Premijer Liga BiH 2011/12

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#2401 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by vinnie_jones »

ultima_palabra wrote:Koji su to mozgovi jbt :-) Ma ja, gostujući navijači su svojim prisustvom izazvali inače miroljubive Lešinare :-)

na tv-u i iz cjb-a su sve objasnili, svojim dolaskom, eksplozivnim napravama itd. :mrgreen:

moguća kazna:
1. jedno poluvrijeme bez publike ili jedna utakmica kupa šumske, npr. derbi protiv boxita iz milića
2. 500 rubalja kazne
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9890
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2402 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by bordo gandalf »

ganjeta wrote:
rashtiman wrote:
Dialer wrote:Ovo ce biti sve dok se dva najveca kluba u BiH ne ujedine u borbi protiv kriminala. Sad kome odgovara a kome ne odgovara posteno i fer ne znam, al to je jedini izlaz!
Eh da se hocemo ujediniti...nego svak gleda svoje
Kakvo ba ujedinjenje? Sve dok mi po gradu budemo gledali ko je kakvu majicu obukao, od te priče nema ništa.
Dialer ti je odgovorio...navijaci da se ujedine derbi vise en bi imao tu draz...a bgm i na tom polju bi se moglo malo poraditi...
User avatar
no_mani=no_fjučr
Posts: 741
Joined: 25/07/2011 08:02

#2403 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by no_mani=no_fjučr »

LSD wrote:
tazmaniaBAN4 wrote:Šipovac: Žalit ćemo se i vjerujemo da će se igrati novi meč

Code: Select all

http://scsport.ba/v2/tekst.php?ID=25746
:lol:
aha hoće ,hoće...igrat ce se garant :lol:
Šta kaže ovaj banjalucki tapir : "iskoristit ćemo pravni lijek" :lol: :lol: iskoristi ti kakav lijek za sebe, budalo jedna.
Tapir ?Možda bolje ŽPS -žvalavi pustinjski skočimiš.Čika ŽPS reče ima lijeka, vere i nade.Ovo što se piše u roku 15 minuta, to je oduvjek bilo, može biti 17, 23, al' ne može biti 102 minute.Mogu igrati novi meč međusobno, nek jedna grupa odglumi gostujuće navijače pa nek se gađaju ciglama.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#2404 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by ganjeta »

Čuj nebi imao derby draž, nebi al u qrcu,kako je imao u poslijeratnom periodu?

Izgleda da navijače samo mrtav glava može ujediniti, tužno.

Uprave oba kluba imaju koliko ja znam odlične odnose, bar ona vaša prethodna :D čak su nam i lopte posudjivali.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#2405 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by veljaca »

rashtiman wrote:

Dialer ti je odgovorio...navijaci da se ujedine derbi vise en bi imao tu draz...a bgm i na tom polju bi se moglo malo poraditi...
Mislim da klubovi trebaju imati ujedinjen stav .... a nikako da se ujedine u jedan klub ....

Sto se tice normalnih navijaca - ja mogu reci da preko 90% takvih ima nekoga ( brata, sestru, oca, mater, rodjaka, rodicu, prijatelja, djevojku, momka, prijateljicu .... ) na "suprotnoj" strani i takvih normalnih je velika vecina. E sada sto ta manjina je glasnija - to je problem.
Normalan rivalitet medju navijacima - DA, a netolerancija i mrznja - NE ....
User avatar
LSD
Posts: 27198
Joined: 24/07/2007 08:26

#2406 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by LSD »

Komitet za takmičenje preporučio

BEZ GOSTUJUĆIH NAVIJAČA DO KRAJA
POLUSEZONE

Pored registracije prekinutog susreta između Borca i Željezničara Komitet za takmičenje donio je još nekoliko preporuka koje će biti proslijeđene Komitetu za normalizaciju, a najvažnija je da se do kraja jeseneg dijela sezone gostujućim navijačima zabrani putovanje iz jednog u drugi grad.
Predsjednik Komiteta za takmičenje Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, Rudolf Marić, za SportSport.ba je istakao da su na današnjoj sjednici članovi ovog tijela donijeli i nekoliko preporuka koje će biti proslijeđene Komitetu za normalizaciju.

"Predložili smo Komitetu za normalizaciju da donese odluku o zabrani putovanja gostujući navijače iz jednog u drugi grad. Dakle, na utakmice klubova gradskih rivala gostujućih navijači bi mogli biti na tribinama", istakao je Marić.

"Također je predloženo da se u našim pravilnicima usvoji da je rok za pražnjenje tribina 15 minuta. To do sada nije stajalo u pravilnicima", dodao je Marić.



:lol: :lol: :shock: :shock: ne zna covjek da li bi se smijao ili plakao...pa jesu li ovi iz ovog Komiteta za takmičenje (ovi su najzayebaniji, ko fol :lol: ) normalni, ja se pitam...i ovo malo jada od gledalaca, ovih bolesnika i entuzijasta što prate ovu našu cirkus ligu - žele da ukinu :shock: ...pa kakva moralna ništarija moraš biti , pa da ti ovakve gadosti padaju na pamet.... na navijacima prelomiti treba, jelde...lakše je rokati zabrane navijacima, nego organizovati kako treba jednu fudbalsku utakmicu...ko da Woodstock organizuju yebo majku :x
Ma moramo mi biti originalni u svemu, pa i u ovakvim pizdarijama....bicemo jedina liga na svijetu gdje važi zabrana za gostujuće navijace ;-) cool :thumbup: :bih:
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#2407 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Dialer »

Jeli ovo znaci derby bez gostiju?
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#2408 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by ganjeta »

LSD wrote:Ma moramo mi biti originalni u svemu, pa i u ovakvim pizdarijama....bicemo jedina liga na svijetu gdje važi zabrana za gostujuže navijace ;-) cool :thumbup: :bih:
Nebi bili jedina, u Holandiji je ne snazi zabrana gostujućih navijača ;-)

Ali svakako smiješan prijedlog, to je samo bježanje od problema kojim neće ništa postići.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#2409 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by veljaca »

"Predložili smo Komitetu za normalizaciju da donese odluku o zabrani putovanja gostujući navijače iz jednog u drugi grad. Dakle, na utakmice klubova gradskih rivala gostujućih navijači bi mogli biti na tribinama", istakao je Marić.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9890
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2410 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by bordo gandalf »

veljaca wrote:
rashtiman wrote:

Dialer ti je odgovorio...navijaci da se ujedine derbi vise en bi imao tu draz...a bgm i na tom polju bi se moglo malo poraditi...
Mislim da klubovi trebaju imati ujedinjen stav .... a nikako da se ujedine u jedan klub ....

Sto se tice normalnih navijaca - ja mogu reci da preko 90% takvih ima nekoga ( brata, sestru, oca, mater, rodjaka, rodicu, prijatelja, djevojku, momka, prijateljicu .... ) na "suprotnoj" strani i takvih normalnih je velika vecina. E sada sto ta manjina je glasnija - to je problem.
Normalan rivalitet medju navijacima - DA, a netolerancija i mrznja - NE ....
Na to se i misli...zajednicki stav i borba protiv ovih stvari...a sto se tice netolerancije među navijacima na zalost uvijek ce je biti
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#2411 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Dialer »

Hvala. Opet sam misljenja da je odluka uzasna! Neka urede gostvanje da dodjem 10 minuta prije i da napustim 10 minuta poslije, a ne da dodjem u 75 minuti, a napustim u 87-oj.
User avatar
no_mani=no_fjučr
Posts: 741
Joined: 25/07/2011 08:02

#2412 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by no_mani=no_fjučr »

Zabrana putovanja.Pa to se zadnji put desilo na putu svile.Strašno, pa ako taj komitet prihvati njegovu preporuku il' prijedlog, onda to više i nije komitet za normalizaciju.
User avatar
LSD
Posts: 27198
Joined: 24/07/2007 08:26

#2413 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by LSD »

veljaca wrote:"Predložili smo Komitetu za normalizaciju da donese odluku o zabrani putovanja gostujući navijače iz jednog u drugi grad. Dakle, na utakmice klubova gradskih rivala gostujućih navijači bi mogli biti na tribinama", istakao je Marić.
Zanima me da li Slavija/Lukavica spada pod taj "drugi grad"...pošto ono i nije grad, niti neko normalno naseljeno mjesto...a ko fol neko Istocno Sarajevo :? :roll:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2414 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by karanana »

da li se prelazak iz istocnog u zapadni mostar smatra prelaskom iz jednog u drugi grad?
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#2415 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by veljaca »

Dialer wrote:Hvala. Opet sam misljenja da je odluka uzasna! Neka urede gostvanje da dodjem 10 minuta prije i da napustim 10 minuta poslije, a ne da dodjem u 75 minuti, a napustim u 87-oj.
:thumbup:
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#2416 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Dialer »

Linijom manjeg otpora, guranje slina pod tepih. Tako je najlakse!
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#2417 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by veljaca »

LSD wrote: Zanima me da li Slavija/Lukavica spada pod taj "drugi grad"...pošto ono i nije grad, niti neko normalno naseljeno mjesto...a ko fol neko Istocno Sarajevo :? :roll:
karanana wrote:da li se prelazak iz istocnog u zapadni mostar smatra prelaskom iz jednog u drugi grad?
I vi komplikujete ..... :D

Ovi o tome nisu jos razmisljali .....
Po meni:
Mostar - jedinstven grad .... Sarajevo - jedinstven grad .... :thumbup:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9890
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2418 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by bordo gandalf »

veljaca wrote:
I vi komplikujete ..... :D

Ovi o tome nisu jos razmisljali .....
Po meni:
Mostar - jedinstven grad .... Sarajevo - jedinstven grad .... :thumbup:
Tako je gledajuci normalno...ima onih nenormalnih :-)
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#2419 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Dialer »

Ovako ce biti dok se klubovi koji promoviraju fasizam, nacionalizam itd. ne izbace iz lige u kantonalnu ligu tog grada, sela opstine il sta vec.
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#2420 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Obuca9 »

ganjeta wrote:E hajmo opaliti prognozu :mrgreen: koju će kaznu dobiti velikan iz kurtonove. Moja je :

-5 tekmi pred parznim tribinama
- 20.000 km

Nakon toga ide žalba i biće smanjeno na 4 tekme i 15.000 km
5 tekmi, znači da će 15. kolo morati igrati protiv Sarajeva pred praznim tribinama, tako da će sigurno biti manje. Vjerovatno 4 (dvije u Prvenstvu, plus dvije u Kupu). A nakon žalbe biće smanjeno na 2-3.

Inače, drago mi je da je donesena ispravna odluka, 0:3 i doviđenja. Drago mi je također, da se još jednom pokazalo kako Savez godinama handri FK Sarajevo, jer je za gotovo identičnu situaciju, odluka jebenih Komisija bila obrnuta.
User avatar
tazmaniaBAN4
Posts: 705
Joined: 27/04/2010 11:07

#2421 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by tazmaniaBAN4 »

sta vam je ba, sta ste se uspanicili ?! Gdje na svijetu ima da su se zabranili gostujuci navijaci !? cccc svasta cu i ovde procitati! :lol:
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#2422 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Obuca9 »

tazmaniaBAN4 wrote:sta vam je ba, sta ste se uspanicili ?! Gdje na svijetu ima da su se zabranili gostujuci navijaci !? cccc svasta cu i ovde procitati! :lol:
Poljska, Češka, tu negdje u istočnoj Evropi, bila je slična situacija u zadnjih par godina.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2423 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by karanana »

tazmaniaBAN4 wrote:sta vam je ba, sta ste se uspanicili ?! Gdje na svijetu ima da su se zabranili gostujuci navijaci !? cccc svasta cu i ovde procitati! :lol:
...i to do polusezone. bas pravedno.
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#2424 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by lerdi »

veljaca wrote:Danas je u Sarajevu zasjedala Takmičarska komisija N/FS BiH a pored uobičajenih aktivnosti bilo je govora i o prekinutoj utakmici u Banja Luci. Donesena je odluka da se utakmica između Borca i Željezničara koja je prekinuta u 33. minuti kod rezultata 0:1, registruje službenim rezultatom 0:3, zbog toga što se nisu stekli uvjeti za normalan nastavak susreta ni nakon 15 minuta koliko je predviđeno da prekid može trajati.

Odluka je donesena na osnovu izvještaja službenih lica s ove utakmice.

------------------

Ovo je bitno ..... a ne sta je rekao ovaj ili onaj .....
Samo po PROPISIMA- i jedino tako mozemo naprijed .... A propisi kazu - ceka se 15 minuta ( koliko prekid moze trajati ) i za sve ovo donose odluku sluzbena lica na utakmici .....
Zajebavaš se za ovo jelde?
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#2425 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by ganjeta »

hz__semir wrote:
ganjeta wrote:E hajmo opaliti prognozu :mrgreen: koju će kaznu dobiti velikan iz kurtonove. Moja je :

-5 tekmi pred parznim tribinama
- 20.000 km

Nakon toga ide žalba i biće smanjeno na 4 tekme i 15.000 km
5 tekmi, znači da će 15. kolo morati igrati protiv Sarajeva pred praznim tribinama, tako da će sigurno biti manje. Vjerovatno 4 (dvije u Prvenstvu, plus dvije u Kupu). A nakon žalbe biće smanjeno na 2-3.

Inače, drago mi je da je donesena ispravna odluka, 0:3 i doviđenja. Drago mi je također, da se još jednom pokazalo kako Savez godinama handri FK Sarajevo, jer je za gotovo identičnu situaciju, odluka jebenih Komisija bila obrnuta.
Ne bih baš rekao da je je bila identična.Ne znam samo nakon koliko vremena je tad ispražnjen stadion, ako je ovdje bio ispražnjen nakon 5-7 min :mrgreen: pretpostavljam da tad nije trebala ni minuta.

Tad je uletio jedan lik, kao i nama protiv Slavije,a ovdje 100 likova..identična situacija nije ni blizu.
Last edited by ganjeta on 27/09/2011 14:55, edited 1 time in total.
Locked