo imperativ, ali da, ako hoćemo na Euro, moramo naučiti igrati i pobjeđivati takve utakmice. I drago mi je da je i Ivica Osim podvukao činjenicu da više nismo tarabići, da predstavljamo nešto u evropskom fudbalu i da smo kolektiv, a ne zbir dobrih pojedinaca, što je ogroman napredak.

Evo Baković maloprije potvrdi da će Firaunski fudbalski komitet tražiti suspenziju Bilinog polja.
ja molim Boga da im to uvaze...
Ti ocigledno bolje znas i od strucnog staba i od repke gdje im je bolje igrati :-)
Locked