Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#28176 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Blixen »

savez sluzi sam sebi i svom lopovluku
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#28177 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

Blixen wrote: 23/11/2020 10:30 savez sluzi sam sebi i svom lopovluku
Ali isto tako ni sve oko Saveza nije nista bolje.

Evo vidis, Vico je najavio smjenu bosnjackog clana sudijske komisije (tako su podijeljeni da se ne lazemo, zato ih je trojica) jer mu je stao na zulj zbog kaznjavanja Gigovica. Ne vidjeh ni jedno saopstenje klubova, portala, fudbalskih radnika na ovu opasnu pricu a svi su u glas bili za tu kaznu. Sutra kad ovaj disciplinuje sudijsku komisiju pa kad se i drugima desi sto i Velezu bit ce placa, samo tad ce biti kasno.


Trebali ste pustit Bajevića da mu „složi“ dvije pedagoške

Piše: Mladen Bošnjak

Drag mi je bio Zvjezdan Misimović. Nekoliko puta telefonski sam ga intervjuirao za maleni radio čiji sam program uređivao, bio je korektan, ugodan, racionalan. Razumije se, bio je sjajan igrač. Dao je puno reprezentaciji Bosne i Hercegovine, naš je nogomet učinio šarmantnijim, romantičnijim, dopadljivijim. Drag mi je bio unatoč Ćirinom zaklinjanju da se radi o podlom i mušičavom ublehašu.

Ponadao sam se da će kao „faktor“ u Nogometnom savezu polučiti isti efekt kao i igrač, bio sam uvjeren da će njegovo znanje, autoritet kapetana i privrženost reprezentaciji BiH biti od neprocjenjive koristi na našem putu ka gornjem domu europskog nogometa. Svašta sam se nadao…
Kao rijetko kada, pozabavit ću se, do kraja neprovjerenom, informacijom da je proslavljeni igrač, od milja zvani Miske, dopustio sebi neviđeni luksuz: počeo je soliti pamet Dušku Bajeviću! Najblaže rečeno. Eeee, legendo moja, neće moći! Malo si se zaletio. Također neprovjerena, informacija kaže da ga je staloženi Mostarac nakanio nokautirati, ali je „susret bliske vrste“ nekako spriječen.

Iza Misimovićevog nestrpljenja, navodno, stoji nevjerojatna ambicija da postane alfa i omega, ako ne kompletnog saveza, ono barem struke, da njegova bude odlučujuća. Zadnja! Teško je vjerovati da onakva igračka klasa, Miske u kojega smo se kleli, sada trči od kantona do kantona, čijim nogometom vladaju mahom vojna lica – ratni profiteri, i traži podršku!

Nikad nisam mogao zamisliti da Zvjezdan Misimović neće imati moju potporu na putu ka savezu, ni u snu me nije mogla pohoditi misao da će se kapetan reprezentacije u budućnosti baviti primitivnim seoskim spletkarenjem. Neću ga podržati zato što ne poštuje instituciju, ne poštuje amblematski lik europskog nogometa, igračkog i trenerskog maga, merhametli dušu i karitativnog mecenu, Duška Bajevića!

Stoga mi je intimno žao što nisu pustili Princa da mu složi dvije pedagoške pleske, da vidi Zvjezdan kako u uglađenom europejcu još uvijek čuči mostarski brato, meka srca, ali teške ruke, finih i gospodskih manira sve do neke granice. Koju je Misimović, očito, pokušao prijeći.
Kažem, poštovani čitatelji, unatoč činjenici što se izvor kune u točnost informacija, sve je ovo do kraja neprovjereno, ali iskustvo nas uči da su loše vijesti na koncu uvijek istinite.

“Svi stavovi, mišljenja i zaključci koji su izneseni u kolumni ne odražavaju nužno stav i mišljenje online magazina Sportske.ba, već isključivo autora.“

https://sportske.ba/trebali-ste-pustit- ... pedagoske/
Nakon Sisica jos jedan koji je udario na Misimovica samo na ruzniji nacin. Njemu cak smeta i ambicija Misimovica da se on pita za sportski dio, ono sto navodno svi prizeljkuju, da se pitaju igraci a ne IO. Sad je i to problem. Vjerovatno ce se i javnost podijeliti na za i protiv.

Uglavnom, po meni dobro je pretjerao. Nije ni Bajevic sveta krava (a izgleda da je to ovdje glavni problem) pa da mu se ne moze prigovoriti npr. koji q... si zvao Demirovica ako mu neces dati ni minutu protiv Irana.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#28178 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Blixen »

Bajević bez pobjede i jos treba da "udara" ljude koji su donijeli toliko srece i radosti nasoj repki

dobro si ti
Savez i sve oko Saveza je odavno metastaziralo
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#28179 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

Mismović po prvi put prokomentarisao sukob sa Bajevićem: "Jedan takozvani 'Princ' se ne bi trebao tako ponašati"

Misimović je dao jako zanimljiv iskaz, a iz njegove izjave se jasno može zaključiti da je i došlo do fizičkog obračuna, iako je Bajević to demantovao na press-konferenciji nakon utakmice.

- A šta da vam kažem o tome. To je prošlost sada, samo mogu reći da se jedan takozvani Princ ne bi trebao tako ponašati. O detaljima ne bih, jer treba da gledamo u budućnost. Ja sam u izjavi objasnio kako je išla procedura izbora trenera. Tu su bili Sejo Kajta i na početku Ivica Osim i Dušan Bajević. Sve kako je bilo - tako sam i rekao, rekao je Misimović i ponovio priču o starom izboru za selektora:

- Rekao sam naš je izbor bio Meho Kodro, ali je to Izvršni odbor odbio. Iz RS-a se nisu slagali s tim prijedlogom jer je Kodro igrao neku utakmicu protiv Saveza na Koševu, ali ja ne vidim to kao neki razlog, jer ima ljudi koji su iz tog odbora također učestovali na utakmici. To nisu mogli samo iz RS blokirati, već je došlo do dogovora i prije nego je blokirano, zaključio je Misimović.

https://sport1.oslobodjenje.ba/reprezen ... ati/205845
Iz Misimovicevog ugla
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#28180 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

Vala je Princ u formi posebno uzevši u obzir njegove godine. :oops:

Svaki grad uz naše more ima svoga lera
A Mostarci Bajevića Duška fudbalera.

I Mišketa podržavam samo zbog gola Kasiljasu na Mesaji. :oops:

Zovnuti Munju neka ih pomiri.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#28181 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drug_profi »

Kako neko može izvaliti da je Princ s Neretve staloženi mostarac?
Ko ga se sjeća iz igračkih dana, znao se i sa publikom svađat i zvat na šake. Na terenu da ne pričam.
Naravno da poštujem i to.
Meni je on pozitivan lik, a objektivno je da ima dva i po igrača na raspolaganju i 20 poluproizvoda.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#28182 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Point. »

Godinama pozivamo da struka i bivši reprezentativci tj ljudi iz ozbiljnog fudbalskog miljea preuzmu mjesta u Savezu i sad kad je Miske tu, kreće kampanja protiv njega. Gore jedan forumaš proziva Bolića i Vlatka ko đe će oni i oni bi u Savez, Vico je najavio i Spahu u Savez i samo čekam trenutak kada će krenuti pljuvačina i po njemu. Nama nikad ugoditi, sve se svodi na mahalski, luzerski mentalitet.
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#28183 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by palermo »

izvrsni direktor wrote: 22/11/2020 10:36 Cijelo vrijeme mislis da ovi kriminalci sami sebi sluze, stvorili sistem da im se jebe za narod, pustaju lazu, ali ko ce im povjerovat, nije narpd glup da padne na njihove lazi da je misimovic namjerno minirao utakmice protiv portugala, nije niko glup da povjeruje da je misimovic placenik, nije niko glup da ne vidi sta je misimovic sve uradio za ovu reprezentaciju....onda dodjes ovdje na forum i ipak vidis da pak nisi u pravu..ima glupih jako puno
Pa utakmica protiv Portugala i sve što se zbivalo oko te utakmice je sasvim sigurno mrlja na karijeri Zvjezdana Misimovića. Al eto, Miske je to na neki drugi način odradio (kroz neke druge utakmice) i rekao bih vratio tako makar dio duga pa se nema smisla toj priči vraćati.

Al nazivati ljude glupim zbog toga što vide i što pamte nešto što je bilo toliko očigledno, e to je bezveze..da ne kažem kakvu drugu riječ
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#28184 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by N.N. »

Koga boli racku sto jedan pakas iz sudijske organizacije leti sa pozicije !?
Nema vece bagre, usta im se naserem.
I treba da leti.
Mrs.

A posto se potencira prica da ce Vico kao "svoga" postaviti da on silji za Borac, i za to me zaboli qurac.
Ne moze dovijeka za iste da se naginje.

Kada je 'nas' Salem krme debelo jeo jagnjetinu po Brazilu, nismo se nesto plaho bunili.

Ovi u Savezu sto su pustili korijenje trebaju da traze dr poslove.
Begic, Demidzic i ostala svita, neka se karine napuse.
izvrsni direktor
Posts: 9347
Joined: 20/12/2018 16:11

#28185 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by izvrsni direktor »

Prodao utakmicu, dobio stan u banjaluci, dodik mu sredio da zajebe reprezentaciju...sta se jos tad pricalo bgt
Jasta nego glup ko u to vjeruje
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#28186 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

izvrsni direktor wrote: 23/11/2020 16:07 Prodao utakmicu, dobio stan u banjaluci, dodik mu sredio da zajebe reprezentaciju...sta se jos tad pricalo bgt
Jasta nego glup ko u to vjeruje
To su nebuloze, ali da je dozvolio da licna sujeta nadvlada interes reprezentacije u veoma vaznom momentu je cinjenica.
Premda kao sto rekoh greska je nacinjena u Estoniji kad se pri 2 - 0 nisu cistili zuti kartoni, barem od nekih od tri vazna igraca.
Jeste da nije dozvoljeno, ali kako bi dokazali da su bili namjerni zuti kartoni.
Mislim da se Ciro bio toliko zanio da nije ni skontao sta mu Spaha govori.
Bez Rehimica, Muratovica i Spahica vjerovatno bi izgubili utakmicu u Zenici i da je igrao Misimovic.
Da smo igrali u punom sastavu uvjeren sam da bismo ih dobili.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#28187 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

N.N. wrote: 23/11/2020 16:07 Koga boli racku sto jedan pakas iz sudijske organizacije leti sa pozicije !?
Nema vece bagre, usta im se naserem.
I treba da leti.
Mrs.

A posto se potencira prica da ce Vico kao "svoga" postaviti da on silji za Borac, i za to me zaboli qurac.
Ne moze dovijeka za iste da se naginje.

Kada je 'nas' Salem krme debelo jeo jagnjetinu po Brazilu, nismo se nesto plaho bunili.

Ovi u Savezu sto su pustili korijenje trebaju da traze dr poslove.
Begic, Demidzic i ostala svita, neka se karine napuse.
Pa zato nam je ovako. Jer se upali kolektivno kmecanje kaznjavaj sudiju zbog ocigledne kradje Veleza i onda ide ma ko mu jebe mater.

To je klasicna bosnjacka, najbolje opisana u Karauli. Ma ko mu jebe mater, neka se i on zarazi kad sam ja :D :oops: Niko taj mentalitet nije bolje opisao nego taj film kroz ulogu porucnika Safeta Pasica. Tuzno i bolno ali istinito, potrefio nas je Hrvoje ko' malo ko.
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#28188 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by N.N. »

Jebe mi se i za Velez ako cemo iskreno.

Kakvih je kradja kod nas u ligi bilo, ovo u BL je šaša.

Haman je odmah kolo iza toga, neko u Mostaru ostecen.
Ja, i !? :mrgreen:

Ovdje se desetine stranica ispisalo o raznim sudijskim lakrdijama nase lige, a sada kao neka kuknjava o nekom pakasu iz sudijske organizacije koji ce izgubiti uticaj i pinku u narednom periodu.

Poenta je da se Savez treba malo pocistiti. Ove idiote sto npr. plasiraju saopstenja u javnost oko repke i stadiona BP u Ze, prave problem gdje ga nema, takve pogotovo pomesti.
Mislim na tog 'vaseg' Demidzica, Dzemidzica, kako vec. Pizda li mu materina. Bosnjacka.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#28189 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Blixen »

Predsjednik Fudbalskog saveza Republike Srpske već je izjavio da bi na klupi naše reprezentacije volio vidjeti Zvjezdana Misimovića i Emira Spahića, a navodno na klupi za rezerve su Savo Milošević, Mladen Krstajić, Marko Simone...

:D :D i Dino Baggio

jao ludila Spahic selektor
stocem ga Spaha i tako to
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#28190 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drug_profi »

Ma sad je potpuno svejedno ko ce biti selektor. Od plasmana negdje kroz kvalifikacije nema vise price. Samo ovo zivotarenje. Bolje nam je sto prije do D grupe lige nacija i onda odatle u baražu sa Luxemburgom izboriti Euro.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#28191 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Point. »

Ne znam odakle vam te priče o Spahi kao selektoru, Vico je spominjao Misketa i Emira kao dio Saveza a ne sa budu selektori.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#28192 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

Eto nece Misimovic biti u komisiji za novog selektora. Begic i jos cetvorica.

Izvor sportske.ba
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#28193 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

Blixen wrote: 24/11/2020 12:24 jao ludila Spahic selektor
stocem ga Spaha i tako to
Gdje je onaj Francuz sto je bio Bazdarevicu pomocnik?
Je li on slobodan da bude pomocnik Spahi?
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#28194 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Blixen »

Edin H. wrote: 24/11/2020 21:34
Blixen wrote: 24/11/2020 12:24 jao ludila Spahic selektor
stocem ga Spaha i tako to
Gdje je onaj Francuz sto je bio Bazdarevicu pomocnik?
Je li on slobodan da bude pomocnik Spahi?
:D to bi bio tandem
kladara - dva ili vise crvenih na klupi :D Bosnia kvota 1,03
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#28195 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Blixen »

https://sportske.ba/zavrsena-sjednica-i ... ucnostima/

nista ostavke i tako to
sve zijanili daBogda stoko nesposobna
Savez je zlo
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#28196 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Blixen »

oš uvijek se ne zna ko će ga zamijeniti, ali je poznato pet članova komisije, koju je imenovao Izvršni odbor, koja će biti zadužena za imenovanje novog selektora, a u komisiji su: Elvedin Begić, Ivan Beus, Miloran Sofrenić, Irfan Durić i Vico Zeljković.

zasto grobar BH fudbala jos uvijek bira selektora?
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#28197 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Logovan »

Pa eto odgovorio si sam sebi, zato što je grobar. :D

Normalno da nema ostavki, sve je ovo super, krasno.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#28198 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

Logovan wrote: 25/11/2020 10:35 Pa eto odgovorio si sam sebi, zato što je grobar. :D

Normalno da nema ostavki, sve je ovo super, krasno.
Kako nema ostavki i promjena?

Sad clanovi IO-a ne biraju samo vec i pregovaruju sa selektorima, preuzeli su i to od sportske komisije ili kako su ih vec zvali.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#28199 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Blixen »

Grean wrote: 25/11/2020 10:40 Kako nema ostavki?
ne vidim ja novinski naslov "UO na celu sa preCjenikom zbog neuspjeha i bla bla podnosi nepozove ostavke na sve funkcije"
nego jbg nije islo, nema veze hajde opet da probamo
ne znamo ali fotelje i moc odlucivanja ne damo
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#28200 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by turbofolk »

https://www.klix.ba/sport/nogomet/pozna ... /201127050

Image

Danska
Turska
Norveška
Bosna i Hercegovina
Latvija
.....

I eto nas u Kataru :D
Post Reply