Baraz

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Koga biste voljeli kao protivnika u baražu?

Croatia
27
13%
Portugal
19
9%
Republic of Ireland
69
33%
Czech Republic
92
44%

Total votes: 207

Korisničkoime

#776 Re: Baraz

Post by Korisničkoime »

denimb wrote:
komeba wrote:
armin.i.am wrote:Senad desno, Saša lijevo :roll:
Ali Saša ne igra prvu utakmicu.

Lijevo Salihovic moze pokriti u prvoj utakmici ako se oporavi do tada, desno be bih stavljao Lulica jer nije za defanzive i samo cemo ga protraciti...mozda pokusati sa Jahicem ili Besicem...
Vranjes, Cocalic i ostali koje nabrajate ne mogu ni pod razno, mozda i jesu dobri ali sada nije vrijeme za ispitivanje.

U uzvratu cemo imati i Papca, ali nam opet ostaje ta desna strana...ne znam koliko bi to kvalitetno mogao odigrati Maletic, jer po dosadasnjim potezima selektora nekako mi se cini da bi njega mogao najprije staviti.
Ne znam odakle ti to da jedan Vranješ koji je odigrao skoro sve utakmice za svoj tim u ruskoj ligi ili Cocalić koji je isto tako odigrao sve tekme za svoj klub u Grčkoj nisu dovoljno dobri a jedan Bešić koji igra u Reginalnoj ligi sjever može proći. Nije vrijeme za ispitivanje ali prinuđeni smo a Vranješ je bio dva puta u repki ali nije dovoljno testiran to jest ali ići s tako mladim momkom kao Bešić koji je još uvijek u Regionalnoj ligi uz to Vranješu je prirodna pozicija bek dok Bešića još bacaju malo tamo malo vamo, ne znam šta sad Jahić tačno igra znam da je i on znao biti nekad bek nekad štoper.
denimb

#777 Re: Baraz

Post by denimb »

Stimac na HRT-u veli:"Onaj ko danas moze 70 minuta pritisnuti Francuze na njihovu polovicu, svakako nije dobar protivnik za nas"

Voditelj u studiju jos veli da im ne bi pasali zato sto se igra u Zenici...a obojca su se slozila da je sudac pomogao Francuskoj da dođe do eura.

Nista, baci ih vamo da se igramo :D
Balkanski_sindrom

#778 Re: Baraz

Post by Balkanski_sindrom »

hahaah Cocalic je pravo rijesenje za baraza....hahaha oj majko mila, gluposti nigdje kraja..
open the pendzer

#779 Re: Baraz

Post by open the pendzer »

shake69 wrote: Mislim da se izvlaci gdje s e igra prva tekma baraza. Portugal je prosli put bio nosilac pa je igrao kuci prvu, iako jedan hrvatski portal tvrdi da je CRO ipak u prednosti ovaj put jer 'kao nosilac igra uzvrat kuci', sto nije tacno, osim ako je pravilo izmijenjeno ove godine!
FIFA nije isto sto i UEFA.

UEFA je navodno unaprijed odlucila da ce nositelj u barazu imati prednost uzvratne utakmice kod kuce.
shalla

#780 Re: Baraz

Post by shalla »

Naletih na neku emisiju maloprije na HRT-u, kao put do EURA, vodi ja mislim onaj Stjepan Balog i gost je Igor Štimac i sad komentarišu grupe i Štimac kaže za nas:

U svakom slučaju veoma respektabilna ekipa, rekao bih da Sušić malo ubire i plodove Ćirinog rada koji je homogenizirao ekipu i ja ih nikako ne bih želio u baražu jer ekipa koja je u stanju u gostima 70 minuta stjerati francuze na svoju polovicu itekako zaslužuje respekt... Dakle zaista bih volio da ih izbjegnemo u baražu

Jbg znam da nam je to slaba utjeha al mi nekako lijepo čuti ovako nešto :)
-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#781 Re: Baraz

Post by -LIBERO- »

Naravno nama u Sarajevu je HRT zatamnjen i kada su u pitanju sportske studijske emisije... :-)

Nidje veze :roll:
denimb

#782 Re: Baraz

Post by denimb »

shalla wrote:Naletih na neku emisiju maloprije na HRT-u, kao put do EURA, vodi ja mislim onaj Stjepan Balog i gost je Igor Štimac i sad komentarišu grupe i Štimac kaže za nas:

U svakom slučaju veoma respektabilna ekipa, rekao bih da Sušić malo ubire i plodove Ćirinog rada koji je homogenizirao ekipu i ja ih nikako ne bih želio u baražu jer ekipa koja je u stanju u gostima 70 minuta stjerati francuze na svoju polovicu itekako zaslužuje respekt... Dakle zaista bih volio da ih izbjegnemo u baražu

Vidi se na njima na ih je prpa igrati s nama, citavo vrijeme naginju da im je Estonce...sta veli prije i Crnu goru nego BiH, Dzeko je elemetarna nepogoda za svaku odbranu :lol:
Velkoski

#783 Re: Baraz

Post by Velkoski »

-LIBERO- wrote:Naravno nama u Sarajevu je HRT zatamnjen i kada su u pitanju sportske studijske emisije... :-)

Nidje veze :roll:

meni na telemachu nije :mrgreen:
oridjidji

#784 Re: Baraz

Post by oridjidji »

Što se tiće Bešića,Vranješa, pa i Subašića momci imaju dara... Naravno još njima treba rada kako bi bili na nivou reprezentativaca A selekcije. Bešić se odlično snalazi na mjestu zadnjeg veznog. Zna je ukrasti, ali zna i podmetnuti kvalitetno loptu. Protiv Meksika je iznenadio svojom dobrom igrom citavu naciju. Juce sam ga gledao protiv Kipra i momak je savrseno prenosio loptu ka krilima, ono sto je zadivljujuce a tice se njega jeste njegov pregled igre. Mislim da mali ima mnogo prostora za napredak.

Vranješa sam gledao protiv Poljske, kao i Subašića momci imaju kvalitetu i igrači su za koje se u bližoj budučnosti trebaju naći u A selekciji. Ono što me raduje posebno jeste da mladje kategorije nase zemlje izgledaju bolje nego prije i zadivljujuce je kako igramo. U-19 se već kvalifikovala u drugi krug kvalifikacija dobivsi Bugarsku, Rusiju i Irsku. U-21 je popravila svoju igru i sve vise lice na ekipu koja bi mogla napraviti odlican rezultat. Gledao sam ih protiv Svaba i jedina im je zamjerka to sto se ne znaju braniti. Mogli su dati koji go, ali jednostavno nisu imali srece protiv Svabije koja igra gotovo perfektno. Sto se tice veze i napada, doista izgledamo dobro. Protiv Njemaca nam je kaskala realizacija, ali protiv Kipra smo jos jednom pokazali da se neznamo braniti, cim smo stali sa napadom primili smo go. Mislim da mladi mogu biti drugi u svojoj grupi iza Njemacke i abd bice tako. Ima u toj ekipi mnogo dara. Posebno su mi se svidjeli Bešić, VIšća i Stevanović, mada i ostali nisu losi. Sto se tice nase A selekcije dobri smo, ali imamo par hronicnih problema. Deficitarni smo u odbrani i napadu. Treba nam par kvalitetnih defanzivaca i makar jos jedan napadac osrednje klase. Ibisevic, Muslimovic su dobri kada su zdravi, ali vise su povrijedjeni nego zdravi. Zec nije adekvatna zamjena. Zao mi je sto je Safet otpisao Nadarevica i Jahica, ali definitivno nam oni trebaju makar na klupi sjedili umjesto da igraju u odbrani.

Mislim ukupno gledajuci stanje u nasem fudbalu, idemo laganim koracima naprijed.
anthraxQ
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#785 Re: Baraz

Post by anthraxQ »

denimb wrote:
shalla wrote:Naletih na neku emisiju maloprije na HRT-u, kao put do EURA, vodi ja mislim onaj Stjepan Balog i gost je Igor Štimac i sad komentarišu grupe i Štimac kaže za nas:

Vidi se na njima na ih je prpa igrati s nama, citavo vrijeme naginju da im je Estonce...sta veli prije i Crnu goru nego BiH, Dzeko je elemetarna nepogoda za svaku odbranu :lol:

da, da.... :lol: :lol: :mrgreen: ...

Dijamantuuuuu! :thumbup:

Sa Džekom se ne može izgurati ni dva Adila... Čovjek štopa na prsa loptu gdje odbrambeni skače glavom.
Sasvim_Obican

#786 Re: Baraz

Post by Sasvim_Obican »

Balog : Koga definitivno ne biste željeli ?
Štimac : Definitivno, Bosnu i Hercegovinu.

Pa i to valjda nešto znači :D
palermo

#787 Re: Baraz

Post by palermo »

Vidim ovdje se neki zabrinuli što ćemo drugu utakmicu igrati u gostima. Po mom skromnom mišljenju, jedina prednost toga što nismo nosioci je upravo činjenica da drugu igramo u gostima. Sa bi bilo kakvom pobjedom u Zenici naše šanse u revanšu su više od 50 %, čak i neriješeno u zenici, protiv nekih ekipa, npr Irske ili Češke ne bi bio loš rezultat. Naši igrači će imati manji pritisak u gostima, kolone navijača svakako idu uz reprezentaciolju, manja je mogućnost dobijaja žutih kartona ako prvu igramo kući.......ma svakako je dobro što drugo igramo u gostima.

Zapravo, sklon sam da msilim da smo i onomadne sa Portugalom prvu igrali u Zenici da bi imali više šansi za prolazak
quasar

#788 Re: Baraz

Post by quasar »

palermo wrote:Vidim ovdje se neki zabrinuli što ćemo drugu utakmicu igrati u gostima. Po mom skromnom mišljenju, jedina prednost toga što nismo nosioci je upravo činjenica da drugu igramo u gostima. Sa bi bilo kakvom pobjedom u Zenici naše šanse u revanšu su više od 50 %, čak i neriješeno u zenici, protiv nekih ekipa, npr Irske ili Češke ne bi bio loš rezultat. Naši igrači će imati manji pritisak u gostima, kolone navijača svakako idu uz reprezentaciolju, manja je mogućnost dobijaja žutih kartona ako prvu igramo kući.......ma svakako je dobro što drugo igramo u gostima.

Zapravo, sklon sam da msilim da smo i onomadne sa Portugalom prvu igrali u Zenici da bi imali više šansi za prolazak
Mi uvijek odigramo dobru utakmicu na dobrom terenu. Ona Lisabonska noc je takodjer jedna od najboljih izvedbi reprezentacije. Nije bilo Cristine, ali smo svejedno bili vise nego ravnopravni. Da je bilo srece, otisli bi kao pobjednici u revans. E sad je pitanje koliko nama Zenica uopste vise odgovara? Dok smo bili inferiornija ekipa lakse nam se bilo braniti i trcati na manjem terenu. Sad kad nasa igra ima sve dimenzije, ono nam je pretijesno, plus neravno.

btw.Zna li neko u kojoj je fazi onaj projekat nove Grbavice, jel to suplja bila ili ce stvarno nesto biti od toga?
Ekvatorijal

#789 Re: Baraz

Post by Ekvatorijal »

I ja smatram da je bolje što prvu igramo u Zenici:

- sigurno će biti pun stadion, sto možda ne bi bio slucaj da prvu utakmicu igramo u gostima i izgubimo sa 3:0 na primjer

- možemo igrati i 0:0 pa da opet imamo jako dobre šanse u revanšu, čak i sa 0:1 ne bi bilo sve izgubljeno
Ivo Lola

#790 Re: Baraz

Post by Ivo Lola »

pa dobro necemo sad drzavni praznik uvest zato sto je stimac reko da smo jaci od estonije i CG
to sam vam mogo i ja rec

elem, irska najbolji protivnik po (ne)kvaliteti
ali ja ipak navijam za cesku jer se tu moze otici na utakmicu a nisu oni sad nesto puno jaci od iraca
plus je tu faktor moguceg vracanja duga UEFE prema njima
just principe

#791 Re: Baraz

Post by just principe »

dobio sam eXkluzivnu dojavu od Djanni Infantina, definitvno dobijamo Czech republic...
Naime nakon sinocne nepravde odlucili su da nastimaju zrijeb, pa su u kuglice BiH i Ceske nabacali nevidljivi pijesak tako da sve cisto izgleda prilikom zrijeba..
p.s. dodao bih jos da su nastimali ircima estonce, tamo je naime bila mjesavina nevidjive gline
preostala dva para ne bih iznosio u siru javnost
bordo gandalf

#792 Re: Baraz

Post by bordo gandalf »

Sto ovo hrvati bjeze od nas...ko da smo sugavi :roll:
BHF_Manijak

#793 Re: Baraz

Post by BHF_Manijak »

Balkanski_sindrom wrote:hahaah Cocalic je pravo rijesenje za baraza....hahaha oj majko mila, gluposti nigdje kraja..
Naravno alternativa je Besic koji ne igra ni za rezerve Hamburga, to je za doktorske disertacije jel de...Haje ne kaki ziv bio ako vec nemas sta konstruktivno doprinjeti diskusiji! :zzzz: :roll:

I jos nesto, pa jucer neko rece kao da je ponisteno pravilo da nosioci igraju druge tekme kuci te ce se i to izvlaciti odnosno ici ce sistemom koja reprezentacija je prva izvucena bice domacin prvu tekmu kako je i izvuceno, bas je neko postavio sliku tog pravila sinoc!!!
BegA_

#794 Re: Baraz

Post by BegA_ »

just principe wrote:dobio sam eXkluzivnu dojavu od Djanni Infantina, definitvno dobijamo Czech republic...
Naime nakon sinocne nepravde odlucili su da nastimaju zrijeb, pa su u kuglice BiH i Ceske nabacali nevidljivi pijesak tako da sve cisto izgleda prilikom zrijeba..
p.s. dodao bih jos da su nastimali ircima estonce, tamo je naime bila mjesavina nevidjive gline
Ne spominji mi ovog kretena celavog molim te! Imam fobiju od njega nakon izvlacenja za EL. Jest' nam sretan u pm. Jel' on sutra opet "vadi" kuglice?
just principe

#795 Re: Baraz

Post by just principe »

BegA_ wrote:
just principe wrote:dobio sam eXkluzivnu dojavu od Djanni Infantina, definitvno dobijamo Czech republic...
Ne spominji mi ovog kretena celavog molim te! Imam fobiju od njega nakon izvlacenja za EL. Jest' nam sretan u pm. Jel' on sutra opet "vadi" kuglice?

aHa :D bice uglavnom tu :lol: ne boj se nista :oops:
palermo

#796 Re: Baraz

Post by palermo »

BegA_ wrote:
Valjda Bonjek izvlači kuglice. Negdje čuh
quasar

#797 Re: Baraz

Post by quasar »

BHF_Manijak wrote:
Balkanski_sindrom wrote:hahaah Cocalic je pravo rijesenje za baraza....hahaha oj majko mila, gluposti nigdje kraja..
Naravno alternativa je Besic koji ne igra ni za rezerve Hamburga, to je za doktorske disertacije jel de...Haje ne kaki ziv bio ako vec nemas sta konstruktivno doprinjeti diskusiji! :zzzz: :roll:

I jos nesto, pa jucer neko rece kao da je ponisteno pravilo da nosioci igraju druge tekme kuci te ce se i to izvlaciti odnosno ici ce sistemom koja reprezentacija je prva izvucena bice domacin prvu tekmu kako je i izvuceno, bas je neko postavio sliku tog pravila sinoc!!!
nije, to je laznjak bio. Ostaje revans kod nosioca.
respo

#798 Re: Baraz

Post by respo »

koga god izvucemo nama je igrati
bio to portugal ili irska
najbolje pokazati na terenu sta znamo i to je to a ne ovaj laksi ovaj tezi
svi su isti ako se nasi ne budu trudili
horion_bosona

#799 Re: Baraz

Post by horion_bosona »

Steta za Mujdzu, bio je jedan od najboljih... 3 od 4 iz zadnje linije od sinoc nece igrati u prvoj utakmici baraza, nadam se da je ovo zadnji peh koji nam se moze dogoditi... sad se jos i eventualnih povreda treba pribojavati u ovih mjesec dana :roll: ...

Sto se tice pozivanja igraca koji nisu konkurisali za ovaj dvomec, dolaze u obzir samo igraci koji imaju reprezentativni staz, nisu ni vrijeme ni okolnosti za isprobavanje novih igraca...

Jahic - covjek igra LP, koristan polivalentan igrac, moze pokriti poziciju desnog beka i stopera (i zadnjeg veznog);
Subasic - gotovo cijeli ciklus je bio unutar ekipe, igrao u prijateljskoj protiv Slovacke i onoj protiv Poljske u timu sastavljenom igracima iz PL + Miske, dobro igra u Zweiti, moze biti solucija za lijevog beka ukoliko se Salihovic ne bi oporavio ili pak Lulic presao desno;
Nadarevic - ne znam uopste nista o tome kakav je njegov status u klubu nakon sto je prakticno otjeran iz reprezentacije pred Atlantu, igrao godinama u paru sa Spahicem, solidno rjesenje e sad da li ce Pape preci preko nekih stvari (po ovom pitanju slicna situacija sa Jahicem);
Besic - momak koji obecava, svi se sjecamo njegove partije protiv Meksika kada je odigrao rutinerski na poziciji zadnjeg veznog, mogao bi se koristiti i kao desni bek s obzirom da je u HSV-u igrao i stopera, ali mislim da zbog konstitucije nije za stopera;
Vranjes - mislim da nije adekvatno rjesenje za utakmice baraza...

Najcesce se spominje Cocalic, e on je sam sebi otezao put do reprezentacije, mogao je ostati onu polusezonu u Zelji, biti kapiten sampionskog tima, sigurno bi bio blize radaru selektora, ovako... cudilo me zasto ga Susic nije zvao za prijateljsku protiv Grka, bila je prava prilika da se testira pogotovo sto muku mucimo sa stoperom... Mislim da on nece dobiti poziv, male su sanse, eventualno uz pritisak medija...

Postoji mogucnost da se proba rotacija i sa igracima iz ovog "standardnog" sastava, recimo probati sa Rahimicem kao stoperom ili Lulicem na desnoj strani...

Jasno je nakon utakmice u Minsku i Parizu, da je optimalna formacija za nas 4-2-3-1, uzimajuci u obzir to kao i ovo gore napisano evo par varijanti sastava za baraz po mom skromnom misljenju:

------------Begovic------------
Jahic - Rahimic - Spahic - Salihovic
------Zahirovic - Medunjanin-----
-----Pjanic - Misimovic - Lulic----
-------------Dzeko------------

------------Begovic------------
--Lulic - Jahic - Spahic - Salihovic--
--------Zahirovic - Rahimic-------
--Pjanic - Misimovic - Medunjanin--
-------------Dzeko------------ druge varijante Nadarevic na stoperu; Subasic lijevi bek; Besic desni bek
BHF_Manijak

#800 Re: Baraz

Post by BHF_Manijak »

Ja sranja...Kako ofirno stele nosiocima jebli ih nosioci! Pa zar im nije jednostavnije reci "moraju sve bolje rangirane ekipe se naci na EURU" i to je to, da sirotinja bezze ne masta! I onda lafo Platini pomaze manjim zemljama i ekipma, ma pomaze qrac! Samo jos sto nije izmislio "nenosioci startaju sa -2 gola, ko vas jebe sto niste prvi u grupi"! :oops:
Locked