Premijer Liga BiH 2011/12

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#1051 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Baudelaire »

no_mani=no_fjučr wrote:
Baudelaire wrote:Izvini prijatelju, nisi ti pravi Hrvat, pravi su samo oni koji ne priznaju BiH kao svoju prvu i jedinu zemlju. To ti bar HDZ poručuje. Elem nebitno, jest mi lijepo vidjeti tabelu nakon ovih par kola :D
e moj eronetu, od borova , imas 12 prezimena.

Navijam za Želju i idem na Hrvatsku, ovdje živim u Sarajevu, a ti da si kreten kojeg može jedan uljez cović raspametiti, to nije casno i vrijeđa me to što mislis da si hrvat ..ti si samo h--sa malim h--
E jebiga jarane, sad te neću prijaviti za uvredu samo zato što vidim da nisi zlonamjeran. Nisam ja uopšte Hrvat, a ovo gore sam napisao kao ironičan osvrt na politiku Čovića i Ljubića. Ne mogu da vjerujem da možeš pomisliti da sam bio ozbiljan kad sam takvo nešto pisao :D
User avatar
ČikaJosip
Posts: 250
Joined: 24/01/2011 12:17

#1052 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by ČikaJosip »

Široki ako plati kaznu koju mu je savez propisao zbog veličanja Oluje neka se odmah ugasi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#1053 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by ultima_palabra »

ČikaJosip wrote:Široki ako plati kaznu koju mu je savez propisao zbog veličanja Oluje neka se odmah ugasi.
:thumbup: Nek se vala ugasi, dosta ga je bilo :-D

A šta bi trebao, po tebi?
User avatar
ČikaJosip
Posts: 250
Joined: 24/01/2011 12:17

#1054 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by ČikaJosip »

Pa ni Hag je nije proglasio zločinačkom. Kako onda može savez.

U ostalom, tko zna da li je zbog toga i kažnjen. Možda je to interpretacija forumaša koji je tu vjest napisao.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1055 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by kokuz_sa »

-LIBERO- wrote:Hajmo se vratiti temi a to je FUDBAL/NOGOMET ;-)

Diktatura i renesansa,u izvedbi Amara Osima...vidjet cemo dal ce uroditi plodom protiv OlimpiCa na Kosevu :D
Pored toga, sinoćnji akteri će biti i novčano kažnjeni za izgubljena dva boda. Tako je Osim odlučio da oni koji su „učestvovali“ u blamaži dobiju umanjenu platu. Tačnije, svi osim Zajka Zebe i Jadranka Bogičevića (koji će dobiti cijelu platu) dobit će platu u iznosu od 200 KM! Ovo nam je potvrdio jedan od prvotimaca Želje, koji, jasno, nije želio da mu pomenemo ime, bojeći se dodatnih sankcija...

Na udaru bi mogli biti i rezervisti, koji od 17 sati u Hrasnici igraju prijateljsku utakmicu protiv federalnog prvoligaša Famos-SAŠK Napretka. Naime, ukoliko ne ostvare pobjedu u današnjem duelu, svi oni igrači koji budu u kadru za ovaj meč neće uopšte dobiti platu!

Hoće li Osimove represivne mjere imati učinka, vidjet ćemo nakon nedjeljnog susreta 5. kola Premijer lige BIH u kojem će Željo na Koševu gostovati kod gradskog rivala Olimpica.

Imace samo po 200KM plate....ostro,bas ostro :shock: :D
sta ba ostro..ja znao radit mjesec za 200KM 10h na dan..a oni odigraju 4-5 tekmi mjesecno smao..puno im je i 200 :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1056 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by kokuz_sa »

ČikaJosip wrote:Pa ni Hag je nije proglasio zločinačkom. Kako onda može savez.

U ostalom, tko zna da li je zbog toga i kažnjen. Možda je to interpretacija forumaša koji je tu vjest napisao.
koji ce qrac politika po tribinama i ratne akcije?
za to imaju one tomsonove cavoglave i politicki skupovi HDZ-a
tamo treba odavat pocast kojim god zelite generalima i akcijama..a na tribinama treba navijat za klubove
User avatar
LSD
Posts: 27289
Joined: 24/07/2007 08:26

#1057 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by LSD »

Nemoj se ništa smijati :D fakat im i jest puno 200 KM poslije ovih blamaža...slijedeci kiks i bice progon/protjerivanje i egzodus/hidžra mnogih šetaca iz kluba...a dosta je bilo zayebancije.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#1058 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by ganjeta »

Za vašu info rezerve će dobiti možeš misliti cijelu platu, pošto su uništili Sašk sa 4-1 :D
User avatar
ČikaJosip
Posts: 250
Joined: 24/01/2011 12:17

#1059 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by ČikaJosip »

kokuz_sa wrote:koji ce qrac politika po tribinama i ratne akcije?
za to imaju one tomsonove cavoglave i politicki skupovi HDZ-a
tamo treba odavat pocast kojim god zelite generalima i akcijama..a na tribinama treba navijat za klubove
Kako odmah HDZ???
Ja u životu nisam za HDZ glasao (niti za onaj sa slovima niti onaj sa brojevima).
Najlakše je tako, onoga tko se bori za svoje odmah etiketiraj ovakvim i onakvim.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#1060 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by ultima_palabra »

ČikaJosip wrote:Pa ni Hag je nije proglasio zločinačkom. Kako onda može savez.

U ostalom, tko zna da li je zbog toga i kažnjen. Možda je to interpretacija forumaša koji je tu vjest napisao.
Jest je proglasio zločinačkom, mada i legitimnom.

Ali zaista ne znam zašto to ima mjesta na tribinama stadiona, kazna je opravdana... mada bi ove koji slave fašiste trebalo kazniti bar 10 puta više.
iskustvo11
Posts: 114
Joined: 26/12/2009 16:15

#1061 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by iskustvo11 »

ultima_palabra wrote:
ČikaJosip wrote:Pa ni Hag je nije proglasio zločinačkom. Kako onda može savez.

U ostalom, tko zna da li je zbog toga i kažnjen. Možda je to interpretacija forumaša koji je tu vjest napisao.
Jest je proglasio zločinačkom, mada i legitimnom.

Ali zaista ne znam zašto to ima mjesta na tribinama stadiona, kazna je opravdana... mada bi ove koji slave fašiste trebalo kazniti bar 10 puta više.
Postaje zanimjlivo.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#1062 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Creasy »

Hrvatski sportski klub Zrinjski iz Mostara uputio je oštar protest Ministarstvu unutrašnjih poslova Sarajevskog kantona u povodu nemilih događaja na prvenstvenoj nogometnoj utakmici između Željezničara i Zrinjskog, igranoj u srijedu.

"Svih ovih godina bili smo svjedoci na koji način su od strane policije zabranjivani i uklanjani simboli hrvatskog naroda u BiH, a koji ni u kom slučaju ne bi smjeli smetati nijednoj civiliziranoj osobi. Na jučerašnjoj utakmici bili smo svjedoci krajnje brutalnog načina i udaljavanja naših navijača iz nama nepoznatih razloga, a posebno što je svaki udarac pendrekom pratila psovka na nacionalnoj osnovi", pojašnjava se u saopćenju iz Zrinjskog, koji traži od MUP-a da putem interne kontrole preispita upotrebu prekomjerne fizičke sile svojih radnika i poduzme odgovarajuće mjere.

"U cilju očuvanja digniteta HŠK 'Zrinjski' i navijača poduzet ćemo i druge mjere koje su u zakonskim okvirima", navodi se u saopćenju.

Navijači Zrinjskog na Grbavici su, podsjetimo, uzvikivali ustaške pokliče i pjesme posvećene Anti Paveliću, te negirali postojanje BiH, a sa stadiona su odstranjeni na prijedlog komesara za sigurnost i delegata utakmice.

"Policija je samo asistirala u odstranjenju tih navijača sa stadiona. Ja nemam informacija o bilo kakvom prekoračenju upotrebe sile, niti razumijem ove navode iz saopštenja HŠK 'Zrinjski'. Mi ćemo u svakom slučaju preispitati akciju naših službenika na toj utakmici, te u slučaju bilo kakvih nepravilnosti poduzeti zakonom predviđene mjere", rekao je za Sarajevo-x.com glasnogovornik sarajevske policije Irfan Nefić.


http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet ... /110825118
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#1063 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Creasy »

iskustvo11
Posts: 114
Joined: 26/12/2009 16:15

#1064 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by iskustvo11 »

[quote="Creasy"]Hrvatski sportski klub Zrinjski iz Mostara uputio je oštar protest Ministarstvu unutrašnjih poslova Sarajevskog kantona u povodu nemilih događaja na prvenstvenoj nogometnoj utakmici između Željezničara i Zrinjskog, igranoj u srijedu.

"Svih ovih godina bili smo svjedoci na koji način su od strane policije zabranjivani i uklanjani simboli hrvatskog naroda u BiH, a koji ni u kom slučaju ne bi smjeli smetati nijednoj civiliziranoj osobi. Na jučerašnjoj utakmici bili smo svjedoci krajnje brutalnog načina i udaljavanja naših navijača iz nama nepoznatih razloga, a posebno što je svaki udarac pendrekom pratila psovka na nacionalnoj osnovi", pojašnjava se u saopćenju iz Zrinjskog, koji traži od MUP-a da putem interne kontrole preispita upotrebu prekomjerne fizičke sile svojih radnika i poduzme odgovarajuće mjere.

"U cilju očuvanja digniteta HŠK 'Zrinjski' i navijača poduzet ćemo i druge mjere koje su u zakonskim okvirima", navodi se u saopćenju.

Navijači Zrinjskog na Grbavici su, podsjetimo, uzvikivali ustaške pokliče i pjesme posvećene Anti Paveliću, te negirali postojanje BiH, a sa stadiona su odstranjeni na prijedlog komesara za sigurnost i delegata utakmice.

"Policija je samo asistirala u odstranjenju tih navijača sa stadiona. Ja nemam informacija o bilo kakvom prekoračenju upotrebe sile, niti razumijem ove navode iz saopštenja HŠK 'Zrinjski'. Mi ćemo u svakom slučaju preispitati akciju naših službenika na toj utakmici, te u slučaju bilo kakvih nepravilnosti poduzeti zakonom predviđene mjere", rekao je za Sarajevo-x.com glasnogovornik sarajevske policije Irfan Nefić.


http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet ... /110825118[/quot
Pa dobro glasnogovornik govori. Oni samo asistiraju kao što asistiraju kriminalcima u sarajevu prilikom terora nedužni građana.
Naravno da glasnogovorniku ništa nije jasno.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1065 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Chmoljo »

zlo87 wrote:
ČikaJosip wrote:Široki ako plati kaznu koju mu je savez propisao zbog veličanja Oluje neka se odmah ugasi.
Vidi ti glupog razmišljanja. Fuj. Da Bog da se ugasio, kao i svinjski i ostali slični klubovi. Gadite mi se.

Vodite neku svoju politiku, pravite se pametni. Bujrum, imate državu Hrvatsku pa tamo pjevajte što ne bi trebali pjevati i dižite koreografije koje ne bi trebali raditi (ovo važi i za navijače borca, slavije...itd, imaju smrdiju pa nek tamo rade šta god hoće)

Mrš iz BiH. :x :x

Živim za dan kada će se Bosna i Hercegovina očistiti od govana.
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “kršenje pravila”
» zlo87

30 dana

ovo je usput opomena ostalim. zato će ubuduće ovakav i sličan post rezultirati trajnim banom.
sistematski pregled
Posts: 334
Joined: 09/03/2010 19:31

#1066 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by sistematski pregled »

Da je reakcija murije bila brutalna, bila je! Da je bilo prekomjerne upotrebe sile-bilo je!
E sada, ako su pjevali da su ustaše, klicali paveliću itd. morali su znati da će biti reakcije. I nema tu pametovanja, te pjesme su fašističke i to ko ima i grama mozga zna.
I još jedna stvar. U Mostaru je policija drugačija prema navijačima, preblaga za standarde koje ima naša sarajevska. Očigledno da ultrasi nisu na to navikli. Kako biju naši drotovi najbolje znamo mi i manijaci. I znamo da to nema veze ni sa nacijom ni vjerom.
Edin_Sarajevo
Posts: 147
Joined: 28/10/2010 08:44
Location: FK Željezničar

#1067 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Edin_Sarajevo »

sistematski pregled wrote:Da je reakcija murije bila brutalna, bila je! Da je bilo prekomjerne upotrebe sile-bilo je!
E sada, ako su pjevali da su ustaše, klicali paveliću itd. morali su znati da će biti reakcije. I nema tu pametovanja, te pjesme su fašističke i to ko ima i grama mozga zna.
I još jedna stvar. U Mostaru je policija drugačija prema navijačima, preblaga za standarde koje ima naša sarajevska. Očigledno da ultrasi nisu na to navikli. Kako biju naši drotovi najbolje znamo mi i manijaci. I znamo da to nema veze ni sa nacijom ni vjerom.
potpis.
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#1068 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by star(i)mo »

Pregledah snimak... tuga i jad. Uredu, pjevali su, navijali su, provocirali su... isprazni se tribina bez upotrebe sile i mirna Bosna. Jos Grbavica pjeva "ovo je Bosna". Ironija! Ma teski sarkazam! :( Nek' se ljuti ko hoce...
User avatar
čoksa08
Posts: 487
Joined: 23/08/2011 12:31
Location: Ko pogodi sta mi pise u avataru, dobije sta pozeli :D

#1069 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by čoksa08 »

Komitet za normalizaciju Nogometnog / Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine donio je odluku da u buduće državna televizija (BHT1) mora prenositi utakmice svih klubova Premijer lige BiH!

Ova odluka počet će se sprovoditi već od predstojećeg vikenda, odnosno 5. kola elitnog razreda našeg fudbala. Naime, prvobitno je planirano da državna televizija u direktnom TV prenosu emitira signal sa Koševa, gdje će snage odmjeriti gradski rivali, Olimpic i Sarajevo.

Međutim, došlo je do promjene, pa će kamere „putovati“ u Prijedor gdje će u nedjelju igrati Rudar i Sloboda. Kolege sa BHT 1 objasnili su nam da je ovu odluku donio Komitet za normalizaciju N/FS BiH.

Međutim, TV prenosa ne bi bilo s Koševa ni da Komitet nije donio takvu odluku. Naime, Olimpic i Željezničar trebali su igrati u nedjelju od 17 sati, ali su zajedničkim dogovorom, uz saglasnost N/FS BiH, susret prolongirali za 21 sat. Samim time, u pomenutom terminu državna televizija ne bi mogla prenositi utakmicu...

Parovi, sudije i satnica 5. kola
subota
17 sati
TREBINJE: Leotar - Velež (Emir Alečković)
BOSANSKA GRADIŠKA: Kozara - Slavija (Husein Terzić)
21 sat
SARAJEVO: Sarajevo - Čelik (Semir Kaplan)
nedjelja
17 sati
TRAVNIK: Travnik - Borac (Rusmir Mrković)
PRIJEDOR: Rudar - Sloboda (Vladimir Dominković)
20 sati
MOSTAR: Zrinjski - Zvijezda (Radoslav Vukasović)
ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg - GOŠK (Ilija Živković)
21 sat
SARAJEVO: Olimpic - Željezničar (Edin Jakupović)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24271
Joined: 26/08/2007 17:10

#1070 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Charuga »

Svaka sljedeca prica o nacionalizmu, pozivima na linc na udaranje navijaca i slicno za sobom ce povuci automatski ban! Ono sto je napisano, napisano je i nemam vise volje da brisem ali od sada samo odmor! Tema je sport i o sportu pisite!
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1071 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by -LIBERO- »

Hajmo ljudi,povratak sportskim temama . Subota,nedjelja...prognoze,ocekivanja :thumbup:

Necu pojedinacno,al' ocekujem da ce ovo kolo biti najvise domacinsko do sada :D ;-)

Subota
27.08.11. 17:00 FK KOZARA - FK SLAVIJA
27.08.11. 17:00 FK LEOTAR - FK VELEŽ
27.08.11. 21:00 FK SARAJEVO - NK ČELIK

Nedjelja
28.08.11. 17:00 NK TRAVNIK - FK BORAC
28.08.11. 17:00 FK RUDAR P. - FK SLOBODA
28.08.11. 20:00 NK ŠIROKI BRIJEG - GOŠK
28.08.11. 20:00 HŠK ZRINJSKI - NK ZVIJEZDA
28.08.11. 21:00 FK OLIMPIC - FK ŽELJEZNIČAR
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1072 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Chmoljo »

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “trolanje”
» iskustvo11


:zjev:
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#1073 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by Baudelaire »

Nek me niko ne shvati pogrešno, al mi drago vidjeti što će ovaj trol u petom kolu Premijer Lige gostovati u Banovićima :D Bravo Chmoljo :D

Očekujem kao i Libero većinu domaćih pobjeda, od tog najubjedljiviju, zna se u kom duelu prognoziram :D
nazarenko
Posts: 111
Joined: 14/10/2009 09:55

#1074 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by nazarenko »

FK KOZARA - FK SLAVIJA: 2 - 0
FK LEOTAR - FK VELEŽ: 1 - 0
FK SARAJEVO - NK ČELIK: 4 - 0
NK TRAVNIK - FK BORAC: 1 - 1
FK RUDAR P. - FK SLOBODA: 3 - 1
NK ŠIROKI - NK GOŠK: 4 - 0
HŠK ZRINJSKI - NK ZVIJEZDA: 3 - 1
FK OLIMPIC - ŽELJEZNIČAR: 3 - 2
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1075 Re: Premijer Liga BiH 2011/12

Post by kokuz_sa »

FK KOZARA - FK SLAVIJA: 1
FK LEOTAR - FK VELEŽ: 2
FK SARAJEVO - NK ČELIK:1
NK TRAVNIK - FK BORAC: 1
FK RUDAR P. - FK SLOBODA: x
NK ŠIROKI - NK GOŠK: 1
HŠK ZRINJSKI - NK ZVIJEZDA: x
FK OLIMPIC - ŽELJEZNIČAR: 2
Locked