Emir Spahic - ALL ABOUT

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

dinosaur

#2351 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by dinosaur » 01/07/2014 17:32

Meni nije problem sto je nakon Nigerije bila frka (i treba da bude ako im je stalo), mene zanima sta je bilo PRIJE utakmice sa Nigerijom... Ako je bilo - tu je izvor svih problema .

It_is_a_Leclerc

#2352 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by It_is_a_Leclerc » 01/07/2014 17:37

Baresi 6 wrote:i treba da bude sranja u svlacionici nakon onako lose igre izgubljene utakmice i ispadanja. sta treba da bude parti?
Ma kakve loše igre, šta vam je ljudi ?

SSemir

#2353 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by SSemir » 01/07/2014 17:49

vryzas wrote:Evo i info "iz druge ruke" :oops: ...definitivno je bilo sranja u svlacionici nakon utakmice sa Nigerijom. "Kapiten" je bio upetljan...valjda ce neko iz FSBiH javno progovoriti o ovome!
Kako god, "kapiten" u 34 godini moze samo pruzati jos gore partije na terenu, a svakako strucnjaci savjetuju podmladjivanje reprezentativne selekcije.
Nadam se da ce mu utakmica protiv Irana biti upisana kao zadnji nastup za reprezentaciju BiH!
pa sta treba da bude, veselje neko? posebni obroci za igrace, halid beslic da pjeva, nasmijani i zagrljeni da izlazi iz svlacionice. pa valjda je normalno da poslije poraza bude varnica i ljutnje i galame. najbitnije je da su se poslije par dana smirile strasti i da su svi igraci se medjusobno podrzavali i tacka.
ko tetkice ste kakve

kandelabar

#2354 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by kandelabar » 01/07/2014 23:01

Sliko vam je kapiten odma na FB sa Ibisevicem sliku da unaprijed znate da su to medijske lazi i prevare svi se oni vole i ginu na terenu jedan za drugog :lol: Sve u svemu jedan lijep izlet vidjelo se to odm cim su poceli preskakati i odgadjati treninge da smo dosli da se zahebavamo na SP

madner

#2355 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by madner » 02/07/2014 16:51

Spahic mora otici, rak rana izvan terena a vise nije zmaj na terenu.

Itakoto

#2356 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by Itakoto » 02/07/2014 16:56

Odlazi ubleho!!! :evil:

Uh pardon, ovo je trebalo biti napisano na temi o Safetu Susicu. Ili mozda Edinu Dzeki? Miralemu Pjanicu? :oops:

limeni

#2357 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by limeni » 02/07/2014 17:24

SPAHIC EMIR unosi nemir

x_lecter

#2358 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by x_lecter » 02/07/2014 17:31

Meni niste jasni vi kojipratiteovu skupinudijasporcadi .... pa onaj pjanic konj izadje pred kameru i ne zna svoj jezik heeej i on patriota i zmaj ... boze sacuvaj

Crvena Tifoza

#2359 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by Crvena Tifoza » 02/07/2014 17:36

Infaze Studio wrote:
Crvena Tifoza wrote:Ja bi dotičnog prvo pitao kako je predstavljao brata po Brazilu i koju mu je funkciju izmislio da bi opravdao njegov boravak sa reprezentacijom od početka priprema za SP kao i za vrijeme
SP. ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk
...I'm all ears CT :-D
Generalni zastupnik reprezentacije za ovu novu sportsku kompaniju što nas sada oblači. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

mO k3

#2360 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by mO k3 » 02/07/2014 17:40

x_lecter wrote:Meni niste jasni vi kojipratiteovu skupinudijasporcadi .... pa onaj pjanic konj izadje pred kameru i ne zna svoj jezik heeej i on patriota i zmaj ... boze sacuvaj
:shock:

_mufljuz_

#2361 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by _mufljuz_ » 02/07/2014 17:56

x_lecter wrote:Meni niste jasni vi kojipratiteovu skupinudijasporcadi .... pa onaj pjanic konj izadje pred kameru i ne zna svoj jezik heeej i on patriota i zmaj ... boze sacuvaj
kmeee kmeee imaju mercedese, kmeee kmeee, bmweeee, kmeee kmeee ja nemam nistt...kmeee majku Him dijasporsku....kmeeee kmeeee moj zivot je mizeran,....kmeeeee kmeeee dabogda i oni nemali nista...kmeeeeek....

kmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

:mrgreen:

5 0 5

#2362 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by 5 0 5 » 02/07/2014 18:06

S druge strane, Ti se možeš pohvaliti odličnim znanjem gramatike bosanskog jezika.

Tito_i_Partija

#2363 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by Tito_i_Partija » 02/07/2014 19:10

Edin H. wrote:
Utakmice sa USA-om je pokazala da je Spaha za koplje ispred ostalih branica :oops:
Za lakat ispred, jarane. Za lakat ispred. :wink: :D

Droog

#2364 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by Droog » 02/07/2014 19:15

505sCrtom wrote:
S druge strane, Ti se možeš pohvaliti odličnim znanjem gramatike bosanskog jezika.

:D :D :lol:

dezurni_ucenik

#2366 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by dezurni_ucenik » 03/07/2014 12:38

Znaciiiii,mi se spremamo za EURO 2016.Koliko ja znam matematiku,Spaha ce tada imati 36 godina.

Ridjobrki

#2367 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by Ridjobrki » 03/07/2014 13:12

Jednostavno rečeno, količina one pozitivne sportske drskosti i mangupluka koju svi volimo kod Spahića i koja treba svakoj ekipi nije dovoljna da opravda sve probleme koje taj dečko donosi reprezentaciji u drugim segmentima.

Možeš biti mangup i lola i raditi sve što hoćeš dok god to možeš pokriti igrama na terenu. Takvim izuzetnim igračima se sve halali dok ih prate rezultati. Mogao je i Baka vaktile piti, pušiti, kockati i preskakati treninge dok god je zabijao iz kornera kad je htio. Nešto mi taj primjer pade na pamet - kad je golova nestalo i Baka je od bogomdanog genijalca koji ne treba treninge postao hahar i baraba obična.

Spahića problemi prate tijekom cijele karijere i u klubovima i u reprezentaciji. Optužbe za namještanje utakmica, nesportsko ponašanje, tučnjave, mobbing, ovo-ono... Već su i teorije o tome dovoljno da se 'truli krompir' trajno odstrani iz ekipe a kamoli da nešto od toga stvarno postoji pred očima igrača, javnosti i Saveza. Džaba facebook statusi i slikice - ne mo'š se družiti sa bh. podzemljem i očekivati da niko ne povjeruje u priče o štimaljkama u Rusiji. Previše toga oko njega smrdi a ima 34 godine, pruža loše partije i truje atmosferu. Nakon tekme u Innsbrucku meni se život zgadio. Tačno vidiš pogan iz njega, ne znam jel' se vidio onaj start na Salahu na televiziji... Dečko ga pretrčava kako hoće, publika zviždi reprezentaciji a on bijes iskaljuje na protivniku na prijateljskoj utakmici pokušavajući polomiti momka koji ga nadigrava a dečko tek potpisao za Chelsea. Šta treba, da završi karijeru momku koji je utekao iz Egipta i tek procvjetao kao igrač - na nepotrebnoj prijateljskoj tekmi sa Bosnom u Alpama?

Meni je samo taj detalj dovoljan da vidim nečiji karakter i samo to bi mi bilo potrebno da ga najurim da sam selektor. Jedno je biti žustar igrač a drugo kabadahija i kvarnjak. Spahić nema poštovanja ni prema protivniku (Henry, Salah, Marin, onaj u Francuskoj za kojeg je dobio suspenziju), ni prema suigračima (slučajevi namještaljki a onda i sukobi sa Brazzom, Pjanićem, Begovićem, Misimovićem - zaboravlja se da se i Miske bio opraštao od repke zbog sukoba sa Spahom), ni prema novinarima, ni prema navijačima... A nema značajnije tekme na kojoj nije kiksao.

Njemu treba omogućiti dostojan oproštaj od repke, da odigra kao kapiten još tri-četiri tekme i ode uzdignute glave jer se ovo više čak ni u BiH ne može tolerirati. U ozbiljnoj reprezentaciji on ne bi igrao već godinama - npr. Effenberg je bio malo veća faca i daleko jebeniji igrač pa je gledao 'Elf' na teveu zbog svog ponašanja. Spaha ne može više toliko značajno doprinositi igri da bi to pravdalo sve nuspojave njegovog igranja, blokira uigravanje zadnje linije za iduće kvalifikacije i EURO, unosi podjele u reprezentaciju sa tim klanovima i daje loš primjer mlađim igračima. I kvari onog malog Džeku, otkad se skupa igraju i ovaj je popustio u školi. Okosnica naše repke za budućnost su igrači koji su odrasli vani i navikli su na surovi profesionalizam od pionira pa nadalje. Šta je zajedničko Pjaniću, Begoviću, Kolašincu, Bičakčiću i Hajroviću? Odsustvo turbo-folka.

Turbo-folk kultura jebe našu reprezentaciju i dok god ima njenih primjesa faliće nam taj korak koji nam treba da budemo prava pravcata zajebana repka koje se svako boji. Spaha je izgleda tu kolovođa i to mora prestati.

vicious

#2368 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by vicious » 03/07/2014 13:42

Ridjobrki wrote:Jednostavno rečeno, količina one pozitivne sportske drskosti i mangupluka koju svi volimo kod Spahića i koja treba svakoj ekipi nije dovoljna da opravda sve probleme koje taj dečko donosi reprezentaciji u drugim segmentima.

Možeš biti mangup i lola i raditi sve što hoćeš dok god to možeš pokriti igrama na terenu. Takvim izuzetnim igračima se sve halali dok ih prate rezultati. Mogao je i Baka vaktile piti, pušiti, kockati i preskakati treninge dok god je zabijao iz kornera kad je htio. Nešto mi taj primjer pade na pamet - kad je golova nestalo i Baka je od bogomdanog genijalca koji ne treba treninge postao hahar i baraba obična.

Spahića problemi prate tijekom cijele karijere i u klubovima i u reprezentaciji. Optužbe za namještanje utakmica, nesportsko ponašanje, tučnjave, mobbing, ovo-ono... Već su i teorije o tome dovoljno da se 'truli krompir' trajno odstrani iz ekipe a kamoli da nešto od toga stvarno postoji pred očima igrača, javnosti i Saveza. Džaba facebook statusi i slikice - ne mo'š se družiti sa bh. podzemljem i očekivati da niko ne povjeruje u priče o štimaljkama u Rusiji. Previše toga oko njega smrdi a ima 34 godine, pruža loše partije i truje atmosferu. Nakon tekme u Innsbrucku meni se život zgadio. Tačno vidiš pogan iz njega, ne znam jel' se vidio onaj start na Salahu na televiziji... Dečko ga pretrčava kako hoće, publika zviždi reprezentaciji a on bijes iskaljuje na protivniku na prijateljskoj utakmici pokušavajući polomiti momka koji ga nadigrava a dečko tek potpisao za Chelsea. Šta treba, da završi karijeru momku koji je utekao iz Egipta i tek procvjetao kao igrač - na nepotrebnoj prijateljskoj tekmi sa Bosnom u Alpama?

Meni je samo taj detalj dovoljan da vidim nečiji karakter i samo to bi mi bilo potrebno da ga najurim da sam selektor. Jedno je biti žustar igrač a drugo kabadahija i kvarnjak. Spahić nema poštovanja ni prema protivniku (Henry, Salah, Marin, onaj u Francuskoj za kojeg je dobio suspenziju), ni prema suigračima (slučajevi namještaljki a onda i sukobi sa Brazzom, Pjanićem, Begovićem, Misimovićem - zaboravlja se da se i Miske bio opraštao od repke zbog sukoba sa Spahom), ni prema novinarima, ni prema navijačima... A nema značajnije tekme na kojoj nije kiksao.

Njemu treba omogućiti dostojan oproštaj od repke, da odigra kao kapiten još tri-četiri tekme i ode uzdignute glave jer se ovo više čak ni u BiH ne može tolerirati. U ozbiljnoj reprezentaciji on ne bi igrao već godinama - npr. Effenberg je bio malo veća faca i daleko jebeniji igrač pa je gledao 'Elf' na teveu zbog svog ponašanja. Spaha ne može više toliko značajno doprinositi igri da bi to pravdalo sve nuspojave njegovog igranja, blokira uigravanje zadnje linije za iduće kvalifikacije i EURO, unosi podjele u reprezentaciju sa tim klanovima i daje loš primjer mlađim igračima. I kvari onog malog Džeku, otkad se skupa igraju i ovaj je popustio u školi. Okosnica naše repke za budućnost su igrači koji su odrasli vani i navikli su na surovi profesionalizam od pionira pa nadalje. Šta je zajedničko Pjaniću, Begoviću, Kolašincu, Bičakčiću i Hajroviću? Odsustvo turbo-folka.

Turbo-folk kultura jebe našu reprezentaciju i dok god ima njenih primjesa faliće nam taj korak koji nam treba da budemo prava pravcata zajebana repka koje se svako boji. Spaha je izgleda tu kolovođa i to mora prestati.
Aferim @Ridjobrki, sve rečeno od A do Ž :thumbup:

Brate, trebali biste ti i @skenderija04 napraviti kakav blog, to bi se baš dalo lijepo čitati ;)

ultima_palabra

#2369 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by ultima_palabra » 03/07/2014 13:50

Fino je to, ali ja nešto ne volim izricati osude na osnovu rekla-kazala... neka neko vjerodostojan izađe i kaže: Spaha uradio to i to... pa ćemo onda bacati kamenje. Ali niko to ne radi... garant se boje njegovih jarana mafioza :D

Što se tiče igre, još uvijek nemamo boljeg stopera od njega. Jeste protiv Nigerije odigrao kriminalno, ali je bio i zavaljen.

Edin H.

#2370 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by Edin H. » 03/07/2014 13:52

JoseMujica wrote:ako misliš na onu prijateljsku....prije svega je ta pokazala da je Sušić, kao strateg iza svih trenera i igrača

al nije Spahić još za odbaciti...ima naš El Loco još kuveta i damu da odigra solidno, s tim da ga treba hladiti u ključnim tekmama
Da milim na prijateljsku na Kosevu gdje se pokazalo koliko je Spahic ispred ostalih.

Cinjenica je da je jos prije Svjetskog prvenstva pocela orkestrirana kampanja protiv Spahica.

Koliko je tome on sam pridonio je drugo pitanje, ali ja jos ne vidim boljega na njegovoj poziciji. A momku i svaka cast jer zaista igra srcem, definitivno je prije Nigerije imao povredu i ustvari ga je trebalo odmoriti tu utakmicu, ali je vjerovatno sam Spahic forsirao da igra, jer nije zelio propustiti.

Druga je stvar sto godine cine i cinice svoje.

todd_smith

#2371 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by todd_smith » 03/07/2014 14:59

Najgori scenario je taj da ostane.

Siri negativnu atmosferu oko reprezentacije, uzima odmah Arslanagicu/Bicakcicu/Sunjicu itd., minutazu bez obzira je li bolji, gori ili slicno. Jednostavno Spahic mora igrati i ostali kako ko upadne, ne kako ko igra.

Baresi 6

#2372 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by Baresi 6 » 03/07/2014 15:13

bla bla bla ali na kraju price je spahic jos uvjek nas najbolji i najiskusniji odbrambeni igrac. atmosfera u ekipi je odlicna sto se najbolje vidi na terenu.

Pismonosa

#2373 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by Pismonosa » 03/07/2014 15:38

Branio sam ga Bog mi je svjedok, može se provjeriti i ovdje na temi. ALI... neka Spaha hljeba ti, ohani malo. Onakve greške ti ne priliče. Ono nisi ti. Neću da kažem da si to uradio namjerno. Ali svaki budući selektor kad pogleda snimak nekih tvojih utakmica će se s pravom pitati treba li mu takav igrač. Sorry al tako ti je.

A mi ćemo onda bez tebe, znam, opet kao nekada imati problem da iznesemo loptu smireno i bez paničnog izbijanja jal u aut jal protivničkim napadačima u for. Jebiga, al mislim da je vrijeme da se čeličimo.

Hvala ti na svemu do sada urađenom. Časna penzija :thumbup:

limeni

#2374 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by limeni » 03/07/2014 16:11

Pismonosa wrote:Branio sam ga Bog mi je svjedok, može se provjeriti i ovdje na temi. ALI... neka Spaha hljeba ti, ohani malo. Onakve greške ti ne priliče. Ono nisi ti. Neću da kažem da si to uradio namjerno. Ali svaki budući selektor kad pogleda snimak nekih tvojih utakmica će se s pravom pitati treba li mu takav igrač. Sorry al tako ti je.

A mi ćemo onda bez tebe, znam, opet kao nekada imati problem da iznesemo loptu smireno i bez paničnog izbijanja jal u aut jal protivničkim napadačima u for. Jebiga, al mislim da je vrijeme da se čeličimo.

Hvala ti na svemu do sada urađenom. Časna penzija :thumbup:
emir spahic kao igrac i dalje moze biti od koristi za bh. repstaciju pa makar sjedio na klupi. eh sad dolazimo do problema, pripadnici tkz. klana misle da su veci od repstacije pa im je mizerno sjediti na klupi kao npr. keno hasagic.
u slucaju da spaha i miske prihvate da se lako mogu naci na klupi jer ima konkurencije i da nece praviti belaj ja bi ovu dvojicu i dalje zvao. kad moze karagounis ili rahimic sa 37 godina mogu i spaha i miske pomoci.
naravno ako novi selektor procijeni da emir spahic nanosi vise stete atmosferi u ekipi treba mu se zahvalit uz veliku oprostajnu utakmicu protiv holandije, njemacke ili engleza.

todd_smith

#2375 Re: Emir Spahic - ALL ABOUT

Post by todd_smith » 03/07/2014 16:59

Baresi 6 wrote:bla bla bla ali na kraju price je spahic jos uvjek nas najbolji i najiskusniji odbrambeni igrac. atmosfera u ekipi je odlicna sto se najbolje vidi na terenu.
mislis ono kad su svi izbjegavali da dodaju Ibisevicu protiv Irana, odlicna atmosfera

Post Reply