Komitet za normalizaciju

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#1326 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Bosnolog »

JThomas wrote:ti iz petnjih žila pokušavaš zvučati k'o da znaš nešto o ovome. al' ne ide ti.

ti pitaš odakle opštini pravo da u granicama svog budžeta, onoliko koliko može izdvojiti, pomaže između ostalog i sport? pa ti si lud, mile mi majke.

a pravnog okvira za privatizaciju klubova trenutno nema, u tome i jeste gorući problem i zato privatizacije i nema.
Problem je sto opstinska i sva vlast u BiH kao i regiji se ponasa kao da je jos uvijek u socijalizmu a zeli ka EU i surovi Kapitalizam,zato se moraju mijenjati zakoni,pravila i mnogo sto sta,ima vremena nauci ce se,...samo ce mnogo miljacke proteci do tada,...

Cini mi se da si ti pravnik,.....sam si djagnosticirao goruci problem,zato i jesu klubovi tu gdje jesu,.....Opstine ce dijeliti profit od privatiziranih klubova sa kantonima kao i visi nivoi vlasti,kada nadu pravne okvire da ih privatizuju.....a do tada ce biti krpaza i tarapana,....ali eto dodosmo na isti zakljucak,samo dok se to ne desi mnogi ce glubovi na zalost propasti,....
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1327 Re: Komitet za normalizaciju

Post by JoseMujica »

sjetim se sada predratnog istoka stadiona Koševo dok je igrao legendarni Nihad Milak i kad se neko drekne : Puc Miki :!: a Miki ko pitbul :lol: never complain never explain,
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1328 Re: Komitet za normalizaciju

Post by JThomas »

pozivaš se na komšije, e tamo ti lige imaju sponzorska imena privatnih firmi iako velika većina klubova nije privatizirana, samo nekolicina jeste. i niko osim tebe tu ne vidi bilo kakav problem.

nije ni meni svejedno što eronet ima hrvatski u imenu, al' to nije problem za podforuma fudbal, niti se problemi tog tipa mogu rješavati na fudbalu, nego je to visoka politika.
vernes81
Posts: 1607
Joined: 25/04/2011 23:04

#1329 Re: Komitet za normalizaciju

Post by vernes81 »

Jel ko procitao naslov teme?
User avatar
LSD
Posts: 27296
Joined: 24/07/2007 08:26

#1330 Re: Komitet za normalizaciju

Post by LSD »

@Bosnolog wrote:

Svabo je ispao fakin i supak par ekselence i svi oni koji su ga podrzali
Razocarao sam se u ovog anti BH senilca koji sa jednom nogom u grorbu toliko uradio stvari protiv BiH
Spominjat ce se jos dugo nakon sto ode sa ovog svijeta zbog onog sto je ostavio u amanet
Svabo je jedan obicni matori prdonja koji HVO i HDZ fasizmom oteti dio BH telekomunikacijkse kompanije sada namece ime cijeloj premijer ligi,.....Nesto kao da bi Nacisti izraelcima nametnuli ili dodali ime na ime lige
Ovo je takode njegovo maslo i dogovorena igra prije nego je syebao nacin donosenja promjena kod nedavno usvojenog statuta koji je dogovorio sa Dodikom
:lol: :lol: :lol: :lol: grohotom se smijem...odakle li ovaj pacijent zaluta ovdje :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1331 Re: Komitet za normalizaciju

Post by JThomas »

Spominjat ce se jos dugo nakon sto ode sa ovog svijeta zbog onog sto je ostavio u amanet
ovaj dio je u potpunosti na mjestu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1332 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Chmoljo »

Bosnolog wrote: Svakako da nije svabo glup zna sta radi prodaje Premijer BH ligu u hrvatsku ERONET (ratom i otimacinom stovrenu ERONET HDZ kompaniju)Premijer ligu,...

Statut je uradio tako da ga necemo moci promijeniti bez 4/5 glasaca,....Svabo je ispao fakin i supak par ekselence i svi oni koji su ga podrzali,.....Razocarao sam se u ovog anti BH senilca koji sa jednom nogom u grorbu toliko uradio stvari protiv BiH,.....Spominjat ce se jos dugo nakon sto ode sa ovog svijeta zbog onog sto je ostavio u amanet,....... :evil:

Svabo je jedan obicni matori prdonja koji HVO i HDZ fasizmom oteti dio BH telekomunikacijkse kompanije sada namece ime cijeloj premijer ligi,.....Nesto kao da bi Nacisti izraelcima nametnuli ili dodali ime na ime lige,....

Ovo je takode njegovo maslo i dogovorena igra prije nego je syebao nacin donosenja promjena kod nedavno usvojenog statuta koji je dogovorio sa Dodikom,..........

Nadam se da mu ova anti BH mucka podvala nece proci,........
14 dana zbog ignorisanja upozorenja od Plavih_11, 14 od mene zbog ovih riječi za Ivicu Osima. da si mi mater opsovo prije bih ti halalio.

e da, i dva dana ti je od Švabe.

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “kršenje pravila foruma”
» Bosnolog

30 dana


P.S. eventualno kloniranje će rezultirati trajnim banom. nemoj se igrati sa tim.

:kravata:
User avatar
LSD
Posts: 27296
Joined: 24/07/2007 08:26

#1333 Re: Komitet za normalizaciju

Post by LSD »

A znate li da reprezentacija, tacnije NSBiH i dan danas duguje HT Eronetu oko milion KM :!: (dug nastao još iz perioda kad su bili generalni sponzori naše reprezentativne selekcije, a tad nije bile Švabe Osima jer je covjek bio u Japanu).
Tako da gledam na ovaj ugovor i kao vrstu prebijanja sa njima jer kad-tad te se pare moraju vratiti ljudima...neko mora vratiti, a mi forumaši koji sjednemo za tastaturu i mlatimo praznu slamu necemo sigurno ;-) ...vec oni koji duguju, a Švabo je preuzeo tu izjahanu ragu zvanu NSBiH.
User avatar
LSD
Posts: 27296
Joined: 24/07/2007 08:26

#1334 Re: Komitet za normalizaciju

Post by LSD »

Cak su ljudi i tužli NSBiH, po drugi put, zbog još jednog paralelnog ugovora ovaj put sa BH Telecomom (dobro se sjecam ovoga).
Eronet tuži Nogometni savez

Stručne službe Hrvatskih telekomunikacija Mostar, odnosno Eroneta podnijet će vrlo skoro tužbu protiv Nogometnog saveza BiH i to zbog činjenice da je Savez u vrijeme dok još uvijek traje sponzorski ugovor s HT-om, potpisao isti ugovor s BH Telekomom, potvrdio je za naš list Vanja Gavran, voditelj Odjela za korporativne komunikacije HT-a.
http://www.bih-rss.net/article_eronet_t ... 316084.htm

Eto šta su radili uhljupi iz Saveza :x to nije bilo prije 100 godina, vec 2009 godine.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#1335 Re: Komitet za normalizaciju

Post by BSn »

Chmoljo, metni zeleni kacket s tom petokrakom, da te mogu prepoznat u mahali, pa te castim ladnom... Moremo i u Euronet sjest, taman da se poklopi. :D


Kakva ba njegova firma kakvi bakraci. Lik se na politici provaljuje zestoko - po principu TV dnevnika iz supljeg u prazno. ako on ide u srednju skolu, dobro je. Ako je pak fakat stariji, onda ovakvo nepoznavanje osnovnih stvari je zabrinjavajuce. :D



Sto @JThomas isprovaljiva trolla momacki. :thumbup: :lol:
Last edited by BSn on 22/06/2011 16:03, edited 1 time in total.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#1336 Re: Komitet za normalizaciju

Post by BSn »

LSD wrote:Cak su ljudi i tužli NSBiH, po drugi put, zbog još jednog paralelnog ugovora ovaj put sa BH Telecomom (dobro se sjecam ovoga).
Eronet tuži Nogometni savez

Stručne službe Hrvatskih telekomunikacija Mostar, odnosno Eroneta podnijet će vrlo skoro tužbu protiv Nogometnog saveza BiH i to zbog činjenice da je Savez u vrijeme dok još uvijek traje sponzorski ugovor s HT-om, potpisao isti ugovor s BH Telekomom, potvrdio je za naš list Vanja Gavran, voditelj Odjela za korporativne komunikacije HT-a.
http://www.bih-rss.net/article_eronet_t ... 316084.htm

Eto šta su radili uhljupi iz Saveza :x to nije bilo prije 100 godina, vec 2009 godine.

Sta bi s onom tuzbom nekih stranaca, isto zbog duplog ugovora?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1337 Re: Komitet za normalizaciju

Post by JoseMujica »

Cmoljo :thumbup: svaka ti dala

haj da je lupeto po politici pa hajde ali po pdf. fudbal i još na Švabu :-) :x

A fino Švabo objasnio: "U Bosni kvalitetni ljudi imaju kompleks niže vrijednosti a nekvalitetni nemaju nikakve komplekse"

za napamet naučiti ;-)
User avatar
LSD
Posts: 27296
Joined: 24/07/2007 08:26

#1338 Re: Komitet za normalizaciju

Post by LSD »

BSn wrote:
LSD wrote:Cak su ljudi i tužli NSBiH, po drugi put, zbog još jednog paralelnog ugovora ovaj put sa BH Telecomom (dobro se sjecam ovoga).
Eronet tuži Nogometni savez

Stručne službe Hrvatskih telekomunikacija Mostar, odnosno Eroneta podnijet će vrlo skoro tužbu protiv Nogometnog saveza BiH i to zbog činjenice da je Savez u vrijeme dok još uvijek traje sponzorski ugovor s HT-om, potpisao isti ugovor s BH Telekomom, potvrdio je za naš list Vanja Gavran, voditelj Odjela za korporativne komunikacije HT-a.
http://www.bih-rss.net/article_eronet_t ... 316084.htm

Eto šta su radili uhljupi iz Saveza :x to nije bilo prije 100 godina, vec 2009 godine.

Sta bi s onom tuzbom nekih stranaca, isto zbog duplog ugovora?
Ne znam zaista, znam da su dužni i Bogu i narodu...znam da je kasa NSBiH teška preko pola tone bukvalno nestala preko noci :lol: :lol: pa to ni Koza nostra nije u stanju bila uraditi :-)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1339 Re: Komitet za normalizaciju

Post by JoseMujica »

LSD wrote: Ne znam zaista, znam da su dužni i Bogu i narodu...znam da je kasa NSBiH teška preko pola tone bukvalno nestala preko noci :lol: :lol: pa to ni Koza nostra nije u stanju bila uraditi :-)
ma nije bolan nestala već je dematerijalizirana :lol: :lol: to su ti ove nove methapsihičke tehnike NASE i NS/FS BiH koje ovi hudnici u CERNU tek pokušavaju dostići :lol: :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1340 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Chmoljo »

JoseMujica wrote:
LSD wrote: Ne znam zaista, znam da su dužni i Bogu i narodu...znam da je kasa NSBiH teška preko pola tone bukvalno nestala preko noci :lol: :lol: pa to ni Koza nostra nije u stanju bila uraditi :-)
ma nije bolan nestala već je dematerijalizirana :lol: :lol: to su ti ove nove methapsihičke tehnike NASE i NS/FS BiH koje ovi hudnici u CERNU tek pokušavaju dostići :lol: :lol:
ih, ne znate vi kako je Munja lud kad popije... luđi je od Chucka... taj sef, ma ko privjesak od ključeva mu dođe :mrgreen:
User avatar
glade
Posts: 311
Joined: 24/05/2009 16:21
Location: Kod Damira

#1341 Re: Komitet za normalizaciju

Post by glade »

Ne znam koliko je ovo povezano sa ovom temom ali da ne trazim onu o savezu. Zar nije Usanovic u zatvoru? Meni se cini da sam ga vidio danas kako hoda po gradu.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#1342 Re: Komitet za normalizaciju

Post by dzeno123 »

JoseMujica wrote:Cmoljo :thumbup: svaka ti dala

haj da je lupeto po politici pa hajde ali po pdf. fudbal i još na Švabu :-) :x

A fino Švabo objasnio: "U Bosni kvalitetni ljudi imaju kompleks niže vrijednosti a nekvalitetni nemaju nikakve komplekse"

za napamet naučiti ;-)
Ova mu je najjaca, za sva vremena. :thumbup:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1343 Re: Komitet za normalizaciju

Post by BHF_Manijak »

Ma gdjeŠ na Rusiju(SVABU OSIMA!) bez opreme! :lol: :lol: 8-) Sto ga Chmoljo skresa ko vel'ki! :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45289
Joined: 29/12/2005 01:20

#1344 Re: Komitet za normalizaciju

Post by jeza u ledja »

Hvala kurcu da i ovaj trol malo vise ohladi! Svaki post mu je knjiga cijela. :roll:
Ubice se lik bez foruma mjesec dana. :lol:
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#1345 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Area_51 »

Kad sam govorio da je promjena Statuta kozmeticka i da nema sustinskih stvari, te da je prejeftina prica o jednom predsjedniku ako se ne rijese ostale stvari, evo danas i potvrde. Cestitam novinaru Oslobodjenja, Ligati, koji je prvi primjetio da nase legende nece moci uci u NSBiH. Kritizirao sam Osima kako srlja u taj posao radi reprezentacije i klubova nasih, sto je dijelom pozitivno, ali promatrano dugorocno vise je stete naneseno.

Statut ne valja, eto ako nista drugoga, onda zbog toga sto legende ovoga sporta Osim, Bajevic, Hadzibegic, Barbarez, Bolic i svi ostali da ne nabrajan, ne mogu prismrdit Savezu. Naravno, mozda danas kaze delegacija FIFA i UEFA da se ponove izbori po kantonina i tim folovima, evo odmah pitanje, ko ce predlozit Svabu, Juka Pusina sigurno nece.

Statut se mora korijenito promjenit, tako da klubovi predlazu predstavnike u Skupstinu i to po dva predstavnika iz klubova Premijer lige i po jedan iz entitetskih liga, pa nek sportski rezultat odluci ko ce imati vise predstavnika.
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#1346 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Obuca9 »

Davno sam ja to pisao ovdje, još prije sve ove priče o suspenziji, ali neki nisu mogli ili htjeli da shvate, šta je problem.

Kao što sam i tada tvrdio, pjevanje pjesmica "Savez napolje", "Iljo krme debelo" i sličnog reprertoara na utakmicama reprezentacije je besmisleno. Ne pomaze reprezentativcima, a ne mijenja ljude u Savezu. Također, nije problem ni Munib Ušanović, ni Iljo Dominković, ni Sulejman Čolaković (iako su govnari sve do jednog), problem je sistem i način na koji se biraju. Dok god se to ne promjeni, otići će Munib, doći će neki drugi Munib i tako u krug. Sjećate se koliko se pljuvalo po Ahmedu Pašaliću, do zla, bilo je da samo zbog njega nismo mogli otići na EP/SP, pa eto prođoše dva ciklusa bez njega, a mi opet ne vidjesmo ni Euro, ni Mundijal.

Problem je u načinu na koji se biraju predstavnici Kantonalnog saveza, što biraju ljudi ispred klubova, a većina klubova kod nas su seljačko-mahalski klubovi, ali oni su faktor i to jako bitan faktor.

Konkretno, u izboru predstavnika sarajevskog Kantona, Sarajevo, Željezničar i Olimpic kao premijerligaši imaju pravo na dva glasa, ostali po jedan. I kakva je tu prednost ova tri kluba? Nikakva, apsolutno nikakva. Kakve fajde Sarajevu što ima dva glasa, kad će doći Džeka iz Orlića, Braco iz Vrbanjuše i Japan iz Juga, sve trojica sa ukupno 10 razreda škole, ali njihova tri glasa zajedno vrijede više nego taj dvostruki glas iz Sarajeva. Istu stvar primjeniš na Pofalički, Saobraćajac i Famos i eto otpadoše i glasovi Željezničara i tako dalje. I zato se i desi da ispred FSKS bude izabran jedna provjerena lopina Pušina, a ne neki pravi fudbalski radnik. A zašto, pa zato što je najmanji problem izlobirati glasove ovih 10-ak kantonalnih i drugoligaških klubova, njima se gurne koja milja u padže, može im biti da prežive godinu, a onda bi glasali i za crnog vraga, a ne za Pušinu.

I upravo zato nema legendi u Savezu, niti će ih ikada biti. Jer da bi jedan Sergej Barbarez ušao u IO, njega prvo mora predložiti, recimo Velež, a onda on mora dobiti glasove klubova iz HNK. Ja evo već vidim kako, uslovno rečeno "bošnjački" klubovi iz Blagaja, Jablanice, Konjica dižu ruku za njega, a ne za Piku Ćemalovića :lol: :lol: :lol: Al' u nekoj dobro osmišljenoj bajci. Ili još gore, kako recimo HNK Branitelj ili HŠK Zrinjski daju svoje glasove Sergeju Barbarezu. How yes no.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1347 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Eborg »

:thumbup:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1348 Re: Komitet za normalizaciju

Post by JoseMujica »

:thumbup: hz_semi i nema se šta dodati :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1349 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Chmoljo »

što će reći da je premijerligaše potrebno učiniti relevantnim faktorom. zašto? zato što treba stvoriti uslove da oni koji imaju i koji mogu ostvariti neke ambicije to i rade. takvi su uvijek bili motor progresa.

premijerligaši imaju interes da se razvijaju. razvijanje znači i kvalitet na terenu, a to znači i više gledalaca i veći interes javnosti. i više ljudi koji se ne bi zadovoljavali mrvicama.

da skratim filozofiranje, može li se eventualnim osnivanjem društva/udruge premijerligaša napraviti neka zdrava klima?

kako je to uređeno u komšiluku i je li jedan od problema osnivanja takvog društva i nepostojaje okvirnog zakona o sportu?

inače, parazite je uvijek teško otkinuti od 'domaćina'... eto Hrvatska je mnogo uređenija od nas :mrgreen: pa ga Štimac produva, nako momački... bez da ulazim u njegov integritet ili poštenje, ali ako vam je protivnik Mamić Zdravko, pitam se koliko možeš biti lošiji?
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#1350 Re: Komitet za normalizaciju

Post by Obuca9 »

Osnivanje udruženja premijerligaša bi u svakom slučaju uveliko pomoglo jačanju lige, ali samo pod uslovom da se tamo radi po ps-u.

Takvo udruženje bi samo kontrolisalo ligu i savez praktično više ne bi imao gotovo nikakve ovlasti nad istom. Mali problem je UEFA, koja je izričito protiv takbih udruženja. Iako ih ona ni na koji način ne može zabraniti, njihova je javna ocjena da takva udruzenja vise stete nego sto donose koristi, a upravo to je argument majmuna u Savezu, koji se javno po novinama busaju u prsa time što ih UEFA hvali kako smo jedni od rijetki koji još nemaju takvo udruzenje.

Ali opet kazem, samo osnivanje takvog udruzenja nije garancija poboljšanja kvalitete. Evo pogledajte šta je to isto udruženje uradilo u Hrvatskoj, od poprilicno dobre Lige kakvu su imali prije desetak godina, doveli su do Lige koja propada i koja komotno svoje ime iz "Prva HNL" može promjeniti u "Dinamo vs svako malo veće selo". Umjesto da održe Ligu 12, oni je prosire na Ligu 16 i sami sebe dopuste da im je sad liga puna svega i svacega.
Locked