Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija osvajamo:

Poll ended at 24/12/2011 21:48

6 bodova
229
51%
4 boda
130
29%
3 boda
50
11%
2 boda
8
2%
1 bod
20
4%
0 bodova
13
3%
 
Total votes: 450

User avatar
Obuca9
Posts: 9630
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#476 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by Obuca9 »




Eh zbog ovoga nama treba Miske. Pa makar i nespreman, još je on u stanju gurnuti jednu ovakvu loptu i završiti utakmicu.

Svaka čast Pjaniću, ali ovo može samo Zvjezdan :thumbup:
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#477 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by žuti »

prije bi rekao da najlošija drugoplasirana ispada.

ma francuzima je dobro i drugo mjesto, jer u barazu prolaze 100% :D oni imaju tatu platinija i sudije koji dobiju napad sljepila na 4 metra. a nama je prvo mjesto biti ili ne biti...
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#478 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by quasar »

žuti wrote:prije bi rekao da najlošija drugoplasirana ispada.

ma francuzima je dobro i drugo mjesto, jer u barazu prolaze 100% :D oni imaju tatu platinija i sudije koji dobiju napad sljepila na 4 metra. a nama je prvo mjesto biti ili ne biti...
Ipak sam ja u pravu.
Qualification for the final tournament
7.05 The nine group winners and the best runner-up qualify directly for the final
tournament.
7.06 To determine the best runner-up, only results against the teams in first, third, fourth
and fifth place are taken into account, with the following criteria being taken into
consideration in the order given:
a) higher number of points obtained in these matches;
b) superior goal difference from these matches;
c) higher number of goals scored in these matches;
d) higher number of away goals scored in these matches;
e) position in the UEFA national team coefficient ranking system (see Annex I,
paragraph 1.2.2);
f) fair play ranking in these matches;
g) drawing of lots.
7.07 The eight remaining runners-up contest play-off matches. The four ties are
determined by means of a draw. The four runners-up with the best position in the
UEFA national team coefficient ranking system (see Annex I, paragraph 1.2.2) are
seeded for the draw. If any of the teams in question have the same coefficient, the
criteria listed in paragraph 7.02 apply. The play-offs are played according to the
knockout system, with each team playing each opponent twice, in home and away
matches. The seeded teams play the return match at home. The teams which
score the greater aggregate of goals in the two matches qualify for the final
tournament. Otherwise, the provisions of paragraph 7.08 apply.
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#479 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by quasar »

Ranking of second-placed teams

1. Švedska 5 4 0 1 14:6 12

2. Crna Gora 5 3 2 0 4:1 11

3. Hrvatska 5 3 1 1 7:3 10

4. Rusija 5 3 1 1 7:4 10

5. Danska 5 3 1 1 7:4 10

6. Češka 5 3 0 2 6:3 9

7. Belgija 6 2 2 2 13:10 8

8. Bjelorusija 5 2 2 1 4:2 8

9. Slovenija 5 1 2 2 2:3 5

Mi bi sa duplom pobjedom protiv bjelorusa imali 13 bodova na ovoj tabeli. Treba nam pobjeda protiv francuza da se mozemo nadati direktnom plasmanu, jal kao prvi, jal kao drugi...
Bodovi protiv Lux se ne racunaju.

Naravno da su ovo kalkulacije, ali forum sluzi da malo mastamo i zabavljamo se, a profesionalci ce da rade svoj posao...
User avatar
denimb
Posts: 2616
Joined: 27/03/2009 14:33

#480 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by denimb »

Nerijesen rezultat u Bjelorusiji bi bio odlican, samo pitanje je kako izaci na teren i igrati na X ?

To se nama moze desiti samo spletom okolnosti, a da igraci izacu na teren s tim ciljem je vise nego pogubno za nas, jer smo u svakoj dosadasnjoj utakmici gdje nam je i bod bio dobar odigrali katasrofalno, jednostavno nismo Grcka da znamo onako umrtviti igru.
Zato se nadam da ce Pape izbiti iz glave igracima to da je bod dobar, i da ce u ovoj utakmici ici na pobjedu, da nam se ne desi onako kao u Turskoj kada smo cak i poveli pa se onda ostatak utakmice branili i primili dva pacerska gola, sto nam se pocesto desi kada pokusamo sa bunkerom.

Ocekujem slicnu utakmicu kao u Slovackoj, i terensku inicijativu na nasoj strani, a ako ne uspijemo posjed lopte drzati na bar 50% hebeno nam se pise.
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#481 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by Stari »

quasar wrote:
USAblues wrote:
:thumbup: :thumbup:
:bih: :thumbup:

Nesto mislim da Rumuni nece napraviti nista bitno do kraja, a u tom slucaju Bjelorusi su nam konkurencija.
Tada je 4 boda sasvim dovoljno za baraz.

A sto se tice drugoplasiranih, nije li ovaj put pravilo da najbolja drugoplasirana ide direktno? Cini mi se da jeste.
Tada bi bilo dobro navaliti na te bodove
.
Ne bih htio sad izigravati nekakvu pticu zloslutnicu...ali ovo u vezi koncepta "najboljeg drugoplasiranog"...cini mi se vec mozemo zaboraviti ... ne tvrdim da su ta vrata vec zakljucana ali razmlislimo ipak malcice...evo recimo u grupi E ...reprezentacija Svedske, sa isto onoliko odigranih utakmica kao i mi, vec ima 15 bodeva sa realnim sansama da do kraja kvalifikacijskog ciklusa uknjizi jos 9 (ili cak 10) i da opet hladno budu - samo drugi u grupi... sa osvojenih dakle 24 ili 25 bodova ...

Nama takva vrsta matematike ne ide u prilog ... jer eto slucaj je takav da nama ...taman kad bi tukli sve redom od sad pa nadalje i ubuduce -to opet ne bi bilo dovoljno da stignemo Svedjane na 24 boda...na stranu to da mi u tom slucaju uopste ne bi bili drugi u grupi nego suvereni vladari situacije (pogotovo ako bi zadnju utakmicu dobili sa recimo 2:0 ...:D sitnica :D ) .

Sve to skupa zajedno je jos uvijek znatno komplikovanije nego sto na prvi pogled izgleda ... 4 utakmice su do kraja ... matematickih kombinacija je puno.
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#482 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by Baudelaire »

I ja mislim da su nam šanse da budemo najbolja drugoplasirana reprezentacija haman pa nikakve. Zato baraž, pa gdje dođemo. Lijepo bi bilo nabiti što bolji ranking na Fifinoj rang listi, jer ako bude žrijeb kao prošli put u baražu, to će odlučivati ko je nosilac, ko nenosilac. Samo ovaj put će i baraž biti puno drugačiji, da ne kažem puno lakši, jer u njemu neće biti jednih Francuza ili Portugalaca. Ima tu ekipa s kojim bi se itekako moglo igrati, čak bih rekao i da smo bolji od njih, ali prvo pokažimo koliko smo dobri protiv Belih Rusa. Valjalo bi izbjeći protivnika iz grupe A, bila to Belgija ili Turska favoriti su protiv nas. Srbe i Hrvate bi također bilo lijepo fuliti, a Slovenci bi bili idealan žrijeb. Ne bi bilo loše dobiti ni recimo Slovačku, a i Rusiju bih prije nego Irsku, oni fanatici nisu normalni. Nije ni Češka toliko teška, svakako je bolji protivnik od recimo Šveda. I Crna Gora bi bila povoljna opcija.
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#483 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by quasar »

Ma sanse za plasman kao najbolja drugoplasirana su samo matematicke. Svedi bi morali dvije izgubiti do kraja, a mi sve pobijediti.
Ovo je vise kao prica za zabavu. Niti smo strucni stab, niti igraci da bi nam takva tema mogla uticati na rezultate.

A nesto mi smrdi da cemo Grke dobiti u barazu (ako dodjemo dotle).
Ili neku od bivsih SFRJ zemalja.
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#484 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by mikogoago »

Do baraza jos ima.Nas tim je svakim danom sve bolji i cvrsci,uigraniji.U barazu drugi trebaju da misle i mole boga da ne dobiju nas,a ne mi da se brinemo.Siguran sam da ce ovaj tim(ako se sta nepredvidjeno ne desi-raspad drzave,rat i sl)do baraza biti medju 3 najbolje reprezentacije u tom trenutku u Evropi.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#485 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by perfect_guy »

quasar wrote:Ranking of second-placed teams

1. Švedska 5 4 0 1 14:6 12

2. Crna Gora 5 3 2 0 4:1 11

3. Hrvatska 5 3 1 1 7:3 10

4. Rusija 5 3 1 1 7:4 10

5. Danska 5 3 1 1 7:4 10

6. Češka 5 3 0 2 6:3 9

7. Belgija 6 2 2 2 13:10 8

8. Bjelorusija 5 2 2 1 4:2 8

9. Slovenija 5 1 2 2 2:3 5

Mi bi sa duplom pobjedom protiv bjelorusa imali 13 bodova na ovoj tabeli. Treba nam pobjeda protiv francuza da se mozemo nadati direktnom plasmanu, jal kao prvi, jal kao drugi...
Bodovi protiv Lux se ne racunaju.

Naravno da su ovo kalkulacije, ali forum sluzi da malo mastamo i zabavljamo se, a profesionalci ce da rade svoj posao...
ne, nego bismo imali 10, pošto se brišu rezultati sa zadnjim u grupi, i upravo zbog toga bjelorusija gubi 4 boda koje ima protiv luksemburga
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#486 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by jutarnji »

--------------------------------------BEGOVIC---------------------------------

-------MUJDZA-------------------SPAHIC----------------PAPAC--------------

-----------------------RAHIMIC--------------MEDUNJANIN--------------------

----LULIC--------------------PJANIC----------------------SALIHOVIC--------

-------------------------------------MISIMOVIC---------------------------------

-------------------------------IRONMAN----------------------------------------


i lagano ima zabijamo 3 komada u prvoj, a onda ih u Zenici demontiramo za sva vremena jednom kvalitetnom
petardom.
:bih:
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#487 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by solo2 »

jutarnji wrote:--------------------------------------BEGOVIC---------------------------------

-------MUJDZA-------------------SPAHIC----------------PAPAC--------------

-----------------------RAHIMIC--------------MEDUNJANIN--------------------

----LULIC--------------------PJANIC----------------------SALIHOVIC--------

-------------------------------------MISIMOVIC---------------------------------

-------------------------------IRONMAN----------------------------------------


i lagano ima zabijamo 3 komada u prvoj, a onda ih u Zenici demontiramo za sva vremena jednom kvalitetnom
petardom.
:bih:
Mislim da bi ovako bez veze napravili guzvu u sredini i da umjesto Misketa treba da igra Pandza u formaciji 4-2-3-1 jer Medunjanin uglavnom ide naprijed iznoseci lopte preko centra tako da se transformisemo u 4-1-4-1 s tim da opet imamo Rahimica koji zna odigrati defanzivno i 4 kvalitetna igraca u zadnjoj liniji (naravno misleci da Mravac ide na klupu). U slucaju da nam ganjamo rezultat onda je ova tvoja opcija super. Opet, bojim se guzve u sredini i "trapavosti" Misketa.
Last edited by solo2 on 22/08/2011 18:06, edited 1 time in total.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#488 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by jutarnji »

solo2 wrote:U slucaju da nam ganjamo rezultat onda je ova tvoja opcija super. Opet, bojim se guzve u sredini i "trapavosti" Misketa.
Miske je vise kao poluspic, njegovo je da posalje taj zadnji pas Edinu, dovoljno ce biti da na pocetku samo jedan
prodje kako treba, a poslije toga bi ih vec razbili. Samo da povedemo, takve ekipe ako gube na svom terenu
obicno padnu qrcu za usi.
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#489 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by solo2 »

jutarnji wrote:
solo2 wrote:U slucaju da nam ganjamo rezultat onda je ova tvoja opcija super. Opet, bojim se guzve u sredini i "trapavosti" Misketa.
Miske je vise kao poluspic, njegovo je da posalje taj zadnji pas Edinu, dovoljno ce biti da na pocetku samo jedan
prodje kako treba, a poslije toga bi ih vec razbili. Samo da povedemo, takve ekipe ako gube na svom terenu
obicno padnu qrcu za usi.
Znam tacno na sta mislis samo sam misljenja da nam onda Pjanic ne treba a gledao sam ga u LS prosle sedmice, daje ih mali za 10 a trudi se i trci pravo. Isto tako znas da ovi znaju na kontru odigrat' i onda moze da nastupi rasulo nazad, oni ako pocnu gubiti mogli bi nas stisnuti pravo a znas da i mi kad "fasujemo" go u gostima onda je manje vise gotova utakmica.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#490 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by jutarnji »

solo2 wrote:znas da ovi znaju na kontru odigrat' i onda moze da nastupi rasulo nazad
Znam, zato u pocetnom sastavu nema Mravca i Pandze :lol:
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#491 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by solo2 »

jutarnji wrote:
solo2 wrote:znas da ovi znaju na kontru odigrat' i onda moze da nastupi rasulo nazad
Znam, zato u pocetnom sastavu nema Mravca i Pandze :lol:
:thumbup: :dance:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#492 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by shake69 »

ako nista, nakon Minska cemo znati gdje smo. imamo najjacu i mozda najspremniju reprezentaciju ikada, solidno uigranu i samo s jednimnespremnim (Ibisevic) pa , ako padnemo da znamo gdje smo.Imam neki fini predosjecaj da ce nam uljepsati bajram! :-D :bih:
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#493 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by jutarnji »

trcicu trceci wrote:samo budala moze stavljati pjanica i misimovica zajedno...tako da se nemojte provaljivati sa tim prvim postavama, fino vas molim
dobro strucnjak, a sto Pjanic i Misimovic ne mogu igrati zajedno?
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#494 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by jutarnji »

trcicu trceci wrote:fidim ti se odmah pronasao...usporavaju, jer su prilicno spori obojica, i onda nema ko da prenese brzo loptu iz odbrane u napad..treba li crtati ?
Pazi matere ti, ako Pjanic i Misimovic igraju skupa onda nema ko da prenese loptu iz odbrane u napad. :lol:
Znaci, hipoteticki, ako u postavi imas samo Misimovica, njegov zadatak je da se vrati u nasih 16, uzme loptu
i brzinom svijetlosti je prenese u protivnicki kazneni? Vodeci se tvojom teorijom, ako bi Pjanic igrao skupa
u tandemu, moglo bi se desiti da mu Miralem, koji je uzasno spor, negdje na putu do gola potpetlja?
Je l` to hos da kazes, je l` Murinjo? :D
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#495 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by solo2 »

trcicu trceci wrote:
jutarnji wrote:
trcicu trceci wrote:samo budala moze stavljati pjanica i misimovica zajedno...tako da se nemojte provaljivati sa tim prvim postavama, fino vas molim
dobro strucnjak, a sto Pjanic i Misimovic ne mogu igrati zajedno?
fidim ti se odmah pronasao...usporavaju, jer su prilicno spori obojica, i onda nema ko da prenese brzo loptu iz odbrane u napad..treba li crtati ?
upravo zato je ova postava najbolja

--------------Begovic-----------
Mujdza-Pandza-Spahic-Papac
------Rahimic---Medunjanin---
Lulic-------------------Salihovic
---------Pjanic-------------------
--------------Dzeko--------------
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#496 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by Baudelaire »

Ti imaš nešto krupno protiv Medunjanina :D Ne vidim smisao izbacivanja igrača koji dobro igra cijele kvalifikacije nekim ko je relativno neprovjeren.
User avatar
Koolin1
Posts: 494
Joined: 01/11/2010 23:19

#497 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by Koolin1 »

jutarnji wrote:
trcicu trceci wrote:fidim ti se odmah pronasao...usporavaju, jer su prilicno spori obojica, i onda nema ko da prenese brzo loptu iz odbrane u napad..treba li crtati ?
Pazi matere ti, ako Pjanic i Misimovic igraju skupa onda nema ko da prenese loptu iz odbrane u napad. :lol:
Znaci, hipoteticki, ako u postavi imas samo Misimovica, njegov zadatak je da se vrati u nasih 16, uzme loptu
i brzinom svijetlosti je prenese u protivnicki kazneni? Vodeci se tvojom teorijom, ako bi Pjanic igrao skupa
u tandemu, moglo bi se desiti da mu Miralem, koji je uzasno spor, negdje na putu do gola potpetlja?
Je l` to hos da kazes, je l` Murinjo? :D
hahaha to je ta nova logika :):)
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#498 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by jutarnji »

trcicu trceci wrote:-prvo nisam rekao da nema ko, nego da su spori, i nema ko brzo (citaj) brzo
Pa ko ce da je prenese brzo u napad ako ne bude jednog od njih dvojice u sastavu?
trcicu trceci wrote:onda oba su tehnicara, ne klasicni trkaci...
Pa sta ako su, Xavi, Iniesta, Messi mogu skupa a da ne mogu Pjanic i Misimovic.
trcicu trceci wrote:sve to usporava uzasno igru, ja ne znam da li si ti pratio utakmice sa njima, ili se pravis lud

Je l` ti vidis da je Misimovic poluspic, da on gotovo nema veze sa sredinom terena, njegovo je da proturi tu
zadnju loptu, naprvi neku fintu i skupa sa Edinom pritisce njihovu zadnju liniju?
I pazi kako se izrazavas...to lud i sl ostavi kad sa ukucanima pricas.
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#499 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by Baudelaire »

trcicu trceci wrote:
Baudelaire wrote:Ti imaš nešto krupno protiv Medunjanina :D Ne vidim smisao izbacivanja igrača koji dobro igra cijele kvalifikacije nekim ko je relativno neprovjeren.
cijele kvalifikacije igra dobro ? :D
sta ja sve necu procitati, ali to su bosanci samo pamte poslijednje...
Daj majke ti navedi tu jednu lošu partiju ili ne pametuj puno. Hajde redom, nabroji sve loše partije, pa nabroji sve loše partije drugih igrača, i vidjet ćeš da je Medunjanin jedan od najkonstantnijih igrača.
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#500 Re: Bjelorusija-BiH/BiH-Bjelorusija

Post by solo2 »

nije losa, ali opet bez medunjanina...jel moguce da zahirovic igra na njegovoj poziciji ?[/quote]

ma jeste samo sto ne znam koliko je spreman da nastupi u ovakvoj utakmici a da se ne prepadne, vidio sam nekoliko puta da medunjanin zna lijepo iznijeti loptu naprijed i proslijediti je na krilo, upravo zato sam i ostavio supljinu izmedju lulica i salihovica gdje bi ovaj trebao da se ubaci i proslijedi loptu. Mislim da je sposoban toliko da uradi a da ne srlja previse naprijed, isto tako znam da od Stilica i Misketa (ako kontamo izaci u najjacem sastavu) nema nista.
Locked